Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
Kasutaja avatar
MK777
Rattur
Postitusi: 2372
Liitunud: 24. 06. 2004. 22:56

Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas MK777 » 28. 07. 2008. 12:02

Selline artikkel siis:
http://www.postimees.ee/?id=23078

Mida muidu rahvas arvab liiklemisest märgistatud rattateedel :?:
Varuosad jalgrattale - ost/müük grupp Facebookis.

Kasutaja avatar
PudruKuul
Rattur
Postitusi: 147
Liitunud: 01. 05. 2007. 09:37

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas PudruKuul » 28. 07. 2008. 12:42

Pirita rattateega meenub 2 lugu:

Esimene neist juhtus päris alguses kui olin soetanud oma esimese maastikuratta. Umbes 2 aastat tagasi kulgesin kenal suvisel päeval pirita poole kui ühel kenal hetkel jalutas ratta ette taksi koer. Et koerast mitte üle sõita otsustasin minna üle muru, aga kuna hoog oli suur sai väike äärekivi takistuseks ja kerge üle lenksu lend tuli ära.

Teine neist juhtus sama aasta sügise poole. Tulin Pirita metsast trennist ja kulgesin linnapoole. Vahetult enne russalkat näen enda ees rulluisutajat, kes kulges linna poole. Silmnähtavalt oli temast kiirem ja kuna tegu oli lapsega otsustasin möödu võimalikult vasakult. Võimalik vasak lõppes järsult asfaldil. Laps tegi tagasipöörde. Seekord pääses laps põrutuse ja ehmatusega. Õnneks olid vanemad kaasas ja jõudsime kiirelt ühisele keelele.

Kes vähegi mööda seda teed liigelnud on teab, et tee on kergelt ülekoormatud ja peab olema ettevaatlik.

Kasutaja avatar
Antti
Rattur
Postitusi: 990
Liitunud: 08. 02. 2003. 22:52

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas Antti » 28. 07. 2008. 14:07

Pirita rattatee on ja jääb konfliktseks kohaks.
Olles ainuke mööda mere äärt kulgev promenaad, tõmbab koht ligi jalutajaid. Samas on ka mingi ranna moodi koht russalka juures. Pluss veel rulluisutajad ja koerapissitajad ja rollerivennad kirsiks kompotil. Rattatee on hetkel nagu mingi takistusriba ülejäänud linna ja mere vahel, mida rahvas tähele ei oska panna.
Kasutan ise ka seda rattateed palju, et linnaliiklusest eemale saada ja ma oleks päris rikas mees, kui ma saaks mõned sendid iga teele ette jooksnud lapse või looma, "kogu tee kuulub mulle" suhtumisega ratturi või rulluisutaja ja jalakäija eest. Viieka võtaks sellelt tädilt, kes mulle mööda rattateed vastu jalutas, mind nägi, alustas sammu vasakule, ei teinud sammu, alustas sammu paremale kuid ka seda ei teinud ning lõpuks sama koha peale seisma jäi, kus mind märkas, ehk keset teed.
Selle rattatee võib roosa-lillatriibuliseks võõbata aga ikka on neid, kes sellega arvestada ei oska. Näiteks kasvõi lapsed, kes risti üle tee jooksevad mänguhoos.
Minu poolt shokolaadist medal sellele, kes selle puntra kunagi kuidagi lahti suudab harutada, kuid hetkel tuleb arvestada, et need kilomeetrid linnast Piritani on kõrgendatud ohuga koht ja silmad peavad kuklas ka olema.
Väide treenivast ratturist seal rattateel ei päde minu jaoks. Saad ju kannatada küll need mõned kilomeetrid ja pärast rattateelt maha saamist küta kuidas torust tuleb või sõida üks Pirita ring peale, kui "trenni" pikkusest puudu tuleb.
velo.clubbers.ee
Ritchey WCS QRS vektor

Kasutaja avatar
riho
hobisportlane
Postitusi: 4482
Liitunud: 11. 09. 2003. 17:26

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas riho » 28. 07. 2008. 15:03

Antti kirjutas:Pirita rattatee on ja jääb konfliktseks kohaks.... ...Minu poolt shokolaadist medal sellele, kes selle puntra kunagi kuidagi lahti suudab harutada, ...
Sõida mööda vana Pirita teed mis kulgeb EOK-i majast kuni Selverini. Ilusa ilmaga 150 korda rahulikum.

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas clx » 28. 07. 2008. 15:33

Olen selle tee sisuliselt igapäevane kasutaja. Kuna tavaliselt ei pea vajalikuks sellel trassil paugutada (kasutan väga rahulikuks soojenduseks minnes või lõdvestuseks tulles), siis ei ole eritilisi probleeme tähendanud.

Nagu autojuhid, võiks ka ratturid valida "teeoludele vastavat sõidukiirust". Ega need lapsed ja koerad kah väga äkki teele ei ilmu, kui 20-25km/h kruiisida ja silmad lahti hoida... Edasi-tagasi on see lõik täpselt 6km, ei ole suur kadu see lõik veidi aeglasemalt kulgeda.

Ainuke tõsiselt häiriv tegur on rulluisutajad, kes ei suuda kuidagi otsustada, kummal pool teed oleks mõistlik sõita ja hoiavad igaks juhuks tee keskele.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas Soobel » 30. 07. 2008. 13:57

Õnneks pole te vist perekooli ja õhtulehe veel näinud - seal on sadu kommentaare, kus titejalutajad ja pedaalirullnokad vastastikku turmtuld annavad. Ja te pole ka millestki ilma jäänud.

Ise leian, et see pole siiski õige, et jalgratturid peavad seal tempot valima - samahästi võiksime kõigi oma rulluiskude, lapsevankrite ja velodega autotee tükkis bussirajaga ummistada - mis nad ikka tuututavad selja taga, valigu sobiv sõidukiirus ja ei tee neidki katki see 3km jalgratta kiirusega venida.

Võimumeestel on tegelikult täiesti poohuijuu jalgratastest, kunagi juhtusin raadiost kuulma, kuidas linnavõimu esindajalt küsiti, et miks sel aastal nii vähe raha rattateedele eraldati. Vastus oli midagi sellist, et esmalt peab rohkem jalgrattaid liikluspilti tekkima. Taevas hoidku! Kas siis need igahommikused Villu Vane jalgrattaõnnetuste ja käblakäinud mopeedide loetelud ei räägi rataste ja mopeedide arvu kasvust või ja sellest, et nedega peab pidevalt autoteedel liiklema? Seda ei suuda meenutadagi, mitu kirja Pirita rattateel valitsevast korralagedusest olen saatnud linnavalitsusse, vastuste arv igatahes on absoluutne null.

Ennustan kahjuks, et enne sellele probleemile tõsisemat tähelepanu keerama ei hakata, kuni mõnel lapsel pole seal korralikult ribisid kopsu sõidetud.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas Soobel » 30. 07. 2008. 14:00

riho kirjutas:Sõida mööda vana Pirita teed mis kulgeb EOK-i majast kuni Selverini. Ilusa ilmaga 150 korda rahulikum.
Kuda seal pudelikildudega on? Vanasti meeldis idiootidel memoriaali otsas juua ja pudeleid rattateele puruks visata. Ja kurb oli see, et keegi ei koristand seda rattateed - mõned killud vedelesid seal suvi läbi, kuniks vist läbisõitvad rattad need killud kummidesse korjasid või murusse paiskasid.
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
marion
Rattur
Postitusi: 697
Liitunud: 15. 04. 2003. 07:40

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas marion » 30. 07. 2008. 14:10

Soobel kirjutas:Seda ei suuda meenutadagi, mitu kirja Pirita rattateel valitsevast korralagedusest olen saatnud linnavalitsusse, vastuste arv igatahes on absoluutne null.
linnavalitsus peab igale saabunud ja registreeritud kirjale 30 päeva jooksul vastama, muidu võib vastamata jätnud ametnikule distlipinaarjuurdluse korraldada. Kas nad tõesti ei ole sinu kirjadele vastanud? Ei tahaks hästi uskuda, vastus ise võib muidugi olla sisutühi keerutamine...

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas Soobel » 30. 07. 2008. 14:51

Jutt oli e-mailidest.

Ühele vastati ka, aga see puudutas tänavate soolamist. (Teemaks oli minu kogemus, kus sool kahe kuuga 2,5mm paksu raudklambri nahka pani, mille tagajärjel esiporilaud rattamustrile takerdus, selle kinni kiilutas ja mind üle kuudi lajatas. Täpselt sama asi juhtus ka sõbraga, temal nii ei vedanud - lõpetas murtud rangluuga. Vastus oli jah enesekiitmine ja keerutamine, et sool vastab kõigile standarditele jne)
mustal taustal helendab must vari

Kasutaja avatar
meelisxxx
Rattur
Postitusi: 138
Liitunud: 12. 01. 2006. 19:14

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas meelisxxx » 30. 07. 2008. 15:29

Vastamise tingimus käib ka e-mailide kohta. Ise eelistangi asjaajamisel e-maile, kuna siis on hea teisele poolele öelda/näidata, et see-ja-see päev seda öeldud jne :wink:

Kasutaja avatar
Hundwa
Rattur
Postitusi: 25
Liitunud: 28. 07. 2008. 12:12

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas Hundwa » 10. 08. 2008. 21:01

Mida siin ikka nende kärbestega võidelda...
see koht on ülerahvastatud ja jääb ka ülerahvastatuks. Kihutamiseks on teised kohad, ju.
Samamoodi kiruvad ka autojuhid jalgrattureid, kui nad kesklinna tänavatel koos autodega liiguvad jne.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Kadriorg-Pirita jalgrattatee liikluskultuur

Postitus Postitas Soobel » 17. 08. 2008. 15:43

Sõitsin taas seda juppi täna ja jälgisin liikluskorraldusvahendeid. Ja mis selgus? See, et titeemmedel ja muidu joodikutel on seal suures osas täielik õigus tolgendada - esimest rattatee märki nägin Russalka poolt tulles alles pärast Lauluväljaku bussipeatust, kõik haruteed ja ristmikud olid seni täiesti ilma märkideta. Veel panin rattatee märke tähele vastselt renoveeritud uppunud langevarjuri ja Parki mälestusmärgi juures platsi ääres. Lillepi bussipeatuse jalgtee ristis polnud jälle mitte midagi, ehkki minu meelest rattatee tekkimise järel oli neid jalgrattatee märke igal pool... Ainsad vihjed kodanikele, et nad viibivad rattateel, on kulunud asfaldile joonistatud jalgrattad iga 100 meetri järel, mõni võib arvata, et tegu on sootuks Rulluisukool.ee treeningukohaga, neid kirju on sinna peaaegu samapalju maha joonistatud nagu jalgrattaid.
mustal taustal helendab must vari

Vasta

Mine “Üldfoorum”