Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas hall kass » 07. 06. 2013. 00:59

Mul tekkis mõte.
Jalgrattahaagise saaks teha kahest rööbiti asetatud rattaraamist.
Jooksude jaoks kasutataks tagumisi harke.

Aidake kaasa mõtelda. Millised raamid oleksid parimad, kuidas asi jalgrattale taha kinnitada,
ja nii edasi.
Endal liigub mõte praegu selliselt: panen rööbiti kaks "meesteka" raami. Nendel saen alumised pulgad ära, ülemistest torudest saab teha tiisli ja kui kasutada suuri jookse (et ülemised pulgad jääksid umbes horisontaali ning ei satuks kontakti jalgratta pakiraami või tagajooksuga), saab ehk teha hea manööverdusvõimega käru.

Parameetrid oleksid järgmised: laius olgu liiklusseaduses lubatu piires (vist 80 cm, vaja täpsustada), eeldatav kandevõime 50 kilo ringis. Mõte on ka selline, et jalgrattaraamidest saaks teha jäiga konstruktsiooni, mis ei hakka koormuse all nõtkuma. Olen kogenud, et igasugune raami läbivetrumine kärul halvendab jalgratta juhitavust tuntavalt.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas mtm » 07. 06. 2013. 07:26

Raamidest tehes tundub jäävat koletu monstrum.
Tee parem midagi lihtsat ja madalal asuva ühenduskohaga, näiteks arenda seda teemat edasi: http://www.carryfreedom.com/bamboo.html .

volvofriik
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 09. 02. 2013. 03:50

Re: Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas volvofriik » 07. 06. 2013. 14:07

Mul on üherattaline. Kandejõud ca 50 kilo. Materjaliks vana välivoodi raam(teras) ja vana rattakahvel. Rattaks all mingi med. tehnika ratas - täispumbatava rehviga. Antud hetkel on "pagasnikuks kaks lihakasti, milledest üks on teisele kaaneks ja käib lukku. Avatuna hoiavad seda romulast saadud imeodavad luugiamordid. Liigendiks Volvo roolikardaan. Käru kallutab koos rattaga , pöörab ja "hüppab aga vedukist sõltumatult. Sõites on vaevutajutav koorem. Veeretakistus ja õhutakistus ju pea olematud. näha saab Fotki.ee, volvofriik, endale ja teistele albumis.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas Soobel » 08. 06. 2013. 19:08

Alumist pulka ära saagides hakkab ikka nõtkuma ja vibelema ja jääb nõrgaks. Enda mõte käis esmalt sedapidi, et nende kahe meesteka raami esimesed otsad painutada kuidagi teineteise vastu ühte punkti ja sinna moodustada mingine tiisliliide. Et siis parallelselt oleks vaid tagahargid sadulate ja keskjooksudeni ja kui need veel keskjooksu kohalt ja tagarummude lähedalt omavahel torudega kokku keevitada, saaks kaunis tugeva konstrui. Mu meelest siiski mõttetult raske ja keeruline, eriti selle bambusvankri kõrval. Tiisli vedamine kuhugi sadula alla on õigustatud vaid siis, kui käru tahta kasutada ka käsikäruna.
mustal taustal helendab must vari

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas hall kass » 10. 06. 2013. 00:22

volvofriik kirjutas: Liigendiks Volvo roolikardaan.
Kui vähe need rooliliigendid maksavad?

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas serxx » 10. 06. 2013. 06:29

hall kass kirjutas:
volvofriik kirjutas: Liigendiks Volvo roolikardaan.
Kui vähe need rooliliigendid maksavad?
Poest ostes ilmselt päris krõbeda hinnaga. Samas kui valid mõne õige auto (näiteks Golf 2/3, Audi 80 jms), võib suht odav olla.
Kui sul juhuslikult mõni auto hoovi peab vedeleb/mädaneb, siis ei maksa midagi.
Kui mõni tuttav romulas töötab, siis ei maksa ka midagi. Romulast ostes võib ka päris kallis olla. Korduvalt nähtud, kuidas jupid on romulas kallimad kui poes.

Ma ise olen mõelnud, et auto sharniir võiks ka väga hästi sobida. See ei maksa küll peaaegu midagi. Golf 2 sharniiri saab kuskil 5 euroga juba kätte.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas mtm » 10. 06. 2013. 11:57

Kärule peaks piisama ka isetehtud lihtsast ja odavast liigendist:
http://bambootrailer.files.wordpress.co ... 01_rev.jpg

volvofriik
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 09. 02. 2013. 03:50

Re: Haagise tegemine jalgrattaraamidest

Postitus Postitas volvofriik » 10. 06. 2013. 12:47

Romulad neid roolikardaane täis. Suvalise masina oma sobib tegelikult.

Vasta

Mine “Üldfoorum”