Tsunft

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Tsunft

Postitus Postitas kalle_100% » 02. 12. 2005. 11:16

Ratturid on üks kõva tsunft! Kui õpid ise rattaga sõitma ja teed endale rattajupid puust-punaseks selgeks, saad ka tsunfti liikmeks!

Esimene tsunfti ilming on tahe õpetada teisi, ka kõige lootusetumaid. christjansaarne ja sauseri nime taha peituvad sellid on tegelikult suured rattafännid ja üritavad kiirelt tsunfti saada. Nad kasutavad õppimiseks moodsat vahendit - küsida palju ja ka õppida palju. Õpivad aga rattateadmiste abil hoopis seda, kuidas ära tunda tervaid pilkeid ja kuidas hoiduda sellisest õppimisviisist.

Me kõik oleme lastena küsinud onudelt tädidelt uskumatult rumalaid küsimusi, et "miks ratas sõidab" ja "milleks tal rattad all on" ja "kas abirattaid ei olegi". Avaliku küsimise võimalust ei olnud ollagi ja samuti ei teadnud midagi FS-dest, Scalpelidest ega ammugi mitte Cannondale-st. Täna oleme õnnelikud omandatud teadmiste üle ja kunagi saadud ajupesu "totaktate" küsimuste eest tuleb edasi anda järgmistele õppuritele.

Teine tsunfti ilming paistab olevat suhtumine EJL-i. EJL on ju rattaklubide esindus. Kui rattaklubid asjaga rahul ei ole, kuidas peaks siis kõige loogilisemalt toimima? Kui seda ei toimu, siis ikkagi on EJL enamuse poolehoiu võitnud, rääkigu teised mis tahes. Tsunfti ilming on siin selles, et liit on üks ja rahasumma on üks ja küsijaid palju. Kõigie ei jätku ja tulemus on üsna loogiline - konfliktid. Selle asemel tuleb vaadata tsunfitst välja, et mida paremini saaks teha!

Kolmas tsunfti ilming on suhtumine kaasvõistlejatesse. Et kes jääb ette ja kes jalutab või kes lausa pikutab. Aga see on ju võistluse osa ja reeglitega lubatud. Korraldajate ülesanne on koguda võimalikult palju osavõtutasu ja hoida see "laiatarbekauba tasemel". Võistlused, kus pole "looderdajaid", on kallid ja nendest osavõtmiseks peaks vahetama oma ratta odavama vastu või juppe hakkama harvemini välja vahetama...

Ehk siis minu poolt üleskutse - laskem seda tsunfti haaret pisut lõdvemaks, olgem tolerantsemad, siis võidame ka ise.
Ratas ribadeks

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Postitus Postitas LOOK » 02. 12. 2005. 11:34

(y)

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 02. 12. 2005. 12:38

Kõik õige, olen nõus. Aga kui mingid tegelased ei küsi, vaid võtavad valjul häälel sõna teemadel millest nad päris hästi aru ei saa, samas arvates, et neil ja ainult neil on õigus, tuleb neid tegelasi veidike maa peale tagasi tuua.

Virtuaal maailm on selles suhtes müstiline - kaovad piirid ja osadel tegelastel ka mälust pilt, kes talle endale alles hommikult peeglist vastu vaatas -
kas oli tegemist laia silmaringiga erudeeritud normaalse sepikuga või vinnilise maailmast veel mitte täit ettekujutsit omava jõnglasega.

Kasutaja avatar
m6mm
Rattur
Postitusi: 377
Liitunud: 13. 04. 2005. 14:23

Postitus Postitas m6mm » 02. 12. 2005. 12:53

Toetan! Võiksid sellele teemale mingi hääletuse ka külge panna...

Samas ma ei karda seda tsunfti teket niiväga järgnevatel põhjustel:

Ratas ühendab väga erineva mõttelaadiga inimesi ja kuna siin foorumis on ka osa... ütleme siis sportklassi sõitjaid siis neile on ka see ideoloogiline liidriroll hästi meeldiv... Tegelikkuses läheb näiteks Elionil rajale ca 1000 inimest, kes päriselus on kokk või pangajuht... ja kui läheb jutt nii ratsionaalse kui emotsionaalse intellekti peale, siis need pole otseses korelatsioonis pedaalimisvõimega. Ehk siin on häid kommentaare nii esisaja kui viimase koha meestelt, sõltumata tema saavutustest kui ka soost (Marion näiteks).

Mina arvan, et selle keskkonna võiks hoida poliitikast vaba. Igaüks leiab endale sobiva teema ja autoriteedi. Kommenteerisin ka ise eile härra Saarne rattadiili, seal oli ainest aruteluks. Ent ärme palun hakka rääkima mingist tsunftist enne, kui admin hakkab sisekorrareegleid muutma. Siin on kõik jõud võrdsed! Kes saab jutust aru on iseasi....

Kuulasin just tunnikese tagasi Henrik Roonemaa ettekannet bloginduse võidukäigust tavameedia ning turunduse üle, täpselt sama teema kannaksin siia üle: info tahab olla vaba ja inimesed leiavad ise tõe juurde tee. Tõde on isiklik asi ja me ise valime keda me kuulame ja keda mitte. Samuti ei pea keegi toitu närima teiste eest arvates, et teised hambutud on...

Aga kui kõik klapib, olen pühapäeval 10 NRP ees. Meeldib, noh...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Tsunft

Postitus Postitas Mati » 02. 12. 2005. 13:13

kalle_100% kirjutas:...Ehk siis minu poolt üleskutse - laskem seda tsunfti haaret pisut lõdvemaks, olgem tolerantsemad, siis võidame ka ise.
Nõus. Samas, ega senine "suhtumine" ei ole kuskil reeglitesse kirjutatud, vaid ikka pigem olude sunnil tekkinud (AndreK mainitu +). Arvan, et võib normaalseks pidada seda, et "sellid" võiksid "meistrite" lugupidamise teenimiseks esmalt tutvuda tsunfti reeglitega ja üritada ennast enne küsimist ka olemasoleva põhjal harida. Tsunfti "meistrid" lihtsalt ei viitsi ja ei jaksa ühte ja sama igale sellikandidaadile seletada (loogish?). Ja nii need sädemed ja leegid lõõmama pääsevad.

Seega minu soovitus "sellidele" on proaktiivsus ja lugupidamine (vastu ei plõksi jne) :idea: Küll siis ka "meistrite" respekt saabub, valmidus selleks kindlasti on.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 02. 12. 2005. 14:13

Seega minu soovitus "sellidele" on proaktiivsus ja lugupidamine (vastu ei plõksi jne)


Tere.

Otsustasin siis korra sõna võtta kuigi tean juba vasturektsiooni, mis sellega kaasneb ( EI MIDAGI HEAD ).
Tunnistan et olen isegi siin heade tavade vastu mitmed korrad rängalt eksinud ja ei ole patust puhas :oops: aga ikkagi teinekord noritakse ikka väga väikeste apsude pärast, selline tunne et elatakse enda viha teiste peale välja ......
Arvestage et teised on ka ikkagi inimesed ja eksimine on inimlik.
Tolerantsemat suhtumist kaasfoorumlaste suhtes.

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 02. 12. 2005. 14:59

Foorum (nii see, kui ka paljud muud) pole loodud valgustusliku eesmärgiga, vaid jalgrattaspordihuvilistele mõtete vahetamiseks. Igat kirjaoskuse omandamise esimeses astmes olev noort, kellel sügeleb "tirdi" panemise järele, õigele teele suunata ja juhtida ei ole ega saagi olla sellise foorumi missioon. Asjalikele küsimustele on siin foorumis ka alati vastatud. Valgustusliku tegevusega peaks põhikirja järgi tegelema Eesti Jalgratturite Liit.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Postitus Postitas tarts » 02. 12. 2005. 19:50

Karm jutt ja tõsised mehed siin lehel. Näha, et kõvasti motiveeritud, tohutu tahtejõuga ja nalja ei mõista. Väga tehno :evil:

Tegelikult tobe :?

Foorumil on olemas väga lahe võimalus :idea: selliste nohikute isoleerimiseks igasugustest meestest metsast. Selleks tuleb luua piiratud ligipääsuga foorum :roll: , mida teised saavad ainult kiibitseda ja sõna mitte võtta või kui asi ikka päris korporatsiooniks kipub, siis teised ei saa seda isegi lugeda mitte. Tsunfti nohikud saavad siis otsustada, et millisele sellile luba foorumisse sisenemiseks antakse ja millisele mitte :twisted:

Vot nii nohikud ja kui idee meeldib siis andke adminnile karm käsk kätte asi vastuvaidlemata ära teha :!:


Nihuke poolkõva variant on veel see, et üldfoorumi mula jäetakse sellide ja surfajate testimise paigaks, kus hästi arenevatele nägudele antakse mingi perioodi möödudes (näiteks kuu või aasta) luba edasi siirdumiseks kinnisesse foorumisektsiooni.

Ja kui idee ei meeldi siis koguge viis meest kokku ning deliitige mu konto siit foorumist ära. :lol:

PS
Viimane lause oli nali (see lause on kirjutatud neile kes aru ei saanud) :wink:

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 07. 12. 2005. 12:20

mina jällegi olen kuulnud, et tsunfti liikmed tahtvat rajada salajase kambri, kuhu paigutavad konserveeritult uusi rattajuppe ja kumme. seda kõike võimaliku tuumasõja või kokkupõrke http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=11755668 üleelamiseks. seetõttu on usaldusväärsete liikmete selekteerimine primaarse tähendusega. :)

Vasta

Mine “Üldfoorum”