Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas jjanno » 08. 09. 2023. 16:26

Rebin pool lauset välja siit postitusest:
soul kirjutas:
07. 09. 2023. 23:19
... ja veel hea tagatulega muutub olukord tublisti turvalisemaks...
Sügis on saabumas. Kontrollige oma tuled üle. Sõidan päris sageli autoga Jüri ja Kose vahelistel ratturite trenniteedel. Mul pole mingit probleemi pidurdada ja vastassuunda minna. Aga palun tehke ennast nähtavaks, et ma saaks oma pidurdamist planeerida (eriti vastutuleva liikluse olemasolul). Tegelikult on juba praegu pärast kuute seal Aruküla kõrval puude varjus 70 alas tumedat ratturit ilma tuledeta ikka väga kehv näha.

Mahume kõik ära!

jJanno

erks100
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 07. 09. 2023. 18:25

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas erks100 » 08. 09. 2023. 16:42

Ma näen teie poolt ainult süüdistusi ja tüüpilise jalgratturi mõtlemist, kes ei arvesta autodega.
On täiesti vale eeldada, et autojuht peab teie eest kõik ära tegema, kuna olete nõrgem osapool, peate hoopis teie rohkem ära teha, et liikluses ellu jääda, sest oma õigustest pole teil mingit kasu, kui olete juba raskelt viga saanud, kuna ei mõelnud liikluses ette ja ei arvestanud autojuhtidega.

Öelge, kuidas möödub auto vastassuunavööndi kaudu jalgratturist, kes sõidab peaaegu keset teed ja samal ajal on tipptund?
Samuti ei saa te millegipärast aru, et miks peavad asjad autod praktiliselt seisma jääma ühe jalgratturi pärast?
See on väga enesekeskne suhtumine, et mina olen jalgrattur ja võin suvalt sõita peaaegu keset teed, mis tähendab vasakul pool joont sõitmine ja sajad autod las pidurdavad ja venivad ja las muu liiklus olla kõik segi.
Kas olete võimelised selle peale mõtlema või mitte ?

Kui te sõidate pidevalt vasakul pool joont, siis võite kindel olla, et mõni autojuht ei märka teid või ei saa enam reageerida ja ongi raske õnnetus käes, nagu meil iga aasta mitmeid juhtub.
Te võite oma õigusi taga ajada palju tahate ja süüdistada autojuhte, aga lõpuks on tulemus see, et teie olete need, kes jäävad auto alla, kuna ei arvesta üldse autodega.
Mis kasu on teil oma õigustest, kui olete kas vigane või surnud?

See ei ole mul sugugi autokeskne suhtumine, kus ma ootan mõlemalt poolt üksteisega arvestamist, mitte igal pool oma õiguste jäika taga ajamist ja igale poole pressimist.
Ma tean jah, te jalgratturid tahate suvalt igal pool mugavalt liigelda, aga selle peale ta ei mõtle, kui palju ebamugavusi peavad autojuid teie pärast taluma.
Miks teie peate saama mugavalt ja suvalt sõita, aga autojuhid peavad pidevalt takistusi taluma ja ei tea mille kõigega arvestama ?

Teil on mugav kõik kohustused autojuhtide kaela lükata, aga see pole õige.

Mis eriõigused jalgratturitel on?
No ikka see pidev nõrgema osapoole korrutamine, keset sõiduteed sõitmine, nüüd lubatakse ka ülekäigurajal sõita, õnneks eesõigust ei ole.
Ja muidugi see, et pöördel tuleb jalgratturile teed anda, ka see on eriõigus, mida ei peaks olema.
Minu eest on läbi sööstnud 4 jalgratturit suure hooga, tulid puude tagant, kus polnud neid eriti näha ja ülekäigurajalt kihutasid läbi, kohas, kus on tee millele ma pööran ja tean, et pean neile teed andma.
Kuid mul on sellises olukorras väga raske arvestada selliste jalgratturitega, kes suure hooga läbi kihutavad, kes üldse ei vaata.
Kui auto oleks tulnud teiselt poolt, siis oleks keegi neist kokku põrganud ja süüdi jäänud, kuna teiselt poolt tulevale autole peavad nemad teed andma.
Mina keerava autojuhina pidin neile teed andma, aga teine auto, mis tuleb otsa teiselt poolt, ei pea neile teed andma.
need jalgratturid tulid hooga veel kõnniteelt, kus nad ei tohikski tegelikult sõita.

Jah ma olen jalgratturite peale väga vihane, seda just põhjusel, kuna näen iga nädal mitu korda nende põhjustatud jamasid.
Ma näen ka sigatsevaid autojuhte, aga nendega on probleeme vähem, kuna auto rooli ei saa igaüks.

soul
Rattur
Postitusi: 187
Liitunud: 07. 06. 2007. 23:08

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas soul » 08. 09. 2023. 18:25

erks100 kirjutas:
08. 09. 2023. 16:42
Öelge, kuidas möödub auto vastassuunavööndi kaudu jalgratturist, kes sõidab peaaegu keset teed ja samal ajal on tipptund?
Pole mõtet demagoogitseda, paluks viidet, kes on siin teemas öelnud, et sõidab "peaaegu keset teed"?
erks100 kirjutas:
08. 09. 2023. 16:42
Ma näen teie poolt ainult süüdistusi...
Ja kui sa oma siia kirjutatud loed, siis huvitav millest see küll koosneb? :)

erks100
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 07. 09. 2023. 18:25

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas erks100 » 08. 09. 2023. 19:01

Vasakul pool joont sõitmine võtab väga palju ruumi teest ära ja tiheda liiklusega on sellisest jalgratturist võimatu ohutult mööduda ja nii hakkavadki autod temast lähedalt mööda sõitma, mis on jalgratturi enda süü.

Kuna mina ei tee liikluses selliseid tegusid, sellepärast ma süüdistangi jalgrattureid.
Ma siiski täidan seadust ja kasutan sealjuures enda eesõigust, jah kasutan seda jõulisemalt, aga ma ei aja kedagi alla.
Kui ma näen kahtlast jalgratturit, siis tegelikult ma aeglustan juba enne ülekäigurada vastavalt olukorrale ja jälgin, mida ta teeb.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Omiar » 08. 09. 2023. 19:19

Sul on vist ikka väga raske elu.
erks100 kirjutas:
07. 09. 2023. 21:46
Jälle jõuame sinna tagasi, et sina jalgratturina tahad sõita kuidsa tahad, aga meie autojuhid peame taluma?
Me ei pea sõitma? Siis teie jalgratturid ei pea ka sõitma.
Ei pea taluma. Käi jala või sõida bussiga, mõnes linnas on ka tramm, troll, rong.

Maailm on suur ja lai. Enne kui mõne alla ajad ja vangi lähed, tasuks külastada, võibolla päästab tulevikust ruudulise kardina taga.
Ära unusta fakti, et üks päev on seal jalgratta peal sinu naine, lapsed, lähedased ja siis mõni sinusugune autojuht ...

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7925
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas KaupoR » 08. 09. 2023. 19:22

erks100 kirjutas:
08. 09. 2023. 19:01
Vasakul pool joont sõitmine võtab väga palju ruumi teest ära ja tiheda liiklusega on sellisest jalgratturist võimatu ohutult mööduda ja nii hakkavadki autod temast lähedalt mööda sõitma, mis on jalgratturi enda süü
Kammoon!
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas T6nu » 08. 09. 2023. 20:10

Miks te üldse reageerite sellisele trollile? Inimene, kelle jaoks on enda mugavus tähtsam teise inimese elust (ükskõik, kas tema arust rikutakse reegleid või mitte), ei saa mitte kunagi aru sellest, et ta pole maailma naba.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas mtm » 08. 09. 2023. 22:04

"Never argue with a fool, onlookers may not be able to tell the difference."
Mark Twain

Vasta

Mine “Üldfoorum”