koormustest

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 03. 2005. 18:39

Lauri kirjutas:hapniku test minuarust muud juurde ei anna, kui teadmise, et sul ntx VO2 max on 60 vms. Järgmine kord lähed ja vaatad, et ohoo, nüüd on hapniku tarbimine juba 65 jne. Selle saab koormustaluvuse järgi ka enam-vähem täpselt välja arvutada. kuskil teemas oli valem
Ma jagan sama arvamust. Põhiliselt seepärast et hapnikutarbimise otsene määramine väljahingatava õhu analüüsil on kallis ning selle raha eest saab liiga vähe infot. Asi ei ole cost-effective. Tavalisele harrastussportlasele peaks piisama koormustaluvuse (nagu sõnagi ütleb koormuse taluvuse) hindamiseks sellest kui palju vatte kehakaalu kilogrammi kohta välja väntad (W/kg). Samuti pulsi reaktsioon koormusele ja taastumise kiirus.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 18. 03. 2005. 18:45

priidik kirjutas:Ma jagan sama arvamust. Põhiliselt seepärast et hapnikutarbimise otsene määramine väljahingatava õhu analüüsil on kallis ning selle raha eest saab liiga vähe infot. Asi ei ole cost-effective. Tavalisele harrastussportlasele peaks piisama koormustaluvuse (nagu sõnagi ütleb koormuse taluvuse) hindamiseks sellest kui palju vatte kehakaalu kilogrammi kohta välja väntad (W/kg). Samuti pulsi reaktsioon koormusele ja taastumise kiirus.
toetan ettepanekut (y) :P
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
sqber
Rattur
Postitusi: 285
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas sqber » 18. 03. 2005. 19:55

Suurimad tänud. Olen jõudnud veendumusele, et sammud on mõttekas seada Sportmedi suunas.

Vasta

Mine “Üldfoorum”