koormustest

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 18. 03. 2005. 18:39

Lauri kirjutas:hapniku test minuarust muud juurde ei anna, kui teadmise, et sul ntx VO2 max on 60 vms. Järgmine kord lähed ja vaatad, et ohoo, nüüd on hapniku tarbimine juba 65 jne. Selle saab koormustaluvuse järgi ka enam-vähem täpselt välja arvutada. kuskil teemas oli valem
Ma jagan sama arvamust. Põhiliselt seepärast et hapnikutarbimise otsene määramine väljahingatava õhu analüüsil on kallis ning selle raha eest saab liiga vähe infot. Asi ei ole cost-effective. Tavalisele harrastussportlasele peaks piisama koormustaluvuse (nagu sõnagi ütleb koormuse taluvuse) hindamiseks sellest kui palju vatte kehakaalu kilogrammi kohta välja väntad (W/kg). Samuti pulsi reaktsioon koormusele ja taastumise kiirus.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 18. 03. 2005. 18:45

priidik kirjutas:Ma jagan sama arvamust. Põhiliselt seepärast et hapnikutarbimise otsene määramine väljahingatava õhu analüüsil on kallis ning selle raha eest saab liiga vähe infot. Asi ei ole cost-effective. Tavalisele harrastussportlasele peaks piisama koormustaluvuse (nagu sõnagi ütleb koormuse taluvuse) hindamiseks sellest kui palju vatte kehakaalu kilogrammi kohta välja väntad (W/kg). Samuti pulsi reaktsioon koormusele ja taastumise kiirus.
toetan ettepanekut (y) :P
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Postitus Postitas KaupoR » 18. 03. 2005. 19:55

Suurimad tänud. Olen jõudnud veendumusele, et sammud on mõttekas seada Sportmedi suunas.

Gert
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 07. 10. 2005. 12:00

Postitus Postitas Gert » 22. 05. 2006. 19:19

Mitte küll rattateemasse, aga ehk hea lugemiseks: koormustest
Olle Kärner on orienteeruja, kes võitis hiljuti EM-l pronksi.

Kasutaja avatar
mar852
Rattur
Postitusi: 193
Liitunud: 24. 07. 2003. 10:13

Postitus Postitas mar852 » 05. 02. 2007. 13:22

uus koht Tartus.
http://www.vomax.ee/?head=3&language=estonian
Päris soodsad hinnad hetkel.

Kas keegi jagab omi kogemusi eelnimetatud asutusest?


p.s. ise olen siiani Sportmed-is käinud.

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Postitus Postitas vigurivänt » 08. 02. 2007. 21:21

mar852 kirjutas:uus koht Tartus.
http://www.vomax.ee/?head=3&language=estonian
Päris soodsad hinnad hetkel.

Kas keegi jagab omi kogemusi eelnimetatud asutusest?


p.s. ise olen siiani Sportmed-is käinud.
Käisin täna ära,kasutasin odavat võimalust.Odavat aega pidi veel veebruari lõpuni jaguma.Kusjuures,aja panin kirja üleeile :shock: .
550 raha eest sai koormustesti koos VO max testi ja vere laktaadi proovidega.Lisaks arsti ilmekas,puust punaseks tegev konsultatsioon.
Kruvisin oma Look-d külge,kingad jalga ja läks.
Numbritega ka rahul 8)
Tark ei torma!

sixty
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 07. 04. 2005. 20:55

Postitus Postitas sixty » 24. 09. 2007. 10:18

Milline on viimane jooksev info ?
Kus (Tallinnas) on väikseim järjekord (ja hind ) ja mis toimub TPÜ-s tervise-kontrolli teenuse osutamisega, ei leia enam mingit viidet ?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2007. 12:06

sixty kirjutas:Milline on viimane jooksev info ?
Kus (Tallinnas) on väikseim järjekord (ja hind ) ja mis toimub TPÜ-s tervise-kontrolli teenuse osutamisega, ei leia enam mingit viidet ?
Kõige lihtsam on ikka ise kohad läbi helistada :idea:

Taustinfoks niipalju, et Vomax pidi sügisel avame esinduse ka Tallinnas. Uus esindus tuleb merevaatega ruumidesse Pirita Top Spa Hotellis (kus täpselt ja millal peab huviline juurde uurima).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: koormustest

Postitus Postitas dh » 05. 03. 2013. 15:22

Kaevan vana teema üles..

Kes Tallinnas koormusteste läbiviivad?

Ise tean kolme -
* sportmed.ee - seda on soovitatud, kuid nad on aprilli lõpuni kinnibroneeritud
* Innomedica - On kellelgi kogemusi nendega? Google info põhjal võiks arvata et tegu on Tallinna Vomaxi esinduse (mida enam pole) pundiga.
* Fittest

On veel selliseid asutusi Tallinnas? Igaksjuhuks mainin ka et ei ole varem koormustesti teinud.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: koormustest

Postitus Postitas erikr » 05. 03. 2013. 15:39

Indrek Rannama teeb ka koormusteste. Tema kalender on ka tavaliselt suhteliselt kirju.
Tema juures saab teha testi oma rattaga (jooksud võib koju jätta)
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: koormustest

Postitus Postitas veloson » 05. 03. 2013. 16:15

"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: koormustest

Postitus Postitas dh » 05. 03. 2013. 16:18

veloson kirjutas:http://www.sporttest.ee/Koormustestid1 Anu Kaasik
See on vist sama asi mis Innomedica - sama aadress, sama tegelane.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: koormustest

Postitus Postitas Mati » 05. 03. 2013. 16:37

Anu Kaasik on ok! Tõenäoliselt parim hinna-kvaliteedi suhe Tallinnas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: koormustest

Postitus Postitas veloson » 05. 03. 2013. 16:55

Tõepoolest, koht ja arst kattuvad (Innomedicas on veel keegi lisaks), kuid hinnavahe on 25% :)
"Minagi olin üks neist tuhandetest maapoistest, keda harisid põhiliselt vanavanemad ja jalgratas."
Sina võid aga saata mõned eurod ja harida ennast hõlpsasti hangitava kirjanduse abil: müüa peamiselt jõuanduriga treenimisele keskenduvat lektüüri Coggan, Allen, Friel, Passfield jt

ands
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 01. 03. 2010. 22:22

Re: koormustest

Postitus Postitas ands » 19. 03. 2013. 13:26

Kuhu Tartlased soovitavad pöörduda? Ütleme nii, et hind võiks olla mõistlik, kuid pole primaarne.

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: koormustest

Postitus Postitas vidrikjupiter » 19. 03. 2013. 14:24

ands kirjutas:Kuhu Tartlased soovitavad pöörduda? Ütleme nii, et hind võiks olla mõistlik, kuid pole primaarne.
Mul endal kogemus ainult Vomaxiga. Ei kurda. Seal velol korralik sadul (mingi fi'zi:k), mitte mingi lai latakas nagu tavaliselt veloergomeetril on. Kohapeal ka mingid pedaalid olemas, nii et saab oma kingadega minna (kui ei klapi, siis oma pedaalid ka kaasa). Viimastel kordadel olen cherry.ee jms portaale peale passinud ja sealt soetanud vautšeri, millega test (pakett "Tervisesport") ligi 50% odavam. TÜ Kliinikum on ka variant, muid kohti ei teagi pakkuda hetkel.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: koormustest

Postitus Postitas tsainik » 11. 05. 2015. 12:02

Hei,
kas keegi on viimasel ajal koormustesti tegemas käinud? Kas on mõni uus koht tekkinud? Tallinnas?
Sporttest ja Anu Kaasik 100 eur, Sportmed 130 eur.
Vaja korraks ülevaadata, kas liigun õigesti juulikuise põhivõistluse suunas. Et ega ülepaneku ohtu ei ole.
Lihtsalt südamerahustuseks, nagu klubi treener soovitas.
Jagage viimast infot, kui on.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: koormustest

Postitus Postitas dr Holden » 11. 05. 2015. 22:22

tsainik kirjutas:Hei,
kas keegi on viimasel ajal koormustesti tegemas käinud? Kas on mõni uus koht tekkinud? Tallinnas?
Sporttest ja Anu Kaasik 100 eur, Sportmed 130 eur.
Vaja korraks ülevaadata, kas liigun õigesti juulikuise põhivõistluse suunas. Et ega ülepaneku ohtu ei ole.
Lihtsalt südamerahustuseks, nagu klubi treener soovitas.
Jagage viimast infot, kui on.
Ülepaneku asjus konsulteeri asjatundjaga, saad ilmaiseksi!
Ilma naljata, olin ise ääre peal, aga sain pidama! Läinud laupäevane Saku100 tõendas, et on korras!
Igasugu koormustestide kohta võin niipalju soovitada, et kaks viimast korda on minu test 155 pulsi peal katkestatud, kuigi ma ütlesin neile enne testi, et kui te 155 peal katkestate, siis ma teile ei maksa! Esimene laks läks inkassosse, teine ongi maksmata!
Kuula maksjat, mitte oma madu kraanikausi all!

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: koormustest

Postitus Postitas andresle » 12. 05. 2015. 09:45

dr Holden kirjutas:
tsainik kirjutas:Hei,
kas keegi on viimasel ajal koormustesti tegemas käinud? Kas on mõni uus koht tekkinud? Tallinnas?
Sporttest ja Anu Kaasik 100 eur, Sportmed 130 eur.
Vaja korraks ülevaadata, kas liigun õigesti juulikuise põhivõistluse suunas. Et ega ülepaneku ohtu ei ole.
Lihtsalt südamerahustuseks, nagu klubi treener soovitas.
Jagage viimast infot, kui on.
Ülepaneku asjus konsulteeri asjatundjaga, saad ilmaiseksi!
Ilma naljata, olin ise ääre peal, aga sain pidama! Läinud laupäevane Saku100 tõendas, et on korras!
Igasugu koormustestide kohta võin niipalju soovitada, et kaks viimast korda on minu test 155 pulsi peal katkestatud, kuigi ma ütlesin neile enne testi, et kui te 155 peal katkestate, siis ma teile ei maksa! Esimene laks läks inkassosse, teine ongi maksmata!
Kuula maksjat, mitte oma madu kraanikausi all!
Stopstop!!!!
Kas Sa Holden oled 16 või 50? Kas meedik peaks Sinu kokkujooksu nägema oma pukis?
Asi on meedikute jaoks lihtne: pulss 240, miinus Sinu vanus ning koormustestis lastakse 85%-ni sellest väärtusest.
Kui pead ennast 50-selt hirmsaks spordipoisiks, pead kasutama mõnda teist (loe:Sinu organismi hästi tundvat) spordiarsti. Sarnane oleks minna ralliautoga tavatõstukile ja sealt ülevaatusele.
Mu jutu mõte oli, et keskmine meedik hindab Sinu olukorda keskmise Sinuvanuse inimese järgi.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: koormustest

Postitus Postitas dr Holden » 12. 05. 2015. 09:55

andresle kirjutas:Stopstop!!!!
Kas Sa Holden oled 16 või 50? Kas meedik peaks Sinu kokkujooksu nägema oma pukis?
Asi on meedikute jaoks lihtne: pulss 240, miinus Sinu vanus ning koormustestis lastakse 85%-ni sellest väärtusest.
Olin siis 38! 240 miinus vanus korda 0,85 võrdub 171! 155 peal tõmmati juhe seinast, vältimaks kokkujooksu???

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: koormustest

Postitus Postitas mikulaine » 12. 05. 2015. 10:08

Kunagi arvutati pulssi 220-vanus.

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: koormustest

Postitus Postitas KaupoR » 12. 05. 2015. 10:16

Oli juhtme välja tõmbamise põhjus üldse pulss? Ma oletan, et põhjus võis olla kas vererõhk või mingi muu näitaja (nt EKG-s midagi). Sportlase koormustesti mõte peakski olema ju maksimaalse võimekuse hindamine (lisaks aeroobse üldise töövõime hindamisele). Võibolla perearsti juurest testi tehes hinnatakse sind populatsiooni keskmise järgi. Mina isiklikult olen oma elu kõrgeima pulsi-sähvatuse just koormustestil teinud (181 bpm vs võistluse max 177 bpm, kusjuures 177 tuli kätte paar aastat varem kui 181).

PS: 220 miinus vanuse järgi peaks ma täna 185 bpm kätte saama ja nende rekordite ajal ei oleks tohtinud 190 mingi probleem olla.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: koormustest

Postitus Postitas Mati » 12. 05. 2015. 10:41

Testide tegijaid on tulnud juurde kõvasti (googleda!), aga uute tegijate kvaliteeti ei oska kommneteerida.

Fakt on see, et on paks vahe kas teed koormustesti spordiarsti juures või kuskil mujal. Spordiarst peaks aru saama, mis on sinu tase. Eelnevalt ju tehakse ka (peaks vähemalt) kerge küsitlus, et mida teed ja kui palju. See vanusepõhine max pulsi kalkull on jama, seda teab iga vähegi teemat uurinud isik. Ka minu puhul annab see vale tulemuse (st suudan enamat).
''Spordiarst'' kes lihtsalt kalkuleeritud pulsi peale juhtme tõmbab on kahtlane, aga nagu Kaupo mainis võivad seal olla ka muud tegurid (rõhk jne nt).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: koormustest

Postitus Postitas dr Holden » 12. 05. 2015. 11:11

Minu puhul oli juhtme välja tõmbamiseks rõhu teema, see läheb seal 155 kandis hetkeks üles ja siis kohe "normaliseerub". Palusin extra ära oodata see normaliseerumine, sest tol ajal oli võistlustel pidevalt keskmine pulss seal 165 kandis ning olin elus! Kahjuks tõmmati ikka juhe senast välja ning sinna kadus ka minu usaldus nn koormustesti vastu! Mis kuradi koormus? Sai naha märjaks ja kõik, arve 1200 krooni! :(

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: koormustest

Postitus Postitas tsainik » 12. 05. 2015. 14:05

Ei taha suurte poiste jutule vahele segada, :roll:
aaa-ga, kas keegi viimase aasta jooksul on käinud spordiarstil testi tegemas? Või on endiselt samad kindlad kohad?
Mul ongi see pull, et juba 13a tagasi, ( vanust oli siis 35 )sain max pulsiks "ainult" 162, ja nagu Ivar, vaidlustasin ka mina ja sain uue testi, kus max tuli jällegi 161.
Mul ongi madalam pulss, puhkes 38 ja kui läheks " tundmatu mehaaniku tõstukile", siis saaks ilmselt hoiatuse, et tegu on ületreeningu ohuga.
Jah, oskan ka ise kuulata ennast, lugeda märke ja horoskoope ja taevatähti aga puhtalt kindlustune saamiseks on mõte teha üks koormustest.
Et kas on midagi uut selles valdkonnas?

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: koormustest

Postitus Postitas fronius » 12. 05. 2015. 14:07

Ma käisin hiljuti Tartu Womaxis

Kasutaja avatar
kst
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 04. 08. 2012. 17:33

Re: koormustest

Postitus Postitas kst » 12. 05. 2015. 14:36

Käisin jaanuaris Sportmedis dr Lepiku juures testi tegemas. Iga koormuse juures küsiti 10 palli süsteemis kui raske parasjagu on. Kui ütlesin 10 siis lubati veel teha ka lõpuspurt kus võisin endast kõik välja panna.
"Demokraatlikus riigis on igal inimesel õigus omada eraldistardikombet ja aerokiivrit!" - Anonüümsust sooviv rattur

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: koormustest

Postitus Postitas Indreq » 13. 05. 2015. 11:49

Nagu ma olen aru saanud siis see "max pulss" on mingi naljakas number millega pole suurt midagi peale hakata. Olen ise paar korda sporttestis (sporttest.ee) käinud (ükskord koos laktaadiga test, teinekord ilma), seal tädi ühel hetkel ütleb et nüüd on tal tsoonide määramiseks vajalik info käes ja ma võin ise otsustada millal lõpetada - lõpunumbrid sellest enam ei sõltu. Olen siis kuskil 190 ringis tavaliselt joone alla tõmmanud, keegi vägisi midagi lõpetanud ei ole. Samas see pole kindlasti maksimum, talvel spinningul kadentsilõigul olen ka 200 pulsinumbriks saanud ilma ära suremata. Vanust on 42.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: koormustest

Postitus Postitas Mati » 13. 05. 2015. 12:23

Indreq kirjutas:Nagu ma olen aru saanud siis see "max pulss" on mingi naljakas number millega pole suurt midagi peale hakata. Olen ise paar korda sporttestis (sporttest.ee) käinud (ükskord koos laktaadiga test, teinekord ilma), seal tädi ühel hetkel ütleb et nüüd on tal tsoonide määramiseks vajalik info käes ja ma võin ise otsustada millal lõpetada - lõpunumbrid sellest enam ei sõltu. Olen siis kuskil 190 ringis tavaliselt joone alla tõmmanud, keegi vägisi midagi lõpetanud ei ole. Samas see pole kindlasti maksimum, talvel spinningul kadentsilõigul olen ka 200 pulsinumbriks saanud ilma ära suremata. Vanust on 42.
Tsoonid saab paika erinevalt - lihtsamalt ja täpsemalt. Täpsemalt saab paika laktaadi (veri näpu otsast) ja CO2 analüüsi (mask ees) põhjal - nende puhul tõesti ei oma max pulss seal taustal tähtsust. Kui neid ei tee, siis on max pulss üheks kriteeriumiks tsoonide määratlemisel. Seega päris jura see max pole.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: koormustest

Postitus Postitas Indreq » 13. 05. 2015. 15:34

Mati kirjutas:
Indreq kirjutas:Nagu ma olen aru saanud siis see "max pulss" on mingi naljakas number millega pole suurt midagi peale hakata. Olen ise paar korda sporttestis (sporttest.ee) käinud (ükskord koos laktaadiga test, teinekord ilma), seal tädi ühel hetkel ütleb et nüüd on tal tsoonide määramiseks vajalik info käes ja ma võin ise otsustada millal lõpetada - lõpunumbrid sellest enam ei sõltu. Olen siis kuskil 190 ringis tavaliselt joone alla tõmmanud, keegi vägisi midagi lõpetanud ei ole. Samas see pole kindlasti maksimum, talvel spinningul kadentsilõigul olen ka 200 pulsinumbriks saanud ilma ära suremata. Vanust on 42.
Tsoonid saab paika erinevalt - lihtsamalt ja täpsemalt. Täpsemalt saab paika laktaadi (veri näpu otsast) ja CO2 analüüsi (mask ees) põhjal - nende puhul tõesti ei oma max pulss seal taustal tähtsust. Kui neid ei tee, siis on max pulss üheks kriteeriumiks tsoonide määratlemisel. Seega päris jura see max pole.
Nu aga kuidas see max pulss siis tuvastatakse kui inimene ise otsustab millal lõpetada - nagu minul juhtus? Ise ma ju tean et olen kellal veel palju kõrgemaid numbreid näinud. Nagu ma kirjutasin, siis olen ka laktaadiga testi teinud, erinevus oli vist III-IV tsooni kandis paar pauku, seega veidi täpsustus aga mitte oluliselt.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: koormustest

Postitus Postitas veloson » 13. 05. 2015. 16:25

Aasta on 2015 ja maksimalism pole enam peavoolumood. Indreq, pulsiküsimuste teemas käisite selle ju juba läbi ja olulisemad näitajate osas jõuti nagu konsensuselegi lähedale. Kui viimased satuvad +- paar lööki arvutuslike lävedega kokku, tore, kui ei satu, siis ei satu.
Viimati muutis veloson, 13. 05. 2015. 19:49, muudetud 1 kord.

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: koormustest

Postitus Postitas andresle » 13. 05. 2015. 17:21

KELLELE LÜÜAKSE PULSIKELLA?

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3031
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Re: koormustest

Postitus Postitas tarmo » 14. 05. 2015. 15:04

andresle kirjutas:KELLELE LÜÜAKSE PULSIKELLA?
Pulsikella lüüakse hetkel pulsikellale, sest pulsinäidu asemel on oluliselt tähtsam sinu võimsus. Ehk siis võimsus laktaadilävel, mille järgi pannakse treeningtsoonid paika. Pulsinäit jääb toetavaks väärtuseks. Võimsusandurite turul käib hetkel kergem hinnasõda ja kui keegi tahab tõsisemalt treenida, siis võimsusandur on ainuke tee, kuna sellelt on väga lihtne arengut numbrites jälgida.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: koormustest

Postitus Postitas Mati » 14. 05. 2015. 15:23

tarmo kirjutas:
andresle kirjutas:KELLELE LÜÜAKSE PULSIKELLA?
Pulsikella lüüakse hetkel pulsikellale, sest pulsinäidu asemel on oluliselt tähtsam sinu võimsus. Ehk siis võimsus laktaadilävel, mille järgi pannakse treeningtsoonid paika. Pulsinäit jääb toetavaks väärtuseks. Võimsusandurite turul käib hetkel kergem hinnasõda ja kui keegi tahab tõsisemalt treenida, siis võimsusandur on ainuke tee, kuna sellelt on väga lihtne arengut numbrites jälgida.
Nii on. Võimsuse teema on nii kuum, et mõned popid platvormid, nagu nt Strava, arvutab juba ise miski algoritmi põhjal (teades pulssi, reljeefi, tempot jne) hinnangulise keskmise võimuse.
Ses osas ma olen ka mõelnud, et miks ei tee koormustestide doktorid ratturitele soovitusi ka võimsuse põhjal, andmed ju olemas.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

HealthTests.ee
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 06. 07. 2015. 12:40

Re: koormustest

Postitus Postitas HealthTests.ee » 06. 07. 2015. 12:46

Tallinnas on võimalik koormusteste ning teisi tervisesportlastele suunatud terviseuuringuid teha Ülemiste City kvartalis, kus asub Health Tests terviseuuringute kabinet. Rohkem infot veebist:

UUS koduleht

Koduleht: http://www.terviseuuringud.ee

Facebook: http://www.facebook.com/Terviseuuringud

(y)
Viimati muutis HealthTests.ee, 28. 07. 2016. 16:06, muudetud 1 kord.

madmax001
Rattur
Postitusi: 115
Liitunud: 11. 07. 2011. 08:04

Re: koormustest

Postitus Postitas madmax001 » 09. 02. 2016. 11:19

Kas kellegil on kogemust: healthtests ja mis vahe on healthtests versus sportmed-ga? Kumba soovitada?
HealthTests.ee kirjutas:Tallinnas on võimalik koormusteste ning teisi tervisesportlastele suunatud terviseuuringuid teha Ülemiste City kvartalis, kus asub Health Tests terviseuuringute kabinet. Rohkem infot veebist:

Koduleht: http://www.healthtests.ee

Facebook: http://www.facebook.com/HealthTests

(y)

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: koormustest

Postitus Postitas Indreq » 09. 02. 2016. 12:25

madmax001 kirjutas:Kas kellegil on kogemust: healthtests ja mis vahe on healthtests versus sportmed-ga? Kumba soovitada?
HealthTests.ee kirjutas:Tallinnas on võimalik koormusteste ning teisi tervisesportlastele suunatud terviseuuringuid teha Ülemiste City kvartalis, kus asub Health Tests terviseuuringute kabinet. Rohkem infot veebist:

Koduleht: http://www.healthtests.ee

Facebook: http://www.facebook.com/HealthTests

(y)
Olen kunagi sportmedi üritanud minna aga tookord oli seal pikk järjekord noorsportlasi ootamas enne kui inimene tänavalt oleks löögile saanud. Läksin siis sealsamas üle tee olevasse teise teenusepakkuja juurde. Usun et olulist vahet neil omavahel ei ole kuna mõõdetakse ikkagi objektiivseid näitajaid. Väike vahe tuleb sellest et mis paketid kellelgi pakkuda on ja mis raha eest. Mind huvitas laktaadiga koormustest pulsitsoonide määramiseks, muu osa seal paketis mitte nii väga (vereproove käin niikuinii kord aastas andmas eraldi). Kui nii vaadata siis sportmedi esimene pakett kus on laktaadiga test, maksab 119 vs 169 healthtestis. Innomedica ja Sporttest on veel odavamad, seal on 100. Võibolla on veel kohti kus teha saab, Google aitab.

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: koormustest

Postitus Postitas veloson » 09. 02. 2016. 13:06

Ühe madmax001-le teenuse pakkuja pakettide objektiivsete näitajate hulgas on kardiopulmonaalsed mõõdud, teisel neid ei leidnud - kui see vastab tõele, kaalub üks teise üle. healthtests.ee ei tutvusta, kes testi läbi viib (erinevad arstid muudest asutustest?), terviseameti register seostab tegevusloaga ainult ühte anestesioloogi. Sportmed SA on kogenud arstid. kui kindlasti nende kahe vahel valida, helistagem ja küsigem otse, kumma asutuse paketti nad ise soovitavad.

Indreq
Rattur
Postitusi: 419
Liitunud: 08. 09. 2012. 13:59

Re: koormustest

Postitus Postitas Indreq » 09. 02. 2016. 14:31

veloson kirjutas:Ühe madmax001-le teenuse pakkuja pakettide objektiivsete näitajate hulgas on kardiopulmonaalsed mõõdud, teisel neid ei leidnud - kui see vastab tõele, kaalub üks teise üle. healthtests.ee ei tutvusta, kes testi läbi viib (erinevad arstid muudest asutustest?), terviseameti register seostab tegevusloaga ainult ühte anestesioloogi. Sportmed SA on kogenud arstid. kui kindlasti nende kahe vahel valida, helistagem ja küsigem otse, kumma asutuse paketti nad ise soovitavad.
Eks siin ole kliendi teadlikkuse küsimus, et millised tulemused ta käitumist mõjutavad ja millised mitte. Vereproovide tulemusena tean näiteks ühte toidulisandit tarvitada ja teatud sorti toite vältida. Pulsitsoonide teadmine aitab mul treeninguid struktureerida. Aga näiteks kopsumahu teadmisega ei oska ma midagi peale hakata. Paljud muud paketti visatud näitajad on samasugused - tore teada aga reaalset kasu mul sellest erilist ei ole. Lihtsalt palju teenuseid ühes paketis koos on minusuguse rumalavõitu tarbija jaoks lihtsalt raisatud raha. Kasu polnud ka spordiarsti vastuvõtust kui kommentaarid olid tasemel et "kopsumaht on ilus" ja "oma ea kohta heas vormis" - so what?

Kasutaja avatar
kapuuts
Rattur
Postitusi: 322
Liitunud: 25. 07. 2011. 10:17

Re: koormustest

Postitus Postitas kapuuts » 27. 01. 2017. 18:28

Kus tartus saaks ilma vilede ja kelladeta pulsitsoonid teada, et ei peaks hingehinda maksma? Tänud

alarco
Rattur
Postitusi: 46
Liitunud: 27. 08. 2012. 23:11

Re: koormustest

Postitus Postitas alarco » 28. 01. 2017. 21:34

Olen ise käinud üle kahe aasta ja viimased 3 korda VOMAX-is. Seal on kah mõttetuid asju nagu rasvaprotsent ja kopsumaht aga professor Karu jutt on iga kord asjalikumaks läinud. Viimane kord käisin eelmise aasta lõpus ja saadud graafiku seletus oli küll väga põhjalik. Näiteks sain ma alles nüüd aru miks südametestil ei ole maksimaalse väntamisvõimsuse saavutamine oluline ja seega ei ole oluline ka see kas pedaalidel on korvid, klipid või pole üldse midagi. kui pulss enam ei tõuse ja hapnikutarbimine samuti mitte on graafiku jaoks maksimum käes ja edasi hakatakse taastumist uurima.
Hinnaga olen alati oodanud mingit sooduspakkumist või käinud kinkekaartidega. Mina olen igatahes nendega rahul sest nad seletasid väga põhjalikult mida nad teevad ja kuidas graafikuid tõlgendada.

fronius
Rattur
Postitusi: 301
Liitunud: 01. 09. 2013. 11:13

Re: koormustest

Postitus Postitas fronius » 09. 02. 2017. 20:22

Käisin ka mõnipäev tagasi Vomaxis Tartus :) Absoluutne 375w ja suhteline 3,5 w kg, vist võib trenniga rahule jääda arvestades 2 aasta taguseid aegu :D

AhtiH
Rattur
Postitusi: 164
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: koormustest

Postitus Postitas AhtiH » 09. 10. 2017. 06:25

Kuhu tasub testimisele minna? See kevad sai tasapisi sõitma hakatud ka maratone aga tahaks adekvaatse hinnangu seisukorrale saada ja mitte liiga teha.

Tallinnas aga Tartu pole ka kaugel.

Krix
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 09. 05. 2016. 08:50

Re: koormustest

Postitus Postitas Krix » 09. 10. 2017. 07:25

Käisin eelmisel aastal ning ka selleks aastaks on aeg kinni pandud siin:
http://www.sporttest.ee/Koormustestid1

camouflage
Rattur
Postitusi: 144
Liitunud: 08. 04. 2016. 07:19

Re: koormustest

Postitus Postitas camouflage » 09. 10. 2017. 09:41

aastas korra tasuks ikka käia, saad kasvõi südame töötamisest või mittetöötamisest aimu. Vomax oli hea hinnaga ja asjalik, aga Tallinna inimesele ebamugav, kuna nädalavahetusel ei tööta, aga nädala sees eraldi vaba päeva selle pärast võtta pole nagu mõtet.

AhtiH
Rattur
Postitusi: 164
Liitunud: 02. 05. 2017. 19:34

Re: koormustest

Postitus Postitas AhtiH » 09. 10. 2017. 09:44

camouflage kirjutas:aastas korra tasuks ikka käia, saad kasvõi südame töötamisest või mittetöötamisest aimu. Vomax oli hea hinnaga ja asjalik, aga Tallinna inimesele ebamugav, kuna nädalavahetusel ei tööta, aga nädala sees eraldi vaba päeva selle pärast võtta pole nagu mõtet.

Vaba päev ja Tartusse sõit ei ole probleem. Pigem sooviks kohta kus siis edaspidi ka käia, et muutus oleks üks ühele võrreldav.

Tähtis pigem hinna ja kvaliteedi suhe. Tartus käimist saab alati millegiga siduda.

mlt
Rattur
Postitusi: 44
Liitunud: 05. 04. 2014. 22:16

Re: koormustest

Postitus Postitas mlt » 09. 10. 2017. 12:52

camouflage kirjutas:/../ nädalavahetusel ei tööta /../
Vomaxi bronnikalendris on vähemalt oktoobris-novembris laupäevased ajad olemas, kuna nädalate lõikes on vabad augud erinevad, siis vast ei ole lihtsalt miski näpukas. Endal teiste pakkujatega küll võrdlust ei ole ja lisaks oli test lindil, aga kui aasta täis saab, vean end ilmselt uuesti Tallinnast kohale.

Kasutaja avatar
Okra
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 19. 04. 2012. 09:01

Re: koormustest

Postitus Postitas Okra » 06. 03. 2018. 20:46

Soov oleks minna koormustesti tegema, aga ei ole väga kokkupuutunud.

Leidsin siis järgmised lehed, mis tunduvad tõsiseltvõetavad. Kuidas kommentaarid ja hinna/kvaliteedisuhe?
Kliinikum (Tartu) - https://www.kliinikum.ee/taastusravi/et/hinnakiri-sport
Vomax (Tartu) - http://www.vomax.ee/teenused
Sportmed (Tallinn) - http://www.sportmed.ee/taiskasvanutele/ ... iseuuring/
Innomedica (Tallinna) - http://innomedica.ee/teenused-2/spordimeditsiin/

Lisaks, et kui esimest korda minek pigem võtta kohe täispakett ja kõik teada saada või piisab üldise info jaoks ka odavamatest pakettidest? Eliidis ei võistle, sooviks lihtsalt hetke olukorrast ülevaadet südame osas ja et väga rappa ei läheks treenimisega (5-8h ratast nädalas).

HealthTests.ee
Rattur
Postitusi: 2
Liitunud: 06. 07. 2015. 12:40

Re: koormustest

Postitus Postitas HealthTests.ee » 06. 03. 2018. 22:20

Tallinnas saab veel teha terviseuuringuid sh EKG koormustesti - https://www.terviseuuringud.ee/tervisesportlane/

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: koormustest

Postitus Postitas erikr » 06. 03. 2018. 23:33

HealthTests.ee kirjutas:Tallinnas saab veel teha terviseuuringuid sh EKG koormustesti - https://www.terviseuuringud.ee/tervisesportlane/
Kas küsimus on hilises õhtutunnis või milleski muus, aga ei ole aru saada, mis viisil koormustest läbi viiakse. Velo või jooksulint? Õunad ja apelsinid...
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Vasta

Mine “Üldfoorum”