SCOTT Jalgratas on kõige parem

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas maanus » 11. 06. 2009. 20:59

9snow kirjutas:...... Ainus milles sa võid kindel olla on see, et kleeps on scotti oma ja ehk ka raami osas on nad sõna sekka öelnud..........Riho

Tahad sa meile allikaid äkki avaldada , kust selline informatsioon tuleb?

kaarelk
Rattur
Postitusi: 337
Liitunud: 29. 05. 2006. 04:57

Re: O: SCOTT Jalgrattas

Postitus Postitas kaarelk » 12. 06. 2009. 09:05

seen kirjutas:
lid3r kirjutas:Tänan vastuse eest. Kohe tahaksin küsida, millised firmasid Teie soovitaksite. GT? TREK? MERIDA?
Need firmad teevad ratta raame, tegelikult raamidki tehakse kõik kuskil kagu - aasias. Sama hinnalassi
ratastel on enamasti sama taseme jupid, raamil olevast sildist hoolimata.
kui ma nüüd väga valesti ei mäleta, siis alumiiniumist rataste osas on lood enamvähem sellised , et ostes suvalise ratta on see hoolimata raamil olevast sildist 60% tõenäosusega see valmistatud Gianti tehases 25 % juhtudel Merida tehases ja väga tõenäoliselt ka ülejäänud sealsamas Taiwanil Taichung`is.

viidet ei suutnud hetkel leida :(

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: O: SCOTT Jalgrattas

Postitus Postitas maanus » 12. 06. 2009. 11:18

Noup, ei veenud mind ikkagi, allikaid paluks.

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: O: SCOTT Jalgrattas

Postitus Postitas Marcola » 13. 06. 2009. 17:42

maanus kirjutas:Noup, ei veenud mind ikkagi, allikaid paluks.
Mida siin veenda. Mis sa arvad, et iga kleepsuomanik jaksab omale miljoneid maksvaid keevitusroboteid ja koosteliine osta?? Raami geomeetria disainimine ja selle kokku keevitamine on kaks täiesti eraldi valdkonda. Specialized ja muud kallima otsa raamid on advanced disainiga selle pärast, et neil lihtsalt on omal eraldi disainerid. Pealegi omab näiteks Merida minu teada 49% Specialized'i aktsiatest...

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: O: SCOTT Jalgrattas

Postitus Postitas maanus » 13. 06. 2009. 21:40

Marcola kirjutas:.......Mis sa arvad, et iga kleepsuomanik jaksab omale miljoneid maksvaid keevitusroboteid ja koosteliine osta?? Raami geomeetria disainimine ja selle kokku keevitamine on kaks täiesti eraldi valdkonda....
Sorry adminnid ja moded et läheb läbuks aga Marcola, tõsiselt Spessu hiilgusest pimestunud mees , uuri natuke rohkem Scotti tausta enne kui tuled kleepsudest pajatama.
Et sul lihtsam oleks , külasta scottusa punkt kommi - http://www.scottusa.com.

seen
Rattur
Postitusi: 155
Liitunud: 21. 11. 2006. 17:15

Re: O: SCOTT Jalgrattas

Postitus Postitas seen » 13. 06. 2009. 21:57

Tegu pigem shimano ratastega, millel scoti raam. Raam võib küll hea olla, aga siiski ainus scoti jupp ratta
küljes.
seen

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: O: SCOTT Jalgrattas

Postitus Postitas Marcola » 14. 06. 2009. 08:54

maanus kirjutas:Sorry adminnid ja moded et läheb läbuks aga Marcola, tõsiselt Spessu hiilgusest pimestunud mees , uuri natuke rohkem Scotti tausta enne kui tuled kleepsudest pajatama.
Et sul lihtsam oleks , külasta scottusa punkt kommi - http://www.scottusa.com.
Spessu oli toodud näiteks, kuna raami eripärasusest rääkides hüppas esimese asjana silma kumera top-tube'iga S-Works, kuid loomulikult ei lisa huvitavaid raadiuseid ja muid eripärasid ainult nemad, vaid ka SCOTT võib vabalt siia kuuluda. Detailsemalt sulle neist asjadest pajatama ei ole ma kahjuks piisavalt kompetentne.

Saan aru ka sellest, et natukene raske on mõista kuidas märkimisväärse ajalooga scott - Firma, mille au sa näid kaitsvat viimase hingetõmbeni, ei lasknudki sinu tänapäevase baigi raami kokku keevitada USA-s resideeruvatel ja leiba teenivatel hardcore mtb entusiastidest keevitajatel. Ära unusta, et ajalooga on ka näiteks Trek ja Bianchi, kuid lõviosa raamidest tuleb neilgi Taiwanist/Hiinast. Nii on lihtsalt rahaliselt mitu korda kasulikum, seega loogiline. Kõik masstoodanguga firmad teenivad esmajärgus kasumit. Kliendi meelerahu, kas siis mõne "Made in USA" kleepsu või millegi muu sarnase näol, on tähtsuselt viimaste seas. Kui see sulle üllatusena tuleb, siis oled sa küll viimased 20 aastat mullis elanud.

Väike "tõestus" sulle siis ka: http://allanti.com/page.cfm?PageID=328
Scott USA - Scott got its start in Sun Valley, Idaho, when Ed Scott developed the first aluminum ski pole in 1958. In the 80's, Scott developed a bike line.

Eventually, Scott pulled out of the U.S. market and focused on Europe, where Scott is headquartered.14

After an absence of several years, Scott has returned to the U.S. market under the direction of Scott Montgomery of Cannondale fame. Although the company is headquartered in Switzerland, production comes from Asia, with key suppliers being Hodaka and Giant.

rai66
Rattur
Postitusi: 857
Liitunud: 04. 04. 2007. 09:41

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas rai66 » 14. 06. 2009. 10:12

On nad kus nad on tehtud, aga Scott rattaraamid kuuluvad maailma tippu. (y) (y) (y)

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas maanus » 14. 06. 2009. 22:58

No mis ma oskan öelda, tee või tina, samast allikast (usaldusväärsus on muidugi kõrge allikal) lähtuvalt võib oletada, et nii Scott kui ka Spessu on tegelt Giantid ja kõik tulevad Aasiast.
Jutu mõte kui selline on mul koguaeg olnud see, et ilma teisi marke halvustamata (loe seda rida kohe mitu korda), ei tegele ei Scott USA ega ka meie kohalik HawaiiExpress kuskil Kauba tn. tagahoovis suvalistele raamidele scale ja addicti nimede peale kleepimistega.Olge rahulikud, ei tellita noname raame ja kastide kaupa komponente kuhugi EU kesklattu ,kus käiks mingi tihe sagimine nagu päkapikkudel enne jõule.
Ja no Scotti kui brändi usaldusvärsusest ei pea mitte ainult ratturid lugu, seda hindavad nii mootori- kui ka talvespordi sõbrad,millest lähtuvalt võib oletada , et suhtutakse suht tõsiselt oma ettevõtmistesse alates joonestuslaua tagant kuni toote väljumiseni edasimüüja poe uksest koos järelteenindusega (ka see näitab ju brändi usaldusväärsust, sest lihtne ju toimida kleebitud ratastega nii, et müüme ära aga sitta sest garantiist).

Modede/Adminnide irooniat täiendades ,teema pealkiri pole piisavalt kutsuv - parema asemel ülim, see teeb triki.

Marcola
Rattur
Postitusi: 42
Liitunud: 16. 04. 2009. 18:21

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas Marcola » 15. 06. 2009. 06:31

Sa oled sellisel juhul lihtsalt asjast valesti aru saanud. Eesti ja ka enamus kogu maailma edasimüüjad müüvad juba kokku pandud ja margistatud (loe: kleeps on peal) rattaid ja nende raame. Kui tehtaks selliselt nagu sina kirjeldasid, klassifitseeruks see juba võltsingugks kohalikul tasemel.

Case closed

maksipoiss
Rattur
Postitusi: 250
Liitunud: 09. 05. 2009. 06:41

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas maksipoiss » 15. 06. 2009. 06:53

maanus kirjutas: Ja no Scotti kui brändi usaldusvärsusest ei pea mitte ainult ratturid lugu, seda hindavad nii mootori- kui ka talvespordi sõbrAD
Scotti mäesuusakinnastega on küll põhjust natuke mitte rahul olla,vooder pagan hakkas jube kähku randme kohalt hargnema.

vaikija
Rattur
Postitusi: 384
Liitunud: 22. 02. 2003. 17:29

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas vaikija » 15. 06. 2009. 12:15

Minu emotsioonid seoses Scott firmamärgiga on sellised,et: Scott teeb väga häid raame,komplekteerib ja disainib rattaid hästi.Mulle meeldib,et nende ülemise otsa mudelid on juba standardvarustuses viimasepeal ja nö.maniakaalsed. Näitustel/messidel on neil mõni kergeks aetud püss kaalu peal.Tiim on kõva ja nende rattad on kõike muud kui "tavalised"jne.
AGA Eestis on ägedale Scottile on minu silmis tõmmatud vesi peale tänu osadele müüjatele ja aktivistidele,kes "turundavad" Scotti maailma kõige parem rattana-tehes samuti ka maha teiste tootjate rattaid.Tavaline inimene ei peagi teadma rattaalal maailmas toimuvast aga teda "omakasupüüdlikult harides"teed temast lamba,kes läheb teiste lammaste vahele määgima ja ta veel teeb ennast oma teadmistega lolliks kusagil näiteks Itaalias rattapoe leti ääres.
Jah, Scott on äge aga juba see,et sellise pealkirjaga teema siia on tekkinud,on minuarvates labane.

eerik.mikroob
Rattur
Postitusi: 157
Liitunud: 18. 03. 2008. 10:07

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas eerik.mikroob » 15. 06. 2009. 14:07

Teemal pole häda midagi...;) Lihtsalt vale foorum pisut sattunud. Julgeks soovitada teema alustajale pigem foorumit http://foorum.usk.ee/
Seal on kindlasti ohtralt inimesi kes usinalt millegi abstraktse/seletamatu uskumist harrastavad, ning seda hea meelega ka teiste huvilistega jagavad. Siin võiks ikka "kahe rattaga maa peale" jääda, ning isiklikku religiooni puutuvad küsimused kuskil mujal arutluseks võtta.

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas maanus » 15. 06. 2009. 16:28

Viimasele kahele kommijale seletuseks, et mina ei alustanud teemat.
Teiseks nime panid moded kas oma sakrasmi või irooni varjus ,küsige nendelt ,miks just selline pealkiri ,kuna ma pole eelnevalt kõnelenud Scotti ülimlikusest.Küll aga reageerin kui väited on mittekorrektselt esitatud ja on pigem emotsionaalset laadi.
Kolmandaks, teemast kus see teema välja koorus võtsingi ma sõna , kuna minu nii öelda oponent just tegeleski teatud brändi sugemisega(seda siis viisakalt öeldes) ,mida omakorda seal teemas teemaalgataja nagu ei oodanud vastusteks, seega ma üritasi teemale tähelepanu juhtida (tavaliselt satuvad moded ja adminnid ise kurja keelt teemadesse kasutama).
Tulemus ongi teemana siin rubriigis.
Loodan, et kodanik vaikija ebameeldivaid kogemusi ei ole mina põhjustanud , kui nii siis minu vabandused.


Tervisel viga pole ja ka usk on täitsa olemas........usun, et Hispaania võidab ka MM.

arno110
Rattur
Postitusi: 93
Liitunud: 21. 07. 2008. 16:43

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas arno110 » 15. 06. 2009. 16:35

Scott on muidu enam-vähem ratas, aga ma ei saa aru, miks ta kaks korda kallim peab olema, kui teised sama tasemega rattad.

Kasutaja avatar
AndreK
hobisportlane
Postitusi: 2474
Liitunud: 07. 03. 2003. 12:06

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas AndreK » 15. 06. 2009. 16:49

maanus kirjutas:Tervisel viga pole ja ka usk on täitsa olemas........usun, et Hispaania võidab ka MM.
Ma loodan pigem Hollandi võitu. Samas Hispaanial pole ka häda midagi (y)

maanus
Rattur
Postitusi: 570
Liitunud: 23. 05. 2003. 10:30

Re: SCOTT Jalgratas on kõige parem

Postitus Postitas maanus » 17. 06. 2009. 11:24

AndreK kirjutas:Ma loodan pigem Hollandi võitu. Samas Hispaanial pole ka häda midagi (y)
Kas lähme kohe Soccerneti foorumisse enne kui moded kurjaks saavad, :) ?

PS ,finaal oleks täitsa söödav,Holland - Hispaania.

Vasta

Mine “Üldfoorum”