Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas hall kass » 13. 07. 2009. 03:34

Kas mõni siinne rattur on testinud kiirusi ka matkaolukorras ehk siis rattaga, mille pakiraamil ja torude küljes kõlgub igasugu eluks vajalik kola ja millel hullemal juhul on ka käru slepis?

Minu senine rekord on aastatetagune. Läksin siis koos kahe tuttavaga Tartust Jõgevale. Mul oli vana Saluudirisu, neil uhked hübriidrattad. Nemad olid oma kola seljakottidesse pannud, pakikad neil puudusid, mul jälle oli kogu kupatus pakiraamile seotud (kümmekond kilo seda ikka oli). Põhiosa teest sõitsin nende tuules, nemad kasutasid pidevalt keskmisi ja kiiremaid käike (v.a. tõusudel), mul jalad käisid väga kiirelt ringi. Muidugi ühe jutiga me seda teed läbi ei sõitnud, 3-4 peatust tegime kah, aga sellegipoolest ma jäin 10 km enne Jõgevat kaaslastest maha ja nad otsustasid mind ühes bussipeatuses järgi oodata, et veenduda mu elusolemises :D Igatahes Tartust Jõgevale jõudsime 2,5 tunniga. mu enda lemmiktempos läinuks ilmselt üle 3 tunni.

Ehk siis keskmine kiirus 20 km/h ja kui arvestada puhkepause, siis ei välista, et kiirematel lõikudel võis 25 kah rauas olla (langustel rohkemgi, tollal mul polnud spidokat peal). Üksi matkates ma eriti üle 15 km/h ei keevita, kuna energiakulu läheb siis suureks. Ülemöödunud kevadel rattaga Tartust Viljandisse minnes oli mu rattal lisaks umbes 15-20 kg tavaarile ka spidokas peal ja siis selgus, et mõnel sirgel võis 20 km/h ka sisse kütta, aga seda pigem matka esimeses pooles. Teises pooles olin ma toss, kuna Võrtsu ääres sõites oli vastutuul väga räige, see tõmbas kiiruse vale alla 10 km/h ja lõppkokkuvõttes ma jõudsin Viljandisse vist 7 tunniga.
Vokk oli ikka see ilma käikudeta Hinnapommi kaup, millega ma siiani ringi kärutan. Oma osa võis olla ka asjaolul, et tookord oli Viljandi maamnteel Tartust kuni lausa Puhjani teeremont ja ega seal kruusa peal oli ka 15 km/h sihuke paras pingutus (vibratsioon kippus käsi väsitama ja lahtine kruus ei lasknud kah eriti kihutada).

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas Soobel » 13. 07. 2009. 13:18

Pikematele distantsidele pole raskes lastis ammu eksinud, kuid Tallinnas 12km Kesklinna ja Pirita vahel on mul aeg-ajalt 20kg pakiraamil olnud küll. Turja peal ka 15kilo. Kiirust see nagu muul moel ei piira, kui vaid ehk nii palju, et last viga ei saaks teekonarustel ja et ka Kadrioru-Pirita koerajalutajate ja titeemmede slaalomirajal oleks ohutum. Muidu ikka nii 30km/h.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
fax
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 09. 09. 2004. 01:50

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas fax » 19. 07. 2009. 02:43

Minu jaoks on raskem last ratta peal olnud pigem kiirust soodustav asi. Eks raske on liikuma saada, sest kiirendust pole aga kui juba hoog sees siis minek hea. Üksi sõites kogu matkavarustusega on keskmine sinna 27-31 km/h vahele tiksunud (eks sõltub ka millist teed sõita). Muidugi jah pole ka eraldi eesmärk olnud kiirusrekordite tegemine, vaid pigem jõuvarude ühtlane jaotamine ja planeeritud ajal kohale jõudmine.
Aga siiani siis aja rekord olnud 3.20 ja 110km koos täis matkavarustusega ja hübriid peal koos universaalmaastiku hübriidikummidega (3,5 cm).
Muidugi jah omaette kogemus on teha matkavarustusega ratastega gruppisõidust tuntud mõistet karusell, kiiruseid sai üle 40 ja keskmine mälu järgi oli vist toona 37 ümarguselt.
Kui te olete saanud täna hommikul hakkama 6 võimatu asjaga, miks siis mitte lisada sellele veel jalgrattasõit ?

Kasutaja avatar
tsimpa
Rattur
Postitusi: 213
Liitunud: 14. 08. 2003. 10:32

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas tsimpa » 20. 07. 2009. 20:17

suurepärane teema selleks, et oma "maolenniikõvamees" memuaare heietada.

minu tõenäoliselt viimaseks nii karmiks katsumuseks jääb 540 km pikkune rattamatk läbi rootsi. jagunes see kolme päeva vahel 190, 210 ja 140 km.
kui mälu ei peta siis nii 190 kui ka 210 läksid ca 12 tunniga (söögipeatustega). viimane päev veits kiiremini.
rattal võis lisakaalu olla ehk 20 kilo maksimaalselt, kolmeosaline kott pakiraamil.
mulle on eluaeg meisterdada meeldinud

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas hall kass » 13. 09. 2009. 22:10

Sai täna tuldud Kassinurme linnamäelt rattaga Tartusse. Aeg 3 tundi ehk siis sihuke rahulik tulek (kõvasti litsudes oleksin vist juba Kaareperes tsoss olnud). Last oli sihuke:

Pilt
By kassmees, shot with FE115,X715 at 2009-09-13

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2474
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas AndreK » 14. 09. 2009. 22:32

Kõik mis tee äärest leidsid, sidusid ratta külge?

AllanV
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 31. 08. 2009. 18:26

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas AllanV » 14. 09. 2009. 22:52

kõik...ja natuke veel...

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas Soobel » 14. 09. 2009. 23:10

AndreK kirjutas:Kõik mis tee äärest leidsid, sidusid ratta külge?
:lol:

Väga rikas haakrik!

Tegelikult tegu keskaja ja kääbiku fännide sõjaetenduste varustusega. Nimetavad selliseid lahingute läbietendamisi-mängimisi vist LARP-ideks. Aga Kassile teeks märkuse küll, et võiks varustusetegemisse vähe põhjalikumalt suhtuda - korra nägin rongis ühe vennikese seljas roostevabast plekist miskile nahale tehtud sellist turvist, millega kõlbaks "Bravehearti" võtteplatsilgi osaleda. Võrega kiiver oli ka kõrval pingi peal. Nägi kaugelt vaadates kohe päris raudmehe moodi välja. (Tallinna LARP-ijate jaoks on Tallinn-Tartu kiirrongid kuumad liiklusvahendid, meil depooski vedeles mitu kuud üks selline torusoendusega polsterdatud mõõka imiteeriv kaigas, küllap keegi Kassi sõber unustas rongi. Praegu kadunud - ehk mõni vaene muulane võttis koju isaliku kasvatuse vahendiks)
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Villem T
Rattur
Postitusi: 2118
Liitunud: 05. 07. 2004. 11:32

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas Villem T » 15. 09. 2009. 07:52

Ilmselt üks Eesti vähestest uksega jalgratastest.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2474
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas AndreK » 15. 09. 2009. 09:09

Lisaks võiksid sadula otsa veidi ülespoole viia, on mugavam sõita.

AllanV
Rattur
Postitusi: 9
Liitunud: 31. 08. 2009. 18:26

Re: Kiiruserekordid raskes lastis jalgratastega

Postitus Postitas AllanV » 16. 09. 2009. 21:41

Kui ma raske rattaga kodunt välja sõidan siis ikka pikemale matkale. Aga sellisel juhul ei ole ju eesmärgiks mitte enese hingetuks väntamine, et saavutada mingeid müstilisi kiirusi mida keegi nagunii ei usu...

Vasta

Mine “Üldfoorum”