Kes eile Pirital...

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Kes eile Pirital...

Postitus Postitas René » 11. 03. 2004. 09:35

Kes eile Pirital kella kuue ajal suuremas pundis sõitsid? Rattakooli kasvandikud? CFC omad sõidavad vist nädalavahetusel.
Üks "rumal" küsimus - kuidas komme on, kas on väga ebaviisakas üksikul treenijal end sellisele pundile sappa haakida?

Ja veel - olge ettevaatlikud sõites peale seda, kui päike ära läheb (tegelikult teate ju seda ise ka :P ). Siis see kerge veekiht jäätub suht kiiresti ja eile panin ma MNTga seetõttu korraliku nipli maha. Õlg ja kael löövad nüüd tuld... Aga kukkumisest suurem hirm sel hetkel oli see, et tagant autot ei tuleks - lohisesin sõidusuuna keskele... Aga see selleks.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Kes eile Pirital...

Postitus Postitas mart2 » 11. 03. 2004. 13:42

René kirjutas: Ja veel - olge ettevaatlikud sõites peale seda, kui päike ära läheb (tegelikult teate ju seda ise ka :P ).
Lisaks juurde 'off topicu' , et eile õhtul 7-ajal Pärnu mnt. vana KALEVi juures tuli sõiduteel linna poolt vastu MNT rattal noorsand, kel puudusid nii helkurid kui lambid :evil: . Hämaras on nägemine palju halvem kui täispimedas ja pole siis ime, kui autojuhid vihased. Katsume ikka üksteist hoida/austada ja läikivad-helendavad vidinad endale külge riputada!
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 11. 03. 2004. 13:44

Mina panen isegi valgel ajal, kui siiski natuke hägune ilm on, tagumise tule vilkuma - soovitan ratturina/autojuhina ka teistel seda teha...

Ja mida ma tõsiste harrastajate juures olen mõnikord hämaras ja pimedas märganud - tagantpoolt vaadates on ratas nagu jõulupuu, aga eesmist tuld pole. Ma ei usu, et kellelgi neist ei tuleks mõnd ristmikku või teed ületada.

surfar
Rattur
Postitusi: 300
Liitunud: 09. 06. 2003. 15:16

Postitus Postitas surfar » 11. 03. 2004. 13:50

Kui näete õhtul sõitmas selliseid valgustamata jalgrattureid, siis tehke kohe asjakohane märkus. Need üksikud tõrvatilgad rikuvad kogu meepoti ära. Siis pole imestada, et autojuhid rattureid nõnda vihkavad.
- Väntan visaduse levialas -

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 11. 03. 2004. 14:35

Aga mida need, kes rattatrennis käivad, kostavad minu küsimuse peale pundile sappahaakimise kohta (see ei olnud suunatud konkreetselt eilsetele sõitjatele)? Ütelge tõesti julgelt, kui selline asi teretulnud ei ole.

Madis
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 01. 12. 2003. 20:20

Postitus Postitas Madis » 11. 03. 2004. 15:31

Autokoolis sai sel tunnil magatud,kui räägiti jalgratturitest maanteel :oops: Sellest ka rumal küsimus,kas tohime grupina kahekaupa paaris maanteel sõita?Sõidame niikuinii aga järgmise tulise vaidluse ajal oleks hea teada. :wink:

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 11. 03. 2004. 15:41

Siin foorumis on seda teemat juba lahatud, ehk leiad üles. Ei ole kahjuks aega Sulle viidet anda

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Re: Kes eile Pirital...

Postitus Postitas Corrosion » 11. 03. 2004. 20:50

René kirjutas:Kes eile Pirital kella kuue ajal suuremas pundis sõitsid? Rattakooli kasvandikud? CFC omad sõidavad vist nädalavahetusel.
Üks "rumal" küsimus - kuidas komme on, kas on väga ebaviisakas üksikul treenijal end sellisele pundile sappa haakida?

Ja veel - olge ettevaatlikud sõites peale seda, kui päike ära läheb (tegelikult teate ju seda ise ka :P ). Siis see kerge veekiht jäätub suht kiiresti ja eile panin ma MNTga seetõttu korraliku nipli maha. Õlg ja kael löövad nüüd tuld... Aga kukkumisest suurem hirm sel hetkel oli see, et tagant autot ei tuleks - lohisesin sõidusuuna keskele... Aga see selleks.
Ju need siis CFC omad olid, trenni tehakse alates 4..6 :wink:Mina ei tea kuidas teised aga mul kyll midagi sappa haakijate vastu ei ole. Ojaa tee on t6esti libe, eile sai lubja m2e peal k2na pandud, midagi 6nneks ei juhtund..
No Pain No Gain

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Postitus Postitas mart2 » 12. 03. 2004. 10:42

René kirjutas:Aga mida need, kes rattatrennis käivad, kostavad minu küsimuse peale pundile sappahaakimise kohta (see ei olnud suunatud konkreetselt eilsetele sõitjatele)? Ütelge tõesti julgelt, kui selline asi teretulnud ei ole.
Olen ise vahel Tartu kandis (Võru suunal) trenni-pundile sappa haakinud. Siiani pole keegi midagi halba öelnud. Aga kindlasti peaks arvestama sellega, et neil on trennil mingi eesmärk (näiteks kindel tempo või harjutatakse grupis kohavahetusi) - siin ei tohi neid segada.
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 12. 03. 2004. 11:04

Madis kirjutas:kas tohime grupina kahekaupa paaris maanteel sõita?Sõidame niikuinii aga järgmise tulise vaidluse ajal oleks hea teada. :wink:
väljalõige Pirita liikluskooli kodukalt:
Kas jalgratturid võivad kahekesi kõrvuti sõita ja sellega kogu sõiduraja hõivata?
Liikluseeskiri on jalgratturi jätnud omapead. On vaid öeldud, et jalgrattaga peab sõitma jalgrattateel, selle puudumisel sõidutee esimesel rajal. See tähendab, et rattur või ratturid võivad hõivata esimese raja. Kuid kui ainult üks rada ongi, tähendab see, et autod saavad sõita ainult jalgratturi(te) tempos.
Teisel, kolmandal jne rajal rattur sõita ei tohi. Kuid mitmerajalisel tänaval vasakule pöörata tahtev rattur peab "aegsasti suunduma pärisuunavööndi ääre lähedale"...

Niipalju siis seadusest. Tavaelu teeb korrektiivid st rattur, kes teel olles OMA õigust taga ajab, lõpetab kas kraavis, haiglas või morgis.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

jannomb
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 09. 09. 2003. 17:55

Postitus Postitas jannomb » 12. 03. 2004. 11:07

Need olid CFC omad ja neil üldiselt ei ole midagi selle vastu. seal on küll mõni kargaja aga muidu on see täiesti soovitatav. Aga ole valmis et sind võidakse isegi gruppi sisse võtta kui teed mõne vale liigutuse siis saad küll hullult sõimata.

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

Postitus Postitas Marti » 13. 03. 2004. 20:03

René kirjutas:Aga mida need, kes rattatrennis käivad, kostavad minu küsimuse peale pundile sappahaakimise kohta (see ei olnud suunatud konkreetselt eilsetele sõitjatele)? Ütelge tõesti julgelt, kui selline asi teretulnud ei ole.
Nu minule meeldivad väga kõiksugu ratturid, isegi võtan teistele sappa ja kui mulle ja trennikaaslastele sappa võetakse siis see sobib kõigile. Minu klubis ollakse nõus kõigiga koos sõitma igatahes. Nii et, võta aga julgelt tuulde teistele! 8)
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 13. 03. 2004. 21:57

jannomb kirjutas:Need olid CFC omad ja neil üldiselt ei ole midagi selle vastu. seal on küll mõni kargaja aga muidu on see täiesti soovitatav. Aga ole valmis et sind võidakse isegi gruppi sisse võtta kui teed mõne vale liigutuse siis saad küll hullult sõimata.
Sõimata otseselt küll vist keegi ei saa, võibolla keegi lihtsalt pomiseb omaette...
No Pain No Gain

Vasta

Mine “Üldfoorum”