Rattalukk

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Maleva
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 06. 2006. 11:10

Rattalukk

Postitus Postitas Maleva » 12. 06. 2006. 20:17

Soovitage rattalukku siis. Ratas kallis nii, et lukk võiks siis ka olla hea. Suurus ei oma tähtsust, kannan lukku kotis!
Hinnad kuni 1000.-!
Tundub, et U-lukud on paremad või mis?!

Telc
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 09. 06. 2006. 09:16

Postitus Postitas Telc » 12. 06. 2006. 21:12

Soovitaks jämedat tsiklilukku, mis polditangide vahele ei mahu.
Samal teemal ka varem arutletud viewtopic.php?t=4077&start=0

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

AXA Ferrox 120/15C

Postitus Postitas ol » 12. 06. 2006. 21:49

Hoiataksin natukene sellise lukukomplekti eest nagu AXA Ferrox 120/15C. Ostsin selle kaks nädalat tagasi Nõmme rattapoest (260 või 290 eek, täpselt ei mäletagi), kuna oli vaja kiirelt rattaga Hansapanga jooksule minna ning seal on mugav võimalus lukustatud ratas valvega parklasse jätta. Kaks korda olen seda lukku nüüdseks ka kasutanud ning nagu poes juba etteaimatavalt ka müüjale mainisin, siis nõrgaks kohaks jääb antud lukukomplekti juures just see luku sadula külge kinnitamise osa. Nimelt on see valmistatud plastikust ja kuna lukk oli jämedaim mida hetkel saada oli, siis tänu sellele ka omajagu kogukas mis peale natukest sadula all raputamist ka koheselt selle plastikust lukuhoidja puruks murrab.
Pilt
Lukk muidu ise näeb päris vargakindel välja. Sellest veel odavamatel on luku südamikku ümbritsev kest juba plastikust. Antud mudelil siis metallist, mis ka tõenäoliselt omajagu kaalu juurde lisab. Tross ise on niivõrd jäme, et ega teda eriti kerge pole isegi ratta raami ümber saada, kuna need sissekasvanud keerud on niivõrd jäigad, et eriti lihtne seda trossi näppude vahel ja kuskilt torude vahel läbi ajada polegi nii hõlbus.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Re: AXA Ferrox 120/15C

Postitus Postitas Miki-Hiir » 13. 06. 2006. 09:17

ol kirjutas:Lukk muidu ise näeb päris vargakindel välja.
Minu oma kogemus rattalukkude turvalisusega sellega piirdubki, et need ainult näevad turvalised välja ning asjata usaldatakse oma ratas luku hoolde.
Tegelikkuses ei pea rattavarast ükski lukk, eriti trosslukk.
Kui tahad oma kalli rattaga pikalt sõita siis parem ära jäta oma kallist ratast järelvalveta.

Telc
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 09. 06. 2006. 09:16

Postitus Postitas Telc » 13. 06. 2006. 09:57

Polditangid haaravad kuni 18 mm jämedust materjali. Tõsi, siis on tegu meetrise monstrumiga. Poolemeetriste sabadega tangid naksavad kuni 10mm. Ergo pikk ja peenike tross on butafooria. Ka siis kui tross on nii jäik, et keerud segavad paigaldamist.

Maleva
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 06. 2006. 11:10

Re: AXA Ferrox 120/15C

Postitus Postitas Maleva » 13. 06. 2006. 10:18

ol kirjutas:Hoiataksin natukene sellise lukukomplekti eest nagu AXA Ferrox 120/15C. Ostsin selle kaks nädalat tagasi Nõmme rattapoest (260 või 290 eek, täpselt ei mäletagi), kuna oli vaja kiirelt rattaga Hansapanga jooksule minna ning seal on mugav võimalus lukustatud ratas valvega parklasse jätta. Kaks korda olen seda lukku nüüdseks ka kasutanud ning nagu poes juba etteaimatavalt ka müüjale mainisin, siis nõrgaks kohaks jääb antud lukukomplekti juures just see luku sadula külge kinnitamise osa. Nimelt on see valmistatud plastikust ja kuna lukk oli jämedaim mida hetkel saada oli, siis tänu sellele ka omajagu kogukas mis peale natukest sadula all raputamist ka koheselt selle plastikust lukuhoidja puruks murrab.
Pilt
Lukk muidu ise näeb päris vargakindel välja. Sellest veel odavamatel on luku südamikku ümbritsev kest juba plastikust. Antud mudelil siis metallist, mis ka tõenäoliselt omajagu kaalu juurde lisab. Tross ise on niivõrd jäme, et ega teda eriti kerge pole isegi ratta raami ümber saada, kuna need sissekasvanud keerud on niivõrd jäigad, et eriti lihtne seda trossi näppude vahel ja kuskilt torude vahel läbi ajada polegi nii hõlbus.
Jäme ta võib ju olla kuid ma arvan, et üksi trosslukk pole kindel!

e: Pean tõdema, et oma eelmise rattaluku vajutasin ma oksakääridega katki. Maksis he-s 390.-! Nii kindlad nad ongi!?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 13. 06. 2006. 10:54

viewtopic.php?t=3975

ja mis seal topicus ka ära märgitud

Link tuntud tegijatele:
http://www.soldsecure.com/Leisure.htm
http://www.vds.de/fachservice/anerkannte/en/db_pmst.php lingid lehe all otsas

Seega otsi neid mis seal soovitatakse ja rahu majas. Tõesti ei viitsi enam uuesti rattaluku kaitseks välja astuda, midagi aja jooksul muutund pole.
Ratas on minu hobi, mitte elu

slsl
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 09. 05. 2006. 18:43

Re: AXA Ferrox 120/15C

Postitus Postitas slsl » 13. 06. 2006. 16:55

ol kirjutas:Hoiataksin natukene sellise lukukomplekti eest nagu AXA Ferrox 120/15C. Ostsin selle kaks nädalat tagasi Nõmme rattapoest (260 või 290 eek, täpselt ei mäletagi), kuna oli vaja kiirelt rattaga Hansapanga jooksule minna ning seal on mugav võimalus lukustatud ratas valvega parklasse jätta. Kaks korda olen seda lukku nüüdseks ka kasutanud ning nagu poes juba etteaimatavalt ka müüjale mainisin, siis nõrgaks kohaks jääb antud lukukomplekti juures just see luku sadula külge kinnitamise osa.
kinnitus on nõrk .. endal ka 2 kinnitust purunesid 3 päeva jooksul antud lukul

Cemtey
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 16. 06. 2006. 03:35

Postitus Postitas Cemtey » 16. 06. 2006. 03:37

super attack kummi ja asfaldi vahele :lol:
aga tegelikult võiks ju mõnest poest läbi astuda ja küsida parimat lukku? 8)
If You wanna know the Secret, You have 2 Play the Game
Vajad veebiruumi? > Alcapar.com

Maleva
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 06. 2006. 11:10

Postitus Postitas Maleva » 16. 06. 2006. 08:58

Siis oleks poodi ka vaja. Iga müüja soovitab enda poes olevaid, mis ei ole alati kõige paremad!

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Postitus Postitas tsimpa » 22. 04. 2007. 12:25

Seoses vana ratta varguse ja uue ratta ostuga on on vaja ka korralikku lukku

Kasutusmugavuselt on vaieldamatu valik: kett + taba

Kahjuks Tartu linnas ei müüda ühesiki poes sellist lahendust.
keti kaalu vähendamiseks oleks hea kui ühes otsas oleks rõngas.

Lukupood pakub küll laias valikus kette, kuid neil pole rõngast:
http://www.abus.de/us/main.asp?ScreenLa ... 3318271687

abusel on isegi peaaegu sobilik variant, kuid selle kaal on jalgratta jaoks väga vale:
http://www.abus.de/us/main.asp?ScreenLa ... 318267918m


enamvähem mõistlikud on
http://www.amazon.de/Kryptonite-Schloss ... 948&sr=1-7
ja
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=10920
ja
http://www.axa-mag.com.pl/?lang=1&menu= ... u_select=4

kas kuskil eestis on ka pood kus saaks sellist kraami osta või on ainus variant netist tellida?

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Postitus Postitas tsimpa » 29. 04. 2007. 15:08


robineero
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 08. 05. 2009. 17:45

Re: Rattalukk

Postitus Postitas robineero » 08. 05. 2009. 17:55

Tahtsin öelda, et siin müüdavaid Ming Tay (http://www.mingtay.com.cn/) lukke ei soovita. Need U-lukud ja mul on neid nüüdseks olnud 3tk, 2 erinevat mudelit, ja mitte ühelgi võti ei keera normaalselt. Iga kord kui kinni panen kuskile, siis palun vaikselt, et pärast lahti ka tuleks ja seni on pika võlumise tulemusena alati ka tulnud. Teisalt rattad on seni alles. Aga jah, tüütuks hakkab muutuma.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Soobel » 08. 05. 2009. 18:34

No see nimepilt juba ütleb üheselt ära, kas võtta või mitte.
mustal taustal helendab must vari

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Rattalukk

Postitus Postitas rai66 » 08. 05. 2009. 19:47

robineero kirjutas:Tahtsin öelda, et siin müüdavaid Ming Tay (http://www.mingtay.com.cn/) lukke ei soovita. Need U-lukud ja mul on neid nüüdseks olnud 3tk, 2 erinevat mudelit, ja mitte ühelgi võti ei keera normaalselt. Iga kord kui kinni panen kuskile, siis palun vaikselt, et pärast lahti ka tuleks ja seni on pika võlumise tulemusena alati ka tulnud. Teisalt rattad on seni alles. Aga jah, tüütuks hakkab muutuma.
Aga rõõmu selle eest topelt. Kõigepealt, et ratas alles ja teine kord, kui lukk lahti tuleb. :D

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Rattalukk

Postitus Postitas tsimpa » 08. 05. 2009. 23:28

ei saa äelda et ma oma ostetud luku (ülalpool link) üle väga rõõmustaksin.
70 cm on keti kohta liiga lühike, isegi kui on rõngaga (saab ühekordselt panna). samuti oli ostetud kett liiga jäme ja raske.
oleks pidanud olema 100 cm, peenem ja rõngaga. paraku ei ole sellist kuskil silma hakanud. peenemad ja pikemad ketid on tavaliselt ilma rõngata.

vahepeal sai juurde ostetud ka u-lukk, millel kiri Union. luku lahti-kinnisaamine on nats tüütu, aga põhiprobleemiks osutus luku kinnitus raamile, mis otsustas pooleks murduda.

niisiis olen jälle lukujahil...
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

robineero
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 08. 05. 2009. 17:45

Re: Rattalukk

Postitus Postitas robineero » 09. 05. 2009. 13:35

Soobel kirjutas:No see nimepilt juba ütleb üheselt ära, kas võtta või mitte.
Need olid ainukesed lukud, mida U-lukkudest oli mingi aeg Hawaii Expressis müügil.
Mul on olnud see (see koliseb sõidu ajal kohutavalt! aga jah, ikkagi see avanemise loterii lõpuks viskas üle) ja nüüd see. Nimi nimeks, kui kõrval on mitu velo trosslukuga, siis karta on, et seda rauda lahti kangutama hakata on üks viimaseid eelistusi. Probleem võib olla muidugi ka selles, et ma sõidan rattaga iga päev aasta läbi ehk siis panen ratta lukku nii -20C ja suvel +30C, vihmas, päikses, lumes ja poris - võibolla see lukupoiss annabki nii aastakesega alla.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Mati » 09. 05. 2009. 13:48

Lukk on looma jaoks :!:
Eesti keskkond nõuab paraku vähegi korralikuma ratta puhul enamat turvalisust kui üks rattalukk seda pakkuda suudab :idea: :(
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
q
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 12. 09. 2007. 07:39

Re: Rattalukk

Postitus Postitas q » 11. 05. 2009. 07:45

Mati kirjutas:Lukk on looma jaoks :!:
Eesti keskkond nõuab paraku vähegi korralikuma ratta puhul enamat turvalisust kui üks rattalukk seda pakkuda suudab :idea: :(
Ühinen eelkõnelejaga - kõige turvalisem on kui rattalukku üldse ei kasuta, siis ei teki ka momenti, et keegi saaks tulla askeldama ratta kallale.
Ise pole lukku kasutanud viimased 3 aastat, ainukesed korrad mil muretsenud olen on siis, kui ratas auto katusel ja kuskile marketisse vaja sisse põigata. Laisa inimese kombel on sadulapostiklamber mitte-kuuskantvõtme-versioon.

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Rattalukk

Postitus Postitas tsimpa » 29. 05. 2009. 17:47

tsimpa kirjutas:ei saa äelda et ma oma ostetud luku (ülalpool link) üle väga rõõmustaksin.
70 cm on keti kohta liiga lühike, isegi kui on rõngaga (saab ühekordselt panna). samuti oli ostetud kett liiga jäme ja raske.
oleks pidanud olema 100 cm, peenem ja rõngaga. paraku ei ole sellist kuskil silma hakanud. peenemad ja pikemad ketid on tavaliselt ilma rõngata.
Niisiis- järgmine katsetus:
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=9625

tsipa pikem küll.
läksin jälle õnge - kirjelduses on sõna "pass-through", mida ma tõlgendasin rõngana, aga tegelikult on tegu lihtsalt pikema otsalüliga, kust saab teise lüli läbi pista.... krt, tüng ikka.

ei tea kas on võimalik sinna otsa keevitada üks rõngas? ja siis peale keevitamist see rõngas ka parasjagu ära karastada??


aga vähemalt on hea kerge.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

urban runabout
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 05. 06. 2009. 22:22

Re: Rattalukk

Postitus Postitas urban runabout » 05. 06. 2009. 22:45

soovitan raami külge kinnituvat lukku ja lisaketti väikese kotiga. Kaupmehed Tartus Laulupeo tn ja Tallinnas Rohu tn müüvad neid.

tänud,

PS plastvitsad on tõesti geniaalne idee!
Viimati muutis urban runabout, 06. 06. 2009. 11:13, kokku muudetud 2 korda .
upright riding position

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Rattalukk

Postitus Postitas tsimpa » 06. 06. 2009. 10:10

su jutt oli nii keeruline, et ma arvan et kui sa prooviksid seda ise (paari päeva pärast) üle lugeda, siis ei saaks sa ise ka mittemillestki aru
viitad esimesele ja teisele, nimesid nimetamata... mingi asi on kuskil müügis aga misasi või kuskohal... see ja too...


niipalju sain siiski aru et rääkisid raami küljes asuvast lukust, mis pistab pulga läbi tagaratta. see on hea asi jah, ja turvaliseks kinnitamiseks seina külge polegi vaja muud kui ainult ketti.
seda tüüpi luku kinnitamiseks ratta külge ei ole vaja metallitööd tunda - piisab kui tavaliste plastvitstega tõmmata tagahargi külge, seal kus tagumine pidur on.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Rattalukk

Postitus Postitas tsimpa » 06. 06. 2009. 10:32

tsimpa kirjutas: Niisiis- järgmine katsetus:
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... delID=9625
et siis head tangid ja 13,5 sekki:
http://www.youtube.com/watch?v=G1yImVLW_Q0

näeb välja küll samasugune, aga kas hollandi halfords on sama mis kryptonite?

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... yId_165637
http://www.wiggle.co.uk/p/cycle/7/Krypt ... 360009137/

kas kohalikel pättidel on tangid 8mm karastatud terase läbihammustamiseks?
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 30. 06. 2009. 21:42

Kas sellist või analoogset mootorratta ketaspiduri alarmi on võimalik ka jalgrattal kasutada? Ja kas keegi on Tallinnas näinud müügil liigendlukku, mida saaks ka jalgrattale kinnitada? Välja näeb ta umbes selline, kuigi pildil olev nagu aru saan on trosslukk, mille ümber on metallkestad.

Väike huumoritera ka siia. Säästulukk

Kasutaja avatar
a501322914
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 29. 05. 2009. 14:26

Re: Rattalukk

Postitus Postitas a501322914 » 08. 07. 2009. 13:23

Kõik lukud mis poes müüakse on suht kahtlased kuna vargad on nendega arvestanud. Kindluse tagab miskine omatehtud skeem.
Kui dessantväelasi ega verekoera võtta ei ole siis ankrukett ajab ka ära. Pirakas taba külge ja ei võta seda enam ükski pätt.
Sellised ketid on lõigatavad üksnes meetriste tangidega ja sinu ratas peab ikka 1 kuldaväärt objekt olema kui keegi siis selliste tangidega kohale viitsib tulla.
Ise katsun seda teed minna et muretsen Tallinnas sõitmiseks mingi rõveda voki mille peale varas pigem ropsima hakkab :D
Rattasõit on terviseks.

tommike
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 26. 04. 2009. 20:40

Re: Rattalukk

Postitus Postitas tommike » 08. 07. 2009. 13:54

Mihkel(Kops) kirjutas:Ja kas keegi on Tallinnas näinud müügil liigendlukku, mida saaks ka jalgrattale kinnitada? Välja näeb ta umbes selline, kuigi pildil olev nagu aru saan on trosslukk, mille ümber on metallkestad.
Pead silmas sellist ?

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Rattalukk

Postitus Postitas hall kass » 09. 07. 2009. 02:36

robineero kirjutas:
Soobel kirjutas:No see nimepilt juba ütleb üheselt ära, kas võtta või mitte.
Need olid ainukesed lukud, mida U-lukkudest oli mingi aeg Hawaii Expressis müügil.
Mul on olnud see (see koliseb sõidu ajal kohutavalt! aga jah, ikkagi see avanemise loterii lõpuks viskas üle). Probleem võib olla muidugi ka selles, et ma sõidan rattaga iga päev aasta läbi ehk siis panen ratta lukku nii -20C ja suvel +30C, vihmas, päikses, lumes ja poris - võibolla see lukupoiss annabki nii aastakesega alla.
Aastaid tagasi olid ka odavad lukud päris ilmastikukindlad. Mul käis üks kolmekümnekronsane Hiina trosslukk umbes 3 aastat, olgugi, et kasutasin seda ka talvel. Vahel sai lihtsalt selle südamikku WD40 vms sodi lastud.

Aga mis nüüd? Selles hinnaklassis lukku ostes võib juhtuda, et kodus asja lahti pakkides avastad: kaasasolevad võtmekesed lihtsalt ei ava seda lukku. Ja need võtmekesed on kah pehmed, sõrmede vahel võid neid painutada. Mul eelmisel suvel tuttavale rattalukku otsides selline juhus oli, selle luku viskasin tuttuuena ära ja ostsin tuttavale hoopis mingi üle 100 krooni maksnud luku (tal on vana linnaratas, pole mingit superlukku vaja).

Mihkel(Kops)
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 03. 08. 2008. 00:08

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Mihkel(Kops) » 12. 07. 2009. 00:42

tommike kirjutas:
Mihkel(Kops) kirjutas:Ja kas keegi on Tallinnas näinud müügil liigendlukku, mida saaks ka jalgrattale kinnitada? Välja näeb ta umbes selline, kuigi pildil olev nagu aru saan on trosslukk, mille ümber on metallkestad.
Pead silmas sellist ?
Ei, ei. Välimuselt ikka selline nagu minu toodud lingi pildil. Kuid nüüdseks on mured lahendatud. Kuna liigenditega lukku Eesti jalgratta ja mootorratta poed ei müü, siis ostsin sellise nagu pildil, küll teiselt firmalt. Lisaks ostsin ka mootorratta ketaspiduri signalisatsiooni. Sellist signalisatsiooni võiks ka jalgratta poed müüa.

juss5
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 30. 09. 2008. 14:38

Re: Rattalukk

Postitus Postitas juss5 » 12. 07. 2009. 11:30

Lukkudest soovitan Abus Granit Bordo't, minumeelest ainuke lukk mis samaaegselt on väike ja suhteliselt hoiab postist kinni. Sama ei saa öelda teiste sarnaste liigendlukkude kohta.
http://designapplause.com/2008/abus-bor ... plus/1484/
Hind netist tellides ca 1300.

Teine seeria mille kohta olen häid kommentaare kuulnud on Kryptonite New York Fahgettaboutit
(kes huvi tunneb võib ise googeldada).

Terv!
Juss

Kasutaja avatar
Andri
Rattur
Postitusi: 76
Liitunud: 21. 07. 2003. 23:14

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Andri » 12. 08. 2009. 21:25

Siin on mingi uus jalgratas, mida polevatki võimalik varastada.

Pilt

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Gunnar » 13. 08. 2009. 15:16

Kõik on võimalik, paned õlale ja kõnnid minema. Õigem on kirjutada "jalgratas, mida pole mõtet varastada"
Ratas on minu hobi, mitte elu

paulk
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2010. 01:17

Re: Rattalukk

Postitus Postitas paulk » 04. 06. 2010. 01:03

Kui siin juba Bordot mainiti, siis küsin, kas kellelgi sellega negatiivseid kogemusi ka on? Esialgu pean silmas harilikku, mitte graniiti. Citybike'is väideti, et nende ajaloos pole see lukk kordagi alt vedanud, google andis ka ainult selliseid vasteid, kus relakaga lahti lõigati.

paulk
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 26. 05. 2010. 01:17

Re: Rattalukk

Postitus Postitas paulk » 13. 06. 2010. 12:50

paulk kirjutas:Kui siin juba Bordot mainiti, siis küsin, kas kellelgi sellega negatiivseid kogemusi ka on? Esialgu pean silmas harilikku, mitte graniiti. Citybike'is väideti, et nende ajaloos pole see lukk kordagi alt vedanud, google andis ka ainult selliseid vasteid, kus relakaga lahti lõigati.
Njaa, tundub, et harilikul bordol pole suurem asi südamik, iseasi, kas kõik pätid kannavad säändseid võtmeid kaasas:
http://www.youtube.com/watch?v=Yz7srM-e ... re=related

Tuulasin netis, võrreldes kodumaiste edasimüüjatega lukud (koos transpordiga) ca 30-40% odavamad ning ostjate arvamused 100% positiivsed:
http://stores.ebay.de/bikes2race_Schlos ... ec0Q2em322

1rubla
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 31. 05. 2013. 00:07

Re: Rattalukk

Postitus Postitas 1rubla » 31. 05. 2013. 00:16

Plaanisin endale korraliku rattaluku osta.
Valisin firmaks Abus ja mudeliks ABUS Bordo 6100/75 või siis 6000/75 (üks lukk on koodiga ja teine võtmega)
http://www.abus.com/eng/Mobile-Security ... Combo-6100
http://www.abus.com/eng/Mobile-Security ... Bordo-6000

Enne ostu veidi googeldasin ja imestusega märkasin et youtubes on õpetused kuidas mõlemat lukku avada !!!!!!
Mis mõtet on siis kalli raha eest osta kvaliteet lukk kui selle 30 sekundiga saab ilma võtmeta avada?

Maidor
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 09. 11. 2013. 21:16

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Maidor » 16. 11. 2013. 13:43

Ma olen enda peas mõelnud, et kui saaks ratta voolu alla panna. Varas ehmatab elektrilöögist nii ära, et kaob isu seda omada. Kui keegi on midagi sellist kohanud, siis võiks selle siia postitada.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Rattalukk

Postitus Postitas Kuldar » 16. 11. 2013. 22:03

täiskuu.
Gravity is a Bitch

tommike
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 26. 04. 2009. 20:40

Re: Rattalukk

Postitus Postitas tommike » 16. 11. 2013. 22:59

Maidor kirjutas:Ma olen enda peas mõelnud, et kui saaks ratta voolu alla panna. Varas ehmatab elektrilöögist nii ära, et kaob isu seda omada. Kui keegi on midagi sellist kohanud, siis võiks selle siia postitada.
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 1715_n.jpg

Vasta

Mine “Üldfoorum”