Achilleuse kõõlus

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Achilleuse kõõlus

Postitus Postitas Gunnar » 30. 07. 2007. 10:06

Huvitab, et kas keegi puhtalt rattasõidu pärast ka achilleusega on hädas olnud?
Mulle on seni see kõõlus täiesti tundmatu olnud, nüüd aga lõi valusaks ja paiste kah. Pereast pole spordiarst ja peale fastumgel-i ta soovitada midagi kuhugi ei oska. Üldiselt rohkem nagu hüppajate ja jooksjate probleem, niipalju kui ma aru olen saanud. On kellelgi see nn krooniliseks muutund või oskab enese kogemusest midagi järgiproovitud tsenaariumit soovitada?
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 07. 2007. 10:34

kas kõõlus või hoopis sääre siseküljel kõõluse kõrval olev lihase ots? viimasega on mul sel aastal äkitselt paar korda jama olnud. esimesel korral TRR, pangodist alates vahepeal oli nii hull, et väntasin ühe jalaga.
teist korda hakkas valutama kohe peale Tahko finishit.

vana kooli inimesena kasutan sellistel puhkudel vietnami/tähe/tiigrisalvi. õhtul määrin korralikult sisse ja sokk ja sääris jalga. igasugused sidemed tõmbavad vere liiga kinni. teiseks kasutan sel ajal kindlasti kõndimiseks pöida ja kogu jalalaba korralikult toetavaid paeltega tossusid. ei mingeid plätusid ega lobedaid jalanõusid. päeval võib paari päevaga on korda saanud ja jälle jalg sõitmiskõlbulik olnud. ilma "ravita" ei muutunud nädalaga ka midagi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 30. 07. 2007. 10:43

erikr kirjutas:kas kõõlus või hoopis sääre siseküljel kõõluse kõrval olev lihase ots?
Kahjuks pole mul röntgennägemist. HUvitav, kuda neil kahel vahet teha?
Plätud on suvel mu ainukesed jalanõud, aga panen kõrva taha soovituse.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11872
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 30. 07. 2007. 10:50

Gunnar kirjutas: Kahjuks pole mul röntgennägemist. HUvitav, kuda neil kahel vahet teha?
näha pole vaja. tundmisest piisab. kas valus on kõõlus (arstid andke nüüd andeks), st jala tagaküljel suure säärelihase küljes olev kõõlus mis aitab sul varvastele tõusta või on valu rohkem sääre allosas siseküljel pehmes koes kõõluse ja sääreluu vahel?
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7943
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 30. 07. 2007. 10:59

Gunnar kirjutas:Kahjuks pole mul röntgennägemist. HUvitav, kuda neil kahel vahet teha?
Plätud on suvel mu ainukesed jalanõud, aga panen kõrva taha soovituse.
Sina ei peagi X-visionit omama ega neil asjadel vahet tegema. Selleks on onu Röntgen leidnud üles vastavad kiired ja nende kiirte kasutamiseks ja vigastuste tuvastamiseks on vastavad onud-tädid valgetes kitlites :) Perearstilt saad saatekirja ja kui veab saad veel sel aastal spetsialisti vastuvõtule :twisted: Head paranemist!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4476
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Achilleuse kõõlus

Postitus Postitas riho » 30. 07. 2007. 11:48

Gunnar kirjutas:Huvitab, et kas keegi puhtalt rattasõidu pärast ka achilleusega on hädas olnud?
Kunagi vene ajal rääkis treener et ratturil on 3 õrna kohta mida tuleb tuule ja märja eest hoida - selg, põlved ja achilleuse kõõlused.

Endal õnneks kogemus viimasega puudub. Soovitan Sul seda piirkonda soojas hoida ja rahu anda ning kui see (+ nt Vietnami salv) ei aita siis näita spetsialistile.

Kasutaja avatar
Lauri89j
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 29. 11. 2004. 17:44

Postitus Postitas Lauri89j » 30. 07. 2007. 19:50

Kui see a.kõõlus on üks kolmest külmakartlikust kohast, miks siis ratturid kannavad ilma sääreta sokke? :?
Ainult ilu pärast :roll:
...Suu kinni, süda jahtub ära!

hannesp
Rattur
Postitusi: 111
Liitunud: 16. 04. 2007. 08:22

Postitus Postitas hannesp » 30. 07. 2007. 21:11

Sellesama toreda kõõluse tõttu olen isegi Kõrve maratonist saati sadulast maas olnud. Panin tõusu võttes käna ja oligi olemas. Hambad ristis sõitsin lõpuni.
Muidu ringi liikudes pole üldse tunda, aga teatud tegevuste korral annab kohe tunda, eriti tõusudest üles väntamisel. Kui oleks peale maratoni olnud mõistust rattaselga mitte istuda, oleks praeguseks juba paranenud ehk.

Arsti juures käisin ka ja muud tarka ei soovitanud, kui spordiside ümber tõmmata.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 30. 07. 2007. 22:55

Mõned aastad tagasi oli selline jube juhus jah, kui nats vale väntamise tehnika abil AK-le liiga tegin. Määrimist ei kasutanud, lihtsalt andsin mõned päevad jalale puhkust ning seejärel ca kaks kuud väiksemaid koormusi treeningul. Rohkem pole see värk mul õnneks märku andnud. Fastum geel on ju vaid valuvaigisti, mida võib magamise soodustamiseks ja paistetuse alandamiseks kasutada, ei tea kas ta nüüd imet teeb ja paranemist ka kiirendab.

Kasutaja avatar
Välek
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 24. 09. 2004. 12:57

Re: Achilleuse kõõlus

Postitus Postitas Välek » 06. 08. 2007. 01:13

Gunnar kirjutas:Huvitab, et kas keegi puhtalt rattasõidu pärast ka achilleusega on hädas olnud?
Kui nii küsid siis jah olen, põhjuseks clipsid ! Sõitsin aastaid tavaliste papudega.. ei mingeid probleeme, siis aga ostsin rattakingad + pedaalid ja hoomasin, et peale tormilist tulistamist kruusateedel andis ikka achilleus endast parajalt märku...
LAHENDUS: liigutasin kingal cleat-e kannapoole niipalju kui võimalik ning probleem kadus... nii lihtsalt murrab, põrutab vähem (asi oli vahepeal üsna hull, kõndidagi oli probleem)...

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Achilleuse kõõlus

Postitus Postitas mart2 » 06. 08. 2007. 19:55

Välek kirjutas:
Gunnar kirjutas:Huvitab, et kas keegi puhtalt rattasõidu pärast ka achilleusega on hädas olnud?
...
LAHENDUS: liigutasin kingal cleat-e kannapoole niipalju kui võimalik ning probleem kadus... nii lihtsalt murrab, põrutab vähem (asi oli vahepeal üsna hull, kõndidagi oli probleem)...
Sama siin - klotsid umbes 1cm tahapoole suure varba juures olevast mõhnast ja hiljem sadul pool cm allapoole ...
nüüd pole enam tunda andnud.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 06. 08. 2007. 22:28

erikr kirjutas: teist korda hakkas valutama kohe peale Tahko finishit.
mul täpselt samal rajal ja ajal ja täpselt sama lihasega sama lugu :) ilmselt sai ülekoormust tahko jooksukatel kinahmil, pedaalimisega ei tohiks väga ülekoormata seda kohta. alguses arvasin ka et achilleus, aga spetsialist pani kohe õige diagnoosi. paranes rsk kaua, pea 3 nädalat ei saanud korralikult treenida, vahepeal olin täitsa jalamees. :cry: vanadus, mis muud. :wink:

marie
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 30. 04. 2007. 05:59

Postitus Postitas marie » 30. 08. 2007. 00:53

tarts kirjutas:Fastum geel on ju vaid valuvaigisti, mida võib magamise soodustamiseks ja paistetuse alandamiseks kasutada, ei tea kas ta nüüd imet teeb ja paranemist ka kiirendab.
Vana teema, aga Fastumi toimeaine ketoprofeen on siiski nii valuvaigisti kui ka põletikuvastase toimega, eks ta mõnevõrra ikka kiirendab paranemist.

Vasta

Mine “Üldfoorum”