kahekohaline laste iste

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
nils_
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 07. 2010. 10:21

kahekohaline laste iste

Postitus Postitas nils_ » 25. 07. 2010. 10:33

Ei tea, kas on olemas rattale sellist laste istet, kus saaksid 2 last kõrvuti istuda?
Mul on 2 pisikest last(3.a. ja 5.a.) ja ei tahaks täielikult autotranspordi peale minna.
Proovisin sellist varianti, et üks laps oleks tavalisel laste tagaistmel ja teine järelkärul. See variant aga osutus meie teede väga kehva seisu tõttu väga halvaks. 2 rattaga on ikka tunduvalt lihtsam aukudest ja äärekividest mööda-üle saada kui 4 rattaga. Sai veel proovitud sellist varianti, et teine laps istub ette paigutataval istmel. Seegi pole eriti hea, kuna müüdavad esiistmed on kehvakesed ja ette jääb kah ikka.
Lenks läheb kah lapsele vastu põlve.

Nii et siis kas on olemas 2-kohalist tagaistet?
Kui tõesti normaalset olemas ei ole siis võtaks ise selle tegemise ette.
Umbes selline võiks asi olla Pilt

muri
Rattur
Postitusi: 86
Liitunud: 23. 03. 2005. 09:57

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas muri » 25. 07. 2010. 14:08

Kas selline ikka ülimalt laiaks veoseks ei osutu? Bussipeatuse putkadest, valgustipostidest peab ikka väga osavalt mööda hiilima, vastutulevad ratturid oleks ikka tõsine ohuallikas. Lisaks veel erinev raskus külgedel, millega muidugi harjub, endal läks ühe küljepeal oleva esipakiraamikotiga harjumiseks ca 1,5km, lapsi raskustena kasutades ei julgeks harjutama hakata. Meie majas on kahekohaline järelkäru, kolme- ja neljaaastane mahuvad üsna napilt sinna ja on ikka üsna lai, koduaia jalgväravast tuleb üle tõsta. Kolmas laps mahub kenasti ratta tagaistmele, kui neiu veidi kasvab: :D :D :D Lühemad otsad teeme ikka selle käruga- mänguväljakule, ujuma jne. See on enesest mõistetav, et äärekivide ja teeületuste puhul hoog täitsa maha. Maanteel sõidan ainult kruusaäärel, aga see minu puhul andeksantav foobia. Samas jällegi kärul suured rattad, mis vast nii hirmsalt ei põruta, kui iste pakiraamil. Minul on tasakesi sõites mõnus pidevat jutuvada tagant kuulata ja lapsed on seni nautinud.
Kas suurem laps juba ise ei taha sõita? Citybike'ist tandemtoruga (http://www.trail-gator.com) vist halvad äärekivi ületused päris lahene, aga võibolla ikka midagi selles suunas?

Kasutaja avatar
pärnu rattur
Rattur
Postitusi: 551
Liitunud: 14. 08. 2009. 18:29

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas pärnu rattur » 25. 07. 2010. 16:47

5-aastasel on paras juba ise sõita ju ja kolmene taha istmesse. See kahekohaline iste pole hea, sest ümberkukkumise tõenäosus suur(lapsed liiguvad ju erinevalt eluta kraamist), kaal ei ole balansis, ratast ei saa jala peale seisma panna(kukub kergesti ümber ja lapsed saavad haiget) ja tagumine ratas(+raam ja pidurid) ei kannata ka igavesti suuri koormaid.
Ärge näkku lööge! [/OT]

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas arnea » 25. 07. 2010. 20:55

Vaata seda teemat: viewtopic.php?f=5&t=22178&hilit=laste

Eriti seda Workcycles linki sealt.

Arne

nils_
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 07. 2010. 10:21

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas nils_ » 25. 07. 2010. 21:32

arnea kirjutas:Vaata seda teemat: viewtopic.php?f=5&t=22178&hilit=laste

Eriti seda Workcycles linki sealt.

Arne
Eks ma olen neid erilahendusi näinud tuhandeid. Aga tahaks siiski teada, kas on proovitud ka sellist varianti nagu ise pakkusin.

arnea
Rattur
Postitusi: 1225
Liitunud: 02. 06. 2008. 17:04

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas arnea » 25. 07. 2010. 21:41

Kõrvuti jah ei ole. Aga seal Workcycles lehel oli iste, kus lapsed istusid järjest sinu seljataga.

Arne

nils_
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 07. 2010. 10:21

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas nils_ » 25. 07. 2010. 21:47

muri kirjutas:Kas selline ikka ülimalt laiaks veoseks ei osutu? Bussipeatuse putkadest, valgustipostidest peab ikka väga osavalt mööda hiilima, vastutulevad ratturid oleks ikka tõsine ohuallikas. Lisaks veel erinev raskus külgedel, millega muidugi harjub, endal läks ühe küljepeal oleva esipakiraamikotiga harjumiseks ca 1,5km, lapsi raskustena kasutades ei julgeks harjutama hakata. Meie majas on kahekohaline järelkäru, kolme- ja neljaaastane mahuvad üsna napilt sinna ja on ikka üsna lai, koduaia jalgväravast tuleb üle tõsta. Kolmas laps mahub kenasti ratta tagaistmele, kui neiu veidi kasvab: :D :D :D Lühemad otsad teeme ikka selle käruga- mänguväljakule, ujuma jne. See on enesest mõistetav, et äärekivide ja teeületuste puhul hoog täitsa maha. Maanteel sõidan ainult kruusaäärel, aga see minu puhul andeksantav foobia. Samas jällegi kärul suured rattad, mis vast nii hirmsalt ei põruta, kui iste pakiraamil. Minul on tasakesi sõites mõnus pidevat jutuvada tagant kuulata ja lapsed on seni nautinud.
Kas suurem laps juba ise ei taha sõita? Citybike'ist tandemtoruga (http://www.trail-gator.com) vist halvad äärekivi ületused päris lahene, aga võibolla ikka midagi selles suunas?
Põhimõtteliselt saaks sellise lahendusega laiuse kitsamaks kui järelkäruga, sest pole asja laiemaks tegevaid rattaid. Minu proovitud järelkäru oli 65 cm lai. Sealt võtsid rattad päris korraliku ruumi ära. Istme puhul oleks 60 cm laiust olla kahele pisikesele lapsele päris paraja suurusega. Enda õlgade laius on 45 cm ja ratta lenks on 60 cm. Plussiks oleks veel see, et võrreldes järelkäruga puudub tohutu pikkus.

nils_
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 07. 2010. 10:21

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas nils_ » 25. 07. 2010. 22:00

pärnu rattur kirjutas:5-aastasel on paras juba ise sõita ju ja kolmene taha istmesse. See kahekohaline iste pole hea, sest ümberkukkumise tõenäosus suur(lapsed liiguvad ju erinevalt eluta kraamist), kaal ei ole balansis, ratast ei saa jala peale seisma panna(kukub kergesti ümber ja lapsed saavad haiget) ja tagumine ratas(+raam ja pidurid) ei kannata ka igavesti suuri koormaid.
Eks mu viiene sõidab ikka ise ka aga mõningate otsade puhul on tiba närvesööv kogu aeg jälgida.
Minu puhul mass väga hull ei olekski. Minu kaal koos kahe lapsega on kõigest 102 kg. 70+17+15.
Olen siin ikka otsinud tõhusat jalasüsteemi aga müügis neid vähemasti pole näinud. Midagi analoogset otsin nagu paljudel postiljonide ratastel kasutatakse.

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas Gunnar » 26. 07. 2010. 08:56

Väiksema ratas pane pulgaga oma ratta taha ja teie laps siis tavalisele rattatoolile.
Ratas on minu hobi, mitte elu

nils_
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 07. 2010. 10:21

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas nils_ » 27. 07. 2010. 17:34

Kuna olemasoleva esistme teiseks tagaistmeks aretamine osutus käepäraste vahenditega väga kergeks, siis sai see järgi proovitud. Täiesti talutav oli nii sõita.

Kasutaja avatar
tsainik
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 20. 01. 2004. 15:17

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas tsainik » 27. 07. 2010. 18:59

Ratta esiots lendu ei tõuse?
Kui saad, pane palun pilte kah sellest rongist.

nils_
Rattur
Postitusi: 8
Liitunud: 25. 07. 2010. 10:21

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas nils_ » 28. 07. 2010. 08:39

tsainik kirjutas:Ratta esiots lendu ei tõuse?
Kui saad, pane palun pilte kah sellest rongist.
Pilt

Praeguste raskuste juures sain napilt nii sättida, et veel ei tõuse esiots üles. Kevadel aga võtan ilmselt selle 2 kõrvuti variandi käsile. Et saaks massi ettepoole sättida. Rattapeale minek on meeskonnatöö. Kõigepealt tõstan vanema poisi toolile. Tema siis hoiab postist kinni, et ratas püsti püsiks, kuni nooremat tagaistmele sätin.

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 251
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: kahekohaline laste iste

Postitus Postitas maksipoiss » 28. 07. 2010. 15:53

nils_ kirjutas:
tsainik kirjutas:Ratta esiots lendu ei tõuse?
Kui saad, pane palun pilte kah sellest rongist.
Pilt

Praeguste raskuste juures sain napilt nii sättida, et veel ei tõuse esiots üles. Kevadel aga võtan ilmselt selle 2 kõrvuti variandi käsile. Et saaks massi ettepoole sättida. Rattapeale minek on meeskonnatöö. Kõigepealt tõstan vanema poisi toolile. Tema siis hoiab postist kinni, et ratas püsti püsiks, kuni nooremat tagaistmele sätin.
(n)

Vasta

Mine “Üldfoorum”