Ratta kasutamine transpordivahendina

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas anthrax » 18. 06. 2013. 08:17

Õpin hetkel Hollandis tootearendust ja tänu uudsele õppemeetodile on suhteliselt vabad käed õppe sisulises osas.
Septembris-augustis peame läbi viima uurimuse oma valitud teemal, milleks on sisuliselt terve aasta ette valmistatud. Kui uurimuse tulemused võimaldavad, siis töötan terve järgmise õppeaasta toote kallal, mis võiks lahendada (või parandada) uurimuse käigus selgunud robleemi. Mina valisin oma teemaks "Cycling in Estonia" ja seepärast ka siin kirjutan.
Olen mõnevõrra hätta jäänud koostööpartneri otsimisel. Kuna käed on vabad ja kui tegema juba hakkan, võiks teha midagi sellist, millest ka kellegile teisele kasu oleks. Uurimuse esialgne plaan on laias laastus paigas aga vajadusel annab seda ka muuta.
Ideaalis otsin kedagi, kes oleks antud teemal entusiastlik, omaks ligipääsu mingile sihtrühma(de)le ja saaks aidata nõu ja/või jõuga uurimuse läbiviimist.
Ehk on siin mõne ettevõtte esindaja, kellel läheb tuluke põlema või oskab soovitada kedagi/midagi kelle poole pöörduda.

Igasugused küsimused on teretulnud.

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas Pirita » 18. 06. 2013. 09:01

Tervitus,

FB-s on selline seltskond nagu "Eesti Rattarikkaks" seal on päris aktiivseid inimesi . Usun, et sealsete inimestega rääkides saad ka palju ülevaadet.
Edu (y)

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas Oliver » 18. 06. 2013. 10:11

"Cycling in Estonia" on väga lai teema. Ava natuke tausta, mis on uurimuse suund, siis saad kindlasti veel kasulikke viiteid. Näiteks "Rattateed", "sobivaim ratas Võru postiljonile" ja "õigusruum" on üsna erinevad teemad.

anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

Re: Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas anthrax » 18. 06. 2013. 15:21

Uurimus on rohkem kvalitatiivne ja peamine eesmärk on uurida ratta kasutamise kitsaskohti transpordivahendina. Esialgne plaan on uurida kolme põhiprobleemi- liiklusohutus, vargused ja (eba)mugavusega seotud probleemid nagu näiteks "ma ei viitsi vändata", vilets ilm või higine otsmik. Uurimus ei kujuta endast vaid küsitlusvorme, vaid hõlmab ka eksperimente, intervjuusid vaatlusi jms. Nagu ma ka enne kirjutasin, siis tulemuseks peab olema piisav informatsioon, mille põhjal saab käegakatustava toote välja töötada.
See on esialgne plaan, mis on vastavalt vajadustele muudetav.

Veel jäi mainimata, et juuni alguses olen Eestis ja siis kohtuks hea meelega potentsiaalsete huvilistega.

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas tripp » 18. 06. 2013. 15:50

Rattaga liiklemist parandav või lahendav toode?
Hmm.
Suur kuvalda, millega linnavalitsust peksta, et nad kergliiklusteid korras hoiaks ja neid hooldaks?

Päriselt ka mine uuri tollest "rattarikkast" grupist, seal palju aktiviste, see siin eeskätt spordipedede kommuun :)

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas kaarelk » 18. 06. 2013. 16:27

samuti ehk abiks siia kirjutada > https://www.facebook.com/tallinnbicycleweek?fref=ts
loodetavasti siiski konkreetsemate ettepanekutega.

anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

Re: Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas anthrax » 18. 06. 2013. 16:41

Tänan ideede eest.
Ebakonkreetsus ongi tingitud sellest, et olle võimalikult paindlik. Ma võin detailse plaani kokku panna aga kui teiste huvid on erinevad, siis pole asjal jumet.

anthrax
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 17. 02. 2004. 21:49

Re: Ratta kasutamine transpordivahendina

Postitus Postitas anthrax » 18. 06. 2013. 17:33

tripp kirjutas:Rattaga liiklemist parandav või lahendav toode?
Hmm.
Suur kuvalda, millega linnavalitsust peksta, et nad kergliiklusteid korras hoiaks ja neid hooldaks?
Kuvalda, porilaud või turvapadi- kõik on tootearenduse vili. Küll ma järgmine aasta midagi välja mõtlen.
Kui härrad lahkelt lubavad, siis septembris palun siit veelkord abi küsitluste täitmisel ja loodetavasti aasta ning ühe nädala pärast saan postitada ka tulemuse.

Vasta

Mine “Üldfoorum”