jalgrattad ja üldkasutatavad büroohooned

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

jalgrattad ja üldkasutatavad büroohooned

Postitus Postitas cowrider » 17. 07. 2003. 18:26

Eile oli asja Mustamäe tee 5 Ilmarise majja (8k kontorimaja, all on valvur ka). Jalgratta kinnitamiseks väljas erilisi võimalusi pole ja kalli ratta puhul oleks seegi rumalus. Sees pole ratta jaoks eraldi kohta, kuigi ruumi oleks.

Tahtsin jalgratta seal pesitseva firma ruumidesse enesega kaasa võtta, kuna oli plaanis selle rattaga tulevikus veel veidi sõita. Valvur teatas gategooriliselt, et pole lubatud - neil sellised reeglid. Argumendid olid, et koristaja just koristas ja et võib olla mõni tahab isegi traktoriga tulla. Einoh, minupoolt megairw ja wtf. Sai siis telefoniteel mingi tegelase käest selleks korraks eriluba saadud ja kogu see jant võttis 15min. Seekord sain oma asjad aetud - midagi ära ei määrinud ja rattaga mööda maja ei sõitnud. Ühistranspordiga ma poleks sinna nii kergelt ja kiirelt saanud kui rattaga ja autot ma ka ostma ei hakka. Taksoga oleks kallis ja jalgsi võtnuks hoopis kaua.

Õhtul hakkasin mõtlema, et mis see siis oli. Valvuri argumendid olid BS, kuid ise mõtlen, et ega pole eriti hea küll, kui tüübid voorivad ratastega vedru-uste vahelt ja sõidavad liftis - kriibivad veel midagi ära ja võib olla tõesti määrivad ka. Samas, ega ratastooliga poleks ju kah eriti parem lugu.

Mida rahvas sellest loost arvab?

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 17. 07. 2003. 18:30

Ausalt öeldes poleks see mingil juhul valvuri mure olnud ja oleksid võinud ta ..... saata. :) Kui sul oli luba tulla niisama kellegi juurde või olid klient or mis iganes, siis oma maist vara võib ju ikka kaasa vedada, kasvõi seljas.
No Pain No Gain

mygaric
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 22. 04. 2003. 12:12

Postitus Postitas mygaric » 17. 07. 2003. 22:42

Corrosion kirjutas:Ausalt öeldes poleks see mingil juhul valvuri mure olnud ja oleksid võinud ta ..... saata. :) Kui sul oli luba tulla niisama kellegi juurde või olid klient or mis iganes, siis oma maist vara võib ju ikka kaasa vedada, kasvõi seljas.
??? milleks siis valvur seal on? tõenäoliselt on valvur maja haldava firma palgal ning seal asuvad firmad lihtsalt rendivad seda - sellest järeldub, et ikka on küll valvuri mure. ihmo sellise suhtumisega, et kõik mis ei meeldi kuhugi saata, eriti kaugele ei jõua...

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 18. 07. 2003. 08:05

maja renditakse rentnikele. rentnikud on maja haldaja kliendid. Sina tahad külastada mõnda rentniku - järelikult oled rentniku klient. Klient on kuningas. Sina oled kuningas. Maja haldaja saab tulu sellest kui rentnikel käib palju kliente (raha). Sina tood oma raha rentnikule, kaudselt aga maja haldajale. Sina oled tallinnast ja maksad.

Alguses võib muidugi ilusasti rääkida, aga kui ei saa aru, siis astud vanast mööda ja kõik. Selliseid kibestunud vana-kooli valvurionusid, kes seda tööd eluaeg teinud leiab, leiab iga vaesema büroohoone valvelauast. Ümbkeelsed, rentnike kohta midagi ei tea (telefoninr.) jne. ... :evil:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

mygaric
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 22. 04. 2003. 12:12

Postitus Postitas mygaric » 18. 07. 2003. 09:12

Andrus K kirjutas:maja renditakse rentnikele. rentnikud on maja haldaja kliendid. Sina tahad külastada mõnda rentniku - järelikult oled rentniku klient. Klient on kuningas. Sina oled kuningas. Maja haldaja saab tulu sellest kui rentnikel käib palju kliente (raha). Sina tood oma raha rentnikule, kaudselt aga maja haldajale. Sina oled tallinnast ja maksad.
maja haldaja saab vast ikka oma pinna eest üüri, mitte rentniku käibe pealt :) tema huvides on see niipalju, et rentnik pankrotti ei läheks ja jaksaks ikka üüri maksta.
Andrus K kirjutas:Alguses võib muidugi ilusasti rääkida, aga kui ei saa aru, siis astud vanast mööda ja kõik. Selliseid kibestunud vana-kooli valvurionusid, kes seda tööd eluaeg teinud leiab, leiab iga vaesema büroohoone valvelauast. Ümbkeelsed, rentnike kohta midagi ei tea (telefoninr.) jne. ... :evil:
Noh, ütleme, et majas on sisekorra eeskiri mis keelab ratastega sisenemise. Valvur teeb selle sulle selgeks ning keelab sul rattaga siseneda ja sina lihtsalt lähed temast mööda? Loata sisenemine teiste eravaldusesse?

NB! ei oma ühtegi büroohoonet :( ja ei tunne ütki valvurit personaalselt ka.

charlie
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 18. 05. 2003. 15:36

Postitus Postitas charlie » 18. 07. 2003. 09:43

ok kontorid kontoriks, aga nõme lugu on ikka see, et bussi peale ei lasta rattaga (ma ei mõtle siin linnaliini).

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 18. 07. 2003. 11:14

Rattaga bussipeale saamisega mul küll kunagi probleeme ei ole olnud. Taisto võtab alati. Kui on mingi teine bussifirma, siis tuleb enne helistada ja vajadusel ka bussijuhiga rääkida (telefonitsi muidugi), kui neilt ette küsida, kas võtavad ja on lubatud võtta, siis pole veel mingit problat tekkinud.
Kord oli küll selline lugu, et üks Taisto bussijuht ei taht mu ratast peale võtta, kuigi pakiruumis oli ruumi piisavalt. Sai siis 1882 helistatud ja see palus "viisakalt", et parem oleks kui ratas oleks bussi võetud. Bussijuhil ei jäänud muud üle kui nõustuda, aga mul käskis kõik rattad alt võtta, kuigi alla oleks ka tandem tervelt sisse mahtunud.

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 18. 07. 2003. 13:06

mygaric kirjutas:
Corrosion kirjutas:Ausalt öeldes poleks see mingil juhul valvuri mure olnud ja oleksid võinud ta ..... saata. :) Kui sul oli luba tulla niisama kellegi juurde või olid klient or mis iganes, siis oma maist vara võib ju ikka kaasa vedada, kasvõi seljas.
??? milleks siis valvur seal on? tõenäoliselt on valvur maja haldava firma palgal ning seal asuvad firmad lihtsalt rendivad seda - sellest järeldub, et ikka on küll valvuri mure. ihmo sellise suhtumisega, et kõik mis ei meeldi kuhugi saata, eriti kaugele ei jõua...
Valvur on selleks et hoida korda ja valvata, et midagi olulist pihta ei pandaks. Ja kõik on kinni isiksuses, no mida sa ikka jobule viisakalt seletad? Tuleb talle asi selgeks teha omas keeles, mis ei tähenda füüsilise jõu kasutamist.
No Pain No Gain

mygaric
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 22. 04. 2003. 12:12

Postitus Postitas mygaric » 18. 07. 2003. 13:27

Corrosion kirjutas: Valvur on selleks et hoida korda ja valvata, et midagi olulist pihta ei pandaks. Ja kõik on kinni isiksuses, no mida sa ikka jobule viisakalt seletad? Tuleb talle asi selgeks teha omas keeles, mis ei tähenda füüsilise jõu kasutamist.
Just. Et korda hoida. Cowrider ju ütles, et valvur väitis, et neil on sellised reeglid, et rattaga hoonesse ei tule. Ja seda korda ta üritas hoida.

taavid
Rattur
Postitusi: 366
Liitunud: 31. 03. 2003. 13:14

Postitus Postitas taavid » 21. 07. 2003. 16:11

marion kirjutas:Rattaga bussipeale saamisega mul küll kunagi probleeme ei ole olnud. Taisto võtab alati. Kui on mingi teine bussifirma,
kuna oli just vaja trt-tln-trt ots kahe rattaga läbida, sai enne sebesse ja taistosse kirjutatud. sebest vastati, et saab rattaid vedada küll, võibolla vaja esiratas ära võtta. taistost öeldi, et ratas vaja lahti võtta ja kasvõi kilesse mässida. sebe peale lootsingi. ja saigi rattad ära veetud, ühel otsal oli ntx 3 ratast bussis (all pakikas). samas soomes haaras bussijuht ise ratta kätte ja toppis sisse kah, sama ka muu kolaga. hel-turku otsalt taheti 2 eurot rattaveo eest, tagasi tulekul miskipärast enam mitte, tööpäeval oli vaja ette broneerida.

samas tuttav rääkis, et igavene jama rattaveoga just sebe bussiga oli...

liina
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:41

Re: jalgrattad ja üldkasutatavad büroohooned

Postitus Postitas liina » 25. 09. 2003. 09:09

cowrider kirjutas:Tahtsin jalgratta seal pesitseva firma ruumidesse enesega kaasa võtta, kuna oli plaanis selle rattaga tulevikus veel veidi sõita. Valvur teatas gategooriliselt, et pole lubatud - neil sellised reeglid. Argumendid olid, et koristaja just koristas ja et võib olla mõni tahab isegi traktoriga tulla.
Mida rahvas sellest loost arvab?
Njah... paraku ma töötan ühes asutuses, kus rattasöit vist eriti popp ei ole :(
Vähemalt minu küsimuse peale, "on soov rattaga tööl käia, et kus siis ratast hoida" - vastati mulle "õues on olemas need rattahoidjad, pane sinna". Ma mötlesin esialgu, et nad teevad nalja. Aga ei, nad möltesidki nii! Samas varastatakse autodel küljest igasugu tavaari ja seda valve all olevast parklast! Loomulikult nö turvafrima endale vastutust ei vöta. Polevat nende asi.
Majja sisse ei saa ratast tuua, kuna see pidavat kohtutvalt määrima. Aru ma küll ei saa kuidas see oluliselt rohkem määrib kui näiteks sügisesest lombist läbiköndinud jalakesed. Suvel ei määri praktiliselt ju üldse!
Paar korda olen oma ratast vedanud ölal neljandale korrusele, paraku pole see aga lahendus.... Nüüdseks on toodud see rattahoidja koridori aga samal ajal kui majast varastatakse tubadest mobille/rahakotte ei ole siiski kinldust hoida oma ratast koridoris. Vargad on nilbelt leidlikud ja valimatud.
Kui keegi mulle mingi kavala nipi öpetaks kuidas oma tööandja panna aru saama sellest, et rattaid varastatakse siis oleks jubetänulik :) Seniks aga kahjuks bussiga vöi autoga tööle.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 25. 09. 2003. 09:17

Mul ratta hoidmisega tööl probleemi ei teki, anti ju ametirataski aga teine vähemalt sama tähtis asi on du??iruum, seda ei ole ma veel suutnud välja manguda.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: jalgrattad ja üldkasutatavad büroohooned

Postitus Postitas veiko » 25. 09. 2003. 09:23

liina kirjutas: Kui keegi mulle mingi kavala nipi öpetaks kuidas oma tööandja panna aru saama sellest, et rattaid varastatakse siis oleks jubetänulik :) ...
Lase ülemuse autol rattad alt ära varastada :D :D ja kui ta edaspidi regulaarselt rattad oma kontori kaasa veab :wink: siis ei pane ta Sinu jalgratast enam pahaks.

Kasutaja avatar
scrapper
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 23. 06. 2003. 00:11

Postitus Postitas scrapper » 25. 09. 2003. 12:31

üldiselt kui juba ilmudratas seljas siis eriti ei keelata. vähemasti minu puhul.

camp
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 23. 09. 2003. 16:33

Postitus Postitas camp » 25. 09. 2003. 13:50

Valvurionust muidugi päris üle sõita ei saa. Isa kaalun praegu varianti, et osta nö. linnaratas mille turuväärtus ei ületa 500 eeku (vana ukraina vms.) ja mille võib julgelt suvalise tänavaposti külge kinnitada kartmata, et pätt selle vastu huvi võiks tunda. 4-5 km sõidud poodi, kontori jne. kannatab vabalt sellise veloga teha :)

liina
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:41

Postitus Postitas liina » 25. 09. 2003. 15:05

camp kirjutas:Valvurionust muidugi päris üle sõita ei saa. Isa kaalun praegu varianti, et osta nö. linnaratas mille turuväärtus ei ületa 500 eeku (vana ukraina vms.) ja mille võib julgelt suvalise tänavaposti külge kinnitada kartmata, et pätt selle vastu huvi võiks tunda. 4-5 km sõidud poodi, kontori jne. kannatab vabalt sellise veloga teha :)
Olen ka möelnud seda... aga
1. kust sellist leida? ootan vihjeid :)
2. narkomaanid vana raiped varastavad köike, seega lootus, et sellest rattast keegi ei huvitu on hea, aga paraku pisut sinisilmne...

See mingi suvaka linnaratta muretsemine tuli mul just Rootsis/Taanis viibides. Seal on lausa lust kui palju söidetakse ratastega aga samas kui natukenegi jälgida, siis on need rattad niuksed suhtpuht suvakad linnarattad. Häid maastikurattaid kohtas linnapildis harva.
Ja enamus rattaid on kellaga varustatud kuna sealmaal on rattatee ja jalakäija tee ikka kaks eri asja ja jala rattateele kobimine on pahapaha. Kohe on kuulda seljatagant vihast "tilistamist".

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 25. 09. 2003. 15:09

ära looda, et 500 eegust ratast pihta ei panda.
Tule lihtsalt ükspäev rattaga tööle ja asi ants.
Ega ta (ülemus) sind välja ei viska.
Pealegi oled ju "kaitsetu naistrahvas". Kasuta oma soole omaseid ära-moosimis meetodeid ja muud butafooriat. Aga kõigepealt ilmu kohale rattaga ja väga külma kõhuga vea see kohtorisse 8)
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

liina
Rattur
Postitusi: 34
Liitunud: 31. 03. 2003. 07:41

Postitus Postitas liina » 25. 09. 2003. 15:56

Andrus K kirjutas:ära looda, et 500 eegust ratast pihta ei panda.
ei loodagi.... aga vähemalt on kahju väiksem!
Tule lihtsalt ükspäev rattaga tööle ja asi ants.
Ega ta (ülemus) sind välja ei viska.
Ei viska. Aga paraku on inimesed nii kiuslikud, et nö väänavad selle hiljem tagasi. ...jah, maailm on Pöörane!
Pealegi oled ju "kaitsetu naistrahvas". Kasuta oma soole omaseid ära-moosimis meetodeid ja muud butafooriat.
...eriti kui selle asja otsustaja (ehk siis rattakallal iriseja) on ka naisterahvas?
Aga kõigepealt ilmu kohale rattaga ja väga külma kõhuga vea see kohtorisse 8)
Tehtud! ....eimigeid positiivseid tagajärgi!

Et pigem siis leida kuskilt mingi odavam linnaratas :)
Viimati muutis liina, 25. 09. 2003. 16:33, kokku muudetud 2 korda .

Kasutaja avatar
Marti
Rattur
Postitusi: 272
Liitunud: 10. 07. 2003. 17:33

...

Postitus Postitas Marti » 25. 09. 2003. 16:05

Käisin kunagi koos sõpradega ratastega Mustamäe keskuses või mis see seal Kadaka turu koha peal ongi, ja tahtsime ratastega sealt päris lageda taeva alt ära tulla. Tulime uksest sisse, aga nagu päris poodi sisse kah ei läinud (seisime nende kummimattide peal mis poe uste juures on), siis tuli kohe valvur tagant ruumist välja ja hakkas väga vihaselt ära ajama, et nagu umbes nii:" mis te nolgid siin sõidate ratastega, kasige minema, pood ei ole sobiv koht sellisteks lollusteks", kuigi me ei sõitnud vaid seisime ukse juures. :evil: Eriti vihaseks ajab aga see, et kuna ma olen alles noor, siis tähendab see kohe et ma olen mingisugune pätt, kaabakas, varas ja mudu ühiskonna häbiplekk, pea kõikjal avalikes kohtades koheldakse mind ja minu sõpru nii :twisted: Inimesed, kõik ei ole halvad, kuhu me nii välja jõuame :?: :?: :?: :cry:
Raske Õppustel, Kerge Lahingus!
Twisted Mind Bikers

nemm
Rattur
Postitusi: 65
Liitunud: 19. 07. 2003. 18:06

Postitus Postitas nemm » 25. 09. 2003. 16:27

Suurtes keskustes jah millegipärast ei lubata isegi käekõrval ratast talutada. Aga kuna paljudes neist on ka rattapoed, võib juhul kui keegi kobisema tuleb, öelda et lähed rattaga remonti.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Postitus Postitas wylde » 25. 09. 2003. 17:12

Aga minu tööandja on taganud kõik võimalused, et ma saaksin soovikorral rattaga tööl käija - on olemas lukustavad ruumid, kuhu ratast panna, personali hulgas pole kleptomaane, on olemas riietusruum ja dussiruum ja riietusruum, lisaks saab vabalt tarbida kõiksuguseid karastusjooke ka. puhast allikavett ja külmaga teed meega, ning ka kõht täidetakse iga päev sooja praega, et ikka jõudu ja jaksu töötegemiseks oleks ja väntamiseks ka palk võimaldab ikka tegeleda kuluka rattaspordiga!
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

antz
Rattur
Postitusi: 33
Liitunud: 23. 05. 2003. 23:40

Postitus Postitas antz » 25. 09. 2003. 17:21

wylde kirjutas:krt jäi pooleli : ...on olemas dussiruum ja riietusruum, lisaks saab vabalt tarbida kõiksuguseid karastusjooke ka. puhast allikavett ja külmaga teed meega, ning ka kõht täidetakse iga päev sooja praega, et ikka jõudu ja jaksu töötegemiseks oleks ja väntamiseks :lol: ka palk võimaldab ikka tegeleda kuluka rattaspordiga!
kadestamist väärt töö sul :D
M: mnt ratas

Kasutaja avatar
Corrosion
Rattur
Postitusi: 846
Liitunud: 02. 04. 2003. 16:58

Postitus Postitas Corrosion » 25. 09. 2003. 19:31

nemm kirjutas:Suurtes keskustes jah millegipärast ei lubata isegi käekõrval ratast talutada. Aga kuna paljudes neist on ka rattapoed, võib juhul kui keegi kobisema tuleb, öelda et lähed rattaga remonti.
Nii juhtus tartu Aura kõrval olevas kaubamajas. Astusin rattaga sisse, et HEse saada ja turva juba tuli. Korralik sõim ja alandus, kui selgitasin, et nagu töökotta teel siis sai aru ja läks nohisedes minema :?
No Pain No Gain

camp
Rattur
Postitusi: 18
Liitunud: 23. 09. 2003. 16:33

Postitus Postitas camp » 26. 09. 2003. 10:01

[quote="liina"]

Olen ka möelnud seda... aga
1. kust sellist leida? ootan vihjeid :)
2. narkomaanid vana raiped varastavad köike, seega lootus, et sellest rattast keegi ei huvitu on hea, aga paraku pisut sinisilmne...
[quote]

Tjah. Uut velo vist 500 eegu ees tõesti ei saa. Kui on sugulasi maal, siis leidub kindlasti kuskil küüni- või garaazinurgas mõni väsinud meestekas-naistekas millest poti tavoti ja paari uute kummidega sobiliku kulgemisvahendi annab putitada. Kui selline isend rattalukuga posti, rattaparkla vms külge kinnitada siis mina küll ei usu, et keegi viitsib seda "raha teenimise" eesmärgil lahti lammutada ja kaasa võtta. Aga võibolla eksin :roll: Aga kui ma olen projekti katsetanud siis annan teada mitu päeva läks kuni ära tõmmati 8)

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 26. 09. 2003. 13:02

Corrosion kirjutas: Nii juhtus tartu Aura kõrval olevas kaubamajas. Astusin rattaga sisse, et HEse saada ja turva juba tuli. Korralik sõim ja alandus, kui selgitasin, et nagu töökotta teel siis sai aru ja läks nohisedes minema :?
nu siis vist oli küll turvamehel väga halb päev, kui kobisema tuli. Mina käin seal oma rattaga ikk päris tihti ja veel pole keegi midagi öelnud v.a. Hawaii müüjad, kes ütlesid, et ma ratta täitsa poodi sisse tooks (enne seisis seal puuriida najal), muidu keegi võib ära võtta.. Sama moodi olen vedanud ratast E-Kaubamajja (kui seal veel Spordihullud olid) ja Lõunakeskusesse. Lõunakeskuses oli vaja niisama ringi vaadata ja siis sai Silja-Spordist küsitud, kas me oma rattad võime niikauaks poodi seisma panna...lubati küll :) Ja Kaubahallis olen ka rattaga ringi sõitnud. Kuna seal on Rademar üpris poe sees, siis tuleb paratamatult rattaga läbi poe minna. Käekõrval ei viitsi vedada, seega sõidan rattaga läbi poe (vahepeal lasin pullipärast tagarattal :roll: ) Niiet tartus küll rattaga probleeme pole.
velo.clubbers.ee

Vasta

Mine “Üldfoorum”