Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas citybike » 21. 02. 2014. 11:23

City Bike on aitamas ühte tudengit natuke.
Ehk saab sellest asja.

Küsitlus siin: https://docs.google.com/forms/d/112Z9bu ... 4/viewform

Taustainfo:
Idee on ,et potentsiaalne rattaostja saab valida koos asjatundja/mehaanikuga sobiva ratta komponendid ja leida parimad lahendused.
Alates raamist kuni ratta kellani.
Pole vaja uuel rattal hakata sulle mittesobivaid osasid vahetama. Saada iga olulise komponedi osas valikud, vastavalt ratta kasutusele ja sinu rahakotile.
Ja kui soove on saab ka ratta lasta värvida sobivat värvi, kasutada oma vanasid juppe jne.
Loodan ,et antud asi ei riiva rattapoode, asi alles idee järgus ja praeguse info kohaselt midagi väga palju antud valdkonnas ka ei pakuta.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas mart » 21. 02. 2014. 12:21

Täitsin ankeedi, tulemus sai päris omapärane. Kujutan ette tulevase rattaehitaja rõõmu, kui talle selline täidetud ankeet laekub :wink:
Ehita oma ratas, uhke ja hää
Iga küsimuse juures saad valida mitu vastusevarianti. Aitame tudengil läbi viia väikest uurimust, et saaks välja selgitada ehk lähitulevikus Eesti uue rattaehitaja/komplekteerija perspektiivikust.
* Kohustuslik
1. Kas oleksid huvitatud endale ise ratta komplekteerima? * Jah

2. Kui palju oleks sinu arvates väärt korralik ratas, mis teenib sind aastaid ja mille oled valmis ise endale komplekteerima, arvestades oma isikupära, sõidukohti ja värvieelistusi? * kuni 300 EUR

3. Millist raami ja jookse eelistaksid kasutada oma rattal? * 28" jooksudega ja maanteeraam

4. Milise kujuga raami eelistaksid kasutada? * madala raamiga, nö. naistekas

5. Millist sõiduasendit eelistaksid oma rattal? * sõiduasendit võiks saada stemmiga reguleerida

6. Millist käiguvahetust ja käikude arvu eelistaksid oma rattal? * kolm käiku ja jalapidur

7. Millised jooksud valiksid oma rattale? * kõige soodsamad ja üheseinalised, pole kõige kestvamad

8. Millised rehvid valiksid oma rattale? * värvilised rehvid on mulle olulised

9. Millised muud komponendid on sulle olulised? * pakiraami olemasolu ees

10. Missugune kahvel/pidurid on sulle sobivaimad? Amordiga

11. Muud nüansid, mis on sulle olulised ratta valikul! Tahan just täpselt sellist, nagu ankeedis kirjutasin
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas citybike » 21. 02. 2014. 13:22

ega vaesel tudengil polegi sellega midagi peale hakata kui märkida "ei kvalifikatseeru" ja tõdema, et tore, et vähemalt kellelgi oli pärast ankeeti täites hea tuju. Ja kui huvi ikka väga suur saab kindlasti Hr. Jaan Kelner oma põhjatutest varudest ka sellise ratta kokku panna, vajadusel väänab kasvõi pesurestist.
Pane oma 300 raha valmis

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas oldmoped » 21. 02. 2014. 21:04

Ei ole vaja mind norida ega kividega loopida - minupoole fb rattarikkaks grupis kirjutatud kommentaar ei olnud mõeldud mitte reklaamina vaid isiklikel kogemustel põhineva konstanteeringuga, mis minu arvates antud küsitluse teemades ja klientidele oluliste asjade rõhuasetustes on natukene valesti.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas mart » 21. 02. 2014. 21:07

citybike kirjutas:ega vaesel tudengil polegi sellega midagi peale hakata kui märkida "ei kvalifikatseeru" ja tõdema, et tore, et vähemalt kellelgi oli pärast ankeeti täites hea tuju. Ja kui huvi ikka väga suur saab kindlasti Hr. Jaan Kelner oma põhjatutest varudest ka sellise ratta kokku panna, vajadusel väänab kasvõi pesurestist.
Pane oma 300 raha valmis
Võrrelda virtuaalset õhinapõhist üliõpilast ja herr Kelneri läänemaal tegutsevat mopeedikoda on suht meelevaldne. Ma tahaks just konkreetse üliõpilase tagasisidet/teenust, et näha/kuulda/lugeda, mis lahendust ta pakuks. Ja huvitaks, et mis parameetrite puhul otsustab tema, et minu konkreetne soov ei kvalifitseeru kokkuladumiseks 300€ piires.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas citybike » 21. 02. 2014. 22:43

eks tudeng kirjutab kui ta seda vajalikuks peab, praegu vist jälgib rohkem asja huviga. Aga loodan, et saame temaga koos ka tulemustest kokkuvõtte teha ja siis saab seda igaüks vaadata ja otsustada, mis temal sealt võtta on ja mis mitte.

Jaanile FB kommentaari kirjutades ei mõeldnud reklaami halva ja salvava pilkena. Arvan siiralt, et sellised postitused ja oma taseme ja oskuste näitamine loob positiivset aurat ja toob pigeb kliente juurde, kes valivad riiulilt tooted ja tellivad ratta.

Raamide osalt on lisaks toorikraamidele liikumas ka palju selliseid, millele on juba värv peale kantud aga nad on jäänud müümata või siis keegi kuskil pillid kotti pannud ja siis avastatud, näe vanad retroraamid hunnikus istuvad, brändegi pole enam selliseid aga raamid värvitud ja korralikud. Neid oli silmas peetud, et neid saab kasutusele võtta nii nagu nad on.

Mart on asjast kahjuks valesti aru saanud, võrdlema pole ise veel seda kippunud ja täna ongi tegemist õhinaga projektiga ja hoian päialt, et asi ka jõuaks reaalse tulemuseni.
Ja eks siis tegija otsustab, kelle ukse taha ta tuleb koputama ja koostööd pakkuma või siis ise nokitseda ja arendada oma posti otsast oma riiulifirmat.

Ise olen soovitanud, et tänapäevaste It vahenditega saaks üsna lihtsalt teha vormi, kus validki omale meelepärased komponendid ja kõrval arvutatakse hind. Ja kui oled asjatundja võid vajutada SEND nuppu ja vormistada tellimuse. Muidugi jääb siis ära inimlik faktir, mida pean ratturite puhul endiselt päris oluliseks, tihti sünnivad parimad lahendused inimestega vesteldes. See, et taoliselt saab omale laptopi konstrueerida ei tähenda automaatselt, et see peaks toimima ka jalgrataste puhul.

Õhtuse seisuga oli üle 30 ankeedi täidetud ja Hr. mardi oma soovitan endiselt mitte kvalifitseerunuks lugeda ;)

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas Jaagu » 21. 02. 2014. 22:55

citybike kirjutas:City Bike on aitamas ühte tudengit natuke.
Ehk saab sellest asja.
Vastasin ka küsitlusele, ikka osalen kui saab kellelegi õpingutes kasulik olla. Aga mis on see teadusharu ja millises koolis selle eriala õpetatakse, mis ratta komplekteerimise eri varante käsitleb?

Kasutaja avatar
T6nu
Rattur
Postitusi: 495
Liitunud: 15. 05. 2009. 08:08

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas T6nu » 21. 02. 2014. 23:19

Tere.

Kuna foorumiga tegemist, siis avaldan ka arvamust. Ma kardan, et Eesti turg on liiga väike selliste erisoovidega klientide jaoks. Need inimesed, keda komplekteerimine huvitaks, soovivad palju spetsiifilisemalt komponendid paika panna ja need, keda ei huvita, nende jaoks on värv ja käikude arv ehk olulised, kuid muu täiesti teisejärguline. Palju soodsam oleks rattad sobivate komponentidega ise kokku panna ja kliendile jätta ainult värvi valik. Korraliku valiku tekitamine eri komponentidest läheks palju kallimaks ja tavainimest pigem segadusse ajada.

Aga täitsin ka küsitluse ära ja edu!

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas Jaagu » 21. 02. 2014. 23:44

Küsitluse sisu juurde tulles, siis ehk on ikka nii, et need, kes oskavad küsitluses toodud küsimusi endale püstitada, oskavad ka ise ratast kokku panna. Ja vastupidi, kes ei tea mida tahavad, neil pole vahet, kas mõni detail on natuke nii või naa (26 või 28 tolli, mis vahet seal on?). Ehk kokkuvõtteks: olen arvamisel, et teenusel, kus saad ise komponendid viimse detailini välja valida aga keegi teine ratta kokku paneb, turgu ei ole. Aga kui ostjale antakse valikud ette üldistes kategooriates, näiteks sinine/punane, meesteks/naistekas, suur/väike, siis seda teenust juba pakutakse, igas rattapoes.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas erikr » 22. 02. 2014. 00:26

Jaagu kirjutas:Küsitluse sisu juurde tulles, siis ehk on ikka nii, et need, kes oskavad küsitluses toodud küsimusi endale püstitada, oskavad ka ise ratast kokku panna. Ja vastupidi, kes ei tea mida tahavad, neil pole vahet, kas mõni detail on natuke nii või naa (26 või 28 tolli, mis vahet seal on?). Ehk kokkuvõtteks: olen arvamisel, et teenusel, kus saad ise komponendid viimse detailini välja valida aga keegi teine ratta kokku paneb, turgu ei ole. Aga kui ostjale antakse valikud ette üldistes kategooriates, näiteks sinine/punane, meesteks/naistekas, suur/väike, siis seda teenust juba pakutakse, igas rattapoes.
Krt - ma ütleks, et juuniorilt suhteliselt pädev vahefinish. Ehk küsimus on selles, kas hipster on nõus näppe õliseks tegema või mitte. Kui jah - tellib iPadist endale kõik vajalikud jubinad ja krutib kokku, kui ei - on shanss elustiilirattapoel.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas mart » 22. 02. 2014. 01:38

citybike kirjutas:City Bike on aitamas ühte tudengit natuke.
Ehk saab sellest asja.
erikr kirjutas: Krt - ma ütleks, et juuniorilt suhteliselt pädev vahefinish. Ehk küsimus on selles, kas hipster on nõus näppe õliseks tegema või mitte. Kui jah - tellib iPadist endale kõik vajalikud jubinad ja krutib kokku, kui ei - on shanss elustiilirattapoel.
Lühikese ajaga on siinfoorumis tekkinud kaks pooldajat. Virtuaal/ankeet üliõppur peaks nüüd koheseselt Hooandjasse pöörduma. Pooldajad kannaks kulud ja riskid ning üliõppur tänaks pooldajaid idufirma loomise, väljakutse ja kogemuse eest.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas citybike » 22. 02. 2014. 11:15

Jaagu kirjutas:
citybike kirjutas:City Bike on aitamas ühte tudengit natuke.
Ehk saab sellest asja.
Vastasin ka küsitlusele, ikka osalen kui saab kellelegi õpingutes kasulik olla. Aga mis on see teadusharu ja millises koolis selle eriala õpetatakse, mis ratta komplekteerimise eri varante käsitleb?
Mehatroonika ja TTÜ aga ega seal vist otseselt jalgrattaga seoseid nii palju pole aga saab teha oma valikuid. Kord pidi karm olema

Hetke seisuga 50+ ankeeti täis ja tundub, et midagi saab ikka kokku ka võtta...

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Lase ratas endale komplekteerida: küsitlus

Postitus Postitas andresle » 23. 02. 2014. 17:26

Kuidas tahaks antud teemas targutada, aga kuidagi pole nädalaga suutnud sisust niimoodi aru saada, et midagi tarka targutada oleks. Mina olen sellistes asjades ikkagi mõlema käega inimesega-suhtlemise-stiili poolt.

Vasta

Mine “Üldfoorum”