Kas keegi laenaks lühikest lenksupikendust (stem'i).

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Kas keegi laenaks lühikest lenksupikendust (stem'i).

Postitus Postitas Gunnar » 01. 04. 2004. 10:58

Et uurisin ja puurisin oma ratast (MTB) ja neti kaudu sobilikku raamigeomeetriat ja vist on lenksud liialt ees. Praegast 11 cm lenksupikendaja, aga tahaks proovida, mis tunne on sõita lühemaga (nt 9 cm).

Arvan, et sellest on tingitud ka minu väikesed selja ja randmevaevused pikal maanteesõidul.

Et kas kellelgi tallinlasel poleks mulle seda laenata mõneks ajaks, et kohe huupi poodi ostma minna küll ei tihka. Järsku kellelgi seisab vana stem riiulil.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 01. 04. 2004. 11:23

Kuidas seda stemi pikkust mõõdetakse?
Mul on ratas praegu jupideks laiali, aga kardan, et ka minu Ritchey stem on üsna pikk - kahe toru vahe on 9 cm. Ma arvan, et see on üsna tavaline suurus ja tahaks ise kah kunagi lühemat proovida.

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 01. 04. 2004. 11:30

cowrider kirjutas:Kuidas seda stemi pikkust mõõdetakse?
amordi toru keskelt lenksu keskele mõõdetakse.. ehk tsentrist tsentrisse.
90 mm on juba küllaltki lühike, enam lühemat mtb-le ei soovitaks, kurvides läheb lenksu hoidmine raskemaks.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 01. 04. 2004. 11:35

Ruve kirjutas:
cowrider kirjutas:Kuidas seda stemi pikkust mõõdetakse?
amordi toru keskelt lenksu keskele mõõdetakse.. ehk tsentrist tsentrisse.
90 mm on juba küllaltki lühike, enam lühemat mtb-le ei soovitaks, kurvides läheb lenksu hoidmine raskemaks.
Mul on siis vist 120 mm.
Seega prooviks mõnda tõusuta stemi.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 01. 04. 2004. 12:03

Kui selg vaeva teeb, siis on pigem sadul liiga taga.

Mind ka eelmise hooaja alguses vaevasid seljavalud - lahti sain nii kui panin juba isegi suht suurele 19.5" raamile minu jaoks(174cm pikk) 12cm stemi ja lykkasin sadula ettepoole.
Seljalihastele võiks trenni ka teha.
Liiga lühike stem ei ole jah maastikul hea.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 01. 04. 2004. 12:16

Minul pigem randmetega probleeme ja tõusudel tundub madalam lenks parem. Sügisel pöörasin stemi allapoole, kuid see tõi kaasa selle, et hakkasin sadulas ettepoole vajuma :-( Proovisin sadulanina tõsta, aga niimoodi meenutab asi keskaegset inkvisatsiooni venituspinki ;-)
Praegu proovin uuesti õigetpidi stemiga ja püüan veel sadula kõrguse-kaugusega katsetada. Amort on liiga kõrge, seega esiosa tavapärasest kõrgemal :-(

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 01. 04. 2004. 13:17

Kirsa kirjutas: lykkasin sadula ettepoole.
Seljalihastele võiks trenni ka teha.
.
sama siin ja probleeme pole enam seljaga.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 01. 04. 2004. 13:21

Kirsa kirjutas:Kui selg vaeva teeb, siis on pigem sadul liiga taga.
Ei usu, et siin on vahe, kas liigutan sadulat või stemi, ühtviisi lühendan sadula ja lenksu vahelist kaugust. Eks ma pean sadulaga mängima jah hakkama, kui stemi vahetus ei aita.
Kirsa kirjutas:Seljalihastele võiks trenni ka teha.
Liiga lühike stem ei ole jah maastikul hea.
Trenni tehtud ja korralikult. Noh, kui 9 on lühike, siis 10 peaks vahepealne olema, hea meelega katsetaks sellegagi, kui kellelgi pakkuda on.

Kirsa
Rattur
Postitusi: 3963
Liitunud: 24. 02. 2003. 23:38

Postitus Postitas Kirsa » 01. 04. 2004. 13:29

Gunnar kirjutas: Ei usu, et siin on vahe, kas liigutan sadulat või stemi, ühtviisi lühendan sadula ja lenksu vahelist kaugust. Eks ma pean sadulaga mängima jah hakkama, kui stemi vahetus ei aita.
Aga pedaalid on ju paigal :), või liigutad ka neid.
Seljahädad olid mul sellest et sadul pedaalide suhtes liiga taga, stemi liigutasin lihtsalt et paras oleks.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Postitus Postitas Gunnar » 01. 04. 2004. 14:04

mart kirjutas:Tabel, mis näitab, miks hakkab rattasõidul mingi koht haiget tegema:
http://www.jimlangley.net/crank/lollfitchart.html
Seda tarkusetera jälgides ja netis juurde tuhlates arvangi,et stem ehk liiga pikk. Kuskilt ei leidnud, et sadula liigutamine on selleks, et vähendada sadula ja lenksu vahemaad. Selleks soovitati ikka eelkõige õiget raami ja stem-i.

Ja kuna põlv peab kella 3-ses asendis asuma täpselt pedaali kohal, siis sadula liigutamise võimalused pole just suured.

maxspeed
Rattur
Postitusi: 397
Liitunud: 24. 12. 2003. 09:03

Postitus Postitas maxspeed » 01. 04. 2004. 14:31

Ja kuna põlv peab kella 3-ses asendis asuma täpselt pedaali kohal, siis sadula liigutamise võimalused pole just suured.[/quote]
Olen täpselt sama meelt, et lenksu ja sadula vahelist kaugust saab regullida ainult stemi lühendamise/pikendamise teel. Sadula nihutamine on mõeldud teiseks asjaks.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 04. 2004. 15:02

Veidi of topic, kuid siiski ... küsiks siinkohal ühe lingi kohta, mis mõni aega tagasi kuskil teemas läbi käis, aga ma ei suuda seda leida. Link puudutas siis raami suuruse ja muude näoitajate määramist erinevate keha mõõtude abil. Pidi sisestama min viis mõõtu vist. Oleks tänulik kui keegi suudaks aidata :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

kalev
Rattur
Postitusi: 515
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 01. 04. 2004. 15:03

On pakkuda üks 10'e Ritchey Comp (kui ma õieti olen mõõtnud :D ). Täpsemat infot leiab selle teema alt --> viewtopic.php?t=3173
Laenamisega on sedasi, et kui on soovi, siis vastavalt hinnale kogu summa tähtajaliselt panti, mis ei tohiks üle jõu käiv olla. Pärast korrektse kauba tagastamist õigel ajal annan kogu raha ka tagasi. Ärakaduja tüüp ei ole. Sellised nõudmised oleks mõeldud mõttetute arusaamatuste vältimiseks.
Kontaktinfo privas.

baranka
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 01. 04. 2003. 15:58

Postitus Postitas baranka » 01. 04. 2004. 15:17

Mati kirjutas:Veidi of topic, kuid siiski ... küsiks siinkohal ühe lingi kohta, mis mõni aega tagasi kuskil teemas läbi käis, aga ma ei suuda seda leida. Link puudutas siis raami suuruse ja muude näoitajate määramist erinevate keha mõõtude abil. Pidi sisestama min viis mõõtu vist. Oleks tänulik kui keegi suudaks aidata :!:
http://www.wrenchscience.com/WS1/ -> WS Sizing System

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 01. 04. 2004. 15:37

baranka kirjutas:
Mati kirjutas:...Link puudutas siis raami suuruse ja muude näoitajate määramist erinevate keha mõõtude abil...:!:
http://www.wrenchscience.com/WS1/ -> WS Sizing System
Jees :D , täpselt see. Tänud :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 01. 04. 2004. 15:58

Mati kirjutas:
baranka kirjutas:
Mati kirjutas:...Link puudutas siis raami suuruse ja muude näoitajate määramist erinevate keha mõõtude abil...:!:
http://www.wrenchscience.com/WS1/ -> WS Sizing System
Jees :D , täpselt see. Tänud :!:
Kunagi, kui seda andmestikku täitsin, siis Flexibility lahtri puhul ajasid variandid 1-5 muhelema :lol:
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Üldfoorum”