Küsimusi treeningpuki kohta

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
tsaiklist
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 08. 12. 2010. 16:33

Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas tsaiklist » 08. 12. 2010. 16:44

Tervist!

Tekkis mõte soetada jõuluks treeningpukk jalgrattaga treenimiseks. Minu puhul tegu siiski harrastajaga. Pole pukki isegi oma silmaga kunagi näinud. Et siis ...
Mida pukki valides peaks vaatama?



Kõik info ja abi tuleb kasuks, netis pole väga eestikeelset infot nende kohta niiet sp pöördungi teie poole :)
Viimati muutis tsaiklist, 08. 12. 2010. 18:37, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas pärnu rattur » 08. 12. 2010. 16:49

Maastikurattaga saad ka sõita, aga maastikukummi asemel peaks sile kumm olema. Eestikeeleset infot nende kohta palju polegi.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
Mr.Bean
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 11. 2010. 10:43

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas Mr.Bean » 09. 12. 2010. 15:38

Olen ise ka ainult internetist uurinud, praktilist kogemust pole. Mida ingliskeelsest võiks soovitada, on www.evanscycles.com ja www.wiggle.com , kus on paljudel toodetel ostjate poolsed kommentaarid ja reitingud. Sealt võib midagi enda jaoks välja noppida.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas erikr » 10. 12. 2010. 09:26

Foorumi minevikus on olnud päris hea teema pukkide kohta. Katsuge üles leida.
Ise olen ühe talve kasutanud Tacxi ca 150 Eurost pulli, mudelit ei mäleta.
Põlveopi järgselt oli hea lahendus aga suurt motti trenni teha toas ei leidnud.
Müüsin maha.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas raamimurdja » 10. 12. 2010. 14:04

Kõige olulisem on motivatsiooni küsimus ja kui just kõrgeid eesmärke pole, siis võiks alustuseks spordisaalides trenažööre kasutada ja siserattatreeningutest osa võtta.

Tänase ilmaga muidugi oleks hea, kui pukk kodus olemas on. Siis ei peaks ennast kuskile spordiklubisse majandama.

Pukaga sõitmise jaoks on olemas spetskummid (nii mtb kui ka maanteekummid), mis vähem kuluvad ja vähem müra tekitavad.

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas SHOXi » 10. 12. 2010. 14:26

raamimurdja kirjutas:Kõige olulisem on motivatsiooni küsimus ja kui just kõrgeid eesmärke pole, siis võiks alustuseks spordisaalides trenažööre kasutada ja siserattatreeningutest osa võtta.

Tänase ilmaga muidugi oleks hea, kui pukk kodus olemas on. Siis ei peaks ennast kuskile spordiklubisse majandama.

Pukaga sõitmise jaoks on olemas spetskummid (nii mtb kui ka maanteekummid), mis vähem kuluvad ja vähem müra tekitavad.
Need ei tekitagi müra :D Jääb vaid keti sahin. Tavalise monorailiga oli võimatu sõita, lärm oli jube.

tsaiklist
Rattur
Postitusi: 3
Liitunud: 08. 12. 2010. 16:33

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas tsaiklist » 10. 12. 2010. 20:14

no mul tervise parandamise eesmärgid. Ja sp just tahangi et ei viitsi ainuüksi sp kuskil spordiklubis 1k kuus plekkida. Kaustatud pukke ei müügi keegi praegu vist :/ . Kust muidu uusi leida võiks?

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas Kofipoiss » 13. 12. 2010. 07:50

tsaiklist kirjutas:Kust muidu uusi leida võiks?
Mina ostsin eelmisel talvel et-bike'ist, Hobisport müüb kindlasti ka. "Pärispoodide" kohta ei oska öelda. Ja mis motivatsiooni puutub, siis minul aitab seda hoida filmivaatamine, mida spordisaalis oleks vist keerulisem teha kui omas kodus :)

Alfonze
Rattur
Postitusi: 349
Liitunud: 11. 07. 2003. 11:02

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas Alfonze » 16. 12. 2010. 13:40

Mina soovitaks rulle, jah, teevad pisut rohkem müra ja peaaegu võimatu on muude tegevustega tegeleda (film, ajaleht jne.), kuid on selline õige ratta tunne. Ise olen alates oktoobri teine pool paar kolm korda nädalas teinud, pleier peas ja tund kuni poolteist korraga, arendab hästi stabiilsust jne.

assar
Rattur
Postitusi: 24
Liitunud: 13. 06. 2006. 12:05

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas assar » 16. 12. 2010. 14:49

IMHO on pukis olles suurepärane võimalus kasutada aega topelt kasulikult, s.t. ka vaimu harivalt. Et nägemine on suurim infoallikas (ja ainult muusikakuulamise ajal pole silmel midagi tarka peale hakata), siis lugege ja õppige. Lenksule tuleb aretada raamatuhoidja, eks igaühe mõttelend soovitab oma lahenduse. Hoidjale esitatavad nõudmised on piisav jäikus ja vibratsioonisummutus, loomulikult peab olema takistamatu juurdepääs hoobadele. Minu selle aasta leid on kareda riidega kaetud vanaaegne padi, viskan ta lihtsalt lenksu peale. Hea kui raamat hoiab end ise lahti, on mugavam. NB! Valgustus nõuab ka läbimõtlemist.
Assar

Kasutaja avatar
vigurivänt
Rattur
Postitusi: 795
Liitunud: 27. 09. 2004. 07:49

Re: Küsimusi treeningpuki kohta

Postitus Postitas vigurivänt » 17. 12. 2010. 10:02

Alfonze kirjutas:Mina soovitaks rulle, jah, teevad pisut rohkem müra ja peaaegu võimatu on muude tegevustega tegeleda (film, ajaleht jne.), kuid on selline õige ratta tunne..
Vaidlen vastu. Ilma filmita ma küll 2h seal peal ei püsiks. Olen küll korra taju kaotanud ja ekraanil oleva kihutamisega kaasa läinud ning hetk hiljem olin põrandal, aga midagi ei juhtunud. Hetkel kannatab juba käteta sõita ja vahel selga sirutada.
Tark ei torma!

Vasta

Mine “Üldfoorum”