Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas MK777 » 30. 09. 2012. 10:54

Kivi kirjutas:... kahjuks küll ei kuulu autojuhtide alla, aga siiski :)
http://www.youtube.com/watch?v=D3YjkjSNJt0
Sellises olukorras peaks rattur mõtlema ainult enda ohutuse peale, mitte ajama oma õigusi taga. Bussi kõrval sõitmine kitsas kohas on nagu enesetapp. Järgmine kord on ta ehk targem.

Kasutaja avatar
Kivi
Rattur
Postitusi: 131
Liitunud: 05. 03. 2009. 20:00

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Kivi » 30. 09. 2012. 16:42

Heia seltsimehed!

Päris tõsiselt ei tahtnud ma selle klipiga näidata oma ego suurust.
Mina sõitsin ju kenasti paremal pool, kui buss sõitis minust mööda, ega ma vabatahtlikult niimoodi bussi kõrval ei sõitnud.

Tegelikult oli minu mõte see, et näidata mis toimub ka neile kes ei tea ja minu tegevus, kus ma näitasin pöialt, lootsin tekitada bussijuhis huvi, et miks ma nii näitasin, äkki tegi midagi valesti.

Mida hullu ei juhtunud, pidurid on olemas, aga lihtsalt nii pole minu arvates ilus teha.



Ärge olge nii kurjad :)

Rohkem päikest eestlaste ellu!

Kasutaja avatar
t6nn
Rattur
Postitusi: 121
Liitunud: 27. 10. 2009. 12:36

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas t6nn » 01. 10. 2012. 08:12

Mingi bussijuhi graafikus pidamise jutt on küll mõttetu iba. Väga kummaline on seda jalgratturite foorumist lugeda või on teist keegi endine või praegune bussijuht? Samahästi võiks lambist spekuleerida, et ratturil oli äkki kiire haiglasse, kus tal naine sünnitama hakkas vms. See ratturi äärekivisse surumata jätmine oleks põhjustanud kui suure ajakao? 10 sekki äkki? Juhtub mõni aeglasem pensionär peatuses bussile ronima või jõuab buss järgmisele ristmikule täpselt punasega ja on juba mitu korda rohkem aega kulunud. Isegi kui see bussijuht oligi juhtumisi graafikust maas, ei anna mingit õigust nagu tropp käituda.

tannn
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 05. 2012. 16:35

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas tannn » 02. 10. 2012. 09:45

Minul on ka üks negatiivne kogemus bussijuhiga, juhtus umbes nädal tagasi Tartus, tipptunni ajal Riia tänaval. Buss sõitis minust mööda ja veel mõned autod ka, kui ühe ristmiku juures oli umbes 400 m järjekord, siis autojuhid jätsid kenasti vahe sisse paremale poole tee äärde, aga bussijuht, nähes mind ilmselt peeglist tulemas, tõmbas nii vastu äärekivi (seda otse minu nina ees, enne sõitis normaalse vahega), et hiir ka poleks läbi pugenud. Ma ei tea, kas tal oli kade meel, et rattur kiiremini liigelda saab või misiganes.

Kasutaja avatar
v2lek
Rattur
Postitusi: 105
Liitunud: 14. 06. 2011. 09:04

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas v2lek » 02. 10. 2012. 12:56

Bussijuhid ongi tihti ****pead.

Ilmselt väike palk ja pingeline töö ning närvid krussis.
Mitte, et see vabandaks siirat sitakeeramist.

Ennastki on üritatud bussi poolt väljarammida. kell 23 õhtul, laial teel, ilma vastutuleva liikluseta ja ilma mingi põhjuseta. kohas kus oli kõrge kõnniteeäär, nii et pedaalida seal enam ei saanud, isegi ülaasendis pedaal peaaegu vastu äärt kraapimas. Ja siis vasakul on lenksu ja bussivahel veel 2cm. Ja lõõtsaga bussi tagumine ratas pole veel sinust mõõdas. "Mõnus".

Peale seda hakkasin vajadusel tänaval sõitma üsna keset teed. Vähemalt 1/3 peal kindlasti. Siis vähemalt mul on RUUMI taganeda, kui mingi tainas jälle rammima tuleb. Mitte nii, et pole enam mittekuskile taganeda.. Jah, sain signaalitamisi ja nemad said jälle siis minu poolt näpunäiteid.. Aga sorry, minu elu maksab rohkem kui autojuhi kaotatud 10 sekundit.

Sama selle ülalolnud video kohta. Rattur ei teinud midagi valesti - kui üldse midagi, siis oleks pidanud ta rohkem laiutama. Jutt teemal et bussijuhil on graafik ei maksa midagi.

marguss7
Rattur
Postitusi: 596
Liitunud: 12. 06. 2009. 10:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas marguss7 » 02. 10. 2012. 21:34

Veidike teemast välja, aga olles ise autojuhina liikluses üritan ise alati jalgratturitel elu võimalikult lihtsaks teha, ka "vana" liikluseeskirja ajal näitasin käega või tulede vilgutamisega et kimage ülekäigurajalt üle ja jätan alati ratturile piisavalt ruumi üritades arvestada ka seda, et rattur võib kukkuda rataste ette. Autoroolis on vaja 10cm-t, et varvas gaasipedaalilt piduripedaalile liigutada, rattaga pidurdamine, rattalt maha tulemine, käiguvahetus, kiirendamine jne on oluliselt tülikam.
Olles tihti ka ratturina liikluses on jäänud mulje, et kõige suuremad mu**id (vabandan väljendi pärast, sest seda foorumit loevad ka naised ja noorukid) rooli taga on minu kogemuse põhjal Tallinna linnaliinide bussijuhid. Kahjuks kaameraga oma sõitmise ei filmi, aga ka mulle on korduvalt ette keeratud või tee serva seisma surutud. Kahjuks ilmselt 99% Tallinna linnaliini bussijuhtidest seda foorumit ei loe ja osa neist ei saaks sellest ilmselt eesti keele vähese oskuse tõttu ka aru, aga võib-olla tasuks rattaklubide esindajate poolt kokku panna mingi mõistlik läkitus, kus oleks mõtted-soovid, kuidas bussijuhid võiks ratturitega arvestada ilma et peaks hakkama arutama kellel liikluseeskirjade järgselt õigus on või et kas buss jääb selle tõttu 7 sekundit graafikust maha. Võib-olla bussijuhtide IQ ei võimaldagi aru saada sellest kui nad ratturite sõidu keerulisemaks või ohtlikuks teevad?

MiaLia
Rattur
Postitusi: 7
Liitunud: 04. 10. 2012. 14:59

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas MiaLia » 04. 10. 2012. 15:59

Üldiselt ei hakka ma üldse mõõtu võtma, ei autode ega bussidega, mis tähendab, et valin treeninguteks vaiksed maanteed, või sõidan kergliiklusteel (kasvõi edasi tagasi). Siiski isegi nendel mnt-del kus sõidab 5 autot tunnis...on teatud arengutasemega autojuhtidel millegipärast vaja mõõduda ratturist hirmlähedalt. Õnneks on selliseid vähemuses - aga piisab neist üksikutest, et tuju ära rikkuda.
Kaks mängutuba Mustamäel

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rai66 » 11. 11. 2012. 17:49

Mati kirjutas:
KaupoR kirjutas:Ega see Haanja RK grupp ka kõige viisakamalt ei liikunud.
Liikus eeldatavasti küljetuule olukorras, õrnalt nihkes. Möödasõit võttis aega 30 sekki ja liiklus oli pigem hõre. On kindlasti hullemaid olukordi. Kas ma olen valesti aru saanud kui väidan, et LS ei ütle OTSE, et paarissõit on keelatud? Liiklust takistab olemuslikult ka üksi sõitev rattur.
Liiklusseadus
§ 32. Piirangud jalgratturi, tasakaaluliikuri juhi, pisimopeedi- ja mopeedijuhi liiklemisele
(1) Jalgrattur, tasakaaluliikuri juht, pisimopeedi- ja mopeedijuht ei tohi:
7) kolonnis sõitmisel tekitada ohtu teistele liiklejatele.
Mõiste (jalgratturite) kolonn on LS-s olemas.
Edasi tuleb lahti mõtestada sõna kolonn.
Võõrsõnade Leksikon ja Õigekeelsussõnaraamat (kirjutasin pikalt , et noored ka aru saaks) annavad järgmise tähenduse:
rivi, mille sügavus on suurem kui laius. Sõdurite, sportlaste kolonn= sõduri+kolonn, sportlas+kolonn. Auto+kolonn jne...
Järelikult jalgratturite kolonn= jalgratturi+kolonn.
4 ratturit koos kahe paarina mahuvad mõiste kolonn alla ja LS ei riku.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Omiar » 05. 04. 2013. 07:40

Tuleb tunnistada, et see kevad on autojuhid kuidagi viisakamad (või siis pole neil veel ratturitest kopp ette saanud). Mõni üksik m*nn küll juhtub külje alt mööda sõitma aga üldpilt on meeldiv.

Fre
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 30. 05. 2007. 13:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Fre » 09. 05. 2013. 12:31

Omiar kirjutas:Tuleb tunnistada, et see kevad on autojuhid kuidagi viisakamad (või siis pole neil veel ratturitest kopp ette saanud). Mõni üksik m*nn küll juhtub külje alt mööda sõitma aga üldpilt on meeldiv.
Täpselt sama kogemus sel kevadel, sõidan linnast välja pikki Viljandi mnt ja see on suht kitsas ja tüütu alguses. Täna tehti üheskohas veel mingeid teetöid ja sestap oli eriti kitsas. Autod on valdavalt väga viisakad, nt üks ACE Logistics rekka sõitis kitsal lõigul rahulikult minu taga et saaks vastutulijate möödudes ilusa suure kaarega mööda sõita.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 09. 05. 2013. 12:35

Fre kirjutas:
Omiar kirjutas:Tuleb tunnistada, et see kevad on autojuhid kuidagi viisakamad (või siis pole neil veel ratturitest kopp ette saanud). Mõni üksik m*nn küll juhtub külje alt mööda sõitma aga üldpilt on meeldiv.
Täpselt sama kogemus sel kevadel, sõidan linnast välja pikki Viljandi mnt ja see on suht kitsas ja tüütu alguses. Täna tehti üheskohas veel mingeid teetöid ja sestap oli eriti kitsas. Autod on valdavalt väga viisakad, nt üks ACE Logistics rekka sõitis kitsal lõigul rahulikult minu taga et saaks vastutulijate möödudes ilusa suure kaarega mööda sõita.
Lisaks ka juurde, et ka ülekäigu radadel, isegi eemal ootama jäädes jäädakse seisma et üle lasta. Kõige selle taustal torkab negatiivselt silma Tartus ühistranspordi roolikeerajad, olgu siis taksistid või bussijuhid.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Ereliukas » 15. 05. 2013. 12:02


Kasutaja avatar
Kummitus
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 05. 05. 2011. 13:48

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Kummitus » 09. 08. 2013. 10:29

Täna Tartus Narva mäest alla sõites suunaga kesklinna poole liikudes sain paraja ehmatuse osaliseks, kui peale bussipeatust sõitis väärastunud imbetsill oma hõbehalli universaalkerega Skoda Octavia reg.nr 460BHC koos järelhaagise minust mööda 15cm kauguselt. Sõitsime treeningkaaslasega kahekesi üksteise taga võimalikult paremal teeservas kui see ahv möödus. Narva mnt ja Raatuse ristil valgusfoori taga sõitsin sellele imbetsillile kõrvale ja tahtsin ukse lahti tõmmata aga vennikesel uksed lukus. Lasi klaasi alla ja kõikgepealt küsisin, et kas ei mõista sõita? Väriseva lõuaga tuli vastus, et mida sa kiilud autodele vahele nagu mootorrattur. Küsisin, et kas kiire on, et tahad inimesi ära tappa või lihtsalt haige inimene, mille peale vastas uuesti mida sa kiilud vahele. Lp. kaaskodanikud, kui keegi peake tundma seda ahvi siis oleks soov selle poolearulisega uuesti silmast silma kohtuma!

Kasutaja avatar
andre170
Rattur
Postitusi: 260
Liitunud: 04. 03. 2008. 16:59

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas andre170 » 09. 08. 2013. 16:32

Taanis löödavat selle peale jalaga autol peegel minema. Et las analüüsib, kui palju kaitset talle tonn rauda annab ja kas tasub jalgratturitega ülbitseda. Mõni peegel maksab rohkem, kui ratturi ratas. Aga ratturi elu ja tervis on väärtuslikum. Sellest ta peabki aru saama.

Aga allamäge tasuks sõita keset sõidurida. Tallinnaski on kohti, kus linnaliikluses ei ole probleem 40-50 km/h sees hoida mingil lõigul. Näiteks järgmise foorini. Siis pigem juba keset rida, et ei hakkakski trügima. Tallinnas juhtub seda tihti, et trügivad elu eest üle topeltjoonte, rammides ja kiirust ületades sinust mööda ja siis vaatavad järgmisel ristmikul, kuidas sa temast ja veel kümnest paremalt mööda sõidad. Luuserid 8) Kus võimalik, tuleks see kiusatus neilt ära võtta kiirema sõiduga keset teed.

Kasutaja avatar
napo1eon
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 17. 07. 2013. 13:08

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas napo1eon » 09. 08. 2013. 22:29

Eestis on jalgrattur linnas nagu palestina põgenik - ei soovita teda ei sõidu- ega kõnniteele ja jalgrattateid on vähe. Eelmisel laupäeval oli sarnane intsident - sõitsin Tallinnas üksi mööda narva maanteed suunaga pirita poole ja üks buss andis signaali ning möödus hetke pärast samuti ~15cm kauguselt. Reg. nr.-i kahjuks ei märganud kuna esimese ehmatusega tundus primaarsem selline trajektoor valida, et selle idioodiga rohkem kokku ei satuks.

Natuke OT, kuid autojuhina võin öelda, et mootorsõidukite ohtlikuse järjekord on umbes selline troll-buss-kaubik-takso-muud liiklejad. Kusjuures esimesega tasub eriti ettevaatlik olla, kuna on järgnevatest oluliselt ohtlikum.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 10. 08. 2013. 07:35

napo1eon kirjutas: ja üks buss andis signaali ning möödus hetke pärast samuti ~15cm kauguselt.
Tartu bussijuhid tundub et on sama ratturite paikapanemise liikumisega ühinenud :(
Võru mnt, kus liiklus teatud põhjustel suht olematu. Vastu ei tule ühtegi liiklejat, päripidi ainult mina ja liinibuss. Kõrvale jõudes võtab hoo maha ja keerab täiesti paremale teeserva. Mõne maa pärast keerab vasakule tänavasse...
Mõned päevad varem jäi üks neist kõrvale sõitma ja juht hakkas signaalitama, kõrval tiksudes nägusid tegema ja käega vehkima. Mida öelda tahtis ei tea.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Henno » 10. 08. 2013. 11:33

andre170 kirjutas:Taanis löödavat selle peale jalaga autol peegel minema. Et las analüüsib, kui palju kaitset talle tonn rauda annab ja kas tasub jalgratturitega ülbitseda. Mõni peegel maksab rohkem, kui ratturi ratas. Aga ratturi elu ja tervis on väärtuslikum. Sellest ta peabki aru saama
mis on peale seda jalalööki tõenäolisem?

a) analüüsib
b) üritab Sind autoga alla ajada või autost väljudes Sulle füüsilist noomitust teha, kui Sind kätte ei saa, siis valab oma viha teiste ratturite peale välja neid liikluses veel enam ahistades

P.S. mul endal viskab ka aegajalt adrenaliini lakke mõne jobust autojuhi pärast ja hiljuti käisin ühe kodaniku käest pärimas pika signaaliga törtsutamise põhjust, aga reaalsuses selline liikluses tagasitegemise viis siiski liikluskultuuri ei paranda ega ratturite ohutust ei suurenda

Taanis on ilmselt ühiskondlik hoiak ratturi poolel, kui sõidavad 10 autot ja 1 rattur, siis 9 autojuhti on ratturi poolel ja see 1 ebaadekvaatne autojuht pälvib üldise hukkamõistu, Eestis ma pakun on 10st juhist 10 antud peegli ära löömise situatsioonis ratturi vastu häälestatud
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas veloson » 10. 08. 2013. 13:13

Kui bussijuht rammib, siis on see mõjuv põhjus politseisse helistamiseks. Kes ei tunne, et see piisav õiguste/ohutuse rikkumine on, kasutagu Liiklusliini 14900, kus ei tehta kõnest alati hädapöördumist ja võetakse vastu ka lihtsalt "number ABC123 juhti võiks noomida"-tüüpi pöördumised. Samuti tasub bussiteenuse pakkujalt/tellijalt tagantjärgi kirjalikult küsida, et kas neil on palju töötajaid, kes niimoodi ettekavatsetud hukkamisi heaks kiidavad. See on toimiv praktika ja ma pole siiamaani kuulnud, et ühelegi pöördumisele oleks vastatud "a mis te passite oma känaga siis seal, kus peaks olema mootorsõidukite koht".

Kui bussijuht vms laseb segastel põhjustel signaali, tasub peatuseni kaasa sõita ja uurida, mis tal arus oli - äkki tegi rattur enesele teadvustamata midagi või äkki ei taipa bussijuht rattaga liiklemisest midagi, mida saad ühe-kahe minutiga selgitada (ja tulevikus sama juhi puhul sisuliselt välistada). Ise alles rääkisin ühe veokajuhiga nii, tõmbasin pärast signaalitamist foori ääres kõrvale, kobistasin akna peale ja juba 30 sek hiljem lahkusime naeratuse saatel omas suunas. Kui mõistmist pole või teine osapool gaasi põhja vajutas, siis transfeer samasse liiklusliini.


Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Soobel » 13. 08. 2013. 21:59

Bussijuht sai tigu ja põhjustas lõppkokkuvõttes veel liiklusõnnetuse. Tea kuidas selline lugu meil lõppeks? Ise olen kunagi sellist asja Tallinnas teinud seepeale, kui mind äärekivist praktiliselt kõnniteel jalutavasse rahvasse rammiti.
Kes süüdi on? Ratturile võib väänata "Põhjendamatu liikluse takistamise eest?" Muud midagi?
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
napo1eon
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 17. 07. 2013. 13:08

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas napo1eon » 14. 08. 2013. 09:39

Saab karistada LS § 31 (2) rikkumise eest(jalgrattaga peab sõitma võimalikult tee parema poole lähedal). Teoreetiliselt võib karistada ka LS § 50 (7) rikkumise eest(põhjendamatult aeglane sõit, mis takistab teisi liiklejaid), aga pole kuulnud, et isegi teel uimerdav autojuht selle eest trahvi oleks saanud, seega jalgratturi puhul oleks päris huvitav pretsedent ja tõenäoliselt isegi keskpärane jurist võidaks, kui see kohtus vaidlustada.
Trahvi saab mõlemal juhul määrata LS § 259 järgi ehk kuni 10 trahviühikut(40€) või kuni 100 trahviühikut(400€) kui oled joobes, tekitad sellega varalise kahju või liiklusohtliku olukorra. Samas praktikas saad tõenäoliselt trahvi ainult siis, kui selle tegevusega kas reaalselt õnnetuse põhjustad või politsei seda nägema satub ja sellisel käitumisel ei paista olema muud selgitust kui pahatahtlik või süüdimatu liikluse takistamine.
Mina lähtun jalgrattaga sõites üldiselt sellest, et kui on valida kas riskida kuni 40€ trahviga või oma eluga, siis riskin pigem trahviga ;)

Kasutaja avatar
j6ukur
Rattur
Postitusi: 658
Liitunud: 28. 04. 2009. 16:29

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas j6ukur » 29. 08. 2013. 21:26

Nagu ikka - vägivald sünnitab vägivalda. Nii ka Venemaal.
http://www.liveleak.com/view?i=2eb_1377596404

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas tsainik » 30. 08. 2013. 13:44

Teema jätkuks, nüüd minnakse kooli alguses, lapsi vedavate pereisade närve testima... :roll:
http://www.tallinncity.ee/1366784/jalgr ... i#comments

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas veloson » 30. 08. 2013. 14:01

Jäi lastele ratas ostmata?

Kui kommentaariumis asju arutada, siis Delfis leiab mõttekaaslased veel kergemini üles!

Quixy
Rattur
Postitusi: 4
Liitunud: 29. 07. 2013. 14:51

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Quixy » 30. 08. 2013. 19:33

Eks need autojuhid ikka teevad oma seadusi!

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Viljar V » 02. 09. 2013. 09:44

Kui näen tagant tulevat jalgratturit või sõidan enne ristmikku jalgratturist mööda, siis ristmikul hoian võimalikult paremale, et see pede ei saaks ristmikule autode ees välja sõita.
Õnneks pole veel taolise jobuga kokku põrganud, aga kui liikluses kohtuks, siis ehmatuseks eemaldaks vast peegli ja vajadusel vajutaks lihtsalt ära :twisted:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Mati » 02. 09. 2013. 10:12

vilts100 kirjutas:
Kui näen tagant tulevat jalgratturit või sõidan enne ristmikku jalgratturist mööda, siis ristmikul hoian võimalikult paremale, et see pede ei saaks ristmikule autode ees välja sõita.
Õnneks pole veel taolise jobuga kokku põrganud, aga kui liikluses kohtuks, siis ehmatuseks eemaldaks vast peegli ja vajadusel vajutaks lihtsalt ära :twisted:
Väga intelligentne lähenemine probleemile. Kindlasti aitab kaasa pooltevaheliste suhete paranemisele ... :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas KaupoR » 02. 09. 2013. 10:20

Olen ise peaaegu igapäevane commuter rattaga. Sõidan peaaegu iga päev ka autoga. Fakt on see, et paremalt poolt mööda sõitmine on ohtlik manööver. Autojuhina kiikan väga tihti salongipeeglisse (ja mitte enda imetlemiseks) ja vasakusse peeglisse aga üsna harva paremasse peeglisse, eriti kui sõidad otse ega plaani mingit manöövrit. Autojuhina lihtsalt "tead", et oled paremal pool reas ja paremalt enam keegi ei tule. Aga tuleb. Sihilikult ma kedagi blokeerinud ei ole ega ka hakka seda tegema. Küll aga võib olla juhtunud, et olen kellegi läbipääsu autoga sõites kogemata kinni pannud. Ärge siis palun pikka viha pidage. Nagu ma ei pea pikka viha kõigi nende autojuhtide suhtes, kes mul on ukse sulgenud kui rattaga liigun.

Omaette ooper on need bussid, mille taga on suur reklaamkleepekas, et jäta ratturile 1,5 m ruumi. Ja siis sõidab see sama buss sul lenksu käest.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Viljar V
Rattur
Postitusi: 341
Liitunud: 04. 10. 2012. 16:47

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Viljar V » 02. 09. 2013. 14:35

Mati kirjutas:
vilts100 kirjutas:
Kui näen tagant tulevat jalgratturit või sõidan enne ristmikku jalgratturist mööda, siis ristmikul hoian võimalikult paremale, et see pede ei saaks ristmikule autode ees välja sõita.
Õnneks pole veel taolise jobuga kokku põrganud, aga kui liikluses kohtuks, siis ehmatuseks eemaldaks vast peegli ja vajadusel vajutaks lihtsalt ära :twisted:
Väga intelligentne lähenemine probleemile. Kindlasti aitab kaasa pooltevaheliste suhete paranemisele ... :roll:
Olen 101% kindel, et sellise puhul muu suhtlusviis ei aita :D

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas veloson » 02. 09. 2013. 16:53

Ühel puhul on see siiski ainuõige - enne parempööret on igal juhil kohustus parem sõidurea serv kinni panna, välja arvatud suure pöörderaadiusega sõiduki või vastavas korras sõidutee puhul:

Kood: Vali kõik

§ 48. Pöörded
 (1) Enne vasak- või tagasipööret peab juht aegsasti suunduma sõidutee pärisuunavööndi vasaku ääre ja enne parempööret parema ääre lähedale või selle pöörde jaoks liikluskorraldusvahendiga ettenähtud sõidurajale.
Ülejäänud juhtudel võib jalgrattur mööduda, kui seal on ruumi. Kui seal tõesti on ruumi, siis peab autojuht ikka pingutama, et oma sõidurea keskelt välja ronida ja ennast meelega ette toppida (tagant kiiresti läheneva ratturi puhul ei kujuta küll kedagi seda meelega tegemas, olen kuulnud legendi, et kusagil ummikutes avatakse samal eesmärgil meelega uksi, aga pole Tartus-Tallinnas küll kordagi näinud). Kui seal pole palju ruumi, võtad nagunii ratturina hoo maha, et mitte lenksu peeglisse istudada ja vastupidi.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Mati » 02. 09. 2013. 17:12

Laveerides autode vahel arvestage meie kalli pealinna tänavate seisukorrast tuleneva sundpoogeldamisega :idea: St, et see mis sulle võib tunduda surumisena vms võib olla ka lihtne aukudest mööda manööverdamine. Ega ma ise ka roolis olles ei jõua iga liigutuse juures tsekata, kas keegi soovib minu ja äärekivi vahelt läbi tuisata. Olge mõistvad.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Infidel
Rattur
Postitusi: 101
Liitunud: 01. 07. 2011. 23:53

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Infidel » 02. 09. 2013. 23:25

KaupoR kirjutas:Omaette ooper on need bussid, mille taga on suur reklaamkleepekas, et jäta ratturile 1,5 m ruumi. Ja siis sõidab see sama buss sul lenksu käest.
Neid täheldan peaaegu igal rattasõidul! Tõesti nagu miks need bussid selliseid reklaame kannavad?!

vidrikjupiter
Rattur
Postitusi: 233
Liitunud: 14. 12. 2010. 10:00

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas vidrikjupiter » 04. 10. 2013. 11:19

http://www.londoncyclist.co.uk/raf-pilo ... -cyclists/
Hävituslennuki piloodist ja ratturist avariide uurija selgitab, miks autojuhid tihtipeale ratturit ei märka, ning annab nõu, kuidas kumbki pool saaks neid olukordi vältida. Kokkuvõttes võiks siis mõlemapoolne suhtumine paraneda. Minu arust hea lugemine ja see tuleks kuidagi ka autojuhtideni viia.

Kasutaja avatar
janart
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 18. 04. 2011. 22:59

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas janart » 29. 10. 2013. 11:06

Thor Hushovd on peaosas erapooletus liiklusohutusvideos:
http://www.youtube.com/watch?v=D_W4xE7_7TI

Kasutaja avatar
Tikker
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 07. 04. 2013. 22:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Tikker » 31. 12. 2013. 00:47


Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas KaupoR » 18. 02. 2014. 10:14

Üks tähelepanuväärne autojuht on hakkama saanud täielikku hukkamõistmist vääriva teoga: Jalgrattaliidu president Jaan Toots tabati autoroolist joobeseisundis.
UUDIS
If everything's under control, you're going too slow!

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas MarttiM » 18. 02. 2014. 18:24

KaupoR kirjutas:Üks tähelepanuväärne autojuht on hakkama saanud täielikku hukkamõistmist vääriva teoga: Jalgrattaliidu president Jaan Toots tabati autoroolist joobeseisundis.
UUDIS
Joobeseisundit tal siiski polnud:)

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Rain » 18. 02. 2014. 22:53

Tagasiastumiseks on igal juhul põhjust küllaga. Alkoholi tarbinuna rooli istumine on jalgrattaliidu presidendi kohta piisavalt räme eksimus. Seda eriti riigis kus nii mõnigi rattur on katki või surnuks sõidetud joogise autojuhi poolt. See, et rattaliidu peasekretär Karlson seda tolereerib ja tagasikutsumiseks põhjust ei näe on samuti üsna kummaline. Kaitseme omasid?

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas andresle » 19. 02. 2014. 09:31

Rain! Näita järgmist EJL presidenti ja Toots kutsutakse kohe tagasi, sõltumata joobest või selle puudumisest. Ei ole ju reaalse raha või plaaniga mehi/naisi. (Mitte, et need Tootsilgi kuskitpidi välja paistaks). Aga eriti ei ole Karla miski tagasikutsuja.
Mis puutub liikluses tapetud jalgrattureisse, siis Ausa matustel võttis nii mõnigi autoga kohaletulnud peieline hundijalavett ning ma ei usu, et kõik autod tol päeval-ööl parklasse jäid. Seega oleks pühade põhjustega niiehknaa pahasti. Mitte, et lonksusena liiklusvahendi juhtimist tolereerima peaks.

Rain
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 12. 02. 2008. 15:23

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Rain » 20. 02. 2014. 01:34

Ei tea ejl-i telgitaguseid ja ei tea kui palju president head on eesti jalgrattaspordile on teinud, aga eriti palju ei mäleta neid kordasi kui Toots oleks jalgrattateemadel näiteks meedias sõna võtnud, et ala populaarsust tõsta. Mulle tundub, et nii mõnegi alaliidu president on olnud märksa aktiivsem. Aga mõne presidendi ülesanne ongi olla tubli topis ja õiges kohas naeratada. Aga ma võin ka eksida. Kurb kui ametis jätkamise põhjuseks on vaid see, et paremat kandidaati pole kusagilt võtta, isegi kui praegune tongis peaga ringi toimetab. Mõistan et Karlson pole tagasikutsuja, aga häirib see et sellist eksimust nii lõdvalt võetakse. Kui suur peab olema seaduserikkumine, et ejl peaks vajalikuks sekkuda?

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas citybike » 05. 04. 2014. 07:27

Selle artikli põhjal tundub selline "pisike" tüli autojuhi ja ratturi vahel. MIs lõppes autojuhi poolt jalgrattateele sõitmisega ja võimu näitamisega.
http://www.ohtuleht.ee/574774/politsei- ... -autojuhti

Ehk on keegi midagi näinud?

Sattusin paar aastat tagasi ka situatsiooni, kus ühele autojuhile ei meeldinud, et ma sõitsin sebrast üle, mitte ei jalutanud ratas käekõrval ja pärast olin sunnitud täiega blokki panema, et ta mulle kergliiklusteel otsa ei sõidaks. OLin tookord maastikurattaga, tuli teine teletorni lähedalt suure hooga sõiduteelt rattateele, panin pidurid blokki ja sõitsin ikkagi talle pisikese mõlgi esiukse ja poritiiva juurde. Seda ta õnneks ei näinud, sest tal oli vaja mulle seletadda, et KÕIK jalgratturid peavad sebral tulema ratta seljast maha ja AINULT nii ületama teed. Sõimlesime natuke vene keeles ja siis sai ta aru ,et ega ma oma mõtlemist ei muuda ja sõitsime kumbki oma teed. Esiistmel istuv naine oli selgelt mehe käitumisest häiritud.

Ohutut liiklemist

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas MK777 » 05. 04. 2014. 08:42

Kurb vaadata enda endist Colnagot sellises konditsioonis aga tähtis on see, et rattur jäi terveks. Ratturi rammimine on alatu, sest eelis on alati sõiduautol. Loodan, et autojuht leitakse üles.

PS. Seekord läks hästi, sest sõiduauto ja ta reg. nr. on nüüdseks tuvastatud.

Genry
Rattur
Postitusi: 321
Liitunud: 15. 06. 2010. 14:37

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Genry » 05. 04. 2014. 14:49

loodame, et siis nimi ka tuleb esile. Lisaks, huvitab, et mis paragrafi alla läheb - tapmiskatse? Sõltub muidugi avaldusest, mida rattur politseile tegi, aga mina teinuks just sellise..

mulle tahtis täna Keila Bauhofist üks imbetsill küljelt sisse sõita aga oma kiiremad vändapöörded päästsid, kusjuures 100% veendunud, et ta nägi mind pikalt. Aga vist 60-nendates autojuhid on kõik valdavalt seda meelt, et ükskõik mis, neil on eesõigus..
Training always works best when it’s built around your life, not the other way around.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas arnea » 13. 04. 2014. 12:24

Pole küll 100% teemasse, aga juhtusin eile Hiiul tunnistama auto ja ratturi kokkupõrget. Rattur rikkus rikkus liikluseeskirju ja sõitis ühesuunalisel teel vastassuunas. Auto keeras kõrvaltänavalt välja ja oli ametis parkivate autode tagant minu tegevuse jälgimisega (hakkasin just käruga samasse tänavasse keerama). Rattur nägi autot, võttis hoo maha, aga seisma ei jäänud ja kõnniteele ka ei tõmmanud. Kui autojuht nägi, et ma kindlalt ära keeran hakkas ta vaikselt liikuma. Vahe ratturiga oli vast poolteist-kaks meetrit. Põrkasid kokku. Kiirused olid väiksed, aga rattur kukkus ja võibolla sai ratas kah viga.

Selline ühesuunalisel teel vastassuunas sõitmine on eriti nõme, kuna süüdi jääb ikka kõrvalteelt välja keeraja. Üks on tähelepanematu ja saab karistada, teine rikub teadlikult reegleid ja pääseb süüta.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas Mati » 02. 06. 2014. 12:24

velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 16. 06. 2014. 08:32

Tuli üht videot vaadates see teema siin foorumis meelde. Kui suurem osa postitusi räägivad mitte niivõrd autojuht vs rattur, vaid liikluskäitumisest või käitumisest üldisemalt, siis minul tuleb ette paar ühesugust juhtumit, kus suhtumine oli otseselt ratturile adresseeritud.
Tühi maantee, sõidan paremas servas. Tagant läheneb hoogu maha võttes auto. Ei tule vastu ega päri rohkem peale meie kedagi. Kui auto on kõrvale jõudnud, peaaegu minu kiirusel, siis vajutatakse lapats uuesti põhja. Alles hetk hiljem saad aru, et see oli eesmärgiga oma suitsevast diislirondist võimas pahvakas ratturile jätta. Võib-olla ma olen ülekohtune ja juhil olid muud probleemid, aga kas kellelgi tuleb veel sellist ette?

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas wagner » 16. 06. 2014. 09:17

aga kas kellelgi tuleb veel sellist ette?
Tühi tee, kedagi ega midagi segamas ei ole, tõmbasin ennast ilusasti teeserva, pidevjoone taha - sellest hoolimata oli autojuhil vaja minust napi poole meetri kauguselt mööda kihutada. Ei oleks eriti märkimist väärt olukord, aga tegemist oli vastassuunast tuleva, väikest hea nähtavusega kurvi sirgeks lõikava autoga...

Teise olukorrana meenub autoaknast kõrge kaarega lendu lastud õllepudel. Tundub, et otseselt minu pihta ei sihitud, aga kahtlemata oli pauk ajastatud sellele hetkele, kui kõrvuti olime.
Viimati muutis wagner, 16. 06. 2014. 10:14, muudetud 1 kord.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas rai66 » 16. 06. 2014. 10:03

Pudeliga pole küll visatud, aga............
See oli vist üle-eelmine suvi.Sõidan mööda Liivalaiat alla sadama poole, kui kõrvalolev G4S rahaveoauto keeras paremale Raua tänavale, mina samal ajal tema kõrval paremal. Kuna linnaliikluses peab kõigeks valmis olema, siis suutsin ka paremale pöörata. Kiriku juures sain kätte ja küsisin, et miks nii. Aken tehti lahti ja G4S turva ütles, et ljähme tanklasse mja jannan sjulle peksa. Mõtles, et hirmutab. Sõitsin Statoili järgi. Üks mees läks raha järgi ja juht tegi ukse lahti ja pani jala maha ja sama kiiresti ronis ka tagasi. Oleks ma röövel olnud, oleks rahaauto minu olnud. Magasin vist elu võimaluse maha :lol: Kõva mees oli peksa andma, aga pärast ei politseis ega oma kontoris julenud seda tunnistada. Aga selle ukse lahtitegemise eest sai küll firmast korraliku peapesu.

mtm
Rattur
Postitusi: 332
Liitunud: 08. 09. 2009. 08:19

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas mtm » 17. 06. 2014. 06:54

indrek56 kirjutas:... Kui auto on kõrvale jõudnud, peaaegu minu kiirusel, siis vajutatakse lapats uuesti põhja. Alles hetk hiljem saad aru, et see oli eesmärgiga oma suitsevast diislirondist võimas pahvakas ratturile jätta. Võib-olla ma olen ülekohtune ja juhil olid muud probleemid, aga kas kellelgi tuleb veel sellist ette?
Linnavahel tuleb tihti ette, et auto sõidab veidi aega taga või kõrval ja siis kiirendab mööda. Mulle tundub pigem, et tahavad mõõta kui kiiresti ratas sõidab.

Õllepudeli intsident on ka olnud: sõitis auto minust ca 5 meetrit ette, aknast ilmus käsi õllepudeliga nö. peibutuseks. Tõstsin kiirust, et õlu kätte saada aga kaua sa jaksad 50 km/h sõita. Jäingi õlleta.

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Autojuhtide suhtumisest jalgratturisse.

Postitus Postitas indrek56 » 17. 06. 2014. 06:56

mtm kirjutas:Linnavahel tuleb tihti ette, et auto sõidab veidi aega taga või kõrval ja siis kiirendab mööda. Mulle tundub pigem, et tahavad mõõta kui kiiresti ratas sõidab.
Tegu oli nendel kordadel tühja maanteega...

Vasta

Mine “Üldfoorum”