Jalgratta rentimine

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Jalgratta rentimine

Postitus Postitas priit908 » 12. 04. 2011. 20:17

Tulenevalt asjaolust, et sügisel realiseerisin võistlemiseks kasutatud MTB ning sellest saadud kasu läks peamiselt investeeringuna MNT rattasse, siis tekkis küsimus, et kas keegi eesti rattamüüjatest võistlemise tarbeks jalgrataste rendiga tegeleb? Kui levinud praktika terveks hooajaks ratta rentimine on, kui on?

citybike
Rattur
Postitusi: 519
Liitunud: 21. 04. 2008. 22:05

Re: Jalgratta rentimine

Postitus Postitas citybike » 12. 04. 2011. 21:18

City Bike on proovinud rentida ja rendib endiselt aga "võistlusratas" on väga tinglik mõiste.
Oleme rentinud paar iratast, mille soovitatav jaehind on 1000 EUr kanti.
Paljudele on see kindlasti mittemidagiütlev tase, esisada sõidab pea kaks korda kallimate ratastega.

Peamine mure on rendihin ja hooldatuse tase.
Peale igat korralikku võistlust tuleb ratas üle vaadata ja on juhuseid, kus midagi tuleb ära vahetada ning selgusele jõudmaks, et see oli just rentija kulutatud ja see maksab koos vahetusega näiteks 40 EUR.
Aga City Bike põhirõhk pole ka kunagi olnud võistlusratastele pühenduda, rohkem tavalisd kruiisijad.

Põhimõtteliselt on küsimus rahavoogude jaotamises ja klientidest sõitjate leidmises

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Jalgratta rentimine

Postitus Postitas priit908 » 13. 04. 2011. 14:07

Ideaalis võiks rendi hinna sisse kuuluda ka loomulik kulumine ning ratas võiks olla kindlustatud õnnetusjuhtumi/varguse vastu. Selge on see, et pärast hooaega vajavad teatud osad vahetamist. Samas võiks ka kulumaterjalide (kett, rehvid) eest rentija vastutada ning vajadusel neid oma finantsidest asendada. Ratta deformeerumise korral jääks hüvitamine kindlustuse puudumise korral rentija kanda.

See on see mis võiks olla. Reaalselt olen poole kõrvaga kuulnud Fixusest sellise teenuse soetamise võimalusest - kas see oli tutvuste põhjal või reaalne teenus peaks juba nendelt otse uurima, aga nagu ma aru saan, siis sellisel eesmärgil rataste rentimine on suhteliselt vähelevinud praktika.

Vända Gäng
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 22. 08. 2010. 09:51

Re: Jalgratta rentimine

Postitus Postitas Vända Gäng » 15. 04. 2011. 11:52

Tere

Mul on sama huvi MNT ratta vastu Tartu Ratta Ralli't silmas pidades. TRR on selline tore massipsühhoosi üritus, et sellest võiks isegi osa võtta selliseks sõiduks ettenähtud rattaga. Endal mul paraku MNT ratast pole praegu. Et ma sooviks rentida näiteks maikuuks, teha natsa trenni ja mai lõpus see sõit ära sõita ja kõik. Võibolla kunagi on mul oma MNT ratas aga hetkel on seis selline. Kas see oleks üldse mõeldav? Kas kellegil võiks olla huvi sellist teenust osutada?

priit908
Rattur
Postitusi: 402
Liitunud: 24. 04. 2006. 16:46

Re: Jalgratta rentimine

Postitus Postitas priit908 » 19. 05. 2011. 16:26

Infoks huvilistele, et rendimurest aitas mind välja Citybike kes mulle lahkelt Merida TFS 500D Rõuge Elioniks rentis. Minuteada pakuvad nad ka maanteerattaid. Pärast võistlust olin muidugi sunnitud ühe siserehvi ning sadulaposti välja vahetama, kuid see oli puhtalt minu enda tekitatud kahju.

Vasta

Mine “Üldfoorum”