Mida kuradit toimub Pirital?

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
luukere
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 01. 10. 2003. 11:41

Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas luukere » 24. 08. 2017. 14:59

Oli mõte ühest teisest asjast foorumisse kirjutada aga viimase 48h sündmused on nii imelikud et kirjutan enne neist.

Üleeile läksin Lillepi pargi asfaldiringile sõitma. Peale esimest ringi tõusule minnes tuli mulle vastu täismees selg ees täpselt keset teed ja käed horisontaalselt välja sirutatud. Vaatas ainult otse ette ja jalutas niimoodi. Ok väike bingo oli aga sain mööda. Tol hetkel tundus väga imelik aga tuleb välja et päev oli veel noor.

Paar ringi hiljem tuli selveri poolt 5-6 14-16 aastast poissi, seal kus tunnel tee alt läheb, jätsid mulle paremasse serva piisavalt ruumi et mööda saaks. Siis hängisid mingi 15 min parkimisplatsi servas oleva venitusharjutuste koha juures, laskumise lähedal. Järgmisel ringil kohtusin nendega kohe peale laskumist kurvis, pmst kõige halvema koha peal. Kõik liikusid selg ees ja panid kinni kogu raja! Otsasõidu vältimiseks pidin rajalt välja sõitma, õnneks on seal mingi kruusane ala, sain selle kaudu ringi minna ja rajale tagasi. Nende reaktsiooniks oli ainult irvitamine.


Otsustasin seda ringi mingi aeg vältida, aga eile oli sinnakanti asja ja oli tahtmine natuke km teha siis mõtlesin et välk 2 korda samasse kohta ei löö ja läksin jälle Lillepi ringile.
Sain 1 ringi sõita kui Pirita tee äärsel sirgel tulid vastu 150m kaugusel 4 10-11-aastast poissi. Jalutasid ja rääkisid. Vasakul oli piisavalt ruumi, liikusin sinnapoole. 100m peal märkasid nemad mind. Jäid kohe vait ja vaatasid mulle otsa, edasi jalutades. Kui oli jäänud 50m hargnesid järsku nii et terve rada oli kinni ja jäid seisma, tegid veel mingi kurja/ülbe näo ka pähe. Asi oleks olnud koomiline kui ma poleks olnud u 3 sek kaugusel grupist lastest ülesõitmisest. Olin vasakul ja sealpool on ka lambipostid, üks oli nii lähedal et rajalt välja sõites oleks sellele otsa sõitnud. Pidurdades poleks enam seisma saanud, seega jäi ainult loota et nad blufivad. Hetk enne otsasõitu astusidki nad eest ära ja sain kaotusteta läbi.

Peale ringilt lahkumist sõitsin Kadrioru poole mere ääres oleval jalgrattateel. Jalutab üle tee täismees ja jääb täpselt keset jalgrattateed seisma, tõstab käed üles ja ei liigu. Lasin oma 5 korda pasunat, ei mõjunud. Minust ta sinna keset teed jäi.


Keegi teab mis värk on? Mingi uus facebook mäng? Mingi jalgratturid jalgrattateedelt minema liikumine? Mingi osa kodanikke on lihtsalt peast segi läinud?
30 aastat Tallinnas ringi sõitnud aga sellist jama pole veel olnud et tahtlikult pannakse tee kinni ja provotseeritakse endast üle sõitma.

Fredi
Rattur
Postitusi: 73
Liitunud: 17. 05. 2017. 08:15

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas Fredi » 24. 08. 2017. 19:02

Ilmselt jah mingi "liikumine".
Viimati muutis Fredi, 25. 08. 2017. 00:53, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas rai66 » 24. 08. 2017. 20:10

Su nime arvestades on sul puudu veel korralik pasun. Korra 2 vist vipsis naist vajusid ootamatult ette, kellest olin plaaninud rahulikult mööda sõita. Andsin siis viimasel hekel signaali. See kes minule lähemal oli hüppas kraavi kõhuli nagu NATO õppustel. Ega ma just nii ei plaaninud ja natuke jäi kripeldama, aga.........:
viewtopic.php?f=150&t=51676
Ratta pasun. 100-130dB. Punase triibuga on 140dB. Eriti kõva häälega.Seda kuulevad ka autojuhid. Väike ja kerge. 6 erinevat tooni. 15 Euri.
Pilt

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas LauriA » 25. 08. 2017. 08:37

luukere kirjutas: Sain 1 ringi sõita kui Pirita tee äärsel sirgel tulid vastu 150m kaugusel 4 10-11-aastast poissi. Jalutasid ja rääkisid. Vasakul oli piisavalt ruumi, liikusin sinnapoole. 100m peal märkasid nemad mind. Jäid kohe vait ja vaatasid mulle otsa, edasi jalutades.
Ma tean, et see ei ole tänapäeval eriti lubatud, aga miks sa neil ei öelnud, et see on ainult treeninguteks, mitte niisama hängimiseks? Vajaduse korral ka krõbedamate sõnadega.
Maardu lastemänguväljakutel on pidevalt sama probleem, kus 7-12 aastased kasutavad atribuute mitte eriti heaperemehelikult ning ohustavad oma käitumisega väiksemaid. Paar korda olen pidanud otse näkku ütlema, et kas tahad ollagi selline loll, kes ei saa aru, et kuidas peaks käituma. Kuna vene keel on mul nagu ta on, siis vajaduse korral olen kutsunud appi kedagi, kellel vene keel paremini välja tuleb. Mõni veel ajab muidugi vastu, et miks ma ei või nii teha jne.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

vana_mees
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 09. 03. 2015. 15:44

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas vana_mees » 26. 08. 2017. 16:54

Pirita rattatee memoriaalist linna poole jääv osa on juba aastaid olnud kohaks, kus enamasti ei kehti mingid reeglid peale nende mis liikujatele hetkel pähe tulevad.
Emmed lükkavad käru kahekesi kõrvuti nii, et isegi vastassuunast mööda ei saa. Olen paar korda ka loengut pidanud, teemal, "kas lapsest kahju ei ole", vastus reeglina on "a što...". Lisaks sõidetakse seal nende auto moodi rendiratasetega, mis nagunii ei mahu ühele rajale ära jne.
Ilusa ilmaga Russalka poolses otsas pole mingit lootust jalutajatele selgeks teha, et rattatee ei peaks see koht olema, kus kolmekesi kõrvuti jalutada. See võiks olla koht kus MUPO-st võiks mingigi kasu olla, aga tõenäoliselt on seda palju loota :)
Ise olen juba ammu eelistanud liikuda minnes Kadriorust Piritale läbi lauluväljaku ja teisel pool teed. On tundunud meeldivam ja ühtegi actionit pole juhtunud.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas MK777 » 26. 08. 2017. 20:49

Lugupeetud vana_mees, see seal pole rattatee vaid kergliiklustee, kus võivad liikuda isegi inimesed.*
Oht saab alguse juba siis, kui ratturid kihutavad inimeste/muude liiklusvahenite vahelt 20+km/h. Sellised on peast lihtsalt napakad.

*
LS § 2. Mõisted kirjutas:15) jalgratta- ja jalgtee on jalgrattaga, tasakaaluliikuri ja jalakäija liiklemiseks ettenähtud eraldi tee või teeosa, mis on asjakohaste liiklusmärkidega tähistatud.

Kasutaja avatar
ciclismo
Rattur
Postitusi: 331
Liitunud: 03. 07. 2016. 16:12

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas ciclismo » 26. 08. 2017. 21:25

Kas siin pole natuke seda suusarajalt tuntud "kuradi m..." attitude-i? Emmedeta pole meil varsti inimesi, mh ka venelasi, kes mitmeid töid teevad, kus eestlane hakkama ei saa. Kiirus maha võtta, kella anda, tänada tee andmise eest.
- - -
Why so serious?

vana_mees
Rattur
Postitusi: 55
Liitunud: 09. 03. 2015. 15:44

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas vana_mees » 26. 08. 2017. 22:15

Terminites jalgrattatee ja kergliiklustee on loomulikult vahe. Ehkki seaduse mõistes vahe nii väga suur ei olegi.
Täiesti nõus, et 20+ km/h inimeste vahel võib olla ohtlik.
Selle pärast julgesingi soovitada teist tee poolt, seal on liiklustihedus oluliselt väiksem. Enamasti pole seal kellegi vahel kihutada. :) Aga loomulikult teeb igaüks oma valiku ise.

Seaduse poole peal on see häda, et jalakäia liikumist jalgrattateel ei keela miski ja ohud on sarnased mis kergliiklusteel.
§ 22.
(2) Kui liiklustihedus võimaldab, tohib jalakäija liikuda ka jalgrattateel, takistamata jalgratta-, tasakaaluliikuri, mopeedi- ja pisimopeediliiklust, ning jalgratta- ja jalgtee jalgratturile ettenähtud osal, takistamata jalgrattaliiklust.


Kunagi kui viimane liiklusseadus vastu võeti, küsisin seaduse välja töötajatelt, et kui jalgrattateel sõidab rattur jalakäijale otsa, kuidas siis plaanitakse tuvastada kas jalakäija takistas või mitte. Ja ka seda, kes ja mille alusel otsustab kas liiklustihedus võimaldas....
Selget vastust ei olnud seaduse loojatel anda. Vastus kõlas, et siis tuleb konkreetset olukorda analüüsida. Mõistlik on eeldada et jalakäia siiski ei roni jalgrattateele kui tal on muu alternatiiv olemas. Paraku näitab elu, et Pirita teel see ei toimi.

Seega ei pruugi jalgratturil ka jalgrattateel kindlust olla, et kui tekib probleem, siis on ta seaduse silmis õigesti käitunud. Absurdne natuke küll, aga neid punkte ei ole kuskil lahti seletatud. Ehk arvestades Eesti seadusloomet, saaks õigusselguse alles kohtus.



[quote="MK777"]Lugupeetud vana_mees, see seal pole rattatee vaid kergliiklustee, kus võivad liikuda isegi inimesed.*
Oht saab alguse juba siis, kui ratturid kihutavad inimeste/muude liiklusvahenite vahelt 20+km/h. Sellised on peast lihtsalt napakad.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas marguss7 » 26. 08. 2017. 22:21

Täna sõitsin seal, polnud küll midagi ebatavalist.

PKT
Rattur
Postitusi: 149
Liitunud: 04. 11. 2015. 16:02

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas PKT » 27. 08. 2017. 09:22

MK777 kirjutas:Lugupeetud vana_mees, see seal pole rattatee vaid kergliiklustee, kus võivad liikuda isegi inimesed.*
Oht saab alguse juba siis, kui ratturid kihutavad inimeste/muude liiklusvahenite vahelt 20+km/h. Sellised on peast lihtsalt napakad.

*
LS § 2. Mõisted kirjutas:15) jalgratta- ja jalgtee on jalgrattaga, tasakaaluliikuri ja jalakäija liiklemiseks ettenähtud eraldi tee või teeosa, mis on asjakohaste liiklusmärkidega tähistatud.
Kergliiklustee mõistet tegelikult liiklusseaduses ei ole. Kuid kergliiklusteed käsitletakse liiklusseaduses jalgratta- ja jalgteena, kus liikumisel jalgrattaga, tasakaaluliikuriga või jalgsi liiklemiseks on ette nähtud eraldi tee või teeosa, mis on tähistatud asjakohaste liiklusmärkidega. Ka suusarolleritega ja rulluiskudega liiklejad kuuluvad jalakäija kategooriasse ja nemad peavad tagama jalakäija ohutuse, arvestades jalakäija liikumiskiirust. Kui liiklustihedus võimaldab, tohib jalakäija liikuda ka jalgrattateel, takistamata jalgratta-, tasakaaluliikuri, mopeedi- ja pisimopeediliiklust, ning jalgratta- ja jalgtee jalgratturile ettenähtud osal, takistamata jalgrattaliiklust. Ehk siis, jalakäija peab arvestama, et liikudes sellisel teel ei tohi ta takistada jalgratturit mingil moel. Kui teel ei ole eraldatud jalakäija ning jalgrattaga liiklemise osa, siis tuleb lähtuda meil kehtivast parempoolsest liiklusest. Kogu segadus tulenebki vale mõiste e kergliiklustee kasutamisest. Kui selle asemel räägitaks koheselt jalgrattateest, annaks see liiklejatele koheselt hoopis selgema arusaamise, millega meil tegu on.

luukere
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 01. 10. 2003. 11:41

Re: Mida kuradit toimub Pirital?

Postitus Postitas luukere » 07. 09. 2017. 12:17

rai66 kirjutas:Su nime arvestades on sul puudu veel korralik pasun. Korra 2 vist vipsis naist vajusid ootamatult ette, kellest olin plaaninud rahulikult mööda sõita. Andsin siis viimasel hekel signaali. See kes minule lähemal oli hüppas kraavi kõhuli nagu NATO õppustel. Ega ma just nii ei plaaninud ja natuke jäi kripeldama, aga.........:
Pasun on aus, analoog ja teeb nii kõva häält et sinu poolt kirjeldatud efekt on täiesti võimalik. Seetõttu mõtlen iga kord kas peab laskma ja kui peab siis lasen niisugusel kaugusel et inimest ei ehmata. Vajadusel muidugi kordan. Süsteem on paigas ja töötab va juhtudel kus lihtsalt ajaliselt pole võimalik lasta või inimene konkreetselt ignoreerib.

LauriA kirjutas: Ma tean, et see ei ole tänapäeval eriti lubatud, aga miks sa neil ei öelnud, et see on ainult treeninguteks, mitte niisama hängimiseks? Vajaduse korral ka krõbedamate sõnadega.
Pole eriti sotsiaalne ja nagu sa ütled oleks teatud võimalik asjade edasiarenemine lõppenud mulle lasteahistamise sildi külge riputamisega. Lisaks võttis nende käitumine mind täiesti sõnatuks. :(

vana_mees kirjutas:Pirita rattatee memoriaalist linna poole jääv osa on juba aastaid olnud kohaks, kus enamasti ei kehti mingid reeglid peale nende mis liikujatele hetkel pähe tulevad.
Emmed lükkavad käru kahekesi kõrvuti nii, et isegi vastassuunast mööda ei saa. Olen paar korda ka loengut pidanud, teemal, "kas lapsest kahju ei ole", vastus reeglina on "a što...". Lisaks sõidetakse seal nende auto moodi rendiratasetega, mis nagunii ei mahu ühele rajale ära jne.
Isiklikult pole need variandid erilist tüli tekitanud kuna nende käitumine on küllaltki hästi prognoositav ja valikuid regeerimiseks jätkub.

MK777 kirjutas:Lugupeetud vana_mees, see seal pole rattatee vaid kergliiklustee, kus võivad liikuda isegi inimesed.*
Oht saab alguse juba siis, kui ratturid kihutavad inimeste/muude liiklusvahenite vahelt 20+km/h. Sellised on peast lihtsalt napakad.
Memoriaalist kuni peaaegu Russalkani (seal kus välivetsud on) peaks olema ikka jalgrattatee? Bussipeatustes olid varem jalakäijate märgid aga see aasta kui märke uuendati maaliti ainult jalgratta kujutised. Vanasti läks ka sealt edasi tee mis oli jagatud joonega jalgratturite ja jalakäijate osaks aga peale märkide kulumist pole neid uuendatud.

Nagu alati tuleb liikluskiirus valida vastavalt oludele. Olenevalt inimeste tihedusest ja muudest faktoritest ei pruugi ka 40km/h olla ohtlik.

marguss7 kirjutas:Täna sõitsin seal, polnud küll midagi ebatavalist.
Pakun välja veel 2 ebatavalist juhtumit sellelt teelt eelmistest aastatest.

Seisid 2 neiut tee ääres Pirita selveri pool. Päris mitu ringi hängisid. Ühel ringil minu möödudes tõstsid seelikud üles. Seal all midagi polnud.. Järgmine ring olid kadunud. :D

Sõitis kord takso mööda ringi. Vastassuunas. Õnneks tegi 1 ringi ära ja lasi jalga.

Vasta

Mine “Üldfoorum”