Sooviks ratast osta!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Külaline

Sooviks ratast osta!

Postitus Postitas Külaline » 03. 10. 2006. 18:31

Jõudu kõigile! Plaanin siin lähitulevikus ratta ostu, aga kuna ma eriline rattapede ei ole - st. asjatundja -, siis äkki keegi teab anda hüva nõu, millist ratast ja kust osta. Minu põhi eesmärgiks oleks osta hea ratas võimalikult odavamalt. Pean silmas just seda, et äkki on siin keegi, kes otseselt tegeleb, või keegi, kes teab mõnd sellist tüüpi, kes ise rattaid nii-öelda "maale toob". Sooviks osta normaalse ratta ilma kirveta (kirves = kaupluse megajuurdehindlus). NB! Varastatud ratast ei soovi osta. Ratta puhul pean oluliseks, et tegemist oleks kvaliteetse asjaga, aga samas miskeid imevidinaid ja ulmekäiguvahetajaid, jms. ei ole oluline. Mul oleks vaja tavalist ratast, millega turvaliselt punktist A punkti B kulgeda. Linnatingimustes. Ise olen 190cm pikk, sellega võiks ka arvestada.

Kasutaja avatar
MiCC
Rattur
Postitusi: 174
Liitunud: 14. 04. 2006. 15:47

Re: Sooviks ratast osta!

Postitus Postitas MiCC » 03. 10. 2006. 18:46

KettMaha kirjutas:Minu põhi eesmärgiks oleks osta hea ratas võimalikult odavamalt.
mis siis umbes hinnaklass oleks ratta ostul?

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Postitus Postitas Overkilla » 03. 10. 2006. 20:43

Siis võta see: http://www.author.ee/stratos.htm
Aga vt. siia: viewtopic.php?t=9221
viewtopic.php?t=8296 (Milleks Sulle ratast vaja on?)
Väheusutav, et mõni tahaks osta halba ratast eriti kallilt. Soovitan talv ja sooduspakkumised ära oodata. Näiteks üksaeg ühes poes oli nii, et Eesti suusataja sai hõbemedali ja kõik rattakaubad -40% selle tähistamiseks. Saigi üks velo broneeritud ning ostetud, jäin väga rahule.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 08:25

Seda minagi, et sügis-talv on õige aeg ostmiseks. Kiiret ei ole. Mis võiks olla hinnaklass? Ma nii ei oskagi öelda. Kõik oleneb ju rattast. Kui poes on miski ratas 7000, siis lastakse see miski 4 500 peale, aga ikka selgub hiljem, et oleks võinud odavamalt osta. Või siis sama raha eest hoopis parema "pilli". Kõige meeldivam oleks, kui mõni rataste hulgimüüja pakuks näiteks hulgihinnaga ratast. Aga kõige olulisem on, et saaks lihtsalt normaalse ratta, mis näeks kena välja ja ei laguneks esimesel aastal kohe ära. Mulle ei ole oluline, et rattal peab olema kindlasti kõige vingem kaubamärk. Aga kui pakutakse soodsalt, siis võib mõne edevama ratta ka osta.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 10. 2006. 08:33

KettMaha kirjutas: Kõige meeldivam oleks, kui mõni rataste hulgimüüja pakuks näiteks hulgihinnaga ratast.
Sul on vist tõesti kett maas. Miks peaks keegi sulle hulgihinnaga midagi müüma? Mis mees sa üldse oled? Mine poodi, kõik kohad on allahindluseid täis, osta endale meelepärane ratas ja lõpeta jura ajamine.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 08:45

Ega ma väga ei loodagi, et mõni hulgimüüja leiab endas viitsimist ühe ratta pärast tõmmelda, kuid loota ju võib. Ma ise tegelen ka müügiga, seepärast paneb mind lause "kõik kohad on allahindlusi täis" pisud muigama. Kaubanduses eksisteerivad võrdsed ja võrdsemad kliendid. Ja kuna ratast iga päev ei osta, siis võib ju natuke ringi vaadata. Oma rumalusega ei maksa lahmida. Kui see foorumi teema ei huvita, ei pea ju seda lugema. Samas ma ei välista, et mõnes kaupluses on hetkel mõni täiesti viisakas pakkumine.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 04. 10. 2006. 08:53

KettMaha kirjutas: Kaubanduses eksisteerivad võrdsed ja võrdsemad kliendid
nii on, aga enne peab oma võrdsemast võrdsemat staatust ka millegagi tõestama ja mitte jutuga, et tahaks ilma saada

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 10. 2006. 08:53

KettMaha kirjutas:...Kaubanduses eksisteerivad võrdsed ja võrdsemad kliendid...
Andrel on jutus point. Kui oled kaupluses tundmatu, siis ei tee sulle tavaliselt keegi hinnasildist oluliselst paremat pakkumist. Seega kammi poode ja naudi hooaja lõpu soodustusi. Samuti soovitan uurida siinseid müügikuulutusi. Ka korralik kasutatud ratas on odavam alternatiiv.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 08:56

KettMaha kirjutas:Mis võiks olla hinnaklass? Ma nii ei oskagi öelda. Kõik oleneb ju rattast.
...
Aga kui pakutakse soodsalt, siis võib mõne edevama ratta ka osta.
Kui tegeled müügiga siis peaksid teadma, et hind võib olla nii 1eek kui ka 1milj. eek'i. Mingi valulävi on ka Sul olemas. Pane oma ostusoov õigesse kohta. Selleks on "OST" rubriik foorumis. Kirjelda seal oma soovi, ning hinnataset ( 100 000.- maksev ratas saada 80 000.- on ju soodne, kuid kahtlen, et Sa selle ostad). Küll siis tehakse ka pakkumisi. Siin võiks selle mittekuhugi viiva arutelu lõpetada.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 10. 2006. 08:58

see on väga vale suhtumine, et loodetakse hulgimüüjalt odavamalt saada. hulgimüüja peaks ju püstiloll olema kui asub iseenda jaemüüjatega konkureerima ja laseb neile varba peale. müügiga tegelejana võiksid ju sellest ise aru saada.
miks peaks keegi rattamüüja sulle erandi tegema? inimesele, kelle esimene postitus foorumis kannab sõnumit, et rattamüüjad on megakasumeid teenivad rahas ujuvad vereimejad. firma omanik ei müü kindlasti mitte. müüja ilmselt samuti, kuna tal on olemas sõbrad, kellele ta soovib vahest soodust teha ja müügikatte peab ta ju ometi normi piires hoidma. selle eest makstakse talle palka.
veiko kirjutas:Pane oma ostusoov õigesse kohta. Selleks on "OST" rubriik foorumis. Kirjelda seal oma soovi, ning hinnataset ( 100 000.- maksev ratas saada 80 000.- on ju soodne, kuid kahtlen, et Sa selle ostad). Küll siis tehakse ka pakkumisi. Siin võiks selle mittekuhugi viiva arutelu lõpetada.
kolin selle teema üldfoorumisse, et vajadusel diskussiooni jätkata. ehk on abiks. kui läheb argumentideta lahmimiseks, panen lukku.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 04. 10. 2006. 09:04

KettMaha kirjutas:Ega ma väga ei loodagi, et mõni hulgimüüja leiab endas viitsimist ühe ratta pärast tõmmelda, kuid loota ju võib. Ma ise tegelen ka müügiga, seepärast paneb mind lause "kõik kohad on allahindlusi täis" pisud muigama.
Kui inimesed saaksid kõiki asju omahinnaga, siis kaoks raha üsna pea käibelt sest tegelikkuses ei maksa mitte miski mitte midagi. Kaupmees saab raha kauba müümise eest. Su püstitus on naiivne ja sulle esimesena vastanud kodanikud on andnud väga mõistlikke soovitusi. Annan veel ühe: osta kasutatud ratas, hinna-kvaliteedi suhe on parem kui uuel. Ja veel ühe: raha puudus on tegelikult huvi puudus: kui sa seda ratast ikka väga tahaksid, siis sa ei ajaks siin seda "kas ikka odavamalt ei saaks juttu". Näiteks iga nädal prouaga kinos käies paned aastaga hakkama 10 tuhat krooni... Selle eest saab ratta missuguse!

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 09:54

Ärge siis pahandage. Ma täiesti lambist sattusin siia lehele. Tundub vale koht olevat sellise arutelu jaoks. Näiteks - ma küll arvutimängu fänn ei ole - aga kunagi tahtsin ka umbes samamoodi foorumis uurides üht arvutimängu endale soetada, ja siis tuli ka uksest ja aknast sihukest teksti, et milline naiivitar ja värdjas ma olen, aga kui pööbel lõpuks väsis ja end koomale tõmbas, hakkas tulema täiesti mõistlike soovitusi ja pakkumisi. Lõpuks sain mängu endale täiesti tasuta. Rattastega (nagu ka muu kaubaga) on samamoodi, mõni müüja tahab tavaliselt rattalt 5 000 eeku kasumit saada ja siis kui leiabki rumala ostja, jookseb poodi tordi järgi. Minu õnnitlused! Smas jälle mõni teine müüa lepib ka 1 000 eek`use vahelkasuga, tühja koha pealt teenitud raha seegi. Vihjeid selle kohta, kuidas toimib kaubandus, pole vaja mulle selgitada. Jah, tutvused määravad palju, aga leidub palju müüjaid, kes võtavad ka võõralt raha vastu. Oluline on ise teenida, mitte klienti konkurendi juurde saata. Eriti ilmekalt toimib see ehituses. Ma ei tea, kui ma peaksin ehitama maja sellise mentaliteediga, et mine poodi ja osta letihinnaga. Peab ikka loll olema. Kui palju on võimalik teenida, see sõltub juba ostja rumalusest. Ka võiks ära jääda need ema poolt kirjutatud naljad, et a`la "ära söö" ja "ära käi kinos".

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 04. 10. 2006. 10:14

Võrdlused stiilis rattad-arvutimängud-ehitus näitab pigem seda, et inimesel ei ole ettekujutust eri valdkondades toimuvast (sh hinnakujundusest, toote eripäradest, nõudluse-pakkumise faktoritest jne).

Slaavlased kommenteeriks seda teemat - ne sravnivai h.. s paltsem!

Aga edu sulle siis otsingutel ja kui näkkab siis tule ja pea meile loeng nr 2. teemal "Hinnakujundus (ratta)kaubanduses: võtteid kuidas seda lüüa".

Ja kuna sa kindlasti osaled (ei ole lihtsalt võimalik, et nii tase mees ei osale) sellel üritusel, siis kivi kotti.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 04. 10. 2006. 10:16

KettMaha kirjutas:Ärge siis pahandage. Ma täiesti lambist sattusin siia lehele...
ja mina mõtlesin, et sa tõsiselt oled huvitatud uue ratta ostmisest..aga ei. Kui sa ei taha, et sulle aetakse mõttetut ja teemavälist juttu, sis katsu seda ka ise vältida. Sinu viimane postitus ei käi kuidagi esimese postitusega kokku...vbla kaudselt.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 10. 2006. 10:19

KettMaha kirjutas:Smas jälle mõni teine müüa lepib ka 1 000 eek`use vahelkasuga, tühja koha pealt teenitud raha seegi. Vihjeid selle kohta, kuidas toimib kaubandus, pole vaja mulle selgitada.
:D krt mees sa oled ikka hea koomik. Aga küta edasi.
Küll pööbel väsib ja mõni mees annab sulle oma ratta tasuta, varu lihtsalt kannatust.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 10:38

Tore, kui on olemas emotsioonid. See on kellegi hea PR-töö, kui inimesed hakkavad ajama ümmargust juttu hinnakujundusest ja erinevate valdkondade erilisusest, jne. Reaalsuses ei ole mingit vahet, mida sa müüd. On olemas ostuhind ja sellest tuletatav müügihind. Seega puhas matemaatika ja Eesti Vabariigi seaduste järgimine. Kui keegi näeb siin mingit "erilisust", siis on tegemist lihtsalt oma elu huvitavamaks mõtlemisega. Erinevused on ainult müümisprotsessis. Selge see, et ratast ei saa müüa nagu leiba. Ostjale tuleb läheneda teisiti. Aga lennata peale sihukese jutuga, nagu rattamaailm oleks mingi omaette maailm, mida lihtinimene ei ole võimeline mõistma. Siis sellised tüübid mingu ajagu parem rates feimi taga. Mina olen potensiaalne ostja, küsimus on ainult selles, et kes võtaks endale müüa rolli, teadmisel, et väga suurt kasumit loota ei ole. Ma ei soovigi midagi alla omahinna osta. Ma ei taha lihtsalt üle maksta.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 10. 2006. 10:44

KettMaha kirjutas:Ma ei soovigi midagi alla omahinna osta. Ma ei taha lihtsalt üle maksta.
sellisel juhul mine netipoodi või ebaysse. päris poel on alati suuremad kulud võrreldes netipoega.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

KTM
Rattur
Postitusi: 26
Liitunud: 28. 09. 2005. 18:24

Postitus Postitas KTM » 04. 10. 2006. 11:39

Julm kinovend...sa tuled foorumisse ja küsid lambist, et äkki keegi tegeleb rataste müügiga ja saaks (omahind+väikene juurdehindlus) sulle ratta müüa, kusjuures inimest lähemalt tundmata...sama efekt oleks ju minna siis poodi ja sealt otse seda küsida...kui nii saada kuskilt mingi sümboolse juurdehindluseg ratta siis anna teada...ei taha muidugi teada kuidas sul see majade ehitamine läheb kui sellist "äri" ajad, et kõik kes küsivad saavad hea hinnaga elamu ;)

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 04. 10. 2006. 12:26

KettMaha kirjutas: ...Ma ise tegelen ka müügiga...
siis on ju lihtne :wink:
kuna sa kardad suurt katet, siis sa peaks teadma hinnakujunduse rusikareeglit- suurem käive, väiksem kate ja vastupidi.
- uuri välja rattabrändide turuliidrid
- vali välja hinnalt sobiv mudel
- asu läbirääkimistesse
aga enivei, suur tänu hea meelelahutuse eest :)

indre1
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 10. 2006. 12:08

Postitus Postitas indre1 » 04. 10. 2006. 12:32


Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 04. 10. 2006. 12:45

KettMaha kirjutas:Ärge siis pahandage. Ma täiesti lambist sattusin siia lehele. Tundub vale koht olevat sellise arutelu jaoks. Kui palju on võimalik teenida, see sõltub juba ostja rumalusest. Ka võiks ära jääda need ema poolt kirjutatud naljad, et a`la "ära söö" ja "ära käi kinos".
Mis "arutelust" sa räägid ja keda sa lolliks pead? See, et inimesed ostavad asju nii odavalt kui nad saavad ja müüvad nii kallilt kui nad saavad ei ole teema, mida teistega jagada. Kui sa juba väidetavalt tööl käid, siis loe oma töölepingust konfidentsiaalsusnõude punkti alt, et hinnakujundus on osa ärisaladusest.

Ja ema jäta mängust välja! Kui eelarveprioriteedid sinu sõnavaras veel kohta ei oma, siis tasub sellele koht leida. Saad ka teada, mida need onud-tädid seal Toompeal sebivad.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 13:03

Raske on uskuda, et keegi siinsetest tublidest vastanutest tegeleb müügiga. Ostjad võib laias laastus kaheks jagada - ühed tulevad poodi ja ostavad ilma pikemalt mõtlemata asja, mida neil vaja on. Olgu jumal nende eest tänulik ja saagu neid palju. Teine grupp kliente tunnevad turgu ja neile müües on põhjust suurt rõõmu tunda ka siis, kui õnnestus üldse midagi müüa. Kasvõi minimaalse juurdehindlusega. Paindlik tuleb olla.

Kuna siin tõsiseid rattamüügiga tegelejaid ei ole, siis äkki oskate soovitada, millise firma toodangul on hinna ja kvaliteedi suhe kõige mõistlikum?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11871
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 04. 10. 2006. 13:10

KettMaha kirjutas:Kuna siin tõsiseid rattamüügiga tegelejaid ei ole,
on ikka, kuid nad ei näe tõsist ostjat siin teemas.
KettMaha kirjutas: siis äkki oskate soovitada, millise firma toodangul on hinna ja kvaliteedi suhe kõige mõistlikum?
minu arusaamise järgi on selleks author.
aga loe palun jalgrataste osast, seal on palju teemasid 4-5-6K rataste kohta.
saad teada, et kui hind on sobiv siis vaata kas värv meeldib ja proovi sõita.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 04. 10. 2006. 13:11

KettMaha kirjutas:... Teine grupp kliente tunnevad turgu ja neile müües on põhjust suurt rõõmu tunda ka siis, kui õnnestus üldse midagi müüa. Kasvõi minimaalse juurdehindlusega.
ja kas sina juba tunned turgu :twisted:
okei ma võtan "müüja rolli" müün sulle oma giant teami miinus kaheksakend % ja see pole veel kõik

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Postitus Postitas Topsik » 04. 10. 2006. 13:15

KettMaha kirjutas:Kuna siin tõsiseid rattamüügiga tegelejaid ei ole, siis äkki oskate soovitada, millise firma toodangul on hinna ja kvaliteedi suhe kõige mõistlikum?

Osta "Sarda" ja juttu siinses foorumis jätkub kauemaks. :arrow:

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7936
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 04. 10. 2006. 13:17

KettMaha kirjutas:Kuna siin tõsiseid rattamüügiga tegelejaid ei ole, siis äkki oskate soovitada, millise firma toodangul on hinna ja kvaliteedi suhe kõige mõistlikum?
See on umbes nagu küsida, et "Mis on elu mõte?" Üldiselt öeldakse, et saad seda, mille eest maksad. Tutvu Jalgrattad rubriigi eelmiste postitustega, kasuta Otsingut.
If everything's under control, you're going too slow!

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 16:19

TO: rattamüüjad:
Tore, kui müük nõnda hästi edeneb, et ei vääri vaeva miskit pakkuda.

Tegelikult peaks tegema linna peal ühe tiiru ja laskma rattamüüjatel endale kärbseid pähe ajada. Siis saan ehk selgema pildi ette, millist mudelit võiks hakkata omale ihaldama. Ja siis ütlen teile ka, siis tee saate mu valiku üle irvitada.

Aga kõik müügipakkumised sellistele lihtsamatele mudelitele on jätkuvalt oodatud.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 04. 10. 2006. 16:47

KettMaha kirjutas:Aga kõik müügipakkumised sellistele lihtsamatele mudelitele on jätkuvalt oodatud.
Teeme nii, et Sa paned oma ostusoovi ilusasti siia rubriiki. Seal täpsusta, millisesse hinnavahemiku peaks ratas jääma, kas soovid maastiku-, maantee- või hübriid ratast. Ära unusta lisamast ka vajaliku raami suurust ja/või enda pikkust. Peale seda hakkab Sulle ka pakkumisi tulema.

tripp
Rattur
Postitusi: 518
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Postitus Postitas tripp » 04. 10. 2006. 18:52

KettMaha kirjutas:Tegelikult peaks tegema linna peal ühe tiiru ja laskma rattamüüjatel endale kärbseid pähe ajada. Siis saan ehk selgema pildi ette, millist mudelit võiks hakkata omale ihaldama.
Ma just tegin selle läbi, umbes samade soovidega mis sina: soovisin mõistlikku linnaratast ja uurisin, mida veel saada on.
Tulemused:
- eriti polegi saada!!! poed on üsna tühjad. enamikus oli 0-1-2 sobivat eksemplari.
- suhtumine oli igal pool meeldiv, kõige eriti sõbralikum siiski Pirita Rattapoes.
- kõik poed annavad hea meelega oma rattaid proovisõiduks, enamik isegi ei küsinud dokumenti.
- KÕIK poed arvavad, et just MEIE bränd on sama hinna juures kõige kergem ja parema jooksuga ja üldse :)
- kokkuvõttes ostsin Corrateci Nõmme X-Spordist (ehk NRP-st).
Kulutasin pool päeva, sain ratta vastu. Olen rahul.

Siinsesse foorumisse sellise kirjutamise peale ostupakkumisi saada... Kui mina oleks müüja, siis ma mitte et ei teeks pakkumist, vaid ma lihtsalt ei müüks sulle ratast, ükskõik mis hinnaga siis.

Vasta

Mine “Üldfoorum”