Varustuse tasemest ja väärtusest

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 10. 08. 2003. 21:44

Tegelikult pole olukord sugugi nii hull, kui siinkommenteerijad kirjutavad. Peab see alu raam ka üsna hästi vastu ning pole mõtet iga hooaja uuendustega ka kaasa joosta. Krt, vanasti sõideti lausa raudtorudega ning sellise rattaga oleks mõni kõvem mees kõigile foorumi lugejatele võinud pähe teha. Minu arvates on hetkel Eesti rattaringkonnas suurusehullustus, kus iga ratas peab olema XTR / Dura Ace / Campa Record jupiga. Igaüks peab vaatama ikka oma kasutamise järgi, et mis ratast tal vaja on, mitte et sama ratas mis proffidel. Meenub ikka Andrus Augi ütelus, kui mul sõber tahtis ca 15 000 kr eest MNT ratast osta ning küsis tema soovitust. Avi ütles, et osta ükskõik milline, sulle on sellest küll ja küll.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 10. 08. 2003. 22:00

surfar kirjutas: Peab see alu raam ka üsna hästi vastu ning pole mõtet iga hooaja uuendustega ka kaasa joosta. Igaüks peab vaatama ikka oma kasutamise järgi, et mis ratast tal vaja on, mitte et sama ratas mis proffidel. Meenub ikka Andrus Augi ütelus, kui mul sõber tahtis ca 15 000 kr eest MNT ratast osta ning küsis tema soovitust. Avi ütles, et osta ükskõik milline, sulle on sellest küll ja küll.
Õige jutt. Asi tuleb pigem taandada selle peale kui palju sa temaga sõidad. Kui sõidad alu raamiga mõni tuhat km aastas siis peab ta kindlasti 3-4 aastat vastu. Ja sellist ratast nagu on proffidel tahaks kindlasti. Miks peaks vähemaga leppima?

Peale raami muutuvad pehmeks ka muud osad. Kõige ehedamalt saab aru et su vana ratas on pehme siis kui istud korraks täitsa uue ratta selga. Kui aru ei saa siis sõida edasi - järelikult on vanast rattast veel küll ja küll.
Viimati muutis priidik, 10. 08. 2003. 22:18, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 10. 08. 2003. 22:02

surfar kirjutas:Minu arvates on hetkel Eesti rattaringkonnas suurusehullustus, kus iga ratas peab olema XTR / Dura Ace / Campa Record jupiga. Igaüks peab vaatama ikka oma kasutamise järgi, et mis ratast tal vaja on, mitte et sama ratas mis proffidel.
Seda juttu pole mõtet rääkida nendele kelle jaoks rattasõit on kirg ja hobi. Kui mulle rattasõit ikka niiväga meeldib siis miks ma peaks sõitma mingite odavate pannidega?? Ma ei osta ratast garazhis hoidmiseks vaid sõitmiseks. See kas ma osalen võistlustel ja millised mu tulemused on ei puhu siinkohal pilli. Mulle lihtsalt väga meeldib sõita ja ma tahan seda teha korraliku varustusega.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 10. 08. 2003. 22:53

surfar kirjutas:Minu arvates on hetkel Eesti rattaringkonnas suurusehullustus, kus iga ratas peab olema XTR / Dura Ace / Campa Record jupiga. .
Suurusehullustusest ei tea mõhkugi, aga rattakomponentide tipptasemest oled välja unustanud järgnevad: Rohlhoff 14, Sram 3X9 ja Shimano DI :wink: . Ehk, kõik need inseneri saavutused, mis mõeldud igapäevaseks rattal kulgemiseks.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 11. 08. 2003. 00:36

UrmasL kirjutas: Seda juttu pole mõtet rääkida nendele kelle jaoks rattasõit on kirg ja hobi. Kui mulle rattasõit ikka niiväga meeldib siis miks ma peaks sõitma mingite odavate pannidega?? Ma ei osta ratast garazhis hoidmiseks vaid sõitmiseks. See kas ma osalen võistlustel ja millised mu tulemused on ei puhu siinkohal pilli. Mulle lihtsalt väga meeldib sõita ja ma tahan seda teha korraliku varustusega.

Kõik on muidugi õige, aga ma tahtsin lihtsalt vihjata sellele, et need fanaatikud muudavad tohutult tavaharrastaja mõttemaailma ning lausa kahju on vaadata neid pereemasid, kes oma teismeliseeas pojaga lähevad poodi ratast valima ning poeg ütleb, et alla XT tema sõitma küll ei hakka ning allapoole on ju täielik rämps. Loomulikult kui rahakott kannatab on kõik ok, aga arvan, et 60-70% sellistest juhtudest mõrvatakse lihtsalt moraalselt kui ka materiaalselt vanemaid.
Üks tuttav naisterahvas tuli ka minu juurde ning ütles, et ma ka tõsisem rattur ning vaja nõu anda. Ta ostnud ka pojale eelmine aasta uue ratta ning nüüd too nõuab rattasõidu jaoks kilekat ( a 700 kr), juhuks, kui hakkab sõidu ajal vihma sadama. Küsisin siis, et mitmel korral ta vihma kätte on jäänud ning palju ta üldse sõidab. Vastas, et pole kordagi jäänud ning sõidab aastas ca 1000 km. Soovitasin küll esmalt secondhand kauplusi külastada, et sealt mõni odavam kilekas saada või siis osta lihtsalt laste vihmakeep, et saaks vihmaga rahulikult ja kuivalt koju tüürida.
No nüüd läks mõttevälgatus liiga pikaks, aga tahtsin öelda seda, et need, kelle rahakotirauad kannatavad kvaliteetsemat kaupa osta jätavadki sellise mulje, et muu ei kõlba kuskile. Mis muud jääbki üle neil, kellel seda krõbisevat nõnda käes ei ole, kui hinge vaagudes oma viimaseid sente korjata ja teistega sammu pidada. Kahjuks kaldun ma ise samasse seltskonda, kellel ratastel XTR ja Dura Ace, aga ma püüan seda mitte teistele peale suruda.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 11. 08. 2003. 07:09

See on ju puht mentaliteedi küsimus. Enam-vähem sama mõttekäik tabab teid, kui näete ülekaalulist teismelist d?innipurgiga jalas Fila tipptossud, naisterahva abituid parkimiskatseid täislisade ja rauaringiga Landcruiseriga, edevat majaomanikku 100m2 murulapil vaevu manööverdamas Husqvarna järelkäruga murutraktoriga jne.jne. Aga võib-olla nad lihtsalt fännavad jäägitult oma ala?

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 11. 08. 2003. 07:22

tavaline jobu kirjutas:See on ju puht mentaliteedi küsimus. Enam-vähem sama mõttekäik tabab teid, kui näete ülekaalulist teismelist d?innipurgiga jalas Fila tipptossud, naisterahva abituid parkimiskatseid täislisade ja rauaringiga Landcruiseriga, edevat majaomanikku 100m2 murulapil vaevu manööverdamas Husqvarna järelkäruga murutraktoriga jne.jne. Aga võib-olla nad lihtsalt fännavad jäägitult oma ala?


10 punki............ :lol: :lol: :lol:

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 11. 08. 2003. 07:35

tavaline jobu kirjutas:See on ju puht mentaliteedi küsimus. Enam-vähem sama mõttekäik tabab teid, kui näete ülekaalulist teismelist d?innipurgiga jalas Fila tipptossud, naisterahva abituid parkimiskatseid täislisade ja rauaringiga Landcruiseriga, edevat majaomanikku 100m2 murulapil vaevu manööverdamas Husqvarna järelkäruga murutraktoriga jne.jne. Aga võib-olla nad lihtsalt fännavad jäägitult oma ala?
Tabasid mõtet täielikult. Ka minu poolt 10 punkti. :lol:

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 08. 2003. 08:12

surfar kirjutas: Soovitasin küll esmalt secondhand kauplusi külastada, et sealt mõni odavam kilekas saada või siis osta lihtsalt laste vihmakeep, et saaks vihmaga rahulikult ja kuivalt koju tüürida....
Tuuletõkkega pükse secondhandist ei saa aga jah mul nt. vähemalt 3 asja mis sealt saanud olen ja mida iga päev kasutan. Maksid 10x vähem kui uued kuid väga funktsionaalsed asjad. Ise ei käi nendes kauplustes sest need riidehunnikud jooksutavad juhtmed kokku aga naisele räägid et oleks vaja nii ja naasugust asja ja toobki kuskilt paarikümne eegi eest :D Nii jääb rohkem rulli ratta jaoks :D

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 11. 08. 2003. 09:11

priidik kirjutas: Tuuletõkkega pükse secondhandist ei saa aga jah mul nt. vähemalt 3 asja mis sealt saanud olen ja mida iga päev kasutan. Maksid 10x vähem kui uued kuid väga funktsionaalsed asjad. Ise ei käi nendes kauplustes sest need riidehunnikud jooksutavad juhtmed kokku aga naisele räägid et oleks vaja nii ja naasugust asja ja toobki kuskilt paarikümne eegi eest :D Nii jääb rohkem rulli ratta jaoks :D
Mul sama valem ning peamine põhjus on see, et mingi vana kilekaga saad maastikul möllata ikka täie raha eest, mitte ei pea kogu aeg põdema, et uued kallid riided kuskile põõsasse puru sõidad.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 11. 08. 2003. 09:37

minule surfari jutt meeldib.
Mul on SÜDAMEST hea meel võistlustel kui keegi kõvema varustusega venna selja taha jätan. Tõsisest hea meel.

Ja uue asja (rattvarustusest)ostan siis, kui see on juba ribadeks või end mitmekordselt tagasi teeninud. Second handist olen paraku seni leidnud vaid rattasärke :? :)

Kas kulutada 30 000 2 kilo kergemale rattale või teha lisaks üks treeningkord nädalas ja kaotada 3 kg oma kehakaalust.

Tere mõistus
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 11. 08. 2003. 09:59

Mina kuuluks küll selliste gurmaanide juurde/hulka heameelega, kes saaksid vabalt oma kilode eest nautida seda mida high-techil pakkuda on, sest tõde ju on kuskil seal , et raha eest saab parimat.Täpselt sama ju kehtib näitena muusika kuulamiseks aparatuuri omamisel-kui oled kuulnud kuidas korralik selline 100 kilone aparatuur kõlab siis ka 20 kilo eest kokku ostetud kodukino koos lisadega kuuldub nagu tavaline sang.Aga asja headusest arusaamiseks ei pea olema absoluutse kuulmisega viiuldaja.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 11. 08. 2003. 10:26

"Teise käe" rõivaid endale ei osta, kuna selliste omadustega riideid nagu mulle vaja on seal lihtsalt ei ole. Samas ei põe ma ka, kui kusagil rõivad katki kukkun või rebin. (Kahjuks on kukkumine minu sõidu paratamatu osa ja rõivad ostan ma ju selleks, et neid sõitmisel kasutada.) Ratas ju rõivastest kallim ja ma ei tea kuidas teil aga juppide peale kulub oluliselt rohkem raha, kui rõivaste peale. Rõivaste ostmisel lähtun põhimõttest - investeering endasse ja enda heaolusse :wink: .

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 11. 08. 2003. 10:30

No pampersiga pükse tõesti ei osta kasutatud aga miks mitte jalanõusid? Kõik oleneb sellest, kelle käes ese on old ja kuidas ümber käidud.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 11. 08. 2003. 11:49

surfar kirjutas: Kõik on muidugi õige, aga ma tahtsin lihtsalt vihjata sellele, et need fanaatikud muudavad tohutult tavaharrastaja mõttemaailma ning lausa kahju on vaadata neid pereemasid, kes oma teismeliseeas pojaga lähevad poodi ratast valima ning poeg ütleb, et alla XT tema sõitma küll ei hakka ning allapoole on ju täielik rämps. .
Vaevalt, et selline poeg on inspiratsiooni siit foorumist saanud. Siin ju selllist loosungite loopimist ju suht vähe :?
Kui vaadata foorumlaste vanuse küsitlust, siis enamik on 19+.
viewtopic.php?t=2081&highlight=vanus
Seega omame suht väljakujunenud arvamust ja isiklikku rahakotti. Viimase sisu tuulutamine on igaühe enda teha.
Ja-veel:
Väga keeruline oleks siin foorumis mingil teemal juttu puhudes vältida komponendi nime/tähistust ja mõnikord ka hinda. Et, foorumit jälgivad ülalpeetavad siinse infiga papat/mammat pigistama ei läheks.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 11. 08. 2003. 11:56

mart kirjutas:
surfar kirjutas: Kõik on muidugi õige, aga ma tahtsin lihtsalt vihjata sellele, et need fanaatikud muudavad tohutult tavaharrastaja mõttemaailma ning lausa kahju on vaadata neid pereemasid, kes oma teismeliseeas pojaga lähevad poodi ratast valima ning poeg ütleb, et alla XT tema sõitma küll ei hakka ning allapoole on ju täielik rämps. .
Vaevalt, et selline poeg on inspiratsiooni siit foorumist saanud. Siin ju selllist loosungite loopimist ju suht vähe :?
Kui vaadata foorumlaste vanuse küsitlust, siis enamik on 19+.
viewtopic.php?t=2081&highlight=vanus
Seega omame suht väljakujunenud arvamust ja isiklikku rahakotti. Viimase sisu tuulutamine on igaühe enda teha.
Ja-veel:
Väga keeruline oleks siin foorumis mingil teemal juttu puhudes vältida komponendi nime/tähistust ja mõnikord ka hinda. Et, foorumit jälgivad ülalpeetavad siinse infiga papat/mammat pigistama ei läheks.
Viimati muutis Corrosion, 01. 09. 2005. 09:24, muudetud 1 kord.
No Pain No Gain

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 11. 08. 2003. 14:04

opa kirjutas: Samas ei põe ma ka, kui kusagil rõivad katki kukkun või rebin. (Kahjuks on kukkumine minu sõidu paratamatu osa ja rõivad ostan ma ju selleks, et neid sõitmisel kasutada.) ....
Oot-oot palju sa siis kukud? Mul tuleb keskmiselt 1 kord aastas.

opa
Testisõitja
Postitusi: 207
Liitunud: 13. 02. 2003. 15:34

Postitus Postitas opa » 11. 08. 2003. 14:42

Noh, eks ikka tuleb ette. Korralikult koos vigastustega olen ühe korra kukkunud :cry: . Jala saab ikka sagedasti maha pandud :lol: . Riietest on läinud 3 aasta jooksul üks tuulejope , mille varrukas sõidu ajal okastraadi taha jäi.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 01. 09. 2005. 15:47

Pean kah paar lauset siia teemasse "sokutama".

Võtab mõtlikuks, kui näen järjekordselt mööda sõitmas neiukest, kel uus ja uhke ratas, ketaspidurid ja puha. Tekib küsimus, milleks? Vaevalt ta linnast oma sõiduriistaga üldse välja saanud ongi. Ma ostaks küll sellisel juhul pigem linnaratta, liigub teine palju kiiremini... Aga noh, mis teha kui rahakotirauad sügelevad või nende vanemad lihtsalt nii manipuleeritavad on.

Ma ise sõitsin kuni eelmise aastani rattaga, mille vanus hakkas juba 10 a'le lähenema ja teisi vaadates oli endalgi tunne, et sellisega võib maa alla vajuda. Kuid peale ratta vahetamist järeldasin, et sõidab mees, mitte ratas. Tolle vana käruga oli muidugi eriti mõnus uutest ja uhketest mööda põrutada :lol:

tp
Rattur
Postitusi: 607
Liitunud: 08. 06. 2004. 09:41

Postitus Postitas tp » 01. 09. 2005. 16:15

ei tea kas on mõtet mitte millegi yle arutada? :?

Kasutaja avatar
matukas
Rattur
Postitusi: 293
Liitunud: 04. 08. 2003. 09:00

Postitus Postitas matukas » 03. 09. 2005. 15:47

Minu Trek 6000 on 1998 Rademarist ostetud ja "upgraden" teda ainult vajaduse järgi. Isegi amordi hankisin alles eelmine aasta, kuna randmed ei pidanud millegipärast "valule" vastu.

Melka
Rattur
Postitusi: 56
Liitunud: 26. 09. 2004. 00:21

Postitus Postitas Melka » 03. 09. 2005. 17:09

matukas kirjutas:Minu Trek 6000 on 1998 Rademarist ostetud ja "upgraden" teda ainult vajaduse järgi. Isegi amordi hankisin alles eelmine aasta, kuna randmed ei pidanud millegipärast "valule" vastu.
:lol: Väga hästi pidid vastu kyll ilma amordita! Ise pidin ainult aasta ilma esiamordita s6itma.

Kasutaja avatar
hulkur
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 14. 07. 2005. 08:32

Postitus Postitas hulkur » 04. 09. 2005. 16:59

...millegipärast tuli pähe sõna: rattapede.
Samamoodi nigu on olemas arvutipeded, autopeded et cetera.
Jalgratas on transpordivahend, mitte spordivahend!

tumbuser
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 12. 05. 2004. 14:37

Postitus Postitas tumbuser » 15. 09. 2005. 08:39

UrmasL kirjutas:Mulle lihtsalt väga meeldib sõita ja ma tahan seda teha korraliku varustusega.
Just. (sama asi, miks arvutit klokitakse). Kallima rattaga on mõnusam sõita: kergem on, jooks on parem, kiiremini saab edasi, põrutab vähem, turvalisem tundub, vastupidavam on, adrenaliini vajad, saab võtta ette ekstreemsemaid asju. Need väikesed pisiasjad, mis elu rõõmsamaks teevad. Oleks vaid raha :)

Mitte et näiteks meestekas "Ukraina" halb oleks. "Ukraina" on hea ratas. Arvan et suur hulk forumante teeksid mulle sellega võidukihutamises ära.

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 15. 09. 2005. 09:06

hulkur kirjutas:...millegipärast tuli pähe sõna: rattapede.
Samamoodi nigu on olemas arvutipeded, autopeded et cetera.
Vahe on vahel - minu jaoks on autopede see, kes on enda opel calibrale piimakkidest rattakoopa laiendused külge kleepinud ja peenikese sumbuti toru otsa läikiva 10cm pika toru otsa keevitanud. Autopede pole aga see, kes sõidab audi rs4-ga mööda linna ja enamus ei saagi aru, et pole nagu päris tavaline a4. seega pole kindlasti rattapede see, kes sõidab ringi lihtsalt väga kvaliteetse rattaga, mis sest et sellega oleks võimalik mk ka võita, ta seda ei tee. ja polegi eesmärk.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 15. 09. 2005. 09:20

SL kirjutas:Autopede pole aga see, kes sõidab audi rs4-ga mööda linna
minu arvates on see puhtakujuline autopederast. linnasõiduks pole sellist küll normaalselt mõtleval inimesel tarvis....

betoonking
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 07. 06. 2004. 19:59

Postitus Postitas betoonking » 15. 09. 2005. 09:23

[quote="Green_Day"]Pean kah paar lauset siia teemasse "sokutama".

Võtab mõtlikuks, kui näen järjekordselt mööda sõitmas neiukest, kel uus ja uhke ratas, ketaspidurid ja puha. Tekib küsimus, milleks? Vaevalt ta linnast oma sõiduriistaga üldse välja saanud ongi. Ma ostaks küll sellisel juhul pigem linnaratta, liigub teine palju kiiremini... Aga noh, mis teha kui rahakotirauad sügelevad või nende vanemad lihtsalt nii manipuleeritavad on.

Tõepoolest võtab mõtlikuks ja tekitab küsimusi, kui järjekordne neiu sinust mööda sõidab...

:)
elu veereb nagu ratas

Kasutaja avatar
Hardy
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 28. 05. 2003. 04:08

Postitus Postitas Hardy » 15. 09. 2005. 09:29

mul tuttav juhtus tartu rattarallil põnev seik oli mees ostnud omale korraliku ja kalli velo, et rallile minna. nu oli käimas oma 60 kilomeeter kui vana kuulis kuidas tagant hirmus kolinaga vana hea vene meestekas temast kui postist mööda sõitis. vanal tekis kohe küsimus milleks küll ta omale nii kalli ratta ostis kui, ilma käikudeta vana hea made in ussr toodang mööda vurab :?:
;Kube hellaks;

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 15. 09. 2005. 09:45

betoonking kirjutas:Võtab mõtlikuks, kui näen järjekordselt mööda sõitmas neiukest, kel uus ja uhke ratas, ketaspidurid ja puha. Tekib küsimus, milleks?
Ma ei saa aru, millest selline vingumine - kui tahtmist ja raha on, siis võid osta endale ükskõik mida. Kas sa oled neiuke või vanamehenäss, seal enam vahet ei ole.
Money talks and bullshit walks :idea:

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Postitus Postitas Villem T » 15. 09. 2005. 09:46

Julm "kellel on suurem" võistlus tundub käivat kogu aeg. Kelle asi see on millega keegi sõidab?

Miks ma peaks endale odavate pulkadega ratta ostma kui mul ka kallimat ratast ostes pere nälga ei jää? Selge see, et paljud andekamad ja rohkem treenivad jne ratturid sõidvad must odavama rattaga mööda. Kui see neil tuju heaks teeb siis õnn kaasa!

Parem ratas toimib paremini igal tasemel sõitja all isegi kui ta kogu resurssi ära ei kasuta.

Arutelu teemal "XTR-ga ei sobi piima järel käia" on suurem snoobitsemine kui XTR-ga piima järel käimine.

Minu nägemuses tasub kõik asjad nii head osta kui vähegi võimalik - saad paremad asjad ja lisaks motiveerib asjade headus neid ka rohkem kasutama.

aivar06
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 02. 04. 2004. 18:49

Postitus Postitas aivar06 » 15. 09. 2005. 09:53

betoonking kirjutas:
Aga noh, mis teha kui rahakotirauad sügelevad ...
... ja kui sa vaid teaksid, milliseid summasid selliste velodega neiud oma stringide eest välja käivad - see lööks su kõvaketta täiesti umbe.

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 15. 09. 2005. 10:05

AndreK kirjutas:Ma ei saa aru, millest selline vingumine - kui tahtmist ja raha on, siis võid osta endale ükskõik mida. Kas sa oled neiuke või vanamehenäss, seal enam vahet ei ole.
Money talks and bullshit walks :idea:
Sama siin - mis see minu asi, on millega keegi sõidab, kuidas ta sellega sõidab, palju ta sellega sõidab ja kui kiiresti. Sama hästi võiks küsida, et miks on vaja 100 meetriseid kaatreid, kui saaks ju ka Bella paadiga sõita, miks on vaja mersusid ja Bentleysid, kui saab ka ?koda ja Suzukiga sõita (no offence ühegi mainitud margi vastu)... Mind ajab ka veidi närvi kui mingid 150 kilosed rahamehed võistluse stardis minu vokist 5 või 10 korda kallimate ratastega stardis on aga ma ei hakka sellepärast siin inisema. Loomulikult teeb kadedaks aga kas ma peaksin teda selles süüdistama? Pigem ennast, et ma selline "lahja" vend olen 8) Seni, kuni inimesed teevad kummalisi asju, ilma mind mõjutamata (ostku kalleid rattaid/autosoid, peaasi, et nad mulle otsa ei sõida sellega), seni peaks olema ju üsna poogen :idea: :?:
Oleks mul vaid kallim ratas, küll siis sõidaks!

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 15. 09. 2005. 10:07

Krt, mingi aeg tagasi oli sarnane teema üleval. Siis ütles selle kohta kõige paremini Ermo...
Ja mis see sinu asi on, kus ma käin ja mis ma teen - pole selle laulu sõnad kahjuks peas, kuid sobib siiagi teemasse hästi.
Pigem on häda selles, et oleme KADEDAD!
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 15. 09. 2005. 10:10

betoonking kirjutas:Võtab mõtlikuks, kui näen järjekordselt mööda sõitmas neiukest, kel uus ja uhke ratas, ketaspidurid ja puha. Tekib küsimus, milleks? ...Tõepoolest võtab mõtlikuks ja tekitab küsimusi, kui järjekordne neiu sinust mööda sõidab...:)
Mille üle sa siis mõtled? Küsimuste tekkides võid ju neiu enese käest küsida. Las neiu sõidab - parem ikka, kui Viru keskuses jõlkuda.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 15. 09. 2005. 10:46

sqber kirjutas:
AndreK kirjutas:Ma ei saa aru, millest selline vingumine - kui tahtmist ja raha on, siis võid osta endale ükskõik mida. Kas sa oled neiuke või vanamehenäss, seal enam vahet ei ole.
Money talks and bullshit walks :idea:
Mind ajab ka veidi närvi kui mingid 150 kilosed rahamehed võistluse stardis minu vokist 5 või 10 korda kallimate ratastega
lohuta end sellega, et need 150kg kaaluvad "rahamehed" vaatavad endast kaks korda kergemaid palju suurema kadedusega :wink: kokkuvõtteks tahaks öelda, et pole muid valdkondi mõtet rattateemaga kõrvutada. kui tallinnas tipptunnil sõites pole vahet, kas sul on 323kw audi rs4, või 0,9l daewoo, sõidate täpselt ühe kiirusega... rattasadulas sõidab kiiremini sama jõukulu juures see, kellel parem(kallim) ratas. seetõttu pole üldse mõtet ratta väärtust rahas mõõta. ja nii kaoks ära ka rattapede mõiste?

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 15. 09. 2005. 10:47

Rivo kirjutas:Ja mis see sinu asi on, kus ma käin ja mis ma teen
ja nii ongi - mind näiteks ei häiri ka need, kes minu arvates autopeded on. las aga olla. natuke muigele kisub, kuid mis siis. maailm on ju niimoodi huvitavam.

no natuke on mõtet ikka kõrvutada muid teemasid - oluline on ju see, mis valdkonda keegi inimene enda jaoks väärtustab. ja väärtus on ju emotsionaalne aspekt, praktikaga pole mingit pistmist. mis siis, et daewooga saab sama kiirelt. mis siis, et natuke odavam ratas sõidab sama hästi kui kallis. kui inimesel on võimalusi, et oma emotsioone toita ja elust rõõmu tunda, siis andku tuld. elu nautida pole ju keelatud.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 15. 09. 2005. 11:44

maxspeed kirjutas: kokkuvõtteks tahaks öelda, et pole muid valdkondi mõtet rattateemaga kõrvutada
Tegelt on suht palju sportlikke tegevusalasid, mis ratta teemaga sarnased on: akvalangism, langevarjuhüpped, alpinism, surf. Kõigil ühine joon, et mida kõrgemaks läheb tase ja kõvemaks tegija, seda kaugemale inimasustusest eemaldutakse. Sama ka rattaga, kui varustus on tasemel, siis too lausa nõuab/kutsub vähemsõidetavaid metsaradu või asulaväliseid maanteid vallutama. Ja seal inimtühjuses ei tea peale sinu enda, mis sul seljas, peas ja jalgevahel on. Pakun, et nähes selliseid *hullukesi* metsas rassimas või mnteel grupis rügamas, ei teki küll mõtleval inimloomal filosoofilist heietust teemal - rattapedendus.
Ja nendele filosofeerivatele persoonidele, kes ratastest ei jaga, nende jaoks oleme/jääme oma liibuvates pükstes nagunii pededeks. :lol:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Postitus Postitas riho » 15. 09. 2005. 11:46

Vene ajast on pärit lugu kus rikas ja vaene tegid oma autodega avarii. Ühel oli uhiuus Volga, teisel tutikas zapakas. Autod olid täitsa risud, läksid otse maha kandmisele. Vaene mees nuttis lahinal ja kurtis kurba saatust: 20 aastat kogus raha ja nüüd on kogu elutöö vastu taevast (kindlustusi tollal ei olnud). Rikas arvas et nii kallist autot ei saaks tema endale lubada. Tema kogus auto jaoks 2 kuud raha.

Moraal on see et ela oma võimaluste kohaselt.

On olemas inimesi kes elavad kallimas majas kui mina, kellel on minust kallim ülikond, kohviaparaat ja koer. On olemas ka inimesi kellel on asju mille olemasolust ma isegi teadlik ei ole (kahjuks ei oska näidet tuua:-)).

Kui ma tahaks ka kõiki neid asju siis ma keskenduksin võimaluste loomisele mitte ilkumisele et minu säästukoer haugub kõvemini kui naabri puhtatõuline. Keda see huvitab? Kogu ülejäänud küla tahab et nad mõlemad vait oleks.

P.S. Huvitav kas kuskil gurmaanide fooumis ka arutatakse teemal et miks küll inimesed naudivad 1000 kroonist veini kui mingist 25 kroonisest salaviinast jääb sootuks kiiremini täis??

betoonking
Rattur
Postitusi: 51
Liitunud: 07. 06. 2004. 19:59

Postitus Postitas betoonking » 15. 09. 2005. 12:29

Oi oi oi - ärge püüdke mulle kaela sokutada mõtteid, mille autor on hoopis Green_Day. Mina püüdsin teda tsiteerida ning käsitleda küsimust sellise nurga alla, et kui neiukesed, kellel on ketaspiduritega uhked rattad, sust ikka ja jälle mööda sõidavad, siis tuleks mõelda, milles on probleem, et nad sust ikka ja jälle mööda sõidavad.

Üldiselt pooldan minagi mõtet "varustus vastavalt võimalustele", samas ei tohiks unustada juurdlemast küsimuse üle, kes sa ise selle ratta seljas oled.

Mehed kes tunnevad naudingut sellest, et nad parema varustusega sõitjast kiiremad suudavad olla - no ma ei saa aru ja andke andeks. Võibolla see hea varustusega mees lebas alles kuu enne võistlust opilaual jalg kolmest kohast lahti lõigatud...Aga võibolla oli ta lihtsalt alavormis või oli midagi muud. Me ei tea seda. Tundke parem rõõmu sellest, et olete ennast võistlustel ületanud, olgu siis põhjuseks tubli treenimine või eelmisest parem sõiduvahend.
elu veereb nagu ratas

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 15. 09. 2005. 12:36

betoonking kirjutas: Võibolla see hea varustusega mees lebas alles kuu enne võistlust opilaual jalg kolmest kohast lahti lõigatud...
veidi ot, aga kui jutt läks ka langevarju hüpetele, tuli üks an meelde: mees lamab haiglas, üleni kipsis. helistab ühte kirjastusse ja ütleb: lugupeetud toimetaja, mul on hea meel teile teatada, et leidsin teie raamatust "langevarjuri õpik iseõppijaile," lk. 12 trükivea...

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 15. 09. 2005. 12:45

mart kirjutas:Tegelt on suht palju sportlikke tegevusalasid, mis ratta teemaga sarnased on: akvalangism, langevarjuhüpped, alpinism, surf. Kõigil ühine joon, et mida kõrgemaks läheb tase ja kõvemaks tegija, seda kaugemale inimasustusest eemaldutakse. Sama ka rattaga, kui varustus on tasemel, siis too lausa nõuab/kutsub vähemsõidetavaid metsaradu või asulaväliseid maanteid vallutama. Ja seal inimtühjuses ei tea peale sinu enda, mis sul seljas, peas ja jalgevahel on. Pakun, et nähes selliseid *hullukesi* metsas rassimas või mnteel grupis rügamas, ei teki küll mõtleval inimloomal filosoofilist heietust teemal - rattapedendus.
Ja nendele filosofeerivatele persoonidele, kes ratastest ei jaga, nende jaoks oleme/jääme oma liibuvates pükstes nagunii pededeks. :lol:
Mina peaks näiteks mäesuusapedeks seda, kes tuleb siis reisile, kaasas megakallis varustus ning ostes 6 päeva mäepileti, käib ta mäel ainult ühe korra, et sinisest nõlvast alla lasta ja siis ülejäänud päevad veedab lähimates suurlinnades (suusakeskusest 100km kaugusel) shopates. Õhtusöögi lauas on loomulikult õhtukleidiga. Erinev iga õhtu. Ühel Alpide suusareisil oli selline daam kaasas. Oli üksinda. Kuidagi imelik oli vaadata.

Kas näiteks aktiivselt kevadlaagrites aktiivsed käijad ei vaataks suu ammuli seda inimest, kes tuleb 100000 kroonise MNT rattaga, teeb esimesel päeval siledal maal 30 kilomeetrise tiiru, keskmiseks 20 km/h ja ülejäänud päevad käib mööda poode.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 15. 09. 2005. 12:45

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 09:38, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Postitus Postitas fax » 15. 09. 2005. 12:57

Ei suutnud küll leida hetkel, aga millegipärast meenutab see teema kus pilaga räägiti sellest, et vastavalt võistlustulemustele tuleks ka anda juppe ja varustust, a'la stiilis, et kui ikka metsas ei kanguta siis sa üle shimano tourney kasutada ei tohi ;)
Isiklikult on suht savi, millega keski sõidab ja mis kellegil on.. Silmale muidugi teinekord ilus vaadata, kuidas XT(R) varustuses oleva rattaga blond beib mööda sõidab.. Aga teinekord võib see päris valus kõrvale olla, tahaks loomakaitse seltsi helistada, et keski on oma ratta sisse tihased toppinud ja piinab neid seal..
Üldiselt, ega pimedale pole keelatu ju teleka soetamine ja kurdile kodukino.. Seega kadestajad hoitke oma ratas korralikult määritud, reguleeritud ja hooldatud ja teinekord võib parema ratta soov enam mitte nii tungiv olla..
Kokkuvõtteks meenus üks vanarahva ütlus: Eks igal oinal ole oma mihklipäev
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 15. 09. 2005. 13:06

Ermo kirjutas: Ostab rikas endale kalli auto, sõidab sellega linnas - sajatab mõni - no krt. linnas sellist autot küll vaja pole. Põhiliselt aga on sajatajad ning kõõrdivaatajad temast väiksema sissetulekuga tegelased, kes endale seda lubada ei saa. Võrdsed patsutavad õlale ning ütlevad - õige valik, mul on ka selline. Nii mõnegi patsutajaga räägitakse juttu pikemalt, ning tehakse äkki koos veel mõni ettevõtegi ...

Seega - silmad võõrast kotist välja !!!!
Ma arvan, et inimesed vaatavad imelikult, kui 1 miljonilise autoga sõidab tundmatu beibe (aastapalk ka tundmatu). Kui sõidab Martin Müürsepp või Tim Duncan, siis ma arvan, et keegi ei teegi probleemi. Kuna rahvas teab, et neil on tõepoolest sellised sissetulekud, et selline auto lubada. Küllalt ju Eestis neid varade kantijaid olnud.

Ermole: sinu jutu järgi tegutsedes ei ole ime, et rattavargad vabalt tegutsevad. Sest on ju täiesti normaalne, et 10 kilo kaaluva 100000 maksva rattaga mõni dressinimene sõidab. Mis see siis talle ära osta ei ole :roll:
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 15. 09. 2005. 13:16

Ermo kirjutas:
Nüüd küsimus, millele vastust ei ootagi - millega inimene siis sõitma peaks. Vastan ise : sellega millega tahab !!!
:) oota nüüd nati... sotsialism pole veel saabunud. küll aga saab foorumis vabalt ideid kultiveerida töötu abiraha saaja, kui ka firma tippjuht. seda ilmselt "riaalitis" naljalt ei kohtaks.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 15. 09. 2005. 14:12

LauriA kirjutas: Õhtusöögi lauas on loomulikult õhtukleidiga. Erinev iga õhtu. Ühel Alpide suusareisil oli selline daam kaasas. Oli üksinda. Kuidagi imelik oli vaadata.
Ma arvan, et sa oleksid eest suure peale pidanud paneme ja olukord oleks sinu kasuks pöördunud :idea:

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 15. 09. 2005. 14:22

LauriA kirjutas:Ermole: sinu jutu järgi tegutsedes ei ole ime, et rattavargad vabalt tegutsevad. Sest on ju täiesti normaalne, et xx kilo kaaluva xxxxx maksva rattaga mõni dressinimene sõidab. Mis see siis talle ära osta ei ole :roll:
Kas pean nüüd oma naisel keelama ohutuse huvides minu rattaga sõitmise?

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 15. 09. 2005. 14:56

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 09:38, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 15. 09. 2005. 15:03

Ermo kirjutas:NB. Käige maailmas ringi ja vaadake kuidas ntx. saksamaal penskarid sõidavad linnaratastega, millistel on täis XT grupp ja kettad. Aga no nemad on ju külakurnajad ning kulakud !!! Enamik neist tuleks ju otseteed siberisse saata püha XT rüvetamise eest !!!
jeb. normaalse püstise lenksuga ning pehma sadulaga tänavaratta hind algab sealtsamast kust full XT mtb hind. teiseltpoolt 1500-1700 eur umbes.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 15. 09. 2005. 15:14

Ermo kirjutas:Nüüd küsimus, millele vastust ei ootagi - millega inimene siis sõitma peaks. Vastan ise : sellega millega tahab !!!
Ja kõik kiibitsejad, ilkujad ning muidu kõõritajad võiksid parem oma energia millegi kasuliku peale raisata ning äkki saavad ka ühel toredal päeval olla patsutaja, mitte kõõritaja rollis
(y) (y) Ermoga nõus 100%. Mida krt kellegi asi on mida ma ostan kui kalli raha eest ostan. millal lõppeb see krt inin siin ära, ausalt rähnad aitab vingumisest sellel teemal, te sellega maailma ei paranda, minu arust on täiesti poogen millega keegi sõidab, peaasi et sõidab ja tunneb naudingut.

Äkki peaks hakkama vinguma hoopis vastipidises suunas :roll:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Vasta

Mine “Üldfoorum”