Jamad uue rattaga!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Urmo345
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 01. 06. 2016. 21:38

Jamad uue rattaga!

Postitus Postitas Urmo345 » 16. 05. 2024. 10:50

Samast poest kust ostetud (nime praegu ei ütle, aga kui sama asi edasi kestab, siis ütlen. Üks eesti tuntumaid rattapoe kette). Palusin ostmisel ratas sõidukorda seada e. osta ja sõida, nagu kodulehel lubatud oli, aga ees ootasid äärmiselt ebakvaliteetsed hooldustööd! Alguses müüsid valesti komplekteeritud ratta (kaabel jooksis kahvli vahelt). Töötaja seal küsis MINULT kuidas see peab jooksma! Peale selle selgus, et kett oli õlitamata! Nädala paari pärast tuli loks sisse, töötaja arvas, et keskjooksust, mina arvasin jälle, et võib olla ka pedaalidest. Kolm päeva oli töökojas. Kui kohale pudelihoidja järele läksin siis selgus, et ratas seisis niisama. Ütlesid, et kohe saab korda, ja määrisid keskjooksu. Läksin sõitma, loks ikka sees. Siis proovis töötaja ise sõita ja sellel oli edu: tuli välja, et mul oli õigus ja hoopis pedaal oli halvasti kinnitatud. Sai paar nädalat sõita ja taas naks sees. Nüüd paistab mulle, et on seekord keskjooksus. Minu pakkumine: keskjooks halvasti kinnitatud. Igajuhul ratas on taas töökojas. Ma saan aru, et uus ratas vajab sissesõtimist, aga see on juba naeruväärne! Eelmise, netist tellitud ja enda kokku pandud rattaga oli vähem jamamist!

Kas teil on ka uue rattaga sellist tsirkust olnud?

PS: Ei mingit poe/töökoja poolset vabandamist! Pahane töötaja, kes kaabli ümber paigutas, isegi ei suvatsenud minu küsimuse peale reageerida. Mina olen klient, aga seal peetakse ennast kuningaks, kuigi ollakse ...ebaprofessionaalsed

PS: Jap, keskjooks oli halvasti kinnitatud.

PS: Nagu veel lisaks selgus, oli esipidur viltu kinnitatud ja hõõrus
Viimati muutis Urmo345, 28. 05. 2024. 19:29, kokku muudetud 2 korda .

FDDR6
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 02. 05. 2023. 21:08

Re: Jamad uue rattaga!

Postitus Postitas FDDR6 » 16. 05. 2024. 19:53

Hawaii? Sama mure oli ja praegu on teise rattaga juba teisest poest.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Jamad uue rattaga!

Postitus Postitas arnea » 16. 05. 2024. 22:33

Urmo345 kirjutas:
16. 05. 2024. 10:50
tuli välja, et mul oli õigus ja hoopis pedaal oli halvasti kinnitatud.
Kui sa korralikult kinni keeramata pedaaliga sõidad lõhub see vända keerme ära. Kontrolli see üle kuni see juhtum neil veel meeles on.

Urmo345
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 01. 06. 2016. 21:38

Re: Jamad uue rattaga!

Postitus Postitas Urmo345 » 17. 05. 2024. 06:02

arnea kirjutas:
16. 05. 2024. 22:33
Urmo345 kirjutas:
16. 05. 2024. 10:50
tuli välja, et mul oli õigus ja hoopis pedaal oli halvasti kinnitatud.
Kui sa korralikult kinni keeramata pedaaliga sõidad lõhub see vända keerme ära. Kontrolli see üle kuni see juhtum neil veel meeles on.
Igal korral oli uus töötaja, seega vaevalt, et nende mälule loota saab, kui nad just üles ei kirjuta. Ja oma viga eitada saavad nad nagunii alati. Garantii juppidele kehtib veel paar aastat. Ise ma midagi lahti keerama ei hakka. Ratas äsja ostetud Scott.

Urmo345
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 01. 06. 2016. 21:38

Re: Jamad uue rattaga!

Postitus Postitas Urmo345 » 17. 05. 2024. 06:21

FDDR6 kirjutas:
16. 05. 2024. 19:53
Hawaii? Sama mure oli ja praegu on teise rattaga juba teisest poest.
Nad peaksid tõsiselt peeglisse vaatama ja oma töö kvaliteeti parandama. Samuti suhtumist klientidesse.

Jats36
Rattur
Postitusi: 431
Liitunud: 21. 07. 2014. 00:02

Re: Jamad uue rattaga!

Postitus Postitas Jats36 » 24. 05. 2024. 09:20

Hmm... Kaabel jooksis raami vahelt- ehk hoopis tross või voolik? Osadel ratastel jooksebki, selleks on kahvlil vastav kinnitus.
Kett õlitamata- uuel rattal on kett juba tehases määritud ja pigem tuleb uuel kettil üleliigne määre eemaldada.
Keskjooksud on uutel(komplekteerimata ratastel) ka tehases paigaldatud, suht kahtlane kas üheski poes mehaanikud seda kontrollima hakkavad.

Urmo345
Rattur
Postitusi: 16
Liitunud: 01. 06. 2016. 21:38

Re: Jamad uue rattaga!

Postitus Postitas Urmo345 » 27. 05. 2024. 16:31

Jats36 kirjutas:
24. 05. 2024. 09:20
Hmm... Kaabel jooksis raami vahelt- ehk hoopis tross või voolik? Osadel ratastel jooksebki, selleks on kahvlil vastav kinnitus.
Kett õlitamata- uuel rattal on kett juba tehases määritud ja pigem tuleb uuel kettil üleliigne määre eemaldada.
Keskjooksud on uutel(komplekteerimata ratastel) ka tehases paigaldatud, suht kahtlane kas üheski poes mehaanikud seda kontrollima hakkavad.
Kaablivärk hakkas tunduma imelik kui hakkasin esiporilauda ära võtma, mis oli seal peale pandud, ja see oli ikka räigelt vooliku alla kinni kiilutud. Ka viis kuidas kaabel/voolik oli läbi viidud tundus väga kummaline. Otsisin siis netist pildid välja samast rattatüübist, Scott sub cross 50, kaasa arvatud HWI enda kodukalt, kõik näitasid, et õige oli hoopis teistsugune paigutus. Pilt See on õige, kahjuks ei teinud pilti kahvli keskelt läbi veetud voolikust siis, mille alla oli porilaud pressitud.

Ratast ostes küsisin müügimehelt kas ratas on kohe sõiduvalmis, reguleeritud ja õlitatud. Vastus oli entusiastlik "jah" koos naeratusega. Nagu reklaamil neil kirjas "osta ja sõida".

Keskjooks oli ju korras, selle keeras mehhaanik lahti , kuna diagnoosis vea valesti, loks oli pedaalis, mitte keskjooksus, nagu seal aravati. Määris korralikult toimiva ja veatu keskjooksu ära, ja keeras nii kinni, et loks tuli sisse. Ühesõnaga: ühest loksust sai lahti, teine tuli asemele.

Vasta

Mine “Üldfoorum”