Ajakirja idee

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Ajakirja idee

Postitus Postitas wylde » 21. 08. 2009. 08:34

Tere,

Käin välja idee teha Eesti sisene jalgrattaajakiri - esialgu võiks ilmuda neljal hooajal, tulevikus juba iga kuu. Materjali on nii tohutult palju, et ainsaks küsimuseks jääb, mida välja jätta. Arvan, et tuhat eksemplari läheks nagu soe sai. Talvel info, pildid, intervjuud lõunalaagrist; kehakultuurialased nõuanded - tervis, treening jne.
Kevadel tehnikauudised ja info esimeste startide kohta. Suvel võistlused luubi all. Sügis võistlused ja muu inf ( + Elioni DVD jne :) ) . Sekka intervjuusid proffidelt; rattakoolide tutvustused tegemised ( lisaks rattaklubid) jne jne. Kõiki ideid välja ei käi kohe :)
Kruuda läks pankrotti oma moto- ja ralli väljaannetega aga usun, et rattaajkiri peaks vett, sest vaadakem harrastajate arvu!
Arvan, et müügist saadav tulu oleks juba puhas kasum, ajakirja väljaandmis kulud kataks juba reklaam..
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Mati » 21. 08. 2009. 08:46

Kirstunael - KAPITAL (nii finants kui inim) :!:

Samuti on ju kogu see info suures osas siinses foorumis olemas, tasuta!
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

rainerhq
Rattur
Postitusi: 767
Liitunud: 16. 08. 2009. 19:27

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas rainerhq » 21. 08. 2009. 08:48

Kas eestikeelset jalgrattateemalist ajakirja üldse on praegu?
"Nothing compares to the simple pleasure of a bike ride"

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas erikr » 21. 08. 2009. 09:04

Kui hästi läheb hetkel ajakirjal Jooksja? Jagati seda Elva Elioni stardis. Ise ma seda ei võtnud, seega ei tea, mis kaante vahel on. Kuigi kaanelt siras vastu "kestvusalade ajakiri".
Jooksjaid on vist rohkem kui rattureid?

Kindlasti oleks meeldiv lugeda emakeelset, professionaalselt koostatud ja kujundatud rattaajakirja. Koos kõigi paberjandja eelistega arvuti ees.
Samas tundub, et korralik ja pädev veebiportaal oleks operatiivsem, paindlikum ja vähem ressurssi nõudev.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas meelisxxx » 21. 08. 2009. 09:15

Mati kirjutas:Kirstunael - KAPITAL (nii finants kui inim)
Tõenäoliselt läheks see projekt käima, kui oleks inimene või inimesed kes selle käima tõmbaksid. Hea idee saab isegi praegusel ajal raha taha, kasumit ajakirjaga küll (vist) ei teeniks :)
Näiteks võiks tuua ajakirja Orienteeruja, ilmub kuus korda aastas mis on optimaalne.
Arvestades kui palju inimesi rattaga sõidab, siis sihtgrupp on ju olemas.
Arvan, et idee on hea aga kas keegi selle ka teostab ...

xdroon
Rattur
Postitusi: 14
Liitunud: 07. 07. 2009. 10:39

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas xdroon » 21. 08. 2009. 09:39

Mina isiklikult ostaks ja loeks. Mis siis et kogu inff on ka ntx siin foorumis saada aga proffesionaalselt koostatud ja paberilt lugeda on teine asi..kus iganes tahan. Teemad ees kirjas, pole vaja pool tundi mööda foorumit kolada ja seda 'õiget' kommi lugeda:)
Telekast ka näeb Eesti rattaspordi kohta nii vähe et võiks isegi öelda et ei olegi. Kunagi ammu nägin ülipisikest lõiku telekas Elioni Cup'i kohta.

Ma arvan et (y) idee! :)

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Soobel » 21. 08. 2009. 09:43

Ei pretendeeri küll spordiharrastamise teemadel sõna võtma, aga kahtlen natuke, kas ikka iga harrastaja, kes õhtuti kuskil pekke maha sõidab ja mõni kord ka rattarallil käib, ostaks seda, kui ajakiri pajataks vaid spordist. Aga kui seal oleks ajaloonurgake, kus isand Praust kirjutaks Voldemar Laanbergi, Kristjan Saare ja ETK tegemistest ja veel miskid lehed, kus põnevaid reisikirju eksootilistest kohtadest ja rattakultuurist muudes maades, siis tekkiks mul juba huvi. Ja kindlasti on ka seesuguseid harrastajaid, kes tunneksid huvi põnevate matkamarsruutide, teelejäävate ööbimiskohtade ja muu olustiku vastu. Ehk siis rattaajakiri si rattaspordiajakiri.

Ja ma ei tea, kuda teised sellest netivärgist arvavad, igatahes mulle meeldib vahest paberajakirja lugeda. Sest siin foorumis võib spämmida, mis sülg suhu toob, aga ajakirjaartiklid on midagi muud, kvaliteet on vähe teine, ei ole vaja maasikaid sõnnikuhunnikust otsida.
(Ise ostan kaunis sageli Tehnikamaailma, kui mõni põnev sõjaajaloo või lennunduseartikkel sees, mis siis, et kogu selle info võiks samal ajal netist leida)
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Villem T » 21. 08. 2009. 09:45

xdroon kirjutas:Telekast ka näeb Eesti rattaspordi kohta nii vähe et võiks isegi öelda et ei olegi. Kunagi ammu nägin ülipisikest lõiku telekas Elioni Cup'i kohta.
Otsi siit juurde: http://www.teip.ee/index.php?id=300

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Maarek » 21. 08. 2009. 09:53

erikr kirjutas:Kui hästi läheb hetkel ajakirjal Jooksja? Jagati seda Elva Elioni stardis. Ise ma seda ei võtnud, seega ei tea, mis kaante vahel on. Kuigi kaanelt siras vastu "kestvusalade ajakiri".
Jooksjaid on vist rohkem kui rattureid?

Donatas teeb kõvasti tööd, et asi leviks, sest kõik SEB Sügisjooksu osalejad pidid aastatellimuse saama :wink:. Mulle see idee meeldib, sest mõlemad numbrid on hangitud ja ei saaks kuidagi ära öelda aastatellimusest :wink:
Põhirõhk on küll jooksul, aga ei puudu ka jalgrattasport ja kõik muud spordialad, mis kestvusspordi kategooriasse kuuluvad.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas AndreK » 21. 08. 2009. 09:53

wylde kirjutas:Arvan, et müügist saadav tulu oleks juba puhas kasum, ajakirja väljaandmis kulud kataks juba reklaam..
Kamoon mees... :?

Oliver
Rattur
Postitusi: 1445
Liitunud: 31. 03. 2003. 09:00

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Oliver » 21. 08. 2009. 10:04

Väärt idee, kuid meie turg on ikka väga väike.

raamimurdja
Rattur
Postitusi: 445
Liitunud: 11. 01. 2008. 20:19

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas raamimurdja » 21. 08. 2009. 10:25

info kvaliteet paberil kahtlemata parem.
Treeningmetoodika, toitumised ja muu säärane on netis küllalt kaheldava väärtusega. On õigeid ja häid asju, kuid kui sa teemat ei valda, siis ei suuda sa neid ebapädevatest eristada. Paberile tõenäoliselt valib vastava materjali juba keegi pädev.
Samas kardan, et ise ei oleks lugeja. lihtsalt pole aega ja kättevõtmist, et ajakirju lugeda. Isegi Tervis Pluss ajakirjas ilmunud rattasõitu puudutav Sigvardi promoartikkel siiamaani lugemata. Ja tänaseks ajakiri vanapaberi hulka läinud :(

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Villem T » 21. 08. 2009. 10:35

raamimurdja kirjutas:Isegi Tervis Pluss ajakirjas ilmunud rattasõitu puudutav Sigvardi promoartikkel siiamaani lugemata. Ja tänaseks ajakiri vanapaberi hulka läinud :(
See on päris lõbus jutuke. Õnneks ei ole ajakirjad ainult paberil..

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Ereliukas » 21. 08. 2009. 10:37

Kuna olen paberajakirjade köögipoolega palju kokku puutunud, siis tean, et finantsiliselt oleks see praegu mõrv.
Kui teedki nii kirjutamise, fototööd, kujunduse, küljenduse, (kui puuduvad oskused saab tulemus olema paras p...o) trüki ettevalmistuse ise, siis trükkimise ja paberi eest pead ikka maksma.
Suure osa üksikmüügitulust haukab monopoolne vahendaja, reaalsed reklaamihinnad trükiväljaannetes on maas.
Praegu virelevad ka nn laiadele massidele mõeldud üldhuvi ajakirjad - eesti playboy on võlgades, FHM, Lilit, Geo jne läksid üldse kinni, ajakirjade kirjastus sulges Stiina, ühendab kulude kokkuhoiuks Stiili ja Anne.
Nett on tänapäeva ajakiri!!!
Kui suudad netikülje teha nii huvitava, et õnnestub reklaamitulu teenida, siis oled õigel teel.

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas LOOK » 21. 08. 2009. 10:59

olen loomu poolest hard core optimist :) kahjuks pean siis nõustuma teiste skeptikute ja pessimistikutega.
eesti on ilmselgelt liiga väike turg, et üks puhtalt jalgratta teemaline ajakiri suudaks ära elada. isegi siis kui kõik võimalik rattaga seotud teemad ühe ajakirja vahele ära mahutada. Donatas kajastab oma Jooksjas jah velo teemat aga minu meelest ta pani ajakirja nimega natuke mööda.
ajakirja Jooksja teemat kajastas Priit Salumäe oma blogis ka kunagi:

http://priitsalumae.blogspot.com/2009/0 ... kirja.html

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas PudruKuul » 21. 08. 2009. 11:21

Aga alustada portaalina, mis oleks ajakirja formaadis. Juba praeguseks on läbi käinud hulk teemasid, mida loeksin hea meelega ise. Portaali saab üleval pidada näiteks SMS tasudega ja tagasihoidlik reklaamiraha läheks autorite vahel jagamisele. Vabalt lugemiseks poolikud tekstid ja SMS eest täispikk jutt. Kogu seda asja võib alguses vedada MTÜ. Kui tulevik toob edu võib kolida ka paber väljaandele. Kindlasti on ka siin foorumis entusiaste, kes selles MTÜ kaasa lööks. Suurimad kulud alguses on portaali loomine ja reklaam. Kui alustada käesoleva aasta sügisel portaali loomisega, siis saab tõenäoliselt kevadel esimese võistlusega avada. EMS ja Elion Cup on head reklaami kohad - ümbrikusse ligipääsu koodid.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas AndreK » 21. 08. 2009. 12:01

Erinevaid jutte võime iga üks ka siin kirjutada, küsimus on kas keegi nede juttude lugemise eest raha ka tahab maksta. Prooviks võime maksustada Mati postituset lugemise :)

LOOK
Rattur
Postitusi: 502
Liitunud: 22. 07. 2003. 07:59

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas LOOK » 21. 08. 2009. 12:13

AndreK kirjutas:Erinevaid jutte võime iga üks ka siin kirjutada, küsimus on kas keegi nede juttude lugemise eest raha ka tahab maksta. Prooviks võime maksustada Mati postituset lugemise :)
väga hea :)))))))))))

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas wylde » 21. 08. 2009. 13:05

Sõna ajakiri võrdub sõnaga ajaviide, ehk ideena mitte niivõrd ainult informatsiooni kandja vaid pigem meelelahutus. Kõik need kuulsad ajakirjad FHM, Playboy jne läksid pankrotti, sest Saagimi sugused tahavad paljaste tisside eest nutsu saada, fotod müüakse ajakirjale jne. Meie rattakuulsused on kõik valmis intervjuud andma ja oma kogemusi jagama ilma tasu tahtmata. Eelkõige ise otsiks ajakirjast nö tegelaste ja sündmuste telgitaguseid. Miljon varianti, mida sisse panna - mida meie noored euroopas teevad ja millist elu elavad, mida on vaja, et välisklubidesse pääseda. Kuidas on rattaproffidel perelu - natuke kollast ka. Ja jalgrattaajakirja üks vaieldamatult lemmik teema oleks tehnikanurk. Samuti järelkaja võistlustelt koos protokollidega, osalejate arvamused jne.
Interneti keskkonnas kahjuks solgitakse kõik hea ära lugejate kommentaaridega ja viimane maik teemast või artiklist jääb ikka see kõige mõrudam.
Ja kui rõhuda ka sõnadele tervis ja liikumine, siis meil on piisavalt sotsiaalprogramme, kust saab ehk toetust küsida?
Usun, et isegi EJL finantseeriks uut leiutist - lausa tekib küsimus, miks nad sellist üritust algatanud pole. Hetkel on minu arvates riigi sisene rattaspordi juhtimine suuresti era tegijate kätes, üks EJL-i poolt finantseeritud, ajakiri saaks anda spordialale uue suuna ja teha üleskutseid.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Villem T » 21. 08. 2009. 13:15

Wylde, et asi uskumiseks ja arvamiseks ei jääks, arvuta korra läbi - ühel pool läbimüük + realistlik reklaamitulu, teisel personali ja muud kulud - ei ole eriti roosiline lugu. Kuigi meie kuulsused on superandekad, ei tee nad endast ise pilti ja ei kirjuta juttu ja ei küljenda su ajakirja.
Ja et ajakirjanike tasemest üldist ettekujutust saada, loe ülalviidatud "Sigvardi artiklit". Mati ja Kirsa ja muud tehnikagurud on ka kindlasti nõus korra aitama aga nimetus "ajakiri" (päevaleht, kuukiri jne) viitab tegelikult pigem ilmumise perioodilisusele ning ma ei arvestaks sellega et nad oma päevatööst loobuvad.

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas erikr » 21. 08. 2009. 13:23

wylde kirjutas: Usun, et isegi EJL finantseeriks uut leiutist - lausa tekib küsimus, miks nad sellist üritust algatanud pole. Hetkel on minu arvates riigi sisene rattaspordi juhtimine suuresti era tegijate kätes, üks EJL-i poolt finantseeritud, ajakiri saaks anda spordialale uue suuna ja teha üleskutseid.
EJL elab kõrvalt vaadates peost suhu, olen olnud kahel üldkoosolekul, kus esitletakse järgmise aasta eelarvet. Masendavalt väikesed on need numbrid olnud. mingile ajakirjale ma seal eelarves küll kohta ette ei kujuta.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Mati » 21. 08. 2009. 14:59

AndreK kirjutas:... kas keegi nende juttude lugemise eest raha ka tahab maksta? Prooviks võime maksustada Mati postituset lugemise :)
Ideena üllas, aga ei vea välja ma kardan. Asi jääb hinnastamise taha, toote kvaliteedi ja hinna suhe on nii s..t, et selle väljendamiseks puudub piisavalt väike rahaühik :) Ma siin kerge värinaga ootan hoopis ise esimest arvet :P .
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Villem T » 21. 08. 2009. 15:06

Mati kirjutas:
AndreK kirjutas:... kas keegi nende juttude lugemise eest raha ka tahab maksta? Prooviks võime maksustada Mati postituset lugemise :)
Ideena üllas, aga ei vea välja ma kardan. Asi jääb hinnastamise taha, toote kvaliteedi ja hinna suhe on nii s..t, et selle väljendamiseks puudub piisavalt väike rahaühik :) Ma siin kerge värinaga ootan hoopis ise esimest arvet :P .
Mahu pealt teenid Mati, mahu pealt.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas AndreK » 21. 08. 2009. 15:22

erikr kirjutas:
wylde kirjutas: Usun, et isegi EJL finantseeriks uut leiutist - lausa tekib küsimus, miks nad sellist üritust algatanud pole. Hetkel on minu arvates riigi sisene rattaspordi juhtimine suuresti era tegijate kätes, üks EJL-i poolt finantseeritud, ajakiri saaks anda spordialale uue suuna ja teha üleskutseid.
EJL elab kõrvalt vaadates peost suhu, olen olnud kahel üldkoosolekul, kus esitletakse järgmise aasta eelarvet. Masendavalt väikesed on need numbrid olnud. mingile ajakirjale ma seal eelarves küll kohta ette ei kujuta.
Vähemalt minu arusaamade järgi ei ole viimase üldkoosoleku valguses tuleval ega sellele järgneval aastal lootustki mingisuguste uute projektide käivitamise toetamiseks.
Ajakirja idee on küll tore, aga ma kaldun arvama, et iseennast ära majandada üritava kehana reaalselt lõppeb see http://www.krediidiinfo.ee -s punase reaga.
Ainuke tee on seda teha põhitöö kõrvalt, alturismist. Tundub, et wyldel seda pealehakkamist jagub - miks mitte ära teha. Meie klubi võib ka mõne mitte nii tõsise kirjatükika toetada.
Viimati muutis AndreK, 21. 08. 2009. 19:49, muudetud 1 kord.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Mati » 21. 08. 2009. 15:35

AndreK kirjutas:...Tundub, et wyldel seda pealehakkamist jagub - miks mitte ära teha. Meie klubi võib ka mõne mitte nii tõsise kirjatükika toetada.
No kui juba teie klubi, siis ka meie klubi. Pisike ots juba lahtigi tehtud ja mõned projektid veel tööski.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas kristjan07 » 21. 08. 2009. 15:44

ma ei hakka siin wylde mõtet maha laitma jms...mina olen hoopis valmis aitama kaasa...kaotada pole mul midagi...ahjaa aidata võin nii graafika poole, küljendamise jms...põhi asjana teen veebilehti muidu ise

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Villem T » 21. 08. 2009. 15:48

kristjan07 kirjutas:ma ei hakka siin wylde mõtet maha laitma
Keegi ei laida, mõte on hea, aga leidub kitsaskohti.

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas wylde » 21. 08. 2009. 16:53

Ma ei ole ajakirja koostamise ja väljaandmise osas piisavalt pädev isik, aga siin foorumis on tegijaid mehi küll. Ilmselt aeg on hetkel selline, et mõte tuleb tallelele jätta aga teema võiks jääda aktiivseks, et ühel hetkel kõik head ideed kokku koondada, sest pole mõtet kitsale ringkonnale luua ebahuvitavat väljaannet.
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Ereliukas » 21. 08. 2009. 17:24

wylde kirjutas:Sõna ajakiri võrdub sõnaga ajaviide, ehk ideena mitte niivõrd ainult informatsiooni kandja vaid pigem meelelahutus. Kõik need kuulsad ajakirjad FHM, Playboy jne läksid pankrotti, sest Saagimi sugused tahavad paljaste tisside eest nutsu saada, fotod müüakse ajakirjale jne. Meie rattakuulsused on kõik valmis intervjuud andma ja oma kogemusi jagama ilma tasu tahtmata. Eelkõige ise otsiks ajakirjast nö tegelaste ja sündmuste telgitaguseid. Miljon varianti, mida sisse panna - mida meie noored euroopas teevad ja millist elu elavad, mida on vaja, et välisklubidesse pääseda. Kuidas on rattaproffidel perelu - natuke kollast ka. Ja jalgrattaajakirja üks vaieldamatult lemmik teema oleks tehnikanurk. Samuti järelkaja võistlustelt koos protokollidega, osalejate arvamused jne.
Interneti keskkonnas kahjuks solgitakse kõik hea ära lugejate kommentaaridega ja viimane maik teemast või artiklist jääb ikka see kõige mõrudam.
Ja kui rõhuda ka sõnadele tervis ja liikumine, siis meil on piisavalt sotsiaalprogramme, kust saab ehk toetust küsida?
Usun, et isegi EJL finantseeriks uut leiutist - lausa tekib küsimus, miks nad sellist üritust algatanud pole. Hetkel on minu arvates riigi sisene rattaspordi juhtimine suuresti era tegijate kätes, üks EJL-i poolt finantseeritud, ajakiri saaks anda spordialale uue suuna ja teha üleskutseid.
Ma pole üldiselt paadunud pessimist, pigem vastupidi.
Paberajakirja tootmine eeldab teatud kvaliteeditaset. Amatöörsel tasemel seda ei saavuta.
Rahvusvaheliste ajakirjade väljaandmise eest maksab kohalik välja-andja kaubamärgi royalityd, mille eest on tavaliselt õigus erilise tasuta kasutada ajakirja fotopanka ja lugusid. Tavaliselt on see royality oluliselt väiksem, kui kohapealse materjali tootmise kulud (kohalik oleks ka 3x sitemal tasemel). Saagim@co saab ajakirjatöö eest "au ning kuulsuse" ja mõni ka natuke "jätsiraha"(Stiili kaanefoto modellitasu suurusjärk 500 kr). Küll saab eesti mõttes norm tasu fotograaf, sest amatöör ei suuda inimest trükitavalt pildistada. Pankrotti mineku põhjus on olematu läbi- ja reklaamimüük.

Netikeskkonna eelis paberi ees on operatiivsus, tootmise odavus ja kättesaadavus igal pool üle maailma, selle annab teha ka ilma kommenteerimise võimaluseta.

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Ereliukas » 21. 08. 2009. 17:30

kristjan07 kirjutas:ma ei hakka siin wylde mõtet maha laitma jms...mina olen hoopis valmis aitama kaasa...kaotada pole mul midagi...ahjaa aidata võin nii graafika poole, küljendamise jms...põhi asjana teen veebilehti muidu ise
Veebikülje tegemine on tavaliselt natuke vähem töömahukas. Kas oled valmis altruismist küljendama perioodiliselt ja TÄHTAEGSELT (arvestades, et lugude autorid alati hilinevad, eriti need, kes neid oma lõbuks kirjutavad) nii ca 64 lk ajakirja?

Kasutaja avatar
Ereliukas
Testisõitja
Postitusi: 788
Liitunud: 18. 02. 2003. 12:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Ereliukas » 21. 08. 2009. 17:31

wylde kirjutas:Ma ei ole ajakirja koostamise ja väljaandmise osas piisavalt pädev isik, aga siin foorumis on tegijaid mehi küll. Ilmselt aeg on hetkel selline, et mõte tuleb tallelele jätta aga teema võiks jääda aktiivseks, et ühel hetkel kõik head ideed kokku koondada, sest pole mõtet kitsale ringkonnale luua ebahuvitavat väljaannet.
Kui otsustad eestvedajaks hakata, siis hea meelega võin konsulteerida :wink:

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas PudruKuul » 21. 08. 2009. 17:48

Igasuguse IT - poolse toega olen ka mina nõus tegelema. Lisaks veel muud oskusteavet, mida on elu õpetanud. Kuid asjal peab olema mingisugune juriidiline vorm ja see number 1, kes veab seda asja. Olenemata sellest, milline on ta hetke tuju.

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas kristjan07 » 21. 08. 2009. 19:58

wylde kirjutas:Ma ei ole ajakirja koostamise ja väljaandmise osas piisavalt pädev isik, aga siin foorumis on tegijaid mehi küll.
Mõtlesin et sa wylde hakkad asjaga ikka kohe peale :D

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas wylde » 22. 08. 2009. 08:27

Kui ma seda ajakirja välja annaks, siis keegi ei ostaks - olen ka siin foorumis nö valesid teemasid toetanud - rattailma Priit Pullerits, kelle üllitised rahvast vihale ajavad :o
Aga ehk annab TV14 kanalile mingeid teemasid pakkuda jne - kuidagi tahaks meelis rahvaspordi populaarust tõsta meie kõigi huvides. Millal H100 ja muud laatsed sõidud telepilti jõuavad, Rõuge öötuur jne - oleks veidike enamat kui foorumist muljete lugemine.. ja 30% osalejate kasv garanteeritud, ehk :wink:
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Reijo
Rattur
Postitusi: 11
Liitunud: 30. 09. 2008. 18:12

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Reijo » 22. 08. 2009. 14:56

Väga head ideed, kahekäega poolt. Loodan, et asi muutub ka teguteks, edu igastahes.

JannoR
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas JannoR » 23. 08. 2009. 13:29

Wylde, aga miks sa ikkagi nii kramplikult paberiformaadist kinni tahad hoida? Elu kolib vaikselt ära internetti ning selle ajakirja ostjate sihtgrupp on tõenäoliselt samuti lõviosas interneti kasutajad ja selle foorumi lugejad. Milleks siis sellist kaheldava väärtusega äriideed püstitada kus põhiosa kuludest läheks klantspaberile ja selle ettevalmistamisele? Kui asja mõte on pakkuda rattahuvilistele eelkõige süstematiseeritud kujul mingit lisaväärtust info kujul mida netiavarustest niisama ei leia, ning mitte lihtsalt vana hea tuttavlikku ajakirja käeshoidmise tunnet, siis pole ju infokanali valikul väga olulist rolli. Nagu teadjamad juba mainisid oleks veebipõhisel asjal seejuures olulisi eeliseid paindlikkuse ja info liigutamise osas (kasvõi uudistest ja artiklitest subscriptionite kaudu teada andmine vms).

Endale meeldiks küll artikleid lugeda kohe kui nad valmis saavad mitte oodata nädalaid-kuid kuni kogu uue numbri materjal kokku on pandud...

wylde
Rattur
Postitusi: 396
Liitunud: 18. 06. 2003. 18:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas wylde » 23. 08. 2009. 14:13

Et miks ajakiri mitte veebipõhine leht? Esiteks on juba kotitäis infokanaleid, milleks luua uut? Kindlasti on grupp inimesi, kes leiavad kogu info netist, laevad muusika netist alla ja tõmbavad filme/mänge. Ise aga kuulun gruppi, kellele meeldib asja väline külg lisaks sisule ja raatsiks oodata kasvõi kuu aega, et kioskist uus värviline väljaanne osta. Keegi siis ei ole sporditähte kannatamatult oodanud? :)
Believe it or not, non-cyclists sometimes think they have something interesting to say, have an interesting hobby, or an interesting experience to relate. Still, for the sake of propriety, you must act as if you care. Feel free, as they talk, to pleasantly daydream about biking. Just smile and say, "Absolutely," from time to time.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Mati » 23. 08. 2009. 14:21

wylde kirjutas:...Ise aga kuulun gruppi, kellele meeldib asja väline külg lisaks sisule ja raatsiks oodata kasvõi kuu aega, et kioskist uus värviline väljaanne osta ...
Ära tuli lõpuks. Tead sa kui suur see grupp on? Uuri see välja (turu-uuring) ja siis ilmneb ka idee potentsiaal :idea:
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

Maarek
Rattur
Postitusi: 264
Liitunud: 07. 08. 2006. 20:15

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Maarek » 23. 08. 2009. 15:37

wylde kirjutas: Keegi siis ei ole sporditähte kannatamatult oodanud? :)
Osta siis kaubamärk Kruuda käest raske rahaga tagasi ja kingi Narmontile ja saadki Jooksu asemel jälle Sporditähte lugeda :wink:

JannoR
Rattur
Postitusi: 178
Liitunud: 10. 03. 2005. 13:22

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas JannoR » 23. 08. 2009. 18:16

Arvan sarnaselt Matiga, et ajakirja tegemine puhtalt ajakirja ja mitte sisu pärast on selline nishiteema mille peale sa toimivat äriplaani ei ehita kui just korralikku algkapitali ja promokanaleid all pole. Võid ju vastu väita, et tehtud saavad mõlemad, aga selle foorumi jutust saab juba järeldada kui palju mässamist selle paberipoolega on ning millegi arvelt peab selleks aeg tulema.
Keegi siis ei ole sporditähte kannatamatult oodanud? :)
Puhtalt klantskaante käes hoidmise pärast kindlasti mitte.

erkik
Rattur
Postitusi: 10
Liitunud: 03. 05. 2005. 11:17

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas erkik » 24. 08. 2009. 23:00

Mul on sama idee olnud, et peaks kokku panema ühe rattateemalise portaali, näiteks midagi http://www.hinnavaatlus.ee/ sarnast.

Seal peaks siis olema mitmed asjad kokku pandud
[*]Uudised, (näiteks http://www.rattaprofid.com/)
[*]Foorum, velo.clubbers
[*]Võistlustele regamine ja tulemused
[*]Pildid võistlustest
[*]Wiki
[*]Treenimise juhendid (Indrek Rannamaa koostatud juhised)
[*] Rataste, varuosade, toidu ja riietemüüjate ülevaated ja hinnakirjad
[*].....


Nii oleks külastuste arv juba arvestatav. Suurt kasumit kindlasti ei teeni aga ülalpidamiskulud kataks vast reklaami ja rattapoodide tasust ära. Hinnavaatuse lugejaskond on küll laiem aga neil u 50 000 külastust nädalas ja on sellega 16ndal kohal http://metrix.station.ee/.

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas SK » 25. 08. 2009. 09:07

erkik kirjutas:Mul on sama idee olnud, et peaks kokku panema ühe rattateemalise portaali, näiteks midagi http://www.hinnavaatlus.ee/ sarnast.

Seal peaks siis olema mitmed asjad kokku pandud
[*]Uudised, (näiteks http://www.rattaprofid.com/)
[*]Foorum, velo.clubbers
[*]Võistlustele regamine ja tulemused
[*]Pildid võistlustest
[*]Wiki
[*]Treenimise juhendid (Indrek Rannamaa koostatud juhised)
[*] Rataste, varuosade, toidu ja riietemüüjate ülevaated ja hinnakirjad
[*].....


Nii oleks külastuste arv juba arvestatav. Suurt kasumit kindlasti ei teeni aga ülalpidamiskulud kataks vast reklaami ja rattapoodide tasust ära. Hinnavaatuse lugejaskond on küll laiem aga neil u 50 000 külastust nädalas ja on sellega 16ndal kohal http://metrix.station.ee/.

just-just, see on ainuvõimalik lahendus, mille võti oleks KOOSTÖÖ (juhul kui see võti leitakse), paberi peale ronimine tänastes tingimustes on kas surnult sündinud idee või surm peale esimest numbrit. Minu käsi ka püsti Cyclingnews/Bikeradar tüüpi Eesti versiooni heaks. Harrastuspiltnikuna saadaksin kõik oma paremad rattateemalised klõpsud sellise väljaande kasutusse, täna ei ole mingit isu neid kuhugi anonüümsesse "auku" üles laadida, kuigi kogu aeg küsitakse, kuhu sa oma pildid üles laed... :roll:

Rattaprofid Erik Henno vedamisel on iseenesest väga tugev tüvi, mille ümber saaks teemat ehitada, sest Erik on seda asja põhitöö kõrvalt ajades näidanud oma oskusi ja huvi. Omaette teema ongi soov või soovimatus asju tervikuks siduda, sest siin võib tekkida huvide konflikt ja siis tuleb mõnele väljundile konkurent ehitada...

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas kristjan07 » 25. 08. 2009. 09:18

erikik su mõtted pole pahad.
Kui teha mingit internetajakirja stiilis asja siis odavaim variant mida ma näen oleks selline: rentida server (60 kr kuu), teha domeen(mis iganes lõpuga) ja paigaldada sinna Wordpress(tasuta) ning teha sinna kujundus (lehtede Light-bikes.de ja WW Br stiilis). Artikleid ja pidevat sisu otsiks tegema vabatahtlikud siit foorumist või siis mujalt. Erikik välja käidud idee kohaselt seoks selle lehe siis velo.clubbers foorumiga (ei näe mõtet mitmel erineval jalgratta foorumil, sest ühest suurest piisab).

Panen ma väga puusse?

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Cly/Suva » 25. 08. 2009. 09:31

Tasub võtta ühendust kõigiga kes peavad neid rattablogisid, osade klubide blogid sisaldavad väga häid ja värvikaid ülevaateid erinevatest võistlustest. Uurida, äkki tahaksid nad sellesse rattaportaali kirjutada või vähemalt nende sisu agregeerida.

Tehnilisest küljest piisaks ilmselt hosting ja sobiv domeen hankida ja sinna wordpress peale tõmmata. Wordpress on tänapäeval niivõrd laiendatav kuid samas mugav kasutada, et uudisteportaali mida saavad mitmed inimesed toimetada ja mis agregeerib sisu ka muudelt saitidelt, konfigureerib paari tunniga ära isegi suhteline arvutivõhik. Enamikel hostinguprovaideritel on tänapäeval ka cpanel kust saab nii wordpressi kui wiki mootori paari hiireklikiga paigaldada ja up-to-date hoida.

Foorumiks tasuks jätta see sama foorum siin, ja paremini integreerida lihtsalt. See on juba sissetöötatud, uute foorumite käimavedamine on alati kahtlane ettevõtmine ja nende edu paistab sõltuma pigem tähtede seisust kui reklaamitööst ja keskkonna kvaliteedist. :)

Lisaks veel tahaks mainida, et rattasport on küll tore asi, aga ainult sellele keskendumine on ikkagi niši värk. Suurema edu ja samas ka rattaspordi propageerimise mõttes peaks sisusse ka võtma muid rattakultuuri aspekte, alates rattamatkadest kuni rattaga tööle sõitmiseni.

Edit: Oops, ma postitasin suhteliselt sama mida eelmine postitaja. Enda õigustuseks võin öelda, et me hakkasime postitust kirjutama suht samal ajal, ja seda posti siis veel siin foorumis polnud. Keegi ütles kah, et great minds think alike. :roll:
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
SK
Rattur
Postitusi: 1187
Liitunud: 11. 07. 2004. 16:49

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas SK » 25. 08. 2009. 09:45

Tehnoloogiline intergratsioon on kukepea, point on siin hoopis selles, kas ühendatavad lülid (näiteks see tore foorum siin) seda ka soovivad :?:

Kasutaja avatar
kristjan07
Rattur
Postitusi: 855
Liitunud: 03. 04. 2004. 18:25

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas kristjan07 » 25. 08. 2009. 09:50

erikr tee häält ja ütle mida sina sellest arvad kui see foorum nö linkida mingi rattanetiajakirjaga?

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas erikr » 25. 08. 2009. 11:28

lingime.

kunagi 2002 lõpus kui mul foorumi idee tuli, oli tegelikult mõttes enam-vähem see, millest siin praegu jutt käib.
mõningad mittesüstemaatilised mannetud ponnistused olid. aga nagu ajalugu näitab, üksi seda ei tee. hea kui foorumit läbi häda suudan korras hoida.

Hea mõte muidugi kõike integreerida ja agregeerida kuid samas on kodulehti omavate klubide huvi see, et nende kodulehtedel käidaks. Selleks, et seal käidaks tehakse suuremaid või väiksemaid ponnistusi algupärase sisu loomisel. Seega peaks tsentraalsel "wordpressi lehel" olema vaid nn esimesed 5-10 rida ja kogu stoori logemiseks tuleb klikkida lingile, mis viib originaallehele. nagu meie uudisportaalid.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
Cly/Suva
Rattur
Postitusi: 326
Liitunud: 20. 07. 2009. 10:11

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Cly/Suva » 25. 08. 2009. 11:33

Mis on täpselt see põhjus, et nendel klubilehtedel peaks käima? Ma arvan, et kui see selge põhjus leida siis saaks koostööd arendada ka nii, et see planeeritav portaal ei muutuks lihtlabaseks lingisaidiks.
Twitter | Remixta | Blog
"Soovitaks kasutada 0,5 l spordijooki, mannerguga piima kaasa tassimine kipub nats tülikas olema jah"

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas Villem T » 25. 08. 2009. 11:37

Cly/Suva kirjutas:Mis on täpselt see põhjus, et nendel klubilehtedel peaks käima? Ma arvan, et kui see selge põhjus leida siis saaks koostööd arendada ka nii, et see planeeritav portaal ei muutuks lihtlabaseks lingisaidiks.
Et enda feimi upitada ja toetajate logosid näidata või nii? Ja mis häda on heal lingisaidil? Lisaklikid ongi see hind mida info eest maksad.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2475
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Ajakirja idee

Postitus Postitas AndreK » 25. 08. 2009. 11:39

Cly/Suva kirjutas:Mis on täpselt see põhjus, et nendel klubilehtedel peaks käima? Ma arvan, et kui see selge põhjus leida siis saaks koostööd arendada ka nii, et see planeeritav portaal ei muutuks lihtlabaseks lingisaidiks.
Äkki on see "väike" põhjus reklaam sponsoritele?

Vasta

Mine “Üldfoorum”