milliseid arste keegi külastab

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas opa » 08. 07. 2003. 12:36

Idee selline,
aeg-ajalt on meil oma harrastusest tingituna sarnaseid tervisehäireid (põlvevalud, seljavalud, käed surevad, jne), mis sunnivad meid arsti juurde pöörduma. Mõni arst oskab kohe aidata, mõni mitte. Avaldaks arstide nimed keda oleme kasutanud ja kellelt abi saanud. Et idee vastuvõetavam oleks, teen ka ise otsa lahti.
Maadlesin valuliku ja kange seljaga ning soovitati "kondiväänaja" juurde minna. Läksin DR. Tiit Ilvese juurde Suur-Ameerika tänavale. Seal ragistati, väänati mind oma 20 min soovitati harjutusi ja oh imet kolmandal päeval pärast väänamist sain jälle rattaga sõita.

Raulpoiss
Rattur
Postitusi: 159
Liitunud: 07. 04. 2003. 14:21

Postitus Postitas Raulpoiss » 08. 07. 2003. 12:40

külastan minagi 2-3 korda aastas sama meest.
sügiseti läbin tavaliselt ka terviseuuringud, EKG jms

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 08. 07. 2003. 12:51

Seega: selja ja liigeste probleemidega võib abi saada

Dr. Tiit ilves
Kiropraktik

Suur-Ameerika 18
Tallinn
056 488 054

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 08. 07. 2003. 12:51

varakevadel oli valu paremas põlve siseküljel. Jooks ? ratast talvel ei teinud. Perearst (sic!) soovitas osta select põlvesoojendusssidemed ja fastum geli ja 400st ibuprofeeni (???). Tegin kuuri ära. Ei miskit. Kui tugevamini treenima hakkasin, kadus probleem ise enesest :?
Moraal: perearstidest pole asja.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 08. 07. 2003. 14:24

Arsti juures pole käinud, sest nii suuri hädasid ei ole olnud. Õnneks. Pisimuredega tulen ise toime sest omal kah sihuke diplom taskus st. olen võimeline otsima kirjandust, lugema, järeldusi/korrektiivid/ravi tegema. Koormusteste tõlgendan ka ise. Teisi ei ravi.

Kõige enam tegelen jamade ärahoidmisega st. käin 1x kuus massööri ja kiropraktiku juures (mees ühes isikus on Tartus Selene ilusalongis Vanemuise tänaval, mob. tel. 055 27 348, nimi Mati Metsla). Sellest tegelasest olen praktiliselt sõltuvuses sest ilma tema abita ei kujuta praegu ettegi kuidas sporti teha saab. Tema juures käib Tartus palju rattureid. Ta ei ole küll arst aga oskab palju aidata.
Viimati muutis priidik, 08. 07. 2003. 14:30, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 08. 07. 2003. 14:28

Tiit Ilves on Tallinnas kõva tegija. Seda on isegi Tartusse kuulda olnud. On olemas Eesti Manuaalse Meditsiini selts kus on kõik kiropraktikud üles loetletud. Võite valida oma kodule kõige lähemal asuva. Arstide miinuseks on minu silmis see et nad ei tee massaazi ja seepärast käin Mati juures. Teine lugu oleks muidugi siis kui on mingi tõsisem vigastus, krooniline trauma vms.

http://www.hot.ee/emms/

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 07. 2003. 16:13

Kui mingi tõsisem häda, siis külastan esmalt perearsti, kellega mul vist väga jopanud on. Pole ta küll ise spordiarst, aga väga hoolitsev ja lolle soovitusi ei anna. Vastavalt vajadusele saadab vastava erialaarsti (nt Madis Rahu) juurde. Seega soovitan Telliskivi PAK'i ja dr Hansenit.

Aastas korra käin pumba efektiivsust uurimas SpordimedKeskuses dr Muza Lepiku juures (ms Jassi tohter kah :wink: ).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2003. 20:38

Perearst on mul OK, õige saatekirja saab alati.
Murtud käega (küünarluu killuline distaalmurd) sattusin perearsti suunamisel Keskhaigla Silmakliiniku 1. korrusel dr Mare (?) Linnamägi juurde kes parandas Viljandi haigla traumapunktis tehtud vead. Lisaks on seal majas kõrgemal päris tasemel taastusraviinstruktorid kelle harjutused pluss minu visadus panid käe nii käima, et nimetatud arst ei uskunud oma silmi.
Põlve puhul dr. Madis Rahu poolt tehtud op on siiamaani mulle vaid sõidurõõmu pakkunud.
Nina-kurgu (mandlid, ninavahesein jne) on abiks olnud dr. Margus Luht ( http://www.arstipunkt.ee , keskhaigla kuulmiskeskus)) ja mandliopi teinud dr. Oliver Vaide (keskhaigla kuulmiskeskus)
Spordimed keskuses sattusin dr. Margit Limaki juurde ja kogemus positiivne.
negatiivne kogemus põlveprobleemiga on kahelt kuulsalt nimelt kellega võib-olla paljud taas rahul on.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2003. 20:41

Andrus K kirjutas:varakevadel oli valu paremas põlve siseküljel. Jooks ? ratast talvel ei teinud. Perearst (sic!) soovitas osta select põlvesoojendusssidemed ja fastum geli ja 400st ibuprofeeni (???). Tegin kuuri ära. Ei miskit. Kui tugevamini treenima hakkasin, kadus probleem ise enesest :?
Moraal: perearstidest pole asja.
select sidemed on vähemalt rattasõiduks pask, jooksevad põlveõndlasse hunnikusse ja tõmbavad vere kinni. 2001 TRM-l kiskusin sõidu pealt maha. sääriste alt.
Viimati muutis erikr, 09. 07. 2003. 10:38, muudetud 1 kord.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 08. 07. 2003. 21:37

viimati käisin arsti juures kui rattaga kukkusin ja sõrme luu ning kõõlus purunesid...ligi 3 a tagasi...5 a. tagasi käisin põlveoperatsioonil...rohkem polegi vist arsti juures käinud :roll:

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 08. 07. 2003. 23:09

Mati kirjutas:Seega soovitan Telliskivi PAK'i ja dr Hansenit.
Kasutan sama perearsti ja samuti üsna rahul.

Omal on kevadel silmalihaseid opereeritud ja seepärast julgen soovitada dr. Mari Levinit Tallinna silmakliinikust, kes on pädev ka muude silmahädade korral. Ta kirjutab vist vahel ka Stockmanni Instrumentaariumis retsepte.

Aga jah, jalgrattasõidust tavaliselt silmahädasid vist ei tule... samas kahel tuttaval on kunagi suusatades silmaga õnnetusi juhtunud ja opereeritud.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 08. 07. 2003. 23:14

Ruve kirjutas:viimati käisin arsti juures kui rattaga kukkusin ja sõrme luu ning kõõlus purunesid...ligi 3 a tagasi...5 a. tagasi käisin põlveoperatsioonil...rohkem polegi vist arsti juures käinud :roll:
OT: Kust sa teadsid, et nüüd on luu katki jne ja pead arsti juurde minema? Või läheb rahvas iga paistetuse ja ribadeks haavaga arsti juurde?

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 09. 07. 2003. 08:10

erikr kirjutas:
Andrus K kirjutas:varakevadel oli valu paremas põlve siseküljel. Jooks ? ratast talvel ei teinud. Perearst (sic!) soovitas osta select põlvesoojendusssidemed ja fastum geli ja 400st ibuprofeeni (???). Tegin kuuri ära. Ei miskit. Kui tugevamini treenima hakkasin, kadus probleem ise enesest :?
Moraal: perearstidest pole asja.
select sidemed on vähemalt rattasõiduks pask, jooksevad põlveõndlasse hunnikusse ja tõmbavad vere kunni. 2001 TRM-l kiskusin sõidu pealt maha. sääriste alt.
ja jooksmisega sama lugu. Hoidsin siis neid lihtsalt päeval peal, pükste all, et soojas hoiaks, aga ei miskit. Samas tahaks miskit, mis põlved soojas hoiaks külmemateks aastaegadeks :?: ja millega sportida saaks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12098
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 09. 07. 2003. 08:49

erikr kirjutas:select sidemed on vähemalt rattasõiduks pask, jooksevad põlveõndlasse hunnikusse ja tõmbavad vere kunni. 2001 TRM-l kiskusin sõidu pealt maha. sääriste alt.
olen ka neid kasutanud, aga lõiganud õõnla koha peale augu, aitab. täielikult on rattas välistatud paksemad (Rehband tüüpi) sidemed. need tõmbavad raudselt vere kinni. samas on need jooksuks ja suusaks ok!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 09. 07. 2003. 09:23

cowrider kirjutas:
Ruve kirjutas:viimati käisin arsti juures kui rattaga kukkusin ja sõrme luu ning kõõlus purunesid...ligi 3 a tagasi...5 a. tagasi käisin põlveoperatsioonil...rohkem polegi vist arsti juures käinud :roll:
OT: Kust sa teadsid, et nüüd on luu katki jne ja pead arsti juurde minema? Või läheb rahvas iga paistetuse ja ribadeks haavaga arsti juurde?
no kõigepealt oli natuke liiga valus,et lihtsalt paistetus olla...lisaks oli sõrm kõver ja ei saanud liigutada...asi juhtus võistlustel ja kohapeal olnud arst ütles,et kõõlus katki.hiljem selgus,et luu ikka ka katki :? põlvega käis kõva raksakas,niiet ma ise kuulsin,et purunes midagi :( ja ex ikka veidi valus oli ka :(

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 09. 07. 2003. 09:27

cowrider kirjutas:Aga jah, jalgrattasõidust tavaliselt silmahädasid vist ei tule... samas kahel tuttaval on kunagi suusatades silmaga õnnetusi juhtunud ja opereeritud.
rattasõidust võib tulla küll silmahädasi..eriti kui ilma prillideta sõita.Esimesel hooajal sõitsin koguaeg ilma prillideta ja silmad hakkasidki valutama.Vahest läheb ikka midagi silma ja maanteel sõites tuul ei mõju ka hästi.Õhtuti hakkasid silmad lihtsalt valutama.Nüüd olen prillidega nii harjunud,et ilma ei oskagi sõita.

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 09. 07. 2003. 14:37

[
OT: Kust sa teadsid, et nüüd on luu katki jne ja pead arsti juurde minema? Või läheb rahvas iga paistetuse ja ribadeks haavaga arsti juurde?[/quote]

Tegelt vist peaks minema küll, iga paistetusega vähemalt. Ise väänasin kunagi jalkat mängides jala ja kohe arstile ei läind, nüüd sellest juba 7-8 aastat, aga siiamaani pole ükski arst suutnud asja parandada, pigem kand hullemaks läheb, mis õnneks rattasõitu ei sega aga nt. joosta eriti võimalik pole ja hommikused esimesed sammud on ka päris valusad.

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 12. 08. 2003. 01:00

Mati kirjutas:
erikr kirjutas:select sidemed on vähemalt rattasõiduks pask, jooksevad põlveõndlasse hunnikusse ja tõmbavad vere kunni. 2001 TRM-l kiskusin sõidu pealt maha. sääriste alt.
olen ka neid kasutanud, aga lõiganud õõnla koha peale augu, aitab.
Kui suure augu ? (ega pilti pole ?)

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 12. 08. 2003. 09:22

Kui juba jutt igasugu hädade ja paranemiste peale on läinud, siis - kel põlvedega probleem, minge keskhaiglasse dr. Andres Kööbi juurde. Minul on põlvi neljal korral lõigatud (narmendav menisk, augud kõhres ja katkine kõõlus, mis siiani katki, aga lihased hoiavad põlve korralikult koos, pealegi ei pruugi kõõluseopp alati õnnestuda), esimene kord Saksamaal, kus kohalik tohter, kes muuhulgas on tuntud Saksa hokimeeskonna "ihuarst", tegi sellise jama, et jalg oli mul kuu aega täies pikkuses kipsis ja transporteerisin mehhanismiga, kus rattaid ei ajanud ringi mitte jalad, vaid käed 8) . Dr. Kööp on peale seda teinud 3 oppi ja saan jälle üle mitme aasta korralikult sporti teha :D

Andrus K-le: mul on sama asi, et kui liigutan, siis põlved ei valuta. Muidugi peab olema tark ja end jälgima, et suures entusiasmis midagi jälle ära ei riku.
Ja kõige juures ärgem unustagem põhitõdesid: palju vedelikku tarbida ja korralikult venitada!!!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 20. 08. 2003. 13:28

Ok, et läheb vist teemaga kokku.
Endal pikemat aega põlvega jama, väikest viisi juba aastaid vahel annab trepist laskudes tunda, a viimased 3 nädalat on asi kriitilisem ja eilsest juba väga hull. Väga terav valu sõidu alguses ka vaikselt kulgedes põlve eesmises osas, pärast paari kilomeetrit kruiisimist (või ka kihutamist hambad ristis), läheb valu talutavaks ja otseselt väntamist ei sega. Venitamise harjumust ei ole, lihtsalt trenni alguses sõidan end soojaks 3 km-t keskmise tempoga.

Homme lähen perearsti juurde, kuna teda varem aint korra näind, siis järsku joppab ja on kompetentne või kirjutab vajaliku saatekirja!

A küsiks siin sidemete kohta, et üldine soovitus, mida lugend olen, on, et hoia põlv soojas. Mis temperatuurist alates nagu peaks siis lisasoendust kasutama põlvele lisaks lühikestele pükstele, on see 10 kraadi või juba alates 15 kraadi, seni see suvi ikka aint lühikestega sõit ja veel ei tunne mingit vajadust lisasoenduse järele.

Ja ikkagi millised sidemed kõlbavad siis rattasõiduks põlve soojas hoidmise tarbeks? Ja olen näind ka lihtsalt krepsuga paela, mille tõmbad ümber jala altpoolt põlve, milleks see hea on?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 20. 08. 2003. 13:46

Gunnar kirjutas:Ok, et läheb vist teemaga kokku.
Endal pikemat aega põlvega jama, väikest viisi juba aastaid vahel annab trepist laskudes tunda, a viimased 3 nädalat on asi kriitilisem ja eilsest juba väga hull. Väga terav valu sõidu alguses ka vaikselt kulgedes põlve eesmises osas, pärast paari kilomeetrit kruiisimist (või ka kihutamist hambad ristis), läheb valu talutavaks ja otseselt väntamist ei sega. Venitamise harjumust ei ole, lihtsalt trenni alguses sõidan end soojaks 3 km-t keskmise tempoga.
alla saatekirja pölvespetsi juurede ei maksa sealt ära tulla.
nende põlvespetside nimesid ka siin teemas üles rahva poolt loetletud.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 20. 08. 2003. 15:10

Gunnar kirjutas:Ja olen näind ka lihtsalt krepsuga paela, mille tõmbad ümber jala altpoolt põlve, milleks see hea on?
Seal põlve all on lihasekinnituskohad. Neid seal natuke toetab ilmselt. Üks arst, kellega neist põlvesidemetest rääkisin, väga seda peenikest riba ei toetanud. Leidis, et kasu ikka rohkem laiast, kogu põlve toetavast sidemest.
Kes teleturgu vms vaatama juhtunud, siis seal näidatakse mingid magnetriba, mis põlve alla käib. Ju see magnet siis peaks midagi positiivselt mõjutama.

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 20. 08. 2003. 15:18

Mul on nüüd alates kevadest olnud põlvedega päris palju jamasid, õnneks olen opi lauast pääsenud......arst keda külastan, on Eldur Annus ja tõesti mees teab, mis mees räägib........põhihädaks on mul see, et põlve ei saa ei kõverdada ega sirutada, sest see põlvekeder on kuidagi karedaks kulunud ja siis iga liikumise peale teeb haiget........jooksmist ntx pean üldse vältima

Kevade poole otsisin endale põlvesoojendusi.......rehbandi omad ei kõlba sest on liiga jäigad, suured ja paksud........siis selecti omad jälle liiga lühikesed ja paksust materjalist ja rulluvad unnikusse põlveõndlasse ja siis on valus ja jälle sõita ei saa............ja leidsin sellise koha, mis tegelikult tegeleb rehbandi erinevate soojendustega(suure- ja väikse-karja tänava nurgal) ja siis kui olin seal seda rehbandi vaadanud ja uurinud tükk aega ja selecti asju ja leidnud, et ei need ei kõlba, siis otsiti kuskilt leti alt mulle mingid ime asjad välja........sellised pehmest materjalist(angooravillane vist) ja hästi elastsed, paraja pikkusega.......näevad välja nagu oleks vanaema sukkadel jupp ära lõigatud, sellised koledad pruunid, aga kuna nad head on siis leidsin, et vahet pole see väljanägemine........nad on head õhukesed, aga tänu villasele materjalile jälle hästi soojad.............tuule ja veekindlus neil puudub, aga selle eest pole liiga umbne nedega ja jalg ei higista algul ja siis ei saa külma tuult pärast.......tänu hästi elastsele materjalile ja sellele, et nad nii õhukesed on, ei vaju nad kuskile alla, ega tekita kortse põlveõndlasse, mis nagu on väga suur pluss..........kõverdad jalga siis midagi tekib, aga nii kui sirutad on jälle kõik sirge st et side püsib paigal ega vaju hunnikusse.........olen nüüd juba neli kuud neid omanud ja külmemate ilmadega peale tõmmanud ja tõesti nende kvaliteet kaalub nende väljanägemise mitu korda üle...........hind oli vist 220.- tk, mis alguses sukasääre eest tundus palju, aga tegelikult tõesti on nad seda väärt...............minu jaoks on külmem ilm juba 15 kraadi, sest põlved on küllalt problemaatilised :(

Kasutaja avatar
Alan B'Stard
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 12. 08. 2003. 00:55

Postitus Postitas Alan B'Stard » 24. 08. 2003. 09:13

Maxise põlvesidemetel on külgedel jäigem riba, ilmselt kokkurullumise vastu. Pole siiski poovinud, kas toimib.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 26. 08. 2003. 14:40

Tann, need soojendused ongi tehtud angoora kassi villast. Olen neid kasutanud juba oma 4 aastat ja soovitan südamest kõigile, kel mure oma põlvede pärast - kasvõi profülaktikaks. Tuult nad ei pea ja ka vett mitte (millise sideme/soojenduse käest seda küll nõuda saaks, see ju rohkem riietuse ülesanne :!: ), aga põlved on ilusti soojas

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 17. 01. 2004. 12:14

Palju kiropraktikud oma seansside eest küsivad?

Kuidas see protseduur välja näeb?
Kas nad on ka mingid omamoodi "posijad"?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 17. 01. 2004. 12:21

on arste ja ma?ööre kiropraktikuid. Arstid siin http://www.hot.ee/emms/

protseduur mõnna ja ei ole valus - tavaliselt

ma maksan massaa?i ja väänamise eest 125 eeki kord

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 20. 01. 2004. 23:39

Lasin esmaspäeval kaks tarkusehammast välja opereerida. Ei jõua ära oodata, millal teised 2tk ka välja saab. Põhjus polnud kaalu vähendamises (ei teagi, kui palju tarkusehambad kaaluvad), vaid mul kasvasid tarkusehambad horisontaalselt ja nügisid purihambaid.

Tegelikult oleks tulnud protseduur ette võtta juba vahemalt 10 a tagasi, aga ega keegi ei ütle, kui ise ei küsi.

Koht oli Tallinna Mustamäe Haigla Polikliinik. Jäin rahule, aga eks aeg näitab, kui hästi protseduur kulges.

Kasulik inf on aga selles, et nali läks mul maksma 50kr visiiditasu + 2x sinised kilesussid - erakliinikute täpse hinnaga pole kursis, aga on kindlasti üle 1000kr hamba kohta. Mõlemal juhul lisandub tablettide kulu, aga see ei ole kokkuhoidu arvestades märkimist väärt.

Hammaste panoraampilti soovitan teha Mustamäe Haigla Polikliinikus, kus on parem tehnika ja pilt on tunduvalt kvaliteetsem kui Tõnismäel.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3030
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 21. 01. 2004. 09:24

cowrider kirjutas: erakliinikute täpse hinnaga pole kursis, aga on kindlasti üle 1000kr hamba kohta. Mõlemal juhul lisandub tablettide kulu, aga see ei ole kokkuhoidu arvestades märkimist väärt.

.
2 nädalat tagasi lasin ka ühe tarkusehamba eemaldada. tallinna kesklinnas, erakliinikus. maksis 175 krooni.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 21. 01. 2004. 11:19

tarmo kirjutas:
cowrider kirjutas: erakliinikute täpse hinnaga pole kursis, aga on kindlasti üle 1000kr hamba kohta. Mõlemal juhul lisandub tablettide kulu, aga see ei ole kokkuhoidu arvestades märkimist väärt.

.
2 nädalat tagasi lasin ka ühe tarkusehamba eemaldada. tallinna kesklinnas, erakliinikus. maksis 175 krooni.
Tõmbamine on odav, opereerimine kallis. Tuttaval läks kunagi erakliinikus tarkusehamba tõmbamine umbes 250kr.
Mul käidi ikka kõigi lukksepatööriistadega kallal :?

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 21. 01. 2004. 12:10

Lasin kah välja võtta...........100.-eeki tk.
tuimestus maksab.............muud tööd seal nagu eriti polegi.
Arst soovitas ka terved tarkusehambad välja tõmmata sest ära lagunevad nad nii või teisiti väga ruttu ning hakkavad halvasti mõjuma ka tervetele hammastele.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
indrek
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:20

Postitus Postitas indrek » 05. 06. 2006. 14:41

ainuke teema, kus "tarkusehammas" esines.
Küsimus järgmine, kuna endal ka "opereeritakse" see element järgmine neljap, siis tekkis küsimus, et kas laup juba "tohiks" võistlusele minna? Mõstus nagu lubaks, aga arst ütles, et oi oi 2-3 päeva ei tohi üldse pingutada ja nädala peab rahulikult võtma. On asi tõesti nii hull või pingutavad arstid kergelt üle. :roll:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11868
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 05. 06. 2006. 15:26

indrek kirjutas:ainuke teema, kus "tarkusehammas" esines.
Küsimus järgmine, kuna endal ka "opereeritakse" see element järgmine neljap, siis tekkis küsimus, et kas laup juba "tohiks" võistlusele minna? Mõstus nagu lubaks, aga arst ütles, et oi oi 2-3 päeva ei tohi üldse pingutada ja nädala peab rahulikult võtma. On asi tõesti nii hull või pingutavad arstid kergelt üle. :roll:
sõltub täpselt sellest, milline haav tekib.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas aivar1988 » 28. 07. 2014. 22:37

Kas keegi Pärnus teab mõnd head massööri või veel parem kondiväänajat, kes oskab alaselja valudega tegeleda? Tuudori kohta olen teadlik.
Ainuke variant mis hetkel leidsin on dr. Juri Tšindin, kes käib aegajalt Pärnus. On keegi tema juures käinud? Massööri puhul oleks kindlasti vajalik, et suudaks ka sügavamad lihased üle käia, mitte ainult lõõgastavat mudimist.
Perearstist pole mingit tolku. Kui viimati helistasin ja mure kurtsin siis öeldi, et pole mõtet sinna kohapeale tullagi ja kirjutati jälle retsepti valuvaigistid välja. Huvitav suhtumine.
Igasuguse info eest tänulik!

Kasutaja avatar
meetodimees
Rattur
Postitusi: 139
Liitunud: 04. 08. 2008. 17:12

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas meetodimees » 29. 07. 2014. 08:21

aivar1988 kirjutas:Ainuke variant mis hetkel leidsin on dr. Juri Tšindin, kes käib aegajalt Pärnus. On keegi tema juures käinud?
Enda kogemusest soovitan dr. Tzindin´it, sain oma selja korda.
Rentida carbon raamiga "L"" suurus võistlusrattad: MTB Scott Scale ja MNT Scott Foil. Info tel. 56 41 3OO

BHratas
Rattur
Postitusi: 69
Liitunud: 14. 06. 2014. 22:14

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas BHratas » 29. 07. 2014. 09:24

Ise lähen paari nädala pärast ühe kiropraktiku tiimi juurde. Pärast seda saan infot jagada. Arsti juurde minekust pole küll mingit kasu. Nende puhul on küll tunne, et sinna on kaadripuudusel saadetud koondatud kalakombinaadi kütjad, kes tarkusi ammutavad vanaema käest.

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas aivar1988 » 04. 08. 2014. 19:37

meetodimees kirjutas:
aivar1988 kirjutas:Ainuke variant mis hetkel leidsin on dr. Juri Tšindin, kes käib aegajalt Pärnus. On keegi tema juures käinud?
Enda kogemusest soovitan dr. Tzindin´it, sain oma selja korda.
Käidud. Mees tundus minu jaoks nagu mustkunstnik :lol: lasi näppudega üle selja ja leidis kõik valusad kohad ülesse nagu ütleks homseid loto võidunumbreid ette. Kaelast sabakondini välja. Lisaks veel üks koht, mida ma ise veel ei tundnud aga kui näpu peale pani ja küsis kas teeb haiget siis andis tunda küll.
Enne tehti massaažiga lihased soojaks ja siis läks ragistamiseks. Ainuke asi, mis jäi kripeldama oli see, et kui ta puusa ja seljaliigest paika pani siis ühelt poolt kostus korralik raksakas aga just sellelt poolelt, kus oli kõige valusam, mina ei kuulnud midagi. Ma eeldan, et ikkagi sai paika, sest praegu on tunduvalt kergem olla.
Nädala pärast veel massaži kordus seansile. Eks siis näha ole, mis nädala jooksul selg tegema hakkab.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas maksipoiss » 04. 08. 2014. 21:33

aivar1988 kirjutas:Kas keegi Pärnus teab mõnd head massööri või veel parem kondiväänajat, kes oskab alaselja valudega tegeleda? Tuudori kohta olen teadlik.
Ainuke variant mis hetkel leidsin on dr. Juri Tšindin, kes käib aegajalt Pärnus. On keegi tema juures käinud? Massööri puhul oleks kindlasti vajalik, et suudaks ka sügavamad lihased üle käia, mitte ainult lõõgastavat mudimist.
Perearstist pole mingit tolku. Kui viimati helistasin ja mure kurtsin siis öeldi, et pole mõtet sinna kohapeale tullagi ja kirjutati jälle retsepti valuvaigistid välja. Huvitav suhtumine.
Igasuguse info eest tänulik!
Pärnu Hotellis Gerli Laagus

aivar1988
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 02. 05. 2012. 14:54

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas aivar1988 » 12. 08. 2014. 13:47

meetodimees kirjutas:
aivar1988 kirjutas:Ainuke variant mis hetkel leidsin on dr. Juri Tšindin, kes käib aegajalt Pärnus. On keegi tema juures käinud?
Enda kogemusest soovitan dr. Tzindin´it, sain oma selja korda.
Kui küsida tohib siis mitu seanssi käisid? Mul tuleb järgmine nädal kolmas ja viimane.

J&K
Rattur
Postitusi: 45
Liitunud: 02. 06. 2012. 12:54

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas J&K » 12. 08. 2014. 18:35

Küsiks ka kaas ratturitelt, kas keegi oskab öelda Tallinnas mõnda head arsti, kes oskaks alaseljas oleva probleemiga tegeleda ja ehk ka täpsemat diagnoosi panna? Täpsemalt alaseljas pitsitavad ja tuikavad valud, mis kiirguvad ka mõlemasse puusa ning vahest halvematel aegadel ka paremajala põlveõndlasse.

arnea
Rattur
Postitusi: 1223
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: milliseid arste keegi külastab

Postitus Postitas arnea » 12. 08. 2014. 22:57

Haigla ooteruumis jäi näppu voldik, mis reklaamis sellist teenust: http://www.efysioteraapia.ee/

Endal igasugune kogemus puudub veel. Kui keegi kasutab, siis oleks tore kui kogemusi jagaks.

Vasta

Mine “Üldfoorum”