Popiks ja noortepäraseks!

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Popiks ja noortepäraseks!

Postitus Postitas Mati » 29. 12. 2008. 23:22

Ma pakun, et selline asi blingib AINULT vahemikus 9-14 aastat.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Popiks ja noortepäraseks!

Postitus Postitas Soobel » 01. 01. 2009. 22:20

Huvitav, mis politsei sellise virvenduse peale kostab? Rollerimehi nad ju peavad kinni ja käsevad igasugu tulukesi maha võtta.

Ise olen kuulnud, et laserplaat on tegelikult mustvalge, mitte vikerkaarevärviline. Siit edasi olen mõelnud, et kui kiiresti peaks mustade ja valgete kodaratega ratas pöörelma, et sealt vikerkaarevärve välkuma hakkaks?
Oletame, et see on utoopia. Aga kui tihe peab olema sebramuster velje peal, et samasugune effekt tekkiks?
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
ÖinePatrull
Rattur
Postitusi: 59
Liitunud: 06. 03. 2007. 16:32

Re: Popiks ja noortepäraseks!

Postitus Postitas ÖinePatrull » 02. 01. 2009. 11:14

Mille alusel politsei ratturitelt-rolleritelt lampe ära korjab? Miks ei või rattur end liikluses võimalikult nähtavaks teha?

Arvutame. Autol on ees 2 päevatuld, 2 kaugtuld, 2 parktuld, 2 udutuld, 2 suunatuld... Taga - uhh - 3 spopptuld, 2 parktuld, 2 suunatuld, 1-2 tagurdustuld, 1-2 udutuld... Kokku saame vähemalt 19 lampi. Ja kui nüüd rattur riputab endale külge rohkem kui ühe pisikese seasilma, siis on politsei tal turjas, ehkki ratturi elu sõltub enese nähtavaks tegemisest kõige otsesemal määral?

Mina kasutan pimedal ajal kahte-kolme flashi ees ja kahte vilkurit taga, mis on suunatud natuke erinevate nurkade all, noh, et säraks silma nii maalähedase sõiduauto juhile kui kõrgustes trooniva veoauto sohvrile. Ja sellest tulesärast ON kasu. Tajun seda sellest, et vilkuritega sõites antakse mulle ristmikul teed, kui mul on peatee, mitte ei vaadata läbi. Tagant tulijad sõidavad päris respektaablilt kaarega mööda, mitte ei tee vihaseid napikaid. Tuled lisavad ratturile autojuhtide silmis autoriteeti.

Teemapüstitusest. Kui sellised särajad aitavad päästa noorte ratturite elusid, siis miks mitte. Miks mõnel Audil või Bemmil võivad olla edevad, ebatavalised esituled, aga rattur peab leppima seasilmaga?

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Popiks ja noortepäraseks!

Postitus Postitas hall kass » 29. 01. 2009. 09:28

Kui palju üldse on kasu neist kodaratuledest, mis rohkem külgedele paistavad? Ette ja taha on just rohkem valgust vaja - võiks sellised tuleb pigem lenksule ja pakikale aretada.

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Popiks ja noortepäraseks!

Postitus Postitas riho » 29. 01. 2009. 11:48

hall kass kirjutas:Kui palju üldse on kasu neist kodaratuledest, mis rohkem külgedele paistavad? Ette ja taha on just rohkem valgust vaja - võiks sellised tuleb pigem lenksule ja pakikale aretada.
Eraldi teema on loomulikult kas just midagi sellist aga - ristmikuga suht kohakuti olles ei paista ette ning taha vilkuvad tuled kuigi hästi autojuhile välja. Nurk on suur. Sellisel juhul on vakjalikud külgedele paistvad tuled või helkurribad (riietel, kummidel, rattal).

j2nx
Rattur
Postitusi: 19
Liitunud: 23. 09. 2008. 21:21

Re: Popiks ja noortepäraseks!

Postitus Postitas j2nx » 30. 01. 2009. 21:41

http://www.yankodesign.com/2009/01/16/s ... a-my-lane/

Tehke teistele selgeks, kus asub teie isiklik sõidurida.

Kui mõnel võimul hädaldamist või virisemist, siis võib öelda, et see on sama hea, kui need virtuaalsed "rattateed" kõnniteedel.
Phimõtteliselt võimalik ka ise teha.
Laser, prisma ning kõvaketta mootor. (Laser scanner)

Kasutaja avatar
Kofipoiss
Rattur
Postitusi: 54
Liitunud: 11. 02. 2010. 12:19

Silmailu

Postitus Postitas Kofipoiss » 04. 05. 2010. 06:31

Kui ratas veereb nii hästi, et parimagi tahtmise korral enam mitte midagi putitada ei ole, siis ei jää muud üle kui keskenduda esteetikale:

Pilt

http://www.Monkeylectric.com/

Vabaduse väljakul oleks hilisõhtuti päris lahe selliseid vilkuvaid trikitajaid näha :)

Kasutaja avatar
Gunnar
Rattur
Postitusi: 1194
Liitunud: 11. 04. 2003. 14:33

Re: Silmailu

Postitus Postitas Gunnar » 04. 05. 2010. 07:26

Seda silmailu on siin varem ka näidatud, politsei arvates on see lubamatult ilus. Samas, kuskil pargis, miks mitte.
Ratas on minu hobi, mitte elu

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Silmailu

Postitus Postitas Mati » 04. 05. 2010. 08:48

Mõned terve spektri ulatuses ülekrohvitud naisolevused arvavad ka, et nad on ilusad ... :roll:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
KaupoR
Rattur
Postitusi: 7961
Liitunud: 10. 03. 2005. 14:11

Re: Silmailu

Postitus Postitas KaupoR » 04. 05. 2010. 09:33

Mati kirjutas:Mõned terve spektri ulatuses ülekrohvitud naisolevused arvavad ka, et nad on ilusad ... :roll:
Mitte ainult värvispektri aga ka Mendelejevi-spektri :)

PS. Tõstsin siinse teema vana samateemalisega kokku
If everything's under control, you're going too slow!

Vasta

Mine “Üldfoorum”