Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas andresle » 10. 04. 2013. 17:49

Tegin eraldi teema, et saaks tati välja pritsida! Juba pikka aega on häirinud müügifoorumis tegutsevad poodide töötajad. Jääge (jääme) selle juurde, et müüme seda kaudu vaid isiklikku ratast/isiklikke juppe. Tüütu on vaadata samu kasutajaid järjepanu foorumit ummistamas oma kaupluste kaupa pakkumas. Jätan personaalia inimeste enda leida ja häbeneda.
Saag käima!

Maario
Rattur
Postitusi: 191
Liitunud: 11. 05. 2007. 21:48

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Maario » 10. 04. 2013. 19:29

Ei ole IT alal väga tegev mees, kuid Eesti Alfa Romeo foorumis on eraldi report "nupp" kust siis saab spammis teatada adminni mingi konkreetse postituse suhtes.
Tõenäoliselt sõltub see foorumi softist, kas sellist võimalust on võimalik tekitada või ei, aga kui teostatav, siis võib ehk aidata.

Lihtalt tähelepanek...

Tervitades,
Maario

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Mati » 10. 04. 2013. 19:33

Maario kirjutas:Ei ole IT alal väga tegev mees, kuid Eesti Alfa Romeo foorumis on eraldi report "nupp" kust siis saab spammis teatada adminni mingi konkreetse postituse suhtes.
Tõenäoliselt sõltub see foorumi softist, kas sellist võimalust on võimalik tekitada või ei, aga kui teostatav, siis võib ehk aidata.
Siin foorumis on selleks iga postituse headeris olev "hüüumärk" ... Aga see sellisena ei lahenda probleemi.

@andresle - toetan 100% algatust. Need mõned kodanikud on tõsiselt ära tüüdanud :!: Juba põhimõtteliselt ei osta neilt midagi :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas serxx » 10. 04. 2013. 19:50

See häirib tõesti, et teatud kasutajatele on foorum nagu isiklik netipood.
Oleks siis vähemalt hinnad head, aga eBay hinnale pannakse tuima näoga 3-4x otsa.

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Jaagu » 10. 04. 2013. 20:52

Võimalik, et ka keelamise ja pealekaebamisega õnnestub nähtust kui sellist ära kaotada. Aga teen siinkohal proovi positiivse näitega:
http://www.velo.clubbers.ee/viewtopic.p ... 32#p255151
Müügisolevad asjad on ühes postituses ja kõigile arusaadav, et tegemist on rattapoega.

Jaagu
Rattur
Postitusi: 173
Liitunud: 22. 07. 2012. 01:08

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Jaagu » 10. 04. 2013. 21:16

Siin foorumis on selleks iga postituse headeris olev "hüüumärk"
offtopic: jupp aega otsisin, enne kui leidsin, footerist ... :wink:

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Omiar » 11. 04. 2013. 08:09

Keelamise asemel oleks ehk mõni mõistlikum lahendus. Rattapoodides leidub kindlasti väärt kraami mida siinsele seltskonnale turustada, tuleks vaid eraldi alamfoorum teha kommertseesmärkidel kaubitsejatele ning teha seal müük tasuliseks. Saab ka foorumi ülalpidamis- ja halduskulusid natuke tagasi teenida.

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas MK777 » 11. 04. 2013. 08:32

Täitsa õige jutt (y)

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas veloson » 11. 04. 2013. 08:37

Kust läheb siis spämmi ja pisikese müügi piir?

Kuna mõnele paistab see tõesti terve elatiseteenimisi viis olema, siis ei peaks pisikese almuse andmine neile probleem olema. Ootaks neilt siia teemasse ka kommentaari.

Teine asi - ega see väike kulutus foorumit ei puhasta, vaid sellega anname hoopis spämmile jah-sõna. Müügiteema reegleid on vaja nii sättida, et ei oleks lubatud kümneid müügiteemasid ühele müüjale. Eks müün-tervet-oma-garaazhi-ja-pööningualust-korraga-müüjatel on siin oma arvamus, aga 95% saab ühe teemaga hakkama. Üks müüja, üks müügiteema!

Kuniks müüakse kasutatud asju, võiks neile siin ikka mingi koht olla

Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2369
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas MK777 » 11. 04. 2013. 09:12

veloson kirjutas:Müügiteema reegleid on vaja nii sättida, et ei oleks lubatud kümneid müügiteemasid ühele müüjale.
Mina pakkuks välja, et igas müügi-vahetuse alateemas ühe kasutaja kohta peaks olema üks (max 2) teema, kuhu ta saab kogu oma varandused kirja panna.

wagner
Rattur
Postitusi: 156
Liitunud: 30. 04. 2009. 08:28

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas wagner » 11. 04. 2013. 09:44

Foorumi "tarbimine" käib ikkagi nii, et võetakse huvipakkuv alamfoorum lahti ja hakatakse teemade pealkirju lugema. Seega võiks kriteerium olla see, et pealkirjas õnnestub ära öelda, mida müüakse, aga see on juba pigem tunnetuse küsimus, mida ei saa suruda mõne foorumimootori poolt mõõdetava konkreetse parameetri alla (nt "max 1 teema kasutaja kohta").

Kui keegi soovib korraga müüki panna enda MTB, naise linnaratta ja lapse lasteratta, siis tehku selleks kolm eraldi teemat.

Kui kellelgi on pidevalt hulk maanteerattaid müügil, võiks need ühe teema alla suruda, "M: Suur valik korralikke MNT-sid". Tahab sekka ka ühe fixie müüa - pole probleemi, selle jaoks tehku eraldi teema.

Sellest ei võida ei müüja ega ostja, kui huvi pakkuv asi jääb omanikku vahetamata sellel lihtsal põhjusel, et teema nimeks oli "Müüa palju igasugu asju"

EDIT: Postituse mõte oli see, et oma isiklikke asju müüv tegelane ei peaks kannatama ärikate tõttu kehtestatavate rangete reeglite tõttu
Viimati muutis wagner, 11. 04. 2013. 11:01, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Mati » 11. 04. 2013. 10:04

Niisama kõrvalmärkusena, siis Ebay tõstab oma vahendustasu 9% peale :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
veloson
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 12. 06. 2012. 22:53

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas veloson » 11. 04. 2013. 10:24

1 ostu-vahetus-hooldus-keemia-jne kuulutus ja 1 müügikuulutus per müügi alateema kõlab ok, teema iga perekonnaliikme kohta läheb juba lappama

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas andresle » 11. 04. 2013. 10:31

Minu üleskutse ei olnud midagi reguleerima-seadustama hakata, vaid koputada nende piid...e südametunnistusele, kellest jutt oli. Loomulikult võib adminn tuima näoga hakata läbinähtavaid poekaupade müügikuulutusi trollima, aga kust piir jookseb? Olen ise foorumi kasutaja 5 aastat, terve selle aja olnud rattaäris. Olen suutnud oma, klientide ja poe kaupa küllaldaselt müüa, vastates ostukuulutustele PM-iga. Lihtne, selge ja ei peaks häirima kedagi.
Lihtsalt üleskutse - MÜÜME FOORUMIS AINULT MULLE ENDALE KUULUVAID ASJU MÜÜGIKUULUTUSTES!

piffik
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas piffik » 11. 04. 2013. 10:54

+1

Lisaks postituste koguselt isegi rohkem on neid kutselisi riiete, torusallide, prillide jms müüjaid, kes ilmselgelt ongi selle edasimüümise eesmärgil ostnud (kuigi juriidiliselt kaup kuulub neile ehk andresle definitsiooni järgi nagu lubatud) ehk siis teevad foorumis äri.

Ei oska öelda, mis selle ostu-müügi algne idee oli, aga hääletaks ka selle poolt, et igal inimesel on max paar ratast, mida aeg-ajalt vahetatakse (ehk vana müüakse maha), upgradetakse (jääb juppe üle) ja sedalaadi asjad on siin kuulutustes. Kui aga soovin midagi osta, siis pakutagu igast võimalikust allikast PM-ga.

Omiar
Rattur
Postitusi: 415
Liitunud: 13. 07. 2011. 21:38

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Omiar » 11. 04. 2013. 11:55

piffik kirjutas:+1

Lisaks postituste koguselt isegi rohkem on neid kutselisi riiete, torusallide, prillide jms müüjaid, kes ilmselgelt ongi selle edasimüümise eesmärgil ostnud (kuigi juriidiliselt kaup kuulub neile ehk andresle definitsiooni järgi nagu lubatud) ehk siis teevad foorumis äri.
Õnneks kehtib foorumis foorumi administratsiooni õigus (ma vähemalt loodan) ning kui administratsioon otsustab, et kõik hulgimüüjad olenemata juriidilisest tegevusvormist peavad kuulutamise eest maksma, siis nii ongi.
Kui selle foorumi populaarsus edaspidigi kasvab, siis tekib nagunii ükskord probleem, et omast taskust kogu seda ressurssi kinni maksta pole enam odav lõbu. Suur andmebaas ja palju samaaegseid ühendusi sinna hakkab selliseid foorumeid esimesena pitsitama. Ja siis tuleb 6 euro asemel 30 eurot kuus maksta.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Henno » 11. 04. 2013. 14:05

mina ootan pikisilmi nuppu, mis võimaldaks aktiivsete teemade loetelus müügi- ja ostukuulutused välja arvata, tahan niisama rattateemadel lugeda teinekord, mitte osta ja müüa, hetkel otsi neid muid teemasid müügikuulutuste vahelt
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

j4lgr477ur
Rattur
Postitusi: 175
Liitunud: 05. 10. 2009. 14:48

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas j4lgr477ur » 11. 04. 2013. 14:52

Henno kirjutas:mina ootan pikisilmi nuppu, mis võimaldaks aktiivsete teemade loetelus müügi- ja ostukuulutused välja arvata, tahan niisama rattateemadel lugeda teinekord, mitte osta ja müüa, hetkel otsi neid muid teemasid müügikuulutuste vahelt
(y)
Selle võiks niisama ka sealt maha võtta minu arust, et lihtsalt ei jookse kellelgi need seal ja vsjoo.

Kasutaja avatar
kst
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 04. 08. 2012. 17:33

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas kst » 11. 04. 2013. 15:24

Lihtsalt sinna üles võiks lisaks tekkida link "Vaata aktiivseid teemasid (v.a. ost-müük)". Vajadusel olen valmis aitama administratsiooni sellise lingi tekitamisega.
"Demokraatlikus riigis on igal inimesel õigus omada eraldistardikombet ja aerokiivrit!" - Anonüümsust sooviv rattur

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas KaupoR » 11. 04. 2013. 16:01

kas see ei sobi, et sa foorumisse tulles märgid kõik ÄRI teemad loetuks siis loed kõiki lugemata teemasid? See on kokku 3 hiireklikki.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas suuroja » 11. 04. 2013. 20:58

kst kirjutas:Lihtsalt sinna üles võiks lisaks tekkida link "Vaata aktiivseid teemasid (v.a. ost-müük)".
(y) (y) (y)

hetkel on tekkimas olukord, kus huvitavad ja olulised teemad jäävad müügikuulutuste rägastikus varju.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

indro
Rattur
Postitusi: 109
Liitunud: 07. 03. 2013. 09:40

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas indro » 11. 04. 2013. 22:12

Ma olen küll üsna uus kasutaja siin aga ka mind jubedalt häirib kui massiliselt siin turu teemasi on. Kui vahpeal veel nädala jagu foorumisse ei vaata ka, siis on turu teemade osakaal 99% uutest postitustest. Jalgratast pole vast mõtet leiutama hakata, Audi Klubis lahendasime selle eraldi nupuga Kuulutused.

Tr11
Rattur
Postitusi: 179
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas Tr11 » 12. 04. 2013. 09:06

kst kirjutas:Lihtsalt sinna üles võiks lisaks tekkida link "Vaata aktiivseid teemasid (v.a. ost-müük)". Vajadusel olen valmis aitama administratsiooni sellise lingi tekitamisega.
Kahe käega poolt, tõstatasin ka ise sama teema paar nädalat tagasi.

oldmoped
Rattur
Postitusi: 217
Liitunud: 01. 01. 2010. 01:25

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas oldmoped » 12. 04. 2013. 11:53

Püüan aru saada, miks see kedagi häirib?
Ega kasutajad ju päriselt lollid ei ole, väga ilusti on ju natukenegi süvenedes aru saada, kes on reaalselt profesionaalne kaupmees, kes jebai kaupa kahekordse hinnaga edasimüüv juut ja kes tõesti müüb oma ülejääke.
Samas, kui inimene leiab omale vajalikku asja sobiva hinnaga pakkuva kuulutuse, on tal valdavalt täiesti ükspuha, kas selle müüja on kaupmees või eraisik.
See, et suurema mahu foorumi sisust moodustavad igasugused kuulutused, ei ole ju reaalselt kuulutuste süü vaid selle, et muudel teemadel võetakse liiga vähe sõna.

Selline hobifoorumis oma töö tegemise eetilisus või ebaeetilisus on paljus ikkagi kinni nende kaubapakkujate enda suhtumises ja mõttemaailmas ning nende puhul, kelle arvates see normaalne on, ei muuda ka keeldudega mittemidagi - küll nad ka sellele lahenduse leiavad, kuidas sellest mõne jokk skeemiga mööda minna.

Olen ka ise antud kontekstis professionaalne rattaärikas ning lisaks oman ka päris palju isiklikke rattaid, aga siinset foorumi müügikanalina kasutanud ei ole - see lihtsalt ei tundu mulle õige tegevusena. Samas, kui satuks mulle müüki mingi väga eriline spetsiifiline detail või ratas, mille kohapealt ma eeldaks, et siinses seltskonnas võib olla keegi, kes võib just seda väga vajada ja ammusest ajast otsinud olla, siis arvan, et selle info foorumis jagamine ei oleks hirmsuur kuritegu ja see ei võrduks oma igapäevase laiatarbe laoseisu koguaeg foorumis online hoidmisega.

Kasutaja avatar
dh
Rattur
Postitusi: 683
Liitunud: 22. 03. 2005. 14:14

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas dh » 12. 04. 2013. 12:09

kst kirjutas:Lihtsalt sinna üles võiks lisaks tekkida link "Vaata aktiivseid teemasid (v.a. ost-müük)". Vajadusel olen valmis aitama administratsiooni sellise lingi tekitamisega.
Olen ka väga sellise lahenduse poolt. Otseselt mul midagi selle vastu pole kui inimesed siin vahendamise ja vaheltkasu võtmisega tegelevad aga mitte-äriliste postituste lugemise teeb keerukamaks küll. Sellise lingi lisamine lahendaks probleemi minu jaoks.

citybike
Rattur
Postitusi: 517
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Müüa: Kõikide Eesti poodide kõik kaup

Postitus Postitas citybike » 12. 04. 2013. 23:13

sattusin ka üle pika aja foorumisse ja teema aktuaalne sest on mullegi jäänud silma väga palju samade kasutajate müügikuulutusi, kus on kogu aeg paarikordse hinnaga aasia kaubamajadest vidinaid pakkumises.
Kuna ise ka pisikese rattakaupluse tegelene siis pooldaksin varianti, et oleks tasuline meiesugustele kuulutuste lisamine.
- üksikpakett, kuupõhine või maksan kogu aastaks ette ära ja on olemas ning on eraldi rubriik, kus saab siis oma pakkumisi teha.
- kes tahab aasia asju või muud asja seal äri eesmärgil vahendada maksab ka pisikese maksu ja kuulutab.

Tasuline variant:
Sinna võib siis iga pood, eraisikust äritegelene (vahet ei tohiks olla, peaasi, et esineb siis oma nime all, et oleks sotid selged, kes on asja taga) teha sooduspakkumisi ja uute toodete tutvustusi ja võib ka ehk märku anda, et näiteks kõik jalgrattakellad on läbi müüdud ja kui keegi teine pakkuja omab arvestatavat varu ja huvi võtku ühendust ja pakkugu, siis ei pea klienti selle vidina pärast poest tagasi saatma jne.
Või oleks ka variant, et ostad x arvu kuulutusi, 1 tükk maksab x EUR-i ja upitamine 0,5X ja mida rohkem ette ostad seda soodsamaks läheb hind.
Aga muidu tahtisn öelda, et müüki tuli just :mrgreen: ja siis hindasime veel alla :evil:

Vasta

Mine “Üldfoorum”