Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2470
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 11. 11. 2004. 14:05

Kristiano kirjutas:Vargad, pätid jäid sinna, pika mokaga. Mingi salapärane võim, seadis asjad niimoodi, et jäi alles ratas ning uued päikeseprillid ostmata! :D
See oli aasta tagasi.
Saad veidi seletada, ei saa aru - mis värk oli?

Kristiano
Rattur
Postitusi: 292
Liitunud: 15. 10. 2004. 17:59

Postitus Postitas Kristiano » 11. 11. 2004. 14:28

AndreK kirjutas:mis värk oli?
Väga lihtne Tallinna argipäev. Rattakollektsionäärid või päevavargad või mis iganes põrutasid mulle oma kaubikuga mööda Maarjamäed järgi, kuna neil oli kange tahtmine lükata mind tee äärde, natuke kolkida, ja siis ärandada jalgratas, mis ei ole võibolla nüüd enam kõige kallim, aga aasta tagasi 5tuh ikka. Otsustasin sellest heateost loobuda ja põgenesin sündmuskohalt, tänu soodsatele võimalustele. :)

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 11. 11. 2004. 15:12

To Erko...
Jutt käib ikka jalgrattast. Ja ?igusest jalgrattaga rohelise tule ajal otse s?ita, ka siis, kui vastu tulevad autod, kes tahavad vasakule keerata, st jalgratta kursilt läbi s?ita.
Tartu otsa tegin ikka diiselrongiga, linnavahel s?itsin rattaga, mida vahest rongi masinaruumis kaasas vean.
Ehk läks korda end selgemalt väljendada.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
erko
Rattur
Postitusi: 356
Liitunud: 10. 09. 2003. 11:38

Postitus Postitas erko » 11. 11. 2004. 15:14

Soobel kirjutas: Ehk läks korda end selgemalt väljendada.
Jep, nüüd asi klaar (y)

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 11. 11. 2004. 15:21

Ei mäleta, kas ma siia sellest juhusest kirjutasin.
Samuti ei mäleta, millest tüli alguse sai, igatahes rullnokk tuututas mu peale Russalka ristmikul ja mina näitasin keskmist s?rme. Seepeale keeras rullnokk üle muru mulle järele ja mina tegin elu kiireima spurdi lauluväljakule. P?rutasin pääslast läbi. See oli mitu aastat tagasi, sel ajal, kui lauluväljaku pääslas olid meetriste vahedega mingid vöök?rgused raudtorudest värgid. Rullnokk jäi nende taha rahulolematult tuututama.
mustal taustal helendab must vari

Kristiano
Rattur
Postitusi: 292
Liitunud: 15. 10. 2004. 17:59

Postitus Postitas Kristiano » 11. 11. 2004. 15:37

Midagi analoogset. Veeresin rahulikult mööda Ehitajate teed, sõitsin rohelisega üle ristmiku, kui tagant tulev auto millegipärast tuututas.
Olles juba harjunud nende tuututajatega sõitsin märksa kiiremini edasi.
Olles juba km maad edasi majade vahel, võttis see tuututaja vaevaks mind üles otsida. Laiutas oma autoga tee peal ette ja hakkas mulle mõtetut jura ajama, et ma olla mitte tohtivat peateed mööda üle ristmike sõita, et oleks pidanud sebra juurde tõttama, ratta seljast maha tulema ja üle kõndima, kuna ma olla talle pööramisel ette jäänud. Ütlesin, et võibolla ja ega hakanudki rohkem aru pidama. Edaspidi olen ennast nii palju parandanud et lehvitan nendele tuututajatele, et nad teaksid, et ma olen neid tähele pannud.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 11. 11. 2004. 16:37

Aga keegi Tartu liikluskorraldajatest tuleb üles puua. Kuna pidin rattaga auto alla s?itma.
Nimelt s?itsin Näituse tänaval, mis n?ukaajast saati on peatee olnud ja keegi tuli k?rvalteelt ette. Selgus, et ristmik oli muudetud v?rd?iguslikuks. Minu poolt olid pätid vastava märgi ära virutanud, ristid asfaldilt olid ka kulunud. Ja niimoodi on Tartus paljude ristmikega tehtud, kohati lausa absurdsetes kohtades. Kas oskab keegi sellistele liikluskorraldajatele diagnoosi panna?
Meenub veel hiljutine poleemika kollasetriibuliste künniste teemal postimehes, need olla nimelt ebaseaduslikud.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 12. 11. 2004. 10:33

Soobel kirjutas:Aga keegi Tartu liikluskorraldajatest tuleb üles puua. Kuna pidin rattaga auto alla s?itma.
Nimelt s?itsin Näituse tänaval, mis n?ukaajast saati on peatee olnud ja keegi tuli k?rvalteelt ette. Selgus, et ristmik oli muudetud v?rd?iguslikuks. Minu poolt olid pätid vastava märgi ära virutanud, ristid asfaldilt olid ka kulunud. Ja niimoodi on Tartus paljude ristmikega tehtud, kohati lausa absurdsetes kohtades. Kas oskab keegi sellistele liikluskorraldajatele diagnoosi panna?
Meenub veel hiljutine poleemika kollasetriibuliste künniste teemal postimehes, need olla nimelt ebaseaduslikud.
Ristmike võrdõiguslikuks tegemine on üks peamisi liikluse rahustamise viise, ei saa ju kihutada, kui igal ristmikul pead kellelegi teed andma.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 12. 11. 2004. 10:51

Siis peaks sõpradele pinda käima või muhuklubilistega rääkima. Äkki on veel neid, kellele võrdõiguslikud ristmikud pinda käivad. Asi lihtne: tuleb vaid tipptunni ajal neljakesi kõigist suundadest peale tulla ja vahtima jääda. Lõpuks kutsuda liikluskorraldaja. Keegi ei tohi ju ristmikule sõita, kuna peab paremalt tulijale teed andma. Ja kui olukord lahendatud, minna järgmise ristmiku kallale.
Pigem peaks mõnda rullnokafoorumisse selle idee saatma, saaks vähemalt pulli.
Liikluse rahustamiseks ja kihutamise vastu on olemas kiirusepiirangu ja õueala märgid.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 12. 11. 2004. 11:15

Soobel kirjutas:Liikluse rahustamiseks ja kihutamise vastu on olemas kiirusepiirangu ja õueala märgid.
Kumb siis kihutajaid rohkem pidurdaks, kas mingi märk või reaalne oht, et keegi oma õigust kasutades talle küljelt sisse sõidab. Seda, et õuealal keegi 20 km/h või jalakäija kiirusega sõidaks, ei ole mina veel näinud. Kunagi kui Eesti liikluskultuur(itus) sinnamaale jõuab, siis võib jah võrdsed ristmikud ära kaotada.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3798
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 12. 11. 2004. 11:53

Soobel kirjutas: Äkki saaks vähemalt pulli.
Soobel, tegin su pikast jutust lühikokkuvõtte.
Liikluses on erispäraste ja totrate olukordade lahendamiseks selline lahend nagu - defensiivne st kaitsev sõidustiil.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 04. 04. 2005. 14:57

Huvitav seik eile. Sõitsin Põlvast Tartusse ja natuke enne Vana-Kuustet sõitis mulle vastu VW väikebuss. Ainult, et mitte omal sõidurajal, vaid vastassuunas. Tabas vist asja ära ning tegi äkilise parempöörde ning vajutaspidurit ka veel. Tulemus on aimatav. Kaotas juhitavuse... vaatasin, et kas tuleb selga või mitte. Ei tulnd. Mehe nägu jääb küll tükiks ajaks meelde. Ei mingit emotsiooni. Nagu millegi mõju all.

Teiseks küsiks. Kes kasutavad Reola-Põlva mnt treeninguteks. Kuidas te käitute Võru mnt'lt Põlva mnt keerates? Mul ajab küll pulsi üles kui ma seda tegema pean. Paremast sõidureast mitu rada ületada, et vasakpööret saaks teha. Autod seal gaasipedaali ei hellita. Tuleb tahtmine enne pööret tee vasakule pervele minna ja sealt kaudu Põlva mnt'le minna.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 04. 04. 2005. 18:19

No ei usu, et seal nii palju autosid on. Pead tulema Tallinna tipptundidesse harjutama.
mustal taustal helendab must vari

Ketivenitaja
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 30. 07. 2004. 19:54

Postitus Postitas Ketivenitaja » 05. 04. 2005. 08:21

isiklikult olen õhtusel ajal rattaga maha pööranud samamoodi, kui autoga, kuid tihedama liiklusega on tõesti juhuseid olnud, kui tahetakse nagu nimme alla ajada, seega tihedama liikluse korral, sõltuvalt kellaajast olen varakult vasakule tee äärde tõmmanud, sealt vaikselt mahapöörde Põlva peale sooritanud ja siis õiges vööndis Põlva poole edasi kurninud.
Alles alustasin, kuid sõtkun, nagu jaksan. Vott nii!!!

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Postitus Postitas Topsik » 05. 04. 2005. 08:58

Green_Day kirjutas: Teiseks küsiks. Kes kasutavad Reola-Põlva mnt treeninguteks. Kuidas te käitute Võru mnt'lt Põlva mnt keerates? Mul ajab küll pulsi üles kui ma seda tegema pean. Paremast sõidureast mitu rada ületada, et vasakpööret saaks teha. Autod seal gaasipedaali ei hellita. Tuleb tahtmine enne pööret tee vasakule pervele minna ja sealt kaudu Põlva mnt'le minna.
Sõida lihtsalt Võru poole edasi ja pikal sirgel Reola vahel leiab ikka tagasipöörde võimaluse. Ise tavaliselt teen seal tagasipöörde kodu poole ja ega see lõbus eriti pole.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 05. 04. 2005. 09:17

Green_Day kirjutas:...Teiseks küsiks. Kes kasutavad Reola-Põlva mnt treeninguteks. Kuidas te käitute Võru mnt'lt Põlva mnt keerates? Mul ajab küll pulsi üles kui ma seda tegema pean. Paremast sõidureast mitu rada ületada, et vasakpööret saaks teha...
Olen korduvalt sel pööret teinud - no problems! Ümberreastumist tuleb alustada kohe, kui eraldi read tekivad, seega ~200 m. Tee seda astmeliselt, mitte kohe paremalt vasakule ja soovitav on hoida käega märguannet KUNI PÖÖRDE HETKENI. Sõida praktiliselt joone peal, mitte sellest vasakul - siis mahuvad kõik teele! 8) Ilusat sõitu !
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

classic only
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 04. 2005. 23:01

Postitus Postitas classic only » 14. 04. 2005. 21:39

Ma ei saa aru autojuhtidest, kellele k2ib pinda temast kiiremini s6itev jalgrattur. Nimelt kui on kiirusepiirang ning autojuht seda mingil p6hjusel ka j2rgib siis l2hevad osad neid n2rvi ning hakkavad tee 22rde suruma...

Oskab keegi seletada nende v6istlushimu?

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Postitus Postitas mmz » 14. 04. 2005. 21:54

liikluseeskirjad kehtivad tegelikult kõigile ning jalgratas ei tohiks ka kiirusepiirangu osas erand olla. :roll:
edit: ja ma ei taha eriti uskuda et autojuhid kes kiirusepiirangut järgivad hakkavad meelega ratturit tee äärde suruma. Selline asi rohkem rullnokkade teema kes kiirusepiirangute peale teatavasti sülitavad.

rainR
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 16. 03. 2005. 21:29

Postitus Postitas rainR » 14. 04. 2005. 22:18

aga miks siis sa vastu näppu ei näitand- ma küll ei suudaks närvi nii külmaks
jääda-sõidaks raipele kõrvale ja irvitaks näkku-vaja siis läeb löömaks :evil:

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Postitus Postitas mmz » 14. 04. 2005. 22:38

selline suhtumine ei vii kuhugi ja teeb juhi ainult närvilisemaks mis ei ole hea ei sulle ega ka temale endale. Targem annab järele.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 14. 04. 2005. 23:25

classic only kirjutas:Ma ei saa aru autojuhtidest, kellele k2ib pinda temast kiiremini s6itev jalgrattur. Nimelt kui on kiirusepiirang ning autojuht seda mingil p6hjusel ka j2rgib siis l2hevad osad neid n2rvi ning hakkavad tee 22rde suruma...

Oskab keegi seletada nende v6istlushimu?
seda ei saagi seletada. ja võidelda pole ka mõtet, kannata ära ja sõida edasi. teatavasti on teiste liiklejate takistamine liikluseeskirja järgi keelatud, aga samas ka paremalt möödasõit :idea: nagu ma aru sain üritasid sa aeglasemast autost paremalt mööduda?

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 787
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 15. 04. 2005. 08:10

Nõmmelt tulles Hiiu raudteeülesõidu juures on mõnikord sarnane situatsioon: sõidad meetri kauguselt mõnest ratturist Hiiu Õlletoa kandis mööda, jääd siis 100m hiljem raudtee poolt tulijaid mööda laskma... ning samal ajal pead paranoiliselt paremat peeglit vaatama, et ratturit äärekivi ja auto vahele ei litsuks. Kui kasutab kõnniteed möödumiseks, siis ei ole probleem, aga natuke kannatust võiks ju olla, et mõned sekundid auto taga oodata? :roll:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 15. 04. 2005. 12:18

Õnneks on suurel osal tänavatest nüüd jalgrattarada joonega eraldatud, nii et paremalt möödumise paragrahv seal ei tohiks kehtida (eri radadel sõitvad autod tohivad ju teineteisest ükskõik kuidas mööduda, eriti kui otsesuuna foor on ristmikul kinni, aga parempöörde rada roheline jne)
Sellist pulli pole ma veel näinud, et Veerennis või Liivalaial mõni autoist mind nähes kohe rattarajale teed lõikama trügib. See joon distsiplineerib autojuhte päris hästi, varem oli seal sõitmine ikka paras kaskadöörsus.

Muidu olen kuulnud, et ratturid on kiiruseületamise eest trahve saanud küll.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
arjasepp
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 19. 03. 2004. 15:37

Rattur, kes tegi hiinakaid

Postitus Postitas arjasepp » 15. 04. 2005. 13:52

Täna sõitsin maaliinibussijaama sisse, tulin Kalevi spordihalli poolt ja üks rattur sõitis ees, no olin mõistlik ja võtsin hoo maha, ei hakanud trügima. Seal sissesõidu juures on kohe sebra. Ma mõtlesin, et rattur läheb ka bussijaama sisse, kuid järsku sebrani jõudes vaatas korra tagasi ja siis sõitis mu eest läbi, ületades tänavat nagu ratastega jalakäia. Hea oli, et oli pikivahe ja mees taha vaatas, vastasel korral oleks alla ajanud :x
Oleks siis käega märku andnud, et keerab vasakule, mul poleks midagi olnud.
Oleks mõni teine juht olnud, kes ratturitega eriti ei arvesta, see oleks raudselt alla ajanud.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 15. 04. 2005. 20:58

Ruve kirjutas:teatavasti on teiste liiklejate takistamine liikluseeskirja järgi keelatud, aga samas ka paremalt möödasõit :idea: nagu ma aru sain üritasid sa aeglasemast autost paremalt mööduda?
See paremalt jalgrattaga sõiduraja piires möödumine tundub mulle nati segane lugu:
§ 137. Pärisuunavööndis ei tohi ees sõitvast sõidukist mööduda:
1) piiratud nähtavusega teelõigul, kui pärisuunavööndi sõidurajad pole tähistatud teekattemärgistega;
2) reguleerimata ülekäigurajal;
3) aeglustusraja, teepeenra või ühissõidukipeatuskoha teelaiendi kaudu. Nõue ei kehti möödumisel sõidukist, mis on vasak- või tagasipöördel.
Kui ma sõidan autodega sama sõiduraja piires, paremal ääres ja need must sama sõiduraja sees mööda vuravad ning siis kõrval seisma jäävad, ei näe ma, et ma midagi valesti teeksin, kui ma rahulikult edasi sõidan - loomulikult kuskile trügima ei hakka. Ülaltsiteeritud paragrahvi 3. punkt minuarvates ka midagi ei keela, sest teepeenar ja sõidurada on kaks iseasja. Või on kuskil mõni punkt, mis seda keelab?

classic only
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 09. 04. 2005. 23:01

Postitus Postitas classic only » 15. 04. 2005. 23:39

>><aga miks siis sa vastu näppu ei näitand- ma küll ei suudaks närvi nii külmaks
jääda-sõidaks raipele kõrvale ja irvitaks näkku-vaja siis läeb löömaks<<<

Mul ei tasu n2idata n2ppu sest ma olen selle eest peaaegu peksa saand, sest ma aint 14a vana ju
:oops:

Kasutaja avatar
Boggy
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 09. 07. 2003. 18:35

Asi läheb hulluks

Postitus Postitas Boggy » 25. 04. 2005. 09:40

Läksin eile õhtupoolikul nelja ajal trenni ja tulin Tartus Kastani tänavalt ning keerasin Riia tänavale parempoolsest reast, et saaksin ilusti tee ääres sõitu Riia tänaval jätkata.
Äkitselt kuulen signaali selja taga ja korra taha piiludes märkan, et üks auto on maru lähedale sõitnud. Tõmbasin eest ära, kuna ahve on palju, kes arvavad, et autoroolis on nad mingid erilised kunnid.
Juhile sellest ei piisanud, vaid keeras mulle peale, üritades mind äärekivi ja auto vahele sõita. Virutasin vastu klassi, et mis teema on. Mees sõitis siis mulle ette, pidurds äkitselt. Õnneks reageerisin, pidurdasin, üritasin mööduda, ning siis proovis see idikas mind uuesti rammida. Ning siis litsus Raudtee silla all gaasi mis suutis ja kadunud ta oligi.
Kahjuks olin üksi sel hetkel ja tunnistajaid pole, aga politseisse andsin ikkagi teada. Teisi autosid muidugi liikus.
Auto nr on 003 TDA, punane Mazda. Nii et hoidke silmad lahti, kui seda masinat näete - talle ei meeldi ratturid.

nerd04
Rattur
Postitusi: 232
Liitunud: 24. 08. 2004. 11:05

Postitus Postitas nerd04 » 25. 04. 2005. 10:05

mul on just üks suitsugranaat ülearu. suviti pole midagi lõbusamat kui see ebameeldivale kliendile katuseluugist /avatud aknast sisse poetada keset tihedat liiklust :lol: ja kaduda kui tuul. aga kõlbavad ka tossutõrvikud/ falshfeierid. neid võiks endast lugupidaval ratturil seljakotis paar tükki alati kaasas olla :twisted:

Kasutaja avatar
Olivers
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 26. 10. 2004. 16:57

Re: Asi läheb hulluks

Postitus Postitas Olivers » 25. 04. 2005. 10:47

Boggy kirjutas: Virutasin vastu klassi, et mis teema on.
Ma poleks sinuasemel nii tagasihoidlik olnud!
Oleks rattakingaga kohe vastu ust tõmmand sihukesele ahvile! :twisted:

Kasutaja avatar
Boggy
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 09. 07. 2003. 18:35

Postitus Postitas Boggy » 25. 04. 2005. 11:31

Mul see mõte ei käinud siis peast nii kiirelt läbi, tuli alles hiljem pähe. Olen kuulnud, et kingaga on ennegi löödud.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 25. 04. 2005. 11:45

Jube kõvad mehed on siin kõik oma näppude, granaatide ja kingadega....

Kui sellistele konfliktiotsijatele sadulast näidata, et "siit saab", ei jää see neil kindlasti viimaseks korraks ratturitega tüli tekitada.

Sarnased olukorrad tuleks lahendada Gandhilikult, proovida alguses sõbralikult naeratada ja siis aggressorit ignoreerida. Keegi ei saa ju olla nii naiivne, et uskuda ärbeldes antud õpetuse mõju lollidele?

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 25. 04. 2005. 11:52

Irw, olen Aatomik ja keeran tavaliselt kõik selliste juhtide autod katuste peale, trollid, bussid ja rekkad ka :lol:

Kasutaja avatar
Boggy
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 09. 07. 2003. 18:35

Postitus Postitas Boggy » 25. 04. 2005. 12:13

Mina ise ei lähe kedagi ründama. Kui minu turvalisuse kallale juba kiputakse, ei jää ma niisama passima.!

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 11. 05. 2005. 21:06

Täna siis järgmine intsident toimunud.Käisime Silveriga H100 uut lõiku kaemas.Tagasi tulles sahistasime mööda kruusa,kõrvuti muidugi :oops: ,kui kuulsime tagant signaali.Tõmbasime kohe tee äärde,aga vennikesele oli sellest ikka vähe.Lasi nii lähedalt mööda,et laksatas Silverile peegliga lenksu pihta.Nii siis sentimeetrite küsimus ja asi oleks võinud olla kõvasti hullem.Hea et peeglid tänapäeval vedrudega on.Luban,et panen kogu oma tutvused mängu ja teen selle isiku kindlaks :evil: .Numbrit kahjuks täielikult ei näinud,aga kui palju neid siniseid universaalkerega u 92`aasta Passateid meil ikka on,millel tähed ATL.Kui sõidate Haanja kandis ja näete,hoidke eemale.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 16. 05. 2005. 10:17

Mul siis selline juhus, et tulin autoga Pärnust ja teeremondi alas tuli Expressbuss täie lennuga vastu (50 oli piirang). Kohe ütlesin sõpradele, et nüüd tuleb kivi rahe kah. sai siis bussiga kõrvuti ja litaki esiklaas ämblikusse, auto külg ka kivimõlke täis. Nu keerasin otsa ringi ja läksin sõimasin bussijuhil näo täis, et ***** ja ****** . Helistasin politseisse kah, et mis teha, nemad ütlesid, et midagi ple teha, et maksad ise, kindlustus ei maksa. Suht kehv lugu, lambist mingi paar tuhhi maksta, bussijuht irvab niisama.
Siit nüüd aga küsimus, et kui ma sõidaks rattaga seal ja bussi ratta alt lendab kivi mulle näkku. Mina arvatavasti surnud kah. Kas siis ei ole ka keegi süüdi?
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 05. 2005. 11:56

Lauri kirjutas:... teeremondi alas tuli Expressbuss täie lennuga vastu (50 oli piirang). ... sai siis bussiga kõrvuti ja litaki esiklaas ämblikusse, auto külg ka kivimõlke täis. ... Helistasin politseisse kah, et mis teha, nemad ütlesid, et midagi ple teha, et maksad ise, kindlustus ei maksa. ... bussijuht irvab niisama. ...
Kindlasti tee kahjunõudega pöördumine bussifirmasse. Tunnistajad sul on, kõne polli on ja midagi peavad nad sulle vastama.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 16. 05. 2005. 13:30

Ei usu et asjast asja saab.Keegi ei fikseerinud bussi kiirust jne jne blaa-blaa-blaa.Enda energia kulu vaid.
Olen vastutuleva autoratta alt tuleva kiviga saanud pihta.Õnneks oli kivi väike ja mul prilled ees.Mälestuseks keset klaasi täke.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 16. 05. 2005. 14:09

Mul juhtus umbes nädal tagasi Rocca rattatee alguses (Al Mare keskuse juures) selline asi, et üks tädi sõitis mulle autoga rattateel vastu. Ei osanud nagu midagi arvata sellest, naeratasin ja lehvitasin siis tädile, kes roolis oli ja sõitsin sõiduteele. Tädi naeratas mulle vastu, kehitas õlgu ja tõstis hetkeks mõlemad käed roolilt lahti taeva poole.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 16. 05. 2005. 14:30

vigurivänt kirjutas:Ei usu et asjast asja saab.Keegi ei fikseerinud bussi kiirust jne jne blaa-blaa-blaa.Enda energia kulu vaid.
Olen vastutuleva autoratta alt tuleva kiviga saanud pihta.Õnneks oli kivi väike ja mul prilled ees.Mälestuseks keset klaasi täke.
Samas nüüd ma mõtlen, et oleks võind pollarid kutsuda, kiirust peaks saama ikka bussil teada, neil ju sõidumeerikud, on näha küll, kui kiiresti viimased kildad on läbitud. Ja kui siis ka midagi ei oleks välja tulnd, siis pohh, bussijuhile sai keerata vähemalt, jäi graafikust maha jne.
velo.clubbers.ee

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 16. 05. 2005. 15:19

Rattatee pole kunagi püha olnud. Mind taheti mõni nädal tagasi Järvevana rattateelt minema puksida (olin sadulas), kuna üks autojuht arvas, et sealtkaudu on hea ees koperdavast raskeveokist mööduda - veidi hiljem ta seda tegigi, nii et tolmutont järel.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 793
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 16. 05. 2005. 17:34

Lauri kirjutas:
vigurivänt kirjutas:Ei usu et asjast asja saab.Keegi ei fikseerinud bussi kiirust jne jne blaa-blaa-blaa.Enda energia kulu vaid.
Olen vastutuleva autoratta alt tuleva kiviga saanud pihta.Õnneks oli kivi väike ja mul prilled ees.Mälestuseks keset klaasi täke.
Samas nüüd ma mõtlen, et oleks võind pollarid kutsuda, kiirust peaks saama ikka bussil teada, neil ju sõidumeerikud, on näha küll, kui kiiresti viimased kildad on läbitud. Ja kui siis ka midagi ei oleks välja tulnd, siis pohh, bussijuhile sai keerata vähemalt, jäi graafikust maha jne.
Selle peale ma ei tulnudki :idea: Neil ju kõigil kettad peal.

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Postitus Postitas mmz » 16. 05. 2005. 22:21

cowrider kirjutas:Rattatee pole kunagi püha olnud. Mind taheti mõni nädal tagasi Järvevana rattateelt minema puksida (olin sadulas), kuna üks autojuht arvas, et sealtkaudu on hea ees koperdavast raskeveokist mööduda - veidi hiljem ta seda tegigi, nii et tolmutont järel.
Järvevana teed ma olen üritanud tipptundidel vältida.. Nii mõnelgi autojuhil lõppeb ummikus kannatus otsa ja leiab kiirema mooduse mööda jalgrattateed sõita. Sealjuures veel signaalitavad ja vilgutavad tulesid kui mõni rattur julgeb ees "koperdada" või pressivad lihtsalt jõhkralt mööda.

Masuudihaldjas
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 28. 04. 2004. 15:53

Postitus Postitas Masuudihaldjas » 17. 05. 2005. 06:49

Astuks kah oma pikale veninud lugejastaatusest kirjutajate sekka.

Lembitu tänaval või viljasalve kõrval veeresin kord kodupoole kui avastasin, et komplekt ajukääbikuid sõidab mingi päevinäinud Hondaga sabas. Ja ikka nii, et stangest porilauani on vähem kui meeter. Mõtlesin, tahavad siseõue keerata ja sõitsin edasi kuid oma imestuseks avastasin, et seltskond üritab nalja teha ja lihtsalt jääbki mul rattas sõitma. Lasin siis kiiruse nii alla kui sain ja hetkel kui neil kannatus katkes ja nad mööda kiirendasid avas kõrvalistuja (välimuse järgi 20.a.) suu, näitas läbi avatud akna keelt ja tegi "äääääääääääää". Tase.

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Postitus Postitas Topsik » 17. 05. 2005. 14:23

Lauri kirjutas:Mul siis selline juhus, et tulin autoga Pärnust ja teeremondi alas tuli Expressbuss täie lennuga vastu (50 oli piirang). Kohe ütlesin sõpradele, et nüüd tuleb kivi rahe kah. sai siis bussiga kõrvuti ja litaki esiklaas ämblikusse, auto külg ka kivimõlke täis. Nu keerasin otsa ringi ja läksin sõimasin bussijuhil näo täis, et ***** ja ****** . Helistasin politseisse kah, et mis teha, nemad ütlesid, et midagi ple teha, et maksad ise, kindlustus ei maksa. Suht kehv lugu, lambist mingi paar tuhhi maksta, bussijuht irvab niisama.
Tegelikult ei käitunud politsei korrektselt. Nad oleks pidanud juhtumi fikseerima. Ise oleks pidnud minema Liikluskindlustusse ja teatama kahjujuhtumist. Sellised asjad korvab süüdlase olemasolul Liikluskindlustuse fond. Teadmiseks veoautojuhtide ja ka bussijuhtide sigatsemiste puhul - sõidukettaid peab alles hoidma 1 aasta. Nii, et peaaegu alati on võimalik kellaajaliselt ja kuupäevaliselt kindlaks teha kus auto viibis. JNE. See jutt oleks vist sobilikum mõnda autofoorumisse.

Kasutaja avatar
Overkilla
Rattur
Postitusi: 254
Liitunud: 15. 02. 2004. 14:20

Täna

Postitus Postitas Overkilla » 07. 07. 2005. 19:22

Sai kah täna autojuhi suhtumist ratturisse tunda saada. Vasakpööret tehes (eelnevalt käega suunda näidanud) sõitis takso mulle küljepealt sisse. Ratas jäi auto alla, ise suutsin püsti hüpata, kui oma sõiduki kätte sain, siis tuli juht välja ja hakkas vene keeles mölisema, sellise olekuga, et kohe tuleb kallale. Kuna teeääres valusaid kohti hõõrusin ja vastu ei hakanud, siis kihutas minema. Järgmine peatus - politsei, kust suunati traumapunkti, sealt tagasi politseisse, kust suunati teise jaoskonda. Kiitus politseile, kes oli igati abivalmis liiklusõnnetuses osalenud ratturile. Kuigi kohtasin seal tööpäeva lõpus ka pahuraid ametnikke.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 07. 07. 2005. 20:18

auto nr jätsid ikka meelde ja andsid politseile?
kuidas asjaolud täpsemalt olid?

heix
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 17. 06. 2003. 16:32

Postitus Postitas heix » 08. 07. 2005. 15:41

sõidan ise ratta ja autoga ning tihtilugu on hoopis rattur(tunnistan ausalt et ega ma ise kah puhas poiss rattaseljas pole)see kes ohtliku olukorra tekitab. just ükspäev Roiu poolt autoga Tartu sõites(tartukandi inimesed teavad seda teed) sõitsid mul ees kaks maanteeratturit külmalt kõrvuti võttes enda alla terve sõidurea sellest et ma tagant tulin ja eest auto vastu tuli ei tehtud väljagi(üks sõitjatest oli TÜ vormis). et mis siis ma tegema oleks pidanud? seisma jääma ja kordaraid purustama hakanud? see teema on ja jääb "pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad" teemaks

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3621
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Täna

Postitus Postitas Kuldar » 08. 07. 2005. 16:15

Overkilla kirjutas: Vasakpööret tehes (eelnevalt käega suunda näidanud) sõitis takso mulle küljepealt sisse.
kes tegi vasakpööret? Takso või sina?
Enne kui nö. "autojuhi suhtumist" oletada, huvitaks siiski kellele LE järgi õigus jäi?
Gravity is a Bitch

mmz
Rattur
Postitusi: 223
Liitunud: 15. 03. 2004. 19:34

Postitus Postitas mmz » 08. 07. 2005. 16:24

heix kirjutas:...sõitsid mul ees kaks maanteeratturit külmalt kõrvuti võttes enda alla terve sõidurea sellest et ma tagant tulin ja eest auto vastu tuli ei tehtud väljagi...
Minuteada liikluseeskirjade järgi on neil õigus terve sõidurada enda alla võtta.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 08. 07. 2005. 16:54

mmz kirjutas:
heix kirjutas:...sõitsid mul ees kaks maanteeratturit külmalt kõrvuti võttes enda alla terve sõidurea sellest et ma tagant tulin ja eest auto vastu tuli ei tehtud väljagi...
Minuteada liikluseeskirjade järgi on neil õigus terve sõidurada enda alla võtta.
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php/tid=56575 - siin on indrek sirk vastanud sellele küsimusele üheselt.

Vasta

Mine “Üldfoorum”