Kiivrita sõidul lõpp

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 19. 06. 2003. 11:36

surfar kirjutas:Üksinda maanteel sõites kohe mitte ei kutsu kiivrit pähe panema. Tuleb ikka meelde naabripoisi eeskujulikkus, kes pidevalt sõitis kiivriga, aga kui kiivri peast võttis siis oli ülejäänud nägu päevitunud kuid otsaesine valge. Nii ta vaeseke käiski igal pool nokamütsiga, et oma eskima otsmikku varjata.
.
see on küll lõige veidram põhjus kiivri mittekandmiseks - päevitus. ma eeldan sellest, et sa rannas ka ei julge ujukate väel olla? teised naeravad - joodiku päevitus peal.
kiivir mittekandmist propageerivad ikkagi kõige rohkem kõige suuremad eeskujud - profid. vaeval noor trennipoiss kiivrit pähe paneb kui ta telekas näeb kuidas iidolid ainult nokatsiga kihutavad. kiivri mittekandmine on neil juba noorest peast veres ja läheb edasi - ikka vanematelt noortele nii nagu muudki asjad.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 19. 06. 2003. 11:49

tarmo kirjutas:
surfar kirjutas:Üksinda maanteel sõites kohe mitte ei kutsu kiivrit pähe panema. Tuleb ikka meelde naabripoisi eeskujulikkus, kes pidevalt sõitis kiivriga, aga kui kiivri peast võttis siis oli ülejäänud nägu päevitunud kuid otsaesine valge. Nii ta vaeseke käiski igal pool nokamütsiga, et oma eskima otsmikku varjata.
.
see on küll lõige veidram põhjus kiivri mittekandmiseks - päevitus. ma eeldan sellest, et sa rannas ka ei julge ujukate väel olla? teised naeravad - joodiku päevitus peal.
kiivir mittekandmist propageerivad ikkagi kõige rohkem kõige suuremad eeskujud - profid. vaeval noor trennipoiss kiivrit pähe paneb kui ta telekas näeb kuidas iidolid ainult nokatsiga kihutavad. kiivri mittekandmine on neil juba noorest peast veres ja läheb edasi - ikka vanematelt noortele nii nagu muudki asjad.
yep. Iidolid. Kusjuures vanamehed on teine grupp, kes kiivrit ei kanna. Sest vanasti polnud see ässadele kohustuslik, vist. Selt ka nende käitumine/mälu. Need ratturite nokatsid oma ülestõstetud lühikese nokaga on ikka rahulik old-school ja üsna naeruväärsed, a noh, maitse asi.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Ermo
Rattur
Postitusi: 893
Liitunud: 21. 04. 2003. 14:44

Postitus Postitas Ermo » 19. 06. 2003. 13:34

.
Viimati muutis Ermo, 08. 03. 2011. 15:45, muudetud 1 kord.
Sõida, aga ära mölise :twisted: .

kalev
Rattur
Postitusi: 516
Liitunud: 08. 04. 2003. 09:52

Postitus Postitas kalev » 19. 06. 2003. 13:37

Hakka või alasti sõitmas käima, et päevitustriipe ei tuleks. :lol:
Pooldan ka kiivri pidevat kasutamist. Peale kiivri ostu polegi ilma sõitmas käinud ja arvatavasti ei hakkagi kunagi. Ja ei näe erilist vahet, kas on tegu maante, metsa, trenni või võistlussõiduga, kiiver abx alati. Kuigi jah.. viimasel pole kordagi osalenud :oops:

Tõnis M
Rattur
Postitusi: 203
Liitunud: 25. 05. 2003. 22:52

Postitus Postitas Tõnis M » 20. 06. 2003. 16:06

tarmo kirjutas:
surfar kirjutas: kiivir mittekandmist propageerivad ikkagi kõige rohkem kõige suuremad eeskujud - profid. vaeval noor trennipoiss kiivrit pähe paneb kui ta telekas näeb kuidas iidolid ainult nokatsiga kihutavad. kiivri mittekandmine on neil juba noorest peast veres ja läheb edasi - ikka vanematelt noortele nii nagu muudki asjad.

Mina ütleks, et selline proff on lihtsalt loll.


Tegelikult enamus trennipoisid ja muud noored ratturid kannavad rohkem kiivrit, kui täisealised harrastajad (linnas ringi sõites on jäänud selline mulje). Vähemalt trenni tehes.

Ise kannan juba mitu aastat kiivrit (alates ajast, mil lolluse periood mööda läks), ka vabal ajal sõites.

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 20. 06. 2003. 16:20

Ma unustasin eile kiiruga kiivri maha ja alles õues tuli meelde.
Egas midagi - ots ringi ja tuppa tagasi, kiivrit tooma.

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 11. 07. 2003. 14:55

Ise ühe korra kukunud päris korralikult Laulasmaal metsas libedatele juurikatele suure hoo pealt nii, et ikka peapõrutus ja puha, aga miskipärast pole ikka veel sellist investeeringut teind, et kiivri oleks ostnud. Võistlemiseks laenan õelt rulluisukiivrit. :oops:

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 11. 07. 2003. 15:29

Ma leian, et kiiver on väga abiks ka okstest jne läbi sõitmisel. Kallutan näo alla ja oksad käivad vastu kiivrit. Suuremate okstega muidugi nii ei tee, aga pisikiesi oksi juhtub ju metsas sõites aeg-ajalt ikka ette.
Kaitseks miski käevarsi ka sama edukalt...

suvemees
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 09. 07. 2003. 15:55

Postitus Postitas suvemees » 18. 07. 2003. 11:56

Kirsa kirjutas:Küsimus aga oleks järgmine, kas ma olen millestki valesti aru saanud või, aga rattakiiver kaitseb ju ainult pealage?! Ma saan aru kui propageeritaks tisklikiivri taolist asja.

Eks elus ole kukutud küll, aga no kunagi ei ole õnnestunud pealae peale kukkuda...
jah.. samahästi võib Boeing 747 pähe kukkuda.. point on suhtumises... see on tegelt suht sarnane jutt "kriitilise massi sõidule" siin foorumis.... et no miks peab mõttetusi tegema? palju lihtsam ju on ENNETADA igasugust jama ja viia risk miinimumini..... ja kui see Boeing (loe:puu või muu kabelimats) ka juhtuma peaks.... et siis kahju võimalikult väike oleks.

ps. kui kasutad pead töös/koolis, siis kasuta ka tänaval :wink:

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Postitus Postitas Kuldar » 18. 07. 2003. 18:23

Võib-olla Priidik või mõni ennast Tdf-ga kursis hoidev MNT-mees teab, miks nad pühapäevasel etapil (tundus et) kõik oma kiivrid peast ära kiskusid??? On see mingi reeglite muutus või mõni muu jama?
Piinlikkusega pean tunnistama, et jälgisin ülekannet nö. taastumisre?iimil ja vägagi katkendlikult. Ja see jube italiaano-vadistamine on väga väsitav...

vic
Rattur
Postitusi: 230
Liitunud: 19. 03. 2003. 21:48

Postitus Postitas vic » 18. 07. 2003. 23:41

tavaline jobu kirjutas: miks nad pühapäevasel etapil (tundus et) kõik oma kiivrid peast ära kiskusid??? On see mingi reeglite muutus või mõni muu jama?
sellepärast, et:kui sõit lõppeb tõusuga, mis on pikem kui 5km siis võib tõusu sõita ilma kiivrita.
veni vidi vici

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 19. 07. 2003. 08:45

Kipun vist ka see paha "old school" esindaja olema kes trennis nokatsit kannab. Kõikidel võistlustel ja MTB treeningul kannan kiivrit eranditult kuid tavalisele maantetrennile, eriti palavaga, ei viitsi panna. Ja 6 a. jooksul olen trennis kaks korda kukkunud nii et pea on kerge löögi saanud. Aga vist mitte nii kõvasti et mõistus koju jõuaks.

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

harjutamine

Postitus Postitas mart2 » 19. 07. 2003. 19:08

Kohe, kui esimese korraliku ratta ostsin, v6tsin ka kiivri ja kasutan seda alati (ka linnas paari km otsi tehes). Lisaks ohtusele on veel point, et harjud kiivriga s6itma IGAS olukorras ja pikkadel maratonidel/maantees6itudel on l6pp mugavam (kaelalihased).

Oluline on ka see, mida kiivri all kannad. Paljast pealage ei armasta juba selle p@rast, et igasugu mitukad satuvad 6huavadesse ja kipuvad siis ringi sibama (hoidku jumal pahase mesilase v6i herilase eest :shock: ).
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: harjutamine

Postitus Postitas UrmasL » 19. 07. 2003. 20:16

mart2 kirjutas:Oluline on ka see, mida kiivri all kannad. Paljast pealage ei armasta juba selle p@rast, et igasugu mitukad satuvad 6huavadesse ja kipuvad siis ringi sibama (hoidku jumal pahase mesilase v6i herilase eest :shock: ).
Peab ka mingi nokatsi või rätiku hankima. Muidu lähevad kiivri padjakesed ka jube kiiresti juustuks...

Mida rahavas eelistab? Rätti või nokatsit?

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: harjutamine

Postitus Postitas mart2 » 20. 07. 2003. 00:25

UrmasL kirjutas: Peab ka mingi nokatsi või rätiku hankima. Muidu lähevad kiivri padjakesed ka jube kiiresti juustuks...

Mida rahavas eelistab? Rätti või nokatsit?
Ise kasutan kolmandat aastat AGU r@tti (ostetud Tartus Spordihulludest). Eriti meeldib pikk sabaosa kuklal, mis kaela kattes varakevadel hoiab kulma tuule eest ja suvel kaitseb p@ikese k6rvetamisest.

Higi silmadesse jooksmise v@ltimine on muidugi p@hiline! 8)
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 20. 08. 2003. 09:57

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... id=6179064

Selline spekulatsioon siis. Tõde ei saa me kunagi teada - kahjuks...

tann
Rattur
Postitusi: 372
Liitunud: 05. 08. 2003. 15:11

Postitus Postitas tann » 20. 08. 2003. 10:51

Alles Otepää RM sain aru kui väga kiivrit vaja.....sest ühes libedas kurvis sopa peal üks tüüp hakkas libisema ja ma kardsin, et ta kukub ja pidurdasin liialt järsult ja mõlemad rattad libisesid alt ära........hullu polnud ja jätkasin sõitu, aga kiiver pääästis nii mõndagi........sest kukkusin kiivri puruks ja sain ka parema meelekoha juurde mitmeid verevalumeid........ma ei taha mõelda ka mis oleks võinud olla, kui kiivrit poleks olnud, sest hoog oli suur ja libisemine mööda liivaseid munakive poleks nii hästi pruukinud lõppeda

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 20. 08. 2003. 11:33

http://www.clubbers.ee/movie/ ja sealt rattur.mpg
Minuarvates oleks võinud kiivrit kasutada.

Omal oli hiljuti Keila-Joal piki jõeäärset matkarada sõites selline lugu, et kiiver jäi natuke okstesse kinni ja oli selline tunne, et nüüd tõstetakse mind kiivritpidi rajalt kuristikku. Kes on seda rada sõitnud, need teavad, kui mõnus vabalangemine seal oleks olnud.

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 03. 09. 2003. 21:53

Ma ei tea, kuidas teile tundub, aga minuarust liiguvad need kiivri asjad järjest paremuse poole. Linnas (Tartus) rattureid vaadates on järjest rohkem silma hakanud kiivriga ratturid :) . Ju siis hakatakse arusaama, et kiiver on enda kaitseks, mitte niisama.
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 04. 09. 2003. 06:57

Õo shit. Väga valusad kaadrid. Tartu mehed panevad ikka Raekoja-tagusel legaalsel õllemurul täiega hullu. Kerged joogid sees ja ... tegudele :shock: :?
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Markko
Rattur
Postitusi: 20
Liitunud: 14. 04. 2003. 20:22

Postitus Postitas Markko » 04. 09. 2003. 20:32

Ma igaks juhuks ei vaata seda klippi :) Et kas tegu on selle Toomemäe jackass trikiga kus tüüp näoli maha lendab või on mõni muu sündmus juhtunud...
The Truth Is Out There

Kasutaja avatar
karzum
Rattur
Postitusi: 119
Liitunud: 01. 07. 2003. 11:52

Postitus Postitas karzum » 04. 09. 2003. 20:37

Markko kirjutas:Ma igaks juhuks ei vaata seda klippi :) Et kas tegu on selle Toomemäe jackass trikiga kus tüüp näoli maha lendab või on mõni muu sündmus juhtunud...
On küll see klipp,...valus kukkumine mööda betoontreppi, kohe vastik vaadata :evil:
Viimati muutis karzum, 04. 09. 2003. 20:41, muudetud 1 kord.
Rattasõit on ajavõit

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 04. 09. 2003. 20:41

Raineri trikki me teame juba ammu :lol:

Eelmisel aastal käisime seal lähedal söömas (enne TRM) ja vaatasime mäe üle. Ei viitsinud hakata rattaid auto katuselt maha tirima aga muidu oleks järgi proovinud. Midagi hirmsat seal polnud....

Kasutaja avatar
Lauri
Rattur
Postitusi: 611
Liitunud: 31. 03. 2003. 16:36

Postitus Postitas Lauri » 04. 09. 2003. 21:36

Ega see mägi midagi väga jubedat ei ole jah, Ise ka sealt kaks korda alla tulnud, all jube slikk kumm. Ei oleks seda treppi seal all, tuleks tihedamini. Ja üleval on laskumisel 2 sellist astet ja, kus võib üle visata (Heix proovis järgi selle nipli :D ). Ja see ka sellel laskumisel halb, et keskel on vesi vao teinud. Kui esiratas sinna sisse läheb ja tasakaal ära kaob, on mats kah. Üks kuju rääkis, et tallinast olevad DH vennad käinud ka toomel, siis tulid sealt laskumisest peaaegu pidurdamata alla :twisted:
velo.clubbers.ee

Kasutaja avatar
harles
Rattur
Postitusi: 163
Liitunud: 24. 05. 2003. 08:21

Postitus Postitas harles » 24. 09. 2003. 08:41

Keegi EPL 20-t lehekülge vaatas? Super Mario ja Andrus Aug sõidavad nagu MEHED! S.t. ilma kiivrita ... paljudel tänu sellele võimalik jälle öelda, et milleks kiiver ... Kurvaks teeb kui eeskuju pole.
Mis ei tapa, teeb tugevamaks!

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 24. 09. 2003. 09:12

Oi-oi-oi
Ise veel eeskujud. Ja Augil pole isegi kindaid.
See on jumalast mehe enda asi. Minumeelest.

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 24. 09. 2003. 09:16

Road kirjutas:Oi-oi-oi
Ise veel eeskujud. Ja Augil pole isegi kindaid.
See on jumalast mehe enda asi. Minumeelest.
jah, kuid elementaarsete ohutusnõuete eiramise puhul ei ole võimalik lein 100 % siiras. Sorry :? 1% minust ütleb sellisel juhul ikkagi, et miks sa kurat kiirvit siis ei kandnud. Raske oli või ...
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2003. 09:29

Ses osas pooldan ja järgin raudselt vanasõna

PAREM KARTA KUI KAHETSEDA :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 24. 09. 2003. 09:39

Ma ei naera sugugi mitte neid kes kiivriga sõidavad aga saan ka aru neist kes kiivrit igal võimalikul juhul ei pruugi. Baigisõitjatest ei tea aga maanteemehed panevad kiivri pähe ainult siis kui peab. Ma ei oska seda asja siin lahti seletada, vahest Priidik aitab. Kuid minu meelest minnakse kiivrile tähelepanu pööramisega liiale. (clubbersis)
Kui mul isegi oleks kiiver, tekiks asja vastu trots. Vältimaks pea vastu millegi käimist on jumala palju teisi võimalusi ja oskusi mida õppida või lihvida.

Peeter
Rattur
Postitusi: 227
Liitunud: 16. 04. 2003. 16:09

Postitus Postitas Peeter » 24. 09. 2003. 09:45

Road kirjutas:Vältimaks pea vastu millegi käimist on jumala palju teisi võimalusi ja oskusi mida õppida või lihvida.
Midagi nii kummalist pole tükk aega lugenud, võib-olla tutvustad mõningaid neid võimalusi :shock: :!:

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2003. 09:55

Road kirjutas:Ma ei naera sugugi mitte neid kes kiivriga sõidavad aga saan ka aru neist kes kiivrit igal võimalikul juhul ei pruugi. Baigisõitjatest ei tea aga maanteemehed panevad kiivri pähe ainult siis kui peab. Ma ei oska seda asja siin lahti seletada, vahest Priidik aitab. Kuid minu meelest minnakse kiivrile tähelepanu pööramisega liiale. (clubbersis)
Kui mul isegi oleks kiiver, tekiks asja vastu trots. Vältimaks pea vastu millegi käimist on jumala palju teisi võimalusi ja oskusi mida õppida või lihvida.
Sorry roadid, aga minu arvates on see kiivri värk Teil mingi staatuse küsimus :!: . Kui ikka üks kõva mees sõidab ilma, siis ei saa ju "jobum" olla, iseloomud nõrgad või mis.. :roll: :?:

Kokkuvõttes on mul ja arvan ka et paljudel mõttekaaslastel kama mida te ise oma tervisest jne mõtlete, aga arvestage, et ANNATE SELLEGA EESKUJU TEISTELE ja see võiks nati mõtlema panna.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3805
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Postitus Postitas mart » 24. 09. 2003. 10:02

Road kirjutas: Kuid minu meelest minnakse kiivrile tähelepanu pööramisega liiale. (clubbersis).
Avaliku elu tegelased PEAVAD leppima olukorraga, et nad on KÕRGENDATUD tähelepanu all. Järgmisel aastal Itaalia profitiimis Domina Vacanze sõitvad Mario Cipollini ja Andrus Aug seda kahtlemata on. Tulevikus võiks nad vähemalt fotograafi lähedalolekul rattalt maha ronida, kui nad põhimõtteliselt on kiivri kandmise vastu.

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Postitus Postitas marion » 24. 09. 2003. 10:15

Eelmine kevad, kui mulle ametiratas osteti, siis ma tarvitasin seda ka kodust tööle sõitmiseks. Kahjuks või pigem õnneks kattub mu töö-tee ülemuse omaga, kes leidis, et ma sõidan nagu kamikaze. Ütles, et kui ma kohe ei lähe kiivrit ostma, võetakse ka ratas käest ära. Nii ma saingi ametikiivri. Enne seda sõitsin ma võistlustel laenatud slemmiga. Kuu aega pärast kiivri ostmist toimus Tartu Rattaralli, kus üks maastikurattur arvas heaks minu ees pidurdada, ma istusin tal tagumises rattas ja panin kiiruselt 40 km/h peakat vastu asfalti. Mu peast oleks slemmiga järele jäänud selline halli värvi puder, kiiver oli ka tükkideks. Sellest peale, kui ma rattaga kodust välja lähen on mul 100% kindlalt peas kiiver.

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Postitus Postitas Rivo » 24. 09. 2003. 10:18

Ju siis pole mõned ratturid pole kogenud sellist kukkumist, kus pea ära põrutanud. Et vähemalt pärast sellist juhtumit hakkaksid kiivrit kandma. Ise panin suve Pirtal sellise käna, et pea vilistas pärast ca. 10min., kusjuures kandsin kiivrit. Ei taha nagu ette kujutada, mis oleks siis olnud, kui poleks kiivrit kandnud :shock:
Rohkem kiivri mitte kandmise komme levinud maantee ratturite seas. MTB-lased, ikka enamjaolt kiivriga.
Viimati muutis Rivo, 24. 09. 2003. 10:20, muudetud 1 kord.

Road
Rattur
Postitusi: 219
Liitunud: 21. 05. 2003. 13:34

Postitus Postitas Road » 24. 09. 2003. 10:20

Ma ei oska öelda teiste kohta aga vähemalt minu puhul ei ole küll mingi staatusega tegemist. Olen oma kooli saanud hoopis teistsugusel ajal ja ei kipu küll kedagi "pöörama" kuid arvan siiski et tegu on ikkagi igaühe enda murega.
Miks need persoonid kiivrit ei kandnud, tuleb küsida nende enda käest. Meie siin võime ainult oletada. Vahest oli neil piinlik ja lepiti kokku et autode tuules ei sõida lollusi ei tee...
Aga uskuda et ainult kiiver on see mis sind päästab või kaitseb...
Ja mis pagana eeskuju see oleks kui kiivriga tegelane teeb autode vahel lauslollusi?
Liikluskultuur ja oskused peavad olema eeskujuks.
Ma loen selle teema nüüd enda jaoks ammendatuks.

Kasutaja avatar
priidik
Rattur
Postitusi: 940
Liitunud: 01. 05. 2003. 19:23

Postitus Postitas priidik » 24. 09. 2003. 10:33

Rivo kirjutas:Ju siis pole mõned ratturid pole kogenud sellist kukkumist, kus pea ära põrutanud. Et vähemalt pärast sellist juhtumit hakkaksid kiivrit kandma. Ise panin suve Pirtal sellise käna, et pea vilistas pärast ca. 10min., kusjuures kandsin kiivrit. Ei taha nagu ette kujutada, mis oleks siis olnud, kui poleks kiivrit kandnud :shock:
Rohkem kiivri mitte kandmise komme levinud maantee ratturite seas. MTB-lased, ikka enamjaolt kiivriga.
Spordiuudistes näitas ju ka kuidas Cipo kaaskonnaga sõitis ja kellelgi ei olnud kiivrit. Kui pundiga sõitmas käime siis tavaliselt mingi 2-3-l mehel 10st on kiiver.
No ise olen pea peale kukkunud 3 korda, ühe korra koos kiivriga ja kaks ilma. Peaks tegelt kandma küll. Aga nt. väga paljud suitsetajad ei loobu isegi pärast infarkti oma halvast harjumusest. Inimene on juba selline. See pole õigustus ja tglt on kiivrikandjad ikka eeskujuks.

Eile oligi nii et jõudsime pundiga pöördesse ja siis just tõusis sihuke burgaa et hoia alt. Saime allatuult sõita pidevalt 50-55 km/h ja pulss oli ikka 120-130. Ikka väga harvaesinev kiiruse ja pulsi kombinatsioon ja ilgelt kaiff oli. Mulle meeldib kiirus :D Lõpuks keeras veel nats küljekaks ja siis oli juba raske teel püsida. Siis küll hakkasin kiivri peale mõtlema kuna kergelt kõhe hakkas. Pimedaks läks ka veel vahepeal ja lõpuks veel vihm.

jan
Rattur
Postitusi: 52
Liitunud: 21. 04. 2003. 12:50

Postitus Postitas jan » 24. 09. 2003. 10:50

Road kirjutas:Olen oma kooli saanud hoopis teistsugusel ajal ja ei kipu küll kedagi "pöörama" kuid arvan siiski et tegu on ikkagi igaühe enda murega.
Ei taha küll oma kommentaariga sõjakirvest uuesti välja kaevata, aga eelnev Roadi kommentaar tundub veidi lapsik ja egoistlik.
Kas ikka on ainult enda mure? Kui mingil põhjusel satutakse avariisse ning kiivri mittekandmise tõttu saadakse trauma (püsiv), puudutab see ka paljusid teisi peale ratturi enda. Alates perekonnast (mure + materiaalne kaotus, juhul kui tegemist pere ülalpidajaga) kuni ühiskonnani laiemalt (haigla kulud, võimalikust invaliidusest tulenevad hüvitised, täisväärtusliku kodaniku kaotus jms.)
Ning see väide, nagu sõltuks kõik ainult enda oskustest, et vigastusi vältida. Kahjuks on päris mitmeid näiteid, kus õnnetuse põhjustajaks hoopis keegi teine.
Ja lõpuks ka eeskuju näitamine, mis ei olegi nii vähetähtis, kui arvata võib. Isegi siin väitis keegi, et ei kanna kindaid/kiivrit, kuna seda ei tee ka tema klubi esisõitja.
Ja kas keegi kiivrikandmise vastastest suudab anda tõsiselt võetava selgituse, miks kiivri kandmine nii vastumeelne on? Ise ei leia küll ühtegi põhjust seda mitte teha.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 24. 09. 2003. 10:55

jan kirjutas: Ja kas keegi kiivrikandmise vastastest suudab anda tõsiselt võetava selgituse, miks kiivri kandmine nii vastumeelne on? Ise ei leia küll ühtegi põhjust seda mitte teha.
cipo puhul ma saan sellest aru, tema perfektselt õlitatud soeng muutub koogiks kiivri all :lol:

Tboy
Rattur
Postitusi: 32
Liitunud: 08. 08. 2003. 08:11

Postitus Postitas Tboy » 24. 09. 2003. 12:17

mõtetu vaidlus! mõni ei taha oma maja kindlustada, mõni ei pane autos turvavööd peale või last turvatooli, mõni rattur ei kanna kiivrit jne. TAVALISELT ei juhtu ju midagi (ja minuga ammugi mitte!)!

Aga mis siis kui juhtub? Ja just sinuga? Mis siis teed?

Meie liikluskultuuri(tuse) ja ratturitega mittearvestamise juures on kiivrita sõit üks rumalamaid asju, mida teha. Tahad näidata, et oled cool, tegalt oled lihtsalt rumal.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 24. 09. 2003. 12:38

Tboy kirjutas:Aga mis siis kui juhtub? Ja just sinuga? Mis siis teed?
sellekohta öeldakse tavaliselt, et eks siis olen ise süüdi.
Kuid asjal on ka teine külg, autojuhi poolt vaadatuna. Juhtub, ratturiga midagi... jääb kivi esiratta alla ja hakkab teel tuigerdama, autojuht saab talle ilusti peegliga pihta, rattur kukub peaga vastu äärekivi. Kiivrit kandes on ta uimane ja maruvihane, kiivrita ilmselt parematel treeningmaadel. Ok. Ta teadvustas, et oli ise süüdi ja pilvepeal pikka viha ei pea, kuid autojuhi seisukohalt on ta tapnud inimese... sellise teadmisega pole just tore elada... sõltumata sellest, et hukkunud rattur peab end ise süüdi, kuna ei kandnud kiivrit...
Must jutt, kuid enamus meist kasutab nii autot, kui ratast...

blue.bianchi
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 04. 09. 2003. 06:53

Postitus Postitas blue.bianchi » 24. 09. 2003. 12:40

Ma ütleks nii nagu siin keegi oma messi lõpus alati ütleb - sõida, aga ära mölise!
Kiivri kandmine on ikka iga ühe enda isiklik asi. Las Kirsipuu ja Cipo sõidavad nagu nad tahavad, pole see teiste asi. Eesti siiani siiski veel mõnda aega vaba maa. Mina ei sõida kiivriga ja olen teadlik, mis võib juhtuda ja ka olen nõus vastutama enda tegude eest ? siiani olen kõik ohud ette näinud ja pole tunnet tekkinud, et võiks avariisse sattuda (linnaoludes sõidetud ca 20 000 km). Kes tahab sõita kiivriga, sõitku aga. Pole vaja sellest teha numbrit ning teisi maha teha. Saan aru, et tuled/helkurid peavad olema kohustuslikud ? need pole pelgalt sõitja enda huvides, vaid ka kaasliiklejate vastu austuse näitamine ning ka nende elu kergemaks tegemine. N.ö. ?pimedaid? tuleks hukka mõista. Samamoodi peaks avalikult hukka mõistma suunda mittenäitavad ja foori punase tulega ületavad ratturid. Kiiver aga puhtalt enda isiklik asi. Mulle tundub, et kiiver aetakse samasuguseks äriks, nagu on seda autode juures talvekummid, kohustuslik liikluskindlustus, turvatoolid jne. No sai vabalt ilma nendeta varem hakkama, saab ka nüüd.

valgesokk B.B.

villu
Rattur
Postitusi: 140
Liitunud: 18. 06. 2003. 15:21

Postitus Postitas villu » 24. 09. 2003. 12:44

[quote="Tboy"]
Meie liikluskultuuri(tuse) ja ratturitega mittearvestamise juures on kiivrita sõit üks rumalamaid asju, mida teha.

Eile rattaga valgusfoori taga seistes õnnestus lahtisest autoaknast kuulda kuidas mees naisele seletas et " Näe, vaikselt hakkavad asjad paremaks minema ... juba kantakse kiivrit ja jäädakse punase tule all seisma." Autojuhtide suhtumine ratturitesse ei saagi muutuda kui rattur sõidab seal kus tahab ja kuidas tahab samal ajal kui autojuht iga pisikese eksimuse eest trahvi saab k.a. turvavöö mida annab kiivrikandmisega võrrelda .

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 24. 09. 2003. 12:46

Huvitav palju on selliseid mehi/naisi, kes ON kiivrita kukkunud ja väga ai-ai saanud ning pärast sellist kogemust ikka veel paadunud kiivrivastased on?

Tuleb ikka uskuda Darwini teooriat, kuna alternatiivse teooria korral peaks inimene vist olema intelligentsem, st mitte vigadest õppiv loom :!:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
margo
Rattur
Postitusi: 288
Liitunud: 09. 04. 2003. 12:26

Postitus Postitas margo » 24. 09. 2003. 13:09

blue.bianchi kirjutas:... Kiiver aga puhtalt enda isiklik asi. Mulle tundub, et kiiver aetakse samasuguseks äriks, nagu on seda autode juures talvekummid, kohustuslik liikluskindlustus, turvatoolid jne. No sai vabalt ilma nendeta varem hakkama, saab ka nüüd...
Täitsa nõus suga. Ise olen sama asja mõelnud, kui autode puhul turvavöö eest trahvi tehakse aga nt suuna näitamise koha pealt silm kinni pigistatakse. Enda turvalisuse tagamine on enda huvides.
Ise olen paadunud kiivri kasutaja ja eile oli esimest korda ka kiivrist kasu. Samamoodi panen ka autos turvavöö peale.

priv
Rattur
Postitusi: 61
Liitunud: 04. 04. 2003. 17:22

Postitus Postitas priv » 24. 09. 2003. 13:43

... enamus meist kasutab nii autot, kui ratast...[/quote]
Eks ta nii vist ole jah, et kasutame reeglina mõlemat. Ja rooli taga keegi vist turvavöö kasutamisel eriti ei tingi; see pannakse kinni ning kogu lugu.
Kuni ratturi kiivri nõet LE-s ei ole, jääbki küsimus igamehe enda (ja võistluste korraldajate) asjaks.
Muidugi, kui kellelgi on oma kere juppe, sh päid tagavaraks, siis pole tal vbl tõesti mõtet peapoti ostuks raha raisata. :D
Kel aga selliseid tarvilikke varujubinaid ei ole, sel on vist ikkagi targem pott pähe panna. :)
Maanteel sõites on jäänud mulje, et vähemasti sõidavad nooremad mehed enamasti või lausa reeglina kiivriga. Tore seegi.
Ja veel. Kui vend sõidab kiivrita ja rattapükstega, siis on ju asi tegelikult lausa koomiline - hoiab prst rohkem kui pead. Aga noh..., vabad mehed vabal maal.
Põmmpea = kiivrita rattur

Kasutaja avatar
scrapper
Rattur
Postitusi: 77
Liitunud: 23. 06. 2003. 00:11

Postitus Postitas scrapper » 24. 09. 2003. 16:05

Ma varun juba 3kuud kiivri tarbeks raha, plaanis poola mägedesse minna, ilma kiivrita kohe üldse ei taha. :roll:

cowrider
Rattur
Postitusi: 717
Liitunud: 30. 05. 2003. 10:02

Postitus Postitas cowrider » 24. 09. 2003. 20:26

Tunnistan avalikult, et olin eile trammis jalgrattakiiver peas ;-)

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 25. 09. 2003. 08:01

Täna hommikul juhtusin nägema väikest avariid. Kõrvalteelt peateele keeranud auto all oli jalgratas... jalgrattur kõndis pead kinni hoides edasi tagasi... tänasest ilmselt üks kiivrikandja juures... või siis mitte :?: :!:

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 25. 09. 2003. 08:05

offtopic:

veiko mulle meeldib su signatur.
Tahtsin juba ammu veloman32 käest (velomani signatur: "Kellele LX,kellele XT-kellele ema kellele tytar-mina eeslitan SRAM'i ") küsida, et kui talle ei kõlba ei ema ega tütar, siis ilmselt sobib vanaema või :shock: :lol:
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Postitus Postitas UrmasL » 25. 09. 2003. 08:16

Andrus K kirjutas:offtopic:

veiko mulle meeldib su signatur.
Tahtsin juba ammu veloman32 käest (velomani signatur: "Kellele LX,kellele XT-kellele ema kellele tytar-mina eeslitan SRAM'i ") küsida, et kui talle ei kõlba ei ema ega tütar, siis ilmselt sobib vanaema või :shock: :lol:
ehk siis gerontofiil :lol: tegelt on veel igasugu vähemusi olemas..... :lol: :lol:

okei, läheb juba ropuks :D

EDIT: tegelt on tekkinud uus liik: SRAM'i armastaja e. SRAMofiil :wink:

Vasta

Mine “Üldfoorum”