Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
aeglane
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 04. 07. 2011. 11:49

Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas aeglane » 18. 08. 2011. 17:34

Tere

Olen praegu M45 ja peale pikka spordipausi avastasin rattasõidu aastal 2009. Siis läksin uisapäisa Taru Rattaralli lühikesele distantsile ja tulemusena tõdesin, et 40kmh kiirendus pani hinge kinni ja trassi keskmine 28 kmh oli lagi. Samas oli see väga hea tulemus motivatsiooniks. Hakkasin seadma eesmärke ja asi hakkas muutuma.
Käesolevaks aastaks oli 2 eesmärki. Sõita vastupidavuse testiks läbi Rootsis Vätternrundan (300 km) ja mistahes Eesti maanteevõistlusel teha keskmiseks vähemalt 35 kmh. Tänaseks on mõlemad eesmärgid täidetud ja eesmärkide seadmine jätkub. Üritan keskmist kiirust Tabasalu etapil parandada.

Minu vanuses on tark treenimine tähtis. Olen tihti töö tõttu Eestist ära ja ega ma üle 1000 km kuus teha ei saa. Seda olulisem on TARK treenimine ja seltskond.

Siiani olen olnud üksi, aga sooviksin hea meelega liituda mõnusa seltskonnaga. Kui kellelgi on mõtteid, kuidas minusugust seeniorit aidata, siis oleksin tänulik. Loomulikult olen valmis ja isegi huvitatud klubilise tegevuse toetamisest - ei põlga ära vajalikku tööd ja toetan ka rahaga (enda ratta ehitamisele peab ka mingi osa jääma :). Tänan abi eest ja kindlasti kohtume mõnel järgmisel võistlusel.

Tänan

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas _KRIS_ » 20. 08. 2011. 00:24

Tere!

Ise olen küll sinust natuke vähem kui 25 aastat noorem, kuid siin Hispaanias hetkel ratast sõites hakkasin ka päris tõsiselt mõtlema, et miks ikka Eestis harrastajad kõik üksi rassivad. Siin igapäevaselt mägede vahel tulevad vastu väikeste gruppide kaupa lähedal asuvate külade/linnade/asulate klubid. Selge on see, et selline asi motiveerib ja lisab rattasõidule vähe teise tähenduse. Siin võetakse seda niivõrd loomulikult ja eks see ole suuresti ka traditsioonides kinni. Eestis aga paraku on need vähesed harrastajate klubid minu teada suhteliselt kinnised grupid ja pigem sinna eriti nö. "uut" rahvast vastu ei taheta võtta.
Ei tea küll klubiloomise protsessi, et kas see vajab Eestis mingit suhteliselt suurt algkapitali (nt. mingi litsentside ostmine jms.) või mis see põhjus peaks olema, et neid siin nii vähe on.
Oleks tegelt väga tore, kui Eestis ka see asi rohkem levima hakkaks ja oleks ka kahe käpaga poolt uue grupi/klubi rajamisel. Seda muidugi mõistuse piires, ja nii palju kui ma alaealisena kaasa saan aidata.

Kena veeremist!

GRETSKI
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 27. 10. 2010. 19:29

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas GRETSKI » 20. 08. 2011. 09:49

Võite ka minuga arvestada,see oleks tore küll oma klubi teha.

Tannu
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 06. 01. 2009. 01:41

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Tannu » 20. 08. 2011. 11:44

Harrastajate klubide loomine on minuarust ka väga hea idee. Algkapitali küll suurt vaja ju ei ole, kuna alguses see võib olla nö mitteametlik. Samas selle püsimajäämiseks peaks ilmselt liikmetel olema rohkem ühist kui ainult huvi rattaspordivastu. Kas siis elamine ühes piirkonnas, vanus, ühistrennid, muud ühised huvid, võistlustel koos käimine jne, et tekiks rohkem ühtekuuluvustunnet. Ka mina oleks huvitatud mõne sellise klubiga liitumisest.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas SHOXi » 20. 08. 2011. 14:38

Koos treenimine on kindlasti motivatsiooni tõstev ja huvitavam. Peab ainult meeles pidama, et kui tegemist võistlustel tulemusi jahtivate inimestega, siis grupitreeningutes on kindlasti osa liikmeid on pidevas alatreenituses ja teine jällegi ületreenituses. Päris individuaalsest treeningust ei pääse :)

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Henno » 20. 08. 2011. 18:02

SHOXi kirjutas:Koos treenimine on kindlasti motivatsiooni tõstev ja huvitavam. Peab ainult meeles pidama, et kui tegemist võistlustel tulemusi jahtivate inimestega, siis grupitreeningutes on kindlasti osa liikmeid on pidevas alatreenituses ja teine jällegi ületreenituses. Päris individuaalsest treeningust ei pääse :)
minu arusaamist mööda grupitrennid on rohkem pikkade baasvastupidavustrennide jaoks ja ühtlasi grupisõidu oskuste kinnistamiseks sobivad, lühemad tempotrennid ja lõigud tasemete erinevuse tõttu rohkem individuaalseks harjutamiseks

olen jõudumööda üritanud ühes ja teises ühistrennis käia, Velolove, Hawaii Express jms., aga valdav osa üksi veeretud, maanteeratta seljas möödub ka esimene hooaeg alles ja 3000 km on kohe täitumas ... valdavalt Tabasalu-Keila-Joa-Keila-Laulasmaa kandis

mõne klubiga liituda oleks tore küll, eriti kui treeningsõidud Tabasalu kandist algaksid :D

ettepanek on üks ühine treeningsõit kokku leppida asjast huvitatute vahel ... näiteks 3. või 4.09 tundub sobiv, 28.08 on Tabasalu rattaralli
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

MarttiM
Rattur
Postitusi: 809
Liitunud: 31. 07. 2009. 14:07

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas MarttiM » 20. 08. 2011. 20:50

kui päris oma klubi ikkagi teha ei viitsi, siis võiks liituda mõne klubiga. näiteks nõmme rattaklubil, mis seni on keskendunud noortele, on plaanis ka täiskasvanute trennid koos klubilise tegevusega käima lükata. see küll mingi vabamüürlaste või illuminaatide seltskond ei ole, ikka võetakse liikmeks.

olen ka igatsenud sellise värgi järgi nagu itaalias, kus paarisajased harrastajate grupid (vahest kolm põlvkonda koos) nädalavahetustel hommikuti koos vuravad.

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas _KRIS_ » 21. 08. 2011. 00:58

Võiks tõesti ajada Septembri alguses mingi pundi kokku ja ühise trenni teha. Tasuks kindlasti ära!
Viimati muutis _KRIS_, 26. 08. 2011. 11:54, muudetud 1 kord.

hybro
Rattur
Postitusi: 148
Liitunud: 07. 09. 2009. 15:08

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas hybro » 22. 08. 2011. 11:16

Nõustun Tannuga, et klubi tegemine eeldab rohkem kokkupuutepunkte kui vaid rattasõit. Isegi rattasõidu huvi osas on pilt kirju: tasemed on erinevad, pühendumus on erinev, motiivid on erinevad.

Äkki võiks alustada sellest, et lihtsalt lepiks kokku mingisuguse aja, kui sõidetakse koos. Näiteks kell 18.30 Rocca Al Mare kooli parklas eesmärgiga sõita Keila Joale ja tagasi (või pikem ring Lohusalusse ) ja tempo. Kui meeldib ja tekib pidev grupp, kes koossõitu naudib, saab teha ka klubi.

Tegelikult sellist ühissõitmist juba Hawaii korraldab neljapäeviti ja olen kuulnud, et teisipäeviti teeb Sprata ja Velolove midagi analoogset.
It never gets easier, you just go faster. Greg LeMond

_KRIS_
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 07. 05. 2008. 20:33

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas _KRIS_ » 24. 08. 2011. 00:00

Võiks teha parem näiteks Tallinna sadama D-terminali parkimisplatsil, esmaspäeval kell 18.00. Siis oleks vähemalt enam-vähem võrdne maa tulla ka neil, kes elavad näiteks kesklinnast kaugemal. Kes on nõus?

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas raamimurdja » 24. 08. 2011. 06:26

_KRIS_ kirjutas:Võiks teha parem näiteks Tallinna sadama D-terminali parkimisplatsil, esmaspäeval kell 18.00. Siis oleks vähemalt enam-vähem võrdne maa tulla ka neil, kes elavad näiteks kesklinnast kaugemal. Kes on nõus?
Võrdne maa küll aga reaalselt on ühistreeningut ohutum alustada siiski linna äärest. Suure grupiga läbi linna sõita on paras peavalu nii sõitjatele, kui ka autojuhtidele.
Üksi linnas liigelda pole erilist probleemi.

Klubi-tiimi tegemise osas võiks alustuseks ajada kokku mingi seltskonna ja selle regada ühiselt mõnele võistlussarjale, kus koos käima hakatakse ja vahepealseltel päevadel korraldada ühistreeningud. Kui suve jooksul keemia tekib, siis võib juba edasi mõelda, kui pole, siis tuleb uus seltskond leida :)

Sparta treeningutest nii palju, et teisipäeviti kell 18.oo käiakse metsas sõitmas ja neljapäeviti kell 18.oo käiakse maanteel vuramas. Lisaks ei katke ühistreeningud ka talvel, kui ilm rattasõitu ei soosi, vaid jätkatakse ühiste matkade, suusatamiste, spinni ja jõusaalitreeningutega.

aeglane
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 04. 07. 2011. 11:49

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas aeglane » 25. 08. 2011. 18:04

Tere,

Mul on teema algatajana väga meeldiv tõdeda, et huvilisi jätkuks. Loomulikult oleme me kõik erinevad enda sportlikult tasemelt ja ka saavutuslike eesmärkide poolest. Erinevustest hoolimata saan ma aru, et huvi nö Harrastajate Klubi vastu oleks olemas. Tundub, et on piisavalt huvilisi (isegi veloculbbersi lehel!!!), kes tunnevad vajadust suhtlemiseks ja koostööks, aga ei pea ennast nö "päris sportlasteks" või ei ole sellen veel jõudnud.

Mulle meeldis väga üks ettepanek, et saada kokku Tabasalu etapile järgneval nädalavahetusel. Teeme siis nii. Kõik need, kes pooldavad Harrastajate Klubi loomise algatust - koguneme Tabasalu Osman Kebabi ees (Tabasalu etapist tuttav koht) laupäeval 3. septembril kl 13:00. Oleme ratastel ja teeme ühe suhtlemiskiirusel kerge sõidu Tabasalu- Keila Joa-Tabasalu. Peale seda (ja ka sõidu käigus) suhtleme ja peame plaane. Alustada võib ühistreeningutest või millest iganes, tähtis on, et inimesed oleksid enda mõttelaadilt sarnased, koos tegutsemine oleks huvitav ja aitaks kaasa igaühe individuaalsete eesmärkide saavutamisele. Igaühe eesmärkidesse suhtutakse lugupidavalt ja toetavalt.

Kokkusaamisel osalemisest pole vaja foorumis ette teatada. Kui on sisemine soov, siis tuleb lihtsalt kohale tulla. Mina olen ootamas.

Tänan mõttekaasluse eest.

usss
Rattur
Postitusi: 106
Liitunud: 06. 12. 2005. 12:27

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas usss » 26. 08. 2011. 09:24

Harrastajate Spordiklubi tegutseb juba pikemat aega ja on enamustel rattaüritustel ja -sarjades meeskonnaga esindatud. Seega oleks Harrastajate Klubi liig sarnane nimetus ja võib hakata segadust tekitama.

http://harrastajate.wordpress.com/
Triathlete - a person who doesn't understand that one sport is hard enough...

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas AndreK » 26. 08. 2011. 09:56

aeglane kirjutas:...kes tunnevad vajadust suhtlemiseks ja koostööks, aga ei pea ennast nö "päris sportlasteks" või ei ole sellen veel jõudnud....
Kus kohast on muidu tekkinud arusaam, et kõik olemasolevad klubid koosnevad ainult sportlastest ja oma ala tippudest?

piffik
Rattur
Postitusi: 373
Liitunud: 31. 03. 2011. 10:12

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas piffik » 26. 08. 2011. 10:23

Naljaga pooleks võib öelda, et CC RM-s ei võeta väljaspool Elioni top 500 mehi isegi mitte "õhtusele väljasõidule". Top 100 mehena teenid välja "au" kodukal võistluse muljeid jagada :D

Pisut tõsisemalt millegipärast selline mulje on, et alla 200 (äärmisel juhul 300) mehi "tõsiselt ei võeta".

Isegi hea meelega oleks valmis abiks olema võistluste korraldamisel (nt Kolmapäevak) jms. Aga nagu ennegi öeldud, abiks oleks veel mingi seos/side peale rattahuvi. Muidu "valmis klubisse" integreerumine ei pruugi õnnestuda.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas AndreK » 26. 08. 2011. 10:33

Infoks: meie klubisse pole me veel kedagi ainult tulemuste pärast võetud.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas suuroja » 26. 08. 2011. 11:41

piffik kirjutas: Aga nagu ennegi öeldud, abiks oleks veel mingi seos/side peale rattahuvi. Muidu "valmis klubisse" integreerumine ei pruugi õnnestuda.
ei tea mis nähtamatuid ja nähtavaid sidemeid siin taga aetakse! :?: ! ühine huvi rattasõidu vastu liidabki. :))))))

----------------
igati tore idee, tulen ka kohale kui ajaline formaat seda lubab.

edu ja jõudu minu poolt (y) (y) (y)
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Mati » 26. 08. 2011. 12:39

suuroja kirjutas:
piffik kirjutas: Aga nagu ennegi öeldud, abiks oleks veel mingi seos/side peale rattahuvi. Muidu "valmis klubisse" integreerumine ei pruugi õnnestuda.
ei tea mis nähtamatuid ja nähtavaid sidemeid siin taga aetakse! :?: ! ühine huvi rattasõidu vastu liidabki. :))))))...
Inimnatuur on unikaalne, kõik ei sobi kõigiga, olenemata ühest konkreetsest ühisest huvist.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Alvaro
Rattur
Postitusi: 1250
Liitunud: 11. 02. 2003. 08:39

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Alvaro » 28. 08. 2011. 06:48

piffik kirjutas:Naljaga pooleks võib öelda, et CC RM-s ei võeta väljaspool Elioni top 500 mehi isegi mitte "õhtusele väljasõidule". Top 100 mehena teenid välja "au" kodukal võistluse muljeid jagada :D
Kuigi kirjutaja ei viita otseselt ühelegi teemale, siis pole vist kahtlust, kust see "nali" alguse sai. Mina pakun, et siit :roll:
Antud teema ei seostu mitte kuidagi rattaklubiga CC Rota Mobilis ning nagu Andre ütles, ei peegelda ka klubisse saamise lävepaku kõrgust. See on puhtalt seotud konkreetse ühissõidu omapäraga. Kolm korda varem see aasta on CCRM teinud öised sõidud, kus saime edukalt rajal koos hoitud nii kiired, aeglasemad kui valgusest puutumatud sõitjad.

Oma kogemusest oskan veel täiendada, et lisaks "ühtekuuluvustundele" on vaja ka klubis mootorit, kes asju edasi viib, uusi ideid genereerib ja ei lase ühisel asjal soiku vajuda. Tulemuste järgi sarnase tasemega klubi loomine on suhteliselt keeruline, sest esikümne mehi sa endale ei saa ja "viiesaja" mehed arenevad tänapäeval aastaga esisaja meesteks. Püüa tuult kõrbes 8)
Treeni vähe, aga kvaliteetselt!
http://www.ccrotamobilis.ee

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Henno » 03. 09. 2011. 18:41

tänase kogunemise käigus sai 4 sõitjat kokku ja ligi 70km trenni tehtud, järgmine kogunemine ja trenni algus sealsamas Osmani Kebabi ees teisipäeval 18.30, vähemalt 3 osalist lubas kohal olla siis
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

aeglane
Rattur
Postitusi: 6
Liitunud: 04. 07. 2011. 11:49

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas aeglane » 06. 09. 2011. 12:50

Seoses nutuse ilmaga jätan tänase sõidu vahele. Järgmine kokkulepe oli neljapäevaks. Kui midagi peaks muutuma, siis postitage.

Kasutaja avatar
KaRahh
Rattur
Postitusi: 67
Liitunud: 12. 05. 2006. 11:55

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas KaRahh » 06. 09. 2011. 13:01

aeglane kirjutas:Seoses nutuse ilmaga jätan tänase sõidu vahele. Järgmine kokkulepe oli neljapäevaks. Kui midagi peaks muutuma, siis postitage.
Ma pole ka väga motiveeritud märja ilmaga sõitmisest.
Kes laupäevasest sõidust se spordimees oli kellele ma sisekummi võlgu jäin?
"Ostke endale jalgratas. Kui te ellu jääte, siis te kindlasti ei kahetse." (Mark Twain)

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Henno » 06. 09. 2011. 15:50

KaRahh kirjutas:
aeglane kirjutas:Seoses nutuse ilmaga jätan tänase sõidu vahele. Järgmine kokkulepe oli neljapäevaks. Kui midagi peaks muutuma, siis postitage.
Ma pole ka väga motiveeritud märja ilmaga sõitmisest.
Kes laupäevasest sõidust se spordimees oli kellele ma sisekummi võlgu jäin?
tahtsin just öelda, et täna ilm sõiduks kahtlane :D

tegelikult ilm läheb vist juba paremaks, aga ma päris 18.30 ei jõuaks, kui asfalt peaks kuivaks tõmbama siis ehk väikse ringi omapead teen hiljem

järgmiseks ühistrenniks jääb siis neljapäev sama aeg ja koht - Osmani kebabi ees kell 18.30

sisekummiga varustasin mina
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Tr11
Rattur
Postitusi: 180
Liitunud: 01. 09. 2008. 18:55

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Tr11 » 07. 09. 2011. 18:12

Henno kirjutas:
KaRahh kirjutas:
aeglane kirjutas:Seoses nutuse ilmaga jätan tänase sõidu vahele. Järgmine kokkulepe oli neljapäevaks. Kui midagi peaks muutuma, siis postitage.
Ma pole ka väga motiveeritud märja ilmaga sõitmisest.
Kes laupäevasest sõidust se spordimees oli kellele ma sisekummi võlgu jäin?
tahtsin just öelda, et täna ilm sõiduks kahtlane :D
tegelikult ilm läheb vist juba paremaks, aga ma päris 18.30 ei jõuaks, kui asfalt peaks kuivaks tõmbama siis ehk väikse ringi omapead teen hiljem
järgmiseks ühistrenniks jääb siis neljapäev sama aeg ja koht - Osmani kebabi ees kell 18.30
sisekummiga varustasin mina
Käisin too õhtu just seitsme paiku Keila, Vääna, Tabasalu kandis sõitmas - seal polnud tilkagi sadanud, teed olid täitsa kuivad. Vihma sadas päeval ainult Mustamäel. Neljapäeval kahjuks passin - ühistu koosolek.

Kasutaja avatar
Henno
Rattur
Postitusi: 724
Liitunud: 07. 08. 2009. 09:01

Re: Uute huviliste liitumine mõttekaaslastega/rattaklubidega

Postitus Postitas Henno » 08. 09. 2011. 08:45

viewtopic.php?f=20&t=35562

tegin selle ühistrenni teavituseks uue teema - siit ei pruugi kõik sõiduhuvilised seda üles leida

NB! nagu teisipäevaõhtune kogemus näitab on tulede olemasolu soovitav, tagatuli vilkus mul küljes nagunii, aga panin ka esitule peale, et hämaras vastutulevatele autodele paremini nähtav olla
Jalgratturid omavahel: kuidas Cube käratab? :)

Vasta

Mine “Üldfoorum”