Mustanahalised ja rattasport

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Suusataja
Rattur
Postitusi: 116
Liitunud: 20. 03. 2004. 16:14

Postitus Postitas Suusataja » 01. 04. 2004. 23:38

Algsest teemast veidi mööda, aga kas keegi oskab kommenteerida, miks rattaspordis, vähemalt maanteel üldse mustanahalisi ei ole? Või on mul ekslik ettekujutus? Niipalju kui meenutan telekast nähtud maanteevõistlusi ei meenu, et oleksin mustanahalisi näinud. Paar aastat tagasi vaatasin raja ääres TdF-i, aga ka ei mäleta, et oleks silma hakanud...

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 02. 04. 2004. 07:09

Suusataja kirjutas:kas keegi oskab kommenteerida, miks rattaspordis, vähemalt maanteel üldse mustanahalisi ei ole?
On küll, aga nad ei jõua sõita. Sama küsimuse võib esitada 100m jooksu kohta, et miks seal valgeid ei ole? Olemegi erinevad ja kõik. Trekisprindis on olnud paar täitsa briketti, isegi minu mäletamist mööda MM'il mõne medali saanud. Aga värvilistel lihtsalt lihas ei ole "mõeldud" niisugust pikka tööd tegema.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 04. 2004. 07:23

Suusataja kirjutas:Algsest teemast veidi mööda, aga kas keegi oskab kommenteerida, miks rattaspordis, vähemalt maanteel üldse mustanahalisi ei ole? Või on mul ekslik ettekujutus? Niipalju kui meenutan telekast nähtud maanteevõistlusi ei meenu, et oleksin mustanahalisi näinud. Paar aastat tagasi vaatasin raja ääres TdF-i, aga ka ei mäleta, et oleks silma hakanud...
teemat juba siin lahatud
viewtopic.php?t=2825
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 02. 04. 2004. 07:31

Hanno kirjutas:
Suusataja kirjutas:kas keegi oskab kommenteerida, miks rattaspordis, vähemalt maanteel üldse mustanahalisi ei ole?
On küll, aga nad ei jõua sõita. Sama küsimuse võib esitada 100m jooksu kohta, et miks seal valgeid ei ole? Olemegi erinevad ja kõik. Trekisprindis on olnud paar täitsa briketti, isegi minu mäletamist mööda MM'il mõne medali saanud. Aga värvilistel lihtsalt lihas ei ole "mõeldud" niisugust pikka tööd tegema.
Lihas lihaseks, vastupidavusaladel määrab ikkagi hapnikutarbimisvõime. See võib aga platool kasvanud vendadel kõrge olla, meenutame pikamaajooksjaid.

Minu arvates puudub neil lihtsalt jalgrattatraditsioon ja koolkond, kohati korralikud teedki maanteesõiduks.

Edukad mustanahalised pikamaajooksjad tunduvad olevat pärit vaestest Aafrika nurkadest, kus tekib analoogia Siberi suusatajatega - ainuke tee kolkast välja on läbi spordi ja masohhistlike treeningute.

Majanduslikult järje peale saanud mustanahalised jooksevad lühemaid maid;) või mängivad sootuks golfi ja purjetavad. Ka meeldib neile sõita suure autoga.

Toxic
Rattur
Postitusi: 39
Liitunud: 22. 07. 2003. 08:40

Postitus Postitas Toxic » 02. 04. 2004. 08:54

Olen mingist Arte vms telekanalist näinud mingit Aafrika mandril toimunud mnt sõidu tuuri. Niiet teevad küll. Ja kas keegi eesti tippudest ei käinud mõni aeg tagasi mingil Aafrikas toimunud sõidul?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 02. 04. 2004. 09:03

Aafrikas on tegijad pigem araabia verd vennad, ehk seal põhjapoolt, kus teed ka rohkem asfalteeritud ja korras.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 02. 04. 2004. 10:14

..ja siis lõuna pool peaks olema rohkem MTB vendi, kus teed üldse puuduvad :lol:
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 02. 04. 2004. 10:29

Ma olen kuulnud, et Aafrikas üldiselt on elutase meiegi omast madalam. Kust see rull rebitakse, et poodi ratast ostma minna, kui 8 lapseline pere on toita vaja? :roll:
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 02. 04. 2004. 10:44

mustanahalisi on ka mujal, kui Ghanas. küsimus ei ole 8 lapses. küsimus on selles, et ühtegi tippu pole kunagi olnud. aafrikas on tuure küll, las sõidavad. aga tuleb valge mees ja paneb neile pähe. Ja imelikul kombel pole ka USAst kunagi tulnud ju ühtegi ratturit...

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 02. 04. 2004. 11:00

Hanno kirjutas: Ja imelikul kombel pole ka USAst kunagi tulnud ju ühtegi ratturit...
:shock: :?:

Kasutaja avatar
DeF
Rattur
Postitusi: 21
Liitunud: 22. 09. 2003. 18:55

Postitus Postitas DeF » 02. 04. 2004. 11:00

Majanduslikult järje peale saanud mustanahalised jooksevad lühemaid maid;) või mängivad sootuks golfi ja purjetavad. Ka meeldib neile sõita suure autoga.
põhiliseks on neil siiski pallimängud vaata ntx prantsusmaa liigat enamus aafriklased ju, ja ameerikas son neil ameerikajalgpall ning korvpall, tegelikult oleneb see vist ka kus nad üles kasvanud on ja majanduslikust tasemest kindlasti(kui sul ikka pappi pole siis ise sa endale ju bambusest võistlusratast ehitama ei hakka), ega nhl'is ei kohta kahh naljalt neegrit, seal neid vist ainult paar.
jõudu!

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 02. 04. 2004. 11:08

tegelikult on teema palju laiem. asi on spordi kandepinnas, see sõltub omakorda ajaloost, traditsioonist, kultuurist. sama seis on ju aasias kust nagu midagi massiliselt pole rattateemal korda saadetud kuigi seal jalgratas põhiline liiklusvahend. samas ei leia euroopast peale inglaste kõvasid kriketimängijaid ja ragbi on ka nishispordiala.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 02. 04. 2004. 11:55

Peeter kirjutas: :shock: :?:
Jutt ju tumedanahalistest ratturitest, imestada pole siin midagi... :wink:
Signature sucks! Pilt

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 02. 04. 2004. 13:39

mina olen kuulnud, et aafrika mustanahaliste seas pole rattaspordi kandepinda peamiselt kahel põhjusel: a) nad lihtsalt ei oska kaherattalisega tasakaalu hoida ja sõita. b) kui nähakse kuskil seal rattaga mustanahalist, arvatakse olevat varastatud rattaga tõenäoliselt tegu ja siis.... :shock: :x :evil: ei jäägi muud üle, kui oma karjääri joostes jätkata :lol: :lol: :lol:

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 02. 04. 2004. 14:06

Arbo kirjutas: Majanduslikult järje peale saanud mustanahalised jooksevad lühemaid maid;) või mängivad sootuks golfi ja purjetavad. Ka meeldib neile sõita suure autoga.
Kunagi ütles Jordan, pidades dialoogi rassismi teemadel, et kui nähakse valget meest mersuga sõitmas, vaadatakse, et edukas ärimees. Kui neeger istub roolis, siis arvatakse, et narkodiiler. :)

Kasutaja avatar
profit4
Rattur
Postitusi: 412
Liitunud: 30. 07. 2003. 11:22

Postitus Postitas profit4 » 02. 04. 2004. 14:08

.....ja tegelikult vahet ei ole, mõlemad on ju edukad, mingis mõttes :D
cycling is fun, but...it`s deem hard work.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Postitus Postitas maanus » 02. 04. 2004. 16:11

Ma panen nüüd küll offtopicusse , kuid kui kogematta sai näpitud sugulase juures miskit rattateadmiku , kus ülla ülla oli neeger cannuka otsas päris mitme pildi peal ja veel higisena, mis minu silmad küll suureks ajas.Ilmselt nad ikka on olemas, seal kuskil.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 03. 04. 2004. 09:04

maanus kirjutas:Ilmselt nad ikka on olemas, seal kuskil.
yeah, truth is out there...

aasia jalgrattasport ei ole mingi haruldus. lihtsalt tippe pole sealt tulnud. tuntuid võistlusi peetase ju malaisias, küprosel, iisraelis. viimased küll vist varsti juba EU-s :wink:
lisaks sellele tuli mu sõber hiljuti puhkuselt sri lankast, kus riigi üks väheseid põhimaanteid oli liikluseks suletus, sest toimus velotuur.

Vasta

Mine “Üldfoorum”