tervisehäire rattasõidust

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
dznek
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 09. 06. 2008. 17:03

tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas dznek » 27. 07. 2011. 21:28

Pöörus üks tuttav arst mu poole sellise küsimusega. Nimelt tal üks patsient kes peale üht pikemat võistlust kuses verd. Rattur polevat mingi algaja sadulas ning arvas probleemi põhjuseks võistluse lõpuosa kümmekond eriti raputavat kilomeetrit, mis valdavalt sadulas istudes läbitud said. Alguses arvas et neerudest midagi aga need osutusid korras olevateks. Uuriti siis patsiendi riistvara ning khmm juurel avastati üks muhutoaline moodustis, mida pigistades siis uriini asemel verd tuli. Müsteerium. Kuna arst teadis et ma ka ratast sõidan siis uuris et ega ma poe millegi taolisega kokku puutunud. Kuna isiklik kogemus puudub siis lubasin foorumist uurida et äkki kellegil on kogemusi ja lahendusi antud probleemiga. Saab ehk arstide teadmistepagasit täiendatud ja teinekord ehk kiireid lahendusi.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas Mati » 27. 07. 2011. 21:29

Äkki oleks mõistlikum mõnda pädevamat arsti külastada :idea: Nt mõnda uroloogi.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas erikr » 27. 07. 2011. 21:43

11 viimast aastat järjest ratast sõitnud varsti M50 klassi jõudva Prostamol Uno otsesesse sihtgruppi kuuluvana (kuid mitte kasutavana) tunnistan, et tegu täiesti võõra teemaga. Midagi on väga palju rohkem kui valesti. Rauad paremale ja marss-marss saatekiri pädeva uroloogi juurde. Biopsiad-tomograafiad-särgid-värgid ja siis uroloog otsustab, milline ravi. Kindlasti on professionaalsemaid arvamusi, kuid näiteks Ülo Zirel Mustamäe kiirabihaiglas. Mu isa pidi lahkuma siit ilmast hoolimata kõigist arstide pingutustest samas piirkonnas olnud jama tõttu. Seepärast olen teemaga veidi lähemalt kokku puutunud.

Paljud küsivad minult ükskõik kas baigi või asfaldiratta puhul - kas ma ette ei libise, kas käed ära ei väsi? Olen meelega passatka sättinud nii, et sadul on ettepoole kaldu. Kõigil ratastel, millega olen sõitnud. Ilmselt mingi anatoomiline eripära, mis on seotud jalgade ja käte pikkusega. Horisontaalis sadulaga keeldun sõitmast. It just ain't fun.

Ja - minu otsene soovitus - käperdage end, kui kusagil jalgevahel on püsiv või perioodiline ebamugavustunne. Kui miski tundub olevat teisiti kui peaks, nõudke perearstilt saatekirja uroloogi juurde või pange raha vahele ja minge androloogi tasulisele vastuvõtule. Kui perekonnas või suguvõsas on olnud eesnäärmevähki vms kasvajaid, tasub vähemalt kord aastas PSA vereproov perearsti juures teha. Võita või kaotada pole muud kui elu. Nii lihtne see ongi.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
stw
Rattur
Postitusi: 81
Liitunud: 20. 07. 2011. 18:57

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas stw » 27. 07. 2011. 21:50

Mida kiiremini sa uue arsti juurde lähed seda parem. Viivitades võib asi ainult hullemaks minna.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas pärnu rattur » 27. 07. 2011. 22:21

Äkki oli till sadula ja tagumiku vahel ja hõõrus mõne veresoone katki? Seal ju hea verevarustus ning mitu jämedat veresoont.
Ärge näkku lööge! [/OT]

dznek
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 09. 06. 2008. 17:03

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas dznek » 27. 07. 2011. 22:29

ma arvan et seda viimast on päris hästi tunda ja valdav enamus kohendaks asjad paika

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas erikr » 27. 07. 2011. 22:57

pärnu rattur kirjutas:Äkki oli till sadula ja tagumiku vahel ja hõõrus mõne veresoone katki? Seal ju hea verevarustus ning mitu jämedat veresoont.
Jutt oli juurikast, mitte tillist. Vaid supermaso suudaks Sinu poolt pakutud lahenduse ellu viia. Iga normaalne mees ajaks sellisel puhul käe püksi ja kohendaks asjad kohe õigeks.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
SL
Rattur
Postitusi: 1023
Liitunud: 31. 07. 2003. 09:12

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas SL » 27. 07. 2011. 23:00

... ja tasub tähelepanu pöörata enesetundele, kui rattaga sõita. Ei ole nii, et ostan kõige kallima sadula ja kui on kehv, siis "mis siis ikka, ju viga minus, kuna mul ju kõige parem sadul". Tuleb hoolsalt end kuulata ning ratas enda järgi mõnusaks sättida. Ning antud teema juures on sadula kujul ehk kõige olulisem tähendus.

tommike
Rattur
Postitusi: 150
Liitunud: 26. 04. 2009. 20:40

Re: tervisehäire rattasõidust

Postitus Postitas tommike » 28. 07. 2011. 06:48

Kui Su tuttav on perearst siis suunaku ruttu patsient uroloogi vastuvõtule.
Eesti mees ei pea end mitte tantsulõviks vaid ka niisama lõviks, kellega suurt midagi ei juhtu ja küll hakkama kuidagi saab...
Mida rutem terviserikke tekitajale jaole saab seda parem,hiline pöördumine võib lõppeda juba tõsisemate tervisekahjustustega.
Enda kogemustest räägin :(

Vasta

Mine “Üldfoorum”