Stardimaksudest Eesti võistlustel

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
paavo
Rattur
Postitusi: 1
Liitunud: 12. 09. 2003. 08:43

Stardimaksudest Eesti võistlustel

Postitus Postitas paavo » 12. 09. 2003. 21:43

Ilmselt on seda teemat siin nämmutatud palju, aga "värske clubberisina" tooksin teemasse värskust. Kuna tegelen lisaks rattasõidule ka teiste aladega ja satun aeg-ajalt ka teistele võistlustele, siis on mingi võrdlus olemas.
Võrdleks Tallinna Sügisjooksu (100,-/21km), Tallinna Rattaralli (200,-/75km) ja Halti/Lafuma Cup (300,-per in/etapp), Tartu Rattamaraton (300,-/63km).
Minu arvamine on et parim hinna-kvaliteedi suhe on paigas ainukesena jooksuvõistlusel, ja kehva rattavõistlustel.
Ei saa küll kahjuks kiita Halti/Lafuma korraldust, aga see on ka keerukam ja spetsiifilisem üritus kui teised.

Kui võrrelda kliendina kahte kaupa - Sügisjooks ja Rattaralli, siis jääb arusaamatuks mis teenusesse pandi rallil 200,- krooni?!

Miks rattureid pügatakse?

Lüliti
Rattur
Postitusi: 124
Liitunud: 02. 05. 2003. 14:51

Postitus Postitas Lüliti » 12. 09. 2003. 22:07

Põhilise asjana tuuakse välja see, et Tartu rattaralli ja rattamaratoni stardimaksudest korraldatakse ka suusa- ja jooksumaratoni. Eriti just seda suusa. Radade tegemine ja korrashoid jms.
Siiski eks tahaks minagi, et vähem raha võetaks.

Kasutaja avatar
moonraker
Rattur
Postitusi: 37
Liitunud: 12. 05. 2003. 21:44

Postitus Postitas moonraker » 12. 09. 2003. 23:30

no mulle isiklikult tundub ka suht kallis see trm-i stardimaks, aga ju see siis nii siiski ei ole, arvestades registreerunute arvu.
kurvis kalluta ja kumm hoia alati kaasas:P

Kasutaja avatar
Andrus K
Rattur
Postitusi: 1745
Liitunud: 14. 05. 2003. 15:29

Postitus Postitas Andrus K » 15. 09. 2003. 07:41

Sugisjooks on parima korraldusega jooksuvõistlus Eestis. Õigel ajal registreerudes oli võimalik 10 km peale saada 25.- eegu eest.

Samas TRM-i 300.- eeku läksid asja ette, sest rada oli ülihästi märgistatud ja turvatud. Korraldjatest ja politseinikest lausa kubises.

300.- eegust Klubi Tartu Maraton korraldatavatel võistlustel tubli tükk läheb kindlasti ka selle peale, et igamees lisaks diplomile ka medali saab ja talle koju toekas protokoll saadetakse :!:

Medal aga teeb algajatele teadupärast eriliselt headmeelt, sest päris medaliteni ei küündita sellise kaliibriga võistlustel kunagi.
Trennis tuleb sõita sama kiirest, kui võistlusel. Või isegi natuke kiiremini!

SuurKisa
Rattur
Postitusi: 15
Liitunud: 22. 07. 2003. 13:37

Postitus Postitas SuurKisa » 16. 09. 2003. 11:23

minu arvates ikkagi selgelt ülepakutud hind.muidugi võtab selline üritus raha,aga rahva sportliku arendamise mõttes võiks ju hind kõigile taskukohasem olla. :)

Kasutaja avatar
LauriA
Rattur
Postitusi: 788
Liitunud: 11. 04. 2003. 18:35

Postitus Postitas LauriA » 16. 09. 2003. 13:32

Minu jaoks on 300 veel taskukohane. Samas see aasta olid muud kulud u. 700 (bensiiniraha, ööbimine Piiril, söök-jook). Seega kui hind oleks sama, mis TEC-l, siis ega see oluliselt ju kulutusi ei vähenda.

See aasta kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega oli minu jaoks Karksi Rattamaraton. Pilet ainult 150 ja rada tasemel. Miinuseks muidugi see, et kui mina viimase 100 lõpetaja seas olin, siis tagasiteel enam Pärnu-Valga mnt.-l turvajaid ei olnud.... eks ma siis hoidsin silmad lahti, kui teed ületasin.

mestari
Rattur
Postitusi: 122
Liitunud: 31. 05. 2003. 08:06

Postitus Postitas mestari » 16. 09. 2003. 13:37

Andrus K kirjutas:Sugisjooks on parima korraldusega jooksuvõistlus Eestis. Õigel ajal registreerudes oli võimalik 10 km peale saada 25.- eegu eest.

Samas TRM-i 300.- eeku läksid asja ette, sest rada oli ülihästi märgistatud ja turvatud. Korraldjatest ja politseinikest lausa kubises.

300.- eegust Klubi Tartu Maraton korraldatavatel võistlustel tubli tükk läheb kindlasti ka selle peale, et igamees lisaks diplomile ka medali saab ja talle koju toekas protokoll saadetakse :!:

Medal aga teeb algajatele teadupärast eriliselt headmeelt, sest päris medaliteni ei küündita sellise kaliibriga võistlustel kunagi.



Mina see aasta ei käinudgi ja osaliselt ka hinna pärast. Mitte, et ma seda tasuda poleks suutnud, aga kaua võib siis hinda tõsta - sõit ja supp on ju iga aasta samad! :evil:
Ja medali on kõik lõpetajad ka eelnevatel aastatel palju vähema raha eest kaela saanud ja samuti toeka protokolli ja ega see korraldamine nüüd nii palju ka kallimaks pole läinud. Pügagu siis neid suusatajaid kes raturite arvelt sõidavad.

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Postitus Postitas veiko » 16. 09. 2003. 13:48

Lõuna Eestis viibides kuulsin sellist juttu, et TRM stardimaks on meelega tõstetud kõrgemaks, et rahva tulva natukenegi tagasi lüüa. Eelpoolseid kommentaare lugedes see ka neil natuke õnnestus.

Kasutaja avatar
tarmo
Testisõitja
Postitusi: 3033
Liitunud: 06. 02. 2003. 16:48

Postitus Postitas tarmo » 16. 09. 2003. 13:55

Imelik on hoopis see, et Tln Sügisjooks saab hakkama 100 kroonise osavõtustasuga. seal samuti suur rahvamass, võistlus toimub linnatänaval, pollar ja falck on kohal, bänd mängib ürituse jaoks kokkupandud laval mitte autokastis ja supp on ka rammus. :lol: diplomite kohta ei tea, aga ilmselt antakse. ja osavõtjaid ca 2 korda vähem kui TRM-l. mismoodi seda jooksuüritust siis tehti? kas maksti räigelt peale et asi ära teha või on siiski klubi tartu maraton püsikulud aasta ringi nii suured, et alla 300 osalustasu ei saa enam lasta?

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Postitus Postitas Mati » 16. 09. 2003. 13:57

tarmo kirjutas:Imelik on hoopis see, et Tln Sügisjooks saab hakkama 100 kroonise osavõtustasuga. seal samuti suur rahvamass, võistlus toimub linnatänaval, pollar ja falck on kohal, bänd mängib ürituse jaoks kokkupandud laval mitte autokastis ja supp on ka rammus. :lol: diplomite kohta ei tea, aga ilmselt antakse. ja osavõtjaid ca 2 korda vähem kui TRM-l. mismoodi seda jooksuüritust siis tehti? kas maksti räigelt peale et asi ära teha või on siiski klubi tartu maraton püsikulud aasta ringi nii suured, et alla 300 osalustasu ei saa enam lasta?
TRM oli vist ka UCI mtb kõrgeima kategooria egiidi all (kuskilt käis selline läbi :roll: ), palju selle eest võetakse + auhinnaraha + tegelt selgelt ja põhjendatult suurem tiim kui jooksus üldse vaja võiks minna.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Vasta

Mine “Üldfoorum”