Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Patarei » 20. 06. 2014. 10:09

Arvan proobleemi olevat selles, et kõik arvavad et neil on õigus ja ajavad mingeid totakaid seadusi taga. Juba ammu unistan, et linnast korjataks enamus liiklusmärke kokku...
Autoga maanteel sõitjad arvavad, et kui sõidavad 90-ga siis ei tohi neist keegi mööda sõita. Kui keegi süidab 70-ga, siis ta on automaatselt "jobu". Kui rattaga sõidad jalakäiate teel, siis ilmselt rahva olemasolul pole seal mõtet kiirusi arndada ja napikadi 30 km/h teha. jalakäia arvab, et jalakäiate tee on neile ehitatud ja nad võivad jalutada, kus tahavad/juhtub. Olen arvamusel, et me mahuksime kõik ära, kui me ei ajaks taga oma õigusi, oleksime kannatlikumad ja mõtleks, kui ma liiklen, kuidas ma võimalikult vähe segaks teisi liiklejaid.
Aga jah, meil on kõik nii kõvad LE teadjad .... nö olen korralikud liikleja, aga politsei, loll, tegi mulle kiiruse ülatmise eest trahvi....
Rohkem respekti.
Kuna ise sõidan rattaga, nii palju kui võimalik, on mul küsimus, et kui suunaga Türisalu poole on korralik kergliiklustee, mis enamus ajast on pigem tühi, siis miks peaksin ratturina sõitma mööda maanteed?
Mõistan, kui sõidetakse suurema grupiga, aga üksikud üritajad sellel kitsal ja Eesti koormatuimal teel.... ei mõista

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas marion » 20. 06. 2014. 10:25

Patarei kirjutas:on mul küsimus, et kui suunaga Türisalu poole on korralik kergliiklustee, mis enamus ajast on pigem tühi, siis miks peaksin ratturina sõitma mööda maanteed?
Mõistan, kui sõidetakse suurema grupiga, aga üksikud üritajad sellel kitsal ja Eesti koormatuimal teel.... ei mõista
Näiteks sellepärast, et asulate vahel on iga mõne aja tagant kõrvalteelt peateele sõidud, sealt võib auto hooga üle kergliiklustee maantee servani sõita, osade nurkade nähtavus on pmst olematu. Tegelikult ei ole ma isegi uuest liiklusseadusest aru saanud, kumb peaks teed andma, kas peateega paralleelselt kulgeval rattateel sõitja või kõrvalteelt peateele sõitja? Siis ongi lihtsam peateel sõita ja sarnased segadused jäävad olemata (nagu eelpool mainitud Klooga mnt või veel hullem variant - Vabaduse pst).

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas veloson » 20. 06. 2014. 10:29

Mõistmine algab mõistmisest, õige!
Patarei kirjutas:kui sõidetakse suurema grupiga, aga üksikud üritajad sellel kitsal ja Eesti koormatuimal teel...
Põhjamaa rahvas, kaamoselembeline, no ei taha mitte kontakti! Maanteel on teised inimesed vähemalt sõidumasinate plekk-keredega eristatud ja kiiruste vahe välistab suures osas suhtluse, kergliiklusteel vaata aga pidevalt silma ja püüa teiste käike ette mõistatada. No ja et kõiki maanteel liikuvaid üksikuid hunte mõista, peaksid kindlasti tutvuma veel selle 1% grupiga: Appi! keegi liikus minuga samas suunas ja üritas minu aega ja minu ruumi tungida (liialdan pealkirjaga, ei ole lubatud isiklikult võtta)

Türisalu poole läheb ise-enesest suures osas piiratud maksimaalse liikumiskiirusega trass, kus minu mälu järgi leidub (paari erandiga, nt kiriku juures olev jalakäiate ülekäigurada on tehtud kitsaks a la uus Tehnika tn) sõiduradadel + teeservas küllaldaselt ohutut ruumi isegi veoki ja kergliikleja kombole. Liiklustihedus enamikel momentidel peamagistraalili mõõtu välja ei võta (sama kehtib muidugi ka kergliiklustee kohta). Mõistmiseks ruumi jätkub. Ja kui Türisallu välja jõuad, peab nagunii vältimatult üksteisega läbi saama hakkama ja sama tee osa jagama hakkama - miks siis mitte juba näiteks Tabasalust/Murastest alates või ka varem üksteisest aru saada.

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas H.S » 20. 06. 2014. 11:08

Patarei kirjutas:, on mul küsimus, et kui suunaga Türisalu poole on korralik kergliiklustee, mis enamus ajast on pigem tühi, siis miks peaksin ratturina sõitma mööda maanteed?
Mõistan, kui sõidetakse suurema grupiga, aga üksikud üritajad sellel kitsal ja Eesti koormatuimal teel.... ei mõista
Rahulikul veeremisel eelistan ka kõnniteed, kuid kui teha tempokam trenn, siiis näiteks antud lõigul on ristmikud tõesti ohtlikud ja ristmikute äärekivid on maantekale üsnagi ebameeldivad. Olen antud äärekivides ühe kodara lõhkunud.

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Patarei » 20. 06. 2014. 11:59

marion kirjutas:
Patarei kirjutas:on mul küsimus, et kui suunaga Türisalu poole on korralik kergliiklustee, mis enamus ajast on pigem tühi, siis miks peaksin ratturina sõitma mööda maanteed?
Mõistan, kui sõidetakse suurema grupiga, aga üksikud üritajad sellel kitsal ja Eesti koormatuimal teel.... ei mõista
Näiteks sellepärast, et asulate vahel on iga mõne aja tagant kõrvalteelt peateele sõidud, sealt võib auto hooga üle kergliiklustee maantee servani sõita, osade nurkade nähtavus on pmst olematu. Tegelikult ei ole ma isegi uuest liiklusseadusest aru saanud, kumb peaks teed andma, kas peateega paralleelselt kulgeval rattateel sõitja või kõrvalteelt peateele sõitja? Siis ongi lihtsam peateel sõita ja sarnased segadused jäävad olemata (nagu eelpool mainitud Klooga mnt või veel hullem variant - Vabaduse pst).
Ja nii ongi, ratturid ise päris täpselt ei tea, kuidas sõita, aga sõidavad. Sama on autojuhtidega. Ega nemadki täpselt ei tea, kuidas sõita, aga sõidavad. Ja vähe kasu on sellest, kui autojuhil oli õigus. Sind pole enam ja vaevalt ta tahtis sind surnuks sõita. Mis sest, et seaduse järgi oli tal õigus.
Minu point on selles, et me ei pea ajama järge kellel seaduse järgi õigus või mitte, vaid et suudaksime mõista, mida teine liikleja mõtleb ja kas ta üldse suudab mõista mida mina teel teen.

Türisalu teemat kommenteerides.... tervad ääred ja ristmikud....No kui te ei viitsi 4 korda sellel lõigul kiirust vähendada ja ristmiku ületada, siis miks peaks auto vähendama 4 korda kiirust, et ratturist mööduda.....

Sobilki jutuke. "Äss" kihutab mööda linna ja pnaeb 100-ga punase foori alt läbi. Küsitakse, et miks nii? A vot ma olen Äss. Järgmises fooritaga jääb "Äss" seisma, mis sest et fooris on roheline tuli. Küsitakse, miks nüüd siis seisad siin? Mnjaa, aga äkki on siin liikumas teisiga ässasid....


Lõpetuseks, ma olen autojuht, sõidan ratast, jooksen, uisutan, matkan jne jne ja üritan selgitada oma mõtteid, mida liikluses tekivad... Ei taotlegi 100% poolehoidu ja võimalik, et mu mõttelaad on tänapäevamõistes täiesti väärastunud, sest ainult tugevamad ja kiiremad jäävad ju ellu....

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Henno » 20. 06. 2014. 12:19

Patarei kirjutas:No kui te ei viitsi 4 korda sellel lõigul kiirust vähendada ja ristmiku ületada, siis miks peaks auto vähendama 4 korda kiirust, et ratturist mööduda.....

http://goo.gl/maps/zBmnY - selles kohas jalgratta- ja jalgteel sõitev maanteerattur peab igal juhul kiirust vähendama, sest tuleb sõita üle äärekividega ohutussaare ja silmas pidama ka võimalike tagant tulevaid parempöörde sooritajaid jne., autojuht aga ei pea kiirust vähendama sõiduteel liikuvast maanteeratturist möödumiseks kui viimane liigub tee äärejoone taga

http://goo.gl/maps/TlpP0 - selles kohas jalgratta- ja jalgteel sõitev maanteerattur peab igal juhul kiirust vähendama, sest tuleb sõita üle äärekividega ohutussaare ja ja silmas pidama ka võimalike tagant tulevaid parempöörde sooritajaid jne, autojuht aga ei pea kiirust vähendama sõiduteel liikuvast maanteeratturist möödumiseks kui viimane liigub tee äärejoone taga

maanteerattur vähendas kiirust 2 korda - autojuht vähendas kiirust 0 korda
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

H.S
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 30. 08. 2013. 14:45

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas H.S » 20. 06. 2014. 14:14

Patarei kirjutas:
marion kirjutas:[
Ja nii ongi, ratturid ise päris täpselt ei tea, kuidas sõita, aga sõidavad. Sama on autojuhtidega. Ega nemadki täpselt ei tea, kuidas sõita, aga sõidavad. Ja vähe kasu on sellest, kui autojuhil oli õigus. Sind pole enam ja vaevalt ta tahtis sind surnuks sõita. Mis sest, et seaduse järgi oli tal õigus.
Minu point on selles, et me ei pea ajama järge kellel seaduse järgi õigus või mitte, vaid et suudaksime mõista, mida teine liikleja mõtleb ja kas ta üldse suudab mõista mida mina teel teen.

Türisalu teemat kommenteerides.... tervad ääred ja ristmikud....No kui te ei viitsi 4 korda sellel lõigul kiirust vähendada ja ristmiku ületada, siis miks peaks auto vähendama 4 korda kiirust, et ratturist mööduda.....

Sobilki jutuke. "Äss" kihutab mööda linna ja pnaeb 100-ga punase foori alt läbi. Küsitakse, et miks nii? A vot ma olen Äss. Järgmises fooritaga jääb "Äss" seisma, mis sest et fooris on roheline tuli. Küsitakse, miks nüüd siis seisad siin? Mnjaa, aga äkki on siin liikumas teisiga ässasid....



Lõpetuseks, ma olen autojuht, sõidan ratast, jooksen, uisutan, matkan jne jne ja üritan selgitada oma mõtteid, mida liikluses tekivad... Ei taotlegi 100% poolehoidu ja võimalik, et mu mõttelaad on tänapäevamõistes täiesti väärastunud, sest ainult tugevamad ja kiiremad jäävad ju ellu....

Sellega olen nõus, et tuleks vastastiku arvestada. Kuid küsimusele miks peaks auto kiirust vähendama, küsin siis vastu.
Kui teepeal sõidab traktor, siis krimpsutad nina ja tiksud selle taga niikaua kuni saad teha möödasõidu, aga miks arvad et kui on rattur, siis tema pärast küll ei pea kiirust vähendama

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Omiar » 20. 06. 2014. 14:55

Peamine probleem on selles, et enamiku jaoks on kahe valge joone vaheline ala "autotee", kus keskmine autojuht mõttemalliga "mina ja minu auto" arvab, et tema peab seal saama segamatult sõita punktist A punkti B vähemalt 90kmh. Ehk igasugused aeglasemalt liiklevad masinad või ratturid on nende jaoks hälve.

AndresO
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 28. 03. 2012. 14:05

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas AndresO » 20. 06. 2014. 21:48

Marion kirjutas:
Tegelikult ei ole ma isegi uuest liiklusseadusest aru saanud, kumb peaks teed andma, kas peateega paralleelselt kulgeval rattateel sõitja või kõrvalteelt peateele sõitja?


Pmst jalgratta- ja jalgteel liikudes peab rattur andma teed ristuval teel liikuvale autole, k.a. paralleelselt mnt-ga kulgeval nn. kergteel, kui liikluskorraldusvahenditega ei ole reguleeritud teisiti. (Täpset punkti seaduses ei hakka kaevama) Pöördel olev või pööret lõpetav auto peab andma ratturile ja teistele tee (millele auto pöörab) ületajatele. Klooga mnt-l on päris mitu ristumist, kus peateele lähenevale autole on 'anna teed' või 'Stopp' märk enne kergteed.

Patarei kirjutas:
Kuna ise sõidan rattaga, nii palju kui võimalik, on mul küsimus, et kui suunaga Türisalu poole on korralik kergliiklustee, mis enamus ajast on pigem tühi, siis miks peaksin ratturina sõitma mööda maanteed?


Näiteks seepärast, et tegelikult tohib jalgrattaga nn. kergteel sõites sõiduteed ületada jalakäia tavakiirusel. Et kui tühja kergtee korral lased allatuult mõnuga 45-ga siis iga teeületuse kohal pidurdad 7-e km/h-ni? Kas autoga tahaks iga paarisaja meetri järel hoo neli või rohkem korda aeglasemaks pidurdada?
Teiseks ei ole meil mitte autoteed vaid sõiduteed ning, muide, jalgratas on sõiduk - vt. jalgratta definitsiooni LS-s. Kus siis ikkagi peaks rattaga sõitma?
Jalakäijate tee (kõnnitee) ongi jalakäijatele tehtud, nad võivadki seal jalutada suht suvalises suunas; üle õla vaadata oleks muidugi viisakas. Kui rattaga sinna liiklema minna, on ratturi asi hakkama saada; tõsi, ratturit otseselt takistada ei tohi. Jalgratta- ja jalgtee ei ole kõnnitee. Paraku sellest viimasest aru saamisega on märkimisväärsel osal jalgsi liikujatest probleeme.


Jalgrattaga sõidutee servas sõitmine ei ole iseenesest ohtlik. Ohtlikuks teevad selle piiratud maailmavaatega autojuhid, kes ei suuda end kuidagi auto rooli tagant välja mõelda. Probleemiks on juhtide mugavus, ei viitsita hoogu maha võtta, see ei ole ju tegelikult keeruline ega raske. Ja hoog tuleb supsti tagasi paremat pöida painutades. Millest seejuures probleem tehakse, ei saa aru.

Seadused seadusteks, asi võiks alata inimlikkusest; kõik mahuvad teele ära, kui ainult pisut tahtmist leiaks...


Väntamisrõõmu!

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas LauriA » 21. 06. 2014. 17:00

AndresO kirjutas:Seadused seadusteks, asi võiks alata inimlikkusest; kõik mahuvad teele ära, kui ainult pisut tahtmist leiaks...
Väntamisrõõmu!
Kas sulle meeldiks, et Eesti maanteeolud oleks siis sarnased India omadega? Kus 150km lõigu peale läheb 3 tundi. Turistina kõrvalistmel (läheks uuesti kui saaks) on muidugi tore kõike seda melu jälgida, aga kui peaks ise autojuhina seoses tööülesannetega läbima Kochi-Varkala lõiku 3-4 korda päevas, siis saaks üsna pahaseks nende peale, kelle meelest on sõidutee nii autodele (sõltumata kiirusest), elevantidele ja lehmadele, rikshadele jms ning lihtsalt niisama hängijatele.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas erikr » 28. 06. 2014. 14:53

Täna pealelõunal ajas rekka Harkus kalapoe fooriga ristmiku juures ratturi pikali. Ise olin Paliveres kihutamas, aga loomaaiast tulnud pere oli näinud.
Rekka välismaa (vist) numbriga. Rattur halli ja mustaga vormis. Olnud liikumatult maas. Kiirabi oli kohal, politsei veel mitte.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Telepoiss
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 11. 07. 2007. 09:30

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Telepoiss » 28. 06. 2014. 15:17

Tulin Paliverest Keila kaudu. Harkus ei olnud pilt hea, kiirabi oli juba lahkunud, 2 politseibussi õnnetuspaigal, maanteerattast olid tee kõrval vaid räbalad maas...

raulk
Rattur
Postitusi: 1840
Liitunud: 07. 07. 2005. 11:57

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas raulk » 28. 06. 2014. 18:29

Postimehe uudise järgi oli süüdi teine rattur kes esimesele sisse sõitis ja mille tagajärjel too auto ette kukkus.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas erikr » 28. 06. 2014. 19:29

mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas MK777 » 28. 06. 2014. 19:48

Ma kuulsin ühe kõrvaga, et ratturid üritasid sõiduautost mõõduda paremalt poolt (rekka ja äärekivi vaheline ala). Viimasel hetkel sai esimene aru, et ruumi on selleks vähe ja pidurdas. Tagumine aga nii ruttu ei jõudnud...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Mati » 28. 06. 2014. 20:48

MK777 kirjutas:Ma kuulsin ühe kõrvaga, et ratturid üritasid sõiduautost mõõduda paremalt poolt (rekka ja äärekivi vaheline ala). Viimasel hetkel sai esimene aru, et ruumi on selleks vähe ja pidurdas. Tagumine aga nii ruttu ei jõudnud...
Et siis rekka seisis foori taga (seal saared fooride juures ainult vist)? Või mis sõiduauto? Ja siis jäi alla kui rekka hakkas liikuma? Jube segane juhtum tundub.

PS! Ise sõitsin mööda kui rattavärk oli koristatud, ainult poll ja rekka seisid veel. Rekka oli aetud edasi bussipeatusesse.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
somps
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 20. 08. 2011. 10:28

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas somps » 30. 06. 2014. 10:55

See Harku ristmik on üldse üks õnnetu koht. Sai ju foorgi pandud seetõttu, et väga ohtralt oli õnnetusi?
Praegu vast tuleks loota, et viga saanud hing ei saanud pöördumatuid vigastusi.
Muide - minu alla ajanud veokijuht ütles, et ta lihtsalt ei näinud mind. Äkki oli seal midagi analoogset?
Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride. --John F. Kennedy

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas MK777 » 30. 06. 2014. 11:13

Mina sain aru nii, et rattur sõitis teisele ratturile tagant sisse ja selle tulemusena lendas vastu rekkat.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas veloson » 30. 06. 2014. 11:23

Ei näe ilma lisainfot samuti autojuhtide suhtumisega otsest tugevat seost (kui kommentaare lugema läheks, leiaks kindlasti mingeid huupi väiteid rattakasutajate maine kohta, ent kommentaariumitest leiab nagunii vaid moraalituid musti toone), aga vigastatule loodan kõige paremat.
Politsei- ja piirivalveameti korrapidaja teatel juhtus õnnetus kell 14.06 Tallinna-Paldiski maantee 12,1. kilomeetril, kus 41-aastane jalgrattur tagant otsa ees pidurdanud 39-aastasele jalgratturile.

Kokkupõrke tõttu kukkus tagant otsa sõitnud jalgrattur sõiduteele, kus talle sõitis otsa järelhaagisega veoauto Volvo FH, mida roolis 45-aastane. Viga saanud jalgrattur toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Henno » 30. 06. 2014. 12:32

veloson kirjutas:Ei näe ilma lisainfot samuti autojuhtide suhtumisega otsest tugevat seost (kui kommentaare lugema läheks, leiaks kindlasti mingeid huupi väiteid rattakasutajate maine kohta, ent kommentaariumitest leiab nagunii vaid moraalituid musti toone), aga vigastatule loodan kõige paremat.
Politsei- ja piirivalveameti korrapidaja teatel juhtus õnnetus kell 14.06 Tallinna-Paldiski maantee 12,1. kilomeetril, kus 41-aastane jalgrattur tagant otsa ees pidurdanud 39-aastasele jalgratturile.

Kokkupõrke tõttu kukkus tagant otsa sõitnud jalgrattur sõiduteele, kus talle sõitis otsa järelhaagisega veoauto Volvo FH, mida roolis 45-aastane. Viga saanud jalgrattur toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.
§ 33. Juhi üldkohustused

(1) Juht peab olema tähelepanelik teel ja teeservas seisva või liikuva vähekaitstud liikleja (jalakäija, jalgrattur ja muu selline) suhtes ning vältima tema ohustamist ja talle kahju tekitamist.


Lisaks räägib Liiklusseadus ohutu pikivahe ja külgvahe hoidmise kohustusest. Minu arusaamist mööda ratturist möödasõitu alustatakse ohutu pikivahe kauguselt ja möödumise hetkel on ohutu külgvahe see, mis välistab ratturi kukkumise auto ette.

Näiteks sündmuspaigast mitte kaugel Harku-Rannamõisa teel (Filter Tabasalu temposõidu rada) on tee nii kitsas, et servas sõitvast ratturist ei õnnestu ohutust kauguselt mööduda oma suunavööndist väljumata, ma pidurdan kas või ratturi kiirusele alla ja lasen vastutulevad sõidukid mööda vastassuunavööndist möödasõidu sooritamiseks, mitte ei trügi ratturile külje alla.
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas clx » 30. 06. 2014. 13:08

Henno kirjutas:
(1) Juht peab olema tähelepanelik teel ja teeservas seisva või liikuva vähekaitstud liikleja (jalakäija, jalgrattur ja muu selline) suhtes ning vältima tema ohustamist ja talle kahju tekitamist.[/i]

Lisaks räägib Liiklusseadus ohutu pikivahe ja külgvahe hoidmise kohustusest. Minu arusaamist mööda ratturist möödasõitu alustatakse ohutu pikivahe kauguselt ja möödumise hetkel on ohutu külgvahe see, mis välistab ratturi kukkumise auto ette.
Täpset case'i ei tea ja spekuleerin aga nagu eelpool juba pakuti, et rattur(id) alustasid seisvate või aeglaselt liikuvate autode rivist paremalt mööda trügimist, mingil hetkel aga sai eessõitev rattur aru, et see ei ole hea idee (liiga vähe ruumi?), pidurdas järsult ja tagant lendas teine rattur selga? Sellisel juhul ei ole rekkajuhul palju süüd - kui ratturid paremalt mööda üritavad pressida ei saa lugeda rekkajuhi kohuseks oma trajektoori koordineerida, juhul kui ta sellist möödumiskatset üldse tähele paneb (pime nurk!) ja reageerida jõuab.

Pisut häirima jääb küsimus, miks vahemik sõiduauto(?) ja äärekivi vahel äkki nii kitsaks muutus, et äkkipidurdamise vajadus tekkis? Ei saa välistada mõne teise sõidukijuhi tahtlikku sigatsemist ja ette keeramist, vaevalt et rattur vaba ala oma manöövrit alustades nii valesti hindas tihedas liikluses (äkki mahun läbi, äkki ei mahu)?

Igatahes soovin asjaosalistele kiiret ja täielikku taastumist.

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Patarei » 30. 06. 2014. 14:10

Mnajh, jälle juhtum, kus keegi toob mingeid seaduseid välja ja ajab õigust tada, hoolimata faktist, et antud olukorras keegi ei tahtnud kedagi alla ajada. Fakt on ka see, et oli õnnelik õnnetus ja kõik see oleks võinud lõppeda fataalsemalt.
Kuid mida saab kindlasti väita, et kõik liiklejad ei saanud suheltud antud olukorras/-ajas/-kohas ja tagajärjeks oli ühe inimese haiglasse sattumine.

Eeldan, kui rattur oleks lähenenud ristmikule näiteks 5-10 km/h ja autojuht oleks kasutanud peegleid ja tajunud, mis ümbruses toimub, oleks õnnetus juhtumata jäänud. Aga nagu ikka, pärast on kõik targad....

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rai66 » 18. 07. 2014. 07:55

Panen oma avaldusest Politseisse koopia:
Avaldus!
Sõitsin eile 17.juulil 2014 Peterburi teega paralleelselt asuval teelõigul Maardu järv - Saha-Loo tee ringtee. Suunaga linna poole. Kuskil 30-50 m enne ringteed surus ennast mööda buss reg. numbriga 408BKX. Minu kiirus oli hetkel ca 40. Arusaadav , et buss sellise kiirusega ei suuda ringi läbida. Nii kui ta nina minust mööda sai, hakkas ta mind paremale suruma ja pidurdama. Pidurdasin ja suutsin bussi ja teeäärse posti vahelt läbi laveerida. Peale ringteed sõitis ta suht lähedalt mööda. Bussipeatuses sain ta kätte ja sõitsin kõrvale. Aken oli tal lahti. Kui kõrvale jõudsin, hakkas buss liikuma. Hüüdsin talle, et kas tahtsid mind ära tappa? Selle kinnituseks, et see ikka nii oli, kostis venekeelset sõimu ja juht keeras rooli järsult vasakule, nii et bussi nina hõivas üle poole vastassuunast. Pidurdasin järsult. Sõitsin tee äärde ja võtsin kõne 112, kus teatasin sellest. Kõne toimus kell 15:06. Lihtsalt öeldes rammis ta mind 2 korda. Mina nimetaksin seda tahtlikuks tapmiskatseks. Aga nagu sellistel kombeks on, siis bussi roolis on kõva mees ,aga pärast pole ta rooliski olnud. Buss sõitis ise ja tema pole ratturit näinudki. Ja antud teelõigul liikus samal ajal vaid üks auto peale bussi. Liiklus on seal praktiliselt olematu.
Kusjuures see intsident selle firma bussidega oli aasta jooksul juba kolmas. Neil on kombeks,sõita külge ja siis suruda. Eelmine aasta surus augustis üks juhiukse kohaga bussitaskusse. Uksest oli hea nautida. Kevadel surus Pirita teel üks enne selverit olevasse takistusse. Ja nüüd eile.
Sellel firmal tuleks litsents ära võtta ja firma kinni panna. Ja omanikud koos bussijuhtidega tuleks Eestist välja saata. Huvitav, mille alusel nad Eestis viibivad.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas arnea » 18. 07. 2014. 08:26

Mis bussifirma see on selline?

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rai66 » 18. 07. 2014. 08:30

arnea kirjutas:Mis bussifirma see on selline?
Temptrans

JUHATUS

Aleksander Denistšev
Juri Jegorov
Andrei Zelentsov
Margarita Gerasõmiva

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 18. 07. 2014. 08:39

pagan, hakka või ka kaamera peale mõtlema. neid isehakanud liiklusekorraldajaid ikka jagub. aga köhida sellist raha igasugu tõbraste peale ei tundu ka jälle ok...

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas T6nu » 18. 07. 2014. 08:55

Tundub, et ainuke võimalus ongi lihtsalt avaldusi kirjutama hakata- et lõpuks midagigi muutuma hakkaks siin riigis! Ohtlikke momente on absoluutselt iga kord, kui olen sõitmas käinud. Politseile saab avaldust ka digiallkirjastatult saata.

Patarei
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 29. 04. 2009. 11:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Patarei » 18. 07. 2014. 12:40

Palju need GoPro/vms kaamerad maksavad? 200-300 €? Kaamera kiivri või raamikülge ja kindel tõend olemas juhtunust.
Avalduse tegemine politseile on vist suhteliselt mõttetu, kuni pole plaanis statistikat mõjutada.

Teiseks, kui peakski juhtuma miskit hullemat peale ehmatuse, ka siis oleks hea vaadata põhjustajaga koos klippi ja arutada kes kui palju valesti sõitis.
Jagades kulu km kohta või siis võtta seda kulu kui "kindlustust", peaks tulema suhteliselt odav pakett kokku.

Omiar
Rattur
Postitusi: 416
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Omiar » 18. 07. 2014. 13:43

Shimano ja Garmin teevaid "spordikaameraid".

http://www.shimano-sportcamera.com/en/movie.php

Tekkis küsimus, kuidas kvalifitseerida olukorda, kus jalgrattur on sunnitud sõitma teepeenrale olukorras, kus üheaegselt ollakse kõrvuti nii vastassuunavööndist läheneva kui ka sellest sõidukist mööödasõitu tegeva sõidukiga. Kusjuures möödasõitu alustatakse olukorras, kus jalgratturit on ilmselgelt vastu tulemas näha.
Kui kaamera oleks ratta küljes, siis kuu aja jooksul saaks sellistest A4 pikkuse lehekülje kindlasti.

See on ka ainuke asi mille üle viimasel ajal võiks kurta, muidu juhid täitsa viisakad.

Tanel.
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 17. 07. 2013. 22:04

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Tanel. » 24. 07. 2014. 11:22

Tartu autokool Kiirenduse sõiduõpetajad põlised rattavihkajad, varem ei pööranud erilist tähelepanu, kuid kui nüüd tekkis liikluses ohtlik olukord veendusin selles täielikult. Sõitsin siis eile Tartus Roosi tänava mäest üles ja kui olin jõudnud teeääres seisva sõiduõppe auto kõrvale hakkas see minuga samas tempos liikuma ja sõitis minu paremal käel oma 50-70m ning siis üritas enne teist autot risti minu eest läbi lipsata, kahjuks auto number täielikult meelde ei jäänud, numbrikombinatsioon oli igatahes 412 ja võimalik, et esimene täht oli B. Olen täielikult veendunud, et õpilane käitus niimoodi sõiduõpetaja käsul. Lisan ka selgitava joonise.

Pilt

Üldiselt on rattaseljas autojuhtidega head suhted - võtan end ka kui täieõigusliku liikluses liiklejat, kellele kehtivad samasugused reeglid ja kohustused nagu autojuhtidele (paremakäe reegel, millest pole kuulnud paljud autojuhid ega ka ratturid). Ainuke asi, mis häirib - enam ei viitsi autojuhid suunatuld näidata ja tekitab vahest ärevaid olukordi. Kõik saab siiski alguse mõlemapoolsest lugupidamisest. Jalakäijate seas on troppe üsna palju enam kui autojuhtide seas.
Ja kallid ratturid: tihti näen tipptunnil "kaskadööre" Narva mäest allasõites autodest mööda vohamas, võtkem ikka mõistus pähe, kui enda elust ei hooli, siis säästkem autojuhti võimalikust psühholoogivajadusest.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Mati » 09. 08. 2014. 21:56

Minu poolt tervitused oinas-ratturile, kes liikus täna õhtul ca 22.20 Endla tänaval suunaga Mustaka poole. Rattur MTB seljas muidu kenasti sportlikult (tume)riietatud ja kiiver peas, aga ILMA ÜHEGI valgusallikata või helkurita. Usu, mees, sind oli väga raske märgata ja kui sulle keegi signaali andis oli see 110% õigustatud! Seekord valasid törtsu õli "autojuhid-vs-ratturid" tulle.
Teinekord palun sõida kõrval kõnniteel või hangi omale korralik valgustus külge :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

rivos
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 02. 04. 2010. 00:42

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rivos » 02. 09. 2014. 14:33

Pealkirjast (a la "Sõda tee pärast") hoolimata austraallastelt hästi tasakaalus videolugu teede jagamisest.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 10. 09. 2014. 19:24

Pean samuti tõdema, et seni proffi käitumisega roolikeerajad, st bussi ja veokijuhid on seda üha vähem. Täna õhtul rammis (vähemalt oli tegevus teadlik, pigem tahtlik) Ilmatsalu tänaval teelt aukilusse perve mingi kirju buss, numbrist mäletan vaid osa MNN, mis on selle juhiga hästi harmoneeruv. Kunagi ühe looga seoses pidin politseis tunnistusi andma ja uurija tõdes, et inimeste mälu detailides on hämmastavalt lühike, kui kohe ei küsita, siis pärast polda enam kindel. Nii seekordki, sest bussil olid suured kirjad "live for love" või mis iganes sarnast. mis täpselt, rsk ei meenu... Kirjad olid nii külgedel kui taga. On kellegi aimu mis slogan see tegelikult võiks olla, teaks kuhu otsinguga suunduda. eesmärk MNNga kontakti võtta.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas dr Holden » 10. 09. 2014. 20:42

indrek56 kirjutas:Pean samuti tõdema, et seni proffi käitumisega roolikeerajad, st bussi ja veokijuhid on seda üha vähem. Täna õhtul rammis (vähemalt oli tegevus teadlik, pigem tahtlik) Ilmatsalu tänaval teelt aukilusse perve mingi kirju buss, numbrist mäletan vaid osa MNN, mis on selle juhiga hästi harmoneeruv. Kunagi ühe looga seoses pidin politseis tunnistusi andma ja uurija tõdes, et inimeste mälu detailides on hämmastavalt lühike, kui kohe ei küsita, siis pärast polda enam kindel. Nii seekordki, sest bussil olid suured kirjad "live for love" või mis iganes sarnast. mis täpselt, rsk ei meenu... Kirjad olid nii külgedel kui taga. On kellegi aimu mis slogan see tegelikult võiks olla, teaks kuhu otsinguga suunduda. eesmärk MNNga kontakti võtta.
MK autobussil on mingi Live for Life (mingi Cola) külje peal. Anna aeg ja koht, saaks täpsustada, kas oli see buss.
Sõidab Tallin-Tartu-Põlva-Võru 9:10-13:00 ja tagasi 15:10-19:00

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 10. 09. 2014. 21:01

dr Holden kirjutas:MK autobussil on mingi Live for Life (mingi Cola) külje peal. Anna aeg ja koht, saaks täpsustada, kas oli see buss.
Sõidab Tallin-Tartu-Põlva-Võru 9:10-13:00 ja tagasi 15:10-19:00
MK? Veidi vanad galeriid aga MKl tundub olevat käigus mitu MNNi: http://galerii.ytra.eu/thumbnails.php?album=36 Aga sõidugraafikud ei klapi.
Tundub, et see oli paar minutit enne 19:00 ja suund oli tallinna peale. asukoht tartu, ilmatsalu-ravila ristist 100m ringtee poole
Update: TNX Ivar! 18:50 väljub tartust siiski! Niiet klapib. Katsun homme ühendust võtta, kuidas soovitate läheneda et teemat põnevaks teha?
Viimati muutis indrek56, 10. 09. 2014. 21:24, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas dr Holden » 10. 09. 2014. 21:19

indrek56 kirjutas:
dr Holden kirjutas:MK autobussil on mingi Live for Life (mingi Cola) külje peal. Anna aeg ja koht, saaks täpsustada, kas oli see buss.
Sõidab Tallin-Tartu-Põlva-Võru 9:10-13:00 ja tagasi 15:10-19:00
MK? Veidi vanad galeriid aga MKl tundub olevat käigus mitu MNNi: http://galerii.ytra.eu/thumbnails.php?album=36 Aga sõidugraafikud ei klapi.
Tundub, et see oli paar minutit enne 19:00 ja suund oli tallinna peale. asukoht tartu, ilmatsalu-ravila ristist 100m ringtee poole
Teine MK läheb mingi 17:30 Võrust ja 19:00 Tartust, et olla 21:30 Tallinnas?

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas TairKibal » 10. 09. 2014. 21:31

dr Holden kirjutas:
indrek56 kirjutas:
dr Holden kirjutas:MK autobussil on mingi Live for Life (mingi Cola) külje peal. Anna aeg ja koht, saaks täpsustada, kas oli see buss.
Sõidab Tallin-Tartu-Põlva-Võru 9:10-13:00 ja tagasi 15:10-19:00
MK? Veidi vanad galeriid aga MKl tundub olevat käigus mitu MNNi: http://galerii.ytra.eu/thumbnails.php?album=36 Aga sõidugraafikud ei klapi.
Tundub, et see oli paar minutit enne 19:00 ja suund oli tallinna peale. asukoht tartu, ilmatsalu-ravila ristist 100m ringtee poole
Teine MK läheb mingi 17:30 Võrust ja 19:00 Tartust, et olla 21:30 Tallinnas?
mkm, üks ja see-sama buss on see 8) Pepsi kampaania kleepsud peal

Pilt
Viimati muutis TairKibal, 10. 09. 2014. 21:58, muudetud 1 kord.
..............

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 10. 09. 2014. 21:52

just see tema on! live for now ja pepsi siis hoopis. aga soovitusi homseks vestluseks?

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas TairKibal » 10. 09. 2014. 21:57

indrek56 kirjutas:just see tema on! live for now ja pepsi siis hoopis. aga soovitusi homseks vestluseks?
Paukuma pole mõtet minna, räägid oma loo viisakalt ära, edasi võib minna kas sinna või tänna..... Kasti Pepsit võid ikka küsida 8)
..............

taavi89
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 31. 03. 2010. 09:52

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas taavi89 » 15. 09. 2014. 16:26

Tervitaksin täna Tartus Jaama tänaval huvitava manöövriga hakkama saanud hõbedase Škoda Octavia juhti - kõrvalteelt Jaama tänavale kesklinna suunas vasakpööret tehes jäi talle igatahes kahest sõidusuunast väheks. Mõistliku pöörderaadiuse ja sisemise sõidurea kasutamise asemel valis rekkale omase kaare (hõivas sellega mõlemad sõiduread) ja ainult see, et näpud olid ilusasti pidurilinkidel valmis päästis 48 km/h rattaga vastu autot lendamast. Manööver igatahes nii veider, et hakka või arvama, et tegi seda meelega. Aru pärida küll ei õnnestunud, kuna kiirustas minema ja ka järgmise foori all ei õnnestunud teda enam kätte saada.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rai66 » 21. 12. 2014. 18:39

Tervitan Volvo C30 numbriga 301BJL juhti. Pühapäeva ennelõuna, üks rattur ja kedagi rohkem pole. Ecolandi lähedal. Vaataks, kas suudan riivates mööda sõita. Peaaegu pihtas. Ja kohe on nii hea olla. Mida elult veel tahta.

tonny
Rattur
Postitusi: 38
Liitunud: 26. 08. 2013. 15:39

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas tonny » 11. 01. 2015. 14:43


rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rai66 » 11. 01. 2015. 15:04

Erinevalt sealsetest kommijatest leian:
1) et auto sõitis liiga lähedalt ratturitest mööda
2)sellepärast tulebki sõita teel, et ei oleks kukkumist ja autol puudks võimalus lähedalt mööduda, kui keegi tuleb vastu.

Kasutaja avatar
kevin
Rattur
Postitusi: 371
Liitunud: 03. 04. 2009. 23:15

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas kevin » 11. 01. 2015. 15:15

selliste teeolude puhul võiks oma sõidu teha kas kergliiklusteel või siis valida mingi muu ala..
sõidan ka ise talvel, kuid ainult kergliiklusteedel või metsas, sest puht lollus oleks taoliste teeolude puhul ronida autoteele, eriti maanteele.. +(eriti kui sõiduoskuseid ja tasakaalu vm napib)

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rai66 » 11. 01. 2015. 15:38

Sul kevin on ühest küljest õigus. Ka mina ei tee talvel trenni maanteel. Aga vahest liigun ka talvel punktist A punkti B rattaga. Sama lugu on SUVEL, et osa mööduvad liiga lähedalt. Parempoolne rattur oleks pidanud teise taga sõitma tee peal. Ja vaata, kui lähedalt oleks auto neist möödunud. Kas raske oli natuke pidurdada ja oodata vastutulev auto ära ja mööduda vastassuunast. Ta oleks möödunud 30-50 cm kauguselt tee ääres sõitvast ratturist. Ja antud juhul vasakpoolne rattur LS ei rikkunud. Mina näen suuremat probleemi selles, kui lähedalt TAHETI vasakpoolsest ratturist mööduda.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas KaupoR » 11. 01. 2015. 15:48

Rattaga võib kukkuda iga ilmaga. LS ei keela rattaga talvel sõita (nagu ei keela ta ka auto või hobuveokiga sõita). Siiski ütleb LS, et sõidukiirus ja -võtted tuleb valida vastavalt tee- ja ilmastikuoludele. Siin videos oli õnnetu juhus, et üks rattur kukkus. Seda võib juhtuda ka suvel, talvel on tõenäosus suurem aga selle pärast ei pea rattaga sõitmist keelama (ka auto libisemisse sattumise tõenäosus on suurem aga ma ei kuule kuskilt, et autosõit tuleks talvel keelata ja jõusaali minna vms).
Videost paistab ka selgelt, et juht üritas alguses napikalt mööda sõita ja teise sõiduritta reastus alles peale seda kui oli näha, et rattur maoli paneb. Õnneks päästis kiire reaktsioon. Oleks möödasõit olnud algusest peale korrektne, poleks ohuolukorda üldse tekkinud.
If everything's under control, you're going too slow!

raikzz
Rattur
Postitusi: 621
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas raikzz » 11. 01. 2015. 16:10

No ei saa aru nendest troppidest kel on vaja talvel kusagil autoteedel sõita , milleks oma ja teiste tervisega riskida , tõesti ostke pukk ja sõitke kodus , kannatage see 1-2kuud eesti talve ära (n) (n) (n) (n) (n)
Jalgratturite treeningplaanid - www.raikokaldoja.com

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas DeeJott » 11. 01. 2015. 16:40

Videost ei saa aru, kas tegu mingite suvatoivodega, kel puki olemasolust õrna aimugi pole või tõsiste lycravendadega, kes trenni tegemise eesmärgil sõidavad.

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Prommar » 11. 01. 2015. 17:24

raikzz kirjutas:autoteedel
Eestis on sõiduteed, mitte autoteed. Selline pealtnäha ebaoluline erinevus paraku paljastab ja mõjutab hoiakuid.

Kasutaja avatar
urmo
Rattur
Postitusi: 698
Liitunud: 02. 02. 2005. 21:49

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas urmo » 11. 01. 2015. 18:10

Nõustun, et selles videos ei olnud autojuhi tegutsumine algusest peale õige, aga ka ratturid ise käitusid suht debiilselt, mul ei tuleks mõttesegi ebatasase äärega maanteeservas paksu lumesopa sees edasi rassida, veel vähem lasta kellelegi teisel seda enda kõrval teha, kui autod pidevalt mööda sõidavad. Niiet on mõlemalt poolt veel arenguruumi...
Zero the Hero

Vasta

Mine “Üldfoorum”