Rattasõit kesklinnas

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Suletud
Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Rattasõit kesklinnas

Postitus Postitas huko » 06. 02. 2004. 21:57

Täna kella 19.20 paiku väntas paar full-face-kiivriga varustatud freerider'it Kaubamaja juures tunnelis alla-ülesse, sealt edasi tiiruga ümber Kaubamaja ja siis läbi Tammsaare pargi vanalinna. Üle Pärnu mnt ülekäigu sõites sai üks kuttidest veel ülekäiguraja vasakul poolel, ehk siis inimmassile vastu liikudes, lühikese manual'iga hakkama.
Liikluseeskirja järgi on kõnniteel rattaga sõitmine keelatud. Ok, vahel ju teistmoodi ei saa.
Aga kesklinnas rahvast pungil täis kohtades sõitmine ja trikitamine näitab minu arust nende kuttide madalat IQ-d.
Pole siis vast midagi imestada kui lehtedes jälle rattureid kirutakse, pole just kõige lõbusam tunne kui mingi ufo-kiivriga sell tuleb tunnelitrepil sulle kimades vastu või siis ülekäigurajal tagumise ratta peal tasakaalu harjutades.
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 06. 02. 2004. 23:02

njah. sellepärast seda ju tehaksegi, et palju rahvast ja fun. minupoolest las hüppavad, peaasi, et ei süsti ennast. vähemalt neil mingi väljund ja suudavad oma energia kuskile mujale rakendada, kui tavalised nagad, kes looduse poolt nõrgematele vastu tatti annavad, et mõnikümmend krooni ja 5110 endale saada...

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 06. 02. 2004. 23:04

oma oskused vajavad ju näitamist ja ego toitmist.
mõni näitab oma oskusi näiteks kurikaga.

samas ei õigusta tegu.
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
Hanno
Rattur
Postitusi: 310
Liitunud: 31. 03. 2003. 20:17

Postitus Postitas Hanno » 06. 02. 2004. 23:06

mina ei õigusta ühtegi tegu, mis kehtiva seadusandlusega vastuolus... :)

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 07. 02. 2004. 11:43

Aga kehtiv seadusandlus on jälle pahatihti terve mõistusega vastuolus :?

Ja miks nad ei võinud siis seal sõita, mujalt maailmast ju sedasi need trikimehed tulevadgi, et enne ikka linnavahel trepidel ja käsipuudel sõitu harjutatakse ja siis võistlema minnakse.
Minumeelest väga tore :D Jätkake :!:

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 07. 02. 2004. 12:38

Ok, saan aru, et publikut on vaja. Aga trikitada sellises kohas, kus pool Tallinna elenikkonnast läbi voolab... :roll: Miskit oleks nagu peas puudu. :roll:
Ma panen kepi seljakotti, järgmine kord kui sepad mulle tunnelis vastu sõidavad, viskan kodaratesse. :twisted:
Signature sucks! Pilt

Ruve
Rattur
Postitusi: 844
Liitunud: 04. 04. 2003. 18:33

Postitus Postitas Ruve » 07. 02. 2004. 12:41

mestari kirjutas:Ja miks nad ei võinud siis seal sõita, mujalt maailmast ju sedasi need trikimehed tulevadgi, et enne ikka linnavahel trepidel ja käsipuudel sõitu harjutatakse ja siis võistlema minnakse.
nagu siin paar päeva tagasi selgus, et tohi eestis isegi vanalinnas rattaga sõita. pidavat munakividele liiga tegema :lol: mind ka ei häiri kui keegi kuskil linnapeal väheke teistmoodi sõidab, aga vaadaku, et kellegile otsa ei sõida.

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 07. 02. 2004. 20:11

huko kirjutas:Ok, saan aru, et publikut on vaja. Aga trikitada sellises kohas, kus pool Tallinna elenikkonnast läbi voolab... :roll: Miskit oleks nagu peas puudu. :roll:
Ma panen kepi seljakotti, järgmine kord kui sepad mulle tunnelis vastu sõidavad, viskan kodaratesse. :twisted:
Kas keegi neist nö. freerideritest on sul kunagi linnavahel üle varvaste sõitnud, et selline tormine suhtumine ? :x

Kasutaja avatar
Rom
Testisõitja
Postitusi: 1778
Liitunud: 18. 02. 2003. 13:54

Postitus Postitas Rom » 07. 02. 2004. 20:43

mestari kirjutas: Kas keegi neist nö. freerideritest on sul kunagi linnavahel üle varvaste sõitnud, et selline tormine suhtumine ? :x
hobune kah naljalt elusolendit ei talla, kuid kas, isegi seda teades, läheksid tema jalge ette roomama?

õnnetusi juhtub alati ja miks peab teiste närvidega mängima?
Aga moraal on see, et mis sinu elus ka ei juhtuks,
alati on seal ruumi veel ühe õlle jaoks!

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 07. 02. 2004. 23:21

mestari kirjutas:Kas keegi neist nö. freerideritest on sul kunagi linnavahel üle varvaste sõitnud, et selline tormine suhtumine ?
Varvaste üle ei ole mul veel sõidetud.
Ma ühinen täielikult Romi öeldud "õnnetusi...."
Selline teisi mittearvestav suhtumine mõjutab lihtsalt "suure massi" suhtumist kõigisse jalgratturitesse. Ja mitte positiivsemas suunas, kahjuks. :(
Signature sucks! Pilt

Kasutaja avatar
KHS
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 18. 01. 2004. 22:11

Postitus Postitas KHS » 07. 02. 2004. 23:44

Mis trikkitamisesse puudutab siis meeldib mulle ka trikkitada aga ma pole selline kes seda rahva massis teeks ja pealegi see rahvas segaks ka veel.Kui mina trikitan sis oma ette kuskil parklas mis autodest tühi ja muudes sellistes kohtades kus inimesi vähe :lol:
I promised I`m going to take care of my bike

jannyy
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 20. 10. 2003. 12:17

Postitus Postitas jannyy » 08. 02. 2004. 01:01

mina soidan(trikitan) seal kus on kohti, need pole just teed, aga vaid lillepotid käsipuud ja muud sellised ääred :roll:

Kasutaja avatar
Intzz
Rattur
Postitusi: 129
Liitunud: 08. 05. 2003. 22:30

Postitus Postitas Intzz » 08. 02. 2004. 01:48

Ei ole näinud ega kuulnud et mõni friiraider oleks kellegi alla ajanud. Nii et las sõidavad ja teevad oma asja - see on vaatamis väärt.

ares
Rattur
Postitusi: 47
Liitunud: 16. 05. 2003. 17:46

Postitus Postitas ares » 08. 02. 2004. 15:58

Nagu neid kohti kus sõita oleks kah nii palju.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 09. 02. 2004. 09:34

Ruve kirjutas:[nagu siin paar päeva tagasi selgus, et tohi eestis isegi vanalinnas rattaga sõita. pidavat munakividele liiga tegema :lol: ....
viimaste saunajuttude kohaselt tahavad tõsisemad DH mehed teha Vanalinna Päevade ajal võistluse Lühike jalg-Lollidemägi-Müürivahe tänav-Viru tn. Mäkkar. Kooskõlastused ja papisnjak olla ka koos juba enam-vähem. Nii et mida kuradit MTB mehi siis kotitakse.

Ja raadiost kuulsin eile ? et täna (esmasp.) on viimane päev teha ettepanekuid (kellele ?) Vanalinnapäevade ajal toimuvateks spordi- ja muudeks üritusteks :idea:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 09. 02. 2004. 15:16

huko kirjutas:Ok, saan aru, et publikut on vaja. Aga trikitada sellises kohas, kus pool Tallinna elenikkonnast läbi voolab... :roll: Miskit oleks nagu peas puudu. :roll:
Ma panen kepi seljakotti, järgmine kord kui sepad mulle tunnelis vastu sõidavad, viskan kodaratesse. :twisted:
Ei saa ka vaiki olla selle kohapealt - miks peab siis ikkagi nii verine olema - noored poisid, jumala eest, las sõidavad - olen Hannoga ühte meelt, kui ei sõidaks, siis süstiks. Võiks tegelt rohkem sõita ja vähem süstida. Lahkame siis konkreetseid juhtumeid, kui kellelgi on midagi juhtunud - keegi otsa põrutanud või midagi - selliseid juhtumeid on ikka väga vähe. Kuramus olen ka ise pidanud vanalinnast läbi sõitma (päris lahe muuseas:), ja kui mingi vend mulle heast peast kaika kodarasse viskab a'la "siin ei sõideta", siis no nägemist - sellel vennal pole ikka asjad korras. Olen käinud NYC-s, kus Central Parkis vennad lasevad 45-ga maanteeratastega ringiratast - ole mees ja vaata, et ette ei jää - haige oleks hakata virisema, et linnapargid on jalutamiseks... tolerantsust oleks nagu meil puudu ümbritseva suhtes...

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 09. 02. 2004. 16:15

SL kirjutas:Lahkame siis konkreetseid juhtumeid, kui kellelgi on midagi juhtunud - keegi otsa põrutanud või midagi - selliseid juhtumeid on ikka väga vähe..
03 suvel Viru bussipeatuses, kaapisid Musumäe nõlval trikitavad ratturid mulda täis bussiootajad ja lapsevankri. 03 sügis, Rocca-al Mare parklas trikitajad mõlkisid auto ja signa huilgamise peale tõmbasid kiirelt lesta.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 09. 02. 2004. 16:32

SL kirjutas:
huko kirjutas:Ok, saan aru, et publikut on vaja. Aga trikitada sellises kohas, kus pool Tallinna elenikkonnast läbi voolab... :roll: Miskit oleks nagu peas puudu. :roll:
Ma panen kepi seljakotti, järgmine kord kui sepad mulle tunnelis vastu sõidavad, viskan kodaratesse. :twisted:
Ei saa ka vaiki olla selle kohapealt - miks peab siis ikkagi nii verine olema - noored poisid, jumala eest, las sõidavad - olen Hannoga ühte meelt, kui ei sõidaks, siis süstiks. Võiks tegelt rohkem sõita ja vähem süstida. Lahkame siis konkreetseid juhtumeid, kui kellelgi on midagi juhtunud - keegi otsa põrutanud või midagi - selliseid juhtumeid on ikka väga vähe. Kuramus olen ka ise pidanud vanalinnast läbi sõitma (päris lahe muuseas:), ja kui mingi vend mulle heast peast kaika kodarasse viskab a'la "siin ei sõideta", siis no nägemist - sellel vennal pole ikka asjad korras. Olen käinud NYC-s, kus Central Parkis vennad lasevad 45-ga maanteeratastega ringiratast - ole mees ja vaata, et ette ei jää - haige oleks hakata virisema, et linnapargid on jalutamiseks... tolerantsust oleks nagu meil puudu ümbritseva suhtes...
Keegi meist ei taha, et nood noored sellid end süstiksid, aga miskipärast arvatakse, et selle ja oma rattasõidukaifi nimel võib ka teistega arvestamisest, taktitundest ja heast HOIAKUST loobuda. Mis eriline rass see teenagerid on, et neile ei tohi ka enam ütelda, et ärge nüüd lahmima hakake ja arvestage ka teistega.

Mina olen siiski tunnistajaks olnud sellele, et nood trikitajad mõnikord üle piiri lähevad... Juhtub kõike, aga siis vabandagu, nagu kohane...
Ärgu siis imestagu, kui mõni, kellel nad üle varvaste on sõitnud, neile ka piki kukalt paneb, kui vabandada ei oska...

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Postitus Postitas SL » 09. 02. 2004. 16:36

03 suvel Viru bussipeatuses, kaapisid Musumäe nõlval trikitavad ratturid mulda täis bussiootajad ja lapsevankri. 03 sügis, Rocca-al Mare parklas trikitajad mõlkisid auto ja signa huilgamise peale tõmbasid kiirelt lesta.
Olen nõus - see pole ilus, kui auto mõlgitakse või lapsevanker mulda täis aetakse.
Samas arvan, et mõned sellised näited veel ja ongi kogu "must" statistika. Kahjuks ei suuda ma väga konkreetselt vastu argumenteerida, et mitu rattapoe akent jäi tänu sellele sisse viskamata ja mitu ratast varastamata, et needsamad automõlkijad autot parajasti mõlkisid, mitte mõnd suuremat sigadust ei teinud.

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 09. 02. 2004. 17:15

SL kirjutas:
03 suvel Viru bussipeatuses, kaapisid Musumäe nõlval trikitavad ratturid mulda täis bussiootajad ja lapsevankri. 03 sügis, Rocca-al Mare parklas trikitajad mõlkisid auto ja signa huilgamise peale tõmbasid kiirelt lesta.[/quote]

Olen nõus - see pole ilus, kui auto mõlgitakse või lapsevanker mulda täis aetakse.
Samas arvan, et mõned sellised näited veel ja ongi kogu "must" statistika. Kahjuks ei suuda ma väga konkreetselt vastu argumenteerida, et mitu rattapoe akent jäi tänu sellele sisse viskamata ja mitu ratast varastamata, et needsamad automõlkijad autot parajasti mõlkisid, mitte mõnd suuremat sigadust ei teinud.[/quote]

Karmid mehed need trikitajad... Kui ei trikitaks, siis hävitaksid RATTApoode ja varastaksid rattaid... Ratas nii heas kui halvas... Siis ei jää vist küll muud üle, kui neid linnas hoopistükkis heldusega vaadata...

P.S. eelnev ei ole mõeldud norimisena, aga ma arvan, et nii karm see asi küll ei ole, et kui ei tirkita, siis suurest maailmavalust läheb ja peksab rattapoe akna sisse....

Mõtelgem pigem selle peale, kui positiivselt kaaskodanikud nendesse suhtuksid, kui nad osava trikitamise juures kaaskodanike ka suhtes viisakad ja tähelepanelikud oleksid... Sellest oleks ilmselt rohkem kasu, kui eneseõigustamisest?

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 09. 02. 2004. 19:25

SL kirjutas:... ja kui mingi vend mulle heast peast kaika kodarasse viskab a'la "siin ei sõideta", siis no nägemist - sellel vennal pole ikka asjad korras. Olen käinud NYC-s, kus Central Parkis vennad lasevad 45-ga maanteeratastega ringiratast - ole mees ja vaata, et ette ei jää - haige oleks hakata virisema, et linnapargid on jalutamiseks... tolerantsust oleks nagu meil puudu ümbritseva suhtes...
Ma ju kirjutasin:
Ma panen kepi seljakotti, järgmine kord kui sepad mulle tunnelis vastu sõidavad, viskan kodaratesse. :twisted:
Mu "lubadus" käib selle Gonsiori/Estonia pst ristmiku jalakäijate tunneli kohta. See on selline koht, kuhu minnes tuled rattalt maha ja siis veeretad seda käekõrval. Mitte ei proovi kui kaugele sealselt trepilt on võimalik hüpata.
Tallinna pargiteedele mahub sõitma küll.
Seda, et NY parkides rattaga kimatakse, tean. See on seal lubatud. http://dg.ian.com/index.jsp?cid=51260&a ... rmId=96168
Samas NY toomine siia võrdluseks pole vast kõige sobivam. Linna mõõtmed on "tiba" suuremad kui Tallinnal ja elanikke ~19 miljonit! :shock:
Kas selle süstimise kohta miskit teaduslikku tõestusmaterjali kah on? Et nendel inimestel, kellele meeldib rattasporti teha ja see võimalus ära võetakse, siis kohe süstal kätte. Bullshit. :lol:

Soomes on ühiskondlikus korras mitmes linnas hakkama saadud jalgrattapargiga. Korralik bmx rada, kus ka maastikurattaga on võimalik sõita ja hüpata. Omal vastutusel muidugi. Mu Tampere klubikaaslane kah proovis korra mõned aastad tagasi ja nüüd on miski titaanpulk elulõpuni kaela sees. :shock: Hea, et niigi läits.
Linn on tulnud vastu sellega, et on antud maalapp ja kohale on veetud mulda/liiva/killustikku/jms. Huvilised on ise siis kaevanud ja ehitanud. Ega linnaametnikud ju ei teagi, milline see rattahüpekas peab olema.
Ja skeittaritele on samasse tehtud betoonist vigureid ja boxisid ja teab misasju.
Tean, et linnal on näpud põhjas, aga usun, et EL:st oleks võimalik pealehakkamise puhul abirahasid välja ajada. Just needsamad süstimised ja varastamised jms. ettekäändeks tuues. 8)
Signature sucks! Pilt

paf
Rattur
Postitusi: 13
Liitunud: 09. 10. 2003. 23:06

Postitus Postitas paf » 09. 02. 2004. 23:48

huko mulle paistab et sa suhtud yldse kuidagi ekstreemspori negatiivselt. Kysin varem kysitu uuesti: kuidas siis sinu arust frrerider'id siis synnivad, kui nad s6idaksid ainult yhes ja selles samas pargis (mida meil siin eestis polegi )? Ma arvan et sa ei pea v2lja valama oma negatiivsust mitte freeriderite peale vaid siis hoopis sel juhul linnavanemate peale et nood ei ole ehitand parke , v6i peaksid sa hoopis sajatama jumalt et ta ei ole loonus siis piisavalt mägesi?
There is so much adrenaline,
running through my venes,
and it feels so good...

Kasutaja avatar
5TH ELEMENT
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 07. 04. 2003. 01:22

Postitus Postitas 5TH ELEMENT » 10. 02. 2004. 00:59

mina, kes ma olen nendega koos sõitmas käinud, ütlen vaid seda, et need, kes teevad, ka oskavad asja ja tavaliselt ei eksi. mõttetuid riske on muidugi teiste arvelt kohatu võtta aga väikest vaatemängu ei saa ju pahaks panna?

tundub, et pigem on tegu ikkagist väikse kadeduseussiga, et ise selliseid trikke ei juleta/osata teha ja siis tehakse igast pisiasjast suur pauk.

enamus ikkagi õnneks suhtub vist asja positiivselt;)

muidugi, kui midagi juhtub, siis peaks ka vastavalt vabandama ja mõttetuid riske teiste arvelt pole tõesti ilus võtta, ka enda arvelt mitte aga eks see ole juba igaühe isiklik asi.

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 10. 02. 2004. 01:11

Minu suhtumine ekstreemsporti: niikaua kuni asja tehakse sedasi, et ohtu ei seate kõrvalisi inimesi, on kõik ok.
Tallinna ühes tihedama käidavusega jalakäiate tunnelis jalgrattaga sõitmine ei ole ekstreemsport.
Signature sucks! Pilt

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 10. 02. 2004. 02:13

Ma arvan kah, et need trikitajad oleks võinud olla koha valikul taktitundelisemad ja leidlikumad.
Samas tõesti, linn võiks neile mingi koha organiseerida nii, et huvilised saaks ka pealt vaadata.

Väide, et trikitaja on osav, ei õigusta tema valearvestust koha valikul.
Ümberkaudsetel inimestel pole põhjust trikitajat usaldada ja see häirib neid, isegi kui otsest kahju pole. Kõiki põhjuseid ei hakka mainima, aga ei saa väita, et riski ei ole.

Mul tahtis suvel lausa üks mudilane kodaratest läbi joosta - laps oli mänguhoos ja otsustas järsku üle tee joosta, aga ei vaadanud enne ringi ning vahtis isegi joostes mujale. Kuna ma sõitsin jalutamise kiirusel, sain kohe pidama, aga palju ei puudunud, et ta oleks vastu ratast kimanud.
Sama hajevil inimesi võib ka nende trikitajate lähedale sattuda.

Omal on olnud juhus, mil olin jalakäijana mõttes ja autosignaal köitis tähelepanu kui olin juba sõiduki ette jalutamas. Seega olen ise üks hajevil inimese näide :?

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 10. 02. 2004. 09:01

5TH ELEMENT kirjutas:tundub, et pigem on tegu ikkagist väikse kadeduseussiga, et ise selliseid trikke ei juleta/osata teha ja siis tehakse igast pisiasjast suur pauk
tundub tõesti, et huko ja mina ei saa öösiti magada, kuna nägime tänaval trikitajaid ning nüüd piinab meid identiteedikriis ja alaväärsustunne, mida igalt poolt lisaks veel kadeduseussid järavad :lol:

Kas Sa, huko, saad nüüd lõpuks aru, mis Su igahommikuse stressi põhjuseks on? :wink:

Kasutaja avatar
5TH ELEMENT
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 07. 04. 2003. 01:22

Postitus Postitas 5TH ELEMENT » 10. 02. 2004. 11:34

okok, asi pole nii hull ma arvan.

aga eks ole huvitav ju pidevalt ka uusi kohti leida ja proovida, mitte kuskil pargis ühte rada läbida.

endal tuli meelde üks näide, kus xc rattaga sõites üks naine lihtsalt otsa sõitis mulle vastassuunas pirita teel, mis peaks piisavalt lai olema. õnneks polnud kiirus suur.

ja eelmine suvi keeras samal pirita teel mingi sell viimasel sekundil paremalt selja tagant mulle risti ette ja otsustas vasaku teeraja valida. selle olukorra päästis ainult kiire minupoolne reaktsioon, ei tea, kas tahtis ketaspidurite effektiivsust proovida?

mida ma tahan öelda, on see, et üksikuid udusid leiab nii xc kui dh vendade seast ja pole mõtet ühtede puhul rohkem plõksida.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 10. 02. 2004. 11:41

5TH ELEMENT kirjutas:

endal tuli meelde üks näide, kus xc rattaga sõites üks naine lihtsalt otsa sõitis mulle vastassuunas pirita teel, mis peaks piisavalt lai olema. õnneks polnud kiirus suur.
Endal juhtus suvel samalaadne asi: Mul oli hoog mingi 25-30 km/h ja sõitsin siis seal Pirita rattateel ilusasti kodu poole, vastutulev noorem tädi ei tulnud oma sõitmisega(uisutaja) toime ning kaldus minu poolsesse võõtmesse. Mats oli kole ja taguratas siiani natuke viskab. Ma ei saa aru mida fakki nad peavad seal sõitma kui on märgitud selgelt rattatee. :?
No Pain No Gain

René
Rattur
Postitusi: 381
Liitunud: 21. 07. 2003. 15:45

Postitus Postitas René » 10. 02. 2004. 11:59

Corrosion kirjutas:
5TH ELEMENT kirjutas:

endal tuli meelde üks näide, kus xc rattaga sõites üks naine lihtsalt otsa sõitis mulle vastassuunas pirita teel, mis peaks piisavalt lai olema. õnneks polnud kiirus suur.
Endal juhtus suvel samalaadne asi: Mul oli hoog mingi 25-30 km/h ja sõitsin siis seal Pirita rattateel ilusasti kodu poole, vastutulev noorem tädi ei tulnud oma sõitmisega(uisutaja) toime ning kaldus minu poolsesse võõtmesse. Mats oli kole ja taguratas siiani natuke viskab. Ma ei saa aru mida fakki nad peavad seal sõitma kui on märgitud selgelt rattatee. :?
:?: Poisid, ärge endale nüüd häbi tehke ja teinekord mõtelge enne, kui SELLISEID näiteid toote....

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 10. 02. 2004. 12:05

ok, sõbrad, jutt hakkab kiiva kiskuma...
aga see tunneli trepp pole minulegi tavalisel baigil allasõites mingi väljakutse.
kolige parem sealt rahvarohkest tunnelist mustakale, seal on 50-100 m pikkuseid treppe jms. millegipärast pole seal kedagi kunagi näinud freeridimas.
olen ka kunagi 15 aastat extremega tegelenud (rulasõit) ja seetõttu võtan endale õiguse siin kobiseda.
nn linnaspordialadel on 3 tüüpi tegelasi
1. posers (eputajad)
2. lifestylers (tüübid kellele elu võrdub selle harrastusega)
3. athletes (sportlased)

tegijad harjutavad ja treenivad nii, et oleks tagatud enda ja teiste turvalisus. korraldavad ka sessioneid mis on lahedad nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele. kõige tähtsam nõue on see, et juba eemalt on võimalik aru saada, et midagi toimub ja ebameeldivad üllatused on välistatud. enda ja teiste ohutuse eest hoolitsevad osalised ise. olen korraldanud või osalenud n+1 taolisel üritusel paljudes euroopa linnades.

asi on inimese kultuuris või selle puudumises.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
huko
Rattur
Postitusi: 556
Liitunud: 24. 02. 2003. 00:46

Postitus Postitas huko » 10. 02. 2004. 12:14

5TH ELEMENT kirjutas:tundub, et pigem on tegu ikkagist väikse kadeduseussiga, et ise selliseid trikke ei juleta/osata teha ja siis tehakse igast pisiasjast suur pauk.
Pilt Pilt
Ma olen juba nii vanaks elanud, et tean: mul polegi vaja kõike osata/julgeda/teada. Olen leidnud omad asjad ja tegelen nendega. Pilt
René kirjutas:Kas Sa, huko, saad nüüd lõpuks aru, mis Su igahommikuse stressi põhjuseks on?
Pilt Pilt

Ok, minu poolest võiks teema lukku panna.
Erik R. sai vahepeal (ma nii aeglane kirjutaja) hakkama sellise kirjutisega, millega oleks hea lõpetada.
Signature sucks! Pilt

Mr. PureTrials
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 28. 12. 2003. 21:22

Postitus Postitas Mr. PureTrials » 11. 02. 2004. 19:37

Ma arvan, et need freeriderid, kes Tallinna Kaubamaja tunnelis kimasid, ei taha ka jalakäijatest üle sõita (see pole neile kah valutu). Usun, et antud juhul oli kõik kontrolli all - freeriderid, keda sa tunnelis nägid, on väga kogenud ja võimalus, et nad kedagi seal alla ajavad on sama suur kui sa XC rattaga kedagi rattateel alla ajad! Kui kõik hakkaksid üksteisele lõbu pärast kaikaid kodaratesse loopima ei oleks varsti meist keegi enam ratastel...seega hoia pisut oma tundeid tagasi, huko!

Eestis lihtsalt ei ole ekstreem-alade harrastamiseks rajatud spetsiaalseid parke, seega tuleb vist olukorraga leppida....loodame ekstreemlaste mõistusele!

loffa
Rattur
Postitusi: 17
Liitunud: 17. 11. 2003. 18:57

Postitus Postitas loffa » 11. 02. 2004. 20:25

vahet pole, kas freeride või xc, ka xc mehed on inimestele otsa sõitnu ja pealegi, kui inimene sõidab freeride'i siis ta enamjaolt ka valitseb ratast piisavalt, et mitte kellestki üle sõita.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Postitus Postitas erikr » 11. 02. 2004. 20:52

nagu aru saada, ei saa keegi enam midagi aru. teema lukku.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Suletud

Mine “Üldfoorum”