Hooaja lõpu heategevusüritus

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Hooaja lõpu heategevusüritus

Postitus Postitas kalle_100% » 07. 09. 2004. 21:02

Tundub, et Haanja100 on hooajale punktipanemise üritus. Peale seda toimuvad veel mõned krossid.

Mul on mõte, et nüüd võiksid tublid ratturid tulla ilma rattata tuttavatele kodukandi radadele metsa vahele ja teha seal reha, kühvli ja labidaga korda kõik mis korda annab teha.

Näiteks minu kodukandi lähedal Trummi rajal on ühel tõusul ohtralt klaasikilde maas. Teises kohas järsul laskumisel on suured mõhnad teel. Teeks need enne talve korda, et siis tunda heameelt paranevatest teedest ja rakkus kätest.

Oktoobri esimene nädalavahetus oleks sobiv aeg seda tegema. Kas meil on vabatahtlikke ja kogunemiste organisaatoreid üle Eesti?

VCEE võiks hüva ürituse toimumisest ka avalikkust PR-de kaudu teavitada, autahvli osalenutele üles sättida ja minu poolest ka VCEE märgi tublidele hooaja tegijatele välja anda :-)
Ratas ribadeks

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 07. 09. 2004. 21:16

trummi rajale näiteks olen mina vägagi nõus mõni päev oma panust tulema andma.
tuleb leppida aeg ja kell kokku ja loota et mdiagi tähtsamat ees ei oleks.

vahur
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 05. 08. 2004. 20:38

Postitus Postitas vahur » 07. 09. 2004. 21:40

Oleksin isegi tulija oktoobri esimene nädalavahetus, siis on ehk lootust see talv ilma suuski murdmata seal rajal sõita :D Ja ka rattasõidul pisut ohutum laskumine ei teeks paha, see suvi juba 2 korda üle juhtraua lennatud Trummi silla laskumisel :(
Teine koht, mida võiks korrastada, on Harku metsa rajad, eriti tagaosas olev kraaviäärse sirge lõpp, kui seal neid auke saaks nt. killustikuga täita, siis saaks ka märjema ilmaga tavasõitjad ning jooksjad sealt läbi ilma poriseks saamata. Seni on head inimesed kraave kaevanud, et neid lompe kuivatada (respect!), kuid sellest jääb pisut väheks. Aga see nõuab suuremaid investeeringuid vast, millele peaks nt. linnavalitsus õla alla panema (kuigi kui mill leitakse tunneli ehitamiseks, siis võiks ka mingi raha leida koorma killustiku transpordiks sinna radadele, usun et killustiku laialikühveldajaid vast leiaks ikka).

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Hooaja lõpu heategevusüritus

Postitus Postitas Andrus K » 08. 09. 2004. 07:55

kalle_100% kirjutas:Mul on mõte, et nüüd võiksid tublid ratturid tulla ilma rattata tuttavatele kodukandi radadele metsa vahele ja teha seal reha, kühvli ja labidaga korda kõik mis korda annab teha.
mõte, hea kuid kuhu lööktööliste salgad suunata :) :?:
kalle_100% kirjutas:Näiteks minu kodukandi lähedal Trummi rajal on ühel tõusul ohtralt klaasikilde maas.
Eile polnud just rattailm ja käisin trummis jooksmas. Mingeid kilde ei näinud. Pole ka enne näinud.
kalle_100% kirjutas:Teises kohas järsul laskumisel on suured mõhnad teel. Teeks need enne talve korda, et siis tunda heameelt paranevatest teedest ja rakkus kätest.
sa vist pead silmas suusasilla laskumist ja "tagumist laskumist".
Trummi ringil on õigus vist töid toimetada vaid neil või siis nende nõusolekul.

Suusasilla laskumine tehti minu mäletamist mööda kusagil juunis peale esimesi suuri vihmasid korraks korda, kuid nüüd on vist käega löödud. Aga rattaga ja joostes saab sealt ikka alla. Enne talve on igal aastal suurem raja parandamine toimunud minu meelest trummis.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Re: Hooaja lõpu heategevusüritus

Postitus Postitas kalle_100% » 08. 09. 2004. 08:20

Hakatuseks tahaks öelda, et üleskutse ei puuduta ainult "Trummi rahvast", vaid kõiki inimesi, kes on oma rattaga käinud looduses sporti tegemas ja kellel istub hinges "roheline mõtteviis".
Selleks, et üritusest asja saaks, oleks vaja võimalikult palju kaasalööjaid.

Mis Trummi ringi puutub, siis tagasiside on asine. Ja ida rohkem infot muret tekitavate kohtadest tuleb, seda parem.
Klaasikilde (ja mitte vähe) on ohtralt maas asfalditõusu kõrval oleval suusatõusul.
Mis toda suusasilla laskumist puudutab, siis tunnistan, et mul jääb puudu kompetentsist, mida täpselt tolle kohaga teha. Näen, et mäenõlval ja raja kõrval on hulgaliselt liiva, mida üles vedada, kuid kas see ka püsivat tulemust annab... Aga selleks on olemas eksperdid, kelle käest täpselt järgi küsida.

Ma usun, et Trummi ringi haldajal pole midagi vabatahtlike armee vastu. Nii nagu ka Nõmme LOV-l. Ma võtan nendega ühendust.

Kui samalaadne üritus on aset leidnud enne igat talve, oleks kasulik teada, kelle eestvedamisel see toimus.

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Trummi ringi korrastamine

Postitus Postitas kalle_100% » 09. 09. 2004. 11:53

Nii-nii, asi on konkreetseks muutunud. Sain kontakti nii LOV-i esindaja kui ka Nõmme Spordikeskuse direktoriga (hr Toomas Klaseniga).

Trummi ringi korrastajatele teadmiseks, et üritus on esialgsete kavade järgi plaanitud 2.oktoobrile (laupäev) kl. 10:00. Aega läheb nii 4 tundi, misjärel osalistele on olemas saun. Vahepeal saab ka kuuma jooki nautida. Kaasa võtta lapsed ja muud pereloomad :-)

Spordikeskus omalt poolt kindlustab osalejad töövahenditega, prügikottidega ja prahi äraveoga.

Mis puudutab suusasilla laskumist, siis selle kohta rääkis TK, et sealt uue suusatunneli ehitusest järele jääv liiv kasutatakse eeskätt ära Trummi radadel. Kaasa arvatud suusasilla laskumisel. Lisaks puistatakse rajale saepuru. Selline tegevus tuleb seal teha ilmselt iga aasta. Kui mõistlikumat ideed ei leia. Niipalju veel, et aeglasemad liikujad ning kiiremad liikujad eraldatakse.

Head inimesed, endke teada, kes tulemas on ja mitmekesi tulete. Mina plaanin ka lapsed kaasa võtta.

Meedia saab ka pärast üritust teavitatud (Nõmme Sõnumid).
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 09. 09. 2004. 12:34

Ise kahjuks pikemalt etteplaneeritud ürituse tõttu osaleda ei saa, kuid soovin omaltpoolt organiseerijatele jõudu ja õnnestumist. Loodan, et jätkub jõudu muuta see üritus traditsiooniliseks. Minu kogemus näitab, et veel suht raske on Eestis kedagi ühiskondlikus korras vabatahtlikult kaasa aitama saada (EOS Tallinn GP ja vabatahtlike kogemus), kuid mida rohkem sellelelaadseid üritusi toimub, seda rohkem kogemust ja loodetavasti ka osalejaid.

Meie klubi poolne panus (koos EEC sarja maratonidekorraldajatega) rattamaailma parandamisse läbi heategevuse on ka sellel aastal läbi Lennart Rooti nimelise fondi.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 09. 09. 2004. 12:36

2. okt paraku mulle ei sobi.
Muidu tuleksin hea meelega :(
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Ants1
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 19. 08. 2004. 10:29

Postitus Postitas Ants1 » 09. 09. 2004. 12:37

Ma olen kindel tulija.Tuleme kahekesi.

vahur
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 05. 08. 2004. 20:38

Postitus Postitas vahur » 09. 09. 2004. 12:54

2 oktoober sobib, tulen.

gandalf
Rattur
Postitusi: 523
Liitunud: 02. 06. 2003. 13:55

Postitus Postitas gandalf » 09. 09. 2004. 13:18

SL kirjutas:Ise kahjuks pikemalt etteplaneeritud ürituse tõttu osaleda ei saa, kuid soovin omaltpoolt organiseerijatele jõudu ja õnnestumist. Loodan, et jätkub jõudu muuta see üritus traditsiooniliseks. Minu kogemus näitab, et veel suht raske on Eestis kedagi ühiskondlikus korras vabatahtlikult kaasa aitama saada (EOS Tallinn GP ja vabatahtlike kogemus), kuid mida rohkem sellelelaadseid üritusi toimub, seda rohkem kogemust ja loodetavasti ka osalejaid.
Minul jälle Suusa MK, Suverulli ja 100 väiksema ürituse ajavõtuteamide komplekteerimise näol just vastupidine kogenus. Inimesed vabatahtlikuna nõus kaasa lööma küll. Rohkem on probleem infi viimisel inimesteni. Suuremate ürituste puhul on pigem vastupidi - keda seekord välja jätta :)

Üleskutse ka Rakverelastele - kui 2 oktoober oleks sobilik, miks siis mitte ka Rakveres miski aktsioon läbi viia?

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3972
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 09. 09. 2004. 13:26

Ka Tartu kandis oleks mõndagi teha. Näiteks Raadi krossiraja üks laskumine on kujunenud lausa prügimäeks.
Samas kui Raadi krossirajal toimub ka sügiskross, siis kui palju hoolitsevad korraldajad sellise "as-is" raja eest?

Aga kalendrisse vaadates tuleb nentida et 2. oktoober olen mina ja kindlasti mõned veel Tihemetsas.

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

2. oktoober läheneb

Postitus Postitas kalle_100% » 28. 09. 2004. 12:45

Hei sõbrad, ega Te pole unustanud 2. oktoobrit ja enda sisimas peituvat loodusesõpra?

Nüüd on Haanja100 läbi ja näpud sügelevad uute asjade järele :-)
Vahepeal kuulsin sõbralt, et Nõmme Sõnumid olla meie heategevusplaanid ilusti ära märkinud. Samuti on ka Sportklubi saidil meiega seonduv infojupp üleval.

Helistasin neile taas üle hulga aja (Toomas oli vahepeal ära). Ja vestlesime ka konkreetsete tööde teemal.
Sain teada, et täna-homme tulevad kohale liivakoormad üle raja. Need on vaja korda teha (laiali ajada ja tasandada). Tööd jätkub kuhjaga.
Hobuka tõusu killukorjamist ei pea tegema, liiv lihtsalt matab selle.

Teiseks vestlesime täiendavate märkide teemal (inspireerituna kokkupõrgetest, mis seal juhtuvad). Pakkusin välja variandi, et teeme kilepaberitest täiendavad viidad või värvime keelumärgid teisele poole puu külge. Toomas ütles, et parem räägib Liptoniga ses asjas üle. Ja teiseks toimub võsalõikamine, et pimedaid nurki vähemaks saaks.
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Re: 2. oktoober läheneb

Postitus Postitas Märt » 28. 09. 2004. 12:52

kalle_100% kirjutas:Nüüd on Haanja100 läbi ja näpud sügelevad uute asjade järele :-)
Vahepeal kuulsin sõbralt, et Nõmme Sõnumid olla meie heategevusplaanid ilusti ära märkinud. Samuti on ka Sportklubi saidil meiega seonduv infojupp üleval.
Sportkeskuse sõnumit lugedes tekib küll küsimus, et mis selle "laupäevaku" sisu on. Mingi jalgratturite laupäevane mõõduvõtt koos saunaga?

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Postitus Postitas SK » 28. 09. 2004. 16:09

No ma olen ka vast laupäeval Nõmmel tegija, sest neid radu olen juba algklassidest peale erinevate spordivormidega ekspluateerinud, teinekord võiks seal ka midagi kasulikku ära teha. Sodin kohe märkmikku ja kui vahepeal veeuputust ei tule, siis olen platsis.

baddog
Rattur
Postitusi: 145
Liitunud: 15. 04. 2004. 00:56

Postitus Postitas baddog » 28. 09. 2004. 19:19

Kas siis põhimõtteliselt on iga ilmaga laupäeval seal spordikeskuse läheduses(ubes võiks mingi koha välja pakkuda, kasvõi seal samas spordikeskuse territooriumil) ommikune kogunemine?

vahur
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 05. 08. 2004. 20:38

Postitus Postitas vahur » 28. 09. 2004. 19:38

Mingi nupukese võiks panna ka uudisgruppidesse, nt. ee.hobi.velo ja ee.sport.suusatamine, usun et seal võib olla inimesi, kes asjast huvitatud, aga siin ei käi. Paneks isegi, aga puudub täpne info (sportkeskusele ei saa ligi praegu).
Lisaks võiks laupäevaku korras ka puudelt lehed maha võtta, et ei juhtuks nii, nagu möödunud aasta, kus oktoobri lõpus tuli lumi maha ning täielikust suusasõidu mõnust jäi puudu ainult tuulega maha rebitud ning rajale pudenenud lehtede poolt kaunis ettearvamatuks muutunud libisemine.
:twisted:

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: 2. oktoober läheneb

Postitus Postitas Oliver » 28. 09. 2004. 19:47

Märt kirjutas:Sportkeskuse sõnumit lugedes tekib küll küsimus, et mis selle "laupäevaku" sisu on. Mingi jalgratturite laupäevane mõõduvõtt koos saunaga?
Ega seal neid variante palju ei ole, laupäevak on ikka laupäevak - mäletad küll ju kuidas kommunismi ehitati (Lenin vaidles veel mingi nagaga, kes palgi jämedama otsa saab).

Olen tulija, räägin tuttavatega, vast tuleb mõni rattur/suusataja veel kaasa.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Postitus Postitas dr Holden » 28. 09. 2004. 19:49

Tulen vist ise ka, mul ju teine elukoht Nõmmel. Ainult vist tervet aega ei saa olla, pean lõuna paiku oma keskkõrvapõletikuga last hoidma. Kindlasti oleks vaja teada kogunemise kohta ja mida vajadusel kaasa võtta. Aeg oli vist 10.00 :?:

Kasutaja avatar
Märt
Rattur
Postitusi: 265
Liitunud: 05. 05. 2003. 12:06

Re: 2. oktoober läheneb

Postitus Postitas Märt » 29. 09. 2004. 07:56

Oliver kirjutas:
Märt kirjutas:Sportkeskuse sõnumit lugedes tekib küll küsimus, et mis selle "laupäevaku" sisu on. Mingi jalgratturite laupäevane mõõduvõtt koos saunaga?
Ega seal neid variante palju ei ole, laupäevak on ikka laupäevak - mäletad küll ju kuidas kommunismi ehitati (Lenin vaidles veel mingi nagaga, kes palgi jämedama otsa saab).
Seega...? Kuidas on laupäevane üritus kommunismi ülesehitamisega seotud? Mu point oli see, et kui isegi keegi juhuslikult satubki praegusel ajal külastama sportkeskuse veebi, siis ei ole üheselt arusaadav, mis sorti üritusega tegemist on, seega sellest kanalist abikäsi tõenäoliselt ei tule.

Oleks veel väga hea, kui "laupäevaku" tulemused saaksid nende lehel suurelt üles koos tehtud ja tegemata tööde nimekirjaga, et äkki siis uusi abilisi ka edaspidi tulemas, kui on näha mis tehtud ja mida oleks vaja teha.

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Selline teade läks laiali

Postitus Postitas kalle_100% » 29. 09. 2004. 09:48

Espordi tegijatele ja uudisgruppidesse läks selline teade:

Hei spordisõbrad!

Üks hooaeg hakkab taaskord otsa saama.
Ratturid panid hooajale põhipunkti suurt kõlapinda leidnud Haanja100 mägiratta maratoniga.
Kalendrisse on jäänud mõned sügiskrossid, kuid suurem osa rattureid mõtleb oma truu ratta talvekorterisse paigutamise peale.

Seoses hooaja lõpuga kutsume üles kõiki aktiivseid spordisõpru, kellel istub sees "roheline mõtteviis", osa võtma heakorratöödest.
Siis saame korda teha silma riivavad kohad tuttavatel treeningradadel. Vastu talve on see viimane võimalus. Kui Sinu kodukandis on kohti, mis lausa kutsuvad abikäte järele, siis võta kaasa reha, labidas ja pere-sõbrad-tuttavad ning õienda see asi ära.

Meie abikäed velo.clubbers.ee foorumist koos Nõmme Spordikeskusega on otsustanud võtta osa 2. oktoobril toimuvast "laupäevakust" ja teeme niipalju kui jõuab, korda Trummi terviseraja. Ootame kaasa lööma kõiki, kes tunnevad soovi saada käed mullaseks ja rakud pihkudesse ning oma silmaga tunda rõõmu töö tulemustest.

Nõmme Spordikeskusest teatati, et Nõmme suusatunneli ehitusest ülejääv liiv kasutatakse ära spordiradadel. Kõige rohkem abikäsi on vaja, et liiv korralikult rajale laotuks ja siis kõvaks tambitaks.

Kogunemine on Nõmme Spordikeskuse (Külmallika 15a) juures kl. 10:00
Spordikeskusest varustatakse meid töövahenditega ja näidatakse ette kohad, mis tuleb korda teha.

Kell 14:00 on kõigile osalejatele soe saun (võta saunaasjad kaasa!)

Kohapeal jagavad muljeid Spordikeskuse juht Toomas ja Haanja100 ürituse korraldaja Ivar.

Ürituse kohta leiab teemaarendust ratturite foorumis:
viewtopic.php?p=49336

Põgus informatsioon "laupäevaku" toimumise kohta on avaldatud Nõmme Sõnumites ja Nõmme Spordikeskuse koduleheküljel.


Kohtumiseni laupäevakul!

velo.clubbers.ee aktivistid
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Selline teade läks laiali

Postitus Postitas Alvaro » 29. 09. 2004. 11:17

kalle_100% kirjutas:Kohtumiseni laupäevakul!
Kahju, et üritused kattuvad. Tihemetsa on täiesti möödapääsmatu, kui midagi hullu ei juhtu.

vahur
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 05. 08. 2004. 20:38

Postitus Postitas vahur » 29. 09. 2004. 16:25

Mnjah, natuke imelik oli suusagrupist lugeda teadet, mis algas sõnadega:
Üks hooaeg hakkab taaskord otsa saama.
:D
Aga küsiks, et kas konkreetsemalt on teada, kuhu tulla? Kas mööda tänavat väravast sisse ning sinna riietusruumide juurde? Või tuleb aia taga 'harjutusväljakul' kogunemine? Või avatakse vahepealsed väravad ning saab otse läbi, kui tarvis?

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Luureandmed

Postitus Postitas kalle_100% » 01. 10. 2004. 13:05

Tänased luureandmed näitasid, et kohaleveetud liiv on ilus ja puhas ning Toomas juba aktiivselt toimetab hobuka nuki kallal.
Toomas on pisut omapoolset agitatsiooni teinud ja homme pidid tulema Tallinna linnaosadest mitmed tegelased. Nõmme linnaosavanem lubas käe külge panna.
Homme on nii autoga kui ka rattaga tulijatele parkimiseks piisavalt vaba ja turvalist ruumi. Tuleb sõita Trummi tänavale ja siis Külmaallika ristmikule. Edasi juba juhindudes siltide ja intuitsiooni järgi, kuni oledki Spordikeskuse retrostiilis maja juures.
Kes tulevad väikeste lastega siis ilmselt tuleks töövahendid ise kaasa võtta, sest pisipõnnidele vististi suurte riistapuud ei sobi...
Kohtumiseni homme kl. 10:00 Spordikeskuse maja juures!
Ratas ribadeks

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Re: Luureandmed

Postitus Postitas Andrus K » 01. 10. 2004. 13:16

kalle_100% kirjutas:kuni oledki Spordikeskuse retrostiilis maja juures.
!
OT, aga maja lammutati juba kuu aega tagasi maani maha. Aia sees on hetkel püsti vaid see uus maja.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
kalle_100%
Rattur
Postitusi: 158
Liitunud: 30. 06. 2004. 13:22

Tehtud, rakud peos!

Postitus Postitas kalle_100% » 03. 10. 2004. 18:43

Suured tänud kõigile osalistele. Täna heategijatele said korda suusasilla laskumine ja selle kõrval olev tõus. Visuaalselt polnud teha just väga palju, aga tegelikkus näitas, et kätetööd tuli kõvasti teha. Valatud higi ja vaev tegi selgeks, et "loodusjõudude toel" ei püsi ükski rattarada korralik.

Usutavasti said ratturitest heategiad (kohapeal tutvustasid end oliver, baddog, holden ja vahur) füüsiliselt hea trenni ära tehtud. Nimelt labidaga liivaloopimine arendab kätetugevust ja selja seda osa, mis peaks käte ja jalgade jõudu ühendama rattasõidul (treening a la karate Kid :-) ).

Kokku olid kogunenud 15 meest-naist, kellest enamus Toomase initsiatiivil.

Tänan kõiki teisi, kes siin foorumis heasoovlikkust üles näitasid ja loodan, et järgmine kord, kui Trummi rada abi vajab, on ratturid taas platsis.
Ratas ribadeks

Vasta

Mine “Üldfoorum”