Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas ilts » 19. 10. 2010. 18:46

Olen sarja rookie ja esimesel aastal võtan ette kõik poolmaratoni etapid. Kohe täispikale ei olnud julgust, seda suuresti ka tänavu saadud vigastuse tõttu. Aga soovitage siis uustulnukale miskit, mida peaks kindlasti teadma nendest sarjadest osavõtul, nii lisatarvikute kui varustuse ja taktika poole pealt?

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas Gunnar » 19. 10. 2010. 19:41

Kui võitma ei lähe, siis sõida nii kuis torust tuleb niikaua kui jõuad ja kui enam ei jõua, siis matkad lõpuni :) Pump ja varukummid kaasa, teed kodus kummivahetuse kuiva trenni kah ja muud polegi. Energiajooke, geele, batoone pole põhimõtteliselt vaja, saad kõhutäidet ka joogipunktidest. Ratas võiks tehniliselt korras olla. Kõik.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Rivo
Rattur
Postitusi: 2845
Liitunud: 19. 05. 2003. 11:02

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas Rivo » 19. 10. 2010. 20:38

Gunnar kirjutas:Kui võitma ei lähe, siis sõida nii kuis torust tuleb niikaua kui jõuad ja kui enam ei jõua, siis matkad lõpuni :)
Kardan, et sedasi alustades jõuad esimesse toidupunkti, kus teed paar topsi jooki. Tunne ju hea. Põrutad siis edasi ja varsti on kööga. Teine toidupunkt meenutab juba rootsi lauda, kus on vaja kõike ja palju süüa. Võistlusest on suht savi, sest oled end täiesti "kooma" sõitnud !
Pigem ikka rahulikumalt alustada ! Kui peale 15km. on veel tunne hea, siis jätka sama tempoga ja viimased 5km. proovi kiiremini liikuda.
Gunnar kirjutas: Pump ja varukummid kaasa, teed kodus kummivahetuse kuiva trenni kah ja muud polegi. Energiajooke, geele, batoone pole põhimõtteliselt vaja, saad kõhutäidet ka joogipunktidest. Ratas võiks tehniliselt korras olla. Kõik.
Siin osas täpsustaks vaid sõna energiajook - see ikka isotooniline spordijook, mitte RedBull :wink:
....._0
....\<,
(-)/ (-) ProKLUBI - ProShop - Estonian Cup

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas Gunnar » 20. 10. 2010. 07:22

Ma siiski pooldan piiride katsetamist, et algul saad oma valusad õppetunnid kätte, küll siis ka "strateegia" kujunema hakkab järgnevateks võistlusteks.
Ratas on minu hobi, mitte elu

t7pi
Rattur
Postitusi: 28
Liitunud: 07. 04. 2006. 13:10

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas t7pi » 20. 10. 2010. 07:58

kas motokross enam ei paku pinget? :P
aeglaselt saab kauem sõita

metslane
Rattur
Postitusi: 824
Liitunud: 28. 03. 2006. 07:38

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas metslane » 20. 10. 2010. 08:17

Minu soovitus on:hoia tagasi,lase teistel ka võita :D Ma Tartus tegin selle vea et panin stardist täie lauluga minema :) pärast pidin metsa all aega surnuks lööma et mitte esi kolmikusse sattuda :D

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas pärnu rattur » 20. 10. 2010. 19:42

metslane kirjutas:Minu soovitus on:hoia tagasi,lase teistel ka võita :D Ma Tartus tegin selle vea et panin stardist täie lauluga minema :) pärast pidin metsa all aega surnuks lööma et mitte esi kolmikusse sattuda :D
Liiga hea kommentaar! :D Naeran kodus omaette preagu :D
Ärge näkku lööge! [/OT]

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas erikr » 20. 10. 2010. 20:00

1. kui veel cliplessi ei kasuta siis võta plaani. Esimeseks kevadiseks stardiks on aega piisavalt , eripärad omandatud ja ketsi rohkem kasutada ei taha.
2. ära hakka jebima mingisuguste porikatega. Porine molu ja tagakülg kuuluvad selle spordiala mõnude juurde. Iga lisavidin, mille ratta külge kruvid, tuleb sealt kõige ebasobivamal hetkel ära ning oled õnnega koos kui see kodarate vahelt läbi ei käi ning sind või kaasvõistlejat pikali ei tõmba. Ja korralik käbi või oks võivad su üle lenksu saata kui satuvad porika ja kummi vahele kinni kiiluma.
3. pudelikorv kinnita korralikult ning veendu, et sõidad pudeliga, mis püsib igas olukorras pudelikorvis. Traatkorvi ja plekist korvi saab vajadusel mudida pudelile sobivaks.
4. võta kaasa varukumm ja tööriistad. Õpi neid kasutama enne võistlust. Kui ei lähe vaja endal, saad ehk mõne noore kena noormehe ikaldusest välja aidata.
5. Kui sügisel enam ei sõida, siis tee kevadel paar mesikäpasõidu pikkusele vastavat intensiivset trenni. Saad teada enda organismi käitumise, mis aitab valida võistlustingimustes õigemat tempot.
6. Saada mesikäpp pikalt ja tule kohe põhisõidule. See on jõukohane igale tervele (ja tihti ka haigele) mehele ja naisele.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas suuroja » 20. 10. 2010. 20:24

ilts kirjutas: Aga soovitage siis uustulnukale miskit
kui oled rookie, siis esmakordsel maratonisõidul ära väga suuri eesmärke sea. Sõidad enesetunde järgi. Maraton ongi pigem pikk intensiivne treening, mida aega sul terve poolaasta harjutada enne kui stardijoonele asud. Teed nädalas vähemalt ühe 3 h trenni - see ongi maratonikogemuse eest, ainukese vahega, et ümberringi pole hulkades kaasmaratoonoreid. Minu esimesel maratonil x aastat juba tagasi, küsis treener poolel distansil 30-km, et "Kuidas on?", vastus oli, et "On". Muud kunsti polegi. Rattaspordi puhul peaks ratas ka korras enne sõitu olema. Selleks on mehaanik. Üldjuhul. Enamusel. Kes ise mehaaniku mõõtu, sellel muidugi mitte :arrow:
ps kui oled juba 15 täis, siis poolmaraton pole sulle kontimööda. Pead pikale tulema.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas pärnu rattur » 20. 10. 2010. 20:44

Kindlasti tee piki trenne(>3h) just, mitte lühikesi(<2h)(nagu mina ekslikult), sest enesetunne on umbes-täpselt trennipikkusejagu hea ja siis läheb ainult raskemaks. Kohta ära väga looda(kuna stardipositsiooni saad ilmselt nagunii kuskile tagumisse otsa, siis sealt ette sa esimese sõiduka nagunii ei rebi). Kui 15-16 täis tule täismaratonile. Mina, kes ma olen ilma igasuguse sportliku füüsiseta sain hakkama, saad ka sina.
Ärge näkku lööge! [/OT]

Martino
Rattur
Postitusi: 66
Liitunud: 14. 06. 2010. 20:04

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas Martino » 20. 10. 2010. 20:48

t7pi kirjutas:kas motokross enam ei paku pinget? :P
Minu teada ei lase vigastus Ilonal motokrossiga jätkata. Mootoriga kaksratta pealt tulles on jalgrattaga allamäge igatahes maru mõnus sõita - hoogu hakkab just siis tunduma parasjagu olevat kui kõrvalolijad juba hoolega pidurdavad :)

- M -

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas Kuldar » 20. 10. 2010. 21:07

neiu,
kas olete kaalunud foorumi kasutajanime muutmist? mina soovitaks.
Gravity is a Bitch

kalari
Rattur
Postitusi: 751
Liitunud: 20. 05. 2007. 17:09

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas kalari » 20. 10. 2010. 21:46

Kuldar kirjutas:neiu,
kas olete kaalunud foorumi kasutajanime muutmist? mina soovitaks.
vanahärra,
lugemine käib ikka vasakult paremale. Ärge kasutage oma algoritmi :idea:

Kasutaja avatar
Kuldar
Trendirattur
Postitusi: 3624
Liitunud: 28. 05. 2003. 18:49

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas Kuldar » 21. 10. 2010. 08:41

ma lihtsalt remargi korras, võib OT pähe kustutada kui oma rikutuse õigustamise;
aga arenenud lugemisoskusega inimene hõlmab silmi fokusseerides 3-5 tähelisi sõnu või tähtede gruppe ning aju signaal genereerib neist teadaoleva või domineeriva mõiste. Siit edasi juba seob omavahel sõnade osad sõnadeks ja lause osadeks, mis normaalse süntaksi korral kannavad edasi asja tuuma. Tihti ei oma üksikute tähtede asukoha muutmine nendes gruppides määravat tähtsust, alateadvus tegeleb autospellinguga. Sellesisulisi teste on korduvalt üllitataud. Harvakasutatavaid võõr- ja unarsõnu peab tihtipeale kindluse mõttes tähekaupa üle lugema, lihtsalt teadvus tõmbab stoppi - oi oi mis see nüüd oli? ja püüab redigeerida vasakult paremale veerides nagu Alari soovitas:) Hieroglüüfidel baseeruvat kirjapilti viljelevad asiaadid olid nutikamad ja mugavamad.
Gravity is a Bitch

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas Gunnar » 21. 10. 2010. 18:25

pärnu rattur kirjutas:Kindlasti tee piki trenne(>3h) just, mitte lühikesi(<2h)(nagu mina ekslikult)
laskem ikka asjast mõnu tunda, üks asi, mis õpiku järgi õige ei pruugi kõigi maitse järgi olla.
tean, et olen väga halb näide, aga kolmetunnine trenni tuleb aastas ette 1 kuni 3 korda, rohkem lihtsalt ei viitsi, enamus mu trenne 1:50-2:10, on ka hooaegu, kus see on old 1:15 ja 1:45 vahel. Poodiumile see ei vii, aga pole ka eesmärk.
.
Ratas on minu hobi, mitte elu

josefk
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 19. 08. 2009. 20:26

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas josefk » 21. 10. 2010. 19:14

Teema algataja ütleb, et on rookie ning seetõttu arvan ma, et enamus soovitusi siin teemas on juba natuke liigsed (ärgu keegi pahandagu).

Ise lõpetasin esimese täishooaja ning tagantjärele parim soovitus, mida enne esimest võistlust oleksin tahtnud kuulda, kõlanuks - pane asjad eelmisel õhtul valmis. Kõik.

Kõik muu tuleb ise ning kogemustega. Edu!
Viimati muutis josefk, 21. 10. 2010. 19:40, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas suuroja » 21. 10. 2010. 19:25

josefk kirjutas: Ise lõpetasin esimese täishooaja ning tagantjärele parim soovitus, mida enne esimest võistlust oleksin tahtnud kuulda, kõlanuks - pane asjad eelmisel õhtul valmis. Kõik.
pole paha ka järgmisel hooajal juba eelmisel õhtul stardipaiga lähedusse ennast valmis "sättida". Või vanadelt kaladelt eeskuju võtta ning igale etapile/võistlusele ka rattaseljas kohale vurada. Mis see võistlus siis selle kõrval enam ära ei ole :wink:
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas rai66 » 21. 10. 2010. 19:30

1. Sa ei lähe ju ilma kasvõi mõne trennita võistlusele. Sõida omas tempos, nagu arvad paras olevat.
Esimesed võistlused ongi sulle kohanemiseks.
2. Ei pea olema tippvarustust. Hea varustus suurendab sõidumõnu. Varustus sõltub eelarvest. Ehk siis palju on võimalik hobile kulutada.
3. Võta kaasa hea tuju ja huumorimeel ning naudi sõitu, isegi kui on raske.

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas ilts » 22. 10. 2010. 22:17

Leidsin oma teema ka üles, oli teine modede poolt ümber tõstetud, aga nüüd siis kõigest järgemööda..
Gunnar kirjutas:Kui võitma ei lähe, siis sõida nii kuis torust tuleb..
Seda ma ei tee kohe kindlasti! Nooruses, kunagi ammu-ammu sai trekki sõidetud ja suuska tehtud, seega pingutusest ja võistlemisest ettekujutus olemas, küll aga ei ole massüritustel osalenud, ammugi kuskilt tagant otsast startinud, seega selline kohe-punn-põhja variant ei saaks nii ehk naa kõne alla tulla ma arvan.
t7pi kirjutas:kas motokross enam ei paku pinget? :P
Saadud vigastus, sellele järgnenud ravi ja taastumine ning peresisesed koosolekud on teinud omad korrektuurid ja nüüd siis liigun uue ala peale, sest niisama passida ma ei oska!
metslane kirjutas:Minu soovitus on:hoia tagasi,lase teistel ka võita :D ..
See oli küll üle pika aja krdi hea soovitus, ausalt.. :D
erikr kirjutas:1. clipless..
2. porikad..
3. pudelikorv..
4. varukumm..
5. sügis..
6. põhisõit..
1. soetatud tegelikult juba ja plaan kohe kindlasti kasutada, sest tean, millise lisajõu saan seeläbi rakendada kohe
2. selle "vea" tegin juba ära ja just lõpetasin nende installimise, sicc.. aga panen kõrva taha ja olgu nad siis mulle treeningutel abiks, võistlustel käigu kus krt :)
3. kontrollin üle ja leian lahenduse, plaan kasutada plastikust korve, hetkel on need veel postiga minu poole teel
4. see on nüüd see koht, mida tuleks reaalselt kellegi käest õppida, kuna nippe ei tea! jah tsiklikumme on krossikal vahetatud ning rattal peaks vist tehnika enam vähem samalaadne olema, lihtsalt tuleb leida õiged töövahendid.
5. hetkel pole veel ratta selga saanud, kuigi tuhin on suur ja enne uut aastat ma seda endale lubada ei saa, pean täielikult taastuma, aga esimesel võimalusel kohe kindlasti, ehk leiab soodukaga mõned rullikud kuskilt omale tuppa ja siis juba vänt-vänt..
6. jah, seda olen mõtteis ikka mõelnud, aga äkki ikkagi tasa ja targu oleks kindlam alustada? kuigi, tuleb tunnistada, et põhisõidul minuvanuseid naisteklassi sõitjaid on vist ainult ühe käe näppudel kokku lugeda, kui sedagi..
suuroja kirjutas:ps kui oled juba 15 täis, siis poolmaraton pole sulle kontimööda. Pead pikale tulema.
Vanust on tegelikult juba kaks korda niipalju ja veel 2/3 peale, tea, kas nüüd peaks topeltmaratonile nii pulli pärast mõtlema.. :D :D
pärnu rattur kirjutas:Kindlasti tee piki trenne(>3h) just, mitte lühikesi(<2h)
Kas pigem selliseid ühtlase tempoga pikki sõite või peaks sisse pikkima ka mõningaid vahespurte ja pingutusi? Aeroobse läve tasandil pigem või kiiremas tempos?
Kuldar kirjutas:aga arenenud lugemisoskusega inimene hõlmab silmi fokusseerides 3-5 tähelisi sõnu või tähtede gruppe ning aju signaal genereerib neist teadaoleva või domineeriva mõiste..
Ahh, mine sa ka oma filosofeerimisega metsa! Arumaeisaa, küll mõnel tegelasel on ikka mured. Räägi asjast parem, eks!
josefk kirjutas:pane asjad eelmisel õhtul valmis. Kõik.
See komme on mul olnud juba ammusest ajast. Pabistan pikalt ette enne igasugust suursündmust enese jaoks, mis on seotud kodust lahkumisega - reis, võistlus, laager jne. Seega, see ei saa olema probleemiks.
rai66 kirjutas:Ei pea olema tippvarustust. Hea varustus suurendab sõidumõnu.
Selle koha pealt kuulaks isegi veel soovitusi, et mis on need asjad, millesse soovitaksite investeerida? Ratas, uus siis on juba toas seismas, isegi garaazi ei raatsi teda praegu lükata. :oops: SPD süsteemiga jalatsid on ka otsimises, pedlad olemas. Riietuse disain käimas (kujundaja, nagu ma hobikorras olen)! Maastikuratturi treeningpiibel on ka leidnud raamatukogu riiulilt ajutiselt tee minu öökapi peale.. :)

Nautida kavatsen ma seda kõike täiega, aga mis veel?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11875
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas erikr » 22. 10. 2010. 22:48

ilts kirjutas: Nautida kavatsen ma seda kõike täiega, aga mis veel?
Silita vahest ratast, tee võimetekohaseid jalutuskäike-sörke, loe foorum läbi :lol: ja sõelu terad sõkaldest, ära Frieli ainult öökapile unusta.
Enne jõulu peaks juba teooria selge olema.

Kevadel alustad teooria praktiseerimist. Kuna ronid välja august, jäta tõsisem pingutamine hooaja teise poolde. Selle ajaga õpid tundma uut ala ja organismi käitumist uutes tingimustes.
ilts kirjutas: Ahh, mine sa ka oma filosofeerimisega metsa! Arumaeisaa, küll mõnel tegelasel on ikka mured. Räägi asjast parem, eks!
Anna vanainimesele andeks. Viskas end H100-l taas pikali ja lõpetas jälle noa all, vaid 2 aastat vana Poola matsu järel installeeritud titaanist hardware läks kõik vahetusse. Eks tabletid veel mõjuvad... Et siis - rattasõit (ka ilma mootorita) pole jalutuskäik pargis.

Ja ära üle mõtle. Ettevalmistused on juba praeguseks enam kui piisavad.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas TairKibal » 23. 10. 2010. 09:24

Esimene nubriga sõit. Tartu Maratoni lühike rada, stardist ikka täiega minema, esimene TP jäi vahele ( sai kohe ikka poolsada kohta ettepoole, teises TP-s peotäis hapukurki ja kähku minekut, ikka nii kuis torust tuli, kolmas TP veel kurki ja peaaegu lõpuni täiega. Mingi 2km enne lõppu oli tulemus siis käes: 10min krampidega saepuru- ja mudamülkas kükitamine.
Viimati muutis TairKibal, 23. 10. 2010. 09:42, muudetud 1 kord.
..............

SHOXi
Rattur
Postitusi: 503
Liitunud: 30. 05. 2010. 20:14

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas SHOXi » 23. 10. 2010. 09:36

Poolmaraton on suhteliselt lühike distants ja see saab enne läbi kui jõuad arvatagi :) Poolmaratonil saab vist ilma suurema toitumiseta hakkama, aga maratonil pead juba sõidu keskel varuma näiteks batoone ja tarvitama neid ennetavalt, mitte siis kui kõht juba koriseb ja jõud kadunud :D

Praegu lihtsalt vänta, 1-3h korraga ja 5 tundi nädalas. Seda tee näiteks enesetunde järgi, ajapikku tõsta koormust. Meanwhile uuri foorumit ja oma raamatut öökapil ;)

mart2
Rattur
Postitusi: 839
Liitunud: 30. 06. 2003. 01:00

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas mart2 » 23. 10. 2010. 10:09

Lisaks vaata nimekirja http://www.pyhaloomaaed.ee/?id=26 , kui näed vähegi tuttavamat nime, võta ühendust (või siis vali naistest keegi esimeseks kontaktiks). Usun et saad abi ... 8)
tuksub-sõidan, tuksub-sõidan, tuksubtuksubtuksub - pean pausi...

josefk
Rattur
Postitusi: 58
Liitunud: 19. 08. 2009. 20:26

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas josefk » 24. 10. 2010. 00:25

Juhuslikult koperdasin meelde jäänud vana teema otsa, mida varem otsides kuidagi ei leidnud.

viewtopic.php?f=17&t=4037

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas ilts » 24. 10. 2010. 10:19

josefk kirjutas:Juhuslikult koperdasin meelde jäänud vana teema otsa, mida varem otsides kuidagi ei leidnud.

viewtopic.php?f=17&t=4037
Siit sain juba nii mõnegi hea soovituse kõrva taha, tänud postitajale! :)

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas suuroja » 24. 10. 2010. 11:15

viewtopic.php?f=17&t=4037


minuarust ikka väga punnitatud artikkel (eelmine nädal juhtusin lugema A4 formaadis magamiskoti tarvitamise õpetust - päris hea asi selleks, et enne matkale minekut hea tuju saada. Ikka oskavad väärt lugemist teha). Kogu sellest vanast teemast on üks v hea märkus
selle maratonil möödumise kohta, et kui möödumine edukalt lõpetatud, surud kätt ning ulatad kaassõitjale vimpli või veel parem vahetad teemakohaseid vimpleid. Et siis rattaklubidel vimplid jälle au sisse (y) . Ning need, kes klubidesse ei kuulu, neil terve talvine aeg endale meelepärane vimpel kujundada.

kogu sellest asjade jms kokku sättimisest, veepudelitest ja toitumise virr-varrist,
tasuks minna joonele ja lihtsalt oma sõit sõita.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

Kasutaja avatar
mart
Rattur
Postitusi: 3802
Liitunud: 04. 04. 2003. 13:47

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas mart » 24. 10. 2010. 21:07

suuroja, Postitatud: 24. 10. 2010. 22:07 kirjutas:viewtopic.php?f=17&t=4037


minuarust ikka väga punnitatud artikkel
tasuks minna joonele ja lihtsalt oma sõit sõita.
[b]Antti, Postitatud: 01. 06. 2004[/b]. 15:23 kirjutas: viewtopic.php?p=39694#p39694
Noh, ma võin ...aidata. Tõlkisin väheke ülejala ja kui kellelgi mõni eksitus alljärgnevas tekstis väga sügavalt hinge kriipima jääb, siis võib oma murest mulle erasõnumiga teada anda. Avalikku nuttu ja hala ei soovi - sellisel juhul võin ma järgmine kord leida, et mul on muud targemat ka teha
Velofoorumisse on tekkimas 3rd generation. Esimeme põlvkond oli huvilisest looja, teine luges ja lisas infot ning kolmas tarbib/kommenteerib lisamata mitte s----gi uut. O tempora o mores! :D
Tööpaeval, kui ilm ilus, sõidan 5 km. Puhkepäeval olen korduvalt teinud lausa 7 km.

TairKibal
Rattur
Postitusi: 358
Liitunud: 24. 04. 2010. 20:46

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas TairKibal » 25. 10. 2010. 05:13

esimene ja teine generatsioon on ikka nii kõvad tegijad :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
..............

Kasutaja avatar
dr Holden
klassik
Postitusi: 2709
Liitunud: 14. 05. 2004. 11:25

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas dr Holden » 25. 10. 2010. 09:37

TairKibal kirjutas:esimene ja teine generatsioon on ikka nii kõvad tegijad
Tundub küll jah nii, vähemalt tegusid on neil rohkem kui sõnu..... :wink:

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas rai66 » 25. 10. 2010. 09:43

On asju, mida enne peab proovima ja alles siis küsima. Muidu ei oskagi küsida. Ja kui ka oskad küsida, siis sellest vastusest ikka aru ei saa, enne kui pole enne proovinud.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas tsainik » 25. 10. 2010. 13:37

Rookie staatusest väljatulekuks on eluline selgeks teha ka:
- sokiteema ( värvid, mustrid, pikkused )
- kummiteema ( värvid, mustrid, laiused)
Kõik muu on kuki-muki

Kasutaja avatar
ilts
Rattur
Postitusi: 85
Liitunud: 14. 05. 2007. 20:19

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas ilts » 29. 10. 2010. 17:16

Selline küsimus ka veel, et kui olen end varem ära reganud, siis numbri saan esimese võistluse eel kohapealt, jah?
Kas see jääb kogu hooajaks, see number ma mõtlen?
Kas saan ka mingi ajavõtu seadme ja kuhu see tuleks täpsemalt kinnitada?

tt23
Rattur
Postitusi: 91
Liitunud: 23. 10. 2009. 10:02

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas tt23 » 29. 10. 2010. 17:35

ilts kirjutas:Selline küsimus ka veel, et kui olen end varem ära reganud, siis numbri saan esimese võistluse eel kohapealt, jah?
Kas see jääb kogu hooajaks, see number ma mõtlen?
Kas saan ka mingi ajavõtu seadme ja kuhu see tuleks täpsemalt kinnitada?
Tavaliselt avaldatakse paar päeva enne igat võistlust stardinimekiri, kust näed ka enda stardinumbrit. Stardinumber sõltub sinu kohast sama sarja eelmisel võistlusel ja osavõtjate arvust. Numbri saad enne starti kohapealt kätte. Seega igaks võistluseks on uus stardinumber.
(Lihtsalt infoks - Eestis on ka sarju, kus esimeselt võistluselt saad numbri, mis kehtib kõikidel selle sarja võistlustel. Sellest muidugi teavitatakse võistlejat).
Ajavõtt on tavaliselt kiibiga, mille paigaldamise kohta on ka alati põhjalik info olemas - ratta esihargi külge nipukaga. Mõnedel võistlustel võetakse aegu stopperiga - sellest samuti eelnevalt teatatakse.

Kasutaja avatar
suuroja
Rattur
Postitusi: 418
Liitunud: 07. 06. 2009. 22:41

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas suuroja » 30. 10. 2010. 22:18

mart kirjutas: Velofoorumisse on tekkimas 3rd generation. Esimeme põlvkond oli huvilisest looja, teine luges ja lisas infot ning kolmas tarbib/kommenteerib lisamata mitte s----gi uut.
oled asjast õigesti aru saanud - kui pole midagi lisada, siis pole ka mõtet mingit mõttetut uut si**a pliiatsist välja imeda. Antud artikkel on hea näide professionaalsest kretinismist, artikli tõlkimine ega tõlkija persoon ei puutu siin üldse asjasse.
Mida valjomine sa sõuad, seda kovam jalg om.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: Palun soovitusi poolmaratonil osalemiseks

Postitus Postitas rai66 » 31. 10. 2010. 10:32

suuroja kirjutas:
oled asjast õigesti aru saanud - kui pole midagi lisada, siis pole ka mõtet mingit mõttetut uut si**a pliiatsist välja imeda. Antud artikkel on hea näide professionaalsest kretinismist, artikli tõlkimine ega tõlkija persoon ei puutu siin üldse asjasse.
Minu arust oli see hea artikkel.Professionaalsest kretinismist oli küll see kaugel, kui selle tähendust tead. Liiga tõsiselt ei peaks ka kõike võtma. :D

Vasta

Mine “Üldfoorum”