Tartu Suusamaraton

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 08. 02. 2005. 20:19

tsainik kirjutas: kui just meeletut praktikat, teadmisi määrimises pole ära ise surgi.
See on liigne hirmutamine :roll: Selge, et kogenud määrijad määrivad hästi...aga neil ka käed tööd täis...ja suvalist pärast keskkooli lõppu spordipoodi tööleläinud poissi, kellel suuskade määrimine vaid üks hooajaline ülesanne on, ei ole raske edestada. Olen saanud ühest tuntud spordipoest suusad, mis üldse ei pidanud ja teinekord pandi kliistrit alla, kuigi lumeolud seda ei nõudnud.

p.s. luban, et rohkem sel teemal ei vaidle, veidi maitse asi vist ka :wink:

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 02. 2005. 21:56

kummiteema on selle keemia kõrval poisike. sõidab mees, mitte ratas ....suusk :roll: :P
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Postitus Postitas Topsik » 09. 02. 2005. 10:09

erikr kirjutas:kummiteema on selle keemia kõrval poisike. sõidab mees, mitte ratas ....suusk :roll: :P
Õige küll, et tegijast oleneb suurem osa. Siiski on suuskade määrimine nii pikale distantsile teadus omaette. Tavalise koduse määrimisega võid sõita 15-20km mitte eriti rohkem. Määre kulub lihtsalt ära. Kodusel teel ei suuda perfektselt 6 kihti kõrgflooriga pulbrit alla saada. Lihtsalt katsetamiseks on see keemia liiga kallis. Soovitan siiski määrimisel profide abi kasutada.
Olen suuskanud varasematel aastatel 5 pikka TM-ni, seekord üle pika pausi proovin jälle. Pole see distants nii hull midagi. 6-7 tunniga on see võimalik igati läbi kulgeda isegi minimaalse suusakogemusega.

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 09. 02. 2005. 10:21

Topsik kirjutas: Tavalise koduse määrimisega võid sõita 15-20km mitte eriti rohkem. Määre kulub lihtsalt ära. Kodusel teel ei suuda perfektselt 6 kihti kõrgflooriga pulbrit alla saada.
Pidamine ei kulu ära midagi kui krunt alla panna ja korralikult määrida. Libisemise osas on mulle kui kesisele harrastajale seni piisanud kõrgflooriga parafiinidest.

Aga 6 kihti kõrgflooriga pulbrit :shock: ... kas tõesti võib eeldada, et 500 krooni eest see alla pannakse, veidi kahtlen :wink: arvestades pulbri hinda...las pulbrimäärijad kommenteerivad kas 6-l kihil ka mingit mõtet on.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 09. 02. 2005. 10:23

Topsik kirjutas:...Siiski on suuskade määrimine nii pikale distantsile teadus omaette. Tavalise koduse määrimisega võid sõita 15-20km mitte eriti rohkem. Määre kulub lihtsalt ära. Kodusel teel ei suuda perfektselt 6 kihti kõrgflooriga pulbrit alla saada. ... 6-7 tunniga on see võimalik igati läbi kulgeda isegi minimaalse suusakogemusega.
Relax, kui on veits suuskadega tegelemise kogemust, siis SAAB ISE MARATONIKS SUUSA MÄÄRITUD :!: Eriti kui eesmärk on läbimine (nii 6-7 h) ning mitte aja peale sõit. Natukene on vaja muidugi asju eelnevalt uurida ja küsida. Minul on õnneks elleks head ja asjalikud tuttavad, kellelt nõu küsida viimasel hetkel. Seni olen 90% maratonidest ise ettevalmistatud suusaga läbinud ja rahulolu on kokkuvõtlikult hindega 4, st piisav. Kui omal kogemused puuduvad, siis on loomulik spetside hooleks asi jätta, kuid TOONITAN, ET ISETEGEMINE POLE VÕIMATU!

PS! Selleks et määre ära ei kuluks tuleb seda vastavalt distantsi pikkusele lihsalt enam kihte panna - as simple as that :!: Ja samas ei saa ma päris hästi aru miks on vaja 6 kihti kõrgflooriga pulbrit alla panna :? ja mismoodi see pidamisega seotud on :?:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 09. 02. 2005. 11:18

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 14:26, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 09. 02. 2005. 11:37

Käru kirjutas:Kasutan Swix määrdeid. Pidamiseks läheb pühapäeval ilmselt VR45. Kas selle alla peaks ka mingit krunti panema? Kui siis mida? Varem pole eraldi millegagi kruntinud, 6-8 kihti ühte tüüpi määret ja kõik.
Igal määrdesarjal on olemas ka krunt. Mine poodi :) . Krundina on kasutatud ka külma ilma määret. Ise olen spets krunte kasutanud. Miks krunte vaja on - miks nt värvimisel krunti pannakse :!:

Kuna hetke ilmaprognoos lubab maratonipäevaks lumesadu ja tuisku, siis läheb huvitavaks :D

Espordi foorumi pidamise teema 1
Espordi foorumi pidamise teema 2
Espordi foorumi määrete teema
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Topsik
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 18. 01. 2005. 15:27

Postitus Postitas Topsik » 09. 02. 2005. 11:52

Eks ma oma suusad määrin ikka ise. Mõtlesin rohkem neid kel kogemust pole. Libisemiseks ikka pulber või parafin, pidamise otsustan pühapäeva hommikul...
Lasin Hawais enne avatud rada (31km) põhjad korda teha ja määrida. Tuttaval määrisin ise ja mingit vahet polnud, kestsid küll ja libisesid sama hästi. Pigem jääb kehva pidamise süü ikka väsimusele ja tehnika taha.
Varasemad maratonid olen sõitnud puusuusa ja mingite x-vene plastikutega (vist TICA) ja need olid küll peale 63 km vägagi puhtad :lol:
Minu jaoks on kõige raskemad viimased 10km. Olen seal alati kustunud. Seega tahaks, et sel osal vähemalt libiseks hästi - jõuab paaritõugete najal kuidagi lõppu :oops: .

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 09. 02. 2005. 14:07

Minu palveid on kuulda võetud.Nagu taevast sadas mulle kaela number 2268,mis tähendab,et olen ka pühap stardis.Klassikat sel talvel sõtnud pole.Täna ja homme proovin 20-30 kilti ära teha.
Soovitan ka asjatundjal lasta määrida.Eelmise aasta Haanja maratoniks lasin Holdeni vennal määrida,toimis maratoni lõpuni.Tegelt sõitsin sama määrdega talve lõpuni.

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Postitus Postitas banzai » 09. 02. 2005. 16:05

See aasta usinalt suuska harjutatud (~700km juba all). Pühapäeval seega esimese Tartu Maratoni stardis. Pidamiseks läheb praeguse seisuga SWIX'i VR45, mille alla rauaga paar kihti Toko Basewaxi ning samuti rauaga üks õhuke kiht SWIX'i V40-et. Libisema saab Toko kõrgflooriga(kollane). Pulbrite jaoks raha pole :(. Mulle kui esmakordsele minejale soovitati kindlasti kindad üle vaadata, et oleksid ikka piisavalt ümber käe ning vastavast materjalist.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 09. 02. 2005. 21:21

banzai kirjutas:... Mulle kui esmakordsele minejale soovitati kindlasti kindad üle vaadata, et oleksid ikka piisavalt ümber käe ning vastavast materjalist.
Minu 'kogemuslik' soovitus - tõmba pöialde teise lüli kohalt teibiga ring ümber, siis ei ole pärast ville. :wink:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 10. 02. 2005. 20:02

Tervis ei luba mul sõitma minna, seega kellel veel registreerimata, see ostku parem minu koht ära! Stardinumber 415 II stardigrupis (300-500),
distants veidi lühem ikka kui lõpust startida :wink:

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 10. 02. 2005. 21:48

On siis saanud kohusetundlikult klassikat nühitud Nõmmel. Jube raske tundus. Oli kuri kahtlus, et minu suusk (Visu CFR 1 aastast 1987) pole ikka päris õige. On liiga jäik, ning kui lõpuks pidama saad siis on libisemine täitsa mokas. Täna proovisin tuisus ja 0 kraadi juures Rossignol Delta Course klassika suuska. HOOPIS teine maailm :) Kuigi pidamine väga hästi ei toiminud selles temperatuuris, oli vahe Visudega mäekõrgune. Seega lähen tunduvalt lootusrikkamana Tartule vastu :)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 10. 02. 2005. 22:19

Otse Nõmmelt. Tegin siis väikse 15 km Tartu trenni, eelkõige ilma mõttes. Täna oli täpselt sihuke ilm nagu pühapäevaks lubab. Metsavahel polnudki hull. Suusale panin lihtsat kraami - lippeks tavaline Swix +1...-4 ja pidamiseks krundiks STRAT Base extra ja peale paar kihti RODE O* (violet). Lippas ja pidas norm aga kui ilm nii poole peal vist veits soojemaks läks ja lund kogunes, siis oli klots all kah :). Sõita sai kuid mõnus polnud. Seega loodan, et Tartus hoiab vähemalt stabiilset temperatuuri, mulle see 0*ümber mässamine kohe üldse ei istu.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 11. 02. 2005. 10:24

pehme ilmaga, rada pehme sobib jah natuke pehmem ja väikesema paindega hästi elastse otsaga suusk. see ujub rajal ning libisemine antud tingimustel on parim :idea:

AH
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 21. 09. 2003. 12:24

Postitus Postitas AH » 11. 02. 2005. 15:00

Kui kellegil veel registreeritud aga minna ei saa siis ostaksin stardikoha (soovitavalt 1000 sees). Viimane aeg ümberregistreerida on laup. päeval!

tel. 50 90668
Allan

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 13. 02. 2005. 19:08

Niisiis seljataga see üritus. Nädala uisu ja nädala klassika treeningu pealt tuli siis aeg 5:19.55 ja esialgne koht 1080. Enne seda polnud 15 aastat suuski alla saand. Niiet peab rahul olema. Suusk lippas väga hästi ja ka pidamine oli väga hea. Selle eest tänu Rocca Hawaiile. Sõidutehnika kohapealt oli minu jaoks täielik müstika vahelduva tõukega sõit. Absoluutselt ei liikunud sedasi. Seevastu paaristõuge nii jala tõukega kui ka ilma viis päris lõbusalt edasi. Paraku ei vii see tehnika tõusudest üles...
Enesetunne oli normaalne ja rajale jäi kogu võhm mis võtta oli. Samas peab tunnistama, et eelkõige parandasin kohta just viimase 15km peal kus sai paaristõukega sõita. Millegipärast lasid teised samal ajal vahelduvat...Riietus oli otsast lõpuni ratturi talvine riietus ja toimis väga hästi. Isegi Specialized pika sõrmega suve kinnas oli täitsa hea. Niiet lõpp hea, kõik hea :lol:

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 13. 02. 2005. 19:12

Ma ka finishis külmetasin ja lugesin kohti. Kuni mingi 800-ni lugesin, rohkem ei viitsind. Keegi Clubbersi värvides ka sõitis siis ve? Ma küll ühtegi ei näind selle aja jooksul, kui ma seal passisin. A muidu, kuidas sõitjatele ilm meeldis? Raja kõrvalt oli juba suht halb vaadata, koguaeg tuiskas...
velo.clubbers.ee

koff
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 26. 03. 2004. 16:04

Postitus Postitas koff » 13. 02. 2005. 19:40

Ilm tegelt ei olnud hull midagi, vähemalt mulle tundus. Mis see tuuleke ikka mehele teeb. Aga mis mul jama oli, oli libisemine, pidamine selle võrra normaalsem siis. Mõned lõigud oli ikka täitsa täis tuisanud ja läks ainult 1 jälg. Äge, mulle meeldivadki ekstreemsed olud rohkem, teevad tugevamaks. Aeg siis oli paar minti üle 5 tunni :oops: Ajad olid üldse sitad see aasta.

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 13. 02. 2005. 21:11

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 14:26, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

TSM 2005

Postitus Postitas dr Holden » 13. 02. 2005. 22:01

Tehtud, startisin küll takast(2100), aga sain kohe hoo sisse ja esimese viie kildiga nägin enda ümber numbreid 400-600, siis vaatasin, et olen liiga ees. Kohe läks ka jamaks, ei hakanud pidama, mitte määrdest, vaid oma jalast tingitud - jalg läks kiirenduse peale nimelt töntsiks. Edasi taastusin - ja peale 45-ndat hakkasin vendi noppima, nii paari kuni viie kaupa, lõpuks 380 ja aeg 4.30, tegelt ma vist ikka suusataja, mitte rattamees. Aga kuna ainult 2 kuud saab aastas suuska sõita, tuleb järelikult olla rattur. 8) 8) 8)
Viimati muutis dr Holden, 14. 02. 2005. 10:47, muudetud 1 kord.

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 13. 02. 2005. 22:39

UrmasL kirjutas:Sõidutehnika kohapealt oli minu jaoks täielik müstika vahelduva tõukega sõit. Absoluutselt ei liikunud sedasi. Seevastu paaristõuge nii jala tõukega kui ka ilma viis päris lõbusalt edasi. Paraku ei vii see tehnika tõusudest üles...
Mul sama lugu ja aeg tuli ka u. sama 5:18:15 :lol: . Lõpus olin ikka täitsa läbi sellest suuskade lohistamisest ja nüüd on sellest ka põlved krt nii valusad, et pean käima nagu mõlemad jalad oleks kipsis :? .

BTW: Roonet, Kikkas &CO määritud suusad olid väga head (y) Tänud ka holdenile, kes kuulutuse üles riputas.
Viimati muutis Peeter, 14. 02. 2005. 14:40, muudetud 1 kord.

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 13. 02. 2005. 22:58

nonii.
sai ka starditud suhteliselt tagapoolt (nr1611). plaan oli võtta esimene suusamaraton kergelt (see aasta läbisõit vaid 100km!) ning nii sai ka tehtud.
Kuni 40km. oli mõnus ja rahulik. siis hakkas tormituultuul liikumist raskendama, aga alates 50km oli taas kerge, fini? ka juba silme ees :D
Sai samuti nähtud genat ja potsatajat. Gena oli muide kõvasti tugevam, pidi potsatat järgi ootama. (tal ka muidugi kergem kostüüm seljas (: )
Igas TP-s jõin teed, jõujooki ja mustikakiselli. söögi poolest sai soola suhu puisatud (keegi siit foorumist õpetas, holden vist, tänud talle), mõni banaan lendas samuti kõhtu, Hellenurmel lõppes ka maximi energiaplöga.

lõppaeg oli 4.52.42 ja koht 665, M17 klassis koht 6. Esimese korra kohta peab rahul olema.
ilus sünnipäevakink sai endale tehtud, eile sain 16. :wink:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 13. 02. 2005. 23:12

Peeter kirjutas:
UrmasL kirjutas:BTW: Roonet, Kikkas &CO määritud suusad olid väga head (y) Tänud ka holdenile, kes kuulutuse üles riputas.
Karta on, et asi Simmo&Co asi läks täkke - info tuli ka minu vennani ja asi toimis. Meeldiv on tõdeda, et Simmo info läks clubberslastele asja ette. Endal oli täna elu suusk, libises kõigile selga ja pidas lõpuni. See oli nii umbes 100%

Kasutaja avatar
banzai
Rattur
Postitusi: 151
Liitunud: 19. 07. 2004. 10:34

Postitus Postitas banzai » 13. 02. 2005. 23:13

Sõit oli vägev. Polnud sellist Rattamaratonile omast närvilisust ning olemasolevaid vahendeid arvestades panin ka suusaga täkkesse. Vana klassikasaabas suutis vaid iga varba otsa ühe suure vesivilli tekitada. Hoolimata meeletust väsimusest oli tunne, mis fini?ijoone ületamiselt mind haaras, ikka võimas. Jube kahju, et ühte kahekümnepealist gruppi enne lõppu kätte ei saanud, oleks ennast 400 sisse isegi ära pressinud. Muidu aeg 4:31 ning koht 405.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 14. 02. 2005. 08:55

kuna http://www.tartumaraton.ee on jälle koomasse kistud huviliste poolt siis tulemusi vaadake ka http://www.championchip.fi/skriptit/tul ... cc=1&id=68 ,
tallate Hae nuppu ja saate kõik või siis otsite juba nime vms järgi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 14. 02. 2005. 10:25

mehed, tehke järgi-
tänu olematule vormile ja haigusele oli plaan sõita ajaga 6.40, kirja läks 6.39.57 :roll:
see 3 sekki tuli ka tänu lõpule, kus "oma pundis" sai väike võit vormistatud lõpusirgel.
aga eks ta üks rist ja vaev ole ilma õige suusatehnikata. sain südamest naerda oma ponnistamist, kui 30 km kandis üks põlvini jääs sangari teksade ja tõrvatud laudadega papi vahelduva sammuga oma teed läks:shock:
suusk oli hea, ilm lahe- mõnest tõusust lükkas tuul üles, mis ludin.
viimased 20 sai nautida, paaritõukega läks nagu trammiga "üks käsi roolil..."

Kasutaja avatar
Heiti
Rattur
Postitusi: 535
Liitunud: 15. 10. 2003. 12:25

Postitus Postitas Heiti » 14. 02. 2005. 10:27

Peeter kirjutas:
UrmasL kirjutas:
ja nüüd on sellest ka põlved krt nii valusad, et pean käima nagu mõlemad jalad oleks kipsis :? .
Mul täpselt sama jama, nagu keegi oleks öö otsa väikeste haamritega põlvi tagunud. Endal aeg 5:31, aga vähemalt läbi tegin. Tänaseks võin väita, et 70 km olen juba sellel talvel suusatanud :)

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 14. 02. 2005. 10:27

Nuber oli 2702 ja startisin ka sellele vastavalt, st läksin stardikoridori 1min enne starti ja ega just massi minu seljataha ei jäänud, kokkuvõttes rabasin endale 1592 koha, ja rahul, kuna pole talvel võhma teinud. Kasutasin ka siintoodud kuulutuse teenust määrimiseks ja mul küll määre lõpuni ei kestnud, juusiis sõitsin liiga aeglaselt, aga pärast 50 km pold libisemine kelkimist väärt, aga pidur toimis lõpuni igasugustes oludes. Sõidu aeg ilm ei seganud pea üldse ja ükski küngas ei pannud ohkima, aga finissis alles taipasin, kui hull see ilm tegelt oli.

Finisseis ei valutand miskit, ait õlad olid väga väsinud, täna juba täitsa inimene.

Kokkuvõttes - järgmise lumega uuesti.

M5
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 25. 07. 2004. 16:15

Postitus Postitas M5 » 14. 02. 2005. 11:30

Sõit tehtud ja ise rahul, aeg 6h seega endale seatud eesmärk jõuda kohale enne fini?i sulgemist ületatud :) Tempo valisin eelkõige pulsi(keskmine 154) ja enesetunde järgi. Kõigis TP -des sõin palju jäksasin, Matul ja Peebul lasin ka suuski määrida, määrdesegu mille eest Otepääl 300 eek välja käisin töötas vaid esimene 10km, siis kadus pidamine ja libisemine mõlemad. Tänud Peebu TP suusahoolde paarile, suusk oli lõpuni tõesti väga hea. Suurest söömisest rajal oli kogu õhtuks kõht täis :)

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 14. 02. 2005. 13:18

sõit oli naljaks meenutas teine raja poolest haanja 100 :wink:
usun et eriti tagapool polnud rada enam ollagi :idea:
tõeline bike sõit suuskadel. eespool lükati mootorsaaniga vahete vahel rada lahti kuid see tuiskas juba poole minutiga täis. nii et sõidumõnu sai tegelikult ainult olle nautida

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 14. 02. 2005. 19:19

Ollallaa ütleks :), see üks ektreemsemaid võistlusi mis mul olnud. Tulemus on jama 4:54:22. Praeguse vormi eesmärk 4:30 jäi vist ilma ja eelmisel õhtul ilmnenud palaviku kätte. Palaviku sõitsin vist küll esimese 10 km tõusudega välja, sest vahepeal oli tunne, et kohe tuleb kooma ja väike riba ka. Kuskil 40-45 km hakkas kerge (mäest alla ja tuul oli vist tagant :)), sai ka vähe litsutud, siis viimasel 10 km jälle sai väsitud ja viimasel 5 km jälle natuke litsutud. Nii see koht tuli. Arvestades võitja tavapärasest ca 25 mintsa kehvemat aega, võib vist ka enda ajaga rahule jääda :!: Rajaga oli kohati küll nii, et nt mingi koha peal, kus sattusin grupi ees sõitma märkasin üks hetk, et rada lõheb tegelikult ca 2-3 meetrit vasakul :) , aga ega teised märkasid koos minuga.

KOLM PILTI ÜRITUSEST
Üks
Kaks
Kolm

UrmasL ja teised esmakordsed, kes sellistes tingimustes nats pealt 5h sõitsid on tegelt ikka täitsa tegijad :!:

PS! TOKO tiimi tehtud suusad (lippeks punane HF ja pidamiseks punane -1...-2) toimisid (y) , kuigi lõpus tundus lipe kehvenevat. Samas nagu üks vana sõber ütleb - lipet saab tõugetega oluliselt reguleerida :)

VIRU MARATONIL NÄEME, see uisus, mis ka ratturitele vast kergem :idea:
Viimati muutis Mati, 15. 02. 2005. 12:01, muudetud 1 kord.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 14. 02. 2005. 21:49

Minu esimene TSM ka õnnelikult seljataga(üldse teine,esimene oli möödund aasta Haanja).Kui eelmisel aastal sai ikka trenni ka tehtud siis sel korralsai lambist peale mindud.Sama nädala alguses lükkasin 40 kilti klassikat ja siis kohe panema.Stardis tegin taktikalise vea ja ronisin sisekurvi.See oli ikka korralikult ära ummistatud.Vabasse vette sain poole tunni pärast.Potsatajast ja Geenast möödusin 30-nda km kandis.On teised ikka kõvad tegijad küll,muidugi number ei olnud ka laita(midagi kahe- või kolmesajaga)
Endal oli plaan sõita 5 tunni sisse,et järgmiseks aastaks parem stardikoht saada.Õnnestus.4:39:12 ja koht 502.Päris mõnus kogemus.Haanja on hoopis midagi muud.See lõpp paaris tõugetega on omaette elamus.Suusk oli ok,aitäh Ivole(Holdeni vennale).Seal kus oli võimalik pidada,seal pidas.Kui oli vaja lipata,siis lippas.
Üldiselt peaks kõik rahul olema.Igaüks ei saa kiidelda,et on Rehemaale Tartu maratonis ära pannud :wink:
Mõned näitajad:pulss 176;kulus 4502 kcal
sööki ei tarbinud jõin ohtrasti
oboy jätsin lõpus vahele(sellega võtsin 5 peanahka)
Kohtumiseni Haanjas!

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 15. 02. 2005. 13:00

vaatasin pilte, numbereid ja nimesid ikka samad näod mis ka mujal rahvaspordiüritustel. mõni tiba parem suusataja mõni rattasõidus kõvem :wink: .tundub et aktiivselt harrastab eestis sporti umbes 3000-4000 inimest. endal lähks suht normaalselt suusk oleks võinud parem olla ehk oleks kümme kohta üles kribinud kuid see pole eesmärk omaette.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 15. 02. 2005. 14:43

Gunnar kirjutas: Kasutasin ka siintoodud kuulutuse teenust määrimiseks ja mul küll määre lõpuni ei kestnud, juusiis sõitsin liiga aeglaselt, aga pärast 50 km pold libisemine kelkimist väärt, aga pidur toimis lõpuni igasugustes oludes
Mati kirjutas: PS! TOKO tiimi tehtud suusad (lippeks punane HF ja pidamiseks punane -1...-2) toimisid thumbs up , kuigi lõpus tundus lipe kehvenevat. Samas nagu üks vana sõber ütleb - lipet saab tõugetega oluliselt reguleerida Smile
Peeter kirjutas: BTW: Roonet, Kikkas &CO määritud suusad olid väga head thumbs up Tänud ka holdenile, kes kuulutuse üles riputas


Sain järelkommentaari ka määrdemeistrilt endalt:

Libisemine nõrgenes tõenäoliselt parafiini kulumisest, sest parafiini hea
kestvus 63km eeldab pidevalt hooldatud suuski, mil pole peale keskmist 15km treeningut põhja all veel ühtegi halli kohta. Suure õhu- ja lumeniiskuse tõttu lasi iga kulunud parafiiniga laik end kindlasti imemisefektiga märgata.

Selle sama niiskuse tõttu panime ka alumiseks kestvaks kihiks seekord HF parafiini (Toko sinise), selle peale läks libisemiseks Toko HF Orange
(kollase ja punase eelsegu). Lühikeseks distantsiks oleks pannud puhast
kollast, aga pika peal oleks see veel kiiremini kulunud. Kuna rada oli
siiski küllalt puhas, siis molübdeenivajadust ei olnud. Kallima paketi peale
läks Toko mix-pulber (kahe pulbri segu), mis andis kindlasti väga hea
efekti, pulbri peale oleks võinud veel isegi natuke uue lube fluori-tabletti
panna. Stardi analoog oleks eile olnud HF80 alla (ka vana hea SG6 oleks
sobinud) ja HF60 peale, pulbriks SFR30 ja natuke ka SFR99 fluoritabletti
algkiirenduseks.
Pidamiseks läks Toko roheline krunt alla ja -1-2 Carbon punane paksu kihina rauaga peale. Eilne lumi ei olnud eriti agressiivne ja lubas mängida vaid ühe paksu ja kindla kihiga. Libestamiseks kasutasime Rode Fluor-1-3 pidamise libestamiseks ja Rode 0-i pidamise karmistmiseks vastavalt vajadusele.
Stardi puhul oleksin valinud sünteetilise pidamise ja teinud vastavalt
tunduvusele valiku violeti, punase ja sinise vahel neid omavahel
kombineerides.

NB! Sellise pehme rajaga ei tohi suusk olla liiga pehme paindega, sest sel
juhul käib pidamisala pidevalt libisemisfaasis vastu maad ja libisemine on
kinni ka väga hea pulbrilahenduse korral - vana karu ikka tantsima ei
õpeta...

vot selline lugu seekord:-)


Minu jaoks tundub see olema nagu keemia tund kunagi koolipäevil :oops: , aga kokkuvõtteks võib öelda, et väga palju on libisemine-pidamine ka sõitjas endas kinni. Ise pingutasin ka alguses üle, väsimuse tõttu kadus õige tehnika ja suusk kippus tagasi andma. Taastudes tuli ka tehnika tagasi ja suusk pidas ideaalselt lõpuni. 8)

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 15. 02. 2005. 15:30

holden kirjutas:...Sain järelkommentaari ka määrdemeistrilt endalt:
Libisemine nõrgenes tõenäoliselt parafiini kulumisest, sest parafiini hea kestvus 63km eeldab pidevalt hooldatud suuski, mil pole peale keskmist 15km treeningut põhja all veel ühtegi halli kohta...
No võib-olla siis mul ses probleem oligi libisemise osas, kuna tegu oli suht koht tutikate suuskadega, millele küll esmane "õlitus" tehtud.

PS! Taustaks veel ühe tuttava kommentaar, kes võttis pulbriga variandi - suusk oli super!! Vot nii.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 15. 02. 2005. 22:28

kah kogemusi sõidust.
Esimesel 5-6 kilomeetril pidin äe koolema, kuskilt võttis talla alla jääd ja jäin rolleri raja pikal laskumisel seisma!!! :evil: :shock: Määritud Tartu Lõunakeskuse Siljaspordis, aga arvan et sattus ette mingi märg koht rajalt.
Pärast talla kraapimist ei pääsenud enam rajale ennem kui tagumise otsa üksikud tulid - lihtsalt ei olnud vaba ruumi. Hiljem pidin veel mõned korrad kraapima ja peale Palut hakkasid suusad lõpuks libisema. Selleks ajaks oli võhm väljas ja liikumine vaevaline. Jõudu oli, aga särtsu netu :cry: ...
PS. Täna käisin töö pärast korralises röntgenis ja peale seda määrati kümneks päevaks kodusele taastumisele - pildilt leiti lõpuni põdemata kopsupõletiku jäljed. Sealt ka eelnev rindkere valu jms selline jama ning ilmselt kadunud jõud(?). Lõpp hea kõik hea - palaviku ei ole ja rada sõidetud ajaga ÜLE seitsme tunni (aga lõpetasin :D ).
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 16. 02. 2005. 09:47

lisan veel kommentaariks holdeni jutu juurde
rode -1-3 või swixi VR 50 toimisid viimase pidamise kihina suurepäraselt
ise liialdasin rode 0 ga kuna proovimine toimus suusastaadionil ning seal kunstlume segus see ei võtnud eriti kinni. nii et mõnikord on suusatamises ka väga vähesest kinni paar kihti valesti ja ongi kööga enam ei libise korralikult. :shock:
analoogselt juhtumit mäletan rattavõistlustel kui kunagi paar aastat tagasi rakvere maratonil osa võistlejaid semislikkidega mutta möllama põrutasid :lol:

MiniBikini69
Rattur
Postitusi: 31
Liitunud: 24. 08. 2004. 10:11

Postitus Postitas MiniBikini69 » 16. 02. 2005. 12:06

Vanasti oli kuskilt võimalik TP aegu kah vaadata? Kus siuke koht võiks olla... seal soome lehel kyll ei paista.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 02. 2005. 12:51

MiniBikini69 kirjutas:Vanasti oli kuskilt võimalik TP aegu kah vaadata? Kus siuke koht võiks olla... seal soome lehel kyll ei paista.
Tartu Maratoni kodukal kõik olemas. Protokollid :arrow: Tulemused :arrow: 63km
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 16. 02. 2005. 12:55

MiniBikini69 kirjutas:Vanasti oli kuskilt võimalik TP aegu kah vaadata? Kus siuke koht võiks olla... seal soome lehel kyll ei paista.
Tartu Maratoni kodulehel on väljas protokoll koos vaheaegadega, vaheaegade võtmise kohad on arvatavasti, Matu, Kuutse ja Palu (see nii oma aegade järgi). Sealt saab endale teha exceli faili ja ka oma kohti jälgida. Sügisese TRM-i protokollis on vaheajad ja kohad vaheaja punktides eraldi välja toodud. Vast tehakse sellega ka nii, aga ehk näeme seda veidi hiljem.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 16. 02. 2005. 13:41

holden kirjutas:
MiniBikini69 kirjutas:Vanasti oli kuskilt võimalik TP aegu kah vaadata? Kus siuke koht võiks olla... seal soome lehel kyll ei paista.
Tartu Maratoni kodulehel on väljas protokoll koos vaheaegadega, vaheaegade võtmise kohad on arvatavasti, Matu, Kuutse ja Palu (see nii oma aegade järgi). Sealt saab endale teha exceli faili ja ka oma kohti jälgida. Sügisese TRM-i protokollis on vaheajad ja kohad vaheaja punktides eraldi välja toodud. Vast tehakse sellega ka nii, aga ehk näeme seda veidi hiljem.
Minu teada jah, kui andmebaasikutil vähe aega saab olema, siis teeb sarnase asja TRM-iga

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 16. 02. 2005. 23:38

Kohad vaheajapunktides pannakse ilmselt alles siis, kui protokoll lõplikuks ehk ametlikuks kuulutatakse. Pole ju mõtet asja mitu korda ümber teha. Seni võib igaüks kasvõi Exceli appi võtta.
Neil, kel ei lipanud/pidanud hästi ja kasutasid määrdeteenust. Ei maksa kohe määrijaid/määrdeid süüdistada. Klassikas suusa korralik toimimine sõltub peale määrde veel suusa seisukorrast, paindest ja sõitja tehnikast. Selleks et määrimine õnnestuks peaks määdemees teadma suusatajat. Usun et kindlasti panid spetsid alla parima 'harju keskmise' variandi. Ja näiteks Toko punktis, kust isegi väga hästi toimivad suusad sain öeldi et mine proovi ja kui midagi vähe/palju tule tagasi. Ei olnud kahjus aega eriti testida ja õnneks ei olnud ka vaja :) Tulemuseks oli senine parim maratoniaeg. Eks vahepeal ole muidugi rohkem trenni ka tegema hakatud :lol:
Oddo

Vasta

Mine “Üldfoorum”