Lapsed ja tasakaal

Kõikvõimalikud mõtted, mis tulevad pähe kui pole ammu sadulasse saanud või oled sinna liiga kauaks jäänud.
Vasta
clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas clx » 17. 07. 2008. 11:27

Tervised,

Carboni ja särgi püksi toppimise teemade vahele veidi ka muud juttu :)

Nimelt tekkis noore isana küsimus, et kui vanalt on mõtet hakata oma poissi ilma abiratasteta sõitma harjutama? Kas peatselt neljaseks saav laps on juba piisava kordinatsiooniga või peaks veel aega andma? Kuidas teiste lapsevanemate kogemused? Mis parim tehnika oleks ise sõitmise harjutamiseks - abirattaid ülespoole reguleerida järk-järgult, ühelt poolt abikas ära võtta või lihtsalt kogu krempel maha korjata ja lapsel kiivrit peas hoida? Enda mäletused sellest eluperioodist on paraku juba ähmasevõitu :)

Kasutaja avatar
erikr
Admin
Postitusi: 11878
Liitunud: 17. 01. 2003. 22:23

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas erikr » 17. 07. 2008. 11:31

on olnud ka juhtumeid, kus 5-aastane ütleb isale abirataste kohta, et võta need ära, segavad niisama.
mis väljakutse? kiirabil ja politseil on väljakutse, minul on töö...
velo.clubbers.ee velo clubbers

Kasutaja avatar
veiko
Kolimisspetsialist
Postitusi: 1859
Liitunud: 21. 05. 2003. 23:17

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas veiko » 17. 07. 2008. 11:34

Minu noorem poiss sõitis juba kolmeselt ringi ilma abiratasteta. Selleks ei teinud ma isiklikult midagi. Tulistas oma pisikese Merida Lion'iga (ei ole carbon raamiga) vendadel sabas. Üks päev tuli minu juurde ja ütles "iss, võta need ära, segavad" ja näitas näpuga abiratastele. Kerisin abikad maha, istus rattaselga ja läks. Vanem poiss... khmmm.. see hakkas sõitma vist alles 6a :) ja keskmine jäi kuhugi sinna vahele.

Kasutaja avatar
Mati
Rattur
Postitusi: 12101
Liitunud: 31. 03. 2003. 11:26

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas Mati » 17. 07. 2008. 11:42

lastega on nii, et kui on eeskuju (vennad, õed), siis tuleb kõik kiiremini. ma ka näinud kolmeaastaseid vabalt kimamas ilma igasugu abikateta.
velo clubbers
Tavaline jobu: "Ega maraton, kui tahab ikka maratoni nime kanda, ei peagi mingi morsipidu olema."
Üks mees: "Tapab tempo, mitte rada"
Kivipallur: "Tark teab, tugev teeb trenni!"

strix
Rattur
Postitusi: 64
Liitunud: 10. 11. 2003. 13:37

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas strix » 17. 07. 2008. 11:56

Eks see jah sõltu palju lapse individuaalsetest võimetest ja motivatsioonist. Mul viieaastane tüdruk sõidab abiratastega täitsa vabalt, aga ilma ei tule midagi välja. Ta on selline tüüp, kes väga aktiivselt ei julge ise uusi väljakutseid proovida ja pole ka kedagi sutsu vanemat motivaatoriks ees.

Olen kunagi kusagilt kuulnud sellist teooriat, et tõukerattaga sõitmine pidi kah tasakaalu arendama ja sai siis lapsele hangitud üks -- mitte selline rulluisuratastega kokkupandav pisike, vaid ikka suurem, õhukummidega ja kodaratega, pidurid lenksul. Sellega talle meeldib küll sõita. Eks näis mis edasi saab.

-strix
Multispordiklubi "Black Pole"

Kasutaja avatar
UrmasL
Testisõitja
Postitusi: 2042
Liitunud: 10. 02. 2003. 08:58

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas UrmasL » 17. 07. 2008. 12:27

Neljane on täitsa võimekas juba. Kui lasteaias käib, siis anna ilma abiratasteta jalgratas kaasa ja nädalaga on asi korras. Teised lapsed ja grupivaim motiveerivad piisavalt. Minu poiss hakkaski umbes neljaselt ilma sõitma. Oli 16" ratastega Schwinn. Maha keerasin mõlemad abikad korraga ja paari päevaga oli asi käpas. Hea on harjutada madalaks pügatud muru peal.

clx
Rattur
Postitusi: 410
Liitunud: 09. 06. 2008. 21:13

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas clx » 17. 07. 2008. 15:51

Tänud vastajatele!

Tundub et grupivaim on võtmesõna, see laps lasteaeda ja abiratasteta ratas kaasa mõte tundub päris hea, proovin järgi :)

Kasutaja avatar
indrek56
Rattur
Postitusi: 656
Liitunud: 03. 06. 2008. 15:24

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas indrek56 » 17. 07. 2008. 16:47

mina kiskusin poisi rattal abirattad 4-slt alt ära, vingus muidu et jälle logisevad ja tea mis veel. pool tundi või vähemgi õues rohupeal ratta ja poisiga edasi-tagasi jooksmist (kulus endalegi ära) ja poisil rattasõit selge. usu, ta õpib kiiremini kui sina kardad.

Kasutaja avatar
Soobel
Rattur
Postitusi: 812
Liitunud: 21. 06. 2004. 19:17

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas Soobel » 17. 07. 2008. 18:56

Mul on aga lapsepõlv meeles. Mul keerati julmalt abirattad küljest ära ja hakati parastama ja norima - vanemad õed-vennad on ikka julmad.
Ma siis ei osanud oma rattaga algul muudmoodi sõita, kui jalgrattanduse vaarisa härra Drais - perse sadulas ja jalad maadmööda jooksmas. Lõpuks riskisin jalad ka pedaalidele panna ja avastasin üsna ootamatult, et sõidan. Lasteaia aeg oli see, aga täpset vanust ei mäleta.
mustal taustal helendab must vari

hall kass
Rattur
Postitusi: 316
Liitunud: 28. 12. 2007. 13:34

Re: Lapsed ja tasakaal

Postitus Postitas hall kass » 19. 08. 2008. 00:33

Mul oli see vist 4-5 aastasena. Ühel hetkel otsustas papa abirattad alt kruvida, sai vist paar päeva tema pilgu all niimoodi ringi ukerdatud ja kukutud, kuni papal mõõt täis sai, ta mind sirgele pargiteele viis, ratta selga istutas ja käega julmalt hoo sisse lükkas. Peale seda lükkamist mul sõitmisega igatahes probleeme polnud, sellest hetkest sai abiratastest mu jaoks ajalugu.

Vasta

Mine “Üldfoorum”