Viru Maraton

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Viru Maraton

Postitus Postitas Mati » 24. 01. 2004. 00:17

Kas siinsetest ka minejaid on :?: Ise lähen ja juba täna (laupäeval). Mul võib tekkida situatsioon kus üks kinni pandud majutuskoht Mõedaku baasis jääb üle (180 kr). Asi selgub lõuna paikku. Seega kui huvilisi, siis andke teada (sõnumiga ntx).
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Madis
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 01. 12. 2003. 20:20

Postitus Postitas Madis » 24. 01. 2004. 10:45

Läheme kindlasti aga stardime hommikul.Ega keegi ei oska öelda,kuidas sealkandis lumega lood on(kui hea rada on)?

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 25. 01. 2004. 22:50

Nüüd küll juba järelkajana, kuidas osavõtjate muljed olid? Ise jäin lõppkokkuvõttes rahule nii rajaga kui ka oma tulemusega. Rada oli küll kohati künklik ja mõnes kohas veidi pinnast väljas, kuid võrreldes nädal varem toimunud Kõrve sõiduga siiski päris hea. Suusale häda teha ei õnnestunud. Esimene pool oli vaid libisemisega probleeme.
Aga muidu mõnus pühapäev oli.
Oddo

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 26. 01. 2004. 09:06

käisin ka ja jäin väga rahule. mul jälle kadus libisemine, kui ilm pilve läks. ma läbin suusamaratone alati ainult natuke kõrgemas tempos kui ma trennis suusatan. üsna rahulikult siis. võistlema väga ei kipu, sest tehnika on kehv ja kehva suusaspetsiifilist ettevalmistust arvestades kardan end liialt ära kurnata, mõttetut haamrit pole vaja keset talve. aga arvestades, et olin enne maratoni suusatanud u. 80 km, jään oma aja ja tulemusega väga rahule. ilm oli ka super, võib-olla suts soojem oleks võinud olla. heinatutid rajal ei seganud, arvasin, et on hullem. ja isegi mõedaku tõusud viimasel 5 km-l ei tundunud rasked, sõitsin seal veel 4st surijast mööda
:)
suusatamise pulss on omaette teema. treenin umbes 150-152, tõstan veits tempot(nagu eile) ja keskmine oli 170. võistlustempo oleks vist üle 180 :roll:
ja veel sõidutehnika. näiteks tüsedad, kui mitte paksud, üle 40 a suusahundid liuglevad nii et lust vaadata. tehnika on niivõrd käes meestel. rattasõidus oleks mõeldamatu et sellised vennad kaotaks mulle maratonis vähem kui 20 min :lol: nii et puhas tehnika ja hea suusk on see mis sind talvel edasi viivad, ka kehvema ettevalmistuse juures.

Madis
Rattur
Postitusi: 74
Liitunud: 01. 12. 2003. 20:20

Postitus Postitas Madis » 26. 01. 2004. 09:33

Jagan Oddo arvamust,igati kõva üritus.Libisemise probleem tekkis minul just raja teisel poolel,aga see võis olla tingitud ka jõuvarude lõppemisest.Siiski peaks natuke kritiseerima ka,pidavat edasiviiv jõud olema.Nimelt ootasime tasulisse parklasse pääsu 20 minutit,mis võistluseelses ärevuses tundus veelgi pikemana.Tasuta parkla jäi aga väga kaugele.Parkimispileteid müüs 1 :!: inimene küllaltki järsu tõusu lõpul,nii et mitmed autod tõusul seisvas kolonnis ei suutnud libeduse tõttu kohalt võtta ja nii see ummik tekkis.Ka sellise kogemustepagasiga korraldajatel on natuke arenguruumi.Aga tegelikult on see tühiasi,muidu nii vinge ürituse juures.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 01. 2004. 09:40

Tehtud ja ei jäänud rahule ja põhjuseks suusk. Esimest korda lasin poes (AT) teha ja absull ei libisenud. Tunnet ja vormi oli aga kui lükkasid siis oli tunne, et keegi hoiab seljatagant kinni. Lõpuks kannatas ka vaim. Seda näitab ka keskmine pulss 166. Aga no see selleks, kokkuvõttes oli ilm hea ja rada üle ootuste hea - ei kurda.

Tehnikast rääkides on minu arvates Viru Maraton ideaalne selle proovimiseks ja lihvimiseks, sest kulgeb valdavalt lagedal kus võimalik pikalt ühtlase rütmiga sõita.

:arrow: Tarmo. No kui sa seal sisuliselt trenni tegemas käisid, siis võiks sa mõelda teine kord ka pingutamise peale, võiksid vast ilusa tulemuse teha :lol: .

Tartukal näeme :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 26. 01. 2004. 11:21

tegelikult tore üritus, treeningvõistlusena sai enne suuremaid maratone pulssi testida. suusatamine hakkab mtb ga üha rohkem sarnanema, eespool oli pidev grupisõit. kukkusin läbi kolme nelja grupi, üksi jõudsin punnida peale esigrupist kukkumist ca 15 km kahe grupi vahel siis läks jamaks... :cry: nii et järgmine kord üritan grupis loksuda :idea:
kohtumiseni tartu maratonil :wink:

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 26. 01. 2004. 12:39

Mati kirjutas: :arrow: Tarmo. No kui sa seal sisuliselt trenni tegemas käisid, siis võiks sa mõelda teine kord ka pingutamise peale, võiksid vast ilusa tulemuse teha :lol: .

Tartukal näeme :!:
ma 2001 aastal valmistusin spetsiaalselt viru maratoniks. suusatada oskasin siis veel kehvemini kui praegu, aga tahtmist oli rohkem. ja tulemus oli 40 kohta parem kui sel aastal. ajaliselt tegi see 11 minutit. nüüd arvan, et kui valmistuda ja pingutada, sõidaks 100 piirimaile. leian et ei tasu enda energiat talvel selliste tulemuste peale kulutada, jään ikka rattaspordi juurde :wink: kui saaks 60 sisse ning saaks osa estoloppeti punktidest, siis oleks mingit jumet võib-olla. aga seniks jääb minu osaks osavõtmisrõõm ja naudingu saamine hea rütmiga pikast sõidust :D
järgmine nädal ootab ees tartu avatud rada, mida läbin uisutehnikas ja siis elus esimest korda tartu maraton 8) klassika suuska proovisin viimati 1987 aastal. come backi teen homme trummis :lol:

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 26. 01. 2004. 13:10

tarmo kirjutas:
Mati kirjutas: :arrow: Tarmo. No kui sa seal sisuliselt trenni tegemas käisid, siis võiks sa mõelda teine kord ka pingutamise peale, võiksid vast ilusa tulemuse teha :lol: .

Tartukal näeme :!:

järgmine nädal ootab ees tartu avatud rada, mida läbin uisutehnikas ja siis elus esimest korda tartu maraton 8) klassika suuska proovisin viimati 1987 aastal. come backi teen homme trummis :lol:
soovitan ka avatud rada läbida klassika tehnikas kui varem pole palju klassikat sõitnud.
enamus wl maratonidel on võtmesõnaks just hea libisemine ja jalgjuurde paaristõukes sõit, mille omandamine pole just eriti raske. tartumaratonis lõppeb murdmaa peale harimäge edasi on meeletu paaris tampimine ja libisemine lauskmaal, nii et tegelikult päris hea jõutreening
:lol:
suusa kepid tuleks ka üle vaadata vastavalt käte tugevusele, oma kogemusest tean rattasõiduga jäävad tavaliselt käed nõrgemaks samas saavad mtbs korraliku koormuse kõhulihased ja selg, nii et tasub sõita tiba lühema kepiga kui sama pikad suusahundid kasutamaks ära juba arendatud potensiaali :idea:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 01. 2004. 13:31

tarmo kirjutas:...järgmine nädal ootab ees tartu avatud rada, mida läbin uisutehnikas ja siis elus esimest korda tartu maraton 8) klassika suuska proovisin viimati 1987 aastal. come backi teen homme trummis :lol:
soovitaks kah klassikaga peale minna. peale juba mainitud paaristöö sab proovida ka harimäele rühkimist, mis iseenesest mõnus sõidutõus.

mis ajal sa homme Trummi plaanid, mul ka nüüd klassika periood algamas :wink:

:!: Viru maratonis veel rääkides, siis mis parakas teil all oli, saan aru, et libises vist paremini kui mul :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 26. 01. 2004. 14:11

Mati kirjutas: mis ajal sa homme Trummi plaanid, mul ka nüüd klassika periood algamas :wink:

:!: Viru maratonis veel rääkides, siis mis parakas teil all oli, saan aru, et libises vist paremini kui mul :!:
trummi lähen homme 18.15- 18.30, nühin tund aega seal.

viru maratonil oli mul all Briko krunt -10-30 ja peal üks kiht Briko -10-30 libisemist. päikese käes lippas, nagu pilve läks, oli lipe kehvem. ei olnud rahul suusaga. N pani omale Rexi -7-25 ja oli hästi lipanud.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 01. 2004. 14:29

tarmo kirjutas:trummi lähen homme 18.15- 18.30, nühin tund aega seal.
sõidad üleval või all või 5-st :?: klassikat sõidaks ise vist pigem ülal, rahvast vähem ja jälg ka olemas. nõmme kolm tõusu on klassika jaoks nii või naa mõtetud, vähemalt minu jaoks astumistõusud.


virus panid AT mehed mul ka krundiks briko -10 - -30 aga peale hoopis madalflooriga -4 - -10 ja arvan, et see asja peesse keeraski (usaldasin mõõteriistadega mehi kes väitsid, et lumi on soojem kui õhk - iseenesest võimalik). ja krunti ei olnud nad ka minu arust korralikult teinud, sest põhi oli lõpuks hall.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Arbo
Rattur
Postitusi: 602
Liitunud: 02. 05. 2003. 08:41

Postitus Postitas Arbo » 26. 01. 2004. 15:04

tarmo kirjutas:viru maratonil oli mul all Briko krunt -10-30 ja peal üks kiht Briko -10-30 libisemist. päikese käes lippas, nagu pilve läks, oli lipe kehvem. ei olnud rahul suusaga. N pani omale Rexi -7-25 ja oli hästi lipanud.
Pilves ilmaga on ka õhuniiskus kõrge, ilmselt üle 75%, siis peab määre olema kõrge fluorisisaldusega, tipptasemel pinnatakse suuski veel pulbri ja polümeermääretega. Kui see Briko oli tavaline või madalflooriga parakas, siis polnud ka ime, et ei libisenud. -10-30 on muidugi ikka väga kõva määre ka, sellega -10 kraadiga kindlasti veel sõita ei kannata või siis tuleks pinnata millegi hellemaga.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 01. 2004. 15:34

Arbo kirjutas:...Pilves ilmaga on ka õhuniiskus kõrge, ilmselt üle 75%, siis peab määre olema kõrge fluorisisaldusega, tipptasemel pinnatakse suuski veel pulbri ja polümeermääretega...
Ja aga vot ei hakka rahakott nende superpulbrite ja klotside peale. Olen hea sõbra lahkusel saanud neid proovida ja ausalt suusad sõitsid pea ise. Efekt on aga maksab kurask kah. Ja eks seda kraami peab oskama ka peale panna.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Postitus Postitas Oliver » 26. 01. 2004. 15:51

Mati kirjutas:
tarmo kirjutas:trummi lähen homme 18.15- 18.30, nühin tund aega seal.
sõidad üleval või all või 5-st :?: klassikat sõidaks ise vist pigem ülal, rahvast vähem ja jälg ka olemas. nõmme kolm tõusu on klassika jaoks nii või naa mõtetud, vähemalt minu jaoks astumistõusud.
Eile oli üleval rada väga halb: pinnas väljas ja klassikajälg keppidega sodi täis pekstud. Sõitsin esimest korda klassikat ja kui käed tööle panna, siis saab kõik tõusud vähemalt poolepeale. Kui natuke tehnikat juurde saab, siis usun, et 2. ja 3. tõus ei ole probleemiks (esimene tõus on veel paras pähkel).

All olid klassika rajad väga head (uisk samuti). Lähen ka homme u. samal ajal kui Tarmo ja teen ca 2 tundi. Kui lund juurde ei tule, siis ülesse suuska lõhkuma ei lähe (siis kahe tõusuga alumine ring).

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 26. 01. 2004. 16:12

no kui nii, siis peab vist ka all sõitma. üritan kohal olla.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 26. 01. 2004. 16:41

Arbo kirjutas: Pilves ilmaga on ka õhuniiskus kõrge, ilmselt üle 75%, siis peab määre olema kõrge fluorisisaldusega, tipptasemel pinnatakse suuski veel pulbri ja polümeermääretega. Kui see Briko oli tavaline või madalflooriga parakas, siis polnud ka ime, et ei libisenud. -10-30 on muidugi ikka väga kõva määre ka, sellega -10 kraadiga kindlasti veel sõita ei kannata või siis tuleks pinnata millegi hellemaga.
see kõik on tuttav lugu, aga laupäeva õhtul kell kümme mul vajalikku flooriga määret polnud. pole kunagi ostnud floorikat nii külma ilma jaoks. pulbreid ei raatsi osta, pole nii tõsine suusamees. kui keegi nõu annaks millist osta ja saaks poole hinnaga, siis vist mõtleks isegi.

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 26. 01. 2004. 17:20

m, sai ka siis eile suusatatud. Trenni oli vähe tehtud, umbes 50 km, seetõttu läksin ka 25 km distantsi peale.
Suusad lasin AT spordil teha, ei libisenud eriti, kuid ega külma ilmaga libisebki kehvemini.
Ajaks oli siis veits alla 1.40, tulemusega jäin rahule.

mnorman
Rattur
Postitusi: 22
Liitunud: 05. 11. 2003. 12:12

Postitus Postitas mnorman » 26. 01. 2004. 17:48

alla stardi SFG, peale SF80 (-8..-25 vist). Algul proovisin suuska sellega, siis lasin AT meestel 150 eegu eest miski pulbri peale panna. Pulber tegi libisemise natuke paremaks, kuid mitte väga oluliselt. Libisemist proovides läks enam-vähem samasse auku nagu teistelgi ja rajal oli kah suht võrdne, ei parem ega halvem. Oleks ainult endal jõudu rohkem olnud. Lõpu mägedega suutsin oma positsiooni siiski tiba parandada õnneks.

www
Rattur
Postitusi: 256
Liitunud: 06. 06. 2003. 13:00

Postitus Postitas www » 26. 01. 2004. 18:08

see kord läksin määrdega alt
määrisin swixi hf 6 ja 040 pulbriga
shittagi ei lipanud võrreldes teistega, oma osa andis ka veel sooja ilma suusk, eeldasin et tuleb soojem ca 7-8 kraadi ilm, nii augus pole libisemisega veel olnud pulber ka veel all
tegelikult -15 oleks saanud ka ilma pulbrita vähese fluoriga lippama

külmapulbritest parimaks on osutunud briko seda kiidavad ka WL sõitjad, ise olen määrdega täkke pannud ühel sarnase ilmaga tartumaratonil, siis sai alla väänatud briko lf ja läks nii et lubises ilma pulbrita :idea:
kord olen vasaloppetil ka startinud -18 ga siis läks aga lõpus soojaks -5 peale ja pulbrist oli kõvasti kasu :wink:

Kasutaja avatar
oddo
Rattur
Postitusi: 205
Liitunud: 31. 03. 2003. 19:22

Postitus Postitas oddo » 26. 01. 2004. 20:34

Jah, eks see määrimine ole paras loterii. Ise kasutasin Toko HF punast. Ilmselt oleks pidanud eilse ilmaga sinisega mixima, aga lihtsalt polnud käepärast. Pulbriteni ja muu kõrgtehnoloogiani pole veel jõudnud, enne peab ise kõvaks saama :lol:
Klassikasõitudes Nõmmel osaleks isegi, aga ilmselt mitte ennem nädala teist poolt. Vaja kõigepealt köha ravida. Ei taha ennem Tartut väga riskida. Siiani on üldiselt ainult all kannatanud sõita. Üleval on kohati pinnast väljas ja suht kehvake ka see rada olnud. Kui muidugi lund juurde ei tule ja masin üle ei käi.
Avatud rajale ilmselt ei jõua, aga laupäeval Kõrvemaale tahaks küll praeguste plaanide kohaselt minna. Oli see vist Tallinna suusasõidu nime all. Ja vähemalt kaks ringi läbi sõita.
Oddo

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 27. 01. 2004. 09:59

Kui kedagi huvitab siis määrdeprobleemide kõrval soovitan uurimiseks sellist raamatut nagu Õpime suusatama :!: Autoriks Hans Gross, ilma kelleta ei oleks tõenäoliselt ka Veerpalu laitmatut klassika tehnikat :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 29. 01. 2004. 11:09

www kirjutas: kohtumiseni tartu maratonil :wink:
infot avatud rajast:
http://www.delfi.ee/news/sport/eesti/ar ... id=7113307
Ps. artikli kommentaaris paneb ilmataat täiega 8)
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 30. 01. 2004. 20:01

Olen avatud rajale mineja.
Aga arvatavasti numbrita matkatempos sõitjana.
Seljakoti toiduga võtan ka arvatavasti kaasa :wink:

Vasta

Mine “Üldfoorum”