Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 10. 08. 2006. 16:13

mmz kirjutas:Miki-Hiir, kas ma väitsin vastupidist? :roll:
Ei :)
Ma lihtsalt täiendasin mitte ei vaielnud vastu.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 10. 08. 2006. 16:21

tsainik kirjutas:Miki-Hiir- Tallinnas on ainult 2 kohta, kus rulluiskudega treenida saab, pirita ja kakumäe rattateedel. tõsirattureid on mõlemal teel treenimas haruharva.
Sihukeste tsainikute pärast ma enam Pirita rattateel trenni ei teegi :) :( ja kui teen, siis proovin marioni kombel 1,5 s?iduraja ulatuses tuiavatele rullitajatele ripsaka ära teha. Igale matsile ei viitsi loengut pidada ja neid p?mmpäid on seal liiga palju.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 10. 08. 2006. 19:49

tarts kirjutas:ja kui teen, siis proovin marioni kombel 1,5 s?iduraja ulatuses tuiavatele rullitajatele ripsaka ära teha. Igale matsile ei viitsi loengut pidada ja neid p?mmpäid on seal liiga palju.
oot-oot aga see jutt läheb ju juba teemasse "Jalgratturite suhtumine ...". Mõtle - sina oled rattaga ja jalakäija jala ja sina teed talle ripsekaid ja ise oled rahul. Muudame nüüd taustsüsteemi: sina oled ikka rattaga ja autojuht on autoga ja nüüd teeb tema sulle ripsekaid autoteel, mille kõrval on jalgrattatee olemas (nt. Pirita teel). Kas on mõnus või? Isiklikult olen selle poolt, et koha kätte näitamisega ei lähe asi paremaks. Kas näitad ise eeskuju või noomid mõistlikult eksijat aga mingid ripsekad küll olukorda paremaks ei muuda.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
arjasepp
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 19. 03. 2004. 15:37

Postitus Postitas arjasepp » 10. 08. 2006. 19:52

Sorry, et tekitasin siin pahameele puhangu. Muidugi ma täidan eeskirju korralikult, vahel võibolla mitte alati kõige paremini. Ja see üle sebra rattaga minemine on üldjuhul tingitud tõesti mugavusest. Aga ausalt käe südamele pannes, kes ei ole elu sees kordagi rattaga ületanud sebrat? Ma tahaks kohe teada ja ütleks, et tõsised eesti mehed/naised olete, sest tegelikult on selliseid vaja :)

Aga las olla see sebra ületamine, las ta jääb igaühe enda südametunnistusele, seni kuni ise terved ja teistele ka sellega traumasid ei tekita.

Tean väga hästi, et reegleid ja seadusi ei tohi rikkuda ja kui seda teen, siis mõtlen sellele, aga mis teha, inimene on juba loomult väga mugav loom.

Lõpetuseks, mina enda jaoks leian, et see teema on ammendanud ennast, saan aru teist ja ootan teemas püsimist -> kuidas autojuhid korralikesse ratturitesse suhtuvad.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 10. 08. 2006. 20:08

sqber kirjutas:...sina oled rattaga ja jalakäija jala ja sina teed talle ripsekaid ja ise oled rahul. Muudame nüüd taustsüsteemi: sina oled ikka rattaga ja autojuht on autoga ja nüüd teeb tema sulle ripsekaid autoteel...
Täna olen mina Sprite ja sina janu.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 10. 08. 2006. 21:54

sqber kirjutas:Mõtle - sina oled rattaga ja jalakäija jala ja sina teed talle ripsekaid ja ise oled rahul. Muudame nüüd taustsüsteemi: sina oled ikka rattaga ja autojuht on autoga ja nüüd teeb tema sulle ripsekaid autoteel, mille kõrval on jalgrattatee olemas (nt. Pirita teel). Kas on mõnus või? Isiklikult olen selle poolt, et koha kätte näitamisega ei lähe asi paremaks. Kas näitad ise eeskuju või noomid mõistlikult eksijat aga mingid ripsekad küll olukorda paremaks ei muuda.
Rullitaja - jalakäija? :shock: See kombinatsioon liigub tavaliselt kiirusega 20 km/h ja nagu juttu oli konkreetsemalt, et päris tihti 1,5 sõidurea laiuses. Paljud rullitajad ei laiuta, kuid laiajaid on siiski palju.

Tahaks näha mida teeb autojuht nii öelda loomulikust intelligentsist, kui mingi jalgrattur autoteel 1,5 sõidurea laiuses tuigerdab? Usun, et selle ratturi teekond lõppeb paratamatult paremal juhul haiglas või halvemal juhul kalmistul. Kui asi ripsakaga päädib, siis on rattur lausa õnnesärgis sündinud.

Võibolla tuleks tõesti selliste isendite kõrvalt mööda joosta ise samas ratast käekõrval murul lükates ning epistlit pidada jumalasõnast ja kaasinimeste hoolivusest ja lugupidamisest aga trenni tehes kipub mu sõnaseadmisoskus tänu rohkele adrenaliinile veres kokku kuivama väljendite "F**K U B****H/I****T!" tasemele ning sellisel juhul on targem juba suu kinni hoida ja verbaalset kontakti vältida. Joosta ka ei viitsi rattatrenni ajal ja seega ei jäägi muud võimalust üle kui hokimängija kombel uisutajale pressingut avaldada. Seda möödumisversiooni edasi arendades ja siludes jõuamegi peagi professionaalsete ripsakateni, mis piirduvad kerge kontaktiga vastu kätt olles samas aga piisavalt ootamatu, et rullar saab kehakeelega antud "vihjest" aru ja võibolla edaspidi õpib kitsamal ribal rullitama.

Rullitajaid rattateelt äraajada aga ei õnnestu kuidagi. Seega pole sellel teemal nendega ka mõtet vestelda. LE räägib kergliiklusteest ja teadlik rullitaja võib sulle vabalt väita, et tal on kergliiklusvahend mis on võrdne jalgrattaga.

PS
Pidasin korra ühele viisaka monoloogi, kuid too oli venku ja sittagi aru ei saanud, kippus teine isegi juba rusikaid vehkima. Olin siis sunnitud veel lisaks ikkagi ennast hästi ülbeks ajama ja rattaseljast maha ronima ning mehikese ta emakeeles maha rahustama. Oleksin mökutama jäänud, oleksin kolaka saanud. Niipalju siis lollidega mölisemisest.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 11. 08. 2006. 09:06

Tehtagu sellest rulluisutajatega suhtlemisest äkki uus teema?

Ise võtan Pirital enamasti hoo maha kui näen ohtu ees ja võtan hetke et paar sõna juttu rääkida. Paremakäelisest liiklusest ja keskjoonest ja muust toredast. Korra olen sel teel kohtunud rulluisutaja ja korra mopeediga, mõlemal korral on olnud nemad suurema kahju kannatajad ja ise kokkupõrkes süüdi.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 11. 08. 2006. 10:18

teema läheb jahh juba rattateede olukorra alla aga jätkuks sobib siia eilne konkreetne juhtum.
pirita rattateel jalutas laia lapsevankriga venelastest noorpaar, blokeerides ca75% kogu teest. korraliku treenitud baritoniga "hei-ja" ja mees astus vankrit lükkava proua taha, tehes möödumise turvaliseks.
aga nüüd tuleb point.
kohe kruisisid vastu 2 rattapolitseinikut ja jäin meelega seisma, et vaadata, kas rattateel jalutajatele tehakse märkus, või ei.
arvake ära- politsei kruisis neist tuimalt mööda aksepteerides "rikkumise"
seega- ehitatud/valmistatud rattateed on juba ammu muutunud üldkasutatavateks kõigile- jalutajatele, uisutamist õppijatele, rattasõitu õppijatele ja õlut kuukajatele.
rattaga treenijad ( ka tsainik) on kolinud turvalistele sõiduteedele.
olukorda aitab muuta ainult m6mmi ja konakona versioon e. profülaktiline ennetav vestlus, tegemaks selgeks jalutaja, laiutava rulluisutaja, vms-iganes suure egoga tüübi ohtlikkuse eelkõige talle endale.
möödumistel eelistan ripsakate ( kuigi eestimeister jäähokis ja peaks seda teemat valdama 8) ) asemel kulutada häälepaelu.

Külaline

Postitus Postitas Külaline » 11. 08. 2006. 10:43

Krt ma ei tea kas see tundub ainult mulle või olete ka Teie auväärt kolleegid täheldanud, et viimasel ajal on eriti jõhkraks läinud see autojuhtide suhtumine jalgratturitesse, nimelt tegin oma tavapärast sõitu mnt suunaga Saustist Saue poole ja sealt Pärnu mnt?lt - Haapsalu mnt?le. Eriti räme on see nn Jüri ringtee mis jääb vana Viljandi mnt ja Pärnu mnt vahele. Veoauto juhid lausa võistlevad omavahel kes saab suurema napika teha möödudes jalgratturist. Mida rohkem ma teeäärde hoidsin seda lähemale nad krt trügisid. Siis otsustasin võtta 1,5m teeäärest sõidurea poole, siis läks asi veel hullemaks. Kusjuures täiesti tahtlikult tahetakse sinust üle sõita. Uskumatu..krt 3a tagasi kui treenisin Saue, Keila, Saku, Ääsmäe ümbruses siis oli ikka turvalisem sõita, nüüd on ikka täitsa p****s värk, ma ei kujuta ette kuhu see jama edasi areneb. Haige ühiskond on meil küll, igasugune taktitunne ja ohutus puudub täiega.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 11. 08. 2006. 11:04

profit4 kirjutas: Eriti räme on see nn Jüri ringtee mis jääb vana Viljandi mnt ja Pärnu mnt vahele. Veoauto juhid lausa võistlevad omavahel kes saab suurema napika teha möödudes jalgratturist.
No see osa ringteest on päris kitsas ja sageli tiheda liiklusega, ise seda tavaliselt vältida püüan. samas kas sa kunagi oled veoautoroolis istunud?
tead, kui kaua täies lastis rekka kiirust jälle üles korjab ja täiendavalt kütust põletab, kui mingi 30 peale hoo maha pidurdama peab.
samas ma ei püüa õigustada neid rekkamehi, kes tühja tee korral 20 cm kauguselt mööda tuhisevad, selle asemel, et natuke vastassuuna vööndisse võtta.

Miki-Hiir
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 12. 04. 2005. 09:41

Postitus Postitas Miki-Hiir » 11. 08. 2006. 13:32

profit4 kirjutas: Eriti räme on see nn Jüri ringtee mis jääb vana Viljandi mnt ja Pärnu mnt vahele. Veoauto juhid lausa võistlevad omavahel kes saab suurema napika teha möödudes jalgratturist.
Ise olen sellest lõigust loobunud - see on nii pagana kitsas, et kui ühele rekkale teine vastu tuleb siis ega tõesti jalgratturile enam ruumi ei jää - ise olen kruusa peale tõmmanud kui tagant rekka tuleb. Need napikad ei ole mõnusad - võtab ratta korralikult vibama kui rekka lähedalt mööda läheb ja ei tahaks kuskil haagiserataste all lõpetada, olgu siis õigus kellel tahes.

Kasutaja avatar
ol
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 11. 05. 2004. 16:43

Trepi tänava teetakistus

Postitus Postitas ol » 11. 08. 2006. 15:01

Pilt

Trepi tänava teetakistus on vahepeal omasoodu jalutamas käinud.
Pilt tehtud eile õhtul kella 21 paiku. Poleks seda teepiiret seal olnud, oleks vast see betoonimürakas mäest alla ka lükatud. Seekord üle piirde ei jõutud vist tõsta. See peaks vist hästi illustreetima autojuhtide suhtumist, sest ega see teetakistus vist kellegile teisele ette ei jäänud kui mõnele emotsionaalsele autojuhile.

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Postitus Postitas DeeJott » 11. 08. 2006. 15:10

haha, mingid 2x2 meetrised ossipurakad käivad jõudu tegemas

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Trepi tänava teetakistus

Postitus Postitas Gunnar » 14. 08. 2006. 11:13

ol kirjutas:Trepi tänava teetakistus on vahepeal omasoodu jalutamas käinud.
Sõitsin ka sealt reede ülesse ja üks auto tuli tagurpidi alla. Irvitasin avalikult, mõeldes, et paras rullnoale, aga nüüd tegelt ikka väga häbi, sest olin mina ju samasugune rullnokk oma rattaga, kes mingeid mõttetuid liilusmärke ei vaata.

Las viskab esimese kivi ikka see, kes ise patuta.
Ratas on minu hobi, mitte elu

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Postitus Postitas jjanno » 12. 09. 2006. 14:19

Tere

Lugupeetud kollase kiivriga rattur, kes Sa keerad pärast tööpäeva lõppu 17:15 paiku Mustamäe teelt Linnu teele. Palun ole nii hea ja näita käega ka märguannet rea vahetamise eel ning pööret sooritades. Sa oled küll päris osav ning sõidad liiklusvooga sama kiirelt, kuid autojuhtidel oleks oluliselt kergem Su tegevust mõista, kui Sa näitaks LE's nõutud käemärguandeid. Esimest korda Su tegevust nähes oli üllatus päris suur. Nüüdseks olen Sind näinud juba korduvalt ning seetõttu oskan juba ette aimata Su liigutusi ning annan hea meelega Sulle teed. Siiski on seal ka selliseid juhte, kes Sinu igapäevaste manöövritega tuttavad ei ole.
Kohtumiseni 2 tunni pärast ;)

Tänan tähelepanu eest,
jJanno

Aki
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 23. 05. 2004. 23:10

teaduslik lähenemine jalgratturi-autojuhi suhtele

Postitus Postitas Aki » 29. 09. 2006. 11:23

lehelt http://www.teadus.ee liikluspsühholoogi testist :)

LIHTNE KATSE VÕIB TUUA SELGUST

Vahel võib asjadesse selgust tuua mõni üsna lihtne katse. Selle asemel, et nuriseda, kui ohtlik on rattasõit maanteedel, võiks võtta kätte ja mõõta, kui lähedalt siis autojuhid jalgratturist mööduvad.
Võib selguda, et jalgratturid, kes kannavad kaitsekiivreid, polegi kiivriteta ratturitest kaitstumad. Autojuhid kalduvad mööduma meist lähemalt. Bathi ülikooli liikluspsühholoog Ian Walker kinnitas oma jalgrattale arvuti, mis mõõtis sellest möödunud auto kaugust. Sõites rattal Salisburys ja Bristolis, möödus temast üle 2500 auto. Eksperimendi käigus riivasid teadlast autobuss ja kaubaauto. Pool ajast kandis mees kiivrit, pool aega oli palja peaga. Ta leidis, et kiivri puhul möödusid autod temast keskmiselt 8,5 cm lähemalt.
Kiivrid on kasulikud väikese kiiruse pealt kukkumise puhul. Kuid kiivrikandjat peetakse autojuhtide poolt küllap turvalisemaks ja seega seatakse ta sõit rohkem ohtu. Paljud autojuhid peavad jalgrattureid sellisesse subkultuuri kuuluvaks, kuhu nemad ei kuulu. Kiivrikandjaid peetakse tõsisemateks ja kindlamateks. Enamik täiskasvanud jalgrattureid teab, mida tähendab autojuhtimine maanteedel, autojuhtidest enamik ei tea aga sama jalgrattasõidu kohta. Nii näiteks ei oska nad hinnata ohtu, mis jalgratturit varitseb teeäärsete aukude ja kivide näol.
Suured veokid kalduvad mööduma jalgratturist 19 cm lähemalt kui sõiduautod, bussid koguni 23 cm lähemalt. Keskmine auto möödub jalgratturist 1,33 m kauguselt. Eelnevad uuringud on näidanud, et valged autod mööduvad jalgratturist keskmiselt 10 cm lähemalt kui värvilised autod.
Et testida soolist erinevust, sõitis Walker vahelduseks ka parukaga. Ning avastas, et sel puhul mööduvad autod keskmiselt 14 cm kaugemalt kui muidu.
Nii et kui tahate, et auto teist kaugemalt mööduks, kandke parukat. Ja selle alla võiks ju ka kiivri mahutada.
Tiit Kändler

Heiki

jjanno
Rattur
Postitusi: 197
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:40

Re: Opel ei ole auto!?

Postitus Postitas jjanno » 25. 10. 2006. 08:25

Tere
marion kirjutas:
ol kirjutas:Autojuhtide suhtumisest. Opel ei ole auto!?
See on nagu Martin Heinmetsa jaoks välja pandud :twisted:
Veel üks auto ootab Martin Heinmetsa:
Pilt
Auto pargitud 100% rattateele. Pargib nõnna juba paar nädalat.

jJanno

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Re: Opel ei ole auto!?

Postitus Postitas KristjanS » 25. 10. 2006. 08:53

jjanno kirjutas:Auto pargitud 100% rattateele. Pargib nõnna juba paar nädalat.

jJanno
kuhu see molkus oma küna parkinud on? aadress vmt...
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Re: Opel ei ole auto!?

Postitus Postitas kalev » 25. 10. 2006. 09:12

veloman32 kirjutas:kuhu see molkus oma küna parkinud on? aadress vmt...
Sõle 14, Tallinn

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 05. 12. 2006. 10:25

Peateel ja valgustatud, kuid ometi: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=14484215

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 04. 04. 2007. 19:13

Täna juhtus siis selline lugu, sõitsime naabrimehega lennutaadu poolt tagasi, mingil hetkel kimas meist mööda suur (mingi USA variant) must läikiv ilus pick'up, lasi signaali ja tegi rammiva liigutuse. Näitasin siis talle (y), et kui "tubli mees" ta on. Sellepeale näidati läbi tagaakna keskmist sõrma, Näitasin veelkorra (y), et ikk aoled "tubli". Sellepeale auto pidurdas ja ma juba arvasin, et ta jääb seisma. Kohe ag akiirendas ja sööstis minema, must tahmapilv järel (diisel vist). Sõitsime siis rahus edasi, kuni (vise on selles kohas mingi ehitusmaterjalide pood) vasakult parklast kargas teele üks kõhetu mees pruunis tagis, suur puust kurikas käes (tuttav pick'up seisis parklas) ja karjus "T**a, teiesuguste värdjate jaoks on rattatee, kui veelkord teid siin näen, löön ratastooli". Vahetasime veel mõned "viisakused" ja nii meie teed selleks korraks lahku läksid. Auto numbrit kahjuks ei vaadanud. Aga nooh... pikk hooaeg on alles ees. Kui juhtute sealkandis sõitma ja sarnast kastiga jeep'i nägema, võtke teadmiseks, et selle roolitaga on ebastabiilse närvikavaga "korralik liikleja" + puust kurikas.
Ütleks veel midagi kokkuvõtteks, aga pole lihtsalt sõnu.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 04. 04. 2007. 21:28

Tundub, et Viimsi sektoris on kõige rattavaenulikumad autojuhid... peab vist lisaks kiivrile ka muid enesekaitse vahendeid kaasas kandma hakkama.

heix
Rattur
Postitusi: 95
Liitunud: 17. 06. 2003. 16:32

Postitus Postitas heix » 08. 04. 2007. 16:27

selliste kurikavendade vastu on vist kõigeparem abinõu teha relvaluba. las vehib oma kurikaga aga kui väiksekaliibrilise püstoli tagataskust välja võtad, vaevalt siis enam kurikaga tahtmist vehkida on

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 08. 04. 2007. 17:49

heix kirjutas:selliste kurikavendade vastu on vist kõigeparem abinõu teha relvaluba. las vehib oma kurikaga aga kui väiksekaliibrilise püstoli tagataskust välja võtad, vaevalt siis enam kurikaga tahtmist vehkida on
et siis relvastatud vändagänsterid?
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 08. 04. 2007. 17:56

Eks see asjandustega vehkimine ja näitamine kipu neid erutama liialt, kui ei taha nendega jännata, tasub jääda rahulikuks. Aastaid tagasi sai ka Russalka juures keskmist sõrme näidatud miskitele, kes Lasnamäe poole kaldusid, seepeale keerasid nad kummide vilinal seal Lasnamäe harul ringi ja tulid mulle Pirita poole järele. Eks ma pidin ka siis keti korralikult pingule venitama ja seda Lauluväljaku pääslani korralikult pingul hoidma. Sai veel kummide vilinat kuuldud, kui rullikad avastasid teelt raudtorudest konstruktsioonid, mille vahelt pääseb läbi vaid rattaga või jala (praeguseks on see ümber ehitatud ja vist ei pääse ka enam jala läbi).
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 09. 04. 2007. 07:51

Ei tasu unustada, et kõige paremad vaidlused ja kaklused on need kus sa ise ei osale - hoia käed lenksul ja kasuta suud hingamiseks ja joomiseks. Klassikuid tsiteerides "kui keegi on debiil, siis seda jätkub kauemaks" ja kedagi tee ääres ümber ei õpeta.

Carlitos
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 16. 04. 2007. 16:36

Postitus Postitas Carlitos » 16. 04. 2007. 18:13

Just praegu tulin rattaga sõitmast ja olin lähenemas ringteele, kui vaatasin, et üks auto tuleb vasakult. Teadsin, et mul on peatee, sest ma olin põhimõtteliselt juba ringteel, kui ta mu eest läbi tuhises - ülbed noored autojuhid. Värdjad sellised.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 16. 04. 2007. 18:57

Carlitos kirjutas:Just praegu tulin rattaga sõitmast ja olin lähenemas ringteele, kui vaatasin, et üks auto tuleb vasakult. Teadsin, et mul on peatee, sest ma olin põhimõtteliselt juba ringteel, kui ta mu eest läbi tuhises - ülbed noored autojuhid. Värdjad sellised.
Ringteel olid ja auto tuli vasakult? Ringi keskelt? On ikka värdjaid!

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Postitus Postitas meelisxxx » 16. 04. 2007. 19:22

ehk mõtleb Carlitos ringi sisemist rada ...

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Postitus Postitas Antti » 16. 04. 2007. 20:53

Mina saan hetkel aru, et sina lähenesid ringteele ja seal olnud auto ei andnud sulle teed. Kus siin see autojuhtide küündimatus paistab?
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 04. 2007. 21:38

ma ka mõtlen , et kus riigis kod carlitos elab. vanasti oli jah venemaal nii, et ringile pealelendajale oli peatee. tänast seisu ei oska kommenteerida.

kui märke ei näe, tuleb lasta prillid välja kirjutada.
Viimati muutis erikr, 16. 04. 2007. 21:50, muudetud 1 kord.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Postitus Postitas siim_s » 16. 04. 2007. 21:43

eestis samamoodi, et by default on ringile lähenejal eesõigus, aga siiski on igal ringil ees anna teed märk, mis tähendab, et sisuliselt on ikkagi eestis ringil liiklejal eesõigus.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Postitus Postitas Aare » 16. 04. 2007. 21:43

Carlitos kirjutas:Just praegu tulin rattaga sõitmast ja olin lähenemas ringteele, kui vaatasin, et üks auto tuleb vasakult. Teadsin, et mul on peatee, sest ma olin põhimõtteliselt juba ringteel, kui ta mu eest läbi tuhises - ülbed noored autojuhid. Värdjad sellised.
Ei saa aru Sinu jutust?! Ringil sõitjale tuleb Eestis teed anda! Seega - kui lähenesid ringteele, pidid ise Sina vasakult (ringilt) tulevale autole teed andma.
Või äkki sõitsid hoopis Venemaal, kus asi täpselt vastupidi. Seal peab ringteel sõitja ringile sisenejale teed andma!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 04. 2007. 21:46

siim_s kirjutas:eestis samamoodi, et by default on ringile lähenejal eesõigus, aga siiski on igal ringil ees anna teed märk, mis tähendab, et sisuliselt on ikkagi eestis ringil liiklejal eesõigus.
kuidas saab ringile lähenejal eesõigus olla kui ringile lähenejale vaatab vastu äärmiselt ühemõtteline liiklusmärk - anna teed.

ühel päeval te oma otsa leiate kui liikluseeskirja endale selgeks ei tee.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 16. 04. 2007. 21:59

Ringil liikuja PEAB andma teed-parema käe reegel!
Kui enne ringteed on märk Anna teed,no siis on hoopis teine lugu.
Seda õpetati tõesti autokoolis 1986 aastal,Vene ajal.
Viimati muutis margus v, 16. 04. 2007. 22:23, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
siim_s
Rattur
Postitusi: 1117
Liitunud: 03. 04. 2006. 07:58

Postitus Postitas siim_s » 16. 04. 2007. 22:08

erikr kirjutas:kuidas saab ringile lähenejal eesõigus olla kui ringile lähenejale vaatab vastu äärmiselt ühemõtteline liiklusmärk - anna teed.

ühel päeval te oma otsa leiate kui liikluseeskirja endale selgeks ei tee.
seletasin vist veidi kehvasti. by default all mõtlesin seda, et kui poleks ees märki ühtegi märki (nt "anna teed"), siis oleks eesõigus ringile lähenejal. enamasti aga on märgid ees, mistõttu ongi õigus ringil olijal - täpselt nii nagu sa ütled. vähemalt nii mulle 6-7 aastat tagasi autokoolis õpetati ja miskipärast on see seik eredalt meelde jäänud.

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 16. 04. 2007. 22:10

siim_s kirjutas:
erikr kirjutas:kuidas saab ringile lähenejal eesõigus olla kui ringile lähenejale vaatab vastu äärmiselt ühemõtteline liiklusmärk - anna teed.

ühel päeval te oma otsa leiate kui liikluseeskirja endale selgeks ei tee.
seletasin vist veidi kehvasti. by default all mõtlesin seda, et kui poleks ees märki ühtegi märki (nt "anna teed"), siis oleks eesõigus ringile lähenejal. enamasti aga on märgid ees, mistõttu ongi õigus ringil olijal - täpselt nii nagu sa ütled. vähemalt nii mulle 6-7 aastat tagasi autokoolis õpetati ja miskipärast on see seik eredalt meelde jäänud.
mul oli sama õpetaja kes siimulgi, meelde jäi ka samamoodi ;)
Reeglina on Eestis teeandmiskohustus ringristmikul olijate suhtes. Seda tähistab enne ringristmikule sõitu märk "Anna teed". Aga nii Tallinnas kui ka Harjumaal on ringliiklusega ringristmikke, kus "Anna teed" märk puudub, mis tähendab, et kehtib "parema käe reegel". Kuid taolisi ringliiklusega ristmikke on vähe ning esinevad väikese liikluskoormusega kohtades.
(http://www.ringtee.ee)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 04. 2007. 22:12

margus v kirjutas:Ringil liikuja PEAB andma teed-vasaku käe reegel!
Kui enne ringteed on märk Anna teed,no siis on hoopis teine lugu.
Seda õpetati tõesti autokoolis 1986 aastal,Vene ajal.
NO WAY! vasaku käe reegel kehtib eesti vabariigis vaid merel. jah, see oleks parema käe reegel kui ringil liikuja peaks andma teed ringile pealetulijale. aga mina pole näinud eestis ühtegi ringi kus toimuks liiklus parema käe reegli järgi. kui sõidad ringile peale, näed alati märki anna teed. ja sinu asi on anda teed. raiuge endale pealuu sisse või nutke taga purunenud kiivrit või pealuud. simple as that.

EDIT: väidetakse, et on olemas ringid kus puuduvad liiklusmärgid. kui elu on kallis, mõtle valdavatele seaduspärasustele ja mitte oma õigusele. autojuht on ka inimene.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 04. 2007. 22:18

Ei no Erik, reläks. Las praktiseerivad katse-eksituse meetodit. Võib olla leidub esimene superman, kes mõne auto teelt välja sõidab. Siis teised ka teavad, ega seni ei pea seepärast ise "tanki" ronima.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

margus v
Rattur
Postitusi: 578
Liitunud: 24. 04. 2004. 02:31

Postitus Postitas margus v » 16. 04. 2007. 22:23

erikr kirjutas:
margus v kirjutas:Ringil liikuja PEAB andma teed-vasaku käe reegel!
Kui enne ringteed on märk Anna teed,no siis on hoopis teine lugu.
Seda õpetati tõesti autokoolis 1986 aastal,Vene ajal.
NO WAY! vasaku käe reegel kehtib eesti vabariigis vaid merel. jah, see oleks parema käe reegel kui ringil liikuja peaks andma teed ringile pealetulijale. aga mina pole näinud eestis ühtegi ringi kus toimuks liiklus parema käe reegli järgi. kui sõidad ringile peale, näed alati märki anna teed. ja sinu asi on anda teed. raiuge endale pealuu sisse või nutke taga purunenud kiivrit või pealuud. simple as that.

EDIT: väidetakse, et on olemas ringid kus puuduvad liiklusmärgid. kui elu on kallis, mõtle valdavatele seaduspärasustele ja mitte oma õigusele. autojuht on ka inimene.
Sorry :oops:
Muidugi tahtsin kirjutada: PAREMA KÄE REEGEL!
Aitäh,et parandasid!

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Postitus Postitas erkki » 16. 04. 2007. 22:25

Erikr, ma ei tahtnud selle jutuga õigustada kedagi, lihtsalt tuua välja asjaolu, et seaduse järgi võis ratturil ka peatee olla.
Ise vaatan enne ristmikke ja ringteid 4 korda igasse ilmakaarde ja annan autodele teed kui nad just silmnähtavalt ei taha mulle teed anda - sel juhul annan ka käega märku, et sain aru.
Küljepealt sissesõitmine teeb ettevaatlikuks, kuigi ma pole kunagi liigselt uljas olnud.

EDIT: natuke teemasse juttu - nimelt tegutseb Rohuneeme teel mingi noortejõuk rolleritega kellele meeldib ratturist vasakult mööda tuhiseda, et poole meetri kauguselt su esirattast ära paremale keerata, ilma mingit suunda näitamata. Kui paar nädalat tagasi nii juhtus, arvasin, et juhus - aga täna sain uuesti närvikõdi tunda.
Viimati muutis erkki, 16. 04. 2007. 22:30, muudetud 1 kord.

Aare
Rattur
Postitusi: 161
Liitunud: 30. 06. 2003. 10:05

Postitus Postitas Aare » 16. 04. 2007. 22:30

Mati kirjutas:Ei no Erik, reläks. Las praktiseerivad katse-eksituse meetodit. Võib olla leidub esimene superman, kes mõne auto teelt välja sõidab. Siis teised ka teavad, ega seni ei pea seepärast ise "tanki" ronima.
Mees ära jama :!:
Mõtle, mis siis juhtub, kui Sina oled rattaga ringil ja mingi "taibu" Sulle paremalt ribidesse kütab...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 16. 04. 2007. 22:36

Aare kirjutas: Mõtle, mis siis juhtub, kui Sina oled rattaga ringil ja mingi "taibu" Sulle paremalt ribidesse kütab...
see oleks meie oluded ülimalt ekstreemne juhtum. inglismaal küll. vasakult (st ratturi seisukohast) saaksin veel aru.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 16. 04. 2007. 23:21

Kokkuvõtvalt oli olukord ilmselt selline: Tony Montana lähenes ringteele, kujutades endale elavalt ette kõiki neid hüvesid, mida ringil liikuja nautida saab - teised ringile soovijad peatuvad aupaklikult kuni härra on mööda vändanud jne. Olles juba praktiliselt ringil (ringile jõudmine oli puhtalt vormistamise küsimus), märkas ta ootamatult autot, kes oma nahhaalsuses oli otsustanud enne teda ringile lipsata! Värjdas!

PS Anna teed märgid tunduvat Eestis ringtee standardisse kuuluvat - nendega arvestatakse. Ainus asi mis paljudele müsteeriumiks jääb on kummalised mustad nooled valgetel tahvlitel.. aga see on juba rohkem autojuhtimise teema. Paljukorratud moraal on ikkagi see et ratturi pea käigu liikluses nagu vurr ja ilma silmside vms garantiita märkamise ja teineteisemõistmise kohta ei tasu oma õigusi nõudma minna - kui autojuhil on tiival kriips ja sina kiirabiautos pole suurt vahet kellel õigus oli.

tem13
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 04. 10. 2004. 09:00

Postitus Postitas tem13 » 17. 04. 2007. 18:56

krt ei saa aru kas mis toimub :?: mingid kurikamehed ja kurjad autojuhid rollerimehed ja muidu" kõvadmehed". sain ühe sellise kätte ja mis te arvate kas vibutasin talle näpuga et ära nii tee... eksite. alas oma rolleri kõrval ja alas. Kiiver päästis teda ainult tõsisemast vigastusest.

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Postitus Postitas meelisxxx » 22. 05. 2007. 17:43

erikr kirjutas:
margus v kirjutas:Ringil liikuja PEAB andma teed-vasaku käe reegel!
Kui enne ringteed on märk Anna teed,no siis on hoopis teine lugu.
Seda õpetati tõesti autokoolis 1986 aastal,Vene ajal.
NO WAY! vasaku käe reegel kehtib eesti vabariigis vaid merel. jah, see oleks parema käe reegel kui ringil liikuja peaks andma teed ringile pealetulijale. aga mina pole näinud eestis ühtegi ringi kus toimuks liiklus parema käe reegli järgi. kui sõidad ringile peale, näed alati märki anna teed. ja sinu asi on anda teed. raiuge endale pealuu sisse või nutke taga purunenud kiivrit või pealuud. simple as that.

EDIT: väidetakse, et on olemas ringid kus puuduvad liiklusmärgid. kui elu on kallis, mõtle valdavatele seaduspärasustele ja mitte oma õigusele. autojuht on ka inimene.

Kallavere keskel olev ringtee on ehk erandiks, mis kinnitab reeglit :!: ?
Samas teoreetiliselt ei saa seda "ringteed" ringteeks nimetada, sest puuduvad ringtee märgid. Samas olen kindel, et kes sinna satub esimest korda, see käitub seal ringtee reeglite järgi :arrow:

mrtn
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 30. 03. 2003. 23:41

Postitus Postitas mrtn » 23. 05. 2007. 13:43

kuskohas kallavere keskel on ringtee?

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Postitus Postitas meelisxxx » 23. 05. 2007. 18:45

mrtn kirjutas:kuskohas kallavere keskel on ringtee?

Kiriku ja postkontori vahel aga nagu ma ütlesin, siis see ametlikult ringtee pole. Kes esimest korda sinna satub, see kipub reeglina seda ringteeks pidama :wink:

pukujuku
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 05. 2007. 13:27

Postitus Postitas pukujuku » 03. 06. 2007. 01:46

Noh, teema juba kisub veits ära jälle.

Igatahes on enda poolt lisada, et mõni autojuht on lausa nii nahhaalne, et sõidab lausa kõnniteel, nii, et ma pidin lausa eest ära hüppama, sest auto hoog oli päris suur. Õnneks polnud rattaga aga...
Nimelt olid Tartu Pikal tänaval mingid torutööd vms ja tee oli ajutiselt suletud, mingi keskealine žiguli vend tahtis kõrvalistuvale naisele eputada ja tõmbas täishooga üle ääre kitsale kõnniteele. Kurat võttis ikka tigedaks küll veits.

Autokultuur.. ikka otsitakse võimalikult lühikest ja kiiret teed.. Isegi 100 meetrit poodi minnakse autoga.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 03. 06. 2007. 17:45

Kõnniteedel ja mujal sõitvatest autodest...

Ei mäleta, kas olen siinmail jutustanud sõbrast, kes miskile läikivale-mustale monstrumjeebile Järvevana tee ääres "tigu tegi." Sõitis vist Pärnu mnt poole, ummikusaba oli Veerenni ristini. Ja see jeep üritas mööda seda kõnni/rattarada ummikust mööda pressida, aga sõbral olid vist kummid kivikõvad ja viinad kõlisesid pakiraamil ja ta üle 15km/h ei sõitnud, kuna kartis, et pudelid purunevad. Niimoodi ta väntas kogu tee Veerennist raudteeülesõiduni, jeep selja taga pasundamas ja pudelid kõlisemas. Itsitas pihku ega andnud jeebile teed.
mustal taustal helendab must vari

Vasta

Mine “Üldfoorum”