Tartu Suusamaraton

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Tartu Suusamaraton

Postitus Postitas Gunnar » 05. 02. 2005. 16:12

Tuli ketserlik mõte minna 63 kilomeetri rajale, aga huvitas, et kas keegi on seda proovinud praktiliselt puhtalt jõusaali baasil?

Jõusaali teen 3x nädalas, ratast mitte ja suuska praegast 25 km vaba harjutand (10+15), tundus mõnus, lähipäevadega tahaks veel 30 km klassikat ka teha (15+15), et kas on lootust, et ma tunnen maratonist mõnu?

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 05. 02. 2005. 16:56

Noh, lõpus on alati mõnus olla. Peaks läbi tegema küll. Ise 2 aastat tagasi tegin läbi ka puhtalt maiteamille pealt. Siis talvel eriti ei liigutand ja läksin starti, suusa km oli ka heal juhul 20 :lol: , Esimesed 20 km sõitsin ilma pidamis määrdeta, ehk siis ainult käte jõuga, edasi sain kliistri alla ja läks ludinal.
Täna käisin Maratoni rajal sõitmas ka (esimest korda üle pika aja), ja vääga hea oli, rada on päris hea kah.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 05. 02. 2005. 17:18

Mul ka praegu siuke ketserlik mõte :) Sel nädalal olen käinud viiel korral Nõmmel uisku panemas. Enne seda sai viimati kooliajal suusatatud. Suusk on mul muidugi legendaarne. Visu CFR 1 aastast 1987. Sama mudel millega Kaia Parve laskesuusa MM radadelt kuldasid noppis. Tegu ongi pigem klassika suusaga niiet peaks TM rajale sobima küll.

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 05. 02. 2005. 19:57

Ei tapa maht (distantsi pikkus) vaid intensiivsus. Aga klassika puhul võivad saatuslikuks saada seljalihaste valu (kangus).

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

TSM

Postitus Postitas dr Holden » 05. 02. 2005. 20:16

Rootsis pidi olema teatud seltskond, kelle aasta tähtsaim üritus on Vasaloppeti (90km) läbimine ilma enne kordagi suusa peale astumata, ehk siis tegelaste suusasõidu kilometraazh ongi täpselt 90 km aastas. Aga läbi nad teevad, läbi valu ja võlu. Käisin ise vist 98-ndal Tartu maratoni nii saja kildi pealt sõitmas, polnd hullu midagi.
Öeldakse, et vähemalt kolm maratonipikkust peaks olema enne läbitud, aga no kui jõusaali on tehtud, ehk siis kuidagigi liigutud, siis võib küll. Alguses ei tohi kohe lambist minema tormata, peaks laskma uutel (suusa jaoks) lihastel veidi harjumatu liikumisega harjuda. Alates 30ndast km-st võib hakata tuld andma, siis juba lõpp paistab.
Soovitan kindlasti soola kaasa võtta, sest nii umbes 40ndal kilomeetril võivad harjutamata käed karmi krambi saada. See nii omast kogemusest - sõitsin 1986ndal aastal oma viiendat maratoni ja olin Palu TP-s (40km) kohtadel nii umbes alla saja. Siis tuli elu haamer ja lõpetasin 140ndana. Oleks soola olnud, oleks vast parema koha saanud.

Aga lambist proovijatele - edu!!! 8) 8) 8)

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 05. 02. 2005. 20:19

Igal aastal pean plaani teha korralik ettevalmistus - aga välja tuleb nagu alati :oops:

Nüüdki esimene sõit homme lühikesel avatud rajal ja siis järgmine nädal pikale :D !

Et mul pole plaani mingit kohta saada ja soovin ainult läbi libistada, siis on tavaliselt paras olnud taktika 'ühest toidupunktist teise'. Kokku sõitnud seitse korda ja pole kunagi kustunud - siiani ainult head mälestused :wink: .
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 05. 02. 2005. 22:15

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 14:25, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
taivos
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 13. 05. 2003. 15:07

Postitus Postitas taivos » 06. 02. 2005. 11:43

Mul ka peas väike kuradike ajab Tartu Maraton'ist osa võtma :wink: . Uisku olen sel aastal ikka maratoni distantsi jagu või natuke rohkemgi sõitnud, klassikat viimati vast 10-13 aastat tagasi.

Hetkel piduriks puuduvad klassikasuusad :cry: . Seega, kui kellelgi on vaba suusapaar mida valmis üheks sõiduks välja laenama, andke teada. Pikkust mul 186 cm ja kaalu 85 kg kandis.
Viimati muutis taivos, 06. 02. 2005. 15:20, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: TSM

Postitus Postitas tsainik » 06. 02. 2005. 12:20

holden kirjutas:...Alguses ei tohi kohe lambist minema tormata, peaks laskma uutel (suusa jaoks) lihastel veidi harjumatu liikumisega harjuda. Alates 30ndast km-st võib hakata tuld andma, siis juba lõpp paistab.
Soovitan kindlasti soola kaasa võtta, sest nii umbes 40ndal kilomeetril võivad harjutamata käed karmi krambi saada.
lisan siia ka oma allkirja, kes ma oma esimesel suusamaratonil 2001 klassikat sõitma õppisin :oops:
seega, kui soov ja tahtmine olemas siis allesjäänud nädal klassikale pühendada. eesmärk- võimalikult ökonoomne tehnika.
ise järgin kaht reeglit:
1. suusk korralikult pidama
2. esimesed 40 km tuimalt kellegi hea rahuliku tehnikaga veduri tuules- (tsainiku värk :roll: )

edu kõigile

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: TSM

Postitus Postitas dr Holden » 06. 02. 2005. 15:31

Ega ta kerge pole, tulin just Trummi-Harku radadelt, sõitsin 3 täisringi - nii umbes 50 km. Kusagil 35-36nda km-i peal hakkasid künnarnukkide ümbruse lihased reetlikult tõmblema ja viimase Harku ringi lõpuosas saingi laksu ära - käed krambis. Soola kaasas polnud, iga ringi vahel (intervall 17 km) jõin topsi sooja jooki ja sõin ainult paar tükki ?okolaadi. Eesmärgiks oligi ennast tühjaks sõita ja saada kindlust järgmise pühapäeva suhtes. (y)

Ilma soolata (eriti klassikat harjutamata) ära maratonile mine. Ise olen murendanud leiba ja soolaga üle puistanud, rullinud pallikesed - neid hea taskust enne joogipunkti põske pista ja kohe peale juua. Alusta tarbimist varakult, ära oota krampe. :!:

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 06. 02. 2005. 18:22

Kui on mingi treenituse foon ja suuskade abil edasiliikumine päris tundmatu pole, siis maksab minna. Enamus maratonisõitjaid sõidab vist langevas tempos, ehk siis kõrgest algtempost hakatakse juba pärast Matu TP-d veidi alla andma. Eks ta ole lihtsam, kuid peaasi et algtempo nii tappev ei oleks, et enne lõppu lausa surnud punkt tekib.

Mul oli ka plaan sõitma minna, nüüd aga võimalik, et haiguse tõttu jääb minemata ja koht 2. stardigrupis (201-500) vabaks.

Kasutaja avatar
Põtt33
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 09. 07. 2004. 20:09

Sai läbi..

Postitus Postitas Põtt33 » 06. 02. 2005. 19:03

Sai täna omal avatud rada läbitud. Ilm ei olnud nüüd küll kõige parem, niiskus tekitas pidamise alla jäidet ja tagasilibisemist ära hoidmiseks tuli kätega kõvasti vaeva näha. 10-12 kilomeetrit enne lõppu hakkasid käed juba ka väsima kuna lõpu osa oli enamjaolt paaristõugetes. Olen ise sellel aastal sõitnud kokku kuskil 200km ringis. Täpset läbimise aega ei tea aga kuskil 5 tunniga, mõni minutit siia-sinna. Kes tahab osaleda (klassikas) peaks ikka enne oma 150 läbi sõitma või siis käed ja selg peab füüsiliselt tugev olema (jalad ju ratturitel niigi head). Jõudu harjutamiseks ning 13.02.2005.a näeme.
Sa tüüna vändulit, ma koba kübalit...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 06. 02. 2005. 20:42

Tehke ära mehed, krt. :D Üldtreenituse taha teil asi ei jää, kama need suusakilomeetrid. Nt sõdurid teevad laiade puusuuskadega ka sõidu ära! :!: Samas pidamise osas ärge allhindlust tehke, laske kuskil korralikult määrida. Korralik pidamine annab vähemalt pool sõidumõnu. Kui kogemus puudub või on väike (tehnika ligadi-logadi), siis on seljavalu ka suht garanteeritud. Soola osas pole vaja kaasa vedada, kuna seda on tavaliselt ikka ka toidupunktides olnud (leib ja sool). Mina küll võtan võib-olla kaasa paar väiksemat soolakurki, seda hea mätsutada (soolane ja piisavalt mahlane). JA KINDLASTI JOOGE IGAS PUNKTIS. Riidesse pange pigem paksult kui liiga õhukeselt!
Jäljes näeme :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: Tartu Suusamaraton

Postitus Postitas tarmo » 06. 02. 2005. 20:44

Gunnar kirjutas:Tuli ketserlik mõte minna 63 kilomeetri rajale, aga huvitas, et kas keegi on seda proovinud praktiliselt puhtalt jõusaali baasil?
Mine aga anna tuld. Siin pole ketserlikku midagi, see on väga hea mõte. Tulime just avatud raja sõidult. Olime koos N-ga ja lasime vaikselt uisku, nii matkatempos. Enesetunne oli kogu sõidu ajal suurepärane, ei mingeid krampe, vaevusi ega ühtegi rasket hetke. sõiduaeg oli 4:05. suusakilometraazi enne 40 km uisku ja 15 km klassikat.
klassikaga muidugi nii lihtsalt ei lähe, sest ei oska sõita seda stiili. plaanin järgmine pühapäev aega 6h kanti.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 07. 02. 2005. 10:23

1983 läksin peale omades põhjana ca kokku 30 km nädala vältel harku metsas. -16 kraadi juures määrisin oma puusuusad pidamiskliistriga kinni ja enam maha ei saanud kuna ilm külm ja aeg lõppes otsa. aeg 7:13. mingeid krampe küll ei mäleta. puljong keeksiga maitses TP-des hea.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Re: Tartu Suusamaraton

Postitus Postitas www » 07. 02. 2005. 10:38

Gunnar kirjutas:Tuli ketserlik mõte minna 63 kilomeetri rajale, aga huvitas, et kas keegi on seda proovinud praktiliselt puhtalt jõusaali baasil?
jõusaali baasilt on seda maratoni väga hea sõita tuleb ainult ennast harimäeni kuidagi üles nügida ning edasi läheb kõik allamäge anna ainult paaris keppidega takka :lol:
endal on sel talvel baastreeninguks lumelaud :lol:

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 07. 02. 2005. 10:52

Kellel käed-jalad otsas on peaks selle maratoni läbi libisema igal juhul.

Ise olen läbi sõitnud 3 korda, vastavalt siis 12,13,14 aasta vanuselt ilma igasuguse eelneva trennita ja puusuuskadega. Mingitest määretest ei teadnud ma tookord kah midagi.

Kui siin nüüd täies elujõus sporltikud mehed räägivad, et peale mõndakümmet kilomeetrit surm kipub saabuma siis peaks küll kudumisele, tikkimisele ja muule tubasele tegevusele mõtlema spordi tegemise asemel :idea: :twisted:

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 07. 02. 2005. 11:19

matts kirjutas:Ise olen läbi sõitnud 3 korda, vastavalt siis 12,13,14 aasta vanuselt
Kui räägid pikast distantsist, siis sinna pääsevad sõitma kõige nooremana need, kellel maratoni toimumis aastal 15 eluaastat täitub ja see reegel on ka varem olnud... :?
I was made for this... :wink:

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

majutus

Postitus Postitas Gunnar » 07. 02. 2005. 11:27

sain majutuse, polegi nii tihkelt otepää suusahulle täis.

tegin eila 20 klassikat nõmmel ja jäin ellu, täna aint selg nats kange :) Liikusin praktiliselt aint paaristõugetega, kuna pidamist pold sellel jäisel rajal piisavalt, pehmel lumel pold probleemi.
Viimati muutis Gunnar, 07. 02. 2005. 12:27, muudetud 1 kord.

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 07. 02. 2005. 12:06

krt,ajate mulgi hamba verele.igathes-kui seee nädal saan 3-4 korda suuusatamas käia siis P on vist minek :) .
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

Kasutaja avatar
tõeline siga
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 02. 06. 2004. 08:51

Postitus Postitas tõeline siga » 07. 02. 2005. 12:20

Mul käis viimasel Tartu Maratonil kursavend, kes sai sünnipäevaks suusad ja oli enne maratoni läbinud 6 (kuus) kilomeetrit. Tuli roosa ja õnnelikuna tagasi ja lubas järgmine aasta jälle minna.

matts
Rattur
Postitusi: 199
Liitunud: 25. 04. 2004. 10:50

Postitus Postitas matts » 07. 02. 2005. 13:35

matts kirjutas:Ise olen läbi sõitnud 3 korda, vastavalt siis 12,13,14 aasta vanuselt
tann kirjutas:Kui räägid pikast distantsist, siis sinna pääsevad sõitma kõige nooremana need, kellel maratoni toimumis aastal 15 eluaastat täitub ja see reegel on ka varem olnud... :?
Ei oska kuidagi kommenteerida, sõitsin igatahes enda õige nime all ja ei mäleta et oleksin pidanud ka sünniaastat valetama.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2005. 14:01

matts kirjutas:
matts kirjutas:Ise olen läbi sõitnud 3 korda, vastavalt siis 12,13,14 aasta vanuselt
tann kirjutas:Kui räägid pikast distantsist, siis sinna pääsevad sõitma kõige nooremana need, kellel maratoni toimumis aastal 15 eluaastat täitub ja see reegel on ka varem olnud... :?
Ei oska kuidagi kommenteerida, sõitsin igatahes enda õige nime all ja ei mäleta et oleksin pidanud ka sünniaastat valetama.
Jo sa siis olid omal ajal lihtsalt teenekas pioneer :wink: :D
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2473
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Postitus Postitas AndreK » 07. 02. 2005. 14:06

Lühinovell
Minu esimene maraton

Kunagi ammu :roll: umbes aastal 1997 olin ma viina suitsu ja muidumees. Trennist ei teadnud ma sellel ajal midagi.
Ühel heal päeval otsustasime sõbraga, et läheme Tartu suusa maratonile. Mis seal siis ikka. Kuskilt sai suusad laenatud. Proovida sai neid maratoni eelsel laupäeval rolleri rajal. Veremaitse suus lajatasime tõuse. Tundus ok. Pidamist meil ei olnud, see eest oli olemas kõrgflooriga spets mäesuusa määret :twisted:. Seda ma siis sinna 6 kihti alla sulatasime.

Stardist virutasin kohe tugevate paaristõugetega minema... ja nii kogu 63 km. Mäest alla näitasin kõigile selga - mäest üles sõitis minust isegi mööda üks kipsis käega soome pensionär ja mees, kellel oli isoveri pakk selga teibitud... :roll: teistest rääkimata....
6 tundi ja 30 minutit hiljem saabusin elva jahilasketiiru. Tunne... see oli mega :!: metsik rõõm eneseületamisest. Kohe peale finishit tõusis palavik. Olin ikka ennast täietsi kooma tõmmanud.

Vot selline lugu.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2005. 14:18

AndreK kirjutas:...Kunagi ammu :roll: umbes aastal 1997 olin ma viina suitsu ja muidumees. Trennist ei teadnud ma sellel ajal midagi. ... Stardist virutasin kohe tugevate paaristõugetega minema... ja nii kogu 63 km. ... 6 tundi ja 30 minutit hiljem saabusin elva jahilasketiiru. Tunne... see oli mega :!: metsik rõõm eneseületamisest. Kohe peale finishit tõusis palavik. Olin ikka ennast täietsi kooma tõmmanud...
Ja selle eneseületamise pikaajalisi tagajärgi (loe tulemusi) võib iga üks protokollidest vaadata. Seega on faktiliselt kinnitatud, et tugevad ratturid sünnivad tühja koha pealt Tartu Maratoni läbinud inimestest! :D Seega kõik pühapäeval rajale :!: Peale finishit kraadiklaas alla ja kui on üle 37*, siis on tõenäosus, et teist saavad veel tugevad ratturid. Minul pole kunagi palavikku olnud peale Tartu Maratoni :? , MOTT.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 07. 02. 2005. 14:45

matts kirjutas:
matts kirjutas:Ise olen läbi sõitnud 3 korda, vastavalt siis 12,13,14 aasta vanuselt
tann kirjutas:Kui räägid pikast distantsist, siis sinna pääsevad sõitma kõige nooremana need, kellel maratoni toimumis aastal 15 eluaastat täitub ja see reegel on ka varem olnud... :?
Ei oska kuidagi kommenteerida, sõitsin igatahes enda õige nime all ja ei mäleta et oleksin pidanud ka sünniaastat valetama.
Oma mälu järgi sõitsin esimest korda 14-selt, mu vend aga 12-selt aga siis pidi isa võtma spordiartsi juurest tõendi, a la noor ja tugev poiss ning piisavalt treenitud. :)

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 07. 02. 2005. 15:26

.
Viimati muutis MaT, 29. 12. 2012. 14:25, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2005. 17:32

Et kui siis on clubberslasi hulgem Maratonile minemas, siis teeks üleskutse särgid selga tõmmata kel on. Kuigi number saab varjama enamuse (logo jne), oleks särk ikkagi äratuntav.

Ja kui kellelgi veel pole särki, siis pöörduge Erikr'i või Ermo poole. Kiired veel saaksid!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

KristjanS
Rattur
Postitusi: 2833
Liitunud: 26. 04. 2003. 09:41

Postitus Postitas KristjanS » 07. 02. 2005. 17:56

Mati kirjutas:Et kui siis on clubberslasi hulgem Maratonile minemas, siis teeks üleskutse särgid selga tõmmata kel on. Kuigi number saab varjama enamuse (logo jne), oleks särk ikkagi äratuntav.

Ja kui kellelgi veel pole särki, siis pöörduge Erikr'i või Ermo poole. Kiired veel saaksid!
no sedant küll et särgid selga ja värki aga kift oleks kui kogu punt ka koos on. kuna ma aga esimest korda vbla lähen seda sõitma siis saan stardikoha alles kuskil lõpus.otsuse osalemise kohta teen R.
"...selleks on spets vaha mis lastakse raami sisse jägendab ja vähendab kaalu..." - And it really works...
"Studies have shown that riding a bicycle everyday makes you more awesome than the general population!" - And it really works...

Velo Clubbers
Rattastuudio Jooks - muhedaim rattapood

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 07. 02. 2005. 18:40

Särgiga on siis hea sõita, kui sul on suusakombinesoon ja/või sooja 0-kraadi juures ehk rohkem. Kuhu sa särgi vesti või jaki alla paneks? :?

PS. Küsimus lihtsalt uudishimust, sest ega mul särki nagunii (veel) pole :lol:. Sõitma lähen kindlasti. Paar nädalatat põetud 'roiete-vahelise-lihase-närvi-põletik' :shock: on vist juba taandunud ja annab kergelt matkatempos libistada. Pühapäeval avatud raja lühem variant vähemalt ei tapnud.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 07. 02. 2005. 19:24

veloman32 kirjutas:krt,ajate mulgi hamba verele.igathes-kui seee nädal saan 3-4 korda suuusatamas käia siis P on vist minek :) .
nii te siin hullutategi inimesi- paraadile, paraadile... :P
nägin täna siis spordipoes clubberlannat, kes lubas pütilaudade ja puhtaks roogitud jõulukuuskedega pühapäeval joonele tulla :shock:
eks paistab
ühtset äratuntavat klubi riietusjoont on raske maratonil hoida, liibuv rattasärk kombe peal mõjuks koomiliselt, ega paistaks ka numbri alt välja.
muidugi võiks tahataskusse panna näiteks otsapidi pooltäis tagavarakummi...
punane teip ümber kepi...

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2005. 19:53

tsainik kirjutas:...ühtset äratuntavat klubi riietusjoont on raske maratonil hoida, liibuv rattasärk kombe peal mõjuks koomiliselt, ega paistaks ka numbri alt välja...
pole hullu, proovitud värk. näeb vähemalt Ilvese kombe peal täitsa norm välja.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 07. 02. 2005. 20:13

Lasin siis täna suusad pidamisele määrida ja tegin 1,5h Trummis-Harkus puhast klassikat. Ika KRDI raske oli. Hoopis teine ala kui uisu libistamine. Selg, triptsets, peopesad jms annavad täitsa tunda. Õnneks sain kogenud suusa-klassika hundilt mitmeid väärtuslikke vihjeid. Püüan need siis selle nädala jooksul oma kehale-ajule selgeks teha. Eks näis mis asjast välja tuleb.....

P.S Clubbersi särki ei hakka windstopperile peale tõmbama, aga mind tunneb ära kollase Hawaii/DHL rattavesti järgi. Ilmselt on eritunnuseks veel loppis klassikatehnika ning valju ähkimine :)

Kasutaja avatar
MaT
Rattur
Postitusi: 247
Liitunud: 25. 01. 2005. 13:46

Postitus Postitas MaT » 07. 02. 2005. 20:24

Kui juba huvitavatest kogemustest on kirjutatud siis minugi poolt üks. See sobiks pigem teemasse "rattameeste kummalised juhtumised suusamaratonidel" aga ei hakka nüüd selleks uut teemat tekitama. Olen paaril korral osalenud Finlandiahiihtol - see on Tartu Suusamaratoni taoline üritus Soomes. Trass 60 km, osalejaid olnud nii 3500..4000 kanti. Viimases joogipunktis 5 km enne lõppu pakutakse lahjemat leigeks aetud õlut. Tol korral pidasin minagi selle laua ääres kinni kuna koht esi 1000 sees oli enam-vähem kindel ja rohkemat tookord ei üritanudki. No tõmbasin siis 2 topsitäit rindu, kokku ehk 200g. Laua äärest minema pühkinud ei lasknud tulemus kaua oodata. Ei ole elu sees nii väike kogus mõdu nii kiirelt pähe hakanud. Õnneks möödus kilk niisama kiiresti kui oli tekkinud, kilomeetri pärast polnud enam midagi tunda. Vot selline juhus siis.
Tartu Rattamaratoni korraldajad võiks sellest eeskuju võtta ja viimases TP?s näiteks Sarvikut pakkuda - saaks nalja kui toitainetest tühjakstõmmatud organism ja kõrge pulss oma töö teevad.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2005. 20:31

UrmasL kirjutas:Lasin siis täna suusad pidamisele määrida ja tegin 1,5h Trummis-Harkus puhast klassikat...
Kui Trummis klassikat treenida, siis soovitan seda üleval osal teha. Neil täisringi tõusudel ei ole mõtet lõhkuda. Üleval on vähemalt kaks mõnusat sõidutõusu. Harku ring on liiga pikalt liiga sile, paaristõuked puha.

Üks lihtne nõuanne klassika sammu õppimiseks. Võtke sile lõik ja proovige sõita ilma keppideta. Käed pange seejuures siiski hoogsalt tööle. Ilma keppideta võtab keha ise juba enamvähem õige asendi (pigem püstine, et tõukel keharaskus ka suusa kinni vajutaks, põlv ei tohiks kõveraks minna). Ja püüdke sammu pikalt libistada.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 07. 02. 2005. 22:12

soovitaks kõige rohkem jalg juurde paaristõuget õppida. klassikalist jalalt jalale sõidustiili läheb tartu maratonil suht vähe vaja. ise eelistan valikute korral minimaalset pidamist ja head lipet. maraton saab lihtsalt kiiremini otsa :wink: . pehme ilma ja lumesajuga tuleb enamus 100ndast kohast tagapool sõitvatest suusatajatest tõusunukid nii või teisti kääri joosta. sula puhul tahke määrdega on lugu sama. samas annab aga perfektne libisemine tohutu eelise. soovitan ka oma tugevama jala suusa alla panna rohkem pidamist 75% tööd tehakse tegelikult ühe jala peal. sarnase strateegiaga võitis H. Westin 2x järjest tartu maratoni. :idea:
samuti kui ei pea siis sõita nii nagu vasaloppetil samm klassikat ja rajavahetus samm klassikat ja rajavahetus, see on reeglite järgi õige ning ei lähe uisutamisena arvesse :wink: .

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 07. 02. 2005. 22:49

www kirjutas:soovitaks kõige rohkem jalg juurde paaristõuget õppida...
pigem kehvema suusatajana (TM tippaeg 4:20) ütlen selle peale (y) . ka väsimuse korral parim tegelikult, vähemalt minu puhul.
www kirjutas:... ise eelistan valikute korral minimaalset pidamist ja head lipet. ... pehme ilma ja lumesajuga tuleb enamus 100ndast kohast tagapool sõitvatest suusatajatest tõusunukid nii või teisti kääri joosta... samas annab aga perfektne libisemine tohutu eelise...
aiman www kõva kogemust, kuid siiski ma soovitaks algajale/aeglasemale panustada pidamisse. miks, sest siis on võimalus ka väsimuse korral kas vahelduvat või jalg juurde paaristõuget lasta. ainult heale lippele panustades peaks puhtaks paaristõukeks ikka käed, õlavööde, selg ja kõhulihased vägagi tugevad olema (pluss tehnika, põlv konksus ja pool tõukest kadund) :!: olen sellist olukorda kogenud sundimatult Haanja martonil, kus lõpu poole on ilma muutuse tõttu pidamine sisuliselt kadunud ja nagu kits jääl :)
www kirjutas:...samuti kui ei pea siis sõita nii nagu vasaloppetil samm klassikat ja rajavahetus samm klassikat ja rajavahetus, see on reeglite järgi õige ning ei lähe uisutamisena arvesse :wink: .
a siis kaob ju osa mõnu ära, väikse petuga saavutatu ikkagi :)
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

M5
Rattur
Postitusi: 36
Liitunud: 25. 07. 2004. 16:15

kah maratonile minek

Postitus Postitas M5 » 08. 02. 2005. 00:30

Pole küll saanud mingit olulist suusatreeningut teha ja klassika kilomeetrid lausa olematud, kuid Tartu Nelikürituse raames lähen ja teen selle suusa ka ära :) Eks peale üritust saan sooritust komenteerida. Eesmärgiks distantsi läbimine keskmise pulsiga ja jõuda fini?isse enne ajavõtu sulgemist.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 08. 02. 2005. 09:26

Tagasihoidliku lõpu-otsa mehena soovitan head pidamist. Kui vähe sõitnud, siis väsinud mehel hakkab ka siledal maal tagasi andma ning hiljem reite ja kõhulihaste vaheline piirkond oi-oi kui valus!!! :evil:
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 08. 02. 2005. 11:31

[quote="AndreK"]Lühinovell
Minu esimene maraton

ja mees, kellel oli isoveri pakk selga teibitud...

pole just suusaalal spetsialist, kuid milleks võib distantsil seda isoveri pakki küll vaja minna?

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 08. 02. 2005. 11:32

maxspeed kirjutas:pole just suusaalal spetsialist, kuid milleks võib distantsil seda isoveri pakki küll vaja minna?
Samasugused talendid, kui need kes rattamaratonil robin hoodi kostüümis sõidavad või pruudi-peigmehe kostüümis vms.

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 08. 02. 2005. 12:33

mart2 kirjutas:Tagasihoidliku lõpu-otsa mehena soovitan head pidamist.

Lisan soovituse suusad ise määrida, kui just mõne väga hea määrijaga kokkulepet pole. Põhjuseid kaks:

1) Ilma küll ennustatakse, aga üllatused võimalikud - kui lased eelmisel päeval valmis teha ja tegelik ilm 2-3 kraadi teistsugune võib jama käes olla.

2) Masstoodang on masstoodang - miskipärast ei usu, et kui poes palju paare määrida toodud siis neile sama tähelepanu osaks saab mis ise oma ainsa paari määrimisele kuluate.

Arst lubab vist mul ka sõitma tulla, vormi pole aga suusad proovin libedaks teha :)

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 08. 02. 2005. 13:29

tsainik kirjutas:nii te siin hullutategi inimesi- paraadile, paraadile... :P
nägin täna siis spordipoes clubberlannat, kes lubas pütilaudade ja puhtaks roogitud jõulukuuskedega pühapäeval joonele tulla :shock:
Just nii, pütilauad on läikima löödud, elu kolmas suusasõit selja taga ja mina suhteliselt kindlalt pühapäeval stardis :D

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 08. 02. 2005. 13:47

marion kirjutas:Just nii, pütilauad on läikima löödud, elu kolmas suusasõit selja taga ja mina suhteliselt kindlalt pühapäeval stardis :D
no peab ütlema, et ma olen ikka väga meeldivalt üllatunud kui palju paadunud ratturitest plaanib selle ürituse läbi teha. TUBLID :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 08. 02. 2005. 14:28

maxspeed kirjutas:
AndreK kirjutas:Lühinovell
Minu esimene maraton

ja mees, kellel oli isoveri pakk selga teibitud...
Teisi ma lihtsalt panin, isoveri aga ... armastan. (surematu Tõnu Kark)

Vast tegi Isoveri firma oma töötajale osalemistasu välja tingimusel, et mees reklaamib oma firmat :lol:

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 08. 02. 2005. 14:36

Suusataja kirjutas: Lisan soovituse suusad ise määrida, kui just mõne väga hea määrijaga kokkulepet pole. Põhjuseid kaks:

1) Ilma küll ennustatakse, aga üllatused võimalikud - kui lased eelmisel päeval valmis teha ja tegelik ilm 2-3 kraadi teistsugune võib jama käes olla.

2) Masstoodang on masstoodang - miskipärast ei usu, et kui poes palju paare määrida toodud siis neile sama tähelepanu osaks saab mis ise oma ainsa paari määrimisele kulutate.
Vaidleks vastu. Kui ikka pole mitu talve järjest suuski määrinud, siis oma kogemus ei anna midagi.

Lisan siia tagasihoidliku reklaami, kui see ei sobi, eks siis koristage ära. Ise sain selle maili teel, mul on oma vend küllalt hea määrija, aga äkki kulub kellelegi clubberslastest see info ära :idea:

TERE!

Kui ilmataat rumalusi välja ei mõtle, siis on varsti oodata aasta suusa-tippsündmust harrastajatele nimega Tartu Maraton. Kord aastas toimuval üritusel pole mõtet mittetoimiva suusaga riskida. Et vältida osavõtjate närveldamist ja sabas seismist võistluseelsel päeval, teadmata, millist teenust ostetakse, siis on Risto Roonet & Simmo Kikkas team ette valmistanud järgneva skeemi

Toimime nii:
- suusad on võimalik tuua neljapäev-reede 10.-11 veebruar aadressil Pärnu mnt 139d/1, OÜ Seefeld kontorisse (Craft, AUM ja Andmevara siltidega maja, tuba 104), tel 6830770
- kui see pole võimalik, kirjuta meile aadress, kus kohast me võime ise suusad neil päevil peale korjata
- kui soovid samade suuskadega veel ka laupäeval rada proovida, too suusad hiljemalt laupäeval 12. veebruaril kl 17 Otepää Tehvandi staadionil asuvasse TOKO logodega suusamäärimise boksi
- SUUSAD SAAB KÄTTE MARATONIPÄEVAL ALATES KL 8.00 OTSE STARDIPAIGAST

Määrimise põhimõtted:
- Kasutame kõikide määrdefirmade parimat toodangut, et saada parim tulemus
- haltuurat ei tee
- pidamist testime kindlasti veel ka samal varahommikul, sest see on isegi tähtsam kui libisemine
- samade määrdevariantidega lähevad tõenäoliselt rajale ka mõned esikümne mehed

VÕIMALIKUD PAKETID:
VÕISTLUS (500 EEK)- sisaldab kõiki parafiine ja fluoripulbreid ja pidamismäärdeid, mida sel päeval on vaja kuni pinnatöötlusteni välja, kompromisse ei tehta!
HF (300 EEK)- nagu eelmine, aga ei sisalda kalleid fluoripulbreid
LF (200 EEK) - libisemise laeks jääb madala fluorisisaldusega parafiin (LF), pidamiselt ei koonerda
PIDAMINE(100 EEK) - kes soovivad libisemise ise määrida, võivad saada ka ainult tipptasemel pidamise, mis maratoni lõpuni kestab.

Kes oma suusa peale väga vihane on ja seetõttu maratoni ei taha sõitma minna, siis leiame ka mõned paarid häid laenusuuski.
Las suuski teevad määrdeninad, maratonisõitja peab end laupäeval juba rahulikult pasta ja halvaaga laadima :-)

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 08. 02. 2005. 14:55

holden kirjutas: Vaidleks vastu. Kui ikka pole mitu talve järjest suuski määrinud, siis oma kogemus ei anna midagi.
See reklaam kõlab hästi. Tõsi on, et üksi pusides ei jõua ega viitsi eriti testida määret - teed mingi variandi valmis ja loodad, et töötab. Kogemusega ka uhkeldada ei saa, oma jaoks määrin ja tavaliselt olen rahul, mitte küll alati.

Samas - ühe paari tegemisele kulub päris palju aega, kui tuuakse palju suuski võib kiireks minna...kui ilm muutub ootamatult ja hommikul mõni kraad külmem või soojem ei suuda seda suurt portsu suuski vist keegi ringi teha. See on ehk shanss üksiküritajatele :wink:

Kui palju kulutate aega võistlusteks määrimisele - mul kulub 2 paariga vaat et 2,5-3 tundi vist :(

Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 08. 02. 2005. 15:01

Asja võti on ikkagi, kes määrib. Isemäärimisel on minu mõõduka kogemuse kohaselt eelis võrreldes "tavalise spordipoega" (nimesid ei hakka nimetama, kuid olen saanud poest üsna kesiselt toimivaid suuski).
Paremate määrdemeistritega muidugi võistlema ei kipu.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 08. 02. 2005. 16:44

enamasti toimub ümbermäärimine kas siis pidamise lisamise või katmise teel külmema määrdega. lippamist ei pane keegi enne võistlust ümber. tavaliselt valivad ässad kahe kolme paari seast parima, määrdemeistrid on aga juba poolest ööst üleval :wink:
kui on üks või kaks paari võistlussuuski tuleks suusad siiski õhtul ette valmistada, võib kasutada varianti kus libisemine ja pidamise krunt ja siduskiht on määritud ning pidamine tõmmatakse alla stardipaigas.
roonet on määrdemeistrina kindlasti asjalikum kui mingi suva spordipoe kutt.
probleem on ehk täpses pidamisala ja kulbi määramises sellega seoses ka määrdekihtide paksuses. tavainimese suuska ei saa iial nii perfektselt toimima kui profi oma kellel on umbes samas kaalus määrdemeister ning kel on valida umbes 30 paari suuskade vahel.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Postitus Postitas tsainik » 08. 02. 2005. 17:20

[quote="Suusataja
Lisan soovituse suusad ise määrida, kui just mõne väga hea määrijaga kokkulepet pole. [/quote]

nii, jälle " kummiteema" püsti :lol:

kui just meeletut praktikat, teadmisi määrimises pole ära ise surgi. poodides ( norm poed) tehakse siuke kindlapeale ja harju keskmine suusk, mis pole harrastajale mitte paha.
vähemalt saad jäljes mäest üles.
pea kõik arvestatavad spordipoed, kes suuski määrivad saavad otepäält, tippude käest inffi, mis lumi on ja mida sportlasele ja mida tsainkule alla panna 8)
hea kui määrib inimene, kes tunneb su stiili ja soove (tsainik profisuuska pidama ei vajuta)

Vasta

Mine “Üldfoorum”