Jalgrattateemad meedias

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1127
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 23. 05. 2016. 22:27

Mati kirjutas:
MaOlenJalgrattur kirjutas:Mai esimestel päevadel ilmub Eestis uus ajakiri Ma Olen Jalgrattur – ajakiri neile, kes naudivad rattasõitu. Ajakirja teeb 36. aastat ajakirjanik Vahur Kalmre, kes kirjutas oma esimese jalgrattaloo ajalehes Edasi juba 1980. aastal ...
http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=74311861
Nuuh kileviinerid ... http://kultuur.postimees.ee/3705395/arv ... ineri-nagu
Tüüpiline eestlaslik oma arust jube teravmeelne näägutav ärapanemine ja sildistamine.
Kellele see ajakiri peaks siis suunatud olema? Veidi oma lõbuks sõitvad ja rattariideid mitte kandvad inimesed enamasti ei nimeta end Jalgratturiks ja tõenäoliselt ka ajakirja ei ostaks.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Indreq » 27. 05. 2016. 07:42

Prommar kirjutas:
Mati kirjutas:
MaOlenJalgrattur kirjutas:Mai esimestel päevadel ilmub Eestis uus ajakiri Ma Olen Jalgrattur – ajakiri neile, kes naudivad rattasõitu. Ajakirja teeb 36. aastat ajakirjanik Vahur Kalmre, kes kirjutas oma esimese jalgrattaloo ajalehes Edasi juba 1980. aastal ...
http://sport.delfi.ee/news/jalgrattaspo ... d=74311861
Nuuh kileviinerid ... http://kultuur.postimees.ee/3705395/arv ... ineri-nagu
Tüüpiline eestlaslik oma arust jube teravmeelne näägutav ärapanemine ja sildistamine.
Kellele see ajakiri peaks siis suunatud olema? Veidi oma lõbuks sõitvad ja rattariideid mitte kandvad inimesed enamasti ei nimeta end Jalgratturiks ja tõenäoliselt ka ajakirja ei ostaks.
Minu arust pole selle ajakirja suunal häda midagi. Autoajakirjad on ju ka neile kes autondusest veidi rohkem huvituvad, mitte neile kes autot ainult kodu-töö-pood marsruudil liiklemiseks tarvitavad ja oma hobiks makrameed või mesilaste pidamist peavad.

Kasutaja avatar
Erkz
Rattur
Postitusi: 88
Liitunud: 08. 06. 2010. 15:07

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Erkz » 15. 06. 2016. 11:40

Järgmist jalgratast ma omale "Säästumarketist" ei osta. http://goo.gl/n3QIYI

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas j6ukur » 15. 06. 2016. 13:17

Erkz kirjutas:Järgmist jalgratast ma omale "Säästumarketist" ei osta. http://goo.gl/n3QIYI
Tõesti, sest sellele ei pruugi hiljem kokkusobivat kiivrit ja rattariideid leida :D

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas rai66 » 07. 07. 2016. 10:42

Rattarallide suurkorraldaja läheb võitlusse ohutuse nimel.
Kuna ma liitunud pole, siis sisu ei näinud.
http://sport.postimees.ee/3753973/ratta ... 1467283469

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas j6ukur » 07. 07. 2016. 10:54

Kokkuvõtvalt on Pullerits endiselt kibestunud oma kevadisest selveri külakuhjast. Autor toob välja maanteesarjades osalejate arvu vähenemise ning süüdistab peamiselt hirmu kukkumise ees. Mainimata jääb fakt, et tihedas konkurentsis on sel aastal kalendris üle 100 võistluse ning enamus "filtri" sõitudest langevad kokku EMS võistluspäevadega. Palju hala, vähe villa.

Kasutaja avatar
janart
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 18. 04. 2011. 22:59

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas janart » 07. 07. 2016. 10:55

see lugu olemas ka Spordipartneri facebooki lehel: https://www.facebook.com/spordipartner/ ... 42939227:0

MaOlenJalgrattur
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 05. 03. 2016. 20:07

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas MaOlenJalgrattur » 07. 07. 2016. 11:02

Ajakirja teine number on väljas.
Mitmekesist lugemist ja vahvad fotod. Nagu ikka.

Ilmus ajakirja Ma Olen Jalgrattur teine number – lood kruusateeratturitest ja maailmaklassikutest kuni rattavargusteni välja

Rattasõiduajakiri Ma Olen Jalgrattur võtab ka teises numbris, mis ilmus juuli alguses, ette rattasõidu mitmekesise kaleidoskoobi.
Pikem lugu räägib rattavargustest – Eestis varastatakse aastas ligi 10 000 jalgratast, sai teada ajakirjanik Andrus Nilk. Sloveen Matej Goršič kirjutab loo sellest, kuidast temast, maanteeratturist Sloveenias, sai kruusateerattur Eestis.
Maailma tippfotograaf Tim De Waele näitab oma fotoloos Giro d’Italia 20. etappi, mille võitis Rein Taaramäe. Delfi ajakirjanik Ivar Jurtšenko jätkab maailma tippsõitjate sarja, seekord klassikutega.
Kuidas on ekstreemspordifestival Simple Session arendanud BMXi kultuuri Eestis – seda uurib oma loos Priit Rajalo ERRist.
Yoko Alender mõtiskleb linnas rattaga sõitmisest, Kuido Musten tutvustab, kes on roheliste rattaretkede rüütel, Ain-Alar Juhanson räägib Gran Fondo Estoniast ja Rauno Viro fixed gear’i kultuurist Eestis.
Lugusid ja ka kasulikke näpunäiteid on veel. Rääkimata ägedatest rattafotodest, mida on ajakirjale pildistanud Artur Sadovski, Jaanus Ree, Tim De Waele, Jelizaveta Iljina ja teised.
Ajakiri Ma Olen Jalgrattur ilmub kuus korda aastas. Ajakirja toimetaja on pikaajalise ajakirjanikukogemusega Vahur Kalmre ja väljaandja Vahka Meedia.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 722
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Henno » 02. 08. 2016. 15:14

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=75184599

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=75201915

Eelmise kolmapäeva õhtul Tallinnas Järvevana raudteeülesõidu juures rongile otsa sõitnud jalgrattur pääses kergelt - tal pole eluohtlikke vigastusi. Ühtlasi pääses keelavat foorituld ja teepiiret eiranud mees väga napilt, kui uskuda pealtnägija kirjeldust.
Kuidas õnnestus mehel üldse rongile vastu külge sõita, tundub pealtnäha arusaamatu. Kui ta ületas raudteed ülesõidu kohal, pidi teda peatama või vähemalt valvsaks tegema esmalt ees olnud tõkkepuu, keelav foorituli ja seejärel ka füüsiliselt teed tõkestavad kaks pooleldi kohakuti paigutatud piiret. Viimased on ülekäigukoha ees just selleks, et jalgrattur kohale lähenedes igal juhul hoo maha võtaks. Tundub, et rattur küll märkas rongi lähenemist, kuid lootis enne rongi üle raudtee jõuda.
Delfiga rääkinud pealtnägija sõnul tuli rattur Ülemiste suunast, Tallinna-Türi rong Balti jaama poolt ehk sisuliselt temaga samast suunast. Ilmselt sporti teinud rattur sõitis mööda kergliiklusteed, kuid jõudes ülekäigukohani, kus teed tõkestavad kaks torupiiret, liikus ta rattaga sõiduteele ja ületas rongitee sealt. IIlmselt selleks, et ei peaks hoogu maha võtma. Kiivrit mehel polnud ja ta ei pööranud ümbrusele ilmselt kuigi hoolsalt tähelepanu, sest rongi ta ei näinud. Tal õnnestus peaaegu enne rongi tulekut üle raudtee jõuda, kuid tagumine ratas jäi rongi alla kinni.


Pilt
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1116
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas siim_s » 12. 08. 2016. 15:11


Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas T6nu » 14. 11. 2016. 15:41

Eestlased on saanud juurde ühe maailmameistri Cyclingnewsi sõnade järgi: http://www.cyclingnews.com/features/eig ... -failures/

Vainšteins...

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas rai66 » 21. 12. 2016. 16:34

Mainekas rattaportaal tegi Eesti tõusvast tähest põhjaliku ülevaate

http://sport.postimees.ee/3954347/maine ... 1481730279

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas kalari » 26. 12. 2016. 00:15

Nutt ja hala, et rattasporti puudutav ei ületa piisaval määral kodumaise meedia uudistekünnist, ei pea kaugeltki paika. Juba pikka aega hoolitseb selle eest "agentuur" nimega Spordipartner. Tähelepaneliku lugeja nälg saab regulaarselt (valdavalt tsüklokrossi aineliste uudispommidega) toidetud. Viimane üllitis on eriti sisukas: http://sport.err.ee/v/jalgrattasport/af ... i-hooaja-- :)

Any publicity is good publicity.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 01. 03. 2017. 09:46

If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12097
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Mati » 01. 03. 2017. 11:04

(y) Loodan, et see suht karm laks omab mingit preventatiivset kaalu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas wagner » 03. 04. 2017. 21:42

Reispass Raadio 2-s, saates käis külas Fujimees ja rääkis oma ümbermaailmareisist ning veidi ka maikuus algavast uuest retkest: http://r2.err.ee/v/reispass/archive/e83 ... a-fujimees

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 19. 04. 2017. 08:35

Hollandi haare
Kui ka üks eesti autojuht sellest videost õpib, on Delfi artikkel oma eesmärgi juba täitnud. Üks peale minu :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas veloson » 24. 04. 2017. 23:49

"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 03. 05. 2017. 08:13

If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Jalgrattateemad meedias - kihuta teekattemärgistuse abil otse posti otsa

Postitus Postitas veloson » 25. 05. 2017. 11:06

Varem oli see argine linnaliikluse osa, nüüd märgatakse uute projektide puhul asjas ka uudisväärtust näha: Tartus Näituse tänavale kantud rattaraja markeering juhatas jalgratturid üle kõnnitee äärekivi otse posti otsa

Meedia pöördumisele reageeriti üle öö ja nüüd juhatab teekattemärgistus taas LE-punktidele vastavalt:
Pilt
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1186
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas SK » 26. 05. 2017. 07:58

Alo Lõhmuse päevakommentaar jagratta(sõidu) maksustamise ja pealemaksustamise teemadel
http://www.err.ee/597824/alo-lohmus-jal ... urlik-samm

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 30. 01. 2018. 13:25

Tänane Postimees pilab talviseid rattureid. Minu teada liiklusseadus ei ütle, et talvel on jalgrattaga sõitmisel mingid piirangud (va ohutu liiklemine vastavalt ilma- ja teeoludele) ning ise seda tehes olen korduvalt mõelnud, et mis alustel talviseid rattureid peedistatakse (nt lükates sahaga kogu autode sõiduraja lume teekattele joonistatud märgistusega eraldatud jalgrattarajale).
Pilt
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1127
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 30. 01. 2018. 14:48

Igasugune "normist erinev" käitumine tuleb igaks juhuks ära tampida. Muidu võib olla tagajärjeks sallivuse ja ligimesearmastuse kontrollimatu vohamine.

kalari
Rattur
Postitusi: 749
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas kalari » 30. 01. 2018. 19:58

KaupoR kirjutas:Tänane Postimees pilab talviseid rattureid. Minu teada liiklusseadus ei ütle, et talvel on jalgrattaga sõitmisel mingid piirangud (va ohutu liiklemine vastavalt ilma- ja teeoludele) ning ise seda tehes olen korduvalt mõelnud, et mis alustel talviseid rattureid peedistatakse (nt lükates sahaga kogu autode sõiduraja lume teekattele joonistatud märgistusega eraldatud jalgrattarajale).
Vabandan, et ei ole sinu poolt kirjeldatud situatsiooni oma silmaga näinud. Aga luba mul visata järamiseks selline "kont": Nimelt on minu isiklik seisukoht selline, et jalgratas ei ole sobilik liiklusvahend Eesti kliimas aastaringseks kasutamiseks. Miks? Sest riik (ühiskond, maksumaksjad, mina) ei ole nii jõukas (loe: ei ole nõus kulutama), et omada tehnilist võimekust, mis tagaks linnatänavate absoluutse lumevabaduse. Arusaadav, et siin jääb kannatama see käputäis talirattureid. Ja see ei ole peedistamine, nagu sa ütled, vaid mõistlikus.
Teatud sarnast häirekella löömist saab kuulda/lugeda alati, kui seoses keerukate ilmaoludega ei jõuta kogu riigi teedel-tänavatel loetud minutite (sic!) jooksul libedusetõrjet teostada. Absoluutselt alati on sellistel puhkudel mingi häälekas grupp pahameelt avaldamas (karjumas). Ja mida siis sisuliset nõutakse? Sisuliselt seda, et meil oleks ootel kümneid ja kümneid kordi praegusest suurem teehooldusmasinate park koos juhtidega. Kes selle pulli kinni maksab?
Viimati muutis kalari, 01. 02. 2018. 00:02, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas T6nu » 31. 01. 2018. 09:43

kalari kirjutas:
KaupoR kirjutas:Tänane Postimees pilab talviseid rattureid. Minu teada liiklusseadus ei ütle, et talvel on jalgrattaga sõitmisel mingid piirangud (va ohutu liiklemine vastavalt ilma- ja teeoludele) ning ise seda tehes olen korduvalt mõelnud, et mis alustel talviseid rattureid peedistatakse (nt lükates sahaga kogu autode sõiduraja lume teekattele joonistatud märgistusega eraldatud jalgrattarajale).
Vabandan, et ei ole sinu poolt kirjeldatud situatsiooni oma silmaga näinud. Aga luba mul visata järamiseks selline "kont": Nimelt on minu isiklik seisukoht selline, et jalgratas ei ole sobilik liiklusvahend Eesti kliimas aastaringseks kasutamiseks. Miks? Sest riik (ühiskond, maksumaksjad, mina) ei ole nii jõukas (loe: ei ole nõus kulutama), et omada tehnilist võimeksust, mis tagab linnatänavate absoluutset lumevabadust. Arusaadav, et siin jääb kannatama see käputäis talirattureid. Ja see ei ole peedistamine, nagu sa ütled, vaid mõistlikus.
Teatud sarnast häirekella löömist saab kuulda/lugeda alati, kui seoses keerukate ilmaoludega ei jõuta kogu riigi teedel-tänavatel loetud minutite (sic!) jooksul libedusetõrjet teostada. Absoluutselt alati on sellistel puhkudel mingi häälekas grupp pahameelt avaldamas (karjumas). Ja mida siis sisuliset nõutakse? Sisuliselt seda, et meil oleks ootel kümneid ja kümneid kordi praegusest suurem teehooldusmasinate park koos juhtidega. Kes selle pulli kinni maksab?
Probleem ei ole selles, et puuduksid ressursid selleks, et teed puhtana hoida. Meil on turumajandus ning kui on nõudlus, on ka pakkumine alati olemas. Kõige suurem probleem on just selles, et kõike tehakse raha pärast, mitte soovist enda tööd korralikult teha. Ja just täpselt sellepärast ongi nii, et kella 9ni(!) hommikul on teed klaasjää all -5 kraadi juures, kuid samas on märtsis terve linn soolapuisturitest umbes, kui peaks lõuna ajal üks väike lörtsilärakas kuskil sadama. On ka muidugi väga kohusetundlikke sahamehi eriti kuskil maakohtades- ei üldista.

Ja mis selle point on? Point on selles, et inimesed soovivad elada puhtas ja hoolitsetud keskkonnas, mitte liiklusvahenditega kuni suveni välja poris ja soolalögas püherdada. Puhtus ja korruptsioonivabadus on minu meelest kõige esimene samm lääne ühiskonna poole ning need ei ole mitte need vähesed inimesed, kes iga asja üle vinguvad vaid need, kellel esimesena nippel üle viskas.

Ja rahast rääkimine on küll täielik tabu- meil on pappi nii palju, et varsti sõidab terve Eesti tasuta ühistranspordiga.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 31. 01. 2018. 10:44

T6nu kirjutas:Ja rahast rääkimine on küll täielik tabu-
https://www.youtube.com/watch?v=vy8p8hF ... tu.be&t=53
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1127
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 31. 01. 2018. 14:13

Tegelikult pole praegugi olukord kuigi hull, tavaliselt on talve jooksul paar päeva, kus jääb lume pärast rattaga tööle sõitmata. Keegi polegi nõudnud absoluutset lumevabadust viie sekundiga, nutulaulu puuduvast tehnilisest võimekusest ja rattasõiduks sobimatust kliimast (Helsingi jõudis viimases rattasõbralike linnade edetabelis juba top 10-sse) võib linnaametnike pärusmaaks jätta. See on ilmselgelt suhtumise, mitte raha küsimus, kas jätta lumevall rattarajale või lükata tee ääreni lahti. Eriti kui kohe tee ääres pole kõnniteed.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4464
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas riho » 31. 01. 2018. 15:09

Mina selles karikatuuris mingit pahatahtlikku pila ei näe.

Ja talvise ratturina ei ole mina kül pidama mingeid kannatusi taluma. Ok, tegelikult, kui ei riietu ilmastikule vastavalt olen mõnikord külma ja mõnikord sooja käes vaevelnud.

Sõidan seal kus saab sõita ja sinna kus sõita ei saa ma ei roni.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1127
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 31. 01. 2018. 16:31

Selguse huvides ütlen, et ma ei näinud ka karikatuuris pila, kuid mingil põhjusel eeldasin, et sellele lisandus ka mingi arvamuslugu. Olin vist moodsalt pealiskaudne.

Aeg-ajalt võib ikka talvisest rattasõidust jaurata.

arnea
Rattur
Postitusi: 1218
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas arnea » 31. 01. 2018. 17:23


Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas ciclismo » 31. 01. 2018. 23:55

Aitäh, arnea. Kuid see arvamuslugu on küll on maotu, lohisev, haleda "puändiga". Tundub, et ka tehniliselt ebapädev. Lumi läheb keti vahele? Palju seda lund oli? Kirjutada tuleb jõuliselt, energiliselt, kindla eesmärgiga.
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3619
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Kuldar » 01. 02. 2018. 06:51

khm-khm
Gravity is a Bitch

camouflage
Rattur
Postitusi: 142
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas camouflage » 01. 02. 2018. 10:55

siin tuleb peaspetsialistiga nõustuda, et antud lugu oli tõesti nõrk, umbes nagu 5. klassi õpilase kirjand sellest, mida ta vaheajal tegi.

Jats36
Rattur
Postitusi: 425
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Jats36 » 05. 02. 2018. 23:04

Lugu on igati positiivne...
Keskmise sõrme näitamisel vahelduseks võiksime tunnustada ka autojuhte, sahajuhte, jalakäijaid, kes meisse jalgratturitesse austuse ja viisakusega suhtuvad...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas KaupoR » 05. 03. 2018. 09:54

If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1127
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 05. 03. 2018. 11:30

Kahjuks ei ole öeldud kas kiiver oli peas.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas veloson » 05. 03. 2018. 12:37

Kahjuks öeldud?!

Ilma kiivri-binaarsuseta informaatilist väärtust ega üldse liiklusohutusküsimust kui sellist ei teki?
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1127
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Prommar » 05. 03. 2018. 15:51

Ma ei öelnud et sellel puudub informaatiline väärtus, minu arust on kiivri olemasolu/puudumine peavigastuse läbi hukkumise puhul üsna oluline detail.

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas ciclismo » 06. 03. 2018. 13:30

Tühise küsimuse peale tõstate vaidlust üles, mehed. Olete igaüks eriarvamusel, närite üksteist. Rahvusliku mõtte loidus ja võimetus teha koostööd. Sellisena olete vaenlasele kerge saaks. Aastasadu! Vene kroonikates kirjutati juba XIII sajandil, et Jäälahingus - kus eestlaste abivägi võtiles sakslaste poolel - palju rüütleid maha löödi (400, reaalsem arv uuemate uurimiste kohaselt olevat 10-18). Eestlasi olevat aga maha löödud nii palju, et keegi ei hakanud neid kokku lugema.
- - -
Why so serious?

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas veloson » 22. 03. 2018. 20:54

Ülemerekad arutavad, miks esimene iseseõitva mootorsõiduki hukkunuga lõppenud avariis ohvri süüdistamiseni jõuti. Sündmus toimus pimedas, hukkunu ületas jalgrattaga teed, nähtavasti võis auto tuledest tublisti ette sõita.
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Kogukondadesse täiesti sujuvalt sisse sulandumine: Jalgrattateemade meediumis

Postitus Postitas veloson » 22. 03. 2018. 20:57

ciclismo kirjutas:Rahvusliku mõtte loidus ja võimetus teha koostööd. Sellisena olete vaenlasele kerge saaks.
Küsimusi üks -- maksumaksja raha eest või hobikorras?
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas veloson » 23. 03. 2018. 09:49

veloson kirjutas:Ülemerekad arutavad, miks esimene iseseõitva mootorsõiduki hukkunuga lõppenud avariis ohvri süüdistamiseni jõuti. Sündmus toimus pimedas, hukkunu ületas jalgrattaga teed, nähtavasti võis auto tuledest tublisti ette sõita.
Arutelu ei piirdunudki binaarsete steitmentidega nagu "aga tal polnud ju jalgratast üle tee lükates kiivrit peas" või "aga mis ta siis ronis sinna sõiduteele": argumentatsioon, mille järgi on õnnetuse regioonis inimvaenulik teede planeering
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas veloson » 28. 03. 2018. 10:30

keegi anonüümne kirjutas:Inimesel käis kontrolleri kontrollimine üle mõistuse. Oleme uhked! Kaugel Arizonases sai sama tembuga hakkama törtsu nutikam algoritmide pundar. Vaadates sündmuspaika aga märkame, et rattur ei tormanud ette võsast vaid geniaalse arhitekti poolt loodud risti kujuliselt rattatee(imika)lt. Košmaar!!! Sellises rikkas riigis on ehitatud valmis kunstiline rattatee lõks pahaaimamatutele ratturitele ja selle otsa on pandud jalakäijate peletamiseks märgid teeületamise keelu kohta. Teisisõnu ei suutnud inimalgoritmidel põhinev masin mõista, et keegi sirgeldaja on mõelnud valmis teeületamise koha, mille valmimiseks on kulutatud tuhandeid taalu ja siis jätnud selle takkapihta nõuetekohaselt tähistamata ning mida aremad ratturid seetõttu kasutavad ratast käekõrval lükates.
Pilt on kõnekas ja paneb ka kohalikke planeeringuid kullipilguga üle vaatama:
Pilt
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt


Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas T6nu » 28. 03. 2018. 14:59

Kommentaaridest on näha, et autojuhid valmistuvad juba hoolega kevadeks, et siis jalgrattureid "õpetama" hakata.

Üleskutse- mida peaks tegema, et liikluskultuuri parandada? Päris tõsiselt kohe. Trahvid on küll toredad ja nüüd suurendatakse ka, aga keskendutakse ainult kiirusele ja joodikutele. Minu meelest liikluses valitsev ülbus on see, millega peaks tegelema- alates suuna mitte näitamisest, kuniks jalgratturitele napikate tegemiseni. Kuid ikkagi- kuidas on võimalik, et Eestis saab kunagi midagi paremaks minna liikluskultuuri osas?

Rostaan
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 29. 12. 2012. 13:00

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas Rostaan » 28. 03. 2018. 19:10

Mina lähen kevadele vastu kiivrikaameraga, sisetunne ütleb et see on vajalik!

indivvid
Rattur
Postitusi: 133
Liitunud: 08. 05. 2013. 10:36

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas indivvid » 29. 03. 2018. 19:56

T6nu kirjutas:
Kommentaaridest on näha, et autojuhid valmistuvad juba hoolega kevadeks, et siis jalgrattureid "õpetama" hakata.

Üleskutse- mida peaks tegema, et liikluskultuuri parandada? Päris tõsiselt kohe. Trahvid on küll toredad ja nüüd suurendatakse ka, aga keskendutakse ainult kiirusele ja joodikutele. Minu meelest liikluses valitsev ülbus on see, millega peaks tegelema- alates suuna mitte näitamisest, kuniks jalgratturitele napikate tegemiseni. Kuid ikkagi- kuidas on võimalik, et Eestis saab kunagi midagi paremaks minna liikluskultuuri osas?
väga lihtne - autokooli kohustuslik osa peaks olema rattasõit nii linnas kui maanteel ja sisaldama nii napikaid möödasõite kui tihedat liiklust kui kõike muud igapäevast. räägi mis sa räägid, ei õpi sul ikka keegi muudmoodi kui läbi oma vigade...
56 viis kuus kuus 427

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas T6nu » 04. 04. 2018. 12:03

Geenius: Teeme sellel kevadel jalgratturite ja autojuhtide vahel uue kokkuleppe
https://auto.geenius.ee/uudis/juho-kalb ... okkuleppe/

halleluuja

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 938
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Jalgrattateemad meedias

Postitus Postitas veloson » 10. 04. 2018. 19:44

Valga Pika tn eriti "inimesemõõtmelisel" x-kordsel raudteeülekäigul ei märganud rattur teravnurga all lähenenud rongi ja sõitis vedurile umbes kümnesse.
Pilt
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt


Vasta

Mine “Üldfoorum”