Helkurid ja politsei

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Matkaja
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 09. 09. 2003. 08:46

Helkurid ja politsei

Postitus Postitas Matkaja » 08. 07. 2004. 14:26

Tekkis selline küsimus, kui palju rahvast omab ratastel helkureid? Ja kas on ka politseiga tegemist olnud helkurite puudumisel :?: Teatavasti peab jalgrattal olema:
vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane helkur;
pimeda ajal või halva nähtavuse korral sõites ees valge ja taga punane tuli või viimast asendav punane helkur.
Enda rattal sellised vidinad puuduvad ja õnneks politsei pole ka veel tülitanud :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 08. 07. 2004. 14:31

sügisest kevadeni on rattal punane vilkur ja kummiga käib käele valge vilkur. kodarates küll midagi pole.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Kaspar
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 11. 06. 2004. 10:45

Postitus Postitas Kaspar » 08. 07. 2004. 14:51

Olen suurem osa ajast sõitnud ilma helkuriteta ja siia maani pole politseiga probleeme olnud. Pimedal ajal sõitmist katsun vältida ja kui sõit jääbki hämarale ajale siis hoia silmad/kõrvad hästi lahti, et "probleeme" vältida.

Kasutaja avatar
tarts
Rattur
Postitusi: 391
Liitunud: 17. 05. 2004. 12:05

Re: Helkurid ja politsei

Postitus Postitas tarts » 08. 07. 2004. 14:52

Matkaja kirjutas: Enda rattal sellised vidinad puuduvad ja õnneks politsei pole ka veel tülitanud :)
Mis sa politsei pärast muretsed? Kui elu armas on siis pane need asjad endale või rattale kähku külge. Abiks on need kindlasti ja varsti märkad, et korralike helkuritega varustatud ratturile tehakse ka oluliselt vähem napikaid :)

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 08. 07. 2004. 15:30

Milleks politsei? Selliste asjade eest hoolitsen ikka ise. Tegu ikkagi minu ohutusega, mitte politsei omaga. Niiet mul kodarates 2*2 helkurit, ees valge, taga punane helkur ning lisaks ees kollane tuli ja taga vilkuv punane tuli.

Kasutaja avatar
alar
Rattur
Postitusi: 507
Liitunud: 03. 01. 2004. 21:48

Postitus Postitas alar » 08. 07. 2004. 15:36

Mul ees valge, taga punane ja kummaski rattas üks valge kahele poole helkiv helkur. Huvitav kui nüüd tõesti Politsei hakkaks seda kontrollima, kas siis valge helkur rattas on sama nagu Ameerika autodel punased suunatuled, mis tuleb Euroopas arvele võtmisel asendada oraanzidega?

Kasutaja avatar
Intzz
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 05. 2003. 22:30

Postitus Postitas Intzz » 08. 07. 2004. 16:08

Pange jah kodaratesse helkureid, jube hästi hakkab ratas viskama

omal ei ole ja ei pane ka

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 08. 07. 2004. 16:25

Intzz kirjutas:Pange jah kodaratesse helkureid, jube hästi hakkab ratas viskama
Niipalju ta kah ei viska et sügisel-talvel sõitmist segaks.

Endal trennirattal on pimedal ajal ees helkur+valge tuli ja taga helkur+punane plinkiv tuli.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 08. 07. 2004. 18:12

Intzz kirjutas:omal ei ole ja ei pane ka
oot-oot, kui ma su nägu avatarilt vaatan, kas sa mulle hämaras, 2001 siis olid kah ilma ühegi helkurita, rattaga masinasse, ca 19.00 sept, ette ei sõitnud, Tln Sütiste teel? Tundud küll sama persoon olevat, kelle ma Mustamäe kiirabisse viisin. Lõug oli viltu (lõime kohapeal paika) ja rangluu puruks. Tuli ka politsei, kes su süüdlaseks korrigeeris. Su vanematel on siiamaani ca 3600.- maksmata.
Viimati muutis mart, 08. 07. 2004. 20:35, muudetud 1 kord.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Rattur
Rattur
Postitusi: 40
Liitunud: 28. 07. 2003. 15:03

Postitus Postitas Rattur » 08. 07. 2004. 19:12

ot: esikodarates olevad helkurid võivad väga lihtsalt Teid yle lensku ajada, tuttav rääkis, kuidas tal sõbral mäest suurel kiirusel alla sõites helkur lahti tuli ja sõitja maandus väga kurvalt.

Enda rattal ees ei ole helkurit(lenksu peal oli ja mulle seal ei meeldinud) samuti ei ole kodarates, kuid taga sadula all on olemas(ei sega seal ju kedagi).

Üldiselt soovitaks ikka kasutada neid, nagu öeldakse, et helkur on odavaim elukindlustus.

Kasutaja avatar
west
Rattur
Postitusi: 83
Liitunud: 15. 04. 2003. 09:32

Re: Helkurid ja politsei

Postitus Postitas west » 08. 07. 2004. 21:01

Matkaja kirjutas: :?: Teatavasti peab jalgrattal olema:
vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane helkur;
pimeda ajal või halva nähtavuse korral sõites ees valge ja taga punane tuli või viimast asendav punane helkur.
Teatavasti peaks sul lenksu küljes mingi kell või pasun ka olema....
Eelkõige ise tead kui kõrgelt oma elunatukest hindad ja end teistele märgatavaks tahad teha.
Minul rattal ees valge ja taga vilkuv punane helkur ning olenevalt olukorrast teinekord ka natuke silmapaistvam riietus.

frost31
Rattur
Postitusi: 23
Liitunud: 16. 05. 2003. 11:39

Postitus Postitas frost31 » 08. 07. 2004. 21:29

talvel ja pimedal ajal kasutan esi- ja tagavilkurit. Suvel helkureid ei kasuta, kui just hämaras ei sõida. suvel sõidan umbes kella kolme paiku niiet helkurist poleks mingit kasu.

Kasutaja avatar
Intzz
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 05. 2003. 22:30

Postitus Postitas Intzz » 08. 07. 2004. 22:39

mart kirjutas:
Intzz kirjutas:omal ei ole ja ei pane ka
oot-oot, kui ma su nägu avatarilt vaatan, kas sa mulle hämaras, 2001 siis olid kah ilma ühegi helkurita, rattaga masinasse, ca 19.00 sept, ette ei sõitnud, Tln Sütiste teel? Tundud küll sama persoon olevat, kelle ma Mustamäe kiirabisse viisin. Lõug oli viltu (lõime kohapeal paika) ja rangluu puruks. Tuli ka politsei, kes su süüdlaseks korrigeeris. Su vanematel on siiamaani ca 3600.- maksmata.
vaevalt küll.

tegelikult on nii, et pimedas ei sõida kuna minusugustel pole siis eriti midagi teha. Ise oman sarnast kogemust nagu eelpool kirjeldati - helkur tegi piuuu... ja mina olin võsas

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 08. 07. 2004. 23:38

2+2 kollast helkurit ratastel, ees valge helkur, taga vilkuv tuluke. Sõidukingadel taga helkur, kiivril vist samuti taga helkur, kui pikad püksid, siis jalas helkurpaelad, kilejopel helkurribad, sõidupükstel vist samuti mingi helkur, kuni kevadeni oli veel esilatern. Kui matkan, siis on pakiraamikottidel ka helkurribad - olen vist üsna nähtav, aga napikaid tehakse ikka. Politseiga kokkupuuteid pole. Asisem esilatern on päevakorras - pole otsustanud, millist osta. Tuleks vist ette mingi dioodidega ajutine vidin osta, sest muidu põrkan veel pimedas mõne valgustamata ratturiga kokku. Valdeku tn poes selline vist 76 kr.

anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

Postitus Postitas anthrax » 09. 07. 2004. 00:59

Päris huvitavat keepsu-tuuningut saab teha kleepshelkuritega... sõber sai seda, millest tehakse liiklusmärke...

vana
Rattur
Postitusi: 5
Liitunud: 07. 06. 2004. 09:08

Postitus Postitas vana » 09. 07. 2004. 08:18

Pimedal ajal sõidan praktiliselt vaid hilissügisel ja talvel. Selleks kasutan reflektorribaga pöidasid (väga toimekad, asendavad neid kodaratele kinnituvaid kobakaid!) ja sadulakoti külge käivat punast lampi. Rääkimata sellest, et tänapäevased selleks ettenähtud riided omavad kõiksuguseid helenduvaid elemente. Igatahes pole korravalvurid minu vastu veel nende aastate jooksul huvi tundnud kuigi Rocca kant neile muidu meeldib.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 09. 07. 2004. 08:30

Kodaratesse helkuri toppimise asemel võib kasutada helkurribaga kumme. Siis pole hirmu, et see riba sealt kodaratesse kargaks :).

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Postitus Postitas Soobel » 09. 07. 2004. 12:38

Veiko v?ttis s?nad suust...
Mul sellest s?jaaegsest tagahelkurist vist tolku ei ole. Küll aga on tore asi 3x8cm suur punane ruut, valmistet kleepekast, mida pannakse t?kkepuudele.
Korralik akutuli ees on ka abiks.
Kui tulede peale asi läks, siis oleks küsimus: kas keegi pole kunagi aretanud dünamole pingeregulaatorit? Igavene hädine asi, toodab vahelduvvoolu ja üks juhe on ratta kere...

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 09. 07. 2004. 12:43

Soobel kirjutas:Veiko v?ttis s?nad suust...
Mul sellest s?jaaegsest tagahelkurist vist tolku ei ole. Küll aga on tore asi 3x8cm suur punane ruut, valmistet kleepekast, mida pannakse t?kkepuudele.
Korralik akutuli ees on ka abiks.
Kui tulede peale asi läks, siis oleks küsimus: kas keegi pole kunagi aretanud dünamole pingeregulaatorit? Igavene hädine asi, toodab vahelduvvoolu ja üks juhe on ratta kere...
kui jutt läheb tulede peale siis teed vastava teema õigesse kohta.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Aaren
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 11. 09. 2003. 12:13

Postitus Postitas Aaren » 09. 07. 2004. 14:21

Sõidan palju pimedas.Mnt ratta olen varustanud hädapärasega - täpselt niipalju või niivähe, kui LE nõuab. Valgemal ajal võtan esimese, rohelise vilkuri ära. Matkarattal ja "tarberattal", hübriidil, on täielik tulevärk - kõikvõimalikud helkurid, vilkurid. Olen märganud, et pimedal ajal hoitakse sellisest ufost eemale küll ja edeva inimesena meeldib mulle näha kaasliiklejate üllatunud nägusid. Elada tahaks ikka ka ja võimaluse korral mitte sandina. Ratta küllest lahtitulevate helkurite kohta niipalju, et IGAT detaili tasub aeg-ajalt kontrollida. Tehnika on juba kord selline, et ise ei parane...

Kasutaja avatar
madiz
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 25. 05. 2003. 10:32

Postitus Postitas madiz » 09. 07. 2004. 19:48

mul pole ratta küljes ühtegi helkurit lenksuoma jäi mulle ette võistlus numbrite paigaldamisel (võib-olla ma ei oska numbrit õieti paigaldada)
kodeara omad soovitas üks vanem sõitja ära võtta sest need võivad lahti minna ja seejärel on valus lend Üldiselt ma sõidan valgemal ajal ning mul on mõlemal pika särgi käisel helkurid ja ka kingadel, riided on heledates värvides ( rakvere omad kollase, valge ja sinisega )

Vasta

Mine “Üldfoorum”