Ratturilt ratturile, tervitustega!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas Mati » 13. 06. 2012. 13:09

Villem T kirjutas:Annaks sellele seisvate autode vahelt üle tühja ülekäiguraja veeremisele veits perspektiivi: http://www.youtube.com/watch?v=RGlZrK9WYpo
Villem, ma jagan su kihku selliste videote kontekstis, kuid ma jätaks siiski kuller-kamikazede temaatika siit hetkel välja - too out of context world.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

reneoliver
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 01. 05. 2012. 21:13

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas reneoliver » 16. 06. 2012. 02:09


Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas Ereliukas » 29. 06. 2012. 08:25

1. Tervitan siinkohal kõiki, kes sõidavad punasega üle ja isegi õigustavad seda:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=64609852

2. Tervitan palavalt Merida mnt-ga kergelt ülekaalus selli, kes eile jumala rahus Telliskivi tn vastassuunas liiklussuunda ning endale ilmselt ettegi ei kujutanud, kui palju üllatust-ehmatust teistele sellega põhjustas.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas suuroja » 29. 06. 2012. 11:24

kevin kirjutas: Minu arvates on hoopis olulisem see, et kui noored (tulevased ratturid ja liikluses osalejad) näevad erinevate värviliste kirjadega klubi- vm riietega suuremaid (täiskasvanuid) punase fooriga (mille tähendusest saavad juba mõne aastased isegi aru) üle ristmiku sõitmas, siis võibki jääda mulje, et nii võib teha ning tulevikus jäävad neile samad kombed ka autoroolis külge..
(y) (y) (y)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas Henno » 17. 01. 2013. 15:07

Tervitan Bianchi jakiga ratturit, kes eile ca 19.30 paiku Õismäel Paldiski maantee paremast servast diagonaalis Järveotsa teele vasakpööret sooritas ja kelle ma läbi lasin, ise rattur olles panin teda autoroolis kaugelt tähele, aga see ei tähenda seda, et ta kuigivõrd nähtav oli, ratta tagumine helkur ei toimi ja helkurribad riietel samuti, tagatuli oleks kevadeni kestmise huvides mõistlik
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Kasutaja avatar
DeeJott
Rattur
Postitusi: 801
Liitunud: 21. 08. 2005. 18:26

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas DeeJott » 05. 04. 2014. 19:18

Kas rohelises kostüümis lefty kännarimehel oli nii raske siis rohelist tuld siin oodata? http://goo.gl/DWo1BQ
Ei taha nüüd tühjast tüli teha, aga eks see arvamus ratturitest autojuhtide seas nii kujuneb. Ise olin parasjagu jala.

Pastakas
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 23. 04. 2013. 10:47

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas Pastakas » 03. 05. 2014. 10:39

Kuna siin juba suuremaks tervitamiseks läks siis ei hakka eraldi teemat tegema.

Tervitused punase-valge riietusega ratturile kes eile kella 22-23 vahel viljandi maateel, Raudalus mulle vastu sõitis (suund linna poole).
Korralik latern peal (mis tulega tegu?).

Suht kaugelt hakkasid pimestama, keerasin kõigepealt enda tule maha.
Endiselt jätkasid samas vaimus, siis vilgutasin sulle lootuses, et võtad "täistuled" maha aga ei midagi.
Lõpuks siis vastuaustusest lasin samuti täistuledega edasi.
Sellest ka lause "sul on vastik tuli". (nüüd sa juba peaks teadma et sinust jutt)

Ma ei ole pühaviha täis aga lihtsalt huvi pärast küsin, et kas kergliiklus teel ei kehtigi elementaarne viisakus?
Kui mulle keegi vastu tuleb, siis üldiselt keeran tule maha või lülitana "low" resiimile.
Kui see oligi sul "low" siis minu paha ja sul on lihtsalt väga korralik pirn.

Tervitustega!
Sten.

martaas
Rattur
Postitusi: 189
Liitunud: 18. 08. 2010. 15:50

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas martaas » 03. 05. 2014. 16:50

Tahaks meelde tuletada, et EV kehtib ikka veel Liiklusseadus. Ole sa Mandri või muu proff, aga see ei anna õigust sul eeskirju rikkuda.

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas dr Holden » 05. 05. 2014. 12:13

Ma tahaks omalt poolt veidi teise nurga alt rattureid "tervitada"! :(

Läinud esmaspäeval vahetasin Kernus esimest korda sisekummi, varukumm läks Kanama viadukti all. Kuigi mul tavaliselt on kaks (sic!) kummi ja ballooni kaasas, oli viimaste päevade ebaõnn (5 sisisevat lohvi) mu varusid kahandanud ning haarasin kaasa vaid karboonjooksu varukomplekti.

See selleks, sealt Kanama viadukti alt kõndisin jala, ratas käekõrval, Pääskülla Kana poodi (Spordipartner), kokku 7,7km, hõõrudes ära nii jalatallad kui ka hargivahe, sest rattariided-kingad ei ole kõndimiseks mõeldud. Minust läks selle teekonna jooksul mööda ca 6-7 autot, millel olid rattahoidjad katusel, kuid keegi neist ei suvatsenud kinni pidada ja kasvõi küsida, et kas on abi vaja??? Mõni võis veel mõelda, et näe lolli, on ilma varukummita sõitma läinud.... :?

Olen ise mitmeid kordi teeääres kõndivat või kohmitsevat ratturit nähes kinni pidanud ning mitmel korral ka abi andnud (põrandapump, varukumm, heeblid jne). Aga nagu öeldakse, siis ükski heategu ei jää karistuseta!

Siinkohal siis üleskutse - kui oled rattur ja näed maantee ääres ratta kõrval kõndivat ratturit, võta see paar minutit oma ülikallist ajast ja paku oma abi!
Sest järgmine kord võid sa ise hädas olla....

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas mikulaine » 05. 05. 2014. 12:24

dr Holden kirjutas:Ma tahaks omalt poolt veidi teise nurga alt rattureid "tervitada"! :(

Läinud esmaspäeval vahetasin Kernus esimest korda sisekummi, varukumm läks Kanama viadukti all. Kuigi mul tavaliselt on kaks (sic!) kummi ja ballooni kaasas, oli viimaste päevade ebaõnn (5 sisisevat lohvi) mu varusid kahandanud ning haarasin kaasa vaid karboonjooksu varukomplekti.

See selleks, sealt Kanama viadukti alt kõndisin jala, ratas käekõrval, Pääskülla Kana poodi (Spordipartner), kokku 7,7km, hõõrudes ära nii jalatallad kui ka hargivahe, sest rattariided-kingad ei ole kõndimiseks mõeldud. Minust läks selle teekonna jooksul mööda ca 6-7 autot, millel olid rattahoidjad katusel, kuid keegi neist ei suvatsenud kinni pidada ja kasvõi küsida, et kas on abi vaja??? Mõni võis veel mõelda, et näe lolli, on ilma varukummita sõitma läinud.... :?

Olen ise mitmeid kordi teeääres kõndivat või kohmitsevat ratturit nähes kinni pidanud ning mitmel korral ka abi andnud (põrandapump, varukumm, heeblid jne). Aga nagu öeldakse, siis ükski heategu ei jää karistuseta!

Siinkohal siis üleskutse - kui oled rattur ja näed maantee ääres ratta kõrval kõndivat ratturit, võta see paar minutit oma ülikallist ajast ja paku oma abi!
Sest järgmine kord võid sa ise hädas olla....
Mul eelmisest nädalast üks positiivne kogemus antud juhtumiga. Kõndisin ka katkise kummiga tänaval ja üks auto pidas kinni ning pakkus abi. Kuna mul kodu oli ligidal, siis pidin ära ütlema abist. Kena seik ja tänan seda tundmatut autojuhti!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas riho » 05. 05. 2014. 13:17

dr Holden kirjutas:Siinkohal siis üleskutse - kui oled rattur ja näed maantee ääres ratta kõrval kõndivat ratturit, võta see paar minutit oma ülikallist ajast ja paku oma abi!
Sest järgmine kord võid sa ise hädas olla....
Tnx hea mõtte eest - pistan ka autosse varu mnt kummi. Pumpasid mul nii palju ei ole, et neid igasse liikumisvahendisse jaguks, aga ehk saab kummiga kunagi kellelegi abiks olla.

Kasutaja avatar
mikulaine
Rattur
Postitusi: 452
Liitunud: 17. 07. 2011. 14:42

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas mikulaine » 05. 05. 2014. 13:23

riho kirjutas:
dr Holden kirjutas:Siinkohal siis üleskutse - kui oled rattur ja näed maantee ääres ratta kõrval kõndivat ratturit, võta see paar minutit oma ülikallist ajast ja paku oma abi!
Sest järgmine kord võid sa ise hädas olla....
Tnx hea mõtte eest - pistan ka autosse varu mnt kummi. Pumpasid mul nii palju ei ole, et neid igasse liikumisvahendisse jaguks, aga ehk saab kummiga kunagi kellelegi abiks olla.
Diskrimineerimine.

tripp
Rattur
Postitusi: 520
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:13

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas tripp » 05. 05. 2014. 13:39

riho kirjutas:ehk saab kummiga kunagi kellelegi abiks olla.
Muidugi - sõidad ratta või autoga, märkad tee ääres suudlevat paarikest, pead kinni ja jagad vahendeid, hea mõte Riho :)

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7954
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas KaupoR » 05. 05. 2014. 13:41

riho kirjutas:ehk saab kummiga kunagi kellelegi abiks olla.
Khm...
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4481
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas riho » 05. 05. 2014. 14:27

KaupoR kirjutas:
riho kirjutas:ehk saab kummiga kunagi kellelegi abiks olla.
Khm...
Mehed (ja naised) - te ei tea millised on Hobispordi plaanid. Perse päästmine, kummide jagamine, see on alles algus:-)

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas LauriA » 05. 05. 2014. 16:15

dr Holden kirjutas:Ma tahaks omalt poolt veidi teise nurga alt rattureid "tervitada"! :(

Läinud esmaspäeval vahetasin Kernus esimest korda sisekummi, varukumm läks Kanama viadukti all. Kuigi mul tavaliselt on kaks (sic!) kummi ja ballooni kaasas, oli viimaste päevade ebaõnn (5 sisisevat lohvi) mu varusid kahandanud ning haarasin kaasa vaid karboonjooksu varukomplekti.

See selleks, sealt Kanama viadukti alt kõndisin jala, ratas käekõrval, Pääskülla Kana poodi (Spordipartner), kokku 7,7km, hõõrudes ära nii jalatallad kui ka hargivahe, sest rattariided-kingad ei ole kõndimiseks mõeldud. Minust läks selle teekonna jooksul mööda ca 6-7 autot, millel olid rattahoidjad katusel, kuid keegi neist ei suvatsenud kinni pidada ja kasvõi küsida, et kas on abi vaja??? Mõni võis veel mõelda, et näe lolli, on ilma varukummita sõitma läinud.... :?

Olen ise mitmeid kordi teeääres kõndivat või kohmitsevat ratturit nähes kinni pidanud ning mitmel korral ka abi andnud (põrandapump, varukumm, heeblid jne). Aga nagu öeldakse, siis ükski heategu ei jää karistuseta!

Siinkohal siis üleskutse - kui oled rattur ja näed maantee ääres ratta kõrval kõndivat ratturit, võta see paar minutit oma ülikallist ajast ja paku oma abi!
Sest järgmine kord võid sa ise hädas olla....
Lihtsalt infoks, et vähemalt Reval takso (üks n.ö säästutaksodest, keda aeg-ajalt kasutan) puhul ei pea maksma mingit lisatasu, kui alg- või sihtpunkt on Tallinn. Kui marsruut oleks näiteks Maardu-Viimsi, siis küsivad mingi raha juurde - taksisti jutust sain aru, et alates kesklinnast ehk siis Maardu puhul oleks olnud u. 12-14 EURi.
Segasaun on siis, kui on puu- ja elektriküte.

Kasutaja avatar
erkki
Rattur
Postitusi: 206
Liitunud: 31. 07. 2005. 14:58

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas erkki » 05. 05. 2014. 17:38

mikulaine kirjutas:Mul eelmisest nädalast üks positiivne kogemus antud juhtumiga. Kõndisin ka katkise kummiga tänaval ja üks auto pidas kinni ning pakkus abi. Kuna mul kodu oli ligidal, siis pidin ära ütlema abist. Kena seik ja tänan seda tundmatut autojuhti!
Pole tänu väärt :) Mul oli Xdreamist veel ratas autos ja oleks saanud varukummi või transpordiga ilusti aidata. Pump on mul muidu alati kaasas, aga nüüd pani mõtlema, et võiks tõesti ka üks varukumm igaks juhuks olla.

Ivar - kui sul Endomondo telefonis niikuinii käib, siis pane teinekord märge ka sotsiaalmeediasse, et vajad abi. Alati võib juhtuda, et mõni tuttav sõidab mööda, kes ei pea paljuks aidata. Mind ennast on häda korral õnneks alati aidatud.

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Ratturilt ratturile, tervitustega!

Postitus Postitas kalari » 05. 05. 2014. 22:29

Mul jällegi väga positiivne näide Ivari juhtumile järgnevast päevast. Ühesõnaga - peale seda, kui ma olin Ivarit selle mitmepäevase, järjestikuse rehvipurunemise saaga tõttu piisavalt kaua sõbralikult nöökinud, haaras ta oma voodoo nõelad ja torkas mul Muraste kandis tagarehvi tühjaks. Rehvivahetuse ajal peatus minu juures üks sõbralik rattur ja ootas kannatlikult ära, veendumaks, et mu aasta otsa sadulakotis olnud varurehv on ikka terve ja saan vahetusega edukalt hakkama. Kuna õhtu oli üpriski jahe ja hakkas hämarduma, oli see tema poolt väga tark tegu. Aitäh sellisele mõistlikule mehele! (y)

Vasta

Mine “Üldfoorum”