Rattamatkajad - ülivõrdes

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Rattamatkajad - ülivõrdes

Postitus Postitas mart » 23. 12. 2003. 10:58

15 225 km ca 6 kuud ja Austraaliale ring peale. Soomlane ise 55 aastane ja alustas aktiivset liigutamist 45 aastaselt.
http://www.seikkailua.com/index.htm

Rootslane (hukkus 2002), kes sõitis rattaga Rootsist Nepaali, ronis Mount Everestile ja väntas koju tagasi.
Göran, or "Kroppen" as he was called by many, was the most famous Swedish climber due to his adventure to Everest; he packed all his climbing equipment on his bicycle, lolld from his home in Jönköping / Sweden to Kathmandu, carried alone all equipment and food to Base Camp, climbed Mount Everest without supplemental oxygen, and lolld home again!
http://www.jerberyd.com/climbing/climbers/kropp/
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 23. 12. 2003. 15:54

Kui ma ei eksi siis sellest rootslasest kirjutas ühe National Geographic'u ajakirjas.
Ka üks Eestimaa mees on rattaga ümberilma reisil ja ärgem unustagem Villu Zirnaski seiklusi.

Aga minu jaoks on tõeline ime üks grusiinlane (ei mäleta nime). Temal juhtus veel selline asi, et vähi tõttu lõigati enam kui 10 aastat tagasi pool sisikonda välja ja arst ennustas, et kui ellu jääb on hea aga suhteliselt tõenäoliselt jääb invaliidiks. Mees tuli haiglast koju, vedeles veidike, aga hakkas igav. Hakkas siis oma lõbuks kätekõverdusi tegema. Paari asta pärast jõudis mees Guinessi rekordite raamatusse kätekõverdustega. No sai sellest ka nagu isu täis, võttis mees ratta ja läks rattaga ümberilma reisile ja nii juba mitmes aasta on teel. suvel külastas läbisõidul ka eestimaad.
vot see on tegija.

Kahjuks ei leia netilehte üles, kus temast kirjutas.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 23. 12. 2003. 20:05

Täna nägin exploreri pealt dokumentaali lõppu, kus 2 kutti reisid selili ratastega ;-) Tegid vist 10000km ära. Ma nägin sealt maalt, kus nad läbi Siberi Baikali äärde sõitsid, Mongooliast läbi ja mingi kõrbe kaudu Hiinasse. Hiinas selgus, et turistid ei tohi ratastega sõita. Sattusid mingisse keelatud linna ja seal pisteti pokri. Siis pandi Pekingi rongile, aga tüübid panid järgmises peatuses sellelt ajama ja jätkasid matka. Mingid kohalikud üritasid raha välja pressida ja nad põgenesid nende eest - sulid saatsid neile võmmid sappa, aga õnneks neid ei saadud kätte. Sihtkoht oli Taevase rahu väljak ja sinna nad ka jõudsid. Korra mainiti, et rataste kaal pagasiga oli 90kg, millest 30 l vett. Kõrbes jäi toitu ja vett paari päeva jagu puudu, priimus läks tuksi ja tegid lehmasõnnikust lõket ja ühel tüübil veel pidevalt kõhuhäda ka küljes - liigsest pekist said nad igatahes lahti ;-) Päris põnev värk oli ja ekstreemset oli ka. Lisaks kõigele suutsid nad seda ka kordamööda filmides või statiivi abil ka kaameraga jäädvustada.

Green_Day
Rattur
Postitusi: 505
Liitunud: 01. 04. 2003. 16:14

Postitus Postitas Green_Day » 25. 12. 2003. 17:20

Mu unistus oleks ka midagi sellist ära teha....kuskil väga-väga kaugel rattaga ära käia. Paraku on see kulukas tegevus ikkagi. Tahtmist võib ju olla, kuid kui raha pole, ei saa midagi.

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 29. 12. 2003. 18:21

charlie kirjutas:
Aga minu jaoks on tõeline ime üks grusiinlane (ei mäleta nime).

Kahjuks ei leia netilehte üles, kus temast kirjutas.
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=117091

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Postitus Postitas Ereliukas » 29. 12. 2003. 21:32

cowrider kirjutas:Täna nägin exploreri pealt dokumentaali lõppu, kus 2 kutti reisid selili ratastega ;-) Tegid vist 10000km ära. Ma nägin sealt maalt, kus nad läbi Siberi Baikali äärde sõitsid
Päris algusest ei näinud, a alustasid nad sõitu Petrozavodskist, sealt siis läbi venemaa alla ja siis edasi. Minu meelest panid nad totaalselt mööda ajastusega - sõitsid vene talves. Vahepeal lõigati ühel poisil maha mõned külmunud varbad jne. Filmist jäi mulje, et ega nad ise ka ei tea, kus on - oli jutt, et nad dagestanis a räägiti samal ajal siberist:)
Ise ei suudaks küll 60-90 kg sõiduriistaga kulgemisest mingit mõnu tunda -ei saa aru nn klassikalistes rattamatkadest, eriti ei saa veel aru nendest, kes sõidavad ntx suure magistraali serva pidi.
Kui ise vanemaks jään ja võistelda ei viitsi, siis vo matkaks küll nii, et sõidaks hästi kerge väikese seljakotiga paar päeva läbi mingi tehniliselt raske kuru näiteks vms, a kogu elamiseks vajamineva kola kaasatassimine muudab minu meelest raskeks sõidumõnu tundmise.
Sügaval vene ajal u aastal 87, oli mingi mees tulnud 3-rattalise lamamisrattaga Kaliningradist vanalinnapäevadele. Sel rattal oli suur kollane"gondel" ja vist isegi katuse moodi asi ning sõidutas Neitsitorni kõrval pargis väikese raha eest lapsi ja lasi ka teistel sh mina proovida.
see aparaat liikus ikka päris raskelt, kuigi omanäolisena oli väga pilkupüüdev. Kuna tollal rattad ei huvitanud eriti, siis eriti ei osanud vaadata, a põhines ta paljuski turisti ja perekonnaratta tehnikal, kas käike ka oli, ei mäleta.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 31. 12. 2003. 13:48

Ümberilmarattur Sergei Lõ?in jõudis reisilt koju:
http://www.postimees.ee/311203/online_u ... 122936.php
Kodulehekene: http://loll.azimuut.ee/news_e.htm.

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 07. 01. 2004. 09:53

Õhtupoole saab Sergei Lõ?ini retkest pikemalt lugeda: http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=07.0 ... &id=151180

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 07. 01. 2004. 23:58

Lüliti kirjutas:Õhtupoole saab Sergei Lõ?ini retkest pikemalt lugeda: http://www.sloleht.ee/index.aspx?d=07.0 ... &id=151180
427 päeva sõitu ca 100 km päev ja kogu ratta kulum :
Parandamist vajas see vaid New Yorgis ja Novosibirskis. USAs vahetas mehaanik mõne pisividina, Venemaal ütlesid aga üles pedaalid, tagumine ratas ning kett.
Uskumatu :shock: Võimalik, et leheneeger Viivik on taas pealiskaudselt/üleolevalt teemasse suhtunud ja pooled asjad edastamata jätnud :evil:
Igaks puhuks veel mehest ja rattahuvist tiba venekeelset materjali:
Родился он 19 апреля 1955 года в городе Северодвинске Архангельской области. Затем учился в Таллинне, где двенадцатилетним пацаном и начал заниматься легкой атлетикой. Любовь к "королеве спорта" юному Лыжину привил тренер Ян Оскарович Пяллинг, с которым Сергей и теперь поддерживает самые теплые отношения.

Непоседливость характера рано проявилась у Сергея. Девятиклассником один проехал на велосипеде более тысячи километров до "исторической родины", тогда же выиграл чемпионат республики по спортивной ходьбе. После школы он окончил государственный институт физической культуры имени П.Ф. Лесгафта в Ленинграде, затем поехал в Германию исполнять воинский долг в танковых войсках.

"Дембельнувшись", устроился в городское управление внутренних дел Таллинна. Скоро увлекся марафоном. С 1978 года он пробежал уже 47 трасс, увековеченных древнегреческим гоплитом. Кроме того, уже десять раз преодолевал дистанцию в 100 километров и два раза участвовал в суточном беге. За это время выполнил норму кандидата в мастера спорта, становился призером первенства Центрального совета "Динамо", также занял тринадцатое место на чемпионате России по марафону.

В 1987 году по службе перевелся в Магадан, где и проработал до самой пенсии. Выйдя на заслуженный отдых в звании капитана, он решил вернуться в Эстонию. Любой другой на месте Лыжина предпочел бы добраться на самолете, а Сергей Алексеевич оседлал свой верный "ЗИФ" и поехал на велосипеде. 11 111 километров от Магадана до Таллинна он преодолел за 128 дней!
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 19. 02. 2004. 15:50

Kaks ratturit Siberi talves mööda Leena jõge Baikali järvelt Põhja Jäämereni, ca 4100 km
Lena River Icebiking Expedition
(15 december 2003- 15 februari 2004)
Juhiks on Ralph Tuijn, a truely extreme lollr: rode from Holland to Magadan, did a winter cycle tour on Lake Baikal, and on frozen Lena River, and crossed the Greenland icecap by bike.
http://ralphtuijn.nl/wmview.php?ArtID=385
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

Vasta

Mine “Üldfoorum”