Jalgrattateemad meedias

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 19. 10. 2011. 16:30

Moiva kirjutas:ja jalgrattur kui sõiduteel sõitmine tee seisukorra tõttu on oluliselt raskendatud;
Mina loen selliseks seisukorraks ka ohtlikult tiheda liikluse.

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Monty » 19. 10. 2011. 17:06

Minu igapäevane tee kulgeb pool sõiduteel ja teine pool kõnniteel. Lihtsalt on teatud tänavad, kus ma mitte mingil juhul ei taha autoteel tipptunni ajal sõita. Kõnniteel ei ole ma kunagi jalakäijatega ühes tempos sõitnud, tavaliselt ikka püsivalt üle 20km/h ja siiani pole probleeme tekkinud. Halvasti on öelnud vaid Annelinna mutikesed, igalpool mujal jalakäijad pigem vabandavad ise, kui on mõni kokkupõrke oht olnud. Olen otsa sõitnud vaid ühele inimesele, aga see inimene ronis nimelt rattateele ja pikali ta lendaski. Kui autosid läheduses pole, sõidan üle. Kui on tipptund või lihtsalt autosid palju, siis ma ei hakka jamama ja tulen alati maha. Niisiis leian ma, et nuriseda jalgratturite üle, kes kõnniteel sõidavad on küll tarbetu. Nad sõitsid seal juba ammu enne uut seadust. Nende üle võib muidugi alati nuriseda, kes üle vöötraja kihutavad ja jalakäijatele otsa sõidavad. Tuleb olla ettenägelik ja kui tee ning võimalikud ohud sulle teada ei ole, siis ei maksa kimada.

Nad on seal ringvaates päris palju jalgratastest rääkinud. Võiksid siis jalgrattateid ka katsetada. Mina soovitaksin minna Tartus Võru tänava rattateele, kus võib peaaegu iga paarisaja meetri tagant mõne kodara murda või jooksu kõveraks saada. Mina seal šossega enam kunagi ei sõida. Liigu kasvõi 10km/h, aga äärekivi on ikka liialt kõrge. Võru tänavale satun tavaliselt tipptunni ajal, niisiis ei saa autoteel ka sõita. Jalgrattateel ei tohi olla äärekive! Miks küll sellest kusagil meedias ei räägita... Ikka ainult kirutakse ratturite tegemisi, aga meie sõidutingimuste parandamiseks ei tehta midagi.

Kõik eelnev võib tunduda pisut isekas ja ühepoolne, sest autojuht ma pole ja jalakäijat mängin harva.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas pärnu rattur » 19. 10. 2011. 20:33

Moiva kirjutas: ... jalgrattur kui sõiduteel sõitmine tee seisukorra tõttu on oluliselt raskendatud
Mind väga huvitab, kas "tee seisukord" on ainult teekatte kvaliteet või saab hea advokaat selle alla ka tiheda liikluse ja tee ääres parkivad autod väänata. Kas LEs on üheselt(kui palju on üldse seadusi, mis on ainult üheselt mõistetavad) kirjas, mida tähendab "tee seisukord". Kui oleks "teekatte kvaliteet", siis oleks selge pilt mida mõeldakse, aga praegu on vabalt väänatav.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Märt K
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 13. 09. 2009. 19:26

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Märt K » 30. 10. 2011. 21:10

nonii, lõpuks võttis keegi Eestis ka asja tõsisemalt käsile (y):
http://sport.postimees.ee/616266/sigvar ... ossi-mmil/

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas andresle » 31. 10. 2011. 09:23

Märt K kirjutas:nonii, lõpuks võttis keegi Eestis ka asja tõsisemalt käsile (y):
http://sport.postimees.ee/616266/sigvar ... ossi-mmil/
Milles seisneb tõsidus? Kus on võistlused, rajad ja muu? See et 40-aastased millegagi tegelevad, no ma ei tea... Ma mängin oma lõbuks kammipilli näiteks.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas rai66 » 31. 10. 2011. 18:30

andresle kirjutas:
Märt K kirjutas:nonii, lõpuks võttis keegi Eestis ka asja tõsisemalt käsile (y):
http://sport.postimees.ee/616266/sigvar ... ossi-mmil/
Milles seisneb tõsidus? Kus on võistlused, rajad ja muu? See et 40-aastased millegagi tegelevad, no ma ei tea... Ma mängin oma lõbuks kammipilli näiteks.
Milleks selline iroonia. Tee järgi parem ja kammipilli foorum on mujal.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas andresle » 31. 10. 2011. 18:41

Iroonia oligi selles, et Märt kirjutas, et nüüd teeb keegi tõsiselt. Niisama tõsiselt on Kana ise ka juba 20 aasta eest teinud. Sellepärast oligi iroonia sõnal TÕSISELT. Ja miks mina, andetuna sel alal, peaksin järgi tegema? Enamik meist ju Gagarinit ka ei tee.

Märt K
Rattur
Postitusi: 82
Liitunud: 13. 09. 2009. 19:26

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Märt K » 01. 11. 2011. 22:05

noh, tõsiselt või mitte, aga tähelepanu tõmbab Kana oma tegevusega kindlasti. Eriti veel teemale mis Eestis täiesti välja surnud, kuid sobiks ideaalselt. Jutt siis UCI formaadis cc võistlustest !

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Monty » 04. 11. 2011. 21:16

http://sport.postimees.ee/622754/etv-ot ... kanneteks/

Väga rõõmustav, kui see uudis reaalselt teoks saab.

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas vidrikjupiter » 06. 11. 2011. 16:53

Tartus hakatakse lastele rataste putitamist õpetama - Tartu Postimees: Vokiputitajad hakkavad lapsi harima

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas pärnu rattur » 16. 11. 2011. 12:14

Ringvaates oli üks lugu elektrijalgrattat ja selle ehitanud härrast.

http://etv.err.ee/index.php?05593527&video=1946
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1129
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 16. 11. 2011. 16:15

Ta müüb GoldenMotori kitte.

http://kadakas.ee/

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 17. 11. 2011. 20:33

Rakvere teeb õigeid samme ja seab teistele Eesti linnadele eeskuju

Rakvere liigub velocity projektiga mugava jalgratta mudeli suunas

http://www.virol.ee/uudised/aid-6487/Ra ... eli-suunas

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 23. 11. 2011. 16:42

Meie Leedu rattasõbrad "tunnevad rõõmu" rattasõidust Vilniuses

http://www.youtube.com/watch?v=D9KGmAXH ... ture=share

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas vidrikjupiter » 07. 12. 2011. 09:37

Ettevaatust, väljas on libe! Jõgevamaal sõitis mees jalgrattaga jõkke

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas vidrikjupiter » 08. 12. 2011. 10:46

Eelmise lõbusama loo kõrvale üks kurvem: Tartus hukkus liiklusõnnetuses rattur. Sellest õnnetusest annab üht-teist kõrva taha panna. Tore oleks muidugi, kui rekkamehed ka seda teeks...

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas tarts » 09. 12. 2011. 17:51

Sellel mehel vedas:

Pilt

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 16. 12. 2011. 23:13

talvisest rattasõidust Õhtulehe vahendusel
http://www.ohtuleht.ee/455920

ja tasuta veel ka näpunäited :)
http://www.ohtuleht.ee/455919

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Monty » 16. 12. 2011. 23:30

Päris nii see nüüd ka ei ole, et neljarealiste naeltega sõidad kui suvel. Eelmisel talvel oli mul ees neli rida naelu ja taga tavaline kumm. Muidu oli igati julge ja tõepoolest nagu suvel, aga kui üks hommik oli terve Tartu kiilasjääga kaetud, siis kiirus üle 15km/h ei läinud kordagi. Kui suurem osa linnast on kiilasjääga kaetud, siis ratturil autoteele ei tohiks küll mingit asja olla. Seal võib küll parem pidavus olla, aga sellises olukorras on kõnniteel mõistlikum liigelda. Talviseks sõiduks oleks hea võtta oinasarvedega ratas, siis on parem nö hädapidurdamist teha ja kindlasti oleks vaja jalgpidurit, sest ketas- ja V-pidur ei ole nii efektiivsed. Vana hea Torpedo rumm koos jalgpiduriga on talvel ikka kõige parem. Paksus lumes või vesises lörtsis seigeldes on muidugi parem tavalise ja laia lenksuga sõita, seepärast ongi mul talvel kaks ratast kasutuses.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas erikr » 17. 12. 2011. 00:58

Monty kirjutas:Päris nii see nüüd ka ei ole, et neljarealiste naeltega sõidad kui suvel.
On küll. No peaaegu... Olen aastast 2002 sõitnud talviti Nokiani WXC300 kummidega.
Kiilasjääl pole mingi probleem saavutada suvine kiirus 30-35 km/h. Kruiisisin eelmisel kevadel Saue ja Keila valla jäätunud kruusateedel, täielik kaif.
Samuti olen proovinud jäätunud veekogudel puhtal jääl. Loomulikult ei maksa liiga uljaks minna, aga need kummid on super variant talveks kinnisõidetud lumel ja jääl.

Ketaspidur pole talvel efektiivseim... gimme a break...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas metslane » 17. 12. 2011. 08:45

100% Erikuga nõus :)

Kasutaja avatar
Monty
Rattur
Postitusi: 194
Liitunud: 19. 08. 2010. 14:18

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Monty » 17. 12. 2011. 14:21

Need Nokiani kummid võivad tõesti päris hästi pidada. Minul on neljarealine Schwalbe Marathon Winter. Laiem ja suurema mustriga ei mahuks kahvli vahele ära.
Ketaspiduril saavad kettad lume ja lörtsiga kokku. Võivad vilistama hakata ja nii hästi nad kinni ei pea kui jalgpidur. Aga eks ma saan aru muidugi, et enamik rattasportlasi ei taha jalgpidurist kuuldagi ja neile sobivad ainult hirmkallid ketaspidurid.

Unustasin veel mainida, et talviseks sõiduks on parim vedrusadul. Paar talve sõitsin tavalisega sadulaga, aga kui selle vedrusadula vastu välja vahetasin oli vahe märgatav. Kõvadel, lumikattega kaetud teedel on vedrusadul asendamatu. Muidugi nüüd on osadel ratastel veel mingid amordiga sadulatorud. Olen ühe sellisega sõitnud, aga nii pehme siiski sõita ei olnud kui mu talveratta vedrusadulaga.

Tonis_T
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 07. 06. 2005. 09:58

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Tonis_T » 17. 12. 2011. 15:49

Monty kirjutas: Ketaspiduril saavad kettad lume ja lörtsiga kokku. Võivad vilistama hakata ja nii hästi nad kinni ei pea kui jalgpidur. Aga eks ma saan aru muidugi, et enamik rattasportlasi ei taha jalgpidurist kuuldagi ja neile sobivad ainult hirmkallid ketaspidurid.
Vilistamine ja pidurdusvõime kadumine on kaks erinevat asja.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas vigurivänt » 17. 12. 2011. 23:37

Erik (y)
Omal kogemus Schwalbe Ice Spiker Pro-ga. Võib julgelt sõita autode poolt sisse sõidetud jälgede servadel kallaku peal.
Mis asi see jalgpidur on? Kuidas ta siis peab, kui kett maha läheb? Pöiapidurist ma ei räägi üldse. Eriline nauding oli pärast lumes käimist laskumisel avastada, et aitab vaid külili viskamine, sest pidurduspinnal oli jää.
Aga üldiselt hakkab vist teemast kõrvale kalduma, kisub kummide teemasse.
Tark ei torma!

Lapeteus
Rattur
Postitusi: 413
Liitunud: 30. 07. 2009. 13:52

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Lapeteus » 31. 03. 2012. 10:36


Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas SL » 31. 03. 2012. 11:31

Lapeteus kirjutas:Hõbemägi vaenu õhutamas - http://www.delfi.ee/news/paevauudised/a ... d=64160311
Lugesin ka - minu arvates mõistlik jutt. Olen ise ka näinud jalgrattureid, kes must kergteel mööda sõidavad, märkamata, et ees on reaalne ohuolukord. Tuleb olla mõistlik ning mitte oma sporditegemisega muu maailmaga konflikti minna. See ujula näide on seal mulle eriti mõistetav. Jalgrattaga ma tavaliselt kellelegi jalgu ei jää, kuid ujulas küll. Ja siis tekib tihti tõesti tunne, et mine kurat uju mingis proffide reas, mitte ära tule segama nn tavaujujaid. Jalgratturid samamoodi. Kes ikka tahab trenni teha, mingu sõitku linnalähiteedel rahulikult, kus pole jalakäiaid ning autosid on ka vähe. Aga kui satutakse kergteele, siis tuleb hoog maha võtta ning ülejäänud "inimkonnaga" sama tempoga liikuda.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas v2lek » 31. 03. 2012. 12:17

Ilus (vaenu õhutav) jutt jah.

Ei saa paraku temaga nõus olla. Eriti ainult nii et jalgratturid on sead ja rulluisutajad on sead. Sealt justkui tuleb välja, et tegu oleks teise rassi esindajatega. Ei ole. Kõik nad on inimesed. Ja kõigil inimestel võiks olla vastastikune viisakus ja respekt. Vahet ei ole kus. Kas teel või kergliiklusteel või kõnniteel või metsateel. Arvesta teistega ja teised arvestavad ka sinuga. Kui tihti on kogu rada ära hõivatud kõrvuti liikuvate jalakäijate poolt, kes ei kuule ööd ega mütsi? Kui tihti sõidavad ratturid sõiduteel grupis vihastades autojuhte? Kui tihti lastakse lapsed käe otsast jooksma ja leitakse et nende lastel on õigus kõikjal olla ja teha. Paraku liigagi tihti.

Ka antud sõnavõtus kõigepealt hurjutatakse jalgrattureid, et nemad on suurema ohu allikad ja seega peaks nad hoo maha võtma. Oleks viisakas jah. Ja siis tõmbab ta oma jutule vee peale, et ratturid tuhisevad üle vöötraja ja tema autojuhina ei jõua nii palju vasakule paremale ette ja taha vaadata. Kes nüüd on raskema ja kiirema sõidukijuht, suurenenud ohu allikas, kes hoo peaks maha võtma. Autod? Ei ole. Ikka ratturid tema meelest ... Ehk et temal on igalpool õigus ja teistel ei ole.

Põhimõtteliselt ei too see Hõbemägi kirjutis mingit ilusat mõistmist ega rahu maapeale vaid ainult külvab konflikti.

Millegipärast kõik arvavad, et NEIL on õigus. Igal hetkel ja igalpool. Meie praegune ühiskond on sügavalt haige selles osas, aga see on juba pikem jutt ja läheb teemast väga välja.

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas oldmoped » 31. 03. 2012. 12:32

Mõte ja sisu on täiesti õiged. Ainus, millega on seal artiklis suurem möödapanek tehtud, on kiirus
Silma järgi on jalgratturi kiirust raske hinnata, aga alla 20 km/h nad ei sõida, pigem vast 25 km/h.
~20-25kmh on selline tavalise korv ees linnarattaga poodi kulgeja kiirus, mille ümber on valdavalt maailmas just see, mis on kergliiklusteedel jalgratturitele soovitatavaks piirkiiruseks.

See, kas samas peaks titejalutajad oma lapsi ka lühema rihma otsas hoidma või võivad need vabapidamisel olla, on iseküsimus ja selles ei ole küll kuidagi jalgratturid süüdi.
Autoga peateelt üle kergtee vöötraja sisekvartalisse keerates peab ajama silmad punni nagu kevadine konn, sest mõlemalt poolt võib tuulekiirul läheneda jalgrattureid, kes ei kavatsegi pidurdada.
näitab jälle seda, et liikluseeskirjast tunneb inimene vaid ühte osa, jättes tähelepanuta selle, et kuna sõiduk pöörab, siis on tal täielik teeandmise kohustus kõigile otseliikujatele, olenemata kas seal on ülekäigurada või mitte ja pidurdama peab mitte jalgrattur vaid autojuht.
vanarauahuvilised: forum.moped.ee • forum.jalgratas.ee

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Erkz » 31. 03. 2012. 20:23

Mind pani kõigepealt mõtlema see, et kui kergliiklusteel peaks olema kiirusepiirang, siis kuidas rulluisutajad saavad normaalselt trenni teha? Ei ole Eestis just palju spetsiaalseid radasid rulluisutajatele ja rullsuusatajatele. Kas tõsiselt treenivad uisutajad peaksid ka maantee servas sõitma hakkama.
Kuna ma ise liigun ka vahest kergliiklusteel kiiresti jalgrattaga sõites, loodan, et kiirusepiiranguid siiski ei kehtestata. Ei tea, kas keegi üldse hakkaks kiirust ka mõõtma? :lol:

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas serxx » 31. 03. 2012. 20:35

Kiirusepiirangu kehtestamine tähendaks automaalselt ka muudatust liiklusseadusesse, mis teeks kohustuslikuks spidomeetri ratta küljes. Vastasel juhul ei saa nõuda kiirusest kinni pidamist.

Aga üldiselt on see absurdne artikkel.
Rohkem sallivust ja tähelepanu teiste suhtes ja pole mingit probleemi.

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 16. 04. 2012. 21:51

Magistritöö väljavõte autokasutuse mõjust Tallinnas.
http://www.pealinn.ee/index.php?pid=120&lang=5&nid=9721

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas priit908 » 17. 04. 2012. 21:29

Nonii, aeg kergliiklusteid projekteerima hakata - http://www.tallinnapostimees.ee/811658/ ... oistlusel/

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 18. 04. 2012. 09:18

See postimehe artikkel on ju üdini positiivne ja vaja võimalikult palju levitada. Ehk siis endomondo igal rattasõidul käima, olgu selleks sport või linnasõit.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 18. 04. 2012. 09:22

Ja kui on kange soov kuhugi rattateed saada, siis tuleb teha massiline ühissõit, kõigil Endomondod tööle ja sõita trassi edasi-tagasi paar korda. Maha jääb rasvane jutt ja linnaisadel mõtlemisainet rohkem.
If everything's under control, you're going too slow!

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas priit908 » 18. 04. 2012. 09:44

KaupoR kirjutas:Ja kui on kange soov kuhugi rattateed saada, siis tuleb teha massiline ühissõit, kõigil Endomondod tööle ja sõita trassi edasi-tagasi paar korda. Maha jääb rasvane jutt ja linnaisadel mõtlemisainet rohkem.
Et siis terve kesklinn risti-rästi läbi :wink:

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas peeterplaaster » 18. 04. 2012. 11:31

:) hahaa, täpselt täpselt, kesklinn tuleb süsimustaks sõita. Aga loodetavasti on siis pärastine analüüs ka kuidagi pädev. Sest tänased sõidud on ju ikkagi tänaste sõiduvõimaluste raames. Väga mitmed kohad on ideaalist kaugel, ja lootus on, et keegi ka selle n.ö. ideaalpildi lõpuks kokku suudab panna.

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas priit908 » 18. 04. 2012. 11:54

Niipalju kui mina aru sain langes too analüüsi võimalus linnavalitsusele sõna otsese mõttes "sülle" ning esmapilgul ei nähtud selle vajalikust. Vaadates nende tänast juhtimispoliitikat arvan ma, et lähima 3 aasta jooksul ei juhtu küll midagi kui välja arvata ülemiste liiklussõlme kergliiklusteed mis minu elu oluliset kergemaks muudavad.

Kasutaja avatar
peeterplaaster
Rattur
Postitusi: 113
Liitunud: 30. 04. 2009. 14:56

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas peeterplaaster » 18. 04. 2012. 12:48

mhm, eks arvata on, kahju et selle stiimuliga on valitsejatel ikka üsna leige seis.

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 18. 04. 2012. 12:54

eks valitsejad on just nii mugavad ja laisad kui neile peale käiakse ja lobbi tehakse.

Tuleb aga ise rohkem sõna võtta, kirjutada lugusid, artikleid, osaleda ühistes sõitudes, kui vaja ka meelt avaldada.

Tallinna Kommunaalamet teeb ka natuke tööd aga kindlasti võiksid nad rohkem ära teha.
Samas hr. peaminister (ka rattasõitja) võiks omalt poolt initsiatiivi näidata, näiteks riigikogu ees reserveerida iga aasta ühe auto koha jalgratastele ja tekiks ehk nö. võistlusmoment linnaga, et kes teeb jalgratturite jaoks rohkem, järgmised valimised pole kaugel.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas wylde » 20. 04. 2012. 14:51

Pilt
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas piffik » 25. 04. 2012. 13:30


citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 26. 04. 2012. 21:41

http://rattarikkaks.ee/osale-ule-euroop ... aga-2.html

Osale üle-Euroopalisel kaardistamise võistlusel - rattaga!- asi siis avalikuks tehtud ja töenäoliselt ka kohalik meedia ehk korjab midagi sellest ülesse.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas mikulaine » 09. 05. 2012. 20:35


Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas siim_s » 10. 05. 2012. 06:43


Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas mart » 11. 05. 2012. 10:45

Autor nägi linnas rattaga hipsterit ja tal tekkis igatsugu mõtteid :D
Lõpp meeldib mulle eriti:
Ma tean, et kõik noored ei ole nii väetid. Tahangi meelega ebaobjektiivne olla. Ma muretsen tuleviku pärast. Kui mina kunagi poja saan, siis ma ei taha, et tast tuleks vedel süldinägu. Ma tahan, et ta teeks koerustükke (ei, mitte internetis), tegeleks spordiga (ei, mitte elukutseliselt), haiseks vahel (ei, mitte nagu siga). Ma tahan, et ta mõnikord kakleks, vahel võidaks, vahel mitte. Tahan, et ta mängiks kauboisid ja indiaanlasi ja meisterdaks ragulka. Aga ennekõike tahan, et temas oleks olemas see elujanu, mis ajab poisse (ja vahel ka tüdrukuid) kõiki neid lollusi tegema. Tahan, et ta kibeleks õue, elama, mitte ei devolve’iks nelja seina vahel füüsiliselt hapraks tehnoloogia ja ühiskondliku mugavuse vangiks.
http://www.epl.ee/news/arvamus/argo-tuu ... d=64378466
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas suuroja » 11. 05. 2012. 12:35

mart kirjutas:Autor nägi linnas rattaga hipsterit ja tal tekkis igatsugu mõtteid :D
Lõpp meeldib mulle eriti:
Ma tean, et kõik noored ei ole nii väetid. Tahangi meelega ebaobjektiivne olla. Ma muretsen tuleviku pärast. Kui mina kunagi poja saan, siis ma ei taha, et tast tuleks vedel süldinägu. Ma tahan, et ta teeks koerustükke (ei, mitte internetis), tegeleks spordiga (ei, mitte elukutseliselt), haiseks vahel (ei, mitte nagu siga). Ma tahan, et ta mõnikord kakleks, vahel võidaks, vahel mitte. Tahan, et ta mängiks kauboisid ja indiaanlasi ja meisterdaks ragulka. Aga ennekõike tahan, et temas oleks olemas see elujanu, mis ajab poisse (ja vahel ka tüdrukuid) kõiki neid lollusi tegema. Tahan, et ta kibeleks õue, elama, mitte ei devolve’iks nelja seina vahel füüsiliselt hapraks tehnoloogia ja ühiskondliku mugavuse vangiks.
http://www.epl.ee/news/arvamus/argo-tuu ... d=64378466
kui autor poleks vaadanud vanalinnas cruisivat hipsterit, vaid oleks võtnud vaevaks ja teinud üks kerge rattasõit linna äärde jalgrattateedele, kus ta suurte harrastussportlaste hulga tõttu oleks pidanud endale kahe käega ees teed tegema, et ahtaksel rattateel enesele ühte kohta päikese all nõutada, siis oleks ka artikkel hoopis teistsugune saanud. ja väärtushinnangud oleksid ka ehk paika loksunud.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas indrek56 » 16. 05. 2012. 10:59

Kuidas on rattasõit parem kui seks?: http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=64399914. Delfi.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3946
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Kirsa » 20. 05. 2012. 13:10

http://www.tartupostimees.ee/846280/jul ... ooremaele/

Valel võistlusel käisin eile. Õiged (julged) ratturid käivad voorekal. :)
Aga fullface kiivrit ei ole ja sisse magasin kah... :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7928
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 20. 05. 2012. 20:47

Ma nühkisin 3 korda silmi ega uskunud siiski: ETV spordiuudistes oli PILDIGA uudislõik XCO maailmakarikaetapist. Võrdluseks: Meistrite liiga finaalist oli vaid slaidshow.
If everything's under control, you're going too slow!

citybike
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas citybike » 25. 05. 2012. 08:50

http://www.tallinnapostimees.ee/853004/ ... iiklustee/ - Tallinna teed varsti jälle pikemad

Vasta

Mine “Üldfoorum”