Train4cause heategevus !!!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 12. 01. 2012. 17:11

Austatud Velo Clubbersi liikmed,

ma olen pea kolm aastat tõsisemalt kestvusaladega tegelenud (MTB, MNT, triatlonid, suusatamine jne). Olen korduvalt seda foorumit kasutanud informatsiooni ammutamiseks ning varustuse ostmiseks. Olen alati olnud meeldivalt üllatunud siinsete inimeste soovist üksteist abistada.

Kaks kuud tagasi tekkis meil vennaga mõte algatada väike heategevus. Eesmärk oli liita meie kiindumus sporti kõrgema/üllama eesmärgiga. Seedisime seda ideed ning tulime lagedale järgnevaga. Annetame vennaga mõlemad vastavalt tehtud treeningtundidele.....1 euro iga trennitunni eest ning 2 eurot iga võistlustunni eest. Hooaja lõpus lööme tunnid kokku ning raha läheb SEB Heategevusfondile, mis omakorda jagab raha vanemateta lastele. Kogu protsessi kajastame siin http://www.facebook.com/train4cause ning eesmärk on kaasata inimesi, kes oleksid sama põhimõtte järgi nõus annetama.....summa pole oluline. Esimese päevaga on neli inimest sama eesmärgi omale võtnud ning üks firma lubanud anda 500 euri hooaja lõpus.......algus on päris okei :)

Loodan leida ka siit mõne aktivisti, kes oleks nõus sama teekonna ette võtma !!!

Facebooki site on inglise keeles sellepärast, et see on ainukene ühine keel, mida kõik sõbrad/tuttavad laiast maailmast mõistavad.

Kõik küsimused on teretulnud.

Parimatega
Fred

serxx
Rattur
Postitusi: 628
Liitunud: 21. 06. 2011. 22:16

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas serxx » 12. 01. 2012. 19:57

Ma ei tea, kuidas on teistega, kuid minu seisukoht on väga lihtne ja selge: Ma ei anneta mitte sentigi ühelegi fondile.

Miks?
Ma ei ole põhimõtteliselt nõus maksma fondi haldustasusid: hoonete renti, sekretäri, kontoritarvete, arvutite, autode ja kõige muu eest, mis fondi haldamisega kaasneb.

Aga ma ei ole sugugi heategevuse vastu. Vastupidi, aitan kõiki hea meelega, kui võimalik.
Kui heategevuslik üritus püstitada teistpidi, meil on hulk abivajajaid, kes vajavad: seda-teist-kolmandat, siis ma hea meelega osalen nende asjade ostmisel või väiksemad asjad võin ka täiesti ise kinni maksta. Samuti olen nõus konkreetsed asjad abivajajale kohale viima ning vajadusel ka aitama selle paigaldusega, instrueerida/aidata esimesel kasutusel või muu tegevusega, mis konkreetse esemega kaasneb.

Ehk siis kui võtame näiteks mõne spordiklubi, kus on palju rattahuvilisi noori, kuid neil pole rattaid ja/või varustust. Teeme korjanduse ja ostame rattad. Pole probleemi, olen nõus sellises ürituses osalema. Tegu ei pea olema üldse rattateemalise üritusega.
Ja sellest tulenevalt teen omalt poolt kohe otsa lahti ka: Kui teate mõnda noort rattahuvilist, kellel võiks vaja minna S suuruses lühikesi sõidupükse, siis annan need tasuta ära (aga ainult noortele! vt. müügiteemat: viewtopic.php?f=45&t=36515)

Kokkuvõtvalt ütleks mina nii, et toetada võin mingit konkreetset üritust või eesmärki, aga mitte sellist laialivalguvat mõistet nagu heategevusfond.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 12. 01. 2012. 20:58

Serxx,

meil kõigil on õigus oma arvamusele ning ma austan seda. Põhjuseid, miks me just SEB Heategevusfondi valisime, on mitmeid. Tegemist on eksisteeriva, toimiva struktuuriga ning me ei pea ise sellega pead murdma. Neil on väga konkreetne eesmärk, aidata vanemateta lapsi elus hakkama saamisel (mänguasjadest stipendiumiteni). Ma ei soovi ise annetuste korjamise ja jagamisega tegeleda, sest see loob omakorda erinevaid riske (keegi hakkab kahtlustama raha varastamist või jumal teab mida). Meie valisime just sellise lahenduse, aga kindlasti ei ole see mitte ainukene võimalus.

Siit leiab informatsiooni SEB Heategevusfondi kohta http://www.heategevusfond.ee
"Kõik meile annetatud raha läheb otse edasi laste toetuseks, fondi administreerimise püsikulud kaetakse SEB toetusest."

Tänud tagasiside eest.

F

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 14. 01. 2012. 19:59

No nii kallid kaaskannatajad :)

Olen üle vaadanud järgmise hooaja kalendri ning eesmärk on osa võtta järgmistest võistlustest/rahvaüritusest. Nimekiri on pikk ning suure tõenäosusega igale poole ei jõua, aga kolm "priority" võistlust tahaks kindlasti tulemuse peale teha. Ülejäänud on teisejärgulised ning pigem sõpradega fun üritused.

Tähtsad
Tristar111 Estonia – eesmärk 4 tundi (2011 oli ca 4,5)
Valga triathlon (half ironman distance) – alla 6 tunni (pole enne seda distantsi teinud)
SEB Tallinna marathon 42k – all 4 tunni (2011 aeg oli 4.24)

Trenni/lõbu eesmärgil
Tartu Maraton ski 63km
Tartu Rattaralli 135km
Elion cup (nii mitu kui võimalik).
Kõrvemaa triatlon
Tartu MTB maraton
Kõrvemaa MTB maraton

Eesmärk on koguda hooaja lõpuks 5000 eurot. Tänase seisuga on 7 inimest plaaniga kaasa tulnud. Tasa sõuame kaugele jõuame.

Kena nädalavahetust kõigile.

F.K

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 15. 01. 2012. 16:57

No tundub, et vähemalt loetakse teemat :D

Kas keegi siit foorumist on läbi teinud nii Valga 70.3 kui ka Tristar111e? Kuidas on ratta ja jooksurajad omavahel võrreldavad? Ma pean silmas just reljeefi?

Esimene trenni nädal selja taga. Kokku natukene üle kuue ja poole tunni. Neli suuskadel, tund jooksulindil soenduseks ning ülejäänud aeg kulus üldfüüsilisele. Järgmise nädala eesmärgiks 8 tundi ning suur osa sellest suuskadel klassikat lihvides. Maraton pole kaugel !!! :)

F.K

Kasutaja avatar
Kada
Rattur
Postitusi: 126
Liitunud: 29. 09. 2008. 09:53

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Kada » 16. 01. 2012. 10:31

Põhimõtteliselt toetan ideed, st heategevust kui sellist, aga....minu jaoks on see formaat kuidagi laialivalguv. Hea meelega tuleksin heategevuslikule rattavõistlusele või -sõidule, mille osalustasu (olgu ta siis tavapärasest kallim), või osa sellest läheb heategevuslikuks eesmärgiks. Selline formaat on inimeste jaoks arusaadavam ja samuti tekib külg-külje tunne - "me oleme tulnud siia sõitma selleks, et näidata, et meile läheb asi korda". Lisaks saadud rahale on tähtis ka teema/probleemi kajastamine ühiskonnas. Elu näitab, et kampaaniatena on heategevust lihtsam teha, sest inimesed tulevad (juba eeltoodud põhjustel) asjaga paremini kaasa. Üks põhjus on ka muidugi see, et heategija tahab samuti tunnustatud saada. Lihtsalt digitaalseid eurosid ühelt kontolt teisele kandes seda tunnustust ei saada. Teine tera on soe käepigistus, tänusõnad jms.
Seega kui keegi korraldajatest nüüd mõttest kinni hakkab, siis mulle tundub, et rattasõitjate hulgas heategijaid oleks.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 16. 01. 2012. 13:39

Kada,

tänud tagasiside eest. Idee võib tõesti tunduda natukene laialivalguv. Seda suuresti sellel põhjusel, et ma pole enne millegi analoogsega tegelenud. Selline konkreetne "süsteem" sai välja mõeldud kahel põhjusel:

1) Ma tahtsin, et see kataks kogu treening/võistlusperioodi, mitte ainult üks üritus.
2) Motiveeriks mind ja teisi osalejaid trenni tegema.

Kas see sellisel kujul elujõuline on näitab aeg, aga vähemalt on proovitud.

Heategvussõitu tahan kindlasti organiseerida, kui rattasõiduhooaeg käes. See peaks kindlasti olema osavõtjatele huvitav ning üritangi mõelda momendil, mis see võiks olla.....kellegi nimeka ratturi osavõtt, mõni huvitav koht, kuhu muidu ei satu vms. Ideed on teretulnud.

Igasugune tagasiside on oodatud. See algatus ei ole "võistlus" ning arengusuundasid võib olla mitu.

Head treenimist.

Fred

piffik
Rattur
Postitusi: 373
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas piffik » 16. 01. 2012. 14:03

Hilissügisene Singlikate Kodasoo-Ruu üritus oli ideaalne, vähemalt osalejate poolt vaadatuna. Loodetavasti korraldajad ning "toetatavad" jäid ka rahule. Üritus on huvitav siis, kui on hästi korraldatud (loe: trass huvitav), mingi VIPi osalus vähemalt mulle küll mingeid emotsioone ei too.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 16. 01. 2012. 15:45

piffik,

tänud tagasiside eest. Rattasõidu puhul näen ma ise kahte aspekti, mis võiks inimestele huvi pakkuda:

1 - huvitav trass
2 - minule endale pakuks väga huvi sõita koos kellegi tugeva, tuntud ratturiga, kes a) võiks jagada algajamatele näpunäiteid b) oma nimega suurendaks ürituse kõlapinda ( hea oleks ju teha kolmapäeva õhtul väike charity ride Lancei ja Taaramäega.........unistamine pole keelatud :) )

Veelkord tänud. Kuulan heameelega erinevaid arvamusi.

F

värv
Rattur
Postitusi: 236
Liitunud: 18. 06. 2006. 19:23

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas värv » 16. 01. 2012. 19:51

fkaasik kirjutas:Kas keegi siit foorumist on läbi teinud nii Valga 70.3 kui ka Tristar111e? Kuidas on ratta ja jooksurajad omavahel võrreldavad? Ma pean silmas just reljeefi?
Valga rattarada võrreldes Tristariga on veidi lihtsam, minu kella järgi 386 tõusumeetrit vs 747. Mõlemad rajad on pikkuselt üsna samad, 96km kopikatega. Jooksurada on Valgas enamvähem tasane, raskendavaks faktoriks on aga see, et päikeselise ilma korral pole eriti varjulisi kohti.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 16. 01. 2012. 20:34

Seda on küll meeldiv kuulda :) See Tristari jooksurada on ikka tõeline kirss tordi peal :)

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Kuldar » 16. 01. 2012. 21:54

aa
mis see rong siia puutub? või koguni 4.
Gravity is a Bitch

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 16. 01. 2012. 22:07

Rong?

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas pärnu rattur » 17. 01. 2012. 08:44

Train4cause
train4
train
Ärge näkku lööge! [/OT]

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 17. 01. 2012. 12:52

Ha ha ha ha.....väga hea :)

train=treenima
4=for=eessõna
cause=põhjus/eesmärk

train4cause=treeni eesmärgi nimel

Ronge pole !!!

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas SK » 17. 01. 2012. 13:46

Ma pole küll eriline marketingigeenius, aga mulle isiklikult selline heategevuse skeem ei meeldi ja tundub et väga paljudele veel mitte. Selgitan. Iseenda treeningtunni maksustamine tekitab kahetisi emotsioone: trenni minek on vähemalt minul ikka see "väärtuslikum pool" elust, kus värske õhk toob head mõtted pähe, seda enam, et minu ainuke sportlik eesmärk on hea toonus ja normaalne tervis, võistlen ka vahest, et liikumine tuimaks ei muutuks. Seda enam, et ma ei loe väga täpselt oma treeningtunde, mingit suurusjärku adun ca 250h kanti aastas.
Pankade heategevusfondide maine kannatab ilmselt masu- ja kõrbevate pensionifondide ajastul paralleelselt pankade imagoga, mis on oma usalduväärsuselt selgelt madal, mis sest, et keegi ei kahtle raha jõudmises abivajajateni. Tõsi, lokulöömisele ja PR-kuludele lähevad sealjuures kosmilised summad, et rahvas ikka aduks, milline tornmaja see kesklinnas kõige "parem" või "lastesõbralikum" on. Iseenesest sarnane skeem toimib ju kogu kristlikus maailmas, kus inimene läheb nädala kokkuvõtteks pühapäeval kirikusse, kus ta tänab kõigevägevamat, palub andeks ja annetab pühakoja korjanduskarpi. Panga marketingiosakonna poolt kureeritavad fondid ei anna aga kuidagi sakraalasutuse mõõte välja, et sinna oma kvaliteetaja eest "tänuraha" annetada, pigem tekitab künismi.

Ma eelistan ka edaspidi aidata oma lähi- ja kogukonda otse, info liigub ka ilma kampaanjateta. Ma ei soovi selle pika jutuga ühelegi heategevusele vett peale tõmmata, aga leian, et mida konkreetsemad eesmärgid ja kanalid, seda enam aitajaid.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 17. 01. 2012. 14:14

SK,

tänud tagasiside eest. Kui nüüd korraks jätta kõrvale minu "tund=euro" skeem ning rääkida asjaolust, et ma otsustasin kasutada SEB Heateguvsfondi, siis kui palju on inimesi, keda see konkreetne lahendus ettevõtmise juures häirib?

Fred

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas KaupoR » 17. 01. 2012. 14:43

Mina olen ühe panga töötaja ja mina ei tuleks selle peale, et pangaga seotud heategevusfondi rahaliselt toetada. Ma olen olnud annetaja küll: Tartu Ülikooli kliinikumi Lastefondile, kodutute loomade varjupaigale, Pärimusmuusika Aidale jms. Mina eelistaksin alati annetada võimalikult lähedale annetuse lõppsaajale. Näiteks Lastefond on haiglaga tihedalt seotud, mind ei häiri nende tehtud turunduskulud enda tutvustamiseks ega see, et nad on "fond". Isegi kui minu tööandjal oleks heategevusfond, siis ma ikka väga pikalt kaaluks sinna annetamast ja ilmselt ei teeks seda ka peale pikka kaalumist.
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Mati » 17. 01. 2012. 15:36

KaupoR kirjutas:Mina eelistaksin alati annetada võimalikult lähedale annetuse lõppsaajale...
(y) Ideaalis siis juba konkreetsele persoonile.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 18. 01. 2012. 00:27

See algatus on ehe näide sellest, kuidas ühte asja võib väga erinevalt tõlgendada :) Minu loogika ütles, et kui tegemist on täiesti uue ja tundmatu algatusega siis peaksid inimesed olema huvitatud annetama läbi struktuuri, millel on kindel eesmärk ja kontrollitav taust......aga no võta näpust :) Väga huvitav on seda tagasisidet lugeda ning see informatsioon ei lähe kindlasti mitte kaduma. Selleks hooajaks oleme enda plaani paika pannud ning seda muutma enam ei hakka. Sügisel saab olema selle konkreetse skeemi efektiivsus/tulemus näha ning siis saab vastu võtta otsuseid vajalike muutuste osas.

Head treenimist kõigile

Fred

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas arnea » 18. 01. 2012. 01:09

Te ei jaga matsu lahti. Fred pakub välja täiesti suurepärase põhjenduse. "Ei kallis, ma ei saa sinuga vanaema juurde kartuleid võtma/teatrisse/poodi/... tulla. Lapsed on näljas - vaja kähku üks tiir teha". Ja pühabased üritused näevad naiste jaoks välja kui puhas heategevus.

Sa teed heategevusest mingi mängu. See pole õige minu meelest.

Arne

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 18. 01. 2012. 02:30

wow....järjest huvitavamaks läheb.

Arne: tegemist ei ole kindlasti mingi mängu, nalja või lolli mägimisega. Trenni, võistluste, tulemuste ning kogutava raha osas on meil kindlad eesmärgid. Ma südamest loodan, et inimesed kes on meie ettevõtmisega liitunud suhtuvad asjasse pühendumusega ning ei kasuta seda ettekäändena jumal teab milleks. Kedagi ei saa heategevuseks sundida ning see jääb siiski iga inimese südametunnistuse asjaks kui tõsiselt ta võetud eesmärkidesse suhtub.
Väga kurb fakt on see, et abivajajaid on palju ning ka parima tahtmise juures kõiki aidata ei saa/suuda. Samas ei tohiks unustada ennast suusa/jooksu/ratta rajal nautida ning seda naeratusega teha. Mina ei näe selles midagi kahetsusväärset ega heategevust alandavat. Heategevusüritused on enamjaolt ikka meeldivad, sõbralikud ning tihti peale ka mängulised, et äratada osavõtjates suuremat huvi (nagu näiteks kunsti oksjon hukkunud sportlaste laste toetuseks, Tanel Leoki korraldatud heategevuskross nimekate MM sõitjatega jne jne). Meie jaoks on äärmiselt meeldiv teadmine, et kuskil "metsas" teevad sõbrad/tuttavad hea tujuga trenni ning selle läbi aitavad vajajaid. Ma ei oskaks paremat lähenemist meie eesmärgile tahta.

Jõudu treenimisel kõigile

Kasutaja avatar
Pirita
Rattur
Postitusi: 135
Liitunud: 18. 05. 2011. 14:20

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Pirita » 18. 01. 2012. 09:08

fkaasik kirjutas:SK,

tänud tagasiside eest. Kui nüüd korraks jätta kõrvale minu "tund=euro" skeem ning rääkida asjaolust, et ma otsustasin kasutada SEB Heateguvsfondi, siis kui palju on inimesi, keda see konkreetne lahendus ettevõtmise juures häirib?

Fred
Kindlasti ühinen siin enamuse arvamusega - läbi fondi toetades läheb vähemalt pool kui mitte rohkem kaduma (PR kulud jne). Kui oleks konkreetne persoon - näiteks mõni perspektiivne noorrattur ütleme nii vanuses 13-15 kellel oleks vaja konkreetset abi ja keegi korraldaks mingi aktsiooni, siis oleks kindlasti asjal rohkem jumet kui raha sisuliselt "musta auku" (fond) visates. :)

andresle
Rattur
Postitusi: 760
Liitunud: 03. 11. 2009. 09:30

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas andresle » 18. 01. 2012. 09:15

Olen sel vaidlusel silma peal hoidnud algusest peale. Fredi õigustuseks ütlen, et eks igaüks võib vaadata oma eelmise aasta treeningpäevikust järgi, kui mitu eurot oleks tema sellise valemiga treeninud ja võistelnud heategevuseks. Ilmselt on Fred seda teinud ja ei hakka selle kordamise nimel eripingutusi tegema ning järgmiseks sügiseks on läbi fondi keegi saanud sellise summa rattasõidu abiks.
Küll aga vaidlen nende inimestega, kes pakuvad ideaalseima lahendusena abi otse kätte ulatamist. Ja seda 2 põhjusel.
Esiteks. Kui tänaval näed abivajavat inimest (ma ei mõtle A-pinnal nt."töötavat" kerjust), siis annad otse ja saad hea tunde, et ilmselt läks annetus õigesse kohta, kontrolli vastu huvi ilmselt omamata. Kui annad sportlasele, siis loodad aga paraku näha ka sportlikku arengut, ehk hakkad oma annetuse taastootmist kontrollima. See aga ei ole heategevuse eesmärk kindlasti mitte.
Teiseks. Kahjuks mäletab Eesti Rattasõit (või ajalooliselt selles asjas sees olnud inimesed) küllaga pretsedente, kus tänasest väiksest heategijast saab mingi koosluse sponsor, hiljem juhatuse liige, siis pedirektor ja lõpuks sama koosluse peiekõne ettelugeja ja ainus kuulaja. Kõik algas heast, aga arvestades aeg-ajalt ette tulevaid ego-fopaasid lõpeb hoopis laastamisega. Endised treenerid-klubijuhid võivad sellistest situatsioonidest kindlasti raamatuid kirjutada.
Minu üleskutse - annetage fondi või otse sportlasele-treenerile-klubile, kuid ärge tahtke rohkemat, kui selle hetke naeratust!

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas KaupoR » 18. 01. 2012. 09:21

Pirita kirjutas:Kindlasti ühinen siin enamuse arvamusega - läbi fondi toetades läheb vähemalt pool kui mitte rohkem kaduma (PR kulud jne).
Tahtsin alguses selle kommentaari vastulauseks kirjutada, et "No nii hull see asi kindlasti ka pole, et kohe üle poole". Aga võta näpust, ega kodanik Pirita väga palju mööda tõesti ei pannud. Siin teemas mainitava fondi annetustest läks tegevuskuludeks ja palgakuludeks 2010.a. 36%. Pole üle poole aga palju küll. Samas, 2009.a. oli see näitaja 43%!!!! Lastefondi kodulehelt on leitav nende 2009.a. aruanne, selle järgi olid palga- ja tegevuskulude suhe kogutuludesse 20%. Seega seljavõit Lastefondile.

EDIT - SEB Heategevusfondi koduleht väidab, et tegevuskulud katab SEB pank. Aruandest otseselt see välja ei paista (millegipärast SEB Heategevusfond oma aruannet avalikult ei presenteeri, Lastefondi omad on kuni 2009.a. olemas), kuid kaudselt arvutades, tundub, et see väide peab paika. Seega, kui jätta panga tegevuskulude toetus välja, siis jääb kulude ja annetuste suhteks 18% ehk sama suurusjärk Lastefondiga. Võtan oma seljavõidu väite tagasi ja vabandan SEB Heategevusfondi suhtes tehtud ülekohtu pärast. Samas ei vasta kindlasti tõele SEB fondi kodulehel olev info, et
2010. aastal laekus heade annetajate abil SEB Heategevusfondi 139 788 eurot (2,18 miljonit krooni).

Kõik meile annetatud raha läheb otse edasi laste toetuseks
Nimelt olid 2010.a. "Sihtotstarbeliselt finantseeritud projektide otsesed kulud" 1,79 miljonit krooni (114 tuhat eurot).

PS. väga rattateema :)
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Prommar
Rattur
Postitusi: 1133
Liitunud: 14. 06. 2010. 22:25

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Prommar » 18. 01. 2012. 10:33

Talve aal võib ju veits offtopicut lubada ehk.

Et diskussioonis ka küüniliste pessimistide hääl esindatud oleks, väidan, et heategevuse eesmärk number üks on annetaja enesetunde ja -hinnangu tõstmine ja põhimõtteliselt on savi kuhu see raha läheb. Madalate maksude tekitatud kahju see nagunii ei hüvita.

Ats
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 24. 05. 2004. 09:31

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Ats » 18. 01. 2012. 11:05

Olen ka seda arutelu siin pikemalt jälginud,minu meelest enamus räägib teemast täiesti mööda. Teema algataja ju kirjeldas, miks ta valis fondi, et ei tekiks hiljem süüdistusi ja kahtlustusi, et raha on kuhugi mujale liikunud. Kas oleks parem olnud kui ta oleks kirjutanud, et liituge minu mõttega ja sügisel kandke minu kontole mingi summa ja ma kannan selle ise edasi kuhu vaja...Te mitte keegi ei oleks sellele alla kirjutanud.
Neid heategevusüritusi, -sõite, -kontserte on väga palju. See idee siin on midagi uut ja värsket. Selge, et ei konkureerigi suurte üritustega,summad oluliselt väiksemad. Jah ei saa oma nime kuskile välja karjuda, et olen heategija ja see on pigem anonüümne je nn selline hea tahte näitamine. Ei Fred ega keegi teine ei pinguta selle heategevuse nimel trennis rohkem ega vähem. Ma arvan, et see on hea algatus kõigi oma sünniraskustega ja parem vaatame mida me ise oleme ligimese jaoks ära teinud enne kui kritiseerima hakkame. Ehki pean nõustuma, osa kriitikast on siin asjalik ja ideed head ning usun, et need jõuavad kindlasti idee autorini...

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Villem T » 18. 01. 2012. 11:20

KaupoR kirjutas:PS. väga rattateema :)
Talv ju.

Enamasti käib heategevuslik sportimine vist stiilis "sõbrad, andke sinna heategevusse raha ja ma lähen jooksen maratoni"? Niipalju kui ma näinud olen vähemalt. Mõnel võistlusel on isegi omaette portaal, kus saad annetuse siduda osalejaga.

See enda trenni eest maksmine tundub esiti kummaline, aga peaasi et enda jaoks toimib. Võiks ju ka hobi üldeelarvega siduda vms. A la "ostan karboonjumist stemmi ja lisan 50% heategevusele". Või ostan ühe valge pidurikõri (ainult et värvid klappima saada) endale ja teise saadan puudustkannatavatele lastele, eksole.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 18. 01. 2012. 11:24

Prommar kirjutas:Talve aal võib ju veits offtopicut lubada ehk.

Et diskussioonis ka küüniliste pessimistide hääl esindatud oleks, väidan, et heategevuse eesmärk number üks on annetaja enesetunde ja -hinnangu tõstmine ja põhimõtteliselt on savi kuhu see raha läheb. Madalate maksude tekitatud kahju see nagunii ei hüvita.
Offtopic lisab vürtsi :) aga ma siinkohal ei nõustuks sinuga.....täielikult. Minu arusaama kohaselt peaks heategevuse eesmärk ikkagi olema abivaja toetamine. Inimest, kellel neid vahendeid on väga vaja, ei huvita kuidas see raha korjati või palju annetajaid oli. Kui annetajal oma tegevuse tulemusena parem enesetunne tekib, siis see on pigem kirss tordi peal

F

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 18. 01. 2012. 11:48

Villem T kirjutas:
KaupoR kirjutas:PS. väga rattateema :)
Talv ju.

Enamasti käib heategevuslik sportimine vist stiilis "sõbrad, andke sinna heategevusse raha ja ma lähen jooksen maratoni"? Niipalju kui ma näinud olen vähemalt. Mõnel võistlusel on isegi omaette portaal, kus saad annetuse siduda osalejaga.

See enda trenni eest maksmine tundub esiti kummaline, aga peaasi et enda jaoks toimib. Võiks ju ka hobi üldeelarvega siduda vms. A la "ostan karboonjumist stemmi ja lisan 50% heategevusele". Või ostan ühe valge pidurikõri (ainult et värvid klappima saada) endale ja teise saadan puudustkannatavatele lastele, eksole.
Minul on vist mingi väga viltune arusaamine asjadest??? Ma võiksin tõesti teha teema, et velo clubbersi liikmed ma nüüd seisan kaks päeva pea peal ja jooksen alasti läbi linna annetage palun Lastehaiglale raha, sest neil on hädasti vaja osta aparaat x. Kas tõesti on vahet kuidas see vajalik raha kokku saadakse? Kas sellise vajaduse juures on erinevus eurol, mis annetati läbi train4cause algatuse või mis tuli kiriku korjanduse karbist? Minu ja mu venna jaoks on trenn oluline osa elust ning me leidsime viisi, kuidas see ühendada heategevusega.

Meie ettevõtmine ei ole kellegile kohustuslik peale meie enda ning ma sügavalt loodan, et äkki meie "möödapanekud" on kellegile inspiratsiooniks parema heategevuse püstitamiseks.

Head treenimist

F

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas KaupoR » 18. 01. 2012. 11:51

ärge saage must valesti aru. Heategevuse vastu pole mul küll midagi. Olgu see siis valge käikarikõri näol või rahalise panusena, Lastefondile, Jõulutunnelisse helistades (kerjusele Balti jaama tunnelis "annetades" võib vist suure tõenäosusega arvata, et see toetus läheb kõrist alla).

Ma püüan enda peale seda skeemi kanda. Aastas tuleb mul vist pluss-miinus 450 treeningtundi (pisut üle 8h nädlaas) ja oma 80 võistlustundi (pole treeningpäevikut praegu käepärast, et üle vaadata). See teeks minu panuseks 450+160=610 EUR. See on juba selline summa, et millega võiks ka otse abivajaja poole pöörduda, et toetus isiklikult üle anda. Eriti kui veel seda tehakse venna või sõbraga kahasse ja keegi firma lisab 500 EUR. Puudust kannatavatele lastele saaks selle eest nii mõnedki jalgrattad või suusad või kelgud, kodututele loomadele hunniku mänguasju või süüa või suuremad puurid, selle raha eest saaks käigus hoida nii mõnegi nõustamistelefoni või varjupaiga või teha paljugi muud kasulikku. Sel juhul tekiks minul kui annetajal kindlasti oluliselt parem emotsioon, mida me annetamisest peame saama. Hakkaks kasvõi loomaaias mõne hamstri või merisea vaderiks (nad ju jooksevad RATTAS).
If everything's under control, you're going too slow!

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Villem T » 18. 01. 2012. 12:30

fkaasik kirjutas:Minul on vist mingi väga viltune arusaamine asjadest???
Ma olen väga kaugel sellest, et kedagi ükskõik millise heategevuse vormi juurest proovida eemale peletada. Vaagisin variante, ei muud. Vabandust.
Igaks juhuks ütlen kohe ära, et see kuiväga kellelgi mingit värvi käikarikõri vaja on, pole ka kopika eest minu asi. Ega see, kas oleks ilusam selle rahaga midagi muud teha või mitte. Oma ausalt (või mitte) teenitud eurod ja oma asi kuhu need toppida.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 18. 01. 2012. 13:25

KaupoR kirjutas:ärge saage must valesti aru. Heategevuse vastu pole mul küll midagi. Olgu see siis valge käikarikõri näol või rahalise panusena, Lastefondile, Jõulutunnelisse helistades (kerjusele Balti jaama tunnelis "annetades" võib vist suure tõenäosusega arvata, et see toetus läheb kõrist alla). - väga hea imelik oleks, kui oleks midagi heategevuse vastu :)

Ma püüan enda peale seda skeemi kanda. Aastas tuleb mul vist pluss-miinus 450 treeningtundi (pisut üle 8h nädlaas) ja oma 80 võistlustundi (pole treeningpäevikut praegu käepärast, et üle vaadata). See teeks minu panuseks 450+160=610 EUR. See on juba selline summa, et millega võiks ka otse abivajaja poole pöörduda, et toetus isiklikult üle anda. Eriti kui veel seda tehakse venna või sõbraga kahasse ja keegi firma lisab 500 EUR. Puudust kannatavatele lastele saaks selle eest nii mõnedki jalgrattad või suusad või kelgud, kodututele loomadele hunniku mänguasju või süüa või suuremad puurid, selle raha eest saaks käigus hoida nii mõnegi nõustamistelefoni või varjupaiga või teha paljugi muud kasulikku. Sel juhul tekiks minul kui annetajal kindlasti oluliselt parem emotsioon, mida me annetamisest peame saama. Hakkaks kasvõi loomaaias mõne hamstri või merisea vaderiks (nad ju jooksevad RATTAS).
- :) igaüks annetab oma võimaluste piires. Minu poolt pakutud 1 ja 2 eurot tund ei ole kindlasti mitte kohustuslik või alampiir eesmärgiga liitumiseks. Paar liitunut on öelnud, et nad nii palju ei saa aga süsteem neile meeldib ning nad annetavad näiteks 25 ja 50 senti. Meie näeme neid annetusi samaväärsetena.
Võibolla oleks tõesti emotsionaalsem, kui saaks annetuse viia otse vajajale, aga kahjuks meie aeg ei võimalda töö ja trenni kõrvalt sellist ettevõtmist. Sellest tulenevalt sai ka otsustatud SEB Heategevusfondi kasuks: neil on struktuur, neil on inimesed, neil on eesmärgid ning nende tegevuse kohta on võimalik aru pärida.

Tänud veelkord tagasiside eest ning jaksu treenimisel, sest 8 tundi nädalas ei ole üldse mitte lihtne.

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 18. 01. 2012. 13:27

Villem T kirjutas:
fkaasik kirjutas:Minul on vist mingi väga viltune arusaamine asjadest???
Ma olen väga kaugel sellest, et kedagi ükskõik millise heategevuse vormi juurest proovida eemale peletada. Vaagisin variante, ei muud. Vabandust.
Igaks juhuks ütlen kohe ära, et see kuiväga kellelgi mingit värvi käikarikõri vaja on, pole ka kopika eest minu asi. Ega see, kas oleks ilusam selle rahaga midagi muud teha või mitte. Oma ausalt (või mitte) teenitud eurod ja oma asi kuhu need toppida.
Ei ole hullu. Arvamusi peabki erinevaid olema :)

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 26. 01. 2012. 11:32

Väike update vahele !!!

Jaanuari kolmandal nädalal ei tulnud ka kahjuks soovitud trennitunde täis. Oli vaja tööga seoses üks reis teha ning sinna läks terve nv. Kokku tuli 6 ning enamus sellest siis suuskadel. Kuna tööreis viis mind Milanosse, siis sai päev napsatud ning natukene Alpi päikest nauditud. Väga kulus ära vaimule see päevane puhkus.....who said you can't mix business with pleasure :)

See nädal on 8 tundi ikka silme ees ja eeldused olemas, et see ka täis tuleb. Nv saab muidugi lõbus olema suusatada, kui hakkab pakast paugutama :)

Kaks meie annetajat otsustasid asjale läheneda natukene teistmoodi ning teevad igakuiselt väikse toetuse train4cause nimelt. Esimesed ülekanded on juba tehtud. Mina loen seda kordaminekuks.

Head treenimist kõigile

fkaasik
Rattur
Postitusi: 27
Liitunud: 07. 07. 2011. 13:54

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas fkaasik » 16. 02. 2012. 20:26

Nii nii nii....siia ka väike update.

Trenni on tehtud keskmiselt kuus tundi kopikatega nädalas. Seda on vähe ja peab ennast parandama. Eelmine nv sai vormi testimiseks sõidetud Alutaguse suusamaraton. Viimast ei võtnud ning läks täitsa okeilt. Suutsin sõita kiiremini, kui oli plaanis. Kahjuks aga suutsin nädala alguses omale kuskilt eriti korraliku viiruse hankida, mis mind siiani räsib. Pidasin täna ka arstiga nõu ning Tartu maraton tuleb kahjuks ära jätta. Süda natukene "tilgub verd" aga parem karta kui kahetseda. Lähen sõpradele autojuhiks, määrdemeistriks, fotograafiks, gelihoidjaks :)

Heategevuse poole pealt nii palju, et toetajad on esimesed eurod Heategevusfondi saatnud ning tasa sõuame eesmärgi poole. Mai alguses teen vahekokkuvõtte.

Kõikidele Tartusse minejatele head libisemist.

F

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Train4cause heategevus !!!

Postitus Postitas Kuldar » 07. 11. 2012. 14:51

fkaasik kirjutas:Mai alguses teen vahekokkuvõtte.

F
nuh,
mai läbi. Kuidas läheb?
Gravity is a Bitch

Vasta

Mine “Üldfoorum”