Tartu Suusamaraton

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 15. 02. 2006. 10:04

Naljakas, aga olen selle aasta klassikatrennid teinud Start pitoteippiga. Peaks toimima vahemikus -20 kuni +5, sõitnud olen -17 kuni -4 vahemikus. Peab nagu kännu taga, libisemine ka OK ja annab pindamisega parandada. Tohutu eelis on see, et muidu ma küll nii ühtlaselt ja puhtalt määrida ei oskaks. Pidamisala tasub valida ühe astme võrra lühema, kuna kiht on üsna paks. Maratoni peab vastu igal juhul ja enamgi, ka ilm tõotab tulla suht sellisele universaalmäärdele sobiv, nii 5-7 miinust ja mitte uus lumi. Stardin numbriga 2k ja midagi, niiet jälg on ees sile. Kindlasti on parem tulemus, kui lasta määrida või määrida ise õigete määretega ja õieti, aga sõita saab ka nii.

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 15. 02. 2006. 11:45

Laenan klassikasuusad (187cm pikk ja 72kilo). Endal on klassika omad v ä g a õnnetus seisus.


Muidu circa 40 tundi uisku sõidetud sel talvel, aga palju alla kuue tunni ilmselt klassikas lõpuaeg tulla ei saa.
Viimati muutis higipull, 15. 02. 2006. 11:50, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 15. 02. 2006. 11:46

tarmo kirjutas:
Mati kirjutas:Tarmo, mis kell homme trenn hakkab? :)
ei oska öelda täpselt aega ega kohta. trummi vist pole mõtet tulla sest sealse musta kunstlume peal ei saanud eelmine kord suuska pidama. ... tahaks natuke sammu sõita mitte paaristõuget harjutada. mis kell ja kuhu ise muidu lähed, võib-olla võtaks tuulde?
Pole otseselt plaani teinud. Kuda Trummis üleval rada on? Seal on päris hea sammu sõita. All on enivei liiga palju rahvast jne. Olin nädal aega Haanjas ja korra Otepääl ja no ausalt ei tahagi nagu enam Trummis sõita :( . Maratoni jaoks peaks muidu täna homme veel paar sõitu tegema.
Arbo kirjutas:Naljakas, aga olen selle aasta klassikatrennid teinud Start pitoteippiga. Peaks toimima vahemikus -20 kuni +5, sõitnud olen -17 kuni -4 vahemikus. Peab nagu kännu taga, libisemine ka OK ja annab pindamisega parandada. ...
Õujee, see teibivärk on viimasel ajal palju kirgi kütnud :). E-spordi määrdefoorumis on lausa verbaalseks madinaks läinud :). Ise usaldan veel esialgu purke ja oma kätt. Eks aeg näita mis tuleb.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 15. 02. 2006. 12:09

Arbo kirjutas:Maratoni peab vastu igal juhul ja enamgi, ka ilm tõotab tulla suht sellisele universaalmäärdele sobiv, nii 5-7 miinust ja mitte uus lumi. Stardin numbriga 2k ja midagi, niiet jälg on ees sile. Kindlasti on parem tulemus, kui lasta määrida või määrida ise õigete määretega ja õieti, aga sõita saab ka nii.
Meie poolt palavalt armastatud EMHI aga väidab Otepääle pühapäevaks hoopis sellist ilma! Nagu näitaks ööseks ühte lisasentimeetrit värsket lund, aga see ei peaks palju mõjutama. Iseasi, kui täpne see prognoos on.
Muidu paistab selline lihtsam määrimise variant tulevat, aga eks me näe. Pühapäeval siis joonele 8)

PS
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 23. 04. 2004. 15:02

Postitus Postitas PS » 15. 02. 2006. 12:32

Mati kirjutas:Pole otseselt plaani teinud. Kuda Trummis üleval rada on? Seal on päris hea sammu sõita. All on enivei liiga palju rahvast jne. Olin nädal aega Haanjas ja korra Otepääl ja no ausalt ei tahagi nagu enam Trummis sõita :(
Sõitsin Trummis vahetult pärast Kiku võitu, vot see oli tõeline katsumus :D, igal meetril 3 inimest. Eile õhtul valitses seal ikka täielik vaikus... kõik sõltub taustsysteemist :)

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 15. 02. 2006. 15:50

Mati: ja no ausalt ei tahagi nagu enam Trummis sõita :(
PS: Sõitsin Trummis vahetult pärast Kiku võitu, vot see oli tõeline katsumus :D, igal meetril 3 inimest.


okei mehed "reedame" siis saladuse...
vahest olete märganud, on e-sport foorum suht kuss pirita raja kohapealt... ja seda ka põhjusega. Seal saab sõita ja klassika jälg on olemas
rahvas on viisakas ja kõik mahuvad rajale. :wink:
velkam

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Tartu 36.Suusamaraton

Postitus Postitas margus v » 15. 02. 2006. 21:57

Kui on kelelgi plaan loobuda võistlustest,(õnnetused,haigused,jms./ ning number on saadaval,palun võtke kondakti tel.numbril 556 36 497,Aigar on nimi.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Re: Tartu 36.Suusamaraton

Postitus Postitas m6mm » 15. 02. 2006. 23:29

margus v kirjutas:Kui on kelelgi plaan loobuda võistlustest,(õnnetused,haigused,jms./ ning number on saadaval,palun võtke kondakti tel.numbril 556 36 497,Aigar on nimi.
Seda on kindlasti enne ka arutatud, aga kas keegi võiks ühe korra veel rääkida, MIKS peaks keegi tahtma teise inimese numbri all sõita? Kas küsimus on tõusnud piletihinnas või on see moodus endale parem stardikoht saada või leiab politsei su lõpuks ikkagi üles, kui päris nime kasutad?

Pirita ringi kohta on mul küsimus, et kui keegi Ambruse mäe ringi laskumisel selle 90-kraadise kurvi on suuskadel välja võtnud, rääkige mulle ka, kuidas seda tehakse. Ma valu ei karda aga suuski on kahju vastu piiret pilbasteks sõita ja sestap jääb see rajalõik ka sõitmata. Aga see Velodroomi poolne rada on tõesti super!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Tartu 36.Suusamaraton

Postitus Postitas vigurivänt » 16. 02. 2006. 08:55

m6mm kirjutas: Seda on kindlasti enne ka arutatud, aga kas keegi võiks ühe korra veel rääkida, MIKS peaks keegi tahtma teise inimese numbri all sõita? Kas küsimus on tõusnud piletihinnas või on see moodus endale parem stardikoht saada või leiab politsei su lõpuks ikkagi üles, kui päris nime kasutad?
Numbri saab kohapeal ümber registreerida ja sõita oma nimega,ja seda vaid väikese lisatasu eest.Soodusregamine on tänaseks läbi ja nii on võimalus mahamaganutel soodsamalt sõidule pääseda.
Tark ei torma!

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 16. 02. 2006. 08:58

Kõik selge, tänan!

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Re: Tartu 36.Suusamaraton

Postitus Postitas tarts » 16. 02. 2006. 13:10

m6mm kirjutas:Pirita ringi kohta on mul küsimus, et kui keegi Ambruse mäe ringi laskumisel selle 90-kraadise kurvi on suuskadel välja võtnud, rääkige mulle ka, kuidas seda tehakse. Ma valu ei karda aga suuski on kahju vastu piiret pilbasteks sõita ja sestap jääb see rajalõik ka sõitmata. Aga see Velodroomi poolne rada on tõesti super!
Kõige lihtsam on seda 90-kraadist kurvi võtta välja alt-üles tulles. Ise teen ainult nii. Ülevalt alla olen see aasta tulnud vaid korra, esimese nõlva peal sahka lastes, sedasi teevad kõik sest nõlv juba peaaegu jääs. Kuna nõlv on jäine, siis sahka võib seal lasta vaid vana suusaga, uuest suusast hakkas jubedalt kahju, seetõttu sõidangi uue suusaga Ambrose ringi päripäeva.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 16. 02. 2006. 15:45

Sai see teema aasta tagasi algatatud ja tagantujärgi tundun endale päris ogar kui nädal enne maratoni sõidupisik külge hakkab :) See aasta siis olukord nati teine, et sai ka vastavasisulist trenni tehtud ja isegi uus varustus ostetud 9 aasta vanuse odava visu komplekti asemele. Eelmine aasta sai kulgetud 5.50, seekord proovin siis mingi võistlusmomendi ka tekitada ja raja 4.30-ga läbida või siis gramm kiiremini. Suusapõhi 300km eelmise aasta 40 asemel on paljutõotav :P, kusjuures 265km on neist läbitud Trummis.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 02. 2006. 15:50

Gunnar kirjutas:...Suusapõhi 300km eelmise aasta 40 asemel on paljutõotav :P, kusjuures 265km on neist läbitud Trummis.
Trummi on tore koht, kuid nt mulle ettevalmistuse mõttes kiskus peale 400 km igavaks. Kibelesin pikkade tõsusude järele. Harimäege sõita või nt Haanjas treenida on ikka midagi muud. Vasaloppeti mõttes nt on Trummi jälle hea õlalaiendustrenni jaoks (elik paaristõuked) :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

velowend
Rattur
Postitusi: 98
Liitunud: 14. 10. 2005. 23:08

Postitus Postitas velowend » 16. 02. 2006. 21:24

lähen esimest korda TM sõitma,olemas ainult uisusuusad ja natuke olen sõitnud ka.Ega taga otsas uisusõitmine ei tule vist kõne allagi?Ruumi ju paistab radade vahel olevat :)
keegi pole sündinud võitjaks.On kas jutu ja naljamehed või tõsised treenijad

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 02. 2006. 21:50

Mati kirjutas:Trummi on tore koht, kuid nt mulle ettevalmistuse mõttes kiskus peale 400 km igavaks.
sa oled ikka visa vend mati 8) erinevalt eelnevatest aastatest viskas mul trummis sel aastal kopa ette peale 2 km :lol: kuna ülal sõita ei saanud, siis huvi suusatamise vastu endalegi üllatuseks kadus. pigem ootasin nädalavahetusi et rattaga õue saada. paar otepääl ja käärikul sõitu on küll suusatuju tõstnud(seal on ikka paradiis), aga tallinna suusatajatest on kahju. suusakilomeetreid koguneb sel aastal poole vähem ja seetõttu ei hooli suurt ka TM-i tulemusest. selle eest TRM tõotab tulla põnevam kui varem :wink:

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 16. 02. 2006. 22:47

Minu poolt ka jõudu ja edu kõigile Tartu Maratoniks. Ütleks ka, et Pirital on oluliselt mõnusam sõita kui Nõmmel.
Mati, kas Vasa ettevalmistused lähevad plaanipäraselt?
Oddo

marks
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 23. 09. 2004. 15:29

Postitus Postitas marks » 17. 02. 2006. 14:42

velowend kirjutas:lähen esimest korda TM sõitma,olemas ainult uisusuusad ja natuke olen sõitnud ka.Ega taga otsas uisusõitmine ei tule vist kõne allagi?Ruumi ju paistab radade vahel olevat :)
Ega ei tule küll. Eelmine pühapäev oleks sa uisutada saanud. Kui päris maratonil uisutama hakkad siis tõenäoliselt lõpetad kehvasti. Igas mõttes. :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 17. 02. 2006. 15:48

velowend kirjutas:lähen esimest korda TM sõitma,olemas ainult uisusuusad ja natuke olen sõitnud ka.Ega taga otsas uisusõitmine ei tule vist kõne allagi?Ruumi ju paistab radade vahel olevat :)
kui hästi läheb siis saad sõimata, aga kui havasti siis ... disklahvi.
oddo kirjutas:...Mati, kas Vasa ettevalmistused lähevad plaanipäraselt?
No ega enam suurt vahet pole, sõrm on antud :). Planeeritud baas 1000 km näol jääb küll saavutamata, aga õnneks mitte palju ei jää puudu vast.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

higipull
Rattur
Postitusi: 80
Liitunud: 07. 07. 2005. 13:43

Postitus Postitas higipull » 19. 02. 2006. 20:15

Kõige odavam Tartu Hawaiis tehtud määre libises paremini kui suuremal enamikul kaassõitjatel, aga ma ei küsinud, mida nad kasutasid. Ja sõitsin ka tund aega aeglasemate kaassõitjatega kui Sina (ilmselt ei panda seal nii palju määrimisele rõhku).

brg
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 15. 04. 2005. 13:14

Postitus Postitas brg » 19. 02. 2006. 21:30

Sportlandi 90-kroonine määrimine toimis libisemise osas (mingi universaalne +10/-10 parakas) väga hästi (parem kui enamusel minu ümber sõitnutel), viimased 4-5km oli küll nats kehvem. Aga pidamine oli täiesti null, ei aidanud ka Peebu TP-s suusaabi külastamine.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 19. 02. 2006. 21:59

pidamisega oli selline huvitav lugu ( rääkisin ka paari 4h vennaga), et tõusu alguses ei pidand muffigi ja kuskil poole tõusupeal hakkas pidamine töötama. lasin veel enne starti a&t vendadel miskit lillat lauvärvi alla tõmmata aga kui see kulus, siis oli ikaldus.
rada( lumi) oli ka päris keeruline minusugusele ukerdajale. 6 h piir sai alistatud ja rõõm tehtud tööst sai tasutud hõbemedali, ok märgi näol :)

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Taaskord rajal

Postitus Postitas kalle_100% » 19. 02. 2006. 23:08

Sai üle hulga aja taas see sõiduke ette võetud. Vaatasin täpesmalt järgi, et viimasest, 5a tagusest ajast sain nüüd 10 minutiga jagu. Suusk ei pidanud ja tunnike läks sinna nahka.
Aga sõidust lähemalt.
1. Stardipaika saabusin varakult, et oma viimases grupis esimeste sekka sattuda. Kõik oli ok selle ajani, kui tekkis dilemma, et kas käia kohe WC-s või üritada metsa all. Otsustasin talvise metsa lumiselt valgeks jätta. Ja kaotasin selle otsusega stardis 1000 kohta.
2. Stardijoonel käitus suusk ideaalselt - pidas ja vedas, mõtlesin et tulebki muretu sõit.
3. Alguse siginas-saginas sai vapralt toimetatud ja oma kohakest pidevalt parandatud. Järgmise 5km avastasin, et pidamine oli lännu. Otsustasin aja maha võtta ja pidamist määrida.
4. Seejärel vaatasin, et miski Karupesa oli rajale aetud, küll nad seiklesid raja ühest otsast teise.
5. Matu TP-s olid karud mustikasupi kallal.
6. Valmistasin end ette Harimäe "seinaks". Rajakaardi järgi oli enne Harimäge märgitud püstloodis tõus. Mõtlesin, et kas viskan üles enne suusad ja siis ennast, või vastupidi. Järsku avastasin, et keset kõige laugemat lausikut on üks torn kirjaga "Harimägi".
7. Harimäe järgsel laskumisel sattusid vaesed X-jalgadega suusatajad O-jälgedesse ja kukkusid üksteise järel lumme. Teisal oli vastupidi. Mul on jalad nn. keskmikud mistõttu püsisin edukalt püsti.
8. Väikesed karupojad keerasid järsku suusad risti rajale. Ja ei jäänud muud kui käratada, et "Kuulge nummerdamata mõmmibeebid, tembutage paremas servas."
9. Enne Ande TP-d sai jälle tehtud määrdepeatus - ei rahuldanud see pidamatus ja määrisin erilise hoolega.
10. Esimestes TP-des mekkisin kiirkäigul kõik joogid ära. I koht - mustikas, II-V koht - jõujook, tee, puljong, vesi.
11. Peebul sai pidamise värgist nii villand, et asusin seda maha võtma. Üksteise järel eemaldasin lume, vana pidamise, teetopsi, rosinad, mustikad ja veel mingid tundmatud ollused.
12. Hellenurmel kustusid lõplikud triitsepsid. Säh sulle jõusaali.
13. Kaka'O O'boy oli mõnus soe joogike. Mulle meenus vanaema maalt ja tempo tõusis.
14. Uhh. Finish. Näoli supis. Mämm.
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 19. 02. 2006. 23:37

Ja K-kohuke oli täitsa söödav (kuigi sööma ma ei jõudnud)

Pidamiseks 0..-2 oli parim aga liiga lühidalt ja õhukeselt sai pandud, seetõttu pidi tõusud kääri ajama või keksima, libisemine oli 5+++

Tore oli!

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 20. 02. 2006. 16:50

Tase tõuseb! Ja iga aastaga!
Läksin täitma 3-e eesmärki - koht alla 200, aeg alla 4 tunni ja Mati skalp (kättemaksuks Viru eest). Saavutasin 3-st 2, pole paha, ütleks Alaver.
Pidamine nii 95% täkkes - kõrval uues jäljes pidas tõusudel paremini kui pudruses peajäljes (pidamismäärde kihte läks alla kokku tervelt 6), libisemine 105% - pulber käras lõpuni ja aitas viimastel kilomeetritel skalpe võtta. Mees ise oli ka peaaegu :(, aga kuna tase on ikka julmalt tõusnud, siis kohast 200 sees sain vaid unistada. Ehk järgmisel aastal.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 20. 02. 2006. 17:06

holden kirjutas:...Läksin täitma 3-e eesmärki - koht alla 200, aeg alla 4 tunni ja Mati skalp (kättemaksuks Viru eest). Saavutasin 3-st 2, pole paha, ütleks Alaver....
Alaver ütleks veel, et Mati skalp tuli Mati palaviku hinnaga :), aga õnne sellegipoolest. Omalgi seisu arvestades kokkuvõttes igati ok sõit. Eesmärkidest sõita alla 4h ja kindlasti järgmise stardigruppi sai täidetud viimane. Esimesest jäi ca 6 min puudu. Holdeni skalpi ei himustanud, tal läheb seda veel vaja 8) .

Lipe ja pidamine olid super. Ses osas tänud Toko tiimile, eesotsas SK-ga (y) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

marks
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 23. 09. 2004. 15:29

Postitus Postitas marks » 21. 02. 2006. 10:58

Eesmärgiks oli lõpetada ja seda sai ka tehtud, hoolimata Otepää Hawaiis totaalselt kinnimääritud suuskadest. Tagapool sõites ei saanud küll eriti aru, et tegu oleks klassika maratoniga olnud. Jälg oli sees ainult laskumistel, tõusudel ja siledal maal oli totaalne lumepudru. Kõigest hoolimata püüdis enamik sõitjaid ikka klassikat sõita. Oleks ma kuri inimene siis oleks päris pika nimekirja uisutajate numbreid korraldajatele saanud anda :evil: Aga pastakas oli maha jäänud :D
Järgmine sõit sellel talvel siis Haanjas.

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Postitus Postitas Albert » 21. 02. 2006. 11:25

"Alaver ütleks veel, et Mati skalp tuli Mati palaviku hinnaga :), aga õnne sellegipoolest. Omalgi seisu arvestades kokkuvõttes igati ok sõit. "

Mati palavik on tema stardieelse ettevalmistuse osa, mina ei mäleta viimase 6 aasta jooksul võistlust, mille eel poleks tal palavikku olnud :o))
Negatiivne osa sellises ettevalmistuses on, et ta kurinahk (Mati siis) sokutas oma palaviku mulle külge, eilsest alates on kehatemperatuur 38,5, lisanditena valus ja paistes kurk, vappekülmad ja valutav ihu :-(((

Lipe ja pidamine olid super. Ses osas tänud Toko tiimile, eesotsas SK-ga (y) .[/quote]

Libisemise ja pidamise osas olen Matiga 100% nõus, kuigi tänan eelkõige Risto Roonetit pulbrisoovituse ja iseennast õige pidamisvaliku eest.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 21. 02. 2006. 11:46

Albert kirjutas: Mati palavik on tema stardieelse ettevalmistuse osa, mina ei mäleta viimase 6 aasta jooksul võistlust, mille eel poleks tal palavikku olnud :o))
mina nägin matit võistluseelse päeva pealelõunal lõunakeskuses 4 pudeli uue alecoqi õllega :) . äkki palavik tulenes pohmakast :roll: :?: :lol: see inglisetüüpi pinnakääritusega õlu võib terviserikkeid põhjustada küll, eriti kui veel siinmail laagerdatud on :idea:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 21. 02. 2006. 11:57

Albert kirjutas:Mati palavik on tema stardieelse ettevalmistuse osa, mina ei mäleta viimase 6 aasta jooksul võistlust, mille eel poleks tal palavikku olnud :o))
Kui nüüd hakata järele mõtlema, siis (küll ei tunne Palaviku-Matit 6 aastat) on see palavik ikka kogu aeg jutuks küll olnud. Äkki võiks selle Mati puhul ümber klassifitseerida nn stardipalavikuks (a la meeletu põis alati 10 min enne starti), mis tuleneb stardieelsest närveldamisest. :D
Matil lihtsalt hakkab see närveldamine (mitte põis) pihta juba ca 36h enne starti :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 21. 02. 2006. 11:58

tarmo kirjutas:
Albert kirjutas: Mati palavik on tema stardieelse ettevalmistuse osa, mina ei mäleta viimase 6 aasta jooksul võistlust, mille eel poleks tal palavikku olnud :o))
mina nägin matit võistluseelse päeva pealelõunal lõunakeskuses 4 pudeli uue alecoqi õllega :) . äkki palavik tulenes pohmakast :roll: :?: :lol: see inglisetüüpi pinnakääritusega õlu võib terviserikkeid põhjustada küll, eriti kui veel siinmail laagerdatud on :idea:
pigem oli asi just selles, et seda kraami sai liiga vähe pruugitud (kehva kah ausalt öeldes) :) fervex ruulis tol õhtul. aga hästi avitas sõidujärgsel õhtul maratoni võitja kingitud Becherovka manustamine koos hea sauna ja seltskonnaga. praeguseks juba peaaegu terve (sõidust, ikka sõidust) :)
holden kirjutas:Kui nüüd hakata järele mõtlema, siis on see palavik ikka kogu aeg jutuks küll olnud. Äkki võiks selle Mati puhul ümber klassifitseerida nn stardipalavikuks... Matil lihtsalt hakkab see närveldamine pihta juba ca 36h enne starti :D
Minu poolest võite oma liiga väiksele võidule või taaskordsele allajäämisele otsida põhjust mulle külge kleebitud kroonilisest mandraazist, mind see ei morjenda :D 8) . Pigem vaevlevad mandaazris need mehed, kes unustavad kiibi taskusse või vabsee riided koju :wink: , eks asjaosalised ise tea 8) .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Albert
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 19. 12. 2003. 17:13

Postitus Postitas Albert » 21. 02. 2006. 12:30

pigem oli asi just selles, et seda kraami sai liiga vähe pruugitud (kehva kah ausalt öeldes) :) fervex ruulis tol õhtul. aga hästi avitas sõidujärgsel õhtul maratoni võitja kingitud Becherovka manustamine koos hea sauna ja seltskonnaga. praeguseks juba peaaegu terve (sõidust, ikka sõidust) :)

Tõsi ta on, et fervexit manustas Mati oluliselt rohkem kui Tarmo Noobi ponnistusi kohaliku õllekultuuri edendamisel. Võib-olla selle taha 4t ja Ivari skalp jäidki, sest nagu vanad suusamehed ütlevad - kahe õllega nii pikka maad väga hästi ikka läbi ei sõida. :o))

. Pigem vaevlevad mandaazris need mehed, kes unustavad kiibi taskusse või vabsee riided koju, eks asjaosalised ise tea.

Lisa siia loetellu veel aasta tähtsaimale MTB stardile kaasa võetud maanteekingad ja ehk veel üht-teist ning ongi nalja palju. Aga seda peab küll tunnistama, et too aasta (2003?) kui riided Tartusse jäid, oli pool tundi peale teisi TM-l startida jube rahulik, alles 5 km peale starti hakkasid inimesed selg ees vastu tulema, Steve Fossetist sõitsin mööda enne Kuutsekat ja lühikese maa inimestega lõpuosa koos sõita oli lausa kena, nende seas oli ka ilusaid inimesi, mitte ainult sellised higistavad spordihullud nigu Mati ja Holden :o))).

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Postitus Postitas seiko » 22. 02. 2006. 11:23

Viljandi Rattaklubi mehed sõitsid maratoni sedasi:

http://sakala.ajaleht.ee/220206/esileht/5019912.php

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 22. 02. 2006. 23:45

seiko kirjutas: Viljandi Rattaklubi mehed sõitsid maratoni sedasi
Lahe!

Kas kurvides need suusad rada ka lõhkusid või teie ajaks olid sissetehtud jäljed juba pudruks sõidetud?

seiko
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 14. 05. 2004. 22:02

Postitus Postitas seiko » 23. 02. 2006. 12:06

Ega ma ise ei sõitnud, aga eks seal 6 ja poole tunni kandis lõpetajad teavad paremini öelda, mis olukorras rada tagapool oli. Raja veeres utsitajana jäi mulje, et paljudes kohtades polnud rajast midagi järel juba peale paarisaja suusataja üleminekut.
Tegelikult oli raja kõrval ka päris tore. Esimesed mehed küll ainult puhkisid ja ähkisid, kui mööda läksid, tagapool tulijad olid palju suhtlemisaltimad. Tundsid huvi liidrite vastu, uurisid kuidas Eesti teatenelikul olümpial läheb ja ärksamad nuiasid kesvamärjukest :D Väga lõbus see tagumise otsa suusarahvas...

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 27. 02. 2006. 20:20

holden kirjutas:- koht alla 200, aeg alla 4 tunni
Kas tohib su keskmist pulssi küsida holden? Kui jah, siis mis see oli?

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 27. 02. 2006. 20:43

tarts kirjutas:
holden kirjutas:- koht alla 200, aeg alla 4 tunni
Kas tohib su keskmist pulssi küsida holden? Kui jah, siis mis see oli?
Vai nott, keskmine pulss oli 167, max 183 (arvatavasti mõne jooksutõusu lõpus), kaloreid kulus 4718, 38 minutit oli pulss alla 160, ülejäänud aeg (3.17) aga üle 160.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 28. 02. 2006. 09:37

holden kirjutas:
tarts kirjutas:
holden kirjutas:- koht alla 200, aeg alla 4 tunni
Kas tohib su keskmist pulssi küsida holden? Kui jah, siis mis see oli?
Vai nott
Tänud :) Ma siin arvutasin nats igatepidi ja vaatasin su Haanja profiili ning leidsin, et see aasta jääb mul veel Haanja ära. Koht 200 sees on praegu minu jaoks kättesaamatus kauguses :wink:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 28. 02. 2006. 10:06

tarts kirjutas:Tänud :) Ma siin arvutasin nats igatepidi ja vaatasin su Haanja profiili ning leidsin, et see aasta jääb mul veel Haanja ära. Koht 200 sees on praegu minu jaoks kättesaamatus kauguses :wink:
Nii mõeldes kaugele ei jõua :?
Kaks aastat tagasi olin selline keskmine eesti mees (sõitsin suvel rattaga kokku ca 1000km, mängisin squashi), kes nö vana rasva pealt osales raudkindlalt TRM-il, kohalikul triatlonil ja see oli ka spordi poole pealt kõik. Kaalu oli üle s... kilo, aga olin nagu rahul.
Siis avati Haanjas uus suusakeskus, tekkisid võimalused ja hakkasin vaikselt liigutama. 2004 aasta Haanja maratonil seadsin eesmärgiks alistada 3 tunni piir. Puudu jäi 24,7 sekundit :!: ja see tegi ikka väga vihaseks. 2005 aasta maratonil alistasin 3 tunni piiri tervelt 35 minutiga. Ühesõnaga - tekkis huvi.

Tegelt soovitan sul asi ära proovida - profiililt nähtuvad kaljud ja kuristikud ei ole tegelikult üldse hullud, tõusud on küll kõrged, kuid lühikesed ning järsku tõusu astudes ei teki sellist väsimust kui lauget tõusu libistades. Lisaks on rajal paar head pikka laskumist, kus isegi olen korralikult ära taastunud. Nii et, rajal näeme :)

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 28. 02. 2006. 10:16

holden kirjutas: Tegelt soovitan sul asi ära proovida - profiililt nähtuvad kaljud ja kuristikud ei ole tegelikult üldse hullud, tõusud on küll kõrged, kuid lühikesed ning järsku tõusu astudes ei teki sellist väsimust kui lauget tõusu libistades. Lisaks on rajal paar head pikka laskumist, kus isegi olen korralikult ära taastunud. Nii et, rajal näeme :)
Kas sa väidad, et enamus tõuse on kalasabas vallutatavad? 8) See annab asjale muidugi jumet juurde. Aga kas tõusudel ikka teistest mööda on võimalik tormata, Haanjas pidi rada kitsas olema :?: See mu ainuke võimalus normaalsele kohale saamiseks, eriti tagant startides :wink:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 28. 02. 2006. 10:28

tarts kirjutas:Kas sa väidad, et enamus tõuse on kalasabas vallutatavad? 8) See annab asjale muidugi jumet juurde. Aga kas tõusudel ikka teistest mööda on võimalik tormata, Haanjas pidi rada kitsas olema :?: See mu ainuke võimalus normaalsele kohale saamiseks, eriti tagant startides :wink:
Mis mõttes kalasabas, kas sa tahad siis külg ees üles minna või :?: :)
Kääriastumise tõusud on üldjuhul kõik kitsad, seal mööda ei saa ja polegi mõtet tõusul rabeleda. Piisavalt palju on (üllatus,üllatus!) ka siledat maad, kus teeb tugeva paaristõukega palju ära. Kaks rada on igalpool sees, ole ainult mees ja sõida mööda. Eriti huvitav on see, et ca 600 meetrit tõuse saab sõidetud juba 25-ndaks kilomeetriks (kõrgeim punkt profiilis - Kerekunnu) ning peale seda saab piisava jõuvaru puhul paljudest mööda (enda näitel olin eelmine aasta Villa TP-s 26,5 km-l kohal 112, lõpus aga 95).

Teema läheb küll TSM suhtes OT-sse, aga ärme hakkame rattafoorumis uut teemat tegema :wink:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 28. 02. 2006. 13:11

No jah Holden on muidugi Haanjas nii oma miis, et võib seda rada kinnisilmi, selg ees ja ühe kepiga ka sõita :D . Kui muidu veel võiks temaga suusas võistelda, siis Haanjas ma ei üritaksi eriti, koduplatsi eelis on liiga kõva.

Aga muidu ei ole Haanja rada jah eriti hull. Tõusud on pigem lühikesed ja taastumiseks on aega. Kerge see rada samas ka ei ole. Kokkuvõttes suht intensiivne ja eriti algus, kus on kerge end ribadeks sõita selle hullukarjaga koos.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 28. 02. 2006. 16:13

Panen järgmiseks aastaks linnukese Haanja üritusele taha ja hakkan harjutama ;) Seekord piirdun Tallinna maratoniga, see nõksu hiljem ja hea hooaja lõpu vormi kontrollida, et järgmine aasta teaks, mida teha ja mida mitte.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 28. 02. 2006. 17:14

tarts kirjutas:Panen järgmiseks aastaks linnukese Haanja üritusele taha ja hakkan harjutama ;) Seekord piirdun Tallinna maratoniga, see nõksu hiljem ja hea hooaja lõpu vormi kontrollida, et järgmine aasta teaks, mida teha ja mida mitte.
Hästi väiksed ja tundmatud linnukesed siutsusid hästi tasa-tasa, et äkki järgmine aasta ei olegi Haanja klassikas (uisus on seda ka enne korraldatud). Paha-paha :( .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 28. 02. 2006. 20:07

Noh mis siis teha, siis ootame järgmist klassika varianti. Ega Haanjasse pole muidu mõtet minna, kui normaalseid eesmärke ei ole. Võimalikud arvestatavad variandid on koht 100 sees, aeg alla 2,5 tundi ja holdeni skalp. Arvestades enda vormi, võimalikku stardipositsiooni paki lõpus, mägist algust, kus mu ainuke trump oleks tõusudel teistest mööda vudimine aga mida raja kitsuse tõttu ma ilmselt rakendada ei saa, holdeni vormi ja fakti, et see tema kodumets ning Tartu Maratonil suutis ta minust 20 minutit varem suppi sööma minna, siis pole nagu seekord veel Haanjasse asja.

Lisaks arvestades, et Tartu Maratoni sõidan ma asjaolu tõttu, et neliküritus vajab läbimist ning koht parandamist üleeelmisest aastast paremaks ehk siis vähemalt 50 sekka, siis kõik mis ma pärast TM-i ette võtan on vaid põhja ladumine järgmiseks aastaks. Sellest tulenevalt vajab hooaja lõpus vaid vorm kontrollimist ja mida kevade poole sõit on seda parem. Järgmine aasta on Haanja ilmselt jälle üks viimastest talvistest sõitudest ja siis vajab vorm samuti kontrollimist nii, et väga sobilik moment ülaltoodud kolme eesmärgi täitmiseks. See aasta pole asjaolusid realistlikult hinnates väga tõenäoline veel neist ühegiga hakkama saamine. Latti allapoole kah nagu lasta ei saa, sest siis pole jälle huvitav. :roll:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 03. 03. 2006. 10:45

Mati kirjutas:Hästi väiksed ja tundmatud linnukesed siutsusid hästi tasa-tasa, et äkki järgmine aasta ei olegi Haanja klassikas (uisus on seda ka enne korraldatud). Paha-paha :( .
Tegelt ikka hea-hea ju, saab rahuliku südamega (ilma kodumaratoni sõitmatajätmisest tekkida võivate süümekateta) Vasale minna - las nad uisutavad siin kodus kui tahavad :!:
tarts kirjutas:Võimalikud arvestatavad variandid on koht 100 sees, aeg alla 2,5 tundi ja holdeni skalp.
Kõvad eesmärgid kõik, eriti see viimane. Mingit pidi on esimene eesmärk kõige lihtsam saavutada (ei sõltu ilmast), teine on kahtlane (värske lumi jne), kolmas sõltub juba skalpeeritavast ehk siis tema hetkevormist :D

Vasta

Mine “Üldfoorum”