Suletud jalgrattateed

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas Soobel » 08. 02. 2008. 14:49

Ma vahest olen kuulnud Tallinna Suurt Juhti ja tema jängreid kiitlemas, kui palju kilomeetreid uusi rattateid on avatud sel aastal ja sel aastal jne.

Aga kõva häälega pole keegi rääkinud neist rattateedest, mida enam ei eksisteeri. Suurima löögi alla on siin sattunud muidugi sõiduteede serva veetud jalgrattarajad. Näiteks ei ole enam Narvam mnt remondist saati rattarada UusSadama ja Hobujaama vahel. Samuti pole uuendatud rattaraja märgistust Veerenni tänaval, kohati on siniseid ja valgeid riismeid veel märgata. Kas seal ka rattarada veel arvel on - ei tea.
Kas näiteks Pärnu mnt viaduktil on rattarajad alles?
mustal taustal helendab must vari

marek9134
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 26. 03. 2007. 22:11

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas marek9134 » 08. 02. 2008. 15:32

Narva maanteel Lauluväljaku juures mäenõlval on ka jälgratta märgistusega teeäär ära võetud. Peaasi, et autod saaksid tossutada (n) :evil:

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas Soobel » 10. 07. 2008. 13:06

Veerenni rattarajad tänavaäärtes on siiki arvel - Edgar sebis ikka värvi välja ja nüüd säravad seal uued eraldusjooned, ligi pool metrit äärekivist kaugemal, kui vanad! (Uue ringristmiku alt ei julge ega viitsi ikka läbi sõita, kuna pole näha, kas tunneli nurga tagant ringteelt tuleb keegi külge või ei tule)
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas mart » 12. 07. 2008. 19:03

Soobel kirjutas: Kas näiteks Pärnu mnt viaduktil on rattarajad alles?
Arvatavasti jutt nn hendriksoni küürust - jep rajad alles mõlemal suunal. Kui autojuhtide jaoks käitud arusaadavalt ja üheselt - on tallinna pärnu mnt täiesti pandav. Sai teine täna mõlematpidi, kiirkorras ja sõiduteitsi läbitud ning null tõrget.
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas Soobel » 25. 10. 2008. 21:35

Nädalapäevad tagasi selgus, et rattarajad on haihtunud ka Estonia puiestee äärest. Sõitsin seal ja sain miski trollijuhi käest omajagu pasnudada, näitas aga kõnniteed mulle, mina aga vastu asfaldile, kus paaris kohas olid rattaraja eraldusjooned veel aimatavad. Mingi radade restruktueerimine on igatahes seal toime pandud, nii et rattaradu seal enam ei ole.
mustal taustal helendab must vari

urban runabout
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 05. 06. 2009. 22:22

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas urban runabout » 05. 06. 2009. 23:04

Sadamas D-terminalist Uus-Sadama tn suunas sellel nädal joonimisega kaotati varasem rattatee
upright riding position

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas Soobel » 03. 06. 2013. 20:35

Lootsin pääseda Sikupillist mööda Pallasti tänavat ja Lauluväljakutagust otse läbi Maarjamäe Kosele. Lauluväljakutagune rattatee on kinnisvarrearendajate poolt täis ehitatud.
mustal taustal helendab must vari

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas tripp » 03. 06. 2013. 23:07

Soobel kirjutas:Lauluväljakutagune rattatee on kinnisvarrearendajate poolt täis ehitatud.
See on vist Eesti Näituste ärastamise tulem.
AFAIK on Lauluka taga Enn Veskimägi krunt.
Mind ka hirmsasti vihastab, sest see Lauluväljak => Maarjamäe ühendus on mu lapsepõlve lemmikrada.

Aga veidi teemaväliselt mulle Tallinna de facto hetkeseis üsnagi meeldib.
Nood bussirajad on ratturile ikka tõeline õnnistus!

Kasutaja avatar
laur26
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 24. 03. 2006. 13:52

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas laur26 » 04. 06. 2013. 14:32

Soobel kirjutas:Lootsin pääseda Sikupillist mööda Pallasti tänavat ja Lauluväljakutagust otse läbi Maarjamäe Kosele. Lauluväljakutagune rattatee on kinnisvarrearendajate poolt täis ehitatud.
Noh, ülevalt saab päris kenasti läbi. Lauluväljaku ülemisest sissepääsust ida poole algab kitsas sõidutee, mis sujuvalt muutub rattateeks ja lendab mäest alla otse Maarjamäe juurde. Alternatiiv altpoolt minna on mööda Pirita teed.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas Soobel » 04. 06. 2013. 19:33

Haa. Seda teed ma ei teadnudki, nüüd Ortofotolt vaatasin. Ja tulebki sealt paekaldast Orlovi lossi tallide juurde alla? Tatist peast sai mingit serpentiini seal sõidetud või ratast käekõrval lükatud, siis oli see küll kivikamakaid täis ja autodele läbipääsmatu. On siis nüüd korda tehtud?
Ja tundub, et on võimalik sõita ka siiski Lauluväljaku aia äärest sinna suletud rattateeni, siis läbi nõgeste kulgevat rada vähe suurema teeni, kus lauluväljaku aias väravad ka sees. See suurem tee viib ümber selle tropi krundi, krundi taga on rattatee alles.
mustal taustal helendab must vari

tripp
Rattur
Postitusi: 521
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas tripp » 04. 06. 2013. 23:57

Ma lähen ükspäev sinna Lauluka taha asja uurima, aga mälu järgi on nii, et:
Maarjamäe 17 krunt ulatub nõlvani välja - olen seal külas käinud - ja ükski tee seda ei läbi.
Lauluväljaku kirdepoolne värav on korralikult lukus.
Nii et see Lauluväljaku krundi kõrvalt alla tulev tee (rada) viib "eikuhugi" - ei saa vasakule Laulukale, ei saa paremale Maarjamäele. Mäletan, et olen sealt korra alla tulnud ja siis nõgestes sumanud, et Pirita teele välja murda.

Maarjamäe memoriaalini saab ülevalt küll. Mäe tänav - algab Narva maanteelt, läheb vanast radarijaamast mööda ja nõlvast alla. Aga Lauluväljakult otse Maarjamäele ei saa kuidagi.

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas citybike » 06. 06. 2013. 06:47

See lauluka tagant alla viiv tee viib ikkagi natuke kuhugi.
Olen sealt läbi jooksnud, mäest alla aia tagant ja siis tuleb jah krundi piir ja aed aga läheb ka kitsuke rata natuke ülespoole puude vahele, kust saab joostes muredeta läbi ja tõenäoliselt ka ratast käekõrval lükates ning singlivennad ka ratta seljas probleemivabalt.

Ja seal on uhked villad, Hispaania ja US saadikute residentsid!

max629
Rattur
Postitusi: 30
Liitunud: 07. 03. 2011. 16:14

Re: Suletud jalgrattateed

Postitus Postitas max629 » 07. 06. 2013. 07:18

Uudistest lugesin, et tehakse mõnedesse kohtadesse jalgratturitele foori taha punane eraldusriba sõidusuuna vahetamiseks. Kirja oli pandud ka veerenni ja herne ristmik. Sellest järeldades sinna veerenni peaks vast ka uued jooned tulema.
Parem nutta psüholoogi juures kui naerda psühiaatri juures

Vasta

Mine “Üldfoorum”